ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ویکی‌پدیا:تام)

درخواست‌های در انتظار مدیران/دیوانسالاران           آخرین روزآمدسازی: ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۵۰ (UTC)
حذف / احیا محافظت صفحه‌ها کسب دسترسی بستن / باز شدن انتقال / ادغام

برای دیوانسالاران:

سایر

به تابلوی اعلانات مدیران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت مدیران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. با رعایت رهنمود و سیاست‌های رفتاری همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

آیا اشتباهی اینجا نیامده‌اید؟ استفاده از این صفحه
 • پیش از شکایت از یک کاربر در این صفحه، ابتدا گلهٔ خود را در صفحهٔ بحث آن کاربر مطرح کنید.
 • عنوان بخشی را که می‌افزایید طوری بنویسید که نام کاربر یا مقالهٔ مورد بحث در آن ذکر شود.
 • از عنوان‌هایی کلی مثل «بررسی» و «کمک» و «پی‌گیری» خودداری کنید؛ به جای آن عنوانی بنویسید که اختصاصی‌تر باشد (مثلاً «بررسی ویرایش کاربر:فلانی)
 • لطفاً مطالب خود را مؤدبانه بنویسید و نیز هنگام افزودن مطلب، پیوندی به مشکل خود بدهید تا بتوانیم برای مشکل شما چاره‌ای بیابیم.
 • لطفاً مطلب خود را خلاصه و موجز بنویسید.
 • انتهای مطلب با چهار مدک (~~~~) امضا کنید.
 • اگر موضوع شکایت یکی از کاربران است، حتماً در صفحهٔ بحث کاربر پیام بگذارید تا از شکایت آگاه شود. برای این کار می‌توانید از {{جا:آگاه‌سازی تام}} ~~~~ استفاده کنید.
خالی کردن کاشه برای تازه کردن صفحه

بایگانی‌های سه سال اخیر تابلوی اعلانات مدیران
۲۰۲۱ ژانویه فوریه مارس آوریل مه ژوئن
ژوئیه اوت سپتامبر اکتبر نوامبر دسامبر
۲۰۲۰ ژانویه فوریه مارس آوریل مه ژوئن
ژوئیه اوت سپتامبر اکتبر نوامبر دسامبر
۲۰۱۹ ژانویه فوریه مارس آوریل مه ژوئن
ژوئیه اوت سپتامبر اکتبر نوامبر دسامبر
بایگانی‌ کامل سال‌های گذشته
دیگر پیوندهای مفید
درخواست بازرسی کاربر
تابلوی اعلانات حل اختلاف
تابلوی اعلانات منابع معتبر
تابلوی اعلانات دیوان‌سالاران
تابلوی اعلانات ربات‌ها
گزارش قفل آبی
راهنمای فنی مدیران

بررسی کنش های اخیر کاربر:Shahr e kian[ویرایش]

درود. کاربر Shahr e kian در حال حذف گسترده مطالب در صفحه‌ها است. در صورت امکان پیگیری شود. با احترام Farzinovski (گفتگو)، ‏۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۵۴ (UTC)

سلام و عرض عذرخواهی حذف مطالب در صفحه حذف زماندار اشتباه سهوی بوده است.

کاربر:Shahr e kian و کاربر:Tehranibager حساب های زاپاس کاربر:(Alirezaei (Shahraki[ویرایش]

با سلام و احترام کاربر:(Alirezaei (Shahraki، مدت زیادی است که در صفحات استان چهارمحال و بختیاری و موارد مشابه و مرتبط با آن مشغول حذف و اضافه کردن مطالب دلخواه است. تذکرات و راهنمایی‌های کاربران متعدد در صفحات بحث ایشان موجود است لیکن براساس شواهد و قراین پس از این مسائل، به نظر می‌رسد کاربر:Shahr e kian حساب اردک او باشد و دقیقاً موارد منطبق بر خواسته‌های همان کاربر را در یک فاصله زمانی اندک و حرفه‌ای در حال انجام دادن است. همچنین با توجه به اشراف بنده بر صفحات مرتبط با این استان، حوزه‌های انتخابیه و موارد گردشگری و شهری آن، در همین هفته متوجه یک حساب دیگر بنام کاربر:Tehranibager شدم که اون نیز در یک مدت بسیار کوتاه موارد مشابه را ویرایش می‌کند. قراین زاپاس بازی مورد ادعای بنده که گفتم را بررسی نمایید. نمونه ویرایش فوق [۱]که بیانگر وجود هر دو حساب متعلق به همین یک شخص به فاصله دو دقیقه ویرایش هست که برای ایجاد یک صفحهٔ یک شخص محلی غیرسرشناش از همان شهر مرتبط با خودشان با دو حساب برای هم پیام می‌گذارند و البته دیگر رَدها در ویرایش‌هایشان هم در این ادعا تطبیق دارد. از جمله نگاه به ویرایش‌های متعدد امروزش که کاربر اردک ۲ یعنی شهرکیان، مشغول حذف سیاهه ویرایش‌های تذکرات کاربران و پیام‌های خودش در بحث کاربر اردک ۱ اصلی مثلاً جدا زا خودش یعنی علیرضا شهرکی را داشته است![۲]، [۳]، [۴]، [۵]، [۶]، [۷]، [۸]، [۹]، [۱۰]، [۱۱]، [۱۲]، [۱۳]، [۱۴]، [۱۵]، [۱۶]، [۱۷]، [۱۸]،[۱۹]،[۲۰]،[۲۱]،[۲۲]،[۲۳]،[۲۴]،[۲۵]

همچنین حساب شهرکیان برای این آقا ظاهراً کافی نبوده است که حساب سومی دیگر هم درست شده است. نمونه این کاربر تهرانی برگر (نام مستعار) صفحه‌ای بنام امام زاده سید محمد مربوط به استان چهارمحال و بختیاری را ایجاد کرده است و سیاهه ویرایش‌های مشابه در اینجا هم از هر دو کاربر موجود است. [۲۶] و [۲۷]

علی ایحال از مدیران محترم تقاضا جدی بر برخورد با کاربر:Shahr e kian را دارم که مصداق اردک بازی و زیرپا گذاشتن قوانین را در دانشنامه داشته است و حساب اصلی و اولیه او کاربر:(Alirezaei (Shahraki هست. سپاس از توجه تان جهان بین هفشجانی (بحث) یکشنبه،۱۷ اسفند ۱۳۹۹، ساعت ۱۵:۰۷ (ایران) ‏۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۳۷ (UTC)

ساختن مقاله‌های ناسرشناس توسط کاربر:Aryagolparvar[ویرایش]

قبلاً از کاربر:Aryagolparvar خواسته بودم ساختن مقاله‌های آبادی‌های ناسرشناس را متوقف کند[۲۸][۲۹] ولی او وقعی ننهاد و بدون پاسخگویی به کارش ادامه داد. موضوع را در تام مطرح کردم: ویکی‌پدیا:تابلوی_اعلانات_مدیران/فوریه_۲۰۲۱#ساخت_مقاله‌های_ناسرشناس_توسط_Aryagolparvar که بدون حصول نتیجه بسته شد. اندکی بعد یک نفر دیگر ریسه‌ای دربارهٔ او گشود ویکی‌پدیا:تابلوی_اعلانات_مدیران/مارس_۲۰۲۱#بررسی_مقالات_ایجاد_شده_کاربر:Aryagolparvar که ظاهراً باز به نتیجه‌ای نرسید. در همان اثنا (شاید حین رسیدگی به یکی از شکایت‌ها)، یک مدیر از کاربر خواست فعلاً این دست مقاله‌ها را نسازد[۳۰]. کاربر بدون توجه به «درخواست مدیریتی» کارش را ادامه داد و این بار به صورت موردی از فضای نام مقاله به مدت نامعین قطع دسترسی شد[۳۱] بلافاصله گفت که متوجه پیام‌ها نشده و دیگر این دست مقاله‌ها را نمی‌سازد[۳۲] و باز شد. امروز دوباره ساخت مقاله‌ها را آغاز کرده‌است و مثلاً مزرعه داریوش بهاروند احمدی را ساخته که در سرشماری‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۹۵ جمعیتی برابر ۰ داشته و در سرشماری ۱۳۹۰ اصلاً ثبت نشده (دست‌کم با هیچ ترفندی نتوانستم پیدایش کنم). ساخت این دست مقاله‌ها مغایر با ویکی‌پدیا:نظرخواهی/سرشناسی آبادی‌های کم‌جمعیت است که در آن کاربران اجماع کردند فقط روستاها سرشناسند. توجه شود که روستا با آبادی فرق دارد. ایران ۴۵ هزار روستا و ۹۸ هزار آبادی دارد. آبادی یک واژهٔ کلی برای اطلاق به یکی از سه مورد زیر است: ۱) روستا؛ ۲) مزرعه؛ ۳) مکان [مثلاً گاوداری].

پیشنهاد می‌کنم برای جلوگیری از وارد شدن آسیب بیشتر به پروژه، دسترسی ایشان به ویرایش برای مدتی معقول مثلاً یک هفته به صورت کلی قطع شود و فقط در صورتی در قطع دسترسی ایشان تجدید نظر صورت گیرد که کاربر استراتژی‌اش برای ساخت موارد مشابه را کامل توضیح دهد، مثلاً نشان دهد که متوجه فرق روستا با آبادی هست و به فلان طریق و بهمان روش مدرکی برای روستا بودن ارائه خواهد کرد یا فقط آبادی‌هایی را می‌سازد که بالای ۱۰۰ نفر جمعیت داشته باشند. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۰۲ (UTC)

 نظر: با جتاب فور کاملاً موافق‌ام و واقعاً برای صیانت از ویکی‌پدیا رسیدگی به این موضوع ضروری است. با احترام. نسیان ‏۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۱۵ (UTC)
 نظر: بنده فقط و فقط مقالاتی را که در زبان انگلیسی در رابطه با روستاها، آبادی‌ها و مناطق مسکونی ایران است را به فارسی برمی‌گردانم تا معادل و برابری برای زبان انگلیسی داشته باشد. همچنین در زبان‌های دیگر هم چنین مقالاتی یافت می‌شود از جمله مالایی، عربی و چینی. می‌توانید جستجو و مقایسه کنید. اگر ملاک بر عدم وجود چنین مناطقی باشد به مانند همین اعتراضی که به من دارید به نویسندگان این مقالات در سایر زبان‌ها هم داشته باشید! زیرا پیش از من این مقالات در زبان‌های دیگر وجود داشته! همچنین من شمار فراوانی از عناوین روستاهایی که در جعبه نام روستاها و آبادی‌های شهرستان‌های ایران موجود است و حتی جمعیت قابل توجهی هم دارند را به فارسی برگرداندم اما حتی گاهی روی آنها هم برچسب حذف می‌خورد !! به جایی اینکه ثبت شود و گاهی تقدیر و تشکر شود فقط اعلان حذف‌های بی‌مورد می‌آید! بنده تاکنون بیش از ۷۰۰۰ مورد مقاله را در حدود یک سال و اندی به این دانشنامه بدون هرگونه چشمداشت افزوده‌ام و هیچ‌گاه از صرف وقت خود برای اعتلای این دانشنامه پشیمان نیستم! با سپاس و احترام فراوان! Aryagolparvar (بحث) ‏۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۱۳ (UTC) Aryagolparvar (بحث) ‏۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۱۴ (UTC)
ویکی‌پدیا از جمله ویکی‌پدیای انگلیسی نامعتبر است: ویکی‌پدیا:تکذیب‌نامهٔ عمومی. وضعیت آن سه تا ویکی‌پدیای دیگر هم یا معلوم نیست یا از مال فارسی بدتر است. مثلاً ویکی‌پدیای چینی حتی بیشتر از ویکی‌پدیای فارسی به ویکی‌پدیای انگلیسی وابسته شده و سر تا پاش کپی و تقلید است. کاربری که این مقالات را در ویکی‌پدیای انگلیسی ساخته فارسی بلد نیست و مرتکب اشتباه بزرگی شده است. یکی دو سال دیگر که شاید وزارت کشور وضعیت تفکیک روستا از آبادی را مشخص کرد، یک نفر باید همت کند و برود درخواست حذف حدود چهل هزار مقاله مربوط به آبادی‌های ناسرشناس ایران در ویکی‌پدیای انگلیسی را بدهد. من و شمایی که فارسی بلدیم و با وضعیت ایران آشناییم، قرار نیست دنباله‌رو یک کاربر مثلاً مکزیکی فارسی‌نابلد بشویم. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۵۰ (UTC)
 نظر: الان بسیاری از مناطق مسکونی در کشورهای دیگر مقاله هایی در ویکی پدیای فارسی دارند ما از کجا بایستی مطمئن باشیم که چنین مکان هایی وجود دارند؟! به هر حال ما که شناخت کافی و جامع از آنها نداریم ! Aryagolparvar (بحث) ‏۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۴۶ (UTC)
برادر عزیز و بزرگوار. خدا خیرت بده که خودت گفتی. وقتی اصلا شناختی نداریم و اخه وقتی نمیدونیم چرا اصلا چیزی که به درد یک ایرانی در 100 سال هم نمیزاره وقت میزاری. شاید اصلا یکی یه دروغی نوشته ما باید عینا همین رو ترجمه کنیم بزاریم اینجا. چرا این همه اذیت میکنی خودت رو برارد من. مگر واقعا وقتت بی ارزشه؟ با این همه حجم مقاله مسلما برات مهمه . خب پس حداقل برای چیزی وقت بزار که ارزشش بیشتر باشه. حیفه وقت کاربری کوشایی مثل شما هدر بره. میتونی خیلی بیشتر از اینها کمک کنی. الان یکی بره ریگهای بیابان رو بشمره بیاد بگه اخه به چه درد کسی میخوره به امید این که شاید یکی یک روز براش سوال باشه. البته من فقط نظرم رو گفتم و شاید اشتباه باشه شهرام ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۵۶ (UTC)
دانشنامه باید جامع و کامل باشد و من از این رو دارم تلاش میکنم که این مقالات رو ایجاد کنم Aryagolparvar (بحث) ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۳۵ (UTC)
بنده این درخواست را دادم اینجا و پیگیری میکنم تا حصول نتیجه. شهرام ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۰۱ (UTC)
بنده این درخواست را دادم اینجا و پیگیری میکنم تا حصول نتیجه شهرام ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۰۴ (UTC)
مدیراین گرامی و کاربران محترم، یک درخواست هم اینجا توی بحث درخواست برای حذف گذاشتم. میتونین اونجا شما هم درخواست رو اضافه کنین تا پیگیری بشه شهرام ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۳۴ (UTC)
 نظر: موضوع این مقالات با مناطق مسکونی سوئد کاملا متفاوت است و ربطی به هم ندارند ! Aryagolparvar (بحث) ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۰۰ (UTC)
اون مقاله شما در مورد سوئد هم مشابه همینهاست ولی در مورد اون اصلا من صحبتی نکردم در اینجا یا ویکی انگلیسی. شهرام ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۵۹ (UTC)
 • کاربر گرامی سایر کاربرها نیز بدون چشم داشت سال هاست در حال ویرایش و کمک به سامانه هستند و حتی این هشدارها نیز دلیلی جز این ندارد، بنده هم از شما خواهش کردم تا مشخص شدن وضعیت نظرخواهی عمومی دست از ساخت بکشید! ولی گویا شما ‌توجهی به هشدارها و حتی پیام‌های مدیریتی ندارید--Persia ☘ ‏۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۵۰ (UTC)
 نظر: دسترسی کاربر به ابزار انبوه به طور موقت قطع گردد--Persia ☘ ‏۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۵۴ (UTC)
 نظر: من هم در بحث جناب Gnosis گفتم، بر اساس این آمار کاربر 7,447 مقاله ساخته که بسیاری از آنان سرشناس نیستند و منبع آنان یادکردویکی و میان ویکی است... (در زمان نوشتن این بحث) پر حجم ترین مقاله پمپ بنزین (اصفهان) بوده (که دیروز 4 مقاله پرحجم تر ایجاد کردند) و بعد از آن هیچ مقاله دانشامه ای که قابل توجه باشد ندارد.... تمام مقالات شهر و روستا بوده که باز هم برخی سرشناس نیستند... کاربر اصلا در بحث به کیفیت سازی مقالات توجهی ندارد و فقط به حالت اسپم مقالات را می سازد... به نظرم ابتدا دسترسی به ابزار انبوه قطع شود ولی در صورتی که ادامه داد قطع دسترسی از سامانه حســـین (بـحــث) ‏۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۱۷ (UTC)
 نظر: مقالات در واقع حالت اسپم ندارند و خدشه ای به ویکی پدیا وارد نمیکند ! Aryagolparvar (بحث) ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۵۹ (UTC)
 نظر: مطالب یادشده به هر حال همین میزان مطلب و حجم را دارند مانند سایر آبادی‌ها و روستاها و حتی در زبان های دیگر نیز به همین میزان است. موضوع دیگر این است که بسیاری از افرادی که مقالات را از زبانهای دیگر به فارسی برمیگردانند فقط بخش آغازین و ابتدایی مقالات را ترجمه میکنند و به همان صورت منتشر میکنند! در حالی که هیچ اعتراضی به آنها نمیشود! در حالی که بنده تلاش دارم هر میزان مطلب قابل ترجمه را به فارسی برگردانم و منتشر کنم ! مطالب حالت اسپم ندارند و خدشه ای به مطالب دیگر ندارند در حالی که برخی هر روزه در حال آسیب و تغییر مطالب مقالات هستند به خصوص در زمینه فوتبال و قومیت ها ! این موضوعات اسپم به شمار می آیند نه بنده که تاکنون بیش از ۷۰۰۰ مقاله به این دانشنامه افزوده ام و از آمار و ارقام این دانشنامه آگاهی دارم ! با سپاس و احترام فراوان ! Aryagolparvar (بحث) ‏۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۵۰ (UTC)
 نظر: الان اگر در عنوان مقاله آبادی یا منطقه مسکونی ذکر شود باز هم اشکال دارد یا خیر؟ Aryagolparvar (بحث) ‏۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۵۳ (UTC)
اگر افرادی مقالات را به حجم کوتاه منتشر می کنند حداقل بسیاری از آنان در یک جایی بدرد می خورد! و حداقل می توان آن مقالات را گسترش داد! ولی شما فقط یک آبادی ثبت می کنید که تنها منبعش سرشماری ۱۳۸۵ است (که حتی معلوم نیست با این وضع، آن آبادی هنوز وجود دارد یا خیر) حســـین (بـحــث) ‏۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۱۰ (UTC)
 نظر: مقالات ایجاد شده توسط من هم قابل گسترش و افزودن مطلب هستند زیرا بسیاری از آنها روستا هستند نه آبادی و بی دلیل اعلان حذف می‌خورند ! Aryagolparvar (بحث) ‏۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۰۷ (UTC)

رفرانس اکثر مقاله های ابادی ساخته شده توسط جناب Aryagolparvar از ویکی پدیای انگلیسی هست که رفرانس خود مقاله های انگلیسی لینک مرده هست و یعنی حتی انگلیسیش هم اعتبار نداره. اونجا هم درخواست حذف برای این مقالات تک خطی بدون رفرانس داده شده است. ایشان علیرغم زحمتی که میکشن و وقت میگذراند کمکی به این مقاله ها به دانشنامه نمیکنن و بهتر است این وقت صرف مقاله های به دردبخوردتر با منبع مشخص گردد. با تشکرشهرام ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۵۲ (UTC)

مقالاتی که من به فارسی برگرداندم در نسخه انگلیسی اعلان حذفی ندارد و تصمیم بر حذف آنها نیست ! Aryagolparvar (بحث) ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۰۱ (UTC)
عرض شد درخواست حذف نه اعلان حذف روی مقاله. حالا ممکنه بشود یا نشود. لینک در خواستها بالا آورده شده. شهرام ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۱۳ (UTC)
مقاله ها استاندارد هستند و به نظرم حتی دلیلی برای اعلان حذف هم ندارد !!!!! Aryagolparvar (بحث) ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۳۳ (UTC)
 نظر: بسیاری از کاربران از جمله Persia هم بارها چنین مقالاتی را ایجاد کرده اند. اگر همچنان حرفم را قبول ندارید مقالات ایشان را هم دنبال کنید تا کاملا متوجه منظورم شوید که این مقالات استاندارد هستند و هیچ ایرادی ندارند و برچسب اعلان حذف برای آنها خنده دار و مضحک است !!!!!!!! Aryagolparvar (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۱۰ (UTC)

 نظر: بهتر است در ترجمه مقالات اولویت گذاری برحسب اهمیت و ضرورت انجام شود. کلی مقاله‌های مهمتر و تخصصی‌تر از آبادی های کره زمین وجود دارد که ترجمه آنها اولی‌تر است. ضمن اینکه اگر ویکی انگلیسی در همه زمینه ها مقاله دارد، به عنوان یک دانشنامه مرجع نسبتاً معتبر، باید هم اینگونه باشد. اگر هدف صرفاً یک میلیونی شدن است که هدف پوچی هم است، ساخت اینگونه مقاله ها توجیه می شود ولی اگر کیفیت بر کمیت ارجح‌تر است، از ظرفیت و توانایی های موجود به بهترین شکل استفاده شود. Farzinovski (گفتگو)، ‏۱۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۴۶ (UTC)

 نظر: ساخت مقاله های من صرفا برای یک میلیونی شدن ویکی پدیا نیست بلکه کامل بودن دانشنامه است که در حین کار دائم به فعالیت های من اشکال وارد میکنند. تمامی مقالات من بر اساس یک توالی مرتب در حال ایجاد هستند اما برخی صرفا برای افزایش سطح در ویکی پدیا ایرادات خنده داری بر من می گیرند !!! تخصص من بیشتر در حوزه جغرافیا و شهرها و مناطق مسکونی است خب قاعدتاً هنگام ایجاد مقاله به این موضوعات گرایش دارم ! Aryagolparvar (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۰۰ (UTC)

 نظر: بررسی مقالات بدون رفرانس ایجاد شده در مورد ایران توسط Carlossuarez46(رفرنس مقالات ایجاد شده توسط کاربر Aryagolparvar در ویکی انگلیسی): پیرو درخواست من در ویکی انگلیسی دوستان جواب داده اند و ظاهرا این مشکل در آنجا هم هست و مطرح شده و بحث هم جمع بندی شده که نتیجه جمع بندی همانجا مشخص شده و با توجه به ایجاد سریع این مقالات، به عنوان نوشته های ربات در نظر گرفته شده است که از سیاست ایجاد انبوه رباتها بایستی پیروی کند و ضمن اینکه ازش خواسته شده که نوشتن این مقالات را متوقف کنه. ضمن اینکه بحثی هم دراینجا در خصوص نوشته های انیوه با شبه ربات شده است. که بایستی تائید ربات گرفته بشه. در هر حال اونجا فعلا من درخواست کردم که برچسب حذف بتدریج توسط کاربرها که زده میشه حداقل حذف بشه و برگردانده نشه تا بی اعتبار نشه. نتیجه اینکه انجا هم موافق این مقالات نیستن.شهرام (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۵۹ (UTC)

 نظر: فعلا که ساخت این چنین مقالاتی متوقف شده... Aryagolparvar (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۰۲ (UTC)
آخرین پیگیری توسط مدیران در بحث کاربر ایجاد کننده مقالات در ویکی انگلیسی جهت حذف مقالات در مورد مکانها در ایران. شهرام (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۴۳ (UTC)
یعنی برای به نتجیه رسیدن این بحث حتماً باید به ویکی‌پدیای انگلیسی متوسل می‌شدیم؟ خوشبختانه نشانه‌های هست که در ویکی‌پدیای انگلیسی، برخلاف ویکی‌پدیای فارسی، دارند همکاری می‌کنند. ویکی‌پدیای فارسی باید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد :-( ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۵۹ (UTC)
در نظرخواهی که در ویکی‌پدیا فارسی صورت گرفت هیچ اجماعی بر حذف حاکم نشد در صورت حذف مقالات توسط ویکی انگلیسی هیچ نوع الزامی برای ویکی فارسی ایجاد نمی‌کند بلکه باید در نظرخواهی مجدد با دلایل قانع‌کننده به تصویب برسد. ما خودمان کاربرانی داریم که در زمینه جغرافیا کتاب‌های زیادی نوشته‌اند و در ویکی فا حدود ده سال سابقه دارند چرا باید چشم به نظر فلان کاربر با ۳ هزار ویرایش داشته باشیم که مشخص نیست چه سطح تحصیلاتی دارد! تو ویکی انگلیسی هر مقاله ای نامزد حذف بشه یه کاربر دوهزار ویرایشی میگه حذف و با همون نظر جمع‌بندی میشه این کاربران ویکی فا مسئولیت دارند جلوی حذف مقالات در ویکی انگلیسی را بگیرند مثل مقاله sahar singer یعنی کاربری که ده‌ها کتاب در زمینه جغرافیا نوشته نفهمیده سرشناس نیست ولی فلان کاربر که تا حالا اسم ایران بگوشش نخورده به این نتیجه رسیده سرشناس نیست.--Reza Amper (بحث) ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۰:۲۱ (UTC)
کاربران جغرافیدان چه کسانی هستند؟ و قرار است از کدام منابع مطلب برای نقاط مورد بحث پیدا کنند؟ فعلاً که ما فقط یک فهرست از آبادی‌ها داریم (به استناد درگاه ملی آمار) که می‌شد آنها را کلا در چندین دهستان فهرست‌وار گنجاند نه اینکه برداشت هزاران صفحهٔ یک خطی بعضی را حتی با ارجاع به ویکی انگلیسی ساخت. نظرخواهی به شکل نامناسبی پایان پذیرفت بدون مدیریت و ساخت صفحات تلمبه و غیره مجدداً از سر گرفته شده. فکر کنم نظرخواهی جامعتری باید شکل بگیرد، فقط خواهش می‌کنم شما آغازگرش نباشید. Salome_mi ✉️ ‏۱۸ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۳۹ (UTC)

تمکین از نظرات جمع‌بندی شده در تابلوی اعلانات منابع معتبر[ویرایش]

با سلام. سوالی در مورد تمکین از نظرات جمع‌بندی شده در تابلوی اعلانات منابع معتبر دارم. در اینجا یک جمع بندی در مورد استفاده از برخی منابع ذکر شده است که با حضور یک مدیر پرسابقه و بی طرف به نام بهزاد مدرس انجام شده است. در آن جمع بندی دستورالعملی برای به کارگیری منابع در مقالات تاریخی آمده است. سوال من از شما این است که آیا این را به صورت قانون می‌توانیم در ویکیپدیا در نظر بگیریم یا هر چند سال یک بار که کاربران جدیدی به ویکیپدیا می‌آیند برای هر مقاله جداگانه باید بحث کنیم. پاسخ شما به این سوال در پیشگیری از بسیاری از جنگهای ویرایشی مفید خواهد بود.--Kazemita1 (بحث) ‏۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۳۲ (UTC)

 • جناب بهزاد مدرس، کاربری باتجربه و نیز آگاه در تاریخ هستند؛ ولی مدیر نیستند. با احترام. Sayenevisande (بحث) ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۴۵ (UTC)
 • من اجماع‌یابی مشاهده نکردم.--‏ SunfyreT ‏۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۵۹ (UTC)
این از آن روست که شما همین الان علامت جمع بندی شده را برداشتید. من از همه مدیران خواهش می‌کنم در این بحث شرکت کنند.--Kazemita1 (بحث) ‏۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۵۵ (UTC)
@Kazemita1: سلام. هیچ جمع بندی خاصی از این بحث انجام نشده است. حتی بنظرم اگر مدیری جمع بندی خاصی از آن بکند چیزی جز وپ:سوپر نخواهد بود. فرهنگ2016 (بحث) ‏۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۴۲ (UTC)
شما پیوند تفاوتی که در آن مدیری بحث مورد نظرتان را اجماع‌یابی کرده است را ارائه کنید. آن الگوی بستن که حذف شده است برای بایگانی کل صفحه است.--‏ SunfyreT ‏۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۱۱ (UTC)

آیا می توانید یک پیش نویس تهیه کنید؟ حســـین (بـحــث) ‏۱۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۰۹ (UTC)

Sayenevisande، جناب بهزاد مدرس در آن زمان مدیر بودند. ایشان بعد از سالها مدیریت در ویکی فارسی به دلیل مشغله خارج از ویکی مدیریت را تحویل دادند. البته الان هم اگر باز بخواهند مدیر شوند در بین قدیمی‌ها از رای کافی برخوردارند. این را دارید از کاربری می‌شنوید که خیلی با او همگرایی ایدئولوژیک نداشت اما بی طرفی او را می‌ستود.

(۱) می‌دانم که در گذشته، مدیر بودند؛ ولی چون فعل جمله‌تان (به جای «شده بود»، نوشته‌اید: «شده است») به گونه‌ای بود که گمان می‌شود که گویی اکنون نیز وی را مدیر پنداشته‌اید (و چون در صفحه‌تان درباره یکی از گشت‌زن‌ها به اشتباه، به عنوان مدیر یاد کرده بودید، بر گمانم افزوده شد که شاید در اینجا نیز اشتباه نموده باشید که البته مسئله‌ای جزئی است).
(۲) همچنین در راستای موضوع ریسه، برای رعایت اعتدال و وزن‌دهی، این درخواستتان: [۳۳] انجام شد که البته نتیجه گفت‌وگو و تعامل نمودن است. با احترام. Sayenevisande (بحث) ‏۱۳ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۰۵ (UTC)
(۳) «نکته‌ای کلی»: بی‌گمان اگر دلیل، قانع کننده و به دور از نادرستی [۳۴] ارائه شود، به گرمی می‌پذیرم حتی اگر با آن، در گذشته، مخالف بوده باشم. با مهر. Sayenevisande (بحث) ‏۱۳ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۰۶ (UTC)

کاربر:Hoseina051311، لطفا در مورد چیزی که گفتید بیشتر توضیح دهید. Kazemita1 (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۲۵ (UTC)

@Kazemita1: شما نوشته بودید که «دستورالعملی برای به کارگیری منابع در مقالات تاریخی آمده» آیا می توانید همان دستورالعمل را ذکر فرمایید؟ یا به صورت پیش نویس بفرستید؟ حســـین (بـحــث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۲۳ (UTC)

@Hoseina051311: انشاء وپ:تاریخ را ببینید. طاها (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۱۳ (UTC)

ویژه:مشارکت‌ها/Hayati1000 [ویرایش]

حساب فوق زاپا نامشروع ویژه:مشارکت‌ها/Modafeane_harim_eshgh می باشد لطفا کنش مدیریتی اعمال گردد


کاربر بندایش یک ماه داشته است و بارها در صفحه بحثش Modafeane_harim_eshgh اعلام نموده که آشنای این فرد است پس از بندایش اقدام به ایجاد حساب Hayati1000 نموده است و این روند را ادامه داده است لطفا حساب فوق بی پایان بندایش و حساب اصلی Modafeane_harim_eshgh نیز پلکانی بندایش شود Luckie Luke (Talk) ‏۱۳ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۷ (UTC)

شکایت از کاربر:Kasir بابت تهمت[ویرایش]

من از کاربر:Kasir بابت ویژه:تفاوت/31458262 شکایت دارم. در این ویرایش ایشان تلویحاً من را متهم کرده‌اند که از قصد مانع مدیر شدن احتمالی ایشان شدم. این گفتهٔ ایشان، نقض بارز وپ:حمله است.

پیشنهاد می‌کنم که به ایشان تذکر داده شود، متنی که نوشتند را هم یا خودشان پاک کند یا یک مدیر پاک کند. — حجت/بحث ‏۱۵ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۳۰ (UTC)

@Huji: من هرگز آن متن را پاک نمیکنم این جمله‌ای بودش که باید همان موقع که من ویکی‌بان بودم و من را تحت فشار گذاشته بودید میگفتم. --Kasir بحث ‏۱۵ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۳۵ (UTC)
با توجه به این که ایشان نه‌تنها حاضر هستند بپذیرند که رفتارشان حمله به من است که اینجا روی ادامهٔ آن تأکید دارند، خواستار برخوردی جدی‌تر از آنچه بالا پیشنهاد کردم هستم. — حجت/بحث ‏۱۶ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۱۳ (UTC)

 نظر: درود بر سروران گرامی جنابان حجت و مجید عزیز خیلی با خود کلنجار رفتم که جسارت کرده و با دو بزرگ که هر دو از ستون‌ها و پی ریزهای دانشنامه هستند وارد گفتگو شوم قطعا هرچند از نظر سنی از هر دو عزیز بزرگترم اما از نظر اندیشه و زحمات شما برای دانشنامه کوچک هر دو هستم، لذا پیشاپیش تقاضا دارم جسارت حقیر را به بزرگی خود ببخشایید. جناب مجید عزیز چیزی را از قدیم به دل داشته و کنش‌های جناب حجت را به خود گرفته‌اند و این موضوع را بعد از مدتها به قلم جاری فرموده‌اند و البته جناب حجت نیز موضوع را حمل بر حمله فرموده‌اند هرچند در نظر دارم بهتر می‌بود این رنجش را جناب مجید مسقیم با خود جناب حجت مطرح و پاسخ خود را حال هرچه بود دریافت میداشتند اما بد نیز نبود جناب حجت هم به جای مراجعه به تام به پاس این همه سال همکاری مسقیم با ایشان وارد گفتگو شده و اگر ابهامی بود برطرف میفرمودند. هر چند میتوان در این میان تعداد زیادی وپ قطار و به آنها استناد نمود اما به نظر این همه سال همکاری میطلبد در محیطی خصوصی‌تر بی پرده و بدون در نظر گرفتن قوانین جاری به گفتگو نشسته و به قول معروف سنگها را واکنید و این را به فال نیک گرفته و در این آغاز سال نو دلها نیز خانه تکانی شده و زنگار دلگرفتکی فی مابین نیز زدوده گردد چه بسیار است دوستی‌های دیرین که به دلیل نگاهی و یا برداشتی بدون گفتگوی مستقیم به کج رفته و به کدورت رسیده است. لذا استدعا دارم جناب حجت محبت فرموده روی حقیر را گرفته و ریسه را در تام جمع و به صفحه بحثی و یا حتی پیش نویسی تشریف برده و با جناب مجید عزیز وارد گفتگو شده تا سوء تفاهمی اگر هست حل شود. برای هر دو گرامی و مایه مباهات دانشنامه در این سال نو سلامتی، شادی و عشق از درگاه حق خواهانم. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۶ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۳۲ (UTC)

@Shahnamk: ایشان قبول کنند که کارشان حمله است و نادرست، من هم رویه‌ام در اینجا را تغییر می‌دهم. اما بالاتر ببینید که حتی حاضر نیستید همین را بپذیرند. — حجت/بحث ‏۱۶ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۴۰ (UTC)

ویژه:مشارکت‌ها/Fff_sss [ویرایش]

با توجه تذکرات متعدد در باب افزودن اطلاعات بدون منبع و نادرست به مقالات کاربر در تعدادی بیشماری مقاله ویرایش داشته است که این ضربه اصلاح ناپذیر می باشد لطفا حساب فوق بی پایان بسته شود MSes T / C ‏۱۶ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۳۰ (UTC)

@Modern Sciences: لطفاً جهت بررسی بهتر، تعدادی از پیوندهای مربوط به نقض سیاست‌ها توسط ایشان را اضافه فرمایید، در ویرایش‌های اخیرشان مورد مشکوکی ندیدم. ‎محمدحسین ‏۱۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۰۲ (UTC)


@Mohammad: کاربر بارها بابت افزودن مطالب بدون منبع به مقالات تذکر دریافت نموده است اما همچنان این روند را ادامه می دهد و آیا افزودن مطالب بدون منبع از دیدگاه شما در مقالات پذیرفتنی است، تخلف ویرایشی نیست و صحیح است و تذکراتی که دیگر کاربران به وی داده اند تماما اشتباه است و بعلاوه عدم پاسخگویی

افزودن مداوم مطالب و اطلاعات بدون منبع به مقالات برای نمونه

MSes T / C ‏۱۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۱۶ (UTC)

شهرک صنعتی ماهدشت[ویرایش]

لطفا مقاله فوق در برابر ایجاد دوباره برای یک سال محافظت شود بعد از حذف در نبح توسط کاربر با کلک زنی دو بارمستقیم ایجاد شده است Luckie Luke (Talk) ‏۱۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۰۵ (UTC)

کاربر امروز با هر دو حساب اصلی و زاپاس خویش مقاله شهرک صنعتی ماهدشت در عرض نیم ساعت با نقض وپ:نبح سه بار مقاله ای را که در نبح حذف شده بود دوباره ایجاد نمود


Luckie Luke (Talk) ‏۱۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۲۳ (UTC)


بجز مورد بالا در مقاله https://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=ماهدشت&action=history با نقض وپ زاپاس نیز آشکارا با حساب اصلی و حساب زاپاس در سامانه اخلال ایجا نموده است (ویرایشات 15 اکتبر 2020 را بنگرید) Luckie Luke (Talk) ‏۱۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۲۸ (UTC)

اخلال در سامانه و افزودن و پیوند مقاله حذف شده در نبح در یک مقاله دیگر Special:Diff/31484705

با توجه به فهرست زیر کاربر برای کمک به دانشنامه حساب هایش را ایجاد نکرده است لطفا هر دو حساب بی پایان بسته شود

https://xtools.wmflabs.org/pages/fa.wikipedia.org/Futsalnews

https://xtools.wmflabs.org/pages/fa.wikipedia.org/Sanatinews


Luckie Luke (Talk) ‏۱۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۳۵ (UTC)

@Luckie Luke: ممکن است عنوانی که مقاله تحت آن به نبح رفته و حذف شده را ذکر بفرمایید؟ با احترام. ‎محمدحسین ‏۱۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۰۳ (UTC)

@Mohammad: بله ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/شهرک صنعتی علم و فناوری خوارزمی ماهدشت Luckie Luke (Talk) ‏۱۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC)

نیازمند رسیدگی مجدد به ویرایش‌های کاربر parsa 2au[ویرایش]

با سلام. با توجه به این که جناب Arash.pt نسبت به اتهاماتی که در ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران/مارس ۲۰۲۱#رسیدگی به تهمت و اتهامات کاربر:jeeputer نسبت به من مطرح شده‌بود تذکری به کاربر ندادند و صرفاً به شکایت مطرح‌شده از سوی خود او رسیدگی کردند، درخواست دارم به اتهاماتی که از سوی کاربر پارسا در ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷ و خصوصاً ۸ نسبت به من مطرح شده، رسیدگی کنید. گفتنی است که قصد داشتم با احترام به جمع‌بندی جناب آرش که به تصمیمات منطقی و درست ایشان اطمینان دارم، از ادامهٔ این بحث بپرهیزم اما دوباره در زمان تلاش برای حل اختلاف محتوایی به من اتهام تخریب مقاله و حمله شخصی می‌زنند. مشخص است که تذکر کلی که جناب آرش به ایشان داده‌اند کارساز نبوده و باوجود اذعان کاربر به عدم تکرار اینگونه موارد، باز هم این اتهامات را مطرح کرده‌اند. امروز ویکی‌پدیا:صفحه نه را از ویکی‌پدیای انگلیسی ترجمه کردم، چون کاربر رهنمودهای موجود در آن ویکی را معتبر نمی‌دانست. حالا هم می‌گوید چون خودتان نوشته‌اید، معتبر نیست! پس از آنکه ادغام صفحه‌های مطرح‌شده در ریسهٔ وپ:گوناگون را آغاز کردم، کاربر ویرایش من در یک مقاله را خنثی کرده و بعد که از او خواستم که در بحث مقاله مطرح کند تا پاسخ دهم، دوباره بدون بحث ویرایش من را خنثی کرده. من ویرایش ایشان را برنگرداندم تا موضوع حل شود. اما درخواست دارم به تمامی این اتهامات رسیدگی شود. با احترام. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۲۸ (UTC)

 • بعداً افزوده شد: اتهام‌های مطرح‌شده از سوی کاربر بدون ارائه شواهد: توهین، آزار، تهدید ایشان و سایر کاربران، متهم‌کردن خودشان به «دردانه بازی و کر بودن»، پاسخ دادن به انتقادها با تهدید، متلک‌پرانی، طعنه‌زدن، نیت‌یابی در خصوص قصد من به حذف مقالاتشان به‌دلیل مشکل شخصی من با خودشان و صحبت کردن بر ضد ایشان و اشارهٔ ضمنی به سوءاستفادهٔ من از دسترسی ویکی‌بانی. در ویرایش بعد از جمع‌بندی و تذکر هم ویرایش‌های مرا خرابکاری خوانده‌اند. --{{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۳۷ (UTC)
من در صفحه بحث مقاله از ایشان عذرخواهی کردم تنها یک چیز را می دانم و آن این است که این کاربر فقط و فقط قصد قطع دسترسی من را دارد من از ایشان شکایت کردم ولی هیچکس پاسخگو نبود ولی حتما به شکایت ایشان رسیدگی می‌شود. شما هم لطف کنید بی‌پایان حساب من رو ببندید تا دیگر من به ویکی‌پدیا نیایم و تا بعضی کاربران خوشحال شوند.پارساتماس ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ‏۱۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۶ (UTC)
@Parsa 2au: اشتباه می‌کنید. من جایی درخواست قطع دسترسی شما را نکردم. از قطع دسترسی شما هم خوشحال نمی‌شوم، چون معتقدم از دست رفتن یک کاربر برای دانشنامه ضرر است. اما خودتان هم ظاهراً خیلی علاقه ندارید تا طوری مشارکت کنید که از شما شکایت نشود. در آن صفحهٔ بحث هم گفتم که خودتان ثابت کرده‌اید که عذرخواهی شما مقطعی است و بعداً (حتی بلافاصله) پس از عذرخواهی همان کار را تکرار می‌کنید. اگر روندتان را اصلاح کنید، همانطور که با ویرایش‌های سایر کاربران مشکلی ندارم، با ویرایش‌های شما هم مشکلی نخواهم داشت. من از ابتدای فعالیتم در ویکی‌پدیا در زمینهٔ خودروها فعال بوده‌ام و این که کاربر دیگری هم در این امر کمک می‌کند برایم خوشحال‌کننده است. چون در صورت نبود کاربرانی مثل شما، مقاله‌های خودرویی روی زمین می‌مانند. اما تخطی از سیاست‌ها، خصوصاً سیاست‌های رفتاری را به‌هیچ عنوان قبول نمی‌کنم. به‌طور کلی بر روی ویرایش‌های کاربرانی که با وجود تذکرها همچنان به قوانین بی‌اعتنایی می‌کنند و به‌نظر می‌رسد که پیوندهایی که به آن‌ها داده می‌شود را مطالعه نمی‌کنند، بسیار حساس هستم و برای این موضوع خودم را لایق سرزنش نمی‌دانم. در بایگانی‌های صفحهٔ بحثم هم می‌توانید ببینید که با کاربران تازه‌واردی که با وجود ارجاع چندباره حوصلهٔ مطالعهٔ صفحه‌ها را ندارند چگونه برخورد کرده‌ام و حتی اخیراً فحش هم شنیده‌ام. استناد به قوانین خارج از ویکی‌پدیا در این دانشنامه پذیرفته نیست. چرا که ویکی‌پدیا قوانین مشخص و واضح خودش را دارد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۱۹ (UTC)
@Parsa 2au: سلام جناب پارسار تلقی و ظن شما درباره جناب جیپوتر مستند به راهنمایی‌های متعدد و دستگری‌شان از کاربرهای تازه‌کار درست نیست. بر این اساس درخواست دارم از این منظر به کنش‌های جناب جیپوتر نگاه نکنید و سعی کنید مبتنی بر اعلان‌های آموزشی و رعایت حداکثری ضوابط ویکی کار بسیار خوب و ارزشمند ویرایش در ویکی را ادامه دهید من از همکاری شما سپاسگزارم. نسیان ‏۱۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۲۲ (UTC)
@Jeeputer: جناب جیپوتر گرامی سلام وقت به خیر. من همواره از سعه‌صدر و توجه شما به دوستان کم سابقه‌تر از جمله خودم به نیکی یاد کردم و می‌کنم. درخواست دارم با توجه به این‌که کاربر پارسا سعی کند و قول دهد بیش از پیش تلاشش را بر رعایت حداکثری ضوابط رفتاری و محتوایی ویکی بگذارد. از شما درخواست دارم در صورت امکان از این درخواست رسیدگی به ریسه و کنش مدیریتی انصراف دهید. تا رای و نظر شما گرامی چه باشد؟ نسیان ‏۱۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۲۶ (UTC)
@HviaH ایشان تاکنون تذکر جدی نگرفته‌اند و به‌همین دلیل هم هست که چپ و راست به دیگران اتهام می‌زنند و در مورد شخصیتشان نظر می‌دهند. برایم مهم نیست که برداشتشان در خارج از ویکی‌پدیا از اتهام و توهین چیست. باید به سیاست‌های رفتاری پایبند باشند و با وقت و اعصاب کاربران (یا دست کم من) بازی نکنند. انفعال مدیران و جمع‌بندی ریسه‌های قبل و بعد این شکایت هم برایم خیلی جالب است. من باید مطمئن شوم که در آینده با چنین حمله‌هایی مواجه نمی‌شوم و خودتان هم می‌دانید که گذشت چنین نتیجه‌ای نخواهد داشت. گذشت و مدارا زمانی معنا دارد که نتیجه بدهد. قبلاً امتحانش کرده‌ام و نتیجه‌اش این بوده که مشاهده می‌کنید. نمی‌شود هر کاربری با ۴۰۰۰ ویرایش خودش را تازه‌وارد بنامد و مدام ایجاد تشنج کند. ریسهٔ قهوه‌خانه را ببینید که چطور یک بحث سازنده که می‌توانست به نتیجه هم برسد را بی‌خود شلوغ کرده و موضوع را پیچیده کرده! {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۵۵ (UTC)
@Jeeputer: سلام. درک می‌کنم.سپاس نسیان ‏۱۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۵۹ (UTC)
@Jeeputer: از حسابم خارج شده بودم دیگر قصد آمدن به اینجا را ندارم ولی لازم دانستم به این جملات شما پاسخ دهم.من با اعصاب شما بازی میکنم یا شما با اعصاب من؟ دم به ساعت در صفحه بحث من بودید و وقت من را تلف می‌کردید.متاسفانه شکایت هم کنم کسی پاسخگو نیست وگرنه به این جمله: چپ و راست به دیگران اتهام می‌زنند هم رسیدگی می‌کردم به‌هرحال خوش باشید و دیگر هم من را پینگ نکنید چون پاسخگو نیستم.پارساتماس ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ‏۱۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۴۳ (UTC)

کاربر:Hamed20002[ویرایش]

کاربر:Hamed20002 در مقاله سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی مطالب منبع‌دار را حذف میکند و وارد جنگ ویرایشی شده است، لطفا به نحوه ویرایش وی رسیدگی کنید. --Kasir بحث ‏۱۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۴۰ (UTC)

پرواضح است کاربر یک زاپاس نامشروع است Special:Diff/31455169/31501407 لطفا کنش مدیریتی اعمال گرددLuckie Luke (Talk) ‏۱۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۵۵ (UTC)

حساب اصلی کاربر ویژه:مشارکت‌ها/Ghazizadehashemi می باشد که با آن در مقاله فوق وارد جنگ ویرایشی شده بود بعلاوه پیشنهاد دیگر بنده محافظت مقاله برای شش ماه در سطح کاربران تاییدشده پایدار می باشد برای نابود نشدن تاریخچه ویرایشLuckie Luke (Talk) ‏۱۸ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۰۱ (UTC)

رسیدگی به تهمت‌ها و آزار کاربر:Sprit 1[ویرایش]

درود، ایشان پیشتر در این شکایت ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران/فوریه ۲۰۲۱#رسیدگی به تهمت و حمله شخصی 2 به بنده تهمت زدند که با وساطت کاربر:Gnosis من منصرف شدم و قرار شد که ایشان دیگر تهمت نزنند. ولی ایشان در اینجا به من تهمت زدند که «ولی مسئله اینجاست جانبدارانه برخورد کرده و می‌کنید.» بنابراین بدون هیچ نرمشی، درخواست برخورد با ایشان را دارم.

قسمت دوم شکایتم مربوط به نقض نزاکت ایشان در اینجا با دوباره مطرح کردن قضیه «منافق» که قبلا توسط من و مردتنها بررسی و توسط نظر اکثریت ناظران هیات نظارت درست تشخیص داده شد. و با این حکم هیات نظارت:اشاره و پرونده‌سازی بر پایه شواهدی که قبلا توسط مدیران و هیئت بررسی شده است، مصداقی از آزار و اذیت شاکی‌علیه و اخلال جدی در کارکرد هیئت و سامانه است و هیئت نظارت برخورد مدیریتی در این صورت را مجاز می‌داند. لیکن شکایت‌های جدید از شاکی‌علیه با موضوع توهین، عدم رفمد و عدم نزاکت اشکالی نداشته و در نظر گرفتن سابقه پیشین ایشان در شکایت‌های جدید هم موردی ندارد. مرتکیب نقض نزاکت شده‌اند. از ایشان خواستم خط بزنند که انجام ندادند.


هم بابت تهمت و سوابق ایشان در این زمینه و هم نقض نزاکت انتظار برخورد مناسب را دارم. آرتا SATO ‏۱۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۲۱ (UTC)

 • جالب است بنده به رفتار کاربران اشاره کنم هم شکایت می‌کنند مثلا اینکه گفتم بهزاد کاربران را منافق خوانده (که یک fact است) را قابل شکایت می‌دانند و از من بیهوده می‌خواند نظراتم را خط بزنم و تهمت آزار می‌زنند! اما همان موقع از خود بهزاد نخواستند که کلمه واضح منافق را خط بزند! اگر اینها سومدیریت و بازی با سامانه نیست پس چه هستند؟ هرکس موضوع را بررسی کند متوجه بی‌اساس بودن شکایت آرتا می‌شود. ایشان با شکایت از کاربران/مدیران و قطع دسترسی‌های بی‌رویه درحال سومدیریت آشکار می‌باشند و لازم است مدیران تعارف را کنار بگذارند و واضح بگویند اشتباه از سمت خود ایشان است. اگر بنابر وساطت دیگران باشد، جناب Gnosis شکایت از بهزاد را نیز با حسن نیت رد کردند در صورتی که Behzad39 تا الان چندبار نقض نزاکت کرده و بندایش نشده اما کاربران دیگر بخاطر مسائل ساده‌تر هم بندایش یا تهدید می‌شوند. به نظرم سومدیریت جناب آرتا در هیئت باید رسیدگی شود. و در نظر داشته باشید سیاهه قطع دسترسی بنده شاهکار ایشان است و با وجود تمام این اختلافات همچنان دست از تعقیب و آزار با مسائل حاشیه‌ای برنمیدارند. ایشان خودشان توجهی به وساطت دیگران نمی‌کنند، که مثلا جناب مردتنها خواسته بودند که به شکایات مربوط به من آرتا رسیدگی نکند ولی یک ضرب آمدند قطع دسترسی کردند وقتی از من شکایت شده بود! با همه این اوضاع باز هم رویه‌شان همان است. Mr Smt *[بحث]* ‏۱۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۳۲ (UTC)
  در جایی تهمتی صورتی نگرفته، آرتا واضحا بی‌طرف نیست و با رفتارهای مصداق سو مدیریت درحال بازی با سامانه می‌باشد. بهتر است مدیران واقعیات را به ایشان گوشزد شوند که فکر نکنند تبرئه شده‌اند، من با اینکه اعتقادی به سال تحویل و این چیزها ندارم ولی به حرمت روزهای آخر سال پرونده هیئت علیه‌شان باز نکردم اما ایشان فکر می‌کنند تبرئه شدند و در موضع برتر قرار دارند! Mr Smt *[بحث]* ‏۱۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۳۵ (UTC)
  به مدیر بررسی‌کننده محترم:لطفا به تهمت بازی با سامانه که در پیام بالا به من نسبت داده‌شده نیز رسیدگی بفرمایید. -- آرتا SATO ‏۱۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۳۸ (UTC)
  یک نگاه به محل بحث کنونی که اینجاست بیاندازید. من حتی گفتم اگر حرفم را اکثریت ناظران هیئت اشتباه بدانند خط می‌زنم که اینجا برعکس جلوه دادند ماجرا را! اما ایشان آمدند سر هیچ از من شکایت کردند! Mr Smt *[بحث]* ‏۱۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۴۰ (UTC)
  اولین ویرایششان در آن بحث ویژه:تفاوت/31508833 را هم ببینید خالی از لطف نیست. ایشان بیهوده به من تهمت آزار زدند و وقتی پرسیدم طبق کدام بند آزار است؟ به حکم ناظران در پرونده دیگر ویژه:تفاوت/31509225 اشاره کردند! به‌جای اشاره مستقیم به سیاست، به حکم یک پرونده خاص اشاره می‌کنند! اگر اینها سومدیریت نیست پس چه محسوب می‌شوند؟ اگر دنبال آزار واقعی باشیم تعقیب و اتهام‌زنی بی‌اساس ایشان و شکایت بی‌اساس‌تر است که آزار محسوب می‌شود الان هم به «سوابق» بنده اشاره می‌کنند در صورتی که سیاهی اصلی سیاهه‌ام از سمت خود ایشان است! در موضوعاتی که تعارض منافع جدی و واضح دارند در نقش "داور" به میدان می‌آیند، این کاملا غیرقابل قبول است. Mr Smt *[بحث]* ‏۱۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۵۸ (UTC)
 • هیئت نظارت سیاست/رهنمود تصویب نمی‌کند و اساسا در جایگاه تصویب سیاست/رهنمود نیست! شاکی علیه در حکم هیئت یعنی کاربر امیر. والسلام. مهرنگار (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۱۸ (UTC)
  @مهرنگار: اصلا نیازی به هیات نیست. در وپ:حمله شخصی ممنوع#چرا حملات شخصی مضرند نوشته شده است: منع حملهٔ شخصی به یک اندازه مشمول همهٔ ویکی‌پدین‌ها می‌شود. حمله به کاربری که سابقهٔ رفتارهای احمقانه یا زمخت دارد، یا کاربری که قطع دسترسی، تحریم، یا به نحوی دیگر جریمه شده است، به همان اندازه غیرقابل‌قبول است که حمله به هر کاربر دیگری. ویکی‌پدیا اجتماعی نزاکتمند را ترغیب می‌کند: مردم اشتباه می‌کنند، اما تشویق می‌شوند که از اشتباهاتشان درس بگیرند و مسیرشان را اصلاح کنند. حملات شخصی خلاف این روحیه است و به کار ساختن دانشنامه آسیب می‌زند. وقتی رفتار جناب بهزاد بررسی شده و بررسی هم توسط یک گروه دیگر به نام هیات تایید شده، اشاره برای بارها و بارها به این مساله مصداق آزار و اذیت است.
  و همچنین تهمت‌های ایشان هنوز پابرجاست. من خواستار برخورد مناسب با ایشان هستم. آرتا SATO ‏۲۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۵۶ (UTC)
  وقتی آزار مشهودی رخ نداده درخواست شما مبنی بر برخورد هم بی‌مورد است و صرفا نظر شخصی خودتان است. اگر اشتباهی می‌کنید حداقل دیگران (مدیران) را به شریک شدن در اشتباهتان ترغیب نکنید (برخورد با کاربری مه اشتباهی نکرده). معیارهای وپ:آزار دقیق هستند با معیارهای شخصی نمی‌توانید مدعی شوید کسی آزار را مرتکب شده آنهم وقتی فقط در پرونده هیئت یک حقیقت مرتبط را گوشزد شده باشد! جناب بهزاد اگر اشتباه مذکور را نمی‌کردند حواشی بعدی هم ایجاد نمی‌شد. هیئت آن موضوع را بررسی نکرده بلکه فقط قطع دسترسی کاربر شاکی را درست دانسته چون خود ایشان حمله شخصی انجام دادند. اما این حقیقت که شما به تخلف کاربر دیگر رسیدگی نکردید توسط هیئت بررسی نشده برای همین پرونده دیگری برای رسیدگی به آنها و موارد دیگر لازم است ایجاد شود در مورد شما، اما عجله‌ای هم برای ایجادش ندارم. همینکه به‌جای استناد به سیاست می‌آیید به حکم هیئت استناد می‌کنید نمونه تشخیص اشتباه است که می‌تواند در پرونده‌تان به آن اشاره گردد به عنوان نمونه‌ای از تشخیص‌های اشتباهتان Mr Smt *[بحث]* ‏۲۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۰۳ (UTC)
  همین الان به خود سیاست اشاره کردم دوست عزیز :)) آرتا SATO ‏۲۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۰۸ (UTC)
  من نقضِ متن سیاستی که شما اشاره کردید را انجام نداده‌ام. به جناب بهزاد اشاره کردم اگر اشتباه اول ازشان سر نمی‌زد حتی لازم نبود پرونده هیئت را باز کنند. این یک اشاره کاملا مرتبط به موضوع و سازنده است. هیچ نکته غیرضروری در اشاره‌ام وجود نداشته. Mr Smt *[بحث]* ‏۲۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۱۱ (UTC)
  شما نوشتید، «و ضمناً از یاد نبرید حرف Ladsgroup بعد از زمانی بود که شما برخی را «منافق» نامیدید و از آن بابت هم برخوردی با شما نشد». این یعنی نقض نزاکت مشهود بوده و من برخورد نکردم. ولی من با مردتنها مشورت کردم و دانستیم که نقض نزاکت نبوده. وقتی موردی بررسی شده بازگو کردنش آزار طرف مقابل است. مثلا مثل این است. من الان بابت تهمت از شما شکایت کردم. مدیری شکایت من را رد می‌کند و می‌گوید که این تهمت نیست. من یک ماه بعد در یک بحثی به شما بگویم: شما به من تهمت زدید و با شما برخورد نشد :). این آژار دادن شماست. آرتا SATO ‏۲۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۱۶ (UTC)
  یک نکته وجود دارد، حرف من یادآوری مرتبط به قضیه بوده. اگر غیرمرتبط بود شما اینجا حق داشتید که بگویید اشاره به سابقه کاربر آزار است. ولی من به سابقه ایشان برای آزار یا تخریب اشاره نکردم. برای این بود که بدانند اشتباه اول از سمت خودشان بوده و حال که اشتباه کردند نباید پرونده هیئت به آن شکل باز کنند. البته اینها فقط توصیه بود وگرنه نمی‌شود کاربران را از باز کردن پرونده منع کرد، اما بهتر است وقتی مقصر هستند نیایند پرونده باز نکنند. چکیده حرف بنده فقط این هست وقتی خودشان مقصر هستند نباید پرونده باز کنند و خواستم به اشتباهشان دقیق اشاره کنم. هیچ جنبه تخریب گرانه عامدانه‌ای وجود نداشته Mr Smt *[بحث]* ‏۲۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۲۱ (UTC)
  از نظر شما مقصر هستند. از نظر من مدیر بررسی کننده و یک مدیر دیگر (مردتنها) و ناظران هیات نظارت (در بررسی‌شان) مقصر نبوده‌اند. پس تکرار مکررات در اینجا خلاف سیاست است. آرتا SATO ‏۲۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۳ (UTC)

خطای افزودن پیوند وب‌نوشت و انجمن[ویرایش]

سلام و عرض ادب. بنده داخل صفحه تمرین متنی را برای ایجاد مقاله نوشتم و تمامی مشکلاتش را بر طرف نمودم. هنگام تطبیق دادن مطالب در مقاله ( نام مقاله: مجید ملک زاده) خطای بالا را برای من نشان داده و به صورت اتوماتیک از ثبت این مقاله جلوگیری می کند. بنده متن را داخل صفحه تمرین دارم.لطف کنید ببینید و بفرمایید مشکلش چیست؟ البته که بنده تمامی پیوند هارا با دقت بررسی نمودم و تمامی آنها جزو خبرگزاری ها هستند.در نتیجه سایتی نیست که خود نویس شده باشد. با تشکر از شما. حتما پی از پیدا کردن مشکل به بنده بفرمایید. با تشکر. MasoudMalekzadeh (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۵ (UTC)


مقاله نوروز و کاربر:Basp1[ویرایش]

کاربر:Basp1 مطالب جدید زیادی به مقاله نوروز اضافه میکند که منبع بخشی از آن سایت parssea.org است که به نظر میرسد که نه موجود است و نه سرشناس، ویرایش کاربر نام برده خنثی‌سازی شده اما وی اصرار به تکرار آن دارد برای همین نیاز است عملکرد وی بررسی شود. --Kasir بحث ‏۲۵ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۴۴ (UTC)

در بحث های قبل، یک سلسله خرابکاری ها را که بررسی کردم، مشخص شد که این کاربر و یک کاربر غیر فعال شده دیگر (که شاید زاپاس همین باشد) به صورت گسترده سایت مذکور و دسته ای از سایت های زرد دیگر را به صورت عامدانه در مقالات زیادی وارد کرده است. لطفاً آن ها هم مد نظر قرار گیرند. سپاس مجتبی ک.د. ‏۲۵ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۵۷ (UTC)

تهمت و یارکشی(با مدرک)[ویرایش]

سلام من داشتم سر محتوا بحث میکردم که [۳۵]کاربر @Mpnader: به من میگن دست از خرابکاری ور دارید لطفا رسیدگی بشه به تهمت ایشون من فقط داشتم محتوا رو تغییر میدادم مشکل محتوایی بود همچنین اگر امکانش هست درخواست دارم مدیر آرتا شکایت بنده رو رسیدگی نکنن اگر هم امکانش نیست ببخشید درخواست رو دادم wqxjgp (بحث) ‏۲۶ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۳۶ (UTC)

درود، داشتم شکایت را با دقت بررسی می‌کردم که رسیدم به جمله آخر :)، چشم آرتا SATO ‏۲۶ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۲۲ (UTC)
@Wqxjgp: درود، احتراماً اینکه کدام مدیر به شکایات رسیدگی کند انتخابش دست شخص خاصی نیست، مگر اینکه وپ:درگیر را نقض کند، در آن‌صورت شما می‌توانید رأی فلان مدیر را نپذیرد و این دلیل را مطرح کنید که مدیر محترم جناب فلانی خودشان در پرونده ما درگیر بوده‌اند.  وندادهرمز 📞 ‏۲۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۲۱ (UTC)

یارکشی[ویرایش]

با درود و با توجه به [۳۶] ایشون با مدرک یارکشی کردن لطفا رسیدگی بشه wqxjgp (بحث) ‏۲۶ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۴۴ (UTC)

تعقیب [۳۷][ویرایش]

بخاطر اینکه یک دفعه میاد و میگه خرابکاری نکنید این تعقیب حساب نمیشه؟؟ wqxjgp (بحث) ‏۲۷ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۲۳ (UTC)

خیر اگر مقاله روی فهرست پیگیری ها باشد، ویرایش ها دیده می شود و وقتی کسی ببیند کاربری ویرایش نادرستی داشته ، به وی تذکر می دهد. این تعقیب محسوب نمی شود. اما اگر به طور مستمر تمام ویرایش های یک نفر در مقالات مختلف مورد تذکر قرار بگیرد، تعقیب است.--سید (بحث) ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۳:۵۲ (UTC)

حذف عجیب[ویرایش]

فهرست تقدیرشدگان بخش ویژه جشنواره بین‌المللی فارابی طی این نظرخواهی حذف شده. اولاً دلیل نامزدکننده «سرشناسی» بوده، در حالی که چیزی تحت عنوان «سرشناسی فهرست» در ویکی‌پدیا نداریم (نظرات نامربوطی هم در این نظرخواهی با اشاره به «سرشناسی» آمده، حال‌آنکه تمام افراد فهرست سرشناس بوده‌اند). دوم اینکه به نظر نمی‌رسد اجماع این کاربران در نظرخواهی بر حذف باشد. سوم اینکه اگر قرار بر حذف این فهرست است، چرا این فهرست و این فهرست نباید حذف شوند؟ چهارم اینکه اگر این فهرست به‌دلیل انشعاب محتوا حذف شده، قاعدتاً باید به صفحه جشنواره تغییرمسیر می‌شد و محتوایش به آنجا منتقل می‌شد. Pirhayati (بحث) ‏۲۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۴ (UTC)

@Pirhayati: اعتراض به نظرخواهی حذف ابتدا خطاب به مدیر حذف‌کننده مطرح می‌شود، امکان دارد پیوندی مربوط به چنین بحثی را ارائه کنید و یا مدیر مربوط را اینجا پینگ کنید؟ ‎محمدحسین ‏۱۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۵۷ (UTC)
@Mohammad: بله درست می‌گویید (فکر می‌کردم روال این است که یکی دیگر از مدیران بررسی کند). پس @Arash.pt: را پینگ می‌کنم. Pirhayati (بحث) ‏۱۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۳۰ (UTC)

مشکل مهم نیازمند توجه مدیران[ویرایش]

با سلام. مدیران گرامی لطفاً به ویکی‌پدیا:قهوه‌خانه/گوناگون#پالایه هرزنگاری توجه کنید. مشکلی برای ربات‌ها پیش آمده و بهتر است مدیران از نحوهٔ پیشگیری از بروز این مشکل آگاه شوند. چون این موضوع مربوط به مدیران می‌شد، پیوندش را در اینجا هم قرار دادم. با احترام. --{{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۲۹ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۰۶ (UTC)

زاپاس نامشروع و دور زدن قطع دسترسی[ویرایش]

ویژه:مشارکت‌ها/Matin_abdavi زاپاس نامشروع می باشد بحث_کاربر:MrInfo2012 می باشد لطفا کنش مدیریتی اعمال گردد

حساب اصلی ۷ ژانویه بسته شده بحث_کاربر:MrInfo2012 این حساب از روز ۱۳ ژانویه دوباره از این حساب استفاده کرده است آخرین استفاده از این حساب ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۸ بوده است که بعد از بسته شدن حساب اصلی اش در روز ۷ ژانویه ۲۰۲۱ چند روز بعد که آبها از آسیباب افتاده است روز ۱۳ ژانویه دوباره از این حساب در نمک خوابانیده دوباره استفاده می کند Luckie Luke (Talk) ‏۳۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۰۵ (UTC)

کاربر:Maryamsaberi1368[ویرایش]

با سلام. کاربر:Maryamsaberi1368 مکررا در صفحه مصطفی فقیهی و سینا کمال‌خانی مطالب منبع‌دار حذف و بعضا تحریف می‌کند. علی‌رغم اینکه در صفحه بحث به ایشان تذکر داده شد، اما همچنان به این نوع ویرایش‌های خود ادامه می‌دهد. Shiasun (بحث) ‏۳۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۲۷ (UTC)

کاربر:Maryamsaberi1368 در نخستین روزهای مشارکت شروع به درج مطالب تبلیغاتی برای سینا کمال خانی می کند (انتخابات مجلس در اسفند ۹۸) و به طور سفارشی سانسور می کند... کلا برای گسترش دانشنامه وارد نشده حســـین (بـحــث) ‏۳۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۳۱ (UTC)
درود بر همکاران گرامی جنابان Shiasun و حســـین ضمن سپاس از زحمات شما و گزارش و توجه به موضوع مقالات را یک هفته حفاظت نمودم و آخرین اخطار را به نامبرده دادم امید توجه بفرمایند اگر تکرار شد محبت نموده بفرمایید.ریسه باز بماند تا مدیران گرامی در صورت لزوم اقدام دیگری لحاظ فرمایند. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۳۰ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۴۰ (UTC)

حساب تک منظوره[ویرایش]

لطفا ویژه:مشارکت‌ها/Realityforall بررسی شود، به نظر حساب تک منظوره برای زورچپانی دیدگاه می‌آید. قبلا نیز سابقه چنین روندی را در مقالات دیگر داشته. Mr Smt *[بحث]* ‏۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۴۰ (UTC)

 • کاربر به نادرستی به دیگران اتهام سانسور میزند مثال و مثال. اما با ویرایش‌های مصداق وپ:تدا و منابعی مثل مشرق نیوز اصرار به وارد کردن مطلب دارد. Mr Smt *[بحث]* ‏۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۴۷ (UTC)

حذف قسمتی از مقاله ارس[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

سلام کاربر:Luckie Luke یک ارمنی است و به محض اینکه من شعر یه شاعر آذری رو به مقاله ارس افزودم این کاربر ابتدا شعر شاعر آذری و بعد بصورت کامل قسمت ارس در شعر شاعران ایرانی رو حذف کرد واضع است که کاربر مسائل قومیتی را وارد ویکی پدیا میکند و سیاست دیدگاه بی‌طرف را نقض میکند لذا تقاضای بازگرداندن این قسمت به مقاله ارس را دارم.باتشکر Mohammad785 (بحث) ‏۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۳۴ (UTC)

سلام مدیر بررسی کننده تذکر نهایی را به کاربر بدهد که بار دیگر اقدام به توهین قومیتی را به دیگر کاربر (چه لر باشد چه کرد چه بلوچ باشد چه عرب) روا ندارد جملات زیر آشکارا توهین قومیتی است قرار نیست هم از دانشنامه صیانت نماییم و هم کاربران مثل آب خوردن توهین قومیتی به دیگران نمایند و روح دانشنامه آزاد را خدشه دار نمایند

 • کاربر:Luclkie Luke یک ارمنی است

 • واضع است که کاربر مسائل قومیتی را وارد ویکی پدیا میکند

 • حذف قسمتی از مقاله ارس نیست مقاله یک پدیده جغرافیایی است نه دیوان شعر هر کاربر بیاید یک بیت دو بیت سه بیت .. شش بیت .... به مقاله بیفزاید
 • تناقض (شاعر آذری - شعر شاعر آذری و شاعران ایرانی)
 • هم زمان ویرایش بنده گویا است و هم خلاصه ویرایش بنده گویا است Special:Diff/31568495/31573462 (6 بیت) و Special:Diff/31573462/next (مقاله درباره یک پدیده جغرافیایی است)
 • علی دایی چون یک بازیکن فوتبال آذری بود بنابراین بنده نباید خرابکاری را خنثی می کردم Special:Diff/26459942/26460141
 • Special:Diff/31589652/next اینجا توضیحات کاربر داده شده بود

https://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=ارس&action=history تاریخچه مقاله و خلاصه ویرایش های بنده گویا است

ضمنا آن دو تا حساب دیگر که اخیر ویرایش کردن زاپاس نامشروع همین کاربر است لطفا کنش مدیریتی اعمال گردد Luckie Luke (Talk) ‏۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۲۴ (UTC)

یک نکته دیگر این گزارش تام را به صورت اتفاقی مشاهده نمودم Luckie Luke (Talk) ‏۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۲۸ (UTC)

@Luckie Luke: دوست عزیز من توهینی به ارمنی ها نکردم من منظورم تفرقه و نفرتی هست که رژیم آذربایجان بین آذری ها و ارمنی ها راه انداخته و شما دانسته یا نداسته دارید به تفرقه افکنی ها دامن میزنید شما بعد از این که من شعر یک شاعر آذری رو اضافه کردم ابتدا شعر و بعد برای رد گمکنی و اینکه بگید که مشکل کل این قسمت بود این قسمت رو حذف کردید شما کارتون اشتباه بود و درمورد بیت شعر هم مقاله اصلا مربوط به یک پدیده جغرافیایی نیست و چرا بعد از اینکه من شعر شاعر آذری رو به این قسمت اضافه کردم به این نتیجه رسیدید که این قسمت به مقاله ربطی نداره؟ اگه شعر به این مقاله ربطی نداره میتونستید قبلا هم این قسمت رو حذف کنید نه بعد از اینکه من شعر شاعر آذری رو وارد کردم.و لطفا توهمت نزنید هرکسی که با نظر شما مخالفه ژاپاس من محسوب میشه؟ من حساب زاپاسی ندارم.بااحترام Mohammad785 (بحث) ‏۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۵۲ (UTC)

اصلا اون شاعر مورد نظر (یحیی شیدا) را اصلا نمی شناسم که بدانم قومیت وی چه بوده است اشعار قبی خیلی وقت پیشترها افزوده شده بود بعد از ویرایش شما که حدود شش بیت را به مقاله افزودید بنده متوجه شدم که مقاله رود کم کم دارد به دیوان شعر بدل می شود تمامی اشعار را حذف نمودم (تاریخچه مقاله را بنگرید) در جملات زیر بعلاوه دو حمله شخصی و توهین قومیتی بالا/ کاربر اتهام زنی و تهمت و حمله شخصی خویش را ادامه داده است

شما دانسته یا نداسته دارید به تفرقه افکنی ها دامن میزنید شما بعد از این که من شعر یک شاعر آذری رو اضافه کردم ابتدا شعر و بعد برای رد گمکنی و اینکه بگید که مشکل کل این قسمت بود این قسمت رو حذف کردید

لطفا یکی از مدیران این وضعیت را فوری بررسی نماید که بیشتر نیز توضیح دادم همین صیانت از دانشنامه بازخوردش حمله و تهمت شخصی و توهین قومیتی Luckie Luke (Talk) ‏۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۰:۱۹ (UTC)

حمله و تهمت شخصی و توهین قومیتی؟ اگه مشکل تعداد بیت بود میتونستید تعداد بیت را کم کنید و شما دارید به من اتهام حساب زاپاس میزنید و یحیی شیدا یه شاعر آذری و به این شاعر دقیقا چی باید بگم؟ لطفا حاشیه نرید هیچ کدام از این موارد " حمله و تهمت شخصی و توهین قومیتی " محسوب نمیشود و جدا ازاین مورد موضوع این قسمت چیز دیگریست لطفا اگر مشکلی دارید یه بخش جدید اضافه کنید موضوع این قسمت مشخص است و من تقاضای بازگرداندن این قسمت به مقاله ارس را دارم.باتشکر Mohammad785 (بحث) ‏۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۰:۵۵ (UTC)

جملات شما واضح است لازم به تفسیر نیست شما بخش ۱) زیربخش ب) وپ:نزاکت چند بار آشکارا نقض کرده اید و چندبار این نقض را نیز تایید نموده اید و بعلاوه فحن را نیز نقض کرده اید در جملات بالا آشکار نقض فحن نیز آشکارا است بنده این موارد را در گفتاورد جدا نموده اید لطفا یکی از مدیران این مورد را بررسی نمایند Luckie Luke (Talk) ‏۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۱۳ (UTC)

من هیچ کدام از این موارد را نقض نکردم

 • کاربر:Luclkie Luke یک ارمنی است

و
 • واضع است که کاربر مسائل قومیتی را وارد ویکی پدیا میکند

نقض وپ:نزاکت محسوب میشه؟ شما ارمنی نیستید؟ مسائل قومیتی را وارد ویکی پدیا نکردید؟ بعد از این که من شعر شاعر آذری رو به این قسمت اضافه کردم شما این قسمت رو حذف به صور کل حذف کردید اگر مشکل تعداد ابیات بود میتونستید تعدادشو به 2 یا 3 بیت کاهش بدید نه این که کل قسمتو حذف کنید. Mohammad785 (بحث) ‏۵ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۰:۲۱ (UTC)

جالبه جملات کاربر نقض آشکار وپ نزاکت و نقض فحن است بعد هم می آید گزارش تام را حذف می کند Special:Diff/31722740/31723217 Luckie Luke (Talk) ‏۸ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۱۳ (UTC)

حذف نکنم؟ مشکل شعر ارس بود که حل شد آیا مشکل دیگری هست اگر منظورتون نقض وپ:نزاکت هست مفصل توضیح دادم. Mohammad785 (بحث) ‏۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۳:۳۹ (UTC)
Х کاربر گشایندهٔ ریسه ابتدا به‌صورت محلی و سپس سراسری بسته شده‌است. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۰۵ (UTC)

کاربر:AzizAlizad[ویرایش]

کاربر فوق مشغول افزودن کتابی که ظاهرا خودش نوشته به بخش منابع مقالات است، فارق از نقض خود نوشته و تعارض منافع هیچ کدام آن مقاله ها به کتابش هم استناد نکرده اند، تذکر هم دریافت کرده که اثری نداشته، بخش عمده ای از نوشته هایش که حاوی افزودن کتاب فوق است نیز باید واگردانی شوند. لطفا رسیدگی فرمایید. MAX گفتگو ۱۳ فروردین ۱۴۰۰، ساعت ۰۸:۴۱ (ایران) ‏۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۱۱ (UTC)

Gholamemahdi[ویرایش]

ویژه:مشارکت‌ها/Gholamemahdi در یک مقاله مطالب منبع دار را حذف میکند. با توجه به عمر حساب به نظر زاپاس نیز می‌رسد. Mr Smt *[بحث]* ‏۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۱۷ (UTC)

ویرایش‌های جزئی[ویرایش]

ویژه:مشارکت‌ها/Alimohammad dyi با ویرایش‌های جزئی فراوان، باعث ایجاد اخلال در گشت‌زنی می‌شود. Mr Smt *[بحث]* ‏۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۰۴ (UTC)

 • ویژه:مشارکت‌ها/Zahra S80 نیز فاصله زائد به مقالات اضافه می‌کند. در واقع تبدیل نیم‌فاصله به فاصله کامل که اغلب اشتباه انجام داده. این حساب‌ها جز زحمت برای سیستم گشت‌زنی کار مفیدی انجام نمی‌دهند. هرچند نمی‌شود گفت کارشان حتما با سونیت است اما وقتی ویرایش‌های غیرمفید میکنند باید متوقف شوند، چه با راهنمایی یا قطع دسترسی. Mr Smt *[بحث]* ‏۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۳ (UTC)
  حساب Zahra S80 مسدود شده ولی حساب Alimohammad dyi همچنان همان رویه را دارد. Mr Smt *[بحث]* ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۲۸ (UTC)

خرابکاری[ویرایش]

ویژه:مشارکت‌ها/R.s.mirghayed چندین بار مطالب را بی‌دلیل حذف کرده. با توجه به تعداد کم ویرایش و ۲ سال سابقه حساب به نظر زاپاس نیز می‌رسد. Mr Smt *[بحث]* ‏۷ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۵۶ (UTC)

اخلالگری کاربر:Firstboy1368[ویرایش]

با سلام. کاربر:Firstboy1368 در کاربر:Fajr18/فهرست صفحه‌های حذف زمان‌دار بدون هیچ توضیحی یکی از آیتم‌ها را حذف می‌کنند و در این صفحه جنگ ویرایشی راه انداخته‌اند. تذکر در بحثشان هم داده بودم که توجه نکردند و در عوض آن‌ها را از صفحهٔ بحثشان حذف می‌کنند. لطفاً تذکری جدی به ایشان بدهید که به فرایندهای ویکی‌پدیا احترام بگذارند و برای ایجاد چند مقاله، با اخلالگری وقت دیگران را هدر ندهند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۳۹ (UTC)

ظاهراً قبلاً هم سابقهٔ جنگ ویرایشی در بهناز نازی و جوکر (فیلم ۲۰۱۹) و ۲۸ هفته بعد بدون توضیح دلیل در خلاصه ویرایش را داشته‌اند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۴۴ (UTC)

با سلام. منابع معتبر، شامل گفتگوی شخص من به عنوان خبرنگار روزنامه هنرمند با بهناز نازی در ذیل مقاله پیوست و از سوی ویکی پدیا مورد تأیید قرار گرفت، اما ویرایش در صفحۀ بهناز نازی همچنان توسط من به عنوان ویرایش اخلالگرانه به حساب می آید و این برچسب از سوی هیچ یک از مدیران ویکی پدیا برداشته نشده است. عبارات درج شده در مقالۀ ۲۸ هفته بعد دقیقاً عبارات به کار رفته در متن انگلیسی مقاله است، هیچ گونه دخل و تصرفی از سوی من در متن صورت نگرفته و اگر بر اساس منابع غیر رسمی و نامعتبر ارائه شده است، نخست ویکی پدیا می بایست در حذف آن از صفحۀ انگلیسی این فیلم گام بردارد. همچنین در مورد ادعا پیرامون گویندگانی که به جای شخصیت جوکر در نسخه فارسی فیلم جوکر (فیلم ۲۰۱۹) به گویندگی پرداخته اند، باید عرض کنم که تمامی فایل ها در آرشیو موجود است و در صورت درخواست مدیران ویکی پدیا برای اثبات این مدعا می توانیم آن ها در هر بستری که بخواهند، بارگزاری کنیم. به نظر می رسد اقدامات اخلالگرانه در ویکی پدیا با جدیت بیشتری از اقدامات خیرخواهانه دنبال و پیگیری می شوند و امید است این روند اقدامات که بعضاً با توهین از سوی کاربرانی که مطلقاً انصاف و اخلاق را در نظر نمی گیرند، مواجه است، از سوی مدیران و یا کاربران تأیید شده ویکی پدیا با جدیت بیشتری پیگیری شود؛ چرا که با وجود ارائۀ منابع موجود در هر حد و اندازه، تا زمانی که یک کاربر تأیید شده نخواهد، نمی توان در راه بهبود کیفیت مقاله ها در ویکی پدیا گام برداشت و در نهایت، کاربرانی بدون توجه به منابع و حتی با وجود ترجمه های تحت اللفظی از زبان های دیگر، چنان که در ویرایش مقالۀ ۲۸ هفته بعد ، می توانند به تخریب مقالات پرداخته و هیچ گونه برخوردی با آنان نمی شود. Firstboy1368 (بحث) ‏۸ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۴۸ (UTC)

@Firstboy1368 دقت کنید که در اینجا بحث بر سر محتوایی که شما افزوده‌اید نیست. این مسأله باید در صفحهٔ بحث مقاله‌ها پیگیری شود. این شکایت پیرامون عدم توجه شما به تذکرها و اقدام به جنگ ویرایشی است که بارها مرتکب آن شده‌اید و به تذکرهای کاربران دیگر هم توجه نکرده‌اید و با حذف تذکرها به همان روند ادامه داده‌اید (این کار می‌تواند بی‌احترامی به شخص مقابل باشد). ضمناً در خصوص دست بردن در زیرصفحهٔ کاربری دیگران که خیلی هم به آن اصرار دارید، توضیحی ارائه ندادید. با توجه به این که به مصاحبه‌های خودتان ارجاع داده‌اید، ویکی‌پدیا:تحقیق دست‌اول ممنوع و ویکی‌پدیا:تعارض منافع را حتماً مطالعه کنید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۸ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۱۷ (UTC)

ویرایش‌های کاربر:Reza Amper[ویرایش]

کاربر:Reza Amper در موارد متعدد اقدام به حذف برچسب‌های حذف زمان‌دار و حذف سریع که توسط کاربران به مقاله‌ها اضافه شده کرده‌است و این باعث تذکرات کاربران مختلف در صفحه بحث کاربری ایشان شده، (مورد ۱، مورد ۲ و تذکر خودم) باید به این نکته توجه داشته باشیم که برداشتن برچسب‌های حذف (معمولا بدون توضیح) توسط این کاربر چه طبق قوانین باشد چه نباشد ناخواسته باعث اخلال‌گری و بازی با سامانه می‌شود و این سوال پیش می‌آید چه دلیل موجهی وجود دارد که قبل از آنکه مدیران موارد حذف سریع را بررسی کنند کاربری دیگر اقدام به حذف برچسب‌ها کند و مقاله را به حال خود رها کند؟ همانند این مورد، برای همین از مدیران درخواست دارم به نحوه فعالیت و ویرایش‌های کاربر نام برده رسیدگی کنند. --Kasir بحث ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۴۳ (UTC)

بنده نیز بارها این رفتار کاربر:Reza Amper را به خود وی تذکر دادم برای مثال اینجا ولی مطابق وپ:قلدری عمل می‌کنند. Patricia (بحث) ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۰۸ (UTC)
وپ:حذف زمان‌دار هر کاربری، به‌جز نویسنده، می‌تواند با برداشتن برچسب حذف زمان‌دار به این عمل اعتراض کند؛ این کار باعث می‌شود که روند حذف زمان‌دار به‌کلی متوقف شود.
خیلی از حذف‌های زمان‌دار رو من کاری ندارم معدودی که احساس می‌کنم اوکی هست رو مخالفت می‌کنم. مثلا کاربر پاتریشا صدها مقاله رو نامزد حذف می‌کنند و من می‌بینم و ok هستند اما به عنوان مثال مقاله ریخته‌گری ژلی حذف زمان‌دار زدند بعد از بررسی که کردم نظرم این بوده که سرشناس است و برچسپ رو مطابق سیاست‌ها برداشتم.--Reza Amper (بحث) ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۰۳ (UTC)

کاربر کثیر هم هزارن مقاله ساختند و هراران برچسپ حذف که من با ۹۸ درصد آن مشکلی نداشتم محدود مقالاتی مثل بگر ۲۸۸ با حذفش مخالفت کردم.--Reza Amper (بحث) ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۵ (UTC)

با توجه به روند ویرایشی و بعضا جنگ ویرایشی توسط ایشون من درخواست ایجاد محدودیت در استفاده و حذف برچسب‌های حذف زمان‌دار و حذف سریع توسط کاربر:Reza Amper را دارم. Kasir بحث ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۲۰ (UTC)
من هم به نوبه خودم از جناب کثیر برای استفاده مجدد از برچسپ حذف زمان‌دار به‌جای نظرخواهی برای حذف شکایت دارم. جناب کثیر با این حرکت سیاست وپ:حذف سریع و وپ:حذف زمان‌دار رو نقض کرده.--Reza Amper (بحث) ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۴۲ (UTC)
قابل توجه مدیران قبلا شکایت مشابهی از این کاربر مطرح شده بوده و این نشان دهنده سابقه زیاد وی دربرداشتن برچسب‌های حذف و به زعم خودم اخلال‌گری بوده و لزوم برخورد با آن بیش از پیش دیده می‌شود. Kasir بحث ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۰۰ (UTC)
طبق وپ:حذف برعهده کاربر هست که بررسی کند مقاله در حد خرد می‌رسد، از لحاظ اینکه قابلیت ادغام نیز بازرسی شود. چنین موضوع مهمی مثل صاپست (کد پستی جدید) حداقل قابلیت ادغام رو داشت چرا با برچسپ حذف و حذف کردن جلوی گسترش ویکی فارسی گرفته شد؟ الآن ویکی فارسی از لحاظ مقالات کدپستی ضعیف است یعنی مقاله کد پستی مقاله کد پستی ایران است که مقاله اشتباه هست. کد پستی افغانستان با دو مقاله دیگه تنها مقاله‌ای هست که ویکی‌پدیا فارسی دارد؛

یعنی ۲۲۰ مقاله ما نداریم! نظر من هم صاپست و کد پستی در ایران بود که صحیح است.--Reza Amper (بحث) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۲۹ (UTC)

@Kasir،‏ پاتريشيا67 و Reza Amper: :من پیشنهادم این است از الان به مدت یک تا ۲ دوماه یک کاربر دیگری واسط بین شما دوستان بشود بطوری که هر صفحه‌ای که آقای رضای امبر لازم دید که حذف زمان‌دار بشود را به جای اینکه مستقیما اعمال کند، از اون فرد واسط بخواهد و ایشان تصمیم بگیرد که واجد شرایط هست یا نه، بعد از این مدت اگر تعداد تشخیص‌های رضا و فرد واسط بیشتر یکی بود یعنی که تصمیم‌های رضا درست هستند و ایشان باید بتواند صفحات را نامزد کند ولی اگر اینگونه نشد ایشان در کاندید کردن صفحات باید احتیاط خیلی خیلی بیشتری بکنند، اگر موافق هستید دیگری برخورد دیگری لازم نیست. البته من چیزی که دیدم بیشتر تشخیص‌های رضا درست هستند اما اگر لازم است که دقت بیشتری شود باید بشود. Mardetanha (بحث) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۴۸ (UTC)
@Mardetanha: مشکل اینجاست که در موارد زیاد وقتی ایشون برچسب را حذف می‌کند برای آن نظرخواهی ایجاد نمی‌کند بلکه مقاله را رها می‌کند پس نمی‌توان انتظار داشت هر زمان که برچسب حذف می‌شود نظرخواهی حذف هم ایجاد شود چون ممکن است اطلاع ندهند اما سوال مهم این است که چه دلیلی دارد که ایشون برچسب‌ها را حذف کند؟ این جز اخلال‌گری چیزی نیست، با توجه به مستنداتی که در بالا ارائه کردم این کاربر باید از اضافه کردن یا حذف برچسب‌ها محروم شود. Kasir بحث ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۴۴ (UTC)
@Mardetanha: دیوان‌سالار ارجمند لطفا این[۳۸] را ببینید. با توجه به اینکه مشخص بود این مقاله تبلیغاتی است آمپر برچسب را برمی‌داشت. من برای مشورت طبق ویژه تفاوت بالا از معلمم آرش مشورت خواستم. صفحه حذف شد و به پیش نویس منتقل کردم. این شخص اهل مدارا نیست و مصداق وپ:تعقیب ووپ:قلدری است. و این تصمیم شما بیم دارم خدای ناکردهوپ:دردانه عاید سازد. از سویی من حیا می‌کنم از اینکه از همکارانم بخواهم برای این شخص لونتیک وپ:نظرسوم اعمال کنند. این شخص اخلالگر حرفه‌ای و مسلطی است و دارد کیف می‌کند از این بازی. و دارد به ریش همه ما می‌خندد. بساطش را باید لندینگ کرد.Patricia (بحث) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۴۶ (UTC)
@Reza Amper: همین که جمع‌بندی مدیر مورد اعتماد اجتماع را همچنان باطل می‌دانید نشان می‌دهد همچنان هم قصد ندارید این روند را متوقف کنید. در آن شکایت من اشاره کردم که شما «فقط برچسب را برداشتید» و هیچ تغییری در مقاله انجام ندادید. این کار شما اشتباه بوده. من دلیلم برای حذف زماندار را در برچسب ذکر کردم، اما شما به دلیل دیگری برچسب را برداشتید. من هنوز آن شکایت را قابل بررسی می‌دانم و فکر می‌کنم در آن زمان هم لازم بود به شما تذکری داده شود که متوجه اشتباه خود بشوید و تکرار نکنید. صرفاً داشتن میان‌ویکی نشانهٔ سرشناسی نیست و اخیراً هم که من یک مقالهٔ بدون منبع و ساختار استاندارد را به پیش‌نویس منتقل کردم، شما با آن مخالفت کردید و گفتید چون میان‌ویکی دارد کار من در انتقال صفحه به پیش‌نویس اشتباه بوده. من پیشنهادم منع شما از برداشتن برچسب حذف از مقاله‌ها است. در بسیاری زمینه‌های دیگر شما فعالیت‌های مفیدی داشته‌اید و این بر کسی پوشیده نیست، اما دلسوزی بیش از اندازه برای کاربران تازه‌وارد در روند نگهبانی و نگهداری از سامانه [ناخواسته] ایجاد اختلال می‌کند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۵۲ (UTC)
 • @Mardetanha: من به جمع‌بندی شما در شکایتی که کثیر در بالا پیوند داد، انتقاد داشتم؛ اما چون در آن زمان موضوع خیلی مهمی نبود از آن چشم‌پوشی کردم و گذشتم. فکر می‌کنم در آن زمان لازم بود اشتباه بودن کار کاربر را در بحثش به او گوشزد کنید و حالا می‌بینید که تعداد شاکی‌ها بیشتر هم شده. ایشان ثابت کرده‌اند که صلاحیت کافی برای حذف برچسب‌های حذف زماندار یا سریع را ندارند. این که برچسب را برمی‌دارند و در برابر اعتراض طرف مقابل سریع به قانون یک‌بار مصرف بودن برچسب حز استناد می‌کنند مصداق استفادهٔ اشتباه از سیاست‌ها است. آن قانون تنها باید برای ابراز مخالفت با حذف و با استناد به یک سیاست قابل اجرا و منطقی استفاده شود نه صرفاً با استناد به دلیلی که اصلاً جایی تعریف نشده و اجماعی بر آن نیست. --{{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۰۴ (UTC)
@Mardetanha: دو پیام بالا که جیپوتر عزیز نگاشت مرا وادار کرد شاهد مثالی زنده ارائه کنم. مدتی پیش @Jeeputer: از من در تام بدلیل برچسب زدن شکایت کرد. آرتا جمع بندی کرد. مدتی تحت آموزش جیپوتر و @Shahnamk: بودم و اشتباهاتم کمتر شد. تا اینکه جیپوتر و دیهیم @HviaH: استفاده از ابزار انتقال به پیش نویس را هم به من آموزش دادند. از زحماتشان اینجا قدردانی می‌کنم. نتیجه: کار گروهی در ویکیفا انجام گرفت. تذکر.پذیرش.آموزش و نهایتا پیشرفت. اما این آمپر شرایط شهروندی ویکیفا را ندارد.و با چند جمله تکراری پاسخ می‌دهد. Patricia (بحث) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۴۷ (UTC)
ویکی‌پدیا پر است از مقالات اماکن تجاری مثل مرکز تجاری امایوگی حال اینکه مرکز تجاری ایران در سلیمانیه منابع ثانویه هم زیاد داشت. مقاله مشکلاتی داشت که می‌شد با برچسپ‌های متناسب برطرف کرد. اگر اینطور باشد مقاله شرکت نوکیا را به دلیل تبلیغاتی بودن حذف کرد! تبلیغات اینگونه است: "با یک قطره تمام ظرف‌های خود را بشورید"! نه اینکه مرکز تجاری ایران در فلان کشور در سال ۱۳۹۰ تاسیس شد! کجاش تبلیغاتی بوده؟ کاربر:پاتریشا چندین مقاله که حتی میان‌ویکی هم داشت برچسپ حذف زدند و من چونکه دیدم سرشناس هست برداشتم کسی که از برچسپ حذف استفاده میکنه طبیعتا باید بدونه که هرکسی میتونه این برچسپ را برداره وقتی سوال پرسیدند منم بهشون وپ:حذف رو معرفی کردم اگر کامل ایشون مطالعه کرده بود از "نظرخواهی به جای حذف" استفاده می‌کرد. مثلا ایستگاه‌های متروی شیراز رو پاتریشا برچسپ حذف می‌زد منم برداشتم و چند کاربر دیگه هم پشت سر ایشان این برچسپ‌ها را برداشتند حتی کاربر جدید هم پس از ایجاد چنین مقالات حیاتی انصراف داد. jeeputer مقالات پادشاهان که سرشنایی بالایی دارند رو یکی یکی حذف کردند و کاربری تازه وارد بود که بلد نبود میان‌ویکی دهی کند ظاهرا استعفا داد.--Reza Amper (بحث) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۰۰ (UTC)
@Reza Amper حذف نکردم. لطفاً تهمت بی‌مورد نزنید. این حرف شما یعنی من از دسترسی‌ام سوءاستفاده کرده‌ام و مشخصاً اتهام بی‌اساس است. من مقالات ناقص را که ایشان رها کرده‌بودند به پیش‌نویس منتقل کردم چون خودشان گفتند نمی‌خواهند تکمیلشان کنند و توقع داشتند دیگران تکمیل کنند. موضوع مقاله سرشناس‌تر از این‌ها هم اگر بود همین کار را می‌کردم. مقالات ناقص که فقط یادکرد ویکی دارند باید منابعشان هم از ویکی مبداً در مقاله قرار گیرد. در غیر این صورت کاربران می‌توانند به آن برچسب بزنند. یکی برچسب نگهداری می‌زند، یکی برچسب حذف زماندار و یکی هم به پیشن‌نویس می‌فرستد. لطفاً بی‌دلیل سعی نکنید موضوع را طوری جلوه دهید که من کاربر تازه‌وارد را فراری داده‌ام. کاربران درماندن و نماندن مختارند و بنده برای جلوگیری از حذف مقاله‌شان این کار را کردم. بعداً هم که شما گفتید تکمیل می‌کنید و بنده مقاله‌ها را به فضای اصلی منتقل کردم. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۱۷ (UTC)
درود بر همکار گرامی کاربر:Reza Amper عزیز احتراما حسن نیت شما و همچنین زحمات شما برای دانشنامه برای کسی پوشیده نیست اما یک نکته کلیدی این وسط فراموش شده و آن این است که در نهایت یک کاربر محترم با دسترسی فنی که به تایید همکاران رسیده به برچسب حذف رسیدگی خواهد کرد مثلا اکنون اگر دقت بفرمایید مدتها است تعداد زیادی مقاله با برچسب حذف زماندار موجود است که حذف نشده و بنده در همین هفته تعدادی از آنها را کامل و برچسب را برداشته‌ام اما مهم اینکه هنگامی برچسب بدون تکمیل با فرض حسن نیت برداشته می‌شود امکان بررسی مجدد آن از لیست مقالات جدید محدود گردیده و امکان دارد آن مقاله به همان شکل مشکل دار برای مدتها در دانشنامه بماند و قطعا باعث کاهش اعتبار دانشنامه خواهد شد لذا توصیه حقیر برای رفع این مشکل و شکایت این است که بپذیرید امکان خطا وجود دارد و راه حل آن است با دقت بیشتری محبت نموده و موارد را بررسی کنید همچنین به همکارانی که دسترسی حذف دارند اعتماد داشته باشید. به جای نظارت کاربر دیگر پیشنهاد می‌کنم فعلا به جای برداشت برچسب حذف، در صفحه بحث مقاله مخالفت خود را با دلیل عنوان بفرمایید. بدیهی است با این عمل هم به مقصود خود رسیده و باعث بررسی مجدد خواهید شد و هم اینکه مطابق قوانین عمل فرموده‌اید. امید پیشنهاد حقیر مطلوب نظر حضرتعالی و دیوانسالار گرامی رسیدگی کننده جناب Mardetanha و شاکیان گرامی واقع گردد. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۵۰ (UTC)
@Shahnamk: من هم در ابتدا همینکار را کردم چند مقاله که میان‌ویکی داشت (البته اضافه نشده بود) را زیر نظر گرفتم که سریعا حذف شد! اینکه من بعضی وقت‌ها مقالات رو زیر نظر می‌گرفتم به دلیل درخواست‌ها و بحث‌های گوناگون کاربران ویکی فارسی بود! مثلا مقالات مهندسی توسط فردی حذف می‌شد بعدا متوجه شدیم رشته آن شخص علوم تجربی‌ست! من احساس نمی‌کنم کار خارج از سیاست‌ها رو ایفا می‌کنم به صورت رباتیک مقالاتی که برچسپ حذف می‌خورد در زیر صفحه نامزدکننده قرار می‌گیرد مقالاتی که من برچسپ حذفش را برمی‌دارم می‌توانند برچسپ نظرخواهی برای حذف به آن زده شود؛ مثلا کمیسیون تثبیت هویت اقوام همسو که توسط شما زده شده بود من حذف را برداشتم بعد نظرخواهی ایجاد شد. فکر کنم ما از برچسپ نگه‌داری هراس داریم و می‌خواهیم استفاده نشود.--Reza Amper (بحث) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۲۹ (UTC)
مطلب دیگری که شما در بحث من عنوان کردید میراث دروغ‌ها چون در ویکی انگلیسی مقالش رو پیدا کردم برچسپش رو برداشتم الآن ظاهرا مقاله انگلیسیش مثل ویکی فارسی پیش‌نویس شده w:en:draft:Legacy of Lies البته من با ۹۵ الی ۹۸ درصد برچسپ‌ها موافقم.--Reza Amper (بحث) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۵۸ (UTC)
@Reza Amper: رشتهٔ شخص چه ربطی به حذف دارد؟ مثلاً اگر من رشته‌ام هنر است، نباید مقالهٔ شرکت فناوری ناسرشناس را حذف کنم؟ آیا ما در تمام رشته‌های تخصصی کاربر متخصص داریم؟ این اصول من درآوردی که شما به آن‌ها پایبند هستید مشخص نیست از کجا آمده. ضمناً شما یکی از اصلی‌ترین اصول برداشتن برچسب‌های حذف زماندار را هم رعایت نمی‌کنید. در زمانی که برچسب حذف زماندار را از مقاله برمی‌دارید، باید بحث مقاله را با {{پیشینه حذف زماندار}} برچسب بزنید که تاکنون ندیده‌ام چنین کنید. این یک سیاست است و اگر می‌خواهید طبق آن عمل کنید، باید به‌طور کامل عمل کنید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۱۸ (UTC)
درود مجدد بر Reza Amper گرامی همین مقاله کمیسیون تثبیت هویت اقوام همسو که فرمودید بنده تقاضای حذف کرده‌ام و شما برچسب را برداشتید اشتباه است مطابق سوابق نخست که ایجاد شده تنها یک جمله است که همکار گرامی جناب کاربر:Shiasun به درستی به وپ:حز آنرا نامزد حذف زماندار نموده‌اند چه لزومی داشته برچسب برداشته شود نویسنده گرامی باید مطلب را گسترش می‌داند و حال که برچسب را برداشته‌اید چرا در صفحه بحث مقاله این موضوع را عنوان نفرموده و الگوی {{حذف زمان‌دار قبلی}} را اضافه نفرمودید با دیدن این بحث بنده این عمل را انجام دادم، سپس بنده مقاله را به نبح ارسال که تصمیم بر ماندن گرفته شده‌است با دو رای به غیر از خودتان. اما هنوز آیا به نظر شما مقاله یک سطری با این شکل اصولا به درد یک دانشنامه می‌خورد؟ در ۳۰ روز گذشته تنها ۷ بار دیده شده که یکی من و حتما یکی هم شما بقیه هم دیگر دوستان دیگر مشارکت کننده در بحث بوده‌اند. منظور حقیر این است اگر نظر به حفظ مقاله دارید راه مشخص است حذف زماندار را کسی پیش دستانه حذف نمی‌کند بلکه زمانی است که نویسنده مقاله را مجاب کند به رفع ایرادها و تازه پس از رسیدن به پایان زمان همکار گرامی رسیدگی کننده قطعا اگر مقاله سرشناسی داشته باشد دست به حذف نخواهند زد مثالش فقط در مورد حقیر کاربر:Shahnamk/ویرایش عمده است که حتی بعضی را بیشتر از مقالاتی که خودم نوشته‌ام دوست دارم منظور همکاران گرامی هم همین است که اگر حذف سریع را برمی‌دارید به نظر همکار تگ زده توجه بفرمایید و اگر مقاله سرشناس است ولی وقت رفع اشکال ندارید به حذف زماندار تبدیل بفرمایید و یا اگر حذف زماندار است پیش از اتمام زمانش اقدام نفرمایید اگر مقاله سرشناسی اما حق تکثیر را رعایت نکرده به هیچ عنوان اگر وقت باز نویسی آن را ندارید اقدام به برداشت برچسب نفرمایید. جسارت حقیر و زیاده گوییم را ببخشایید بنده احترام بسیار زیادی برای حضرتعالی و زحمات شما قائل هستم حیف است به دلیل حسن نیت و فحن اینگونه زیر سوال باشید خواهشمندم درخواست حقیر را اجابت فرموده برای آن دو درصد که می‌فرمایید، تا مدتی آنگونه که عرض کردم عمل بفرمایید هر جا اشکالی بود بنده با افتخار در رکاب شما بوده، بفرمایید اقدام خواهم نمود. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۲۳ (UTC)
فراوان درود، البته کثرا من در بحث مقاله نظرم رو میگم و اغلب می‌خواهم در بحث مقاله مطرح کنم، ولی ملاک بازدید معیار خوبی نیست زیرا [[دنیا جهانبخش

]] اگر مقاله‌اش ساخته شود از لحاظ بازدید منفجر می‌کند. این مقاله شما در ۳۰ روز گذشته ۳ بازدید داشته که یکیش من بودم! امروز مخاطبان افغان به اینترنت دسترسی درستی و یا سواد کافی ندارند این مشکلات رفع شود بازدید هم بالا می‌رود. البته هم‌نظر با شما بازدید مقاله هم باید مدنظر باشد مثلا دنیا جهانبخش از نظر من اینفلوئنسر سرشناس است.--Reza Amper (بحث) ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۵۶ (UTC)

درود بنظرم منظور حضرتعالی دنیا جهانبخت باشد اگر سرشناس هستند بنده حاضرم در همکاری با شما مقاله را بسازم. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۲۹ (UTC)
من متاسفانه خیلی فرصت نکردم بحث را پیگیری کنم ولی به نظرم دوستان به درستی نشان دادند که رضا به درستی از برچسب‌های حذف زمان‌دار و حذف سریع استفاده نکرده. استدلال ایشان در مقاله جوان‌بخت هم نشان داد متوجه مسئله نشده‌اند، به نظرم فعلا ایشان نباید از این برچسب‌ها استفاده کند. البته من فعلا این ریسه را نمی‌بندم تا یک مدیر دیگر هم این ریسه را ببیند و تصمیم بگیرد. Mardetanha (بحث) ‏۱۵ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۰۹ (UTC)
@Mardetanha: به نظرم بحث را کامل بخوانید تا بتوانید قضاوت بهتری انجام دهید من گفتم کمیسیون تثبیت هویت اقوام همسو را برچسپش را برداشتم بیان کردند بازدیدش ۷ تا است من نیز مثالی از مقاله خودشان زدم که ۳ بازدید داشت و گفتم اگر بازدید ملاک باشد دنیا جهانبخت آمار بازدید را منفجر خواهند کرد ولی مقاله‌ای ندارد.--Reza Amper (بحث) ‏۱۵ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۳۶ (UTC)
 •  نظر: الان این ویرایش کاربر را دیدم[۳۹]. از او قطع امید کردم. باایجاد محدودیت برای او به شکل محرومیت موافقم. پیشنهاد می‌کنم به شکل نامحدود از برداشتن برچسب‌های حذف سریع و زماندار محروم شود. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۵ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۰۴ (UTC)
@4nn1l2: من نیز موافق گفته شما هستم مثلا پمپ بنزین‌ها ولی نتیجه بحث نبود اجماع کاربران بود حالا نمیشه از گوشه کنار حذف کرد یا کاربری را با نوشتن بحث‌های طولانی درخواست توقف او کرد. ولی اگر اجماع هم حاصل می‌شد من تا زمانی که از ویکی‌پدیا انگلیسی حذف نشود مخالفم چونکه از لحاظ رده وابسطه هستیم.--Reza Amper (بحث) ‏۱۶ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
@Mardetanha: ، @Kasir: ، @پاتريشيا67: من دیگه برچسپ حذف رو برنمی‌دارم ولی اگر مقاله‌ای که تمام و کمال بود و در ویکی انگلیسی هم مورد مشابه داشت همینجا شکایت می‌کنم. مثل ترمینال دریایی فرصت می‌دادند خودم اصلاح می‌کردم.--Reza Amper (بحث) ‏۱۶ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۲۲ (UTC)
@Reza Amper: سلام. نکته مهم همه این بحثها طبق رهنمود عمل کردن است. اگر دلیل قابل قبولی ندارید که مثلا منبطق با یکی از معیارهای سرشناسی است برچسب را برندارید. اگر مقاله را منطبق با معیارهایی از سرشناسی می‌بینید اما مطمئن نیستید یا دلایل خود را در صفحه بحث مقاله مطرح کنید بدون اینکه دست به برچسب بزنید یا مقاله را اگر شرایظ حذف سریع ندارد به نبح ببرید. حتی می‌توانید بجای همه اینها بر اساس دلیل حذف، دنبال رفع اشکال باشید و مثلا با افزودن منابع در تشخیص سرشناسی کمک کنید. کلا برداشتن برچسب بدون بحث و رفع اشکال یا بررسی و اجماع در نبح، راه مناسبی نیست. فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۶ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۰۳ (UTC)
@فرهنگ2016: طبق متن بالا که گفتم من دیگه قصد برداشتن برچسپ ندارم. البته من نیز همینطور عمل می‌کنم خیلی از موارد نظرم رو تنها میگم تنها در برخی موارد برمی‌دارم اما در مورد مقاله ترمینال دریایی با وجود اینکه برچسپ هم برداشته بودم و باید برای حذف نظرخواهی صورت می‌گرفت حذف شد این مقاله چندین میان‌ویکی داشت حال هرمشکلی هم داشت من شخصا اصلاح می‌کردم.--Reza Amper (بحث) ‏۱۷ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۳۵ (UTC)
@Reza Amper: بحث من هم همین بود که گاهی برداشتن برچسب بدون بحث کمکی به اصل قضیه نمی کند و حتی اگر یک مورد باشد. در این مورد هم بنظرم درخواست احیا در پیش نویس یا زیرصفحه کاربری تان کنید و در حدی که سرشناسی اش قابل اثبات باشد اصلاح اش کنید و از مدیر حذف کننده درخواست نظر کنید یا نهایتا خودتان به نبح بفرستید. فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۷ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۵۷ (UTC)
@فرهنگ2016: با داشتن چهار پنج میان‌ویکی و عنوان آن سرشناسی محرز هست متاسفانه ناشی از مطالعه کم سیاست‌ها هست. سیاست‌ها کاملا روشن است حذف سریع اگر برداشته شود حذف زمان‌دار زده میشه و اگر حذف زمان‌دار برداشته شد نظرخواهی ایجاد میشه‌. در کل مثلا اگر منبع نداشت میشد برچسپ {منبع} اضافه کرد.--Reza Amper (بحث) ‏۱۷ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۱۱ (UTC)
@Reza Amper: البته داشتن میان ویکی معیاری برای سرشناسی نیست. مثلا داشتن منابع به زبانهای دیگر می تواند دلیلی بر سرشناسی باشد اما باید روی آن بحث کرد یا به نبح فرستاد.فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۷ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۰۰ (UTC)

محافظت از خرابکاری قومیتی[ویرایش]

مقالاتی متناوبا توسط برخی آی پی کرد و لر سازی صورت می گیرد مثال واضحش دو آی پی زیر می باشد لطفا مقالات دو آی پی زیر برای یک برهه سه ماهه محافظت شوند تاریخچه مقالات بنگرید واضح است فقط خرابکاری قومیتی است یا کرد می افزایند یا لر یا برعکس / با محافظت مقالات آی پی های حجم قابل توجهی از گشت زنی ها کاسته خواهد شد


Luckie Luke (Talk) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۵۶ (UTC)

کنش با تعارض[ویرایش]

با سلام. بنده کاربر:Sobhanelm را به‌خاطر خرابکاری که امروز انجام داده‌بود قطع دسترسی کردم و خواستم در بحث ایشان اعلان قطع دسترسی را قرار دهم که دیدم دو ماه پیش در آنجا به خودم توهین کرده‌اند. هرچند که خاطرم نبود در گذشته به این کاربر تذکرهایی داده‌ام و توهینشان را هم ندیده بودم، با توجه به اینکه ممکن است قطع دسترسی این کاربر توسط من ایجاد سوءتفاهم کند، لطفاً کنش بنده را بررسی کنید. ممنون از شما. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۴۳ (UTC)

درود بر همکار گرامی کاربر:Jeeputer حقیر بررسی کردم کنش شما کاملا درست بوده است و مورد تایید است ایشان برای کمک تشریف نداشتند. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۰۱ (UTC)
@Shahnamk: سلام. ممنونم شهنام عزیز. بیشتر قصدم این است که سوءتفاهم ایجاد نشود. چون به‌وضوح دارای تعارض منافع بوده‌ام اما خودم از آن خبر نداشته‌ام. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۰۴ (UTC)
در بحثشان باز توهین کردند. فکر می‌کنم دسترسی بحث هم باید گرفته شود. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۳۶ (UTC)
درود بر کاربر:Jeeputer گرامی بله متوجه نیت حضرتعالی شدم به همین دلیل موضوع را بررسی کرده و اعلام کردم کنش شما درست بوده است با شما موافقم بهتر است صفحه بحث کاربر پاک و کاربر منبع ویرایش گردد. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۴۶ (UTC)

خرابکاری گسترده[ویرایش]

با توجه به سرعت خرابکاری لطفاً دسترسی کاربر محدود شود. ارادتمند. Gm110m (بحث) ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۴۱ (UTC)

درود بر همکار گرامی کاربر:Gm110m عزیز احتراما کاربر تازه کار و حسن نیت دارند اما به قوانین آشنا نیست به ایشان تذکر دادم با اجازه شما صبر کنیم در صورت تکرار و عدم توجه محبت بفرمایید گزارش کنید تا اقدام مقتضی به عمل آید. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۳۵ (UTC)
@Shahnamk: درود بر شما. بسیار عالی. امید که تغییر رویه داده باشند. لیدِ بیش از ۲۰ مقاله را دست‌کاری کرده بودند که خنثی شدند. ارادتمند. Gm110m (بحث) ‏۱۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۰۸ (UTC)

کمک به دانشنامه[ویرایش]

حساب ویژه:مشارکت‌ها/Mohammed mohsen Shiri برای کمک به دانشنامه ایجاد نشده. تمام ویرایش‌ها دستکاری‌های بدون منبع و جهت‌دار است — Shawarsh (بحث) ‏۱۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۵۷ (UTC)

اصرار بر تغییر بالگر به هلیکوپتر[ویرایش]

سلام و درود.کاربر 5.74.137.38 (بحث · مشارکت‌ها · مشارکت‌های حذف‌شده · سیاههٔ پالایه · info · WHOIS · RDNS · trace · RBLs · http · بستن کاربر · سیاههٔ بسته‌شدن‌ها) در بسیاری از مقاله ها اصرار بر سر تغییر کلمه ی بالگرد به هلیکوپتر را دارد.لطفا برسی کنید.محمدامین جعفری (بحث) ‏۱۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۳۴ (UTC)

@محمدامین جعفری: تغییرات دیگرشان بیشتر شبیه خرابکاریست تا تغییر بالگرد به هلیکوپتر، این یکی تغییرش اتفاقاً بدک هم نیس، چون هلیکوپتر رایج تر است!مجتبی ک.د. ‏۱۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۱۵ (UTC)

نام کاربری من به هیچ عنوان ایجاد نمیشود[ویرایش]

درود من هرچه سعی میکنم از نام واقعی خودم استفاده کنم نمیشه لطفا نام Mohammadhossein Ghazvini را باز بگذارید یا ثبت کنید ایمیل مورد نظر . لطفا رسیدگی کنید با تشکر Metallicmh (بحث) ‏۱۵ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۵۹ (UTC)

بررسی زاپاس[ویرایش]

ویژه:مشارکت‌ها/Ben Bilal از اولین ویرایش‌ها به‌وضوح حرفه‌ای است از نظر زاپاس بودن یا نبودن بررسی شود.  وندادهرمز 📞 ‏۱۶ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۴۱ (UTC)

تبلیع[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ وبگاه به فهرست سیاه افزوده شد، کاربر اول اخیراً فعالیت نداشت، اما کاربر دوم آخرین هشدار را دریافت کرد و در صورت ادامهٔ روند نامناسب بی‌پایان بسته خواهد شد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۵۰ (UTC)

کاربر Soren-2020 و Kigex16882 دارند بک لینک میگیرند 5.75.10.64 ‏۱۸ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۱۰ (UTC)

تمام ویرایش‌های کاربران فوق خنثی شده. پیشنهاد می‌کنم https://elecomco.com به فهرست سیاه افزوده شود. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۸ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۷ (UTC)

آی پی خرابکار[ویرایش]

سلام. آی پی 2A01:5EC0:5010:31:1:0:97A6:A00B در حال انجام خرابکاری در دو صفحه سوپر لیگ و سوپر لیگ اروپا (انجمن فوتبال) است. {{کاربر|The Humans Advocate}} بحث ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۵۳ (UTC)

محافظت صفحه[ویرایش]

درود. لطفاً مقالات سوپر لیگ و سوپر لیگ اروپا (انجمن فوتبال) به علت رویداد روز بودن و ویرایش‌های گسترده محافظت شوند. البته دومی فقط به علت ابهام ویرایش می‌شود. همچنین چند ویرایشگر آخر از بابت انجام خرابکاری بررسی شوند. {{کاربر|The Humans Advocate}} بحث ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۵۸ (UTC)

زاپاس بازی برای خرابکاری[ویرایش]

ویژه:مشارکت‌ها/رضا_قنبری_۷۷۹ /ویژه:مشارکت‌ها/Ehsanrezaaa

لطفا هر دو حساب بی پایان بسته و مقالاتی را که با هر دو حساب خرابکاری نموده است برای یک ماه محافظت گردد Luckie Luke (Talk) ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۳۸ (UTC)

زاپاس نامشروع[ویرایش]

این حساب ویژه:مشارکت‌ها/Koroush1400 تابلو یک حساب زاپاس نامشروع است لطفا کنش مدیریتی اعمال گردد


Luckie Luke (Talk) ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۴۵ (UTC)

ویکی‌پدیا:درخواست ادغام تاریخچه[ویرایش]

بیشتر از دو ماه است که درخواست‌های ادغام تاریخچه بدون بررسی بایگانی شده‌اند. لطفا مدیران و ویکی‌بانان نیم‌نگاهی هم به این صفحه داشته باشند. آیدین (بحث) ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۰۲ (UTC)

بررسی عملکرد کاربر:Reza shakak[ویرایش]

با سلام و احترام، لطفاً عملکرد کاربر Reza shakak را در ویژه:مشارکت‌ها/Reza shakak بررسی نمایید. سپاس Q2020 (بحث) ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۰۰ (UTC)

درود بر همکار گرامی Q2020 عزیز ضمن تشکر از توجه و گزارش موضوع یکروزه بسته شدند برای کمک تشریف ندارند خواهشمند است یکی از مدیران گرامی زحمت بررسی و در صورت صلاحدید بندایش کامل را بکشند. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۱ (UTC)

زاپاس[ویرایش]

درود خواهشمند است یکی از مدیران گرامی قبول زحمت فرموده به بحث:4481BAND رسیدگی فرمایند زاپاس در صورت صلاحدید بندایش شود. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۲۰ (UTC)

الگو:Country data Cape Verde[ویرایش]

لطفا در الگو کیپ ورد به دماغه سبز تغییر یابدEurope2009 (بحث) ‏۱۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۲۴ (UTC)

کمک به دانشنامه[ویرایش]

حساب ویژه:مشارکت‌ها/Jojka_haloo را برای خرابکاری ایجاد شده است ضمنا حساب اصلی این می باشد ویژه:مشارکت‌ها/Ayub_rahmani لطفا هر دو بی پایان بسته شود

Luckie Luke (Talk) ‏۲۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۱۷ (UTC)

استفاده سیاسی از ویکیپدیا[ویرایش]

سلام. در این ویرایش، کاربر مزبور یک مطلب انتقادی نسبت به جمهوری اسلامی را در مقاله‌ فردی که پیش از انقلاب درگذشته و هیچ ارتباطی به جمهوری اسلامی ندارد را به مقاله اضافه می‌کند. علایق سیاسی هر کسی قابل احترام است. ولی استفاده ابزاری از ویکیپدیا چیزی نیست که در قوانین ویکی مجاز شمرده شود. نقض حقوق هنرمندان در جمهوری اسلامی چه ارتباطی با افشین مقدم دارد که در سال ۱۳۵۵ در جاده آمل تصادف کرده و دار فانی را وداع گفته؟! آیا جز این است که ما ویکیپدیا را میدان جنگ در نظر گرفته‌ایم و ویکیپدیا شده ابزاری برای ابراز نظرهای سیاسی ما؟ کاربر دیگر شورش را درآورده. --Kazemita1 (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۱۵ (UTC)

@Kazemita1: سلام- من حدس میزنم دلیلش پخش بدون مجوز آثار افشین مقدم از رادیو آوای صدا و سیما باشد. ولی ۴۵ سال از نشر آثارش گذشته است و احتمالا تکثیرش آزاد باشد! با احترام🌹 Farzinovski « گفتگو » ، ‏۲۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۵۵ (UTC)
 • دلیل را در این ویرایش: [۴۰] و نیز دراین ریسه: [۴۱] یادآور شده‌ام. با احترام. Sayenevisande (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۳۵ (UTC)

تهمت و نیت‌خوانی و نقض نزاکت کاربر:Kazemita1[ویرایش]

 • مدیران گرامی!
با ادب و احترام؛
یک) دو شخص، دارای تشابه کامل نام و نام خانوادگی هستند که این‌جانب به سهو، پیوندی را به نام شخصی که سرشناس‌تر است، افزوده‌ام که بعدها پس از آگاهی یافتن، زدودم(: [۴۲]
دو) ولی این کاربر:Kazemita1، فقط به دلیل یک اشتباه جزئی سهوی برطرف‌شده (که احتمال اشتباه در موارد تشابه اسمی، شاید برای بقیه هم روی دهد)،
این‌جانب را به این چیزها متهم کرده است:
(۱) استفاده سیاسی از ویکی‌پدیا؛
(۲) استفاده ابزاری از ویکی‌پدیا؛
(۳) میدان جنگ فرض کردن ویکی‌پدیا؛
(۴) تبدیل ویکی‌پدیا به ابزاری برای ابراز نظرهای سیاسی؛
(۵) در پایان هم گفته: کاربر دیگر شورش را درآورده!
سه) به راستی، مصداق جملۀ «کاربر دیگر شورش را درآورده»، این‌جانب هستم یا کاربر مربوط که به صرف یک اشتباه کوچک سهویِ (که از جهت وقوع، ضریب احتمالش بالاست)، یک ریسۀ شکایت ایجاد کرده و این همه تهمت و لحن ناخوشایند به کار برده است؟!
چهار) اینکه این‌جانب، علاقه‌مند به ایجاد مقالات مربوط به نقض حقوق انسان توسط ج. ا. هستم(: [۴۳]) آیا درست که مورد اتهام و تلخی قرار بگیرم؟!
آیا خود کاربر مربوط، می‌پسندد که به دلیل علاقه ویرایشی‌اش درباره مقالات موافق با جمهوری اسلامی، مورد اتهام و تلخی قرار گیرد؟!
پنج) در ضمن، این کاربر، با توجه به پیشینه ۱۰ ساله‌اش در ویکی پدیا و آگاهی کامل از قانون‌ها، من را از ایجاد این ریسه: [۴۴] آگاه نکرده و حتی نام کاربری‌ام را هم در تام، نیاورده است تا متوجه شوم!
شش) لطفاً برای حفظ آرامش برای ویرایش در دانشنامه و نیز با توجه به پیشینه داشتن این کاربر در چنین مواردی و نیز چند بار شکایتم از وی به دلیل‌هایی همچون: توهین و تهمت و بی‌توجهی به مباحث برخی از مقالات و پرداختن به جنگ ویرایشی... (پیوند شش شکایت: [۴۵]، [۴۶]، [۴۷]، [۴۸]، [۴۹]، [۵۰])، لطفا به این مسئله، رسیدگی فرمایید.
هفت) بایسته که یادآوری شود که این‌جانب، دست‌کم دو بار-که حتی یک بارش بدون عذرخواهی وی و بلکه داوطلبانه و برای تلطیف فضای عاطفی دانشنامه بوده*(: [۵۱] و [۵۲])-وی را بخشیدم و شکایتم را پس گرفتم؛
ولی چون بارها این روش را انجام داده، این بار، گذشت را بی‌فایده می‌دانم و بلکه باعث تکرار روش نادرسش.
هفت) بی‌گمان، اگر کسی مشکلی برایم پدید نیاورد و نزاکت را رعایت کند، تمایل ندارم که وقتم با ایجاد ریسه یا پاسخگویی در تام گرفته شود (بلکه در صورت ایجاد نشدن مشکل، وقتم برای بهبود دانشنامه، بیشتر هزینه خواهم شد). با مهر.

رسیدگی به تهمت[ویرایش]

درود، با توجه به اینکه هیئت نظارت من را به تام ارجاع داد. درخواست رسیدگی به تمامی این موارد (Special:Diff/31809272/31812322) را از جانب، جناب Sprit 1 گرامی دارم. پیشتر در ویکی‌پدیا:تابلوی_اعلانات_مدیران#رسیدگی_به_تهمت‌ها_و_آزار_کاربر:Sprit_1 درخواست رسیدگی داشتم که بدون رسیدگی مانده و کاربر محترم در پرونده هیئت، تهمت‌ها را دوباره به شخص بنده روا داشته‌اند. خواستار رسیدگی هستم. آرتا SATO ‏۲۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۵۳ (UTC)

 • اشاره به وپ‌ها با مدارک کافی تهمت نیست ولی به هرحال وقتی هیئت این چنین با موضوع برخورد می‌کند نتیجه‌اش چنین می‌شود که ایشان باز هم شکایت بی‌رویه ایجاد می‌کنند. دست‌کم ۲ عضو هیئت تشخیص به قطع دسترسی نادرست دادند و عضو دیگر عذر ایشان را پذیرفت (۲ عضو دیگر کنش ایشان را تبرئه کردند). به هرحال نیاز میبود به رویه ایشان رسیدگی درست‌تری میشد. Mr Smt *[بحث]* ‏۲۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۱۳ (UTC)
  شما حکم هیئت نیز قبول ندارید. در ضمن این شکایت را برای تهمت‌ها از سوی شما ایجاد کردم و نه قطع دسترسی شما که توسط کلیت هیئت رد شد. پس به موارد گفته شده پاسخ دهید. آرتا SATO ‏۲۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۱۶ (UTC)
  برای موارد گفته شده شواهد در هیئت مطرح شده. ضمناً هیئت حکمی نداد که شما علیه بنده شکایت باز کنید بلکه گفتند می‌توانید در تام پیگیری کنید (نه الزام‌آور). Mr Smt *[بحث]* ‏۲۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۲۲ (UTC)
  منظورم حکم به عدم تخلفی مدیریتی خودم بود :) که شما قبول نکردید و دوباره اینجا مطرحش کردید. این رویه شما برای بنده آزار دهنده است. مدیران باید جلوی این رویه را بگیرند. آرتا SATO ‏۲۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۲۵ (UTC)
  ۲ عضو هیئت کنش شما را اشتباه تشخیص دادند عضو دیگر هم کنش شما را تایید نکرد بلکه توضیحاتتان را قانع کننده دانست (محک:«دربارهٔ قطع دسترسی اول که برای نقض سه برگردان انجام شده، توجیه متشاکی در بالا قانع‌کننده است.») که گفتید نمی‌دانستید حساب‌ها زاپاس بوده. من نمی‌دانم به چه چیزی اصرار دارید. ضمناً اگر دنبال آزار واقعی هستید از قطع دسترسی بی‌رویه کاربران و تعقیب و شکایت‌های بی‌مورد پرهیز کنید. وگرنه این حق (امتیاز) بنده است که اشتباهات شما در قبال خودم را پیگیری کنم، ربطی به وپ:آزار ندارد. Mr Smt *[بحث]* ‏۲۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۰ (UTC)
  به مدیر بررسی کننده گرامی: به تحریف حکم هیات (تخلف مدیریتی توسط اکثریت ناظران احراز نشد.--‏ SunfyreT ‏۲۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۵۹ (UTC))، توسط ایشان رسیدگی شود. آرتا SATO ‏۲۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC)
  «تحریف» هم جالب بود. به کلمه اکثریت دقت نمایید. اینکه اکثریت هیئت (۳ نفر) شما را متخلف تشخیص ندادند دلیل نمی‌شود خودتان را کاملا تبرئه بدانید (دستکم ۲ عضو نظر دیگری داشتند). ضمناً اینکه اینجا اشاره میکنید رویه بنده برایتان آزار دهنده می‌باشد نیز از عجایب است چون خودتان شکایت باز کردید و من بعد حکم هیئت کاری در قبال شما نکردم. این رفتار مدیر آرتا نشان از نقض وپ:رفمد است که اینجا هم تکرار می‌کند، نقض وپ:فحن در کلام ایشان گویاست که بنده را متهم به «تحریف» می‌کنند. اما جالب‌تر اینجاست برخی اعضای هیئت من کاربر معمولی را به داشتن فحن ارجاع می‌دهند درحالی که خود مدیر مذکور فحن را نادیده گرفته که این کنش مدیریتی خطرناک‌تر از یک کاربر معمولی است. Mr Smt *[بحث]* ‏۲۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۴۲ (UTC)
 • خطاب به مدیر محترم رسیدگی کننده: درود. به عنوان یکی از ناظران بررسی کننده صلاح دانستم مطلبی را متذکر شوم، اینکه حکم خروجی هیئت تجزیه به ناظران حمایت کننده و غیرحمایت کننده شود بدعت بدیست که نباید باب شود، پرونده‌های بسیاری در هیئتهای مختلف بررسی شده‌اند و در بسیاری از آنها دو ناظر نظری متفاوت از حکم نهایی هیئت داشته‌اند، یک ناظر به تنهایی نمی‌تواند حکم خروجی هیئت را تعیین کند، در احکام هیئت همواره حکم خروجی ملاک عمل است زیرا اکثریت ناظران روی آن توافق نموده‌اند. اینگونه تجزیه و تفسیر کردن احکام خروجی هیئت کنش نادرستی است. با احترام Mahdi Mousavi «بحث» ‏۲۱ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۵۸ (UTC)
 • @Samuel T.Owen: از شما به‌عنوان مدیر انتظار می‌رود در جهت کاهش تقابل‌ها بکوشید و خصوصاً با وضعیتی که اخیرا در ویکی‌پدیا داریم و سنگینی همین صفحهٔ تام، دعواهای شخصی را برجسته نکنید. در این مورد، امیدوار بودم دیگر قضیه را دوباره به تام نکشانید. لطفاً در این شکایت تجدیدنظر کنید. @Sprit 1: از شما هم خواهش می‌کنم بپذیرید که زیاده‌روی کرده‌اید و در صورت انصرافِ شکایت‌کننده، از درگیر شدن با او و همچنین اشاره به حکم هیئت و چون‌وچرا در آن بپرهیزید. Pirhayati (بحث) ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۲۰ (UTC)
  @Pirhayati: ممنون که برای کاهش تنش تلاش می‌کنید. بنده که یک کلمه بعد از اتمام پرونده هیئت چیزی نگفته بودم، ایشان خودشان آمدند شکایت کردند. همانطور که در پرونده اشاره کردم برای من سلامت محیط و کمبود تنش مهم هست و دلیل تاخیر در باز کردن پرونده هم همان بود که از جو تنش‌آلود فاصله بگیریم و همانطور که چندبار اشاره کردم اصلا قضیه ایجاد پرونده آنچنان شخصی و غرض‌ورزانه نبوده. هدف اصلی بنده ۱) اینکه مشخص شود برخی قطع دسترسی‌ها اشتباه بودند که آینده به آن استناد نکنند (دو عضو هیئت این را تایید کردند و خود قابل توجه است، عضو دیگر هم توضیح مدیر آرتا را قانع کننده یافتند ولی من ندیدم که بگویند قطع دسترسی اول درست بوده) ۲) اینکه در آینده با ملاحظه و دقت بیشتری در قبال کاربران مجرب رفتار شود چون ریزش کاربر مفید ضررش بسیار بیشتر از مسائل دیگر است. به‌هرحال بنده همواره برای کاهش تنش تلاش می‌کنم امیدوارم دیگران نیز چنین کنند. باتشکر Mr Smt *[بحث]* ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۰۵ (UTC)
  @Sprit 1: ممنون از شما. پرونده هیئت بسته شده و بهتر است فراموش شود. در مورد ریزش کاربران هم حق با شماست. با این حساب، آنچه را گفتم می‌پذیرید؟ Pirhayati (بحث) ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۴۴ (UTC)
  به نظرم با توجه به اینکه جناب پیرحیاتی خواستند مسأله برطرف شود ولی ایشان با این وجود نیز اشتباهات خود را قبول نمی‌کنند، و هنوز هم حکم هیئت نظارت را تجزیه تحلیل می‌کنند، خواستار برخورد مناسب‌تری با ایشان از جانب مدیران گرامی هستم :) آرتا SATO ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۰۲ (UTC)
  سلام. من هم کاملا با جناب پیرحیاتی موافقم. بهتر است این مورد همینجا خاتمه یابد. خیلی فرسایشی و تکراری شده و اگر کسی باید از اتفاقات ذکر شده بیاموزد تا حالا آموخته. آرتا یکی از مدیران بسیار فعال و قابل اعتماد است و البته مدیران همیشه زیر ذره بین هستند و گاهی کنشهای مدیریتیشان با انتقاد و تلخکامی روبرو میشود. جناب اسپریت هم کاربر بسیار مفیدی است و دارد به دانشنامه کمک میکند و قصدش هم همین بوده و امیدوارم بپذیرند که کمی تندروی کرده اند. به جناب آرتا هم عرض کنم که برخورد مطلوب را جناب پیرحیاتی کردند و به نظر من کاربر اسپریت نیز قبول خواهند کرد و اقدام دیگری لازم نیست. این نظر شخصی من است و قصد بررسی این شکایت را ندارم. مایلم کاربرهای درگیر بپذیرند و بسته شود. Gharouni Talk ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۰:۵۰ (UTC)
  درود @Gharouni: گرامی، ممنون که پاسخ دادید، من نیز مشارکت بدون تنش را خواستار هستم در صورتی که دیگران نیز چنین بخواهند. ایشان بارها به بنده تهمت زده‌اند که با سامانه بازی می‌کنم، بی‌طرف نیستم و... یکبار از ایشان شکایت کردم که مدیر گنوسیس پا در میانی کرد و شکایت را پس گرفتم، این سومین بار است شکایت من از ایشان رسیدگی نمی‌شود. اگر ایشان تهمت‌های خود را پس بگیرند، من شکایت را خواهم بست ولی ایشان تهمت‌ها را به عنوان فکت مطرح می‌کند. پرونده‌ای علیه من ساختند و مرتکب مواردی شدند و چنانچه خودتان بهتر میدانید، شاکی، شاکی علیه و ناظران در برابر سیاست در پرونده‌ها مصونیت ندارند. من اعتراضی کردم و دو ناظر من را به نام ارجاع دادند. من نیز به اینجا آمدم. چند بار باید گذشت کنم و شکایت را ببندم. در صورتی که ایشان نشان داده‌اند هنوز روی تهمت‌های خود هستند. من دنبال برخورد سنگین با ایشان نیستم اما انتظار دارم مدیری پیدا شود و شکایت من را یا دقت بررسی کرده تا ایشان متوجه اشتباهات خود بشوند. مگر تجزیه و تحلیل کردن حکم هیأت اخلاگری نیست؟ این رویه واقعا مناسب ویکی‌پدیا نیست. فقط در صورتی شکایت را پس میگیرم که ایشان حکم هیأت را زیر سوال نبرد و تمامی تهمت‌های خود را پس بگیرد در غیر این صورت مدیران برخورد کنند. آرتا SATO ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۵۷ (UTC)

خرابکاری‌های کاربر مشکوک به زاپاس[ویرایش]

درود بر مدیران!

لطفاً به وضعیت خرابکاری‌ها(: [۵۴]) و نیز احتمال زاپاس بودن این کاربر:Alilcfc11 که با توجه به اینکه دو-سه سال است که ثبت نام کرده و سالی چند ویرایش حذفی گسترده جانبدارانه، انجام می‌دهد، رسیدگی شود. ظاهرا برای کمک به دانشنامه هم حضور ندارند. با مهر. Sayenevisande (بحث) ‏۲۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۴۵ (UTC)

آی‌پی خرابکار[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

ویژه:مشارکت‌ها/2.176.218.30 دائماً در مقالات خرابکاری می‌کند و تمام ویرایش‌هایش نیز واگردانی شده‌است. وندادهرمز (بحث) ‏۲۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۸ (UTC)

✓ مدت زیادی ویرایش نداشته است. Persia ☘ ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۱۶ (UTC)

الگوی تبلیغاتی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

الگو:زندگی نامه را جهت حذف یک بررسی بفرمایید. (و برخورد با کاربر:Error tv) این هم زاپاسش هست احتمالاً ---> کاربر:Erf sabri ضمن این که در صفحات تبلیغ خود را کرده اند. سپاس مجتبی ک.د. «بحث» ‏۲۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۴۷ (UTC)

کاربر به دلیل تبلیغات بی‌پایان بسته شد. الگو را هم حذف کردم. حساب زاپاس نیازمند رسیدگی مدیران است. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۵۰ (UTC)
✓ سپاس، مجتبی ک.د. «بحث» ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۵۹ (UTC)

زاپاس نامشروع[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

حرفه‌ای بودن ویژه:مشارکت‌ها/181.53.12.6 در این ویرایش زاپاس بودنش را می‌رساند. وندادهرمز (بحث) ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۰:۲۵ (UTC)

ای پیست نه حساب کاربری Persia ☘ ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۱۵ (UTC)

انتقال کل مقاله شرکتها[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

Agriculturalengineer96 داره اسم شرکت ها را به ابر شرکت تغییر میده ترجمه درسته؟37.254.67.39 ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۱ (UTC)


من فقط نام اون‌ها رو از انگلیسی به فارسی ترجمه می‌کنم. شرکت معادل کمپانی است، کورپریشن معادل ابرشرکت Agriculturalengineer96 (بحث) ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۴ (UTC)

 • نظر ها متفاوته 37.254.67.39 ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۳۱ (UTC)
 • Megacorporation میشه ابر شرکت 37.254.67.39 ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۳۴ (UTC)

چرا corporation بنگاه نشود؟ ابرشرکت برای corporation در کجا رواج دارد؟ منابعتان در کتب فارسی و ... چیست؟مجتبی ک.د. «بحث» ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۳۸ (UTC) ملاک بیشتر رایج بودن است و الا در فارسی هیچکدام از معادل‌های آن رایج نبود. از جمله فیلم سینمایی ابرشرکت، یا کتاب‌هایی که بنده در مورد نقد سرمایه‌داری و ابرشرکت‌سالاری مطالعه کرده‌ام. در خود ویکی‌پدیای فارسی نیز ابرشرکت رواج دارد. متشکر Agriculturalengineer96 (بحث) ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۰۴ (UTC)

@Agriculturalengineer96: خوب در این صورت باید گفت پیشوند "ابر-" در فارسی بیشتر به عنوان معادلی برای پیشوند super در انگلیسی می آید. ازین بُعد "ابرشرکت" معادل مناسبی برای corporation نیست. مجتبی ک.د. «بحث» ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۱۷ (UTC)

دوست عزیز، بنده نیز مدافع شکل‌گیری بسیاری از واژگان در زبان فارسی نیستم، اساساً ترجمه از نظر زبان‌شناسی کار غلطی است چون هر واژه در هر زبان بار معنایی دارد نه معادل؛ از این‌رو بسیاری از کلمات دوزبان را به هم نمیتوان ترجمه کرد؛ به همین دلیل ترجمه‌ها نیز تحت‌اللفظی هستند. به هر صورت این کلمه رواج یافته است. Agriculturalengineer96 (بحث) ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۲۱ (UTC)

@Agriculturalengineer96: شما هنوز منابع معتبری برای رایج بودن "ابرشرکت" برای corporation ارائه نکرده اید. در فضای بی منبعی هم استدلالتان برای این معادل سازی مناسب نیست و صحبت آی پی در مورد این کلمه منطقی تر است. "ابر" معادل رایجی برای "سوپر" و "مگا" است.مجتبی ک.د. «بحث» ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۲۴ (UTC)

باور کنید این واژه اختراع بنده نیست؛ برای اطمینان به صفحات و کتب زیر مراجعه کنید:

 • ابرشرکت
 • ابرشرکت (فیلم)
 • ابرشرکت‌محوری
 • کتاب اعترافات یک جنایتکار اقتصادی، نوشته جان پرکینز، ترجمه میرمحمود نبوی، خلیل شهابی؛ چاپ 1385
 • کتاب آموزش دانش سیاسی: مبانی علم سیاست نظری و تاسیسی؛ مؤلف: حسین بشیریه؛ چاپ 1384
Agriculturalengineer96 (بحث) ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۳۱ (UTC)
@Agriculturalengineer96: به آن دو کتاب دسترسی ندارم. در ترجمه مدیریت مالی از ریموند پی. نوو (ترجمه علی جهانخانی و علی پارسائیان) به صورت «شرکت سهامی» معادل سازی شده. در هر صورت نکته من این است که به نظر می آید براساس صحبت هایی که بالا کردم «ابرشرکت» برای این کلمه مناسب نباشد. مجتبی ک.د. «بحث» ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۴۱ (UTC)

دوست عزیز، فرمایش شما درست است؛ فرهنگستان زیان فارسی شرکت سهامی ترجمه کرده؛ اما بجز اینکه شرکت سهامی معادلی بسیار چرند و بی مفهوم است و این را به ذهن می‌رساند که هر شرکتی سهامی شد و در بورس رفت کورپوریشن است؛ ملاک ویکی‌پدیا رایج بودن در زبان فارسی است؛ شما هر دوی این معادل ها را در گوگل سرچ کنید تا ببینید کدامیک رایج تر است. متشکر Agriculturalengineer96 (بحث) ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۰۳ (UTC)

@Agriculturalengineer96: من خودم از فرهنگستان زبان فارسی خوشم نمی آید. و خیلی از کلماتش را چرند و فاقد اعتبار علمی می دانم. به دنبال رواج معادل آن در کتب خودم بودم که فعلاً این یکی را پیدا کردم. محتوای کتب فارسی را بر سایت های فارسی زبان ترجیح می دهم. اگر بعد معادل بهتری پیدا کردم خبر می دهم. مجتبی ک.د. «بحث» ‏۲۴ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۴ (UTC)
✓ مجتبی ک.د. «بحث» ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۵۹ (UTC)

نبح[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود، بهتر است مدیران محترم پیش از آنکه صفحه وپ:نبح مثل مدتی پیش خیلی سنگین شود تعدادی را که قدیمی هستند و نظرهای کافی دارند را جمع‌بندی فرمایند. مثلاً فکر کنم این را بتوان جمع بست. وندادهرمز (بحث) ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۳۱ (UTC)

یک تعدادی را تمیز کردم. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۲۸ (UTC)

بررسی گشت خودکار[ویرایش]

لطفا ویرایش‌های کاربر:Oldmagina بررسی گردد. کاربر به عنوان نگهبان درحال فعالیت است اما موارد متعددی اشتباه ویرایشی دارد. مثلا توجهی به ویژه:تفاوت/31910034 نکرده و فقط ویرایش‌های بعدی‌اش را برمیگرداند و باعث ماندگاری مطلب بدون منبع و مضر می‌شود. و همچنین اقدام به حذف مطلب نمود ویژه:تفاوت/31911024 که پیشتر آی‌پی‌ها تلاش زیادی برای حذفش داشتند، و البته بعد هم مطلب را کاملا متفاوت با قبل تغییر داد ویژه:تفاوت/31913335 (نمی‌دانم درست تغییر داده یا نه). به نظر من حتی سهوی بودن این اشتباهات خصوصا مورد اول قابل قبول نیست. Mr Smt *[بحث]* ‏۲۷ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۳۶ (UTC)

نامطمئن اعلام کردن ویرایشهای من[ویرایش]

سلام ، بجز یک ویرایش اول که از دستم در رفته است . در دو مورد بعدی در صفحه بحث دوست عزیزمان توضیح دادم . کافی بود به جای نامطمئن اعلام کردن تمام ویرایشهای بنده یک نگاهی به توضیح بنده یا منابع ذکر شده بیندازند .، -- -- enteshariun (بحث) ‏۲۷ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۴ (UTC)

سعید الحارثی[ویرایش]

تاریخچه ویرایشات مقاله فوق در روز ۲۷ آوریل تماما حذف شود تماما هرزه نویسی است و مقاله نیز برای یک ماه محافظت شود Luckie Luke (Talk) ‏۲۷ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۰۴ (UTC)

بررسی ویرایش‌های Kigex16882[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ با توجه به مشارکت‌ها این کاربر و کاربر Soren-2020، نشانی به فهرست سیاه افزوده شد. به کاربر هم آخرین هشدار را دادم و در صورت ادامهٔ روند نامناسب، حسابش بی‌پایان بسته خواهد شد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۵۲ (UTC)

درود، لطفاً ویژه:مشارکت‌ها/Kigex16882 را بررسی کنید. در حال اضافه کردن لینک https://elecomco.com به مقالات است، ۱۰ روز گذشته به ایشان در مورد تبلیغ پیام داده بودم، اما توجهی نداشتند. ممنونم v i x i v (بحث) ‏۲۹ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۰۰ (UTC)

بررسی عملکرد کاربر:Mehrab13626726262[ویرایش]

با سلام و احترام، لطفاً مشارکت‌های کاربر Mehrab13626726262 را در ویژه:مشارکت‌ها/Mehrab13626726262 بررسی نمایید. ایشان پیش از این با آی‌پی ویژه:مشارکت‌ها/188.229.13.92 ویرایش‌های غیرسازنده داشتند. سپاس Q2020 (بحث) ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۰۶ (UTC)

بررسی ویرایش های کاربر:دکتر مهران قاسم زاده[ویرایش]

لطفا به ویرایش های کاربر دکتر مهران قاسم زاده (مشارکت) بررسی شود کاربر از اول برای تبلیغات آمده و پس از تذکرها بابت ایجاد مقاله تبلیغاتی، باز هم اقدام به انتشار مقاله تبلیغاتی دوم درجات کمربند رنگی در فدراسیون جهانی نینجا کرده.... در ضمن اگر صلاح باشد سایت های داخل مقاله را هم به لیست سیاه بیفزاید با سپاس کسـری (بـحــث) ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۲۵ (UTC)

سایت ها:

کسـری (بـحــث) ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۲۶ (UTC)

شکایت از کاربرKasra092 - خرابکاری کاربری کسری در صفحهٔ فدراسیون جهانی نینجا[ویرایش]

دکتر مهران قاسم زاده (بحث) ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۰۸ (UTC) دکتر مهران قاسم زاده (بحث) ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۱۰ (UTC)

	کاربر محترم kasra092

با سلام باعث بسی تاسف است که بجای کمک به گسترش اطلاعات این دانشنامه با بخل و بی دانشی و عدم بررسی صحت سنجی و سرشناشی مطالب ذکر شده در صفحه اینجاب علیرغم اعلام منابع و پیوندها و لینک های معنبر جهانی با زدن تهمت و برچسب تبلیغات مانع اطلاع رسانی و استفاده مخاطبان بسیار از مطلب مفید این صفحه می باشید. هزارن صفحه همانند صفحه فدراسیون ما در این داشنامه وجود دارد که تلقی از تبلیغات نمی شود و لذا به نظر می رسد این خرابکاری نشانه غرض ورزی شخصی می باشد. کاربر محترم kasra092 جنابعالی ابتدا در مدیریت صفحه خودتان ثبات شخصیت داشته و اقدام به تعویض چندین باره نام کاربریتان نداشته باشید. نظر شما را به بحث جسور بودن در همین دانشنامه جلب می نمایم.لیست سیاه شامل کاربری شما می باشد. از مدیران محترم تقاضا می شود در راستای گسترش بهینه این دانشنامه دست افردای امثال این کاربر kasra092 را کوتاه نمایید تا مخاطبنتان را در این امر حمایت فرمایید. دکتر مهران قاسم زاده (بحث) ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۰۵ (UTC)

@دکتر مهران قاسم زاده: درود. وقتی در مورد شخصیت کاربران نظر می‌دهید و این نظراتتان تند هستند، مصداق حملهٔ شخصی است. وپ:نزاکت و وپ:حمله را مطالعه بفرمایید. با احترام Mahdi Mousavi «بحث» ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۰۲ (UTC)
@دکتر مهران قاسم زاده: اولا اینکه نام کاربری من بعد از 1 سال و 1 ماه عوض شد و امروز ناگهانی بعد از 3 روز تغییر یافت و فقط یکبار بوده پس اگر چیزی نمی دانید بهتر است درباره آن صحبت نکنید و اینگونه تهمت نزنید که من ثبات شخصیت ندارم.... در ضمن مقاله شما دقیقا مصداق تبیلغات است و بهتر است بروید یاد بگیرید که ویکی پدیا جای چه چیزی نیست.... بعد اظهار نظر کنید... این مقاله اگر تبلیغاتی نبود مدیر آن را حذف نمی کرد پس من فقط نیستم که این فکر را می کنم کسـری (بـحــث) ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۱۷ (UTC)

به این علت که من در زمان ایجاد مقالات شما در حال گشت زدن صفحه های تازه بودم و مقاله های شما را برچسب گذاری کردم شما این را به چشم غرض ورزی شخصی می بینید وگرنه این حرف های شما دقیقا حمله محسوب می شود کسـری (بـحــث) ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۲۸ (UTC)

@Kasra092: درود. لطفا خونسردی خود را حفظ نمایید. Mahdi Mousavi «بحث» ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۶ (UTC)
@دکتر مهران قاسم زاده: ویژه:تفاوت/31940064 نیز حملۀ شخصی است، لطفا تغییر رویه بدهید Mahdi Mousavi «بحث» ‏۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۷ (UTC)

حساب کاربری ساخته شده برای خرابکاری در مقالات[ویرایش]

ویژه:مشارکت‌ها/ MoMahdi yoou ، حساب کاربری  MoMahdi yoou برای کمک به دانشنامه ساخته نشده است و در اکثر صفحه ها مانند استان ایلام و ایل ملکشاهی و دهلران و ... در حال خرابکاری است. دوستان و همکاران نیز چندین بار به ایشان تذکر داده اند که پاسخگو نبوده و رویه قبلی خود را در پیش گرفته اند و در حال حذف گسترده مطالب منبع دار و تحریف مطالب در مقالات است. مدیران و ویکی بانان محترم لطفا رسیدگی نمایید. با سپاس و احترام مخلوق (بحث) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۵۳ (UTC)

بررسی عملکرد کاربر:IRANIAN.TAHA.IRANIAN[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام و احترام، لطفاً عملکرد کاربر IRANIAN.TAHA.IRANIAN را در ویژه:مشارکت‌ها/IRANIAN.TAHA.IRANIAN را بررسی نمایید. ویرایش‌های ایشان با مشارکت‌های ویژه:مشارکت‌ها/Taha Pocker Face که ۳۰ آوریل بسته شده شباهت دارد. برای مثال در مقالهٔ برزیل ویژه:تفاوت/31950836 و ویژه:تفاوت/31927349. سپاس Q2020 (بحث) ‏۱ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۵۱ (UTC)

 • موافق حساب برای خراب‌کاری‌ست. @Q2020: لطفا برای بررسی بازرسان یک بخش در وپ:دبک هم ایجاد نمایید که زاپاس‌های احتمالی بسته شوند. Mr Smt *[بحث]* ‏۱ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۵۴ (UTC)
  ✓ توسط جناب مستطاب جیپوتر اعمال قانون شده‌اند. Mardetanha (بحث) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۱۳ (UTC)

آی‌پی خرابکار[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

ویژه:مشارکت‌ها/5.75.92.32 ویرایش‌های خرابکارانه دارد و اقدام به خنثی‌سازی هم می‌کند. لطفا ویرایش‌ها پیگیری و اشتباهات واگردانی شوند (+مسدودیت آی‌پی در صورت لزوم) Mr Smt *[بحث]* ‏۱ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۵۳ (UTC)

Х ویرایش‌ها خرابکاری نیستند بلکه اشتباهاتی براساس عدم آشنایی با قوانین ویرایشی است. Déjà Vu ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۵۴ (UTC)

نام کاربری تغییر یافته[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

Iman7191 (بحثمشارکت‌هاانتقال‌هابسته شودبسته‌شدن‌هااختیاراتآمارآمار پیشرفته)

سلام. کاربر فوق قبلاً به دلیل استفاده از نام کاربری تبلیغاتی بسته شده بودند. اکنون که نام کاربری‌شان را تغییر داده‌اند به‌نظرم حسابشان می‌تواند باز شود (خودشان احتمالاً به‌خاطر پیچیدگی هنوز درخواست باز شدن نداده‌اند). در خصوص ممنوعیت تبلیغ هم در بحثشان توضیح داده‌ام. ممنون. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۳:۴۷ (UTC)

✓ Déjà Vu ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۴۹ (UTC)

ولاشان[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

نوشتار یک ماه محافظت شود Luckie Luke (Talk) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۲۷ (UTC)

Х تنها برای دو ویرایش خرابکارانه مقاله نیازی به محافظت ندارد. در صورت تکرار لطفأ مقاله را با وپ:قفل نقره‌ای محافظت نمایید. Déjà Vu ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۴۵ (UTC)

شاه اسماعیل یکم[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

مقاله فوق برای سه ماه محافظت شود حجم خرابکاری خیلی بالا است Luckie Luke (Talk) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۳۰ (UTC)

✓ Déjà Vu ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۳۷ (UTC)

عملکرد آی‌پی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود خدمت مدیران محترم، آی‌پی ویژه:مشارکت‌ها/5.236.150.32 برای کمک نیامده‌است. با احترام م.جمشیدی (بحث) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۵۹ (UTC)

✓ درود بر همکار گرامی کاربر:M.Jamshidi6 سپاس. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۲۰ (UTC)

خرابکاری ایپی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام ایپی 5.236.150.32 در حال خرابکاری و پاک کردن مطالب است هرچه زودتر بسته شود با تشکر Mohammad Cowboy (بحث) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۰۰ (UTC)

✓ درود بر گرامی کاربر:Mohammad Cowboy ضمن تشکر از زحمات شما اقدام شد. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۲۰ (UTC)

برای کمک به دانشنامه اینجا نیستند[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

به‌نظر نمی‌رسد ویژه:مشارکت‌ها/Pedi1351 برای کمک به دانشنامه اینجا باشد. وندادهرمز (بحث) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۰ (UTC)

این و این وندادهرمز (بحث) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۳ (UTC)
✓ Mardetanha (بحث) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۱۲ (UTC)

احیا[ویرایش]

لطفاً نسخهٔ اول پرونده:Moalemazadehkhanali.png احیا شود. حق نشر تصویر منقضی شده است. ‏Hanooz ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۱۸ (UTC)

کاربر اخلالگر[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود. کاربر Reza13839231234 با وجود اخطار قبلی، در حال خرابکاری در صفحات مربوط به فوتبال ایران هستند. لطفاً بررسی شوند. تشکر با احترام🌹 Farzinovski « گفتگو » ، ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۳۳ (UTC)

✓ قطع دسترسی شد. Déjà Vu ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۳۱ (UTC)

آی‌پی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود خدمت مدیران محترم، ویژه:مشارکت‌ها/151.232.182.176 برای کمک نیامده‌است با احترام م.جمشیدی (بحث) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۳۸ (UTC)

✓ درود بر گرامی کاربر:M.Jamshidi6 عزیز با تشکر از زحمات و گزارش موضوع. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۱۷ (UTC)

خرابکاری گسترده آی و درخواست پنهان‌سازی هتاکی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

ویژه:تفاوت/31965464 لطفا ای پی بسته شود؛ کاربر:31.14.145.4 -- دیهیم ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۲۲ (UTC)

همچنین این هتاکی و فحاشی پنهان شود لطفا ویژه:تفاوت/31965503 دیهیم ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۲۳ (UTC)
@HviaH: درود، نسخ گزارش شده را تغییرپدیداری دادم، لکن چون ورود به رسیدگی به فحاشی بهتر است توسط مدیران انجام گردد، ریسه را باز می گذارم. با احترام Mahdi Mousavi «بحث» ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۴۷ (UTC)
✓ به درستی توسط جناب موسوی پنهان گردید. Déjà Vu ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۱۷ (UTC)

کمک به دانشنامه[ویرایش]

دو حساب برای کاربر است در حال خرابکاری در مقاله میرداماد بود و برای کمک به دانشنامه ایجاد نشده است لطفا کنش مدیریتی اعمال گردد

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87:%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7/Phdmksh

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87:%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7/Mohandes139500

Luckie Luke (Talk) ‏۲ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۴۲ (UTC)

بررسی ویرایش کاربر Baidali7650[ویرایش]

لطفا ویرایش های کاربر Baidali7650 (مشارکت) بررسی شود کاربر در اینجا (ویژه:تفاوت/31950806) منابع منبع دار را تغییر می دهد و حذف می کند .... خیلی جاها هم اقدام به سانسور می کند مثلا ببینید: (ویژه:تفاوت/31965772) (ویژه:تفاوت/31965659) (ویژه:تفاوت/31950897) .... در مقاله دودمان‌های ایران و خلافت عباسی و فهرست شاهان ایران هم به طور گسترده مطالب منبع دار را حذف می کند و شخصی سازی می کند کسـری (بـحــث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۴۰ (UTC)

بدون هیچ توضیحی تمام ویرایش ها را برگردانده و توضیحی در این باره نمی دهد کسـری (بـحــث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۵۳ (UTC)

برگردانی بدون توضیح و جنگ ویرایشی[ویرایش]

کاربر هیچ توضیحی برای برگردانی ویرایش ها نمی دهد (ویژه:تفاوت/31995430) (ویژه:تفاوت/31995419) (ویژه:تفاوت/31995385) (ویژه:تفاوت/31995396) من هم برای اینکه جنگ ویرایشی رخ ندهد اینجا گزارش دادم کسـری (بـحــث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۵۳ (UTC)

ادعای آزاد بودن ویکی پدیا!؟؟[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

عرض سلام و ادب. هنوز یه هفته نشده عضو ویکی پدیا شدم و به غیر از وابستگی شدید به رسانه های فارسی زبان غربی و غرض ورزی های بهت آور چیزی ندیدم. منبع رسمی و دقیق از واشنگتن پست و بی بی سی انگلیسی و بلومبرگ میارم حذف میشه، منبع ناصیح از خبرگزاری سعودی العربیه رو که (خود سایت منبع معتبر نداره برای خبر) از جمله اسنادی استفاده کرده اصلاح کردم و به جاش کلمه"ادعا" آوردم رو حذف کردین!! آرمان من بی طرفی بود ولی چیزی که دیدم سیاست شدیدا وابسته و جهت گیرانه است. واقعا خسته نباشید. Armanch81 (بحث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۰۴ (UTC)

@Armanch81: مسئله ای که مطرح کردید خیلی ارتباطی به اینجا ندارد، برای بررسی اعتبار منابع به تامم مراجعه کنید و هرجا با کسی دچار اختلاف شدید حل اختلاف را پیش بگیرید و در مرحله آخر به تام مراجعه کنید. بدیهیست اگر در چهار چوب سیاست ها و با اتکا به منابع معتبر ویرایش کنید هیچ وقت مشکلی نخواهید داشت. MAX گفتگو ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰، ساعت ۱۴:۴۲ (ایران) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۱۲ (UTC)
@Armanch81: استناد مطالب به منابع معتبر است و می توانید یک فهرست کامل از منابعی که کاربران ویکی پدیا بر معتبر بودن آن اجماع دارند را در اینجا مشاهده کنید کسـری (بـحــث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۰۰ (UTC)
@Armanch81: قضیه به شکلی که گفتید نیست.
به عنوان مثال، شما در ویژه:تفاوت/31937346 نه فقط منبعی نیفزودید، بلکه در متن منبع‌دار دست بردید، ادعاهایی بسیار جدی که بوی تئوری توطئه دارند به مقاله افزودید، و به این ترتیب هم وپ:تأییدپذیری و وپ:شیوه ارجاع به منابع را زیر پا گذاشتید و هم حسن نیت خودتان مورد شک است.
ویکی‌پدیا محلی برای نشر تئوری‌های توطئه نیست.
آزاد بودن ویکی هم به معنی «آزادی بیان» نیست که شما هر دیدگاهی خواستید به مقاله‌ها بیفزایید. واژهٔ «آزاد» چندین معنا دارد؛ در ویکی‌پدیا، آزادی به معنی این است که همگان می‌توانند ویکی را ویرایش کنند و محتوایش را در جاهای دیگر کپی کنند. — حجت/بحث ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۹ (UTC)

درخواست محافظت فوری[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

مدیران گرامی لطفا به این درخواست محافظت‌ها ویکی‌پدیا:درخواست محافظت صفحه خاصه ویکی‌پدیا:درخواست_محافظت_صفحه#عباس_بوعذار رسیدگی فوری شود. سیاهه تغییرات عباس بوعذار را رویت بفرمایید شده است اسباب تفریح آی‌پی‌ها -- دیهیم ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۲۷ (UTC)

✓ شهنام ک (گفتگو) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۵ (UTC)

بررسی آی‌پی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام و احترام، لطفاً ویرایش‌های آی‌پی 217.172.119.175 را در مقالهٔ ۲۳ فروردین بررسی نمایید. ویژه:تفاوت/31970900 و ویژه:تفاوت/31970908 و ویژه:تفاوت/31970920 سپاس Q2020 (بحث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۱۲ (UTC)

همچنین آی‌پی 5.218.76.58 که در مقالهٔ ۲۳ فروردین ویرایش‌های مشابه انجام می‌دهد. Q2020 (بحث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۱۶ (UTC)
 • درود خطاب به مدیریت محترم رسیدگی کننده پیرو تاریخچه ۲۳ فروردین کاربر کاربر:Mtal21 ثبت نام و به عمل آی پی ادامه میدهند که با توجه به عدم پاسخگویی یک روزه بندایش نمودم خواهشمند است موضوع بررسی و در صورت صلاحدید بندایش شوند برای کمک تشریف ندارند. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۱۴ (UTC)
  @Shahnamk: فعلاً همان یک روز کافی است. — حجت/بحث ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۵ (UTC)

افزودن القاب[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

این آی پی ویژه:مشارکت%E2%80%8Cها/5.123.223.187 در حال افزودن القاب و سانسور کلمات مربوط به اسلام است کسـری (بـحــث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۱ (UTC)

این آی پی ویژه:مشارکت%E2%80%8Cها/84.47.208.22 حجم زیادی از صفحه را حذف می کند کسـری (بـحــث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۵۲ (UTC)
درود ضمن سپاسگزاری از همکار گرامی کسـری عزیز بابت گزارش هر دو یک روز بسته شدند. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۵۵ (UTC)

کاربر زاپاس[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

کاربر ویژه:مشارکت‌ها/Okaluhnij زاپاس واضح است در اولین ویرایش مستقیم به سراغ نبح می رود و در ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/شهاب شاه عالمی اقدام به نوشتن نظر ماندن می کند.... همچنین یک کتاب از همین فرد هم مشارکت دارد کسـری (بـحــث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۰۳ (UTC)

این ها هم زاپاس هستند که همگی برای ماندن نظر دادند:

کسـری (بـحــث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۰۶ (UTC)

@Kasra092: لطفاً در وپ:دبک گزارش کنید. — حجت/بحث ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۳ (UTC)
@Huji: ✓ کسـری (بـحــث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۲۵ (UTC)

کاربر زاپاس[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

کاربر ویژه:مشارکت‌ها/Okaluhnij زاپاس واضح است در اولین ویرایش مستقیم به سراغ نبح می رود و در ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/شهاب شاه عالمی اقدام به نوشتن نظر ماندن می کند.... همچنین یک کتاب از همین فرد هم مشارکت دارد کسـری (بـحــث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۰۳ (UTC)

این ها هم زاپاس هستند که همگی برای ماندن نظر دادند:

کسـری (بـحــث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۰۶ (UTC)

@Kasra092: لطفاً در وپ:دبک گزارش کنید. — حجت/بحث ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۳ (UTC)
@Huji: ✓ ویکی‌پدیا:درخواست بازرسی کاربر/Shahin eghbali کسـری (بـحــث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۲۵ (UTC)

کاربر:Mohammadalizad97[ویرایش]

درود خواهشمند است یکی از مدیران گرامی قبول زحمت فرموده ضمن بررسی و اقدام در مورد کاربر مورد نظر سایتی که این کاربر به صفحات اضافه میکنند را نیز به لیست سیاه اضافه فرمایند. پیشاپیش از مدیریت محترم کنشگر سپاسگزارم. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۵۳ (UTC)

درخواست پنهان‌سازی برای صفحهٔ شهباز حسن‌پور بیگلری[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

صفحه: شهباز حسن‌پور بیگلری (پیوند به · تاریخچه · سیاهه · حفاظت)

پیوند تفاوت: ویژه:تفاوت/31974868 v i x i v (بحث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۴۷ (UTC)

✓حجت/بحث ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۰ (UTC)

کاربر:پرشین هتل[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ حساب ایجاد شده برای هرزنگاری؛ بی‌پایان بسته شد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۵۰ (UTC)

درود، نام کاربری و مطالبی که اضافه کرده تبلیغاتی است ویژه:مشارکت‌ها/پرشین هتل ، قبلاً هم با نام کاربری اکرم 1368 فعالیت داشته(اینجا) که بسته شده است. لطفاً بررسی نمایید. ممنونم v i x i v (بحث) ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۲۳ (UTC)

تبلیغات گسترده و هرزپراکنی در مقاله‌ها برای کمک نیست[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ به کاربر تذکر جدی دادم، مقاله را حذف کردم و نشانی را هم با توجه به نبود اعتبار و تلاش چندباره برای افزودنش به مقالات، به فهرست سیاه افزودم. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۴۸ (UTC)

سلام لطفا به دلیل تبلیغات و هرزنامه‌پراکنی کاربر:Cyruskingsolomon مسدود شود.

سایت نیز در فهرست سیاه قرار گیرد https://vocabstarter.ir

سیاهه مشارکت کاربر

ایجاد مقاله برای مقاصد تبلیغی و افزودن به زحمت نگهبان‌ها سلام به انگلیسی

آخه سلام به انگلیسی؟ -- دیهیم ‏۳ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۵۱ (UTC)

محافظت[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

فکر می‌کنم بد نباشد همکاران گرامی، صفحهٔ ریسیتاس را برای مدتی محافظت کنند، چون کاربری مشغول تخریب تاریخچه مقاله است. با احترام Tisfoon (بحث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۰۴ (UTC)

Х به کاربر هیچ تذکر و توضیحی غیر از اعلان حذف پرونده در بحثش داده نشده. من توضیحی در خصوص پاسخگویی در بحثش دادم و امیدوارم روندش را اصلاح کند. تاریخچهٔ مقاله در این مقطع محافظت مقاله را توجیه نمی‌کند. اگر کاربر به این روند ادامه داد، لطفاً گزارش کنید. ممنون. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۴۱ (UTC)

جمع بندی نظر سنجی حذف صفحه امیر خوشبین[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام و احترام صفحه اقای امیر خوشبین[۵۵] مدتی بود که برای نظر سنجی برای حذف به رای گذاشته شده بود وعلی رقم رای اکثریت به ماندن که اکثرا مدیران شناخته شده ویکی فارسی هستن صفحه حذف شد. ایشان عضو کمیته فنی و همچنین ضد دوپینگ فدارسیون جهانی جوجیتسو و از اعضای هیئت ریسه جوجیتسو اسیا هستن و تنها داور ایران در بازی های اسیایی جاکارتا بوده اندو سال هاست سرمربی تیم ملی جوجیتسو ایران هستن...خواهشمندم صفحه ایشان دوباره برسی و احیا گرددتا در صورت نیاز منابع بیشتر اضافه گردد.ممنونمMohammadkazemm (بحث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۱۹ (UTC)

✓ انجام شده توسط جناب مردتنها در صفحه بحثشان پیگیری کنید. Persia ☘ ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۱۰ (UTC)

الگو:از میان خبرها/پیش‌نویس[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ @3000MAX: انجام شد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۲۹ (UTC)

لطفا الگو:از میان خبرها/پیش‌نویس را با توجه به تغییرات جدید آپدیت کنید. MAX گفتگو ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، ساعت ۰۷:۳۱ (ایران) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۳:۰۱ (UTC)

@3000MAX: سلام. این ویرایش را هم تأیید می‌کنید؟ من در جریان بحث‌ها و دلیلش نیستم. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۲۹ (UTC)
سلام، بله، اجماع حاصل شد. MAX گفتگو ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، ساعت ۱۱:۲۲ (ایران) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۵۲ (UTC)

پنهان‌سازی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام و احترام، لطفاً ویرایش ویژه:تفاوت/31977466 را بررسی و در صورت نیاز پنهان نمایید. سپاس Q2020 (بحث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۴۹ (UTC)

✓ ممنون از شما. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۳۰ (UTC)

مارلین هوره[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

مارلین هوره در رسانه ها به قاتل سریالی اشاره دارد که در سال ۲۰۲۰ ۱۸ نفر را به قتل رساند هویت مارلین هوره هرگز شناسایی نشد

Х نامرتبط به تام. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۳۱ (UTC)

کاربر:Whohhgggyg am?[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ @M.Jamshidi6: توسط جناب Luckie Luke به‌مدت ۳ روز بسته شده‌بود؛ به بی‌پایان تغییر یافت. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۳۲ (UTC)

درود خدمت مدیران محترم؛ ویژه:مشارکت‌ها/Whohhgggyg am? برای کمک اینجا نیست. با احترام م.جمشیدی‏ ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۰۳ (UTC)

پریخان خانم (دختر شاه تهماسب یکم)[ویرایش]

با سلام واحترام. کاربر آی پی متنی را به مقاله‌ی فوق و البته بدون منبع اضافه کرده که به نظر بد نیست. اگر کاربری در زمینه‌ی تاریخ فعالیت دارد و میتواند بررسی کند، خوب است. اگر درست است که باقی بماند و در غیر اینصورت حذف شود. با تشکر EmRNA ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۰۳ (UTC)

نقص تحقیق دست اول[ویرایش]

@Taddah: در جستار گمشده در ترجمه اصرار دارد که عبارت

که ترجمه صحیح آن می‌شود ازدست‌رفته در ترجمه،

را وارد مقاله کند. مداوم به وی توضیح دادم که ملاک گنجاندن مطالب این است که منبع معتبر داشته باشند، (به تفضیل در صفحه بحث مقاله در این باره نوشته ام) اما وی توجهی ندارد. نمیدانم کدام منبع از این گزاره پشتیبانی میکند، شاید هم جدیدا میشود نظر شخصی را وارد مقاله کرد، به کاربر پیشنهاد دادم روند حل اختلاف را پی بگیریم که پاسخی نداد، آن را به معنای رضایت قلمداد کرده و ویرایش را در مقاله اعمال کردم، کاربر بدون گفتگو آمد ویرایش را برگرداند و همچنان از گفتگو امتناع میکند، جهت جلوگیری از جنگ ویرایشی ناچار به تام آمدم، مسئله نیازمند کنش مدیریتیست. همچنین نظرخواهی برای انتقال عنوان نیز میتواند همین الان به نفع عنوان فعلی جمع‌بندی شود چرا که هیچ منبعی از عنوان پیشنهادی حمایت نمیکند. MAX گفتگو ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، ساعت ۱۸:۵۷ (ایران) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۲۷ (UTC)

جالب است که ایشان حتی نمی‌توانند بگویند که عنوان گمشده در ترجمه یعنی چه ولی اینقدر سفت و سخت از آن حمایت می‌کنند. مدیران هر تصمیمی بگیرند برای من مهم نیست. ویکی فارسی است دیگر! باید روز به روز پسرفت کند؛ دلیلش هم که واضح است. Taddah (بحث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۶ (UTC)
در اینجا بحث من عدم ورود شما به روند گفتگوست بیشتر، وگرنه من از ابتدا هم قائل به روند حل اختلاف بودم،
علت این که نگفتم این بود که اهمیتی ندارد، وقتی چیزی که شما نوشتید هیچ منبعی از آن پشتیبانی نمیکند هرچه معنی بدهد هم مهم نیست، حال آنکه من شخصا هم از دست رفته را چندان درست نمیدانم، ترجمه دقیق لاست همان گمشده ست، MAX گفتگو ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، ساعت ۱۹:۳۹ (ایران) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۰۹ (UTC)
صرفا جهت اطلاع، گوگل هم missed را از دست رفته ترجمه کرده، چنان که قبلا هم گفتم ،حداقل اگر missed بود باز میشد آن را از دست رفته ترجمه کنیم. MAX گفتگو ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰، ساعت ۱۹:۴۱ (ایران) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۱۱ (UTC)

درخواست پنهان‌سازی برای صفحهٔ ترانه‌شناسی شاهین نجفی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

صفحه: ترانه‌شناسی شاهین نجفی (پیوند به · تاریخچه · سیاهه · حفاظت)

پیوند تفاوت: ویژه:تفاوت/31848472 و ویژه:تفاوت/31848477 v i x i v (بحث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۳۷ (UTC)

✓ نیاز ندارد. Persia ☘ ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۰۹ (UTC)

حمله کاربر[ویرایش]

لطفا به حمله کاربر مهدی درخشانی مشهدی در ویژه:تفاوت/31978214 رسیدگی شود... متن نوشته شده تند است کسـری (بـحــث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۱۴ (UTC)

مست عشق (فیلم)[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

وضعیت و تاریخچه مقاله واقعا افتضاح است حتما برای سه ماه محافظت گردد Luckie Luke (Talk) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)

✓ فعلا برای یکماه محافظت شد.(قفل نقره‌ای) Déjà Vu ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۲۶ (UTC)

بررسی عملکرد کاربر:Efshamikonam[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۱۰ (UTC)

با سلام و احترام، لطفاً عملکرد و ویرایش‌های کاربر Efshamikonam را در ویژه:مشارکت‌ها/Efshamikonam و مقالهٔ محمدمهدی طهرانچی بررسی نمایید. در صفحهٔ بحث ایشان دو پیام قرار داده شده اما پاسخی نداده‌اند. ویرایش‌های ویژه:مشارکت‌ها/Sattari313 نیز در همان مقاله است و به ویرایش‌های ایشان شباهت دارد. سپاس Q2020 (بحث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۱۸ (UTC)

به نظرم باید دسترسی ویرایش در این صفحه گرفته شود. GodNey (بحث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۰۰ (UTC)
@Q2020 و GodNey: با تشکر از شما. هر دو حساب بی‌پایان بسته شدند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۱۰ (UTC)

بررسی عملکرد کاربر:Asghar bemola[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام و احترام، لطفاً عملکرد و ویرایش‌های کاربر Asghar bemola را در ویژه:مشارکت‌ها/Asghar bemola بررسی نمایید. ویرایش‌های نخست کاربر نشان می‌دهد که برای کمک به دانشنامه نیامده‌اند. سپاس Q2020 (بحث) ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۴۷ (UTC)

✓ بی‌پایان قطع دسترسی شد. Déjà Vu ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۳۹ (UTC)

83.122.141.106[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

ویژه:مشارکت‌ها/83.122.141.106 درحال خرابکاری‌ست. Mr Smt *[بحث]* ‏۴ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۱ (UTC)

عدم فعالیت آی‌پی پس از گزارش Déjà Vu ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۲۲ (UTC)

86.57.115.147[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

ویژه:مشارکت‌ها/86.57.115.147 دائماً همه جا اسم آمل را اضافه می‌کند و بعید نیست با توجه به شناخت مقالات و حتی الگوهای مختلف زاپاس نیز باشد. وندادهرمز (بحث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۳۳ (UTC)

کاربر یقیناً زاپاس پارسا آملی است. وندادهرمز (بحث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۴۱ (UTC)

درود بر گرامی وندادهرمز اقدام شد. با تشکر از زحمات شما. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۴۳ (UTC)

کاربر:مجیدم798[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود خواهشمند است یکی از مدیران گرامی به عملکرد ایشان رسیدگی فرمایند ظاهرا اکانت ساخته شده برای خرابکاری است با تشکر پیشاپیشی از مدیریت محترم کنشگر. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۴۲ (UTC)

✓ ممنون از شما. حساب کاربری که هر از چند گاهی بیاید و فقط خرابکاری کند و فاصله و نقطه جابجا کند، مسلماً برای کمک به پروژه ایجاد نشده. بی‌پایان بسته شد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۱۷ (UTC)

بررسی عملکرد چند کاربر[ویرایش]

با سلام و احترام، پیرو این ریسه و بسته شدن کاربر:پرشین هتل، امروز کاربر:عاطفه بیدرنگ اقدام به درج مطالبی در مقالهٔ تنگه بسفر همراه با لینک epersianhotel.com کردند. پیشتر نیز کاربر:اکرم 1368 نیز همین لینک را اضافه می‌کرد که در نهایت بسته شد. چند ساعت پیش نیز کاربری ثبت‌نام و اطلاعاتی را در صفحهٔ کاربری خود قرار داده که نشان می‌دهد با این کاربران ارتباط داشته باشد اما چون ویرایشی در مقالات نداشته، نمی‌توان با قاطعیت گفت. سپاس Q2020 (بحث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۲۸ (UTC)

@Q2020: وبگاه را به فهرست سیاه افزودم و احتمالاً دیگر کار دیگری در ویکی‌پدیا نداشته‌باشند. برای امکان بررسی، آن حساب عاطفه بیدرنگ را فعلاً نبستم تا ببینیم چه می‌کنند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۱۲ (UTC)

بررسی عملکرد کاربر:Goatwaithe[ویرایش]

با سلام و احترام، کاربر Goatwaithe به تازگی پیوسته‌اند اما ویرایش‌های نخست ایشان در ویژه:مشارکت‌ها/Goatwaithe نشان می‌دهد که برای کمک به دانشنامه نیامده‌اند. دو پیام نیز در صفحهٔ بحث ایشان قرار دادم اما توجهی نکردند. لطفاً بررسی نمایید. سپاس Q2020 (بحث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۲ (UTC)

کمک به دانشنامه[ویرایش]

حساب کاربری HhSafir برای کمک به دانشنامه ایجاد نشده با توجه به این و این ویرایش.

به ویرایش‌های ویژه:مشارکت‌ها/Bashir Iran هم رسیدگی شود. حساب تک‌منظوره‌ای است که یک متن را به چند مقاله اضافه می‌کند و به پیام‌ها نیز توجهی ندارد — Shawarsh (بحث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۵۷ (UTC)

تغییر رنگ نمادهای مربوط به فهرست‌های برگزیده[ویرایش]

لطفاً جمع‌بندی شود: بحث ویکی‌پدیا:گزیدن فهرست‌های برگزیده#تغییر رنگ نمادهای مربوط به فهرست‌های برگزیده4nn1l2 (بحث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۵۷ (UTC)

پنهان‌سازی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام و احترام، لطفاً ویرایش ویژه:تفاوت/31995364 را بررسی و در صورت نیاز پنهان نمایید. سپاس Q2020 (بحث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۳۸ (UTC)

✓ Mardetanha (بحث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۴۰ (UTC)

نقض مکرر بی‌طرفی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

ویژه:مشارکت‌ها/Aniallyalice به نظر نمی‌رسد برای کمک اینجا باشد و در ویرایش‌های اندکش مکررا وپ:دبط و وپ:منبع معتبر را نقض کرده و بعد از تذکر نیز توجهی نکرده و باز ادامه داده. به نظرم دستکم دسترسی‌اش به مقاله مربوطه قطع شود یا... Mr Smt *[بحث]* ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۳۱ (UTC)

✓ به نظر علایق ایشان به سمت اسراییل است فعلا دسترسی ایشان به آن مقاله را بستم تا ببینم چه میکنند. Mardetanha (بحث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۱۱ (UTC)

راپاس آشکار[ویرایش]

درود خواهشمند است یکی از مدیران گرامی به بحث:سجاد صادقی رسیدگی فرمایند. پیشاپیش از مدیریت محترم کنشگر سپاسگزارم. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۴۹ (UTC)

درخواست پنهان‌سازی برای صفحهٔ دکتر (ترانه ساسی)[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

صفحه: دکتر (ترانه ساسی) (پیوند به · تاریخچه · سیاهه · حفاظت)

ویژه:تفاوت/31841624 و ویژه:تفاوت/31965397 v i x i v (بحث) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۰۴ (UTC)

✓ با تشکر از همکار گرامی کاربر:Vixiv94 بابت گزارش و زحمات. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۰۹ (UTC)

بررسی مشارکتهای کاربر[ویرایش]

درود. لطفاً:

بررسی گردند. بنظرم سره سازی و ابداع لغات می‌نمایند. گویا پیشتر نیز تذکر دریافت داشته‌اند. با احترام--Mahdi Mousavi «بحث» ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۵۸ (UTC)

@Mahdi Mousavi: یکی از هزاران تغییرمسیر ها و واژه سازی های ایشان---> تراکنج تا بحال همچین چیزی در ریاضیات نشنیده ام! بحث های زیادی با ایشان داشته ایم. فایده نداشته. بهتر است مدیران این قضیه را متوقف کنند. مجتبی ک.د. «بحث» ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۴۸ (UTC)

@Mojtabakd: درود بر شما، دقیقاً به دلیل طولانی بودن ماجرا، عدم پاسخگویی ایشان، پافشاری بر رویهٔ قدیم و حجم بالای مشارکتهای اینچنینی ایشان، به تام آمدم تا دسترسی‌داران موضوع را بررسی کنند. با احترام Mahdi Mousavi «بحث» ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۰۷ (UTC)
@Mahdi Mousavi و Mojtabakd: سلام. تا زمانی که اقرار کنند دیگر چنین ویرایش‌هایی انجام نخواهند داد، دسترسی ایشان به فضای نام اصلی را گرفتم. اگر اقرار کردند که سره‌نویسی را متوقف خواهند کرد، دسترسی‌شان بی‌درنگ برقرار خواهد شد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۵۳ (UTC)
@Jeeputer: درود و سپاس Mahdi Mousavi «بحث» ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۰۳ (UTC)

حساب زاپاس نامشروع Special:Diff/31948015[ویرایش]

ویژه:مشارکت‌ها/Najafvand یک زاپاس نامشروع است لطفا بی پایان بسته شودLuckie Luke (Talk) ‏۵ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۵۴ (UTC)

خرابکاری آی پی[ویرایش]

درود لطفا به مشارکتهای این آی پی توجه کنید.تمام ویرایشهایش خرابکاری محسوب میشوند.با سپاس. ایروونی (بحث) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۲ (UTC)

احتمال می دهم ویرایش این های آی پی صحیح باشد متاسفانه خرابکاری سریالی است معلوم نیست ویرایش کدام آی پی ها از این دست صحیح است یکی دیگریش این است ویژه:مشارکت‌ها/2.185.205.43 Luckie Luke (Talk) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۳۵ (UTC)

درخواست پنهان‌سازی برای صفحهٔ کاردی بی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

صفحه: کاردی بی (پیوند به · تاریخچه · سیاهه · حفاظت)

پیوند تفاوت: ویژه:تفاوت/31985128 v i x i v (بحث) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۳۳ (UTC)

✓ کاربر بی‌پایان بسته و ویرایش پنهان شد. ممنون از شما. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۲۶ (UTC)

کاربر خرابکار قومی[ویرایش]

ویژه:مشارکت‌ها/Velat.lakestan تمام ویرایش‌ها خرابکاری قومی است. هر جا این کاربر ویرایش کرده چند نفر دیگر (اغلب آیپی) هم ویرایش کرده‌اند.

لطفا زبان لکی هم بی‌پایان نیمه محافظت شود. روزانه ده‌ها ویرایش خرابکارانه در این مقاله انجام می‌شود — Shawarsh (بحث) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۵۴ (UTC)

خرابکاری آی‌پی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود، ویژه:مشارکت‌ها/46.182.32.152 در حال خرابکاری در صفحه درگاه:ایران/نوشتار برگزیده/۵ است، لطفاً بررسی نمایید. ممنونم v i x i v (بحث) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۴۹ (UTC)

✓ ۳۱ ساعت قطع دسترسی شد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۳۴ (UTC)

درخواست پنهان‌سازی برای صفحهٔ لیلا بلوکات[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

صفحه: لیلا بلوکات (پیوند به · تاریخچه · سیاهه · حفاظت)

پیوند تفاوت: ویژه:تفاوت/31992786

خاچی ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۵۴ (UTC)

✓ {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۰۲ (UTC)

بررسی آی‌پی[ویرایش]

با سلام و احترام، لطفاً عملکرد آی‌پی 91.251.38.104 را بررسی نمایید. سپاس Q2020 (بحث) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۳۰ (UTC)

محافظت یک ساله[ویرایش]

https://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D9%BE%D9%87%D9%84%D9%87_(%D8%AF%D9%87%D9%84%D8%B1%D8%A7%D9%86)&action=history مقاله برای یک سال محافظت شود اگر تاریخچه مقاله را بنگیرید تنها ویرایش مقاله خرابکاری تغییر قومیت ساکن این منطقه می باشد هیچ ویرایش صحیحی نگرفته است خواهشمند است مقاله به مدت یک سال محافظت گرددLuckie Luke (Talk) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۴ (UTC)

بروزرسانی اخبار[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

لطفا پیشنویس را به روز رسانی فرمایید. MAX گفتگو ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰، ساعت ۲۰:۴۱ (ایران) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۱۱ (UTC)

✓ Mardetanha (بحث) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۵۵ (UTC)

حذف‌های خرابکارانه کاربر[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
 • درود بر مدیران گرامی!
لطفاً دربارهٔ حساب کاربری این کاربر: کاربر:Theam518، به دلیل حذف‌های گسترده جانبدارانه و بی‌دلیل: [۵۶] و نیز کمک نکردنش به دانشنامه، اقدام مقتضی را انجام فرمایید. با احترام و مهر. Sayenevisande (بحث) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۰۵ (UTC)
✓ بی‌پایان بسته شدند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۰۳ (UTC)

دشنام‌نویسی کابر در مقالات[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
 • مدیران گرامی! درود ناب!
لطفاً به مسئلۀ توهین‌نویسی این کاربر:محی الدین عرفان در دانشنامه، با توجه به این ویرایش‌هایش: [۵۷] و [۵۸]، رسیدگی فرمایید. با مهر. Sayenevisande (بحث) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۱۸ (UTC)
به کاربر تذکر جدی دادم. در صورت تکرار لطفاً گزارش کنید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۰۳ (UTC)

کمک به دانشنامه[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ سه روز آرتا SATO ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۰۷ (UTC)

هدف کاربر ویژه:مشارکت‌ها/Babak22516 ایجاد حساب کمک به دانشنامه نیست دو ویرایش زیر را بنگرید هم عنوان بخشی که کاربر برگزیده است و هم منبعی که استفاده کرده است جعل اطلاعات منبع / نفرت پراکنی قومیتی /

Special:Diff/32006793 / Special:Diff/32006815

دیگر ویرایشات

مواردی بسیار دیگر نیز هست چنانچه لازم بود به مدیر بررسی کننده گزارش اعلام خواهد شد Luckie Luke (Talk) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۴۲ (UTC)

Special:Diff/32004102/32005408 تاریخچه مقاله و خلاصه ویرایش آخرین را بنگرید Luckie Luke (Talk) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۴۳ (UTC)

به زور منتقل کردن صفحه[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

سلام، آیا این مدل خالی کردن و منتقل کردن صفحه درست بوده و نوعی آغاز جنگ ویرایش و زور چپانی عنوانی خاص برای صفحه به حساب نمی آید؟ مجتبی ک.د. «بحث» ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۵۶ (UTC)

همچنین این مورد و موارد دیگر، کاربر اصرار فراوانی بر رواج لغت مورد نظر خود داشته، و صفحات را بدین طریق در حال جابجا کردن است. مجتبی ک.د. «بحث» ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۰۹ (UTC)

@Mojtabakd: سلام. لطفاً در تمام ریسه‌هایی که در تام باز می‌کنید، اگر دربارهٔ ویرایش‌های یک کاربر شکایتی کرده‌اید، او را در صفحهٔ بحثش از شکایت خود آگاه کنید (با ویژگی بازبحث توینکل قابل انجام است).
من ویرایش‌های کاربر را برگرداندم. چون کپی پیست کردن متن با نادیده گرفتن تاریخچه اشتباه است. یک توضیح هم در بحث به او خواهم داد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۴۴ (UTC)
@Jeeputer: زین پس اینگونه خواهم کرد، سپاس از شما مجتبی ک.د. «بحث» ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۵۰ (UTC)
@Mojtabakd: من به کاربر تذکر لازم را دادم. با توجه به سابقه‌شان در جنگ ویرایشی و ویرایش‌های بدون بحث با وجود مخالفت کاربران دیگر، در صورت تکرار حسابشان محدود خواهد شد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۵۴ (UTC)
سپاس مجتبی ک.د. «بحث» ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۱۹ (UTC)
@Mojtabakd: تمام مقاله‌هایی که کاربر به ابرشرکت منتقل کرده‌بود را به نام قبلی برگرداندم. در برخی مقاله‌ها و الگوها هم عنوان پیوند به مقاله‌ها را تغییر داده‌بودند که تا جایی که دیدم اصلاح کردم. شما هم اگر فرصت کردید نگاهی به مشارکت‌هایشان داشته‌باشید و آن‌هایی که لازم است را اصلاح کنید. البته بعضی مقاله‌هایی که منتقل کردم توسط خودشان ایجاد شده‌بود که همهٔ آن‌ها را فرصت نکردم اصلاح کنم. لازم است متن آن‌ها هم اصلاح شود. ممنون. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۳۸ (UTC)

درود به مدیران گرامی[ویرایش]

کاربر: کاربر:Jaweedkak از روی احساسات و نظر شخصی خود و بدون در نظر گرفتن حقایق و اوردن منابعی موثق دست به ویرایش مقاله ها می زند.عمل ایشان طبق قوانین ویکیپدیا خرابکارانه به شمار می اید. مثال https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86_%D9%85%D8%BA%D9%88%D9%84%DB%8C اگر چه این کاربر چندین بار اخطار دریافت کرده ولی هر بار اخطار های داده شده را نادیده گرفته٬ لطفا این کاربر را بن کنید با تشکر Subutai mongol (بحث) ‏۶ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۵۰ (UTC)

کاربر:Jeeputer سلام گرامی چرا به درخواست من پاسخی داده نشده؟

Subutai mongol (بحث) ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۱۵ (UTC)

@Subutai mongol: پیش از هرچیز، دقت کنید که شکایت شما شامل حمله شخصی است. کاربران مجاز به اظهار نظر دربارهٔ «شخصیت و احساسات کاربران دیگر» نیستند و فقط می‌توانند مستقیماً دربارهٔ ویرایش‌ها نظر دهند. باید صبر کنید تا یکی از مدیران موضوع را بررسی کند. من اگر فرصت کنم بعداً بررسی می‌کنم. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۳۵ (UTC)

درخواست برای پاک شدن سایت از لیست سیاه[ویرایش]

سلام خسته نباشید . حدود چند ماه پیش یکی از دوستان از روی دشمنی آدرس سایت بنده رو در یکی از آگهی ها وارد کردند و سپس آدرس سایت بنده در ویکی پدیا به لیسا سیاه اضافه شده است و همچنان در لیست سیاه قراردارد . لذا از ادمین های محترم خواهشمندم باری دیگر به بنده فرصت دهند تا متوجه شوند که اشتباهات گذشته کار تیم ما نبوده است . بنده خواهشمندم یک بار این فرصت را به من بدهید . اگر اشتباهی از من سر زد آدرس سایت و آی پی بنده رو به صورت بی پایان مسدود کنید. خیلی متشکرم. Mahdiamini1382 (بحث) ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۲۶ (UTC) آدرس سایت من که در لیست سیاه قرار دارد : http://freebp ir و به دلیل این که این سایت در لیست سیاه قرار دارد مجبور شدم . میان p و i را حذف کنم.

پنهان‌سازی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام و احترام، لطفاً ویرایش‌های آی‌پی‌ها 5.127.91.130 و یک ویرایش 80.191.196.130 را بررسی و در صورت نیاز پنهان نمایید. سپاس Q2020 (بحث) ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۴۱ (UTC)

لطفاً ویرایش ویژه:تفاوت/32010285 را هم بررسی و در صورت نیاز پنهان نمایید. سپاس Q2020 (بحث) ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۵۴ (UTC)
✓ با تشکر از شما، انجام شد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۵۸ (UTC)

ترول و حذف گسترده مطالب[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ بی پایان آرتا SATO ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۰۶ (UTC)

ویژه:مشارکت‌ها/.Ali.rahimpoor1382 برای کمک به دانشنامه نیامده و مطالب را گسترده حذف می کند کسـری (بـحــث) ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۴۷ (UTC)

کاربر:Shawarsh[ویرایش]

عرض سلام بنده گزارشی در مورد رفتار کاربر Shawarsh آماده کرده ام که شامل سه اتهام بنده به ایشان است. 1- سو استفاده ایشان از تجاربشان در استفاده از ابزارهای ویکیپدیا و موقعیت مدیر بودنشان برای فشار بر کاربران جدید. این فرد دائما با کاربران در مقالات درگیر شده و با برانگیختن احساسات کاربران جدید به نوعی وارد کشمکش با آنها شده در نهایت درخواست محافظت از صفحه را میدهند. به عنوان مثال در اینجا من دراین مقاله، مقاله را قسمتی که به درستی اذعان به حذفش کردم را (در قسمت بحث به این جمعبندی رسیده شد) ایشان درخواست محافظت از صفحه را کردند چون خلاف نظر ایشان بود (تنها پس از یک ویرایش من). که مدیر مربوطه نیز با ایشان مخالفت خودشان را در محافظت از صفحه نشان دادند. در اینجا و اینجا شما نمونه های دیگری از درخواست ایشان برای محافظت پس از درگیری و برنگیختن احساسات کاربران دیگر را ملاحظه خواهید کرد. 2- ایشان با غرض ورزی اقدام به بازگردانی مقالات میکنند و مطابق با سلایق شخصی خودشان روند مقالات را پیش می برند. به عنوان مثال در مقاله مکه، در اینجا و اینجا ، ایشان به چه علت مطلبی که هیچ مرجعی ندارد اصرار به واگردانی و خنثی سازی دارد. در تمامی مقالات پیامبران شما میتوانید از اعمال نظر شخصی ایشان و تنگ کردن عرصه بر دیگر کاربران را مشاهده کنید. 3- ایشان با کاربران جدید بجای توجیه آنها و دعوت آنها به گفتگو در قسمت بحث بر سر موضوعی که خلاف نظرش است، با آنها پرخاش کرده و رفتار تحکم آمیز دارد. به عنوان مثال در اینجا و اینجا و اینجا اینشان رسما به کاربر با تحکم و پرخاش صحبت کرده است. شما کافی است خوتان را جای یک کاربر تازه وارد بگذارید تا متوجه بشید که کسی که عنوان مدیر ویکیپدیا در پروفابل کاربری اش است وقتی با یک فرد تازه وارد اینطور برخورد میکند چه حالی به فرد دست میدهد و چه فکری در مورد کل سیستم میتواند بکند. من مطمینم این فرد تازه وارد نمی دانسته چطور وکجا باید شکایت خود را مطرح کند، که اگر میدانست به قطع این کار را میکرد. علاوه بر آن، نه اینکه ایشان از روی غیرعمد اینگونه رفتارها را بکنند، که کاملا از روی عمد است. در اینجا کاربری مطابق با سلایق ایشان مطلبی ویراش کرده و خود ملاحظه کنید ایشان چطور با فرد با ملایمت برخورد کرده و ویرایش حسن نیت دار به حساب آمده است. آیا بلد نیستند با بقیه اینطور رفتار کنند؟ این فرد جو ویکیپدیا را برای کاربران تازهوارد خراب کرده است. کسی که وقت گذاشته و کار با ویکیپدیا را برای گذاشتن مطلب یاد گرفته، وقتی ویرایشی انجام میدهد، اگرچه غلط هم باشد، با رفتار به نوعی، برای من تازه وارد، مستبدانه این فرد (در قامت یک مدیر) مواجه میشود چه فکری میکند؟ آیا انگیزه این فرد برای گسترش ویکیپدیا از بین نمیرود؟ آیا با خودش نمیگوید مگر ویکیپدیا برای این فرد است که اینطور زور میگوید؟ در نهایت طرف مقابل یا دلسرد از ادامه فعالیت از ویکیپدیا می رود یا او هم ناراحت شده و با دوباره گذاشتن مطلبش، کار به درخواست محافظت توسط کاربر Shawarsh کشیده می شود. مگرنه اینکه مدیران آینده از همین کاربران تازه وارد بیرون می آیند؟ آیا این فرد به گسترش ویکیپدیا با رفتارش واقعا کمک می کند یا با تخریب روحیه تازه واردان در حال گسترش طرز تفکر و سلایق خودش است؟ خیلی عذرمیخواهم بخاطر لفظی که باید بکار ببرم، ولی کاربران تازه وارد هم به اندازه قدیمی ها می فهمند و سالهای سال است در قامت یک کاربر غیر عضو از ویکیپدیا استفاده کرده اند، شاید تنها گناه شان عدم آشنایی کامل با فرمت استاندارد ویرایش مقاله در ویکیپدیا باشد. و وقتی با رفتار زورگویانه این فرد مواجه می شوند میروند داخل تاریخچه مشارکتهای ایشان و میبینند که ایشان در قامت مدیر با ابزارهای بسیاری که در دسترس دارند در ویکیپدیا رسم دارند به تازه واردها با تحکم رفتار بکنند. آیا واقعا انگیزه ای برای تازه واردان بعد از رفتار تحکم آمیز ایشان برای گسترش ویکیپدیا میماند؟ مگر نه اینکه عنوان ویکیپدیا دانشنامه آزاد است؟ پس نباید عنوانش ویکیپدیا با سلایق کاربر Shawarsh برای یک تازه وارد به نظر بیاید. بنده تنها برای گفتن، مدارکم از مشارکتهای ایشان تا اواخر آوریل استفاده کردم. شما با مراجه به صفحات قبلتر مسلما شاهد رفتارهای زشت بیشتری از ایشان خواهید بود. همچنین بنده به قابلیتهای ویرایشی مدیران در این صفحه دسترسی ندارم و اگر این مقاله به لحاظ ویراشی مشکلاتی دارد باید عرض کنم تمام آن را دستی تنظیم نموده و عذر مرا پذیرا باشید. — این پیام امضانشده را Sarf99 (بحثمشارکت‌ها) نوشته‌است.

البته آن چه در مقالهء حجرالاسود انجام دادید را من خنثی کردم چون چنین نتیجه‌ای در بحث حاصل نشده و من هم صراحتاً عرض کردم که با حذفش مخالفم. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۳۴ (UTC)

جمع‌بندی نظرخواهی توضیف مختصر[ویرایش]

سلام. چون ویکی‌پدیا:نظرخواهی/فعال‌سازی توصیف مختصر محلی برای نگهبانی از توضیحات جایگزین ویکی‌داده را خودم ایجاد کردم، لطفاً مدیر دیگری آن را جمع‌بندی کند. با توجه به این که مقصود نظرخواهی فعال‌سازی یک قابلیت جدید است و نه تغییری در روال‌های جاری، فکر می‌کنم همین میزان متوسط مشارکت برای جمع‌بندی‌اش کفایت می‌کند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۳۷ (UTC)

درگیری دو کاربر[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ هر دو کاربر به دلیل جنگ ویرایشی سه روز بسته شدند. آرتا SATO ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۵۹ (UTC)

درود خدمت مدیران محترم؛ دو کاربر Mamali33333 و Mmmdo مدام ویرایش‌های یکدیگر را خنثی‌سازی می‌کنند. لطفا بررسی کنید. با احترام م.جمشیدی‏ ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۷:۵۳ (UTC)

بررسی خلاصه ویرایش[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ تهدید قانونی به‌هیچ عنوان پذیرفته نیست. کاربر بی‌پایان بسته شد. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۲۶ (UTC)

درود خدمت مدیران محترم؛ لطفا این خلاصه ویرایش بررسی شود. با احترام م.جمشیدی‏ ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۰۹ (UTC)

درخواست حذف[ویرایش]

درود من صفحه اوبو را به صفحه منطقه اوبو انتقال دادم چون میخواهم در صفحه اوبو یک مقاله دیگر را که به اشتباه عنوان ان به اوو نوشته شده بود انتقال بدم. پس خواهش می کنم٬ مدیران گرامی صفحه اوبو که الان خالی هست را حذف کنید. با تشکر Subutai mongol (بحث) ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۴۷ (UTC)

ادرس مستقم صفحه خالی

https://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88&redirect=no

عنوان فعلی صحیح نیست. انتقال خنثی شود و برای مقاله مورد نظر از ابهام‌زدایی استفاده شود.— KOLI ‏۷ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۵۹ (UTC)

زاپاس جدید کاربر:پارسا آملی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

پارسا آملی با ایجاد یک حساب زاپاس جدید کاربر:Larghasran قطع دسترسی را دور زده‌است لطفاً کنش فوری مدیریتی اعمال گردد Luckie Luke (Talk) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۰۳ (UTC)

بر چه اساس به این نتیجه رسیدید؟! و بر اساس کدام اسناد و مدرکی حکم صادر می‌کنید و دیگران را با نگاه دیکتاتورگونه محدود؟ !! انگار با گند آهنین طرف شدید. Larghasran (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۴۳ (UTC)

مدیر بررسی کننده این گزارش لطفاً این Special:Diff/32019347 و بحث:خانه قریشی آمل را نیز بنگرید Luckie Luke (Talk) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۵۵ (UTC)

می‌نگرد. شما هم اگر مقدار اندکی مردانگی داری رو در رو من را بنگر. پرسیدم بر اساس چه عدله و استنادی برچسب زدید؟! تمام گفتارهای تند من علتش رفتار شماست بنده با شما صحبت می‌کنم شما با بی اعتنایی سعی در این دارید که بنده را عصبانی و در جهت هدف خود سودرسانی و اعمال کنید. اگر مدیری تن به این موضوع دهد یک سوءاستفاده از ابزارهای مدیریتی آشکار است که سابقه طولانی دارد. Larghasran (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۵۷ (UTC)
درود، کاربر در نخستین ویرایشهایش یک مقاله کامل ساخته‌است. با احترام Mahdi Mousavi «بحث» ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۳۲ (UTC)
درود. هر فردی مقاله بسازد مجرم است؟!!!! پس همگان در اینجا چه می‌کنند غیر از ساختن مقاله؟ !! چه عدله سازمان ملل پسندی. Larghasran (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۰۳ (UTC)
با درود به همه همکاران گرامی @Luckie Luke: و @Mahdi Mousavi: من هم مانند شما معتقدم این حساب زاپاس پارسا آملی است از لحن تند ایشان می‌توان مشابهت را دریافت سینما بدون رنگ (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۰:۱۵ (UTC)
کاربر محترم @Larghasran: اینکه کاربران شما را زاپاس پارسا آملی دریافتند، با توجه به لحن تند و برخورد نامناسب تان و مشابهت‌های رفتاری تان است که کاملاً مشهود است. برفرض شما می‌خواهید در فضای دانشنامه فعال باشید، خوب مشکلی نیست بسیار هم عالی ولی چرا با این شیوه و این لحن تند و استفاده از ادبیات نامطلوب در برخورد با دیگر کاربران؟ چرا جنگ ویرایشی براه می‌اندازید؟ چرا از قوانین ویکی‌پدیا پیروی نمی‌کنید تا بتوانید مشارکت سازنده داشته باشید؟ سینما بدون رنگ (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۰:۱۹ (UTC)
درود. گیرم که بنده این فردی که مورد خطاب قرار گرفته‌ام، باشم. چه حرج و ابایی از پذیرش آن است؟!!. برفرض؟ ً!!!! پیشینه فعالیت کاربر پارسا آملی از تمامی افراد مذکور و شاکی بیشتر است. اینکه از روی ناآگاهی به بنده ایراد لحن تند را می‌گیرید هیچ گله ای نیست. بنده ده بار به این دو کاربر ایمیل زدم و درخواست مکاتبه داشتم اما بدون پاسخ ماند. اینکه قوانین چیست و بی قانونی از که صورت می‌گیرد به کنار که خودش یک مثنوی هفتاد من است، اینکه هیچ مدیری بدون پاسخ و بر اساس خواسته یک کاربر حکم صادر می‌کند جداست، اینکه هیچ مدیری گوش شنوا جز شنیدن رسیدگی به بن کردن افراد ندارد جداست، اما این رویه عرفی دنیای مسکون است دست دوستی، دوستی می‌آورد شیوه بد شیوه با شیوه بد پاسخ داده می‌شود، نگاه بد با نگاه بد دیده می‌شود، تحریک برای تنش و ایجاد لحن اینچنینی از همین افراد است. این افراد نمی‌توانند فردی را که فعالانه و دلسوزانه فعالیت کرده‌است بن کنند بر اساس میل شخصی. شما اگر گله ای دارید از این افراد داشته باشید نه از بنده. اینجا ویکی‌پدیا است همواره مدیران باید بر اساس جذب افراد قدم بردارند نه با نگرش دیتاتورگونه دیگران را دفع کنند. جالب تر اینجاست که این افراد مقالات دوستی و عدالت و آزادی بیان را ویراش و تکثیر می‌کنند. بنده همواره خواستار رویه درست برای برچیدن این نطفه شوم دوری از برابری و برادری بوده‌ام و خواهم بود اما باید ببینید این عزیزان هم خواستارند یا خیر که تاکنون چنین نبوده‌است. تا کنون هیچ گوشی شنوا حق نبوده و اصولاً ناحق کردن حق دیگران یک رویه عادی در ویکی پدیاست که چند سالیست رسمی دیرینه است. با این حال می‌دانم که که فردی باز می آبد و می‌گوید ولش کن!!، ایشان مورد اصلاح قرار نمی‌گیرند!!! دقیقاً عین حکومت فعلی در ایران که به دیگران از روی صندلی قدرت برچسب خائن خرابکار و نادان می‌زند. نگاه صفر تا صدی یک طرفه. مخلص کلام اینجا دانشنامه آزاد است و هر فردی آزادانه می‌تواند فعالیت کند اگر فعالیت مخرب نداشته باشد. بنده باز هم تکرار می‌کنم به دو مدیر و این دو کاربر درخواست تکلم دوستانه و مکاتبه داشتم اما هیچ‌کدام نه تنها پاسخی ندادند بلکه درخواست بنده را واگردانی کردند. درضمن شما هم با همین رویه تاکیید داشتید که بنده ایشان هستم که انگار قاتل بروسلی را پیدا کردید. این همه هجمه ناروا به یک کاربر به صورت دیکتاتورگونه برای چیست؟ !! نان کسی را آجر کرده‌ام یا مانع رفع آتش تشنگی یتیمی شده‌ام؟ بنده سرم در مقابل قانون درست و همه گیر و دوستانه پایین است. Larghasran (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۰:۵۱ (UTC)
@Larghasran: برابری، برادری، حق و امثالهم در گفتمان دانشنامه‌ای ویکی‌پدیا جایی ندارند، اصولاً اینها که گفتید به کار تعاملات دانشنامه‌ای ویکی‌پدیایی نمی‌آیند، (وپ:نیست)، تخلف و لحن تندتان محرز است Mahdi Mousavi «بحث» ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۱۱ (UTC)
سخنی نیست هرآنچه باید گفته می‌شد گفته شد. میل به سخن تند از سوی شماست در بالا هم گفتم با تمامی اوصاف و توضیحات متداول بنده، باز هم رویه ای شما در پیش گرفته‌اید با نگاه دیکتاتورگونه و خصمانه است نه دوستانه. بنده به شخص شما پیامی ابلاغ کرده‌ام که شما واگردانی کردید پس شخصاً میل به رفع این ماجرا دارم اما شما و امثال هم میل به ادامه آن. میل به شیرینی رطب از طرف شماست دم مسیحی‌هایی هم کارساز نیست. خنده ام می‌گیرد که چیزی را یک دهه به ان اگاهم را برای من پینگ می‌کنید. برادری به کنار اگر رویه برابری نیست پس قانون برای چیست؟! پس این هم یک نوع دیکتاتوری مطلق است که شما با پسوند مدیر هرچه خواهید بکنید دیگران خفه بگیرند؟! درست است؟ !. اگر قانوی هست باید همه گیر باشد برای همه برای همگان یکسان و به یک شکل اجرا شود. شما باید بدانید که اینجا دانشنامه آزاد است. شما حتی به حرف دیگران هم گوش نمی‌دهید این چگونه قانونی است که یک شخص بر اساس بینش شخصی حکم صادر می‌کند. اگر هم تخلفی از سوی بنده بوده با ذکر و گفتمان در این باب رو به حل کردن آن بروید من مایل به این حالم نه به بودن تنش. Larghasran (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۱:۲۶ (UTC)
پُرواضحست که ویژه:تفاوت/32019338 که با ویرایشگر متنی در آرشیو بحث من انجام شده‌است کار فردی آگاه به چند و چون ویرایش است. Mahdi Mousavi «بحث» ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۰۰ (UTC)
زبان قاصر از تعریف رفتار شماست. بنده چه می‌گویم شما چه می‌گویید. تمام تحرکات شما از روی قصد و قرض است. من هرآنچه که باید می‌گفتم را گفتم همگان هم شاهد هستند که میلم به رفع این مشکل بود بارها هم به زبان آوردم، به شما شخصاً و کتبی پیامی نوشتم آن را پاسخ ندادید، درخواست ایمیل داشتم بازهم پاسخ نداید، الان هم بیش از ده خط شرح واقع کردم باز هم بی‌تفاوت از آن گذشتید. پس پُرتر واضع است که میل شما بیش از حد به درگیری و تنش است اگر با این وضعیت احساس خوبی به شما دست می‌دهد دیگر حرفی نیست. اگر هم به شکل شخصی مشکلی با بنده دارید عنوان کنید بنده مشکلتان را حل کنم اگر مربوط به اینجاست که مشخصا مایل به رفع آن نیستید. پس دیگر حرفی نیست. Larghasran (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۲:۰۵ (UTC)
چرا هبچ نوع برخورد و پیگیری برای جلوگیری از رفتار مغرضانه و مخرب و شخصی این کاربر و این کاربر در باب مقالات بنده صورت نمی‌گیرد؟ Larghasran (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۱۵ (UTC)
✓ بازرسی کردم. پارسا آملی بود. بستم. :)امیرΣυζήτηση ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۴۹ (UTC)

پنهان‌سازی[ویرایش]

با سلام و احترام،لطفا ویرایش ویژه:تفاوت/32015522 را بررسی و در صورت نیاز پنهان نمایید. سپاس Q2020 (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۵۱ (UTC)

محافظت مقالات[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

لطفا به وضعیت محافطت مقالات در وپ:دمص رسیدگی شود. Mr Smt *[بحث]* ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC)

همچنین انزال محافظت شود با توجه به شدت خرابکاری. Mr Smt *[بحث]* ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۰ (UTC)
 • ✓ توسط Perisa محافظت شد Mr Smt *[بحث]* ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۱:۲۱ (UTC)

درخواست پنهان‌سازی برای صفحهٔ یوسف تیموری[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ شد آرتا SATO ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۰ (UTC)

صفحه: یوسف تیموری پیوند تفاوت: ویژه:تفاوت/32020563. ارادتمند. Gm110m (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۰۰ (UTC)

خرابکاری گسترده توسط 2.176.149.162[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

لطفا ویژه:مشارکت‌ها/2.176.149.162 را محدود نمایید Mr Smt *[بحث]* ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۰:۳۴ (UTC)

فعلا مشکل حل شده. Mr Smt *[بحث]* ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۳:۲۲ (UTC)

خرابکاری[ویرایش]

ویژه:مشارکت‌ها/Amir1357mfn تذکر نیز گرفته قبلا Mr Smt *[بحث]* ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۲۹ (UTC)

بررسی آی‌پی[ویرایش]

با سلام و احترام، لطفاً عملکرد ویژه:مشارکت‌ها/83.120.36.134 را در مقالهٔ هواپیما بررسی نمایید. پیشتر نیز این چنین ویرایش‌ها در همین مقاله از سوی آی‌پی‌های دیگر انجام شده‌است. برای نمونه در ریسهٔ ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران/آوریل ۲۰۲۱#بررسی عملکرد آی‌پی 2. سپاس Q2020 (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۳۳ (UTC)

با توجه به خرابی های گسترده در صفحه هواپیما، لطفاً این صفحه برای مدت نسبتاً مدیدی در مقابل آی پی محافظت شود. سپاس مجتبی ک.د. «بحث» ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۵۹ (UTC)

کاربر:79Yazdan[ویرایش]

درود خدمت مدیران گرامی؛ کاربر:79Yazdan در مقاله حزب پان ایرانیست که بنده آن را نامزد خوبیدگی کرده‌ام، ویرایش‌های غیرسازنده انجام می‌دهد و مطالب منبع‌دار را حذف می‌کند. پس از هشدارهای بنده، کاربر حساب جدیدی نیز ایجاده کرده‌است. لطفا به این موضوع رسیدگی کنید. با احترام م.جمشیدی‏ ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۴۶ (UTC)

عملکرد آی‌پی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود خدمت مدیران محترم؛ ویژه:مشارکت‌ها/212.80.8.206 برای کمک اینجا نیست. با احترام م.جمشیدی‏ ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۱۱ (UTC)

توسط یکی از ویکی‌بانان سه روز بسته شد — حجت/بحث ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۸ (UTC)

گزارش صفحه تخریب شده[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود! این صفحه با خرابکاری بسیار کاملا به هم ریخته با خنثی سازی اصلاح نمیشود: https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B9%D8%AC%D8%B2%D9%87_%D8%A2%D8%B3%D8%A7:_%D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87_%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1_%DA%A9%D9%81%D8%B4%D8%AF%D9%88%D8%B2%DA%A9%DB%8C_%D9%88_%DA%AF%D8%B1%D8%A8%D9%87_%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87

Farahmand1 (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۲۶ (UTC)

@Farahmand1: مقاله را به آخرین نسخهٔ سالم برگرداندم. — حجت/بحث ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۹:۳۷ (UTC)

ویرایش‌های کاربر:Agriculturalengineer96[ویرایش]

کاربر:Agriculturalengineer96 در مقاله‌های شرکت‌ها اقدام به جنگ ویرایشی، ویرایش‌های عمده و نادیده گرفتن تذکرات و نظرات کاربران کرده است، با توجه به اینکه مشخص نیست کلمه ابرشرکت که وی اصرار به افزودن به عنوان یا متن مقاله‌ها دارد صحیح است یا نه از مدیران درخواست رسیدگی به روند ویرایشی کاربر فوق را دارم. --Kasir بحث ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۳۰ (UTC)

کاربر:Kasir دوست عزیز در مورد این موارد در بخش معادل زبانی ویکی بحث شد همچنین در صفحه بحث ویکیپدیا، تا اتمام نظرسنجی همان که بود خواهد ماند تا نتیجه نظرسنجی چه بشود . Agriculturalengineer96 (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۳۳ (UTC)

ولی من همچنان از شما بابت این ویرایش‌ها شکایت دارم. --Kasir بحث ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۳۵ (UTC)

پنهان‌سازی ویرایش[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ شد. آرتا SATO ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۴:۳۴ (UTC)

با سلام و احترام، لطفاً ویرایش‌های ویژه:تفاوت/32034183 و ویژه:تفاوت/32034404 را بررسی و در صورت نیاز پنهان نمایید. سپاس Q2020 (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۷:۱۸ (UTC)

ذخیره تکردن صفحه[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود بر شما من در حال ایجاد یک صفحه فیلم هستم، اما متاسفانه در زمان انتشار به مشکل مواجه می شود، و ویکیپدیا پیام میدهد که توسط پالایه هرزه نگاری جلوