ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ویکی‌پدیا:تام)
پرش به: ناوبری، جستجوبه تابلوی اعلانات مدیران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت مدیران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

آیا اشتباهی اینجا نیامده‌اید؟ استفاده از این صفحه
 • پیش از شکایت از یک کاربر در این صفحه، ابتدا گلهٔ خود را در صفحهٔ بحث آن کاربر مطرح کنید.
 • عنوان بخشی را که می‌افزایید طوری بنویسید که نام کاربر یا مقالهٔ مورد بحث در آن ذکر شود.
 • از عنوان‌هایی کلی مثل «بررسی» و «کمک» و «پی‌گیری» خودداری کنید؛ به جای آن عنوانی بنویسید که اختصاصی‌تر باشد (مثلاً «بررسی ویرایش کاربر:فلانی)
 • لطفاً مطالب خود را مؤدبانه بنویسید و نیز هنگام افزودن مطلب، پیوندی به مشکل خود بدهید تا بتوانیم برای مشکل شما چاره‌ای بیابیم.
 • لطفاً مطلب خود را خلاصه و موجز بنویسید.
 • انتهای مطلب با چهار مدک (~~~~) امضا کنید.
 • هر کاربری که موضوع شکایت است را باید از شکایتتان مطلع کنید؛ برای این‌کار در صفحهٔ بحث او یادداشتی بگذارید.
خالی کردن کاشه برای تازه کردن صفحه


در زیر محتوای زیرصفحهٔ درخواست‌های ماه جاری برای راحتی استفاده نشان داده شده‌است. برای دسترسی سریع به بایگانی ماه قبل کافی است روی این پیوند کلیک کنید. بایگانی صفحهٔ مربوط به هر ماه در [[ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران/ماه سال]] موجود است.


منظور از منبعِ معتبر در مقاله ی تماس (کتاب)[ویرایش]

نوشته ی من تماماً بر اساسِ سایتِ خبرگزاریِ یدیعوت آحارانوت بوده است نه یک گزارشِ فردی. و مثلِ بسیاری از مقاله های ویکی پدیا از خبرگزاری ها برای نگارشِ آن استفاده شده است. اگر بی طرفی شرط است ما هم صرفاً گزارشی بی طرفانه از این مطلب داده بودیم.اگر منبع شرط است آیا خبرگزاریِ یدیعوت آحارنوتوت منبع نیست؟ و در مقاله های ویکیپدیا به عنوانِ منبع استفاده نشده است؟ صدرا حسینی (بحث) ‏۱۶ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۵۲ (UTC)

حملات شخصی[ویرایش]

کاربر در پیام ها حملات شخصی انجام داده است برخی از این موارد به شرح زیر است لطفا بررسی شود

این

این

این

این

لطفا به وضعیت کاربر رسیدگی شود در ضمن کاربر صفحه بحث کاربریش را پاک کرده است و در صفحه بحث بنده نیز دستکاری کرده است MSes T / C ‏۱۸ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۱۵ (UTC)

در بحث کاربر جناب مصطفی توضیحات و راهنمایی لازم را به کاربر دادند و خود ایشان متوجه موضوع شدند؛ و اينجا باز خودم تذکری در باب لحنش به ایشان دادم، گرچه تعداد ویرایش‌های اندکی دارد و مشخص است آشنایی اندکی با محیط اینجا دارد ولی همین دو تذکر افاقه می‌کندکامران ‏۲۱ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۵۰ (UTC)

حذف منابع و اصرار بر خرابکاری[ویرایش]

در صفحه زبان لکی، توسط کاربر کاربر:Hosseiniran، با رویه قوم محوری، منابع معتبر مربوطه که خلاف رؤیاها و نظر ایشان است علیرغم هشدارهاو اصلاحات کاربران مختلف مرتباً واگردانی و حذف می‌شوند. لطفاً کاربران مجاز بررسی کنند. Shadegan (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۳۵ (UTC)
صرفاً جهت اطلاع جنابعالی می‌گویم که شما جعل منبع می‌کنید. منبع اتنولوگ را که دوبار ذکر کردید ویرایش قدیمی اتنولوگ است و خود اتنولوگ در ویرایش جدیدش آن را تصحیح کرده. منبع سکندر امان الهی (The Lurs of Iran) نوشته که عده‌ای از لرها در استان لرستان به زبان لکی سخن می‌گویند نه اینکه زبان لکی زیرشاخهٔ لری است. (همانگونه برخی کردها ترکی حرف می‌زنند اما زبان با هویت فرق دارد) همان منبع هم در ادامه هم نوشته زبان لکی به کردی نزدیک تر است اما زبان لری به فارسی نزدیک تر است. درضمن با نگاه به تاریخچه ویرایش‌ها می‌توان دید که چه کسی رویه قوم محوری و رویاپردازی دارد پس لطفاً ویکی‌پدیا:نزاکت را رعایت کنید. --– Hossein Iran « بحث » ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۵۶ (UTC)

