سکس گروهی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از آمیزش جنسی گروهی)
اثری از نقاش ادوار-آنری آوریل
اثری از پیتر فندی، ۱۸۳۵

آمیزش جنسی گروهی یا سکس گروهی (به انگلیسی: Group sex) به رفتار جنسی‌ای گفته می‌شود که بیش از دو نفر در آن شرکت کنند. شرکت‌کنندگان در رابطه جنسی گروهی می‌توانند از هر گرایش جنسی یا جنسیتی باشند. اساساً هر نوع فعالیت جنسی که بیش از دو نفر در آن فعال باشند را می‌توان شامل سکس گروهی دانست، با این حال برخی از گونه‌های سکس گروهی، اسامی خاص خود را نیز دارند.

رابطه جنسی گروهی می‌تواند در یک مهمانی خصوصی جنسی یا در یک جمع نیمه عمومی انجام گیرد، اما ممکن است در سالن‌های ماساژ یا فاحشه خانه‌ها یا در بعضی از حوزه‌های قضایی در اماکنی که برای این امر تدارک دیده شده، مانند کلوپ‌های جنسی نیز انجام شود.

رویاپردازی جنسی پیرامون سکس گروهی در بین مردان و زنان رایج است.[۱][۲]

اشکال بسیاری از رفتارهای جنسی در گزارش‌های کینزی منتشر شده است، اما وب سایت رسمی گزارش‌های کینزی اشاره‌ای به سکس سه‌نفره یا رابطه جنسی گروهی نکرده است.[۳]

سکس گروهی همچنین زیرمجموعه‌ای از ژانرهای فیلم‌های پورنو نیز محسوب می‌شود.[۴]

اصطلاح

نمایی از تابلوی دیواری منسوب به کاما سوترا، واقع در قصر شهر کوچمان در راجستان

درواقع، هر رفتار جنسئ که با حضور بیش از دو نفر ترتیب داده شود را می‌توان به عنوان رابطه جنسی گروهی برشمرد، اما اصطلاحات مختلفی برای توصیف اعمال یا ترکیبات خاص این سبک از سکس مورد استفاده قرار می‌گیرد:

خودارضایی دایره‌ای

خودارضایی گروهی در میان مردان که معمولاً در حالتی دایره وار کنار یک دیگر صورت می‌گیرد.

زنجیره دیزی

شرکت‌کنندگان در حالتی دایره‌وار فرج‌لیسی یا ساک زدن را همزمان برای یکدیگر اجرا می‌کنند.

گنگ بنگ

تعدادی از افراد، به‌نوبت یا به‌طور همزمان، با یک فرد رابطهٔ جنسی برقرار می‌کنند.

تری‌سام

سه نفر با هم وارد رابطه جنسی می‌شوند که می‌تواند همزمان یا به نوبت باشد. (با عشق سه‌نفره اشتباه گرفته نشود)

فورسام

رابطهٔ جنسی بین چهار نفر.

دخول همزمان

روشی که در آن دو آلت به‌طور همزمان وارد مقعد یا واژن می‌شود، البته ممکن است یکی در واژن و دیگری نیز در مقعد وارد شود.

اسپینترین

اسپینترین (به انگلیسی: Spintrian) اصطلاحیست که سوئتونیوس برای اشاره به روابط گروهی جنسی که توسط امپراتور تیبریوس در کاپری صورت می‌گرفت، مورد استفاده قرار می‌داد.[۵]

سکس در اتاق مشترک

زوجین با هم در یک اتاق مشترک با دیگران، مشغول فعالیت جنسی می‌شوند اما هیچگونه رابطه‌ای با دیگر حاضران اعم از سکس ضربدری و تبادل شریکی صورت نمی‌گیرد.

در رسانه‌ها

فیلم‌ها

سکس گروهی در فیلم چشمان کاملاً بسته اثر استنلی کوبریک نمایش داده شده‌است. از دیگر فیلم‌هایی که به نوعی به موضوع سکس بیش از دو نفر اشاره کرده‌اند، می‌توان به پرتقال کوکی و خیالباف‌ها اشاره کرد.

جستارهای وابسته

منابع

  1. Joyal, Christian C.; Cossette, Amélie; Lapierre, Vanessa (2015). "What Exactly Is an Unusual Sexual Fantasy?". The Journal of Sexual Medicine. 12 (2): 328–340. doi:10.1111/jsm.12734. ISSN 1743-6109. PMID 25359122. S2CID 33785479.
  2. LEHMILLER, DR. JUSTIN J. (2018). TELL ME WHAT YOU WANT: the science of sexual desire and how it can help you improve your sex … life. ROBINSON. ISBN 978-1-4721-4223-8. OCLC 1013584575.
  3. Bernstein, Elizabeth. "New Research Delves Into Sexual Fantasies". WSJ. Retrieved 2019-10-09.
  4. MSc (۲۰۱۳-۰۷-۳۰). «Porn genres in a nutshell! Which is your favorite?». The Wo-ManManual EN (به انگلیسی). دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۳-۲۲.
  5. Forberg, Friedrich Karl (1963). Manual of classical erotology (De figuris Veneris). Medical Press of New York. p. 233.

پیوند به بیرون