اگر شما به یک یا دو منبع اعتراض دارید، دلیلی بر حذف هدفمندانه کل منابع و حتی همان منابع نیست. به یک بهانه، چرا محتوای مقاله را دگرگون می‌کنید؟ لطفاً ویکی‌پدیا:خرابکاری رو مطالعه کنید. قوم پردازی و خردمحوری رسالت کار بنده ست و با قوم محوری و خردستیزی مطابق نیست. این ادعای شما، ویرایش بد و حذف منابع و تغییر ماهیت مقاله از سوی شما را اصلاً توجیه نمی‌کند. Shadegan (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۴۰ (UTC)
وقتی منابع جعلی هستند هرآنچه که جعلی هست را پاک می‌کنم. --– Hossein Iran « بحث » ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۴۵ (UTC)
تعجب میکنم قلدری شما به چه پشتوانه ای است?!! این([[۱][۲]]) منابع جعلی هستند? در صفحه بحث استدلال و منطقتان را بیان کنید و فله ای منابع را حذف نکنید.Shadegan (بحث) ‏۲۱ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۰۱ (UTC)
درود،خواهشمندم به خرابکاریها،جعل منابع و حملات شخصی کاربر:shadegan رسیدگی شود،اینجا ایشان با این ویرایششون [۱]به نظر میرسه همان کاربرهوسئین ( بحث ) باشند،که حساب های زاپاس زیادی داشتند که همه توسط مدیران قطع شد و این مورد هنوز قطع نشده،غیر از این شما همین یک ویرایششون اینجا در تابلو اعلانات مدیران را دقت کنید که حتی در این یک بحث در اینجا چقدر حملات شخصی داشته و چگونه یکی از کاربران برگزیده ویکیپدیا را خرد ستیز،رویا پرداز و قلدر! نامیده است،در تعجبم که خرابکاری و جعل منابع ایشان به کنار چگونه با این همه حملات شخصی ایشان به بقیه کاربران رسیدگی نمی شود،آیا ما باید اجازه دهیم مقالات به شکل مورد علاقه ایشان در آید و مردم ایران را بخندانیم! آنهم با منابع جعلی و غیر واقعی یا بی ربط که حتی از اینچنین منابعی هم برداشت درست و واقعی صورت نگرفته،حتی در توجیه ویرایشهاشون که مملو از جعل منابع و خرابکاریست طفره می رود و در مورد موضوعات و مقالات دیگر بحث می کند! و در بحث ها از نظرش و علایقش در مورد مقالات دیگر بحث می کند که هیچ ربطی به آن منبع و آن مقاله ندارد! و از استراتژی های پنهان در خاورمیانه می گوید!!آیا این چیزها بهانه کافی به ما می دهد که مقالات و منابع را جعل و خراب کنیم!و جملات و سخنان غیر واقعی اما مورد علاقه و حساب شده بر اساس منافع به مخاطب دهیم!!!،وقتی سابقه ویرایشهاشان را نگاه می کنیم حتی با مدیران هم جنگ ویرایشی داشته و در خلاصه ویرایشهاشون آنها را خرابکار نامیده! برخورد نکردن مدیران با ایشان باعث گستاخی بیش از حد تصور ایشان شده و سخنان نادانشنامه ای و توهین کردن تبدیل به یک چیز عادی برایشان شده در توجیه ویرایشاشون، خواهشمندم به ویرایشها و حملات عجیب این کاربر رسیدگی شود،با توجه به اینکه قبلا چندین بار بسته شده اند اما تغییر رویه ندادند هیچ،توهین ها و خرابکاریهای ایشان شتاب بیشتری گرفته است.(خان پهلوان (بحث) ‏۲۲ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۵۵ (UTC))

منابع[ویرایش]

 1. William J. Frawley, William Frawley, International Encyclopedia of Linguistics& 4-Volume Set, Volume 1, Oxford University Press, 2003, ISBN 978-0-19-513977-8, s. 310.
 2. Albrecht Klose, Sprachen der Welt, De Gruyter, 2001, ISBN 978-3-598-11404-5, s. 227.

ویکی‌پدیا:نگاره روز/غیرقابل انتشار[ویرایش]

لطفاً به وضعیت صفحهٔ ویکی‌پدیا:نگاره روز/غیرقابل انتشار رسیدگی کنید. شاهکارهای نقاشی و تصاویر بی‌مورد را بدون ذکر پیوند تفاوتِ اجماع برای نبردن به صفحهٔ اصلی، به آنجا افزوده‌اند و کاربری که در برابر حذف آنها مقاومت می‌کند هم پیوند تفاوتی در این خصوص ارائه نمی‌کند. من علاقه به جنگ ویرایشی بر سر بدیهیات ندارم. لطفاً یک نفر آشنا به موضوع بحث ویکی‌پدیا:نگاره روز/غیرقابل انتشار را بخواند و رسیدگی کند. Wikimostafa (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC)

من موافقم که کسی بررسی کند. اما بدانید وقتی پینگ می‌کنید امضا آن را فعال می‌کند. برای همین من پینگ شما را دریافت نکردم. شما پیام نوشتید بعد ذخیره کردید بعد الگوی پینگ را افزودید. برای همین کار نکرده و من پینگی دریافت نکردم.--Behzad39 (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۳ (UTC)
پینگ کردن ضرورت ندارد و شما هم به عنوان مدیر این صفحه را چک می‌کنید. بهتر است بحث به حاشیه نرود و راجع به موضوع صحبت شود (ضمن اینکه پینگ کردن شما در آن صفحهٔ بحث هم نتیجه‌ای نداشت). Wikimostafa (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۷ (UTC)

بنظرم نگاره‌ها کلا از آن صفحه حذف شوند، هر کاربری ادعا دارد نگاره‌ای برای نبودنش در صفحه اصلی قبلا اجماعی بدست آمده است در بحث صفحه زیربخشی باز کند و ادعای خود را اثبات و حل اختلاف کند و سپس دوباره نگاره را اضافه کند. -- آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۹ (UTC)

هیچ اجماع و بحثی درباره قرار نگرفتن بعضی از تصاویر مورد اختلاف در هنگام نظرخواهی وجود نداشته و بعضی کاربران همچون اهورا به صورت غیرقانونی و اختیاری تصویر را وارد لیست سیاه کرده‌اند. Kasir بحث ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۳۴ (UTC)

 • آن صفحه حکم فهرست را دارد و بودنش موضوع را شفاف‌تر می‌کند. این‌که چنین مقوله‌ای بوده و می‌بینیم هنوز هم برسرآن بحث است. پیشنهاد می‌کنم برگردانده شود جناب آرمان. وانگهی در هنگام طی یک بحث، معمول نیست اقدامات عاجل نظیر این حذف. -- KOLI (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۹ (UTC)
  بنظرم «عدم وجود اجماع» نیازی به اثبات ندارد ولی «وجود اجماع» نیاز به اثبات دارد، Wikimostafa در بحث صفحه از Behzad39 درخواست کرده است تا وجود اجماع را اثبات کند ولی بهزاد تاکنون چنین نکرده است، همچنین شما نیز اگر اعتقاد به وجود اجماع دارید در بحث صفحه اثبات کنید تا نگاره‌ها دوباره اضافه شود؛ به هرصورت مدیری دیگر نیز میتواند این درخواست در تام را دوباره بررسی کند.--آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۳ (UTC)
 • من در این موضوع تابع جمع و به خصوص آن رهنمود هستم.اصراری هم به بحث ندارم. Wikimostafa اگر ناخواسته موجب ناراحتی شدم شرمنده. در کل نتیجه این بحث و عاقبت آن برای من روشن است.--Behzad39 (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۸ (UTC)
 • @Sunfyre: آن صفحه یک فهرست است، ارتباطی به توضیحات داده شده ندارد: فهرستی‌ست از تصاویر برگزیده‌ای که رنگ صفحه اول را ندیده‌اند. همین. -- KOLI (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۹ (UTC)
  میدانم منتها برای محتوایش اختلاف نظر وجود دارد. -- آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۵۱ (UTC)
  با وجود همه اینها چون شما نیز مشارکت‌کنندهٔ محتوایی آن صفحه بوده‌اید؛ ضمن احترام فراوان پیشنهاد می‌کنم همین نیز در نهایت توسط مدیر دیگری انجام بشود. -- KOLI (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)
  توجه کنید بررسی من برای صفحه ویکی‌پدیا:نگاره روز/غیرقابل انتشار بوده است و نه صفحه ویکی‌پدیا:نگاره روز/استفاده‌نشده؛ @Wikimostafa، Kasir: با توجه به اینکه کارکرد صفحه تغییرکرده است هنوز اختلاف نظر دارید؟ --آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۶ (UTC)
  مشکلی با بررسی دیگر مدیران ندارم. -- آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۷ (UTC)
  @Sunfyre: مشکل عنوان صفحه نیست بلکه عدم اجماع برای استفاده نکردن بعضی از تصاویر است. Kasir بحث ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۹ (UTC)
  «غیرقابل انتشار» نیاز به اثبات وجود اجماعی مبنی بر جلوگیری از انتشار دارد ولی «استفاده‌نشده» چنین نیست به توضیحات جناب KOLI دقت کنید.--آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۱۳ (UTC)

چون این صفحه با انتقال به ویکی‌پدیا:نگاره روز/استفاده‌نشده کارکردش عوض شده است نگاره‌ها دوباره اضافه شدند، هروقت نگاره‌ای استفاده شد از فهرست حذف کنید. -- آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۲۸ (UTC)

 • من متوجه منظور امید کولی هستم. ببینید دو حالت که بیشتر نداریم؛ یا در مورد این تصاویر نظرخواهی گنب داشته‌ایم یا نه. اگر داشته‌ایم که باید پیوندی از آن موجود باشد (کو؟)، و باید در جمعبندی‌شان اشاره می‌شده که این تصویر برگزیده شد اما به دلیل اجماع کاربران به صفحه اصلی نمی‌رود. اگر به این نکته اشاره نشده باشد باید از حالا به بعد در فهرست نمایش برای صفحهٔ اصلی قرار بگیرد. ظاهراً جز در مورد تصویر آبله در مورد هیچکدام از تصاویر نظرخواهی گنب پیدا نمی‌شود و به این ترتیب درج آنها در فهرست حتا سابقهٔ موضوع را هم نشان نمی‌دهد (اگر نظرخواهی مربوطه پیدا شد می‌توان موردبه‌مورد آنها را بررسی کرد). پیشنهاد من این است اگر جمعبندی آبله نیاز به تصحیح دارد تصحیح شود و فعلاً همان تصویر آبله در این فهرست قرار بگیرد؛ اگر هم کثیر از جمعبندی خودش توانست دفاع کند که فهرست همچنان خالی بماند. نکتهٔ مهم این است که این فهرست نباید مجوزی برای سانسور تصاویر آینده صفحهٔ اصلی تلقی شود. دقت کنید که تقریباً تمام مواردی که ممکن است آزاردهنده یا مشکل‌دار باشند را قبلاً در معیارهای نگاره برگزیده فهرست کرده‌ایم و موارد این فهرست باید استثناهایی نادر تلقی شوند (کسی که نگاره را جمعبندی می‌کند باید دقت کند که دلایلی همچون «برهنگی» برای نبردن به صفحهٔ اصلی موجه نیستند بلکه پورنوگرافی و مواردی از این دستند که می‌توانند دلیل موجه تلقی شوند). مشکل من با فهرست نیست، با سانسور سلیقه‌ای است وگرنه داشتن فهرستی که سابقهٔ موضوع را نشان دهد اتفاقاً خوب است. این مشکل را متأسفانه در مورد مقالات برگزیده هم داشته‌ایم که به شکل سلیقه‌ای برخی‌شان از رفتن روی صفحه‌ی اصلی بازمانده‌ بوده‌اند. امیدوارم آن مشکل نیز برطرف شده باشد وگرنه بکوشیم که سلیقه‌محوری در آن مورد را نیز برطرف کنیم (سلام نوژن). Wikimostafa (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۳۲ (UTC)
  فعلا صفحه به فهرستی از نگاره‌های برگزیده که در صفحه اصلی استفاده نشده است تقلیل یافته است، هرکدام از نگاره‌ها که مورد استفاده قرار گرفت میتوان از فهرست حذف کرد.--آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۳۵ (UTC)
لطفاً در بخش دلیل به نظرخواهی مربوطه پیوند بدهید تا بشود بهتر بررسی کرد. آیا نقاشی‌ها نظرخواهی داشته‌اند؟ Wikimostafa (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۳۶ (UTC)
✓ دو مورد نیز در نگاره روز استفاده شده بود که از فهرست حذف شد. -- آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۴۷ (UTC)
 • Behzad39، خواهش می‌کنم؛ اختلاف‌نظر طبیعی است و نتیجهٔ چیزی هم از پیش روشن نیست. توصیه‌ام به شما این است که دایرهٔ مصلحت‌سنجی‌تان را هیچگاه فراتر از سیاست‌ها نبرید و نگذارید مسائل خارج‌ویکی‌پدیایی (حتا وابسته به ویکی‌پدیا) محتوای داخل ویکی‌پدیا را جهت‌دهی کند. در این صورت است که نتیجه به جای روشن تاریک خواهد شد (شوخی). Wikimostafa (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۵۳ (UTC)
@آرمان: ممنون. نظرات مخالف در ویکی‌پدیا:گزیدن نگاره برگزیده/William-Adolphe Bouguereau (1825-1905) - The Wave (1896).jpg موجب تأسف است. لطفاً اگر فرصت داشتید ماجای برهنه را در صف نمایش قرار دهید تا بعداً فکری به حال آن نقاشی بکنیم (کهکشان فرفره هم هنوز پیوند ندارد). Wikimostafa (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۰۴ (UTC)
چون نگاره را نامزد‌ کرده‌ام و نظرخواهی مخالفانی دارد بهتر است برایش نگاره روز نسازم چون باعث مناقشه میشود.--آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۰۷ (UTC)
مخالفان که ندارد؛ منظورتان نظر کوهی است؟ Wikimostafa (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۱۰ (UTC)
بله؛ قرار دادن در نگاره روز نیازی به دسترسی مدیریتی ندارد، خودتان یا کاربران دیگر نیز میتوانید قرار دهند. -- آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۱۳ (UTC)
زیادی پیچیده به نظر می‌آید. برای ۳۰ آوریل الگویی درست کردم؛ همین کافی‌ست؟ لطفاً چک کنید. Wikimostafa (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۵۳ (UTC)
الگو:نر محافظت شده/2017-04-30 را هم باید بسازید وگرنه در روز مورد نظر صفحه اصلی خالی میماند، در صفحه ویرایش چگونگی ایجاد را آموزش داده است و راحت است، در خط اول نگاره قرار دهید در خط سوم توضیح. -- آرمانب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۰۱ (UTC)

اعلام نظر کلی: در مورد بحث ویکی‌پدیا:گزیدن نگاره برگزیده/Child with Smallpox Bangladesh.jpg مشکلی با جمع بندی ندارم، تصویر علمی است. در مورد سایر نگاره‌ها که رهنمود مبهم است من نظرم این است فعلا صبر کنیم تا بتوانیم یک رهنمود جدید ایجاد کنیم. فعلا رهنمود شمشیر دو لبه است. -- Behzad39 (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۱۴ (UTC)

دو نکته: ۱- در مورد M101 hires STScI-PRC2006-10a.jpg: در هیچ ویکی‌ای هیچ تصویری را به خاطر حجم بالا مستثنی نمی‌کنند. روی صفحه تصویر هشدار به چه بزرگی هست که اگر روی دکمه «پروندهٔ اصلی» کلیک کنید سیستمتان ممکن است دچار مشکل شود (که این هم برای همه مرورگرها صحیح نیست. فقط چیزی در حد اینترنت اکسپلورر ۶ ممکن است دچار مشکل شود چون همگی تصویر را به سطر به سطر لود می‌کنند.) این مسخره‌بازی کاملا سلیقه‌محورانه با چاشنی عدم دانش فنی کافی که باعث نرفتن تصویری به این باارزشی به صفحه اصلی شده‌است جای دفاع ندارد. ۲- قبول دارم معیار برهنگی سلیقه‌ای است و من هم زیبایی جنسی بانوان را به خوبی درک نمی‌کنم ولی Lauren Mitchell, 41st AG World Championship, 2009 (full tone blur).jpg دیگر چه صیغه‌ای است؟ تصویری با ارزش دانشنامه‌ای بالا در موضوعی کاملا غیرجنسی و نامرتبط به برهنگی با لباسی که بخش قابل توجه (اگر نگوییم بیشتر از پنجاه درصد) را می‌پوشاند چرا برهنه حساب شده‌است؟ فردا تصویر یک دانشمند زن در حال آزمایش را نفرستیم به صفحه اصلی چون چادر ندارد؟ از پاپ کاتولیک‌تر شده‌ایم؟ :)امیرΣυζήτηση ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۲۵ (UTC)

تصاویر دارای نقض حق تکثیر[ویرایش]

بارگزاری های زیر بررسی گردد اکثرشان نقض حق تکثیر شده است از جمله سایت برومند و دائره المعارف بزرگ اسلامی و ... MSes T / C ‏۲۲ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۱۸ (UTC)

مقاله خرم‌آباد[ویرایش]

تعدادی از کاربران کورد منجمله کاربر @لرانه: چند مدتیست سعی بر کرد سازی در ویکیپدیا دارند. مقالهٔ لری بغدادی بدون کوچکترین دلیلی به کردی بغدادی تبدیل کردند بدون اینکه هیچ مدیری اعتراض بکنه. مقالهٔ مردم فیلی که ابتدا لرهای فیلی نام داشت را به مردم فیلی تغییر دادند، بعد گفتند فیلی گروهی کرد و گروهی لر هستند! این اشخاص الان جدیدا منکر لرفیلی هستند و در مقاله نوشتند فیلی‌ها شامل گزوهی از کردها یا گروهی از لرها هستند، همانطور که می‌بینید این مقاله که روزی لرهای فیلی اسمش بود الان توسط کاربران کورد تقریبا به کورد فیلی تغییر پیدا کرده! در این خرابکاری مقالهٔ مردم فیلی هم هیچ مدیری اعتراض نکرد منهای کاربر @Mazandar: این کاربران قوم محور که کسی جلوی خرابکاریشون نمی‌گیره جدیدا مدعی کورد بودن خرم‌آباد شدند، این اشخاص در بحث:خرم‌آباد منکر قومی بنام لر شدند و مدعی هستند خرم‌ابادی ها از هر کردی کردتر هستند. اما در مورد مقالهٔ خرم‌آباد باید عرض بکنم با استناد به معتبرترین منابع مانند لغت‌نامه دهخدا[۲] و دانشنامهٔ ایرانیکا [۳] جزئی از لرها هستند. این قسمت اصالت فیلی‌ها به کردها باز می‌گردد ابتدا توسط Meysam وارد مقالهٔ مردم فیلی شد که بعدا توسط کاربر @Sicaspi: اینجا [۴] به دلیل ضعیف بودن منابع حذف شد. توجه کنید اگر فیلی‌ها اصالتا کُرد بودن باید ایرانیکا و دهخدا چنین چیزی می‌گفتند. من شکایتم برای قسمتی است که در مقاله خرم‌اباد گفته شده اما اصالت آن‌ها به کردها باز می‌گردد. میلاد لور (بحث) ‏۲۲ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۴ (UTC)

مطالب غیر مستند[ویرایش]

آی پی در حال افزودن مطالب غیر مستند به جعبه اطلاعات مقالات است بررسی فوری شودMSes T / C ‏۲۲ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۲۰ (UTC)

علی فانی[ویرایش]

مقاله فوق نیز برای دو هفته در سطح کاربر بارگزار محافظت شود کاربر در حال افزودن مطالب غیر مستند و بدون منبع استMSes T / C ‏۲۲ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۲ (UTC)

درخواست حذف نگاره تبلیغاتی[ویرایش]

با درود لطفت این نگاره و متن وابسته به آن به دلیل تبلیغاتی بودن حذف شود. وهمن (بحث) ‏۲۴ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۵۶ (UTC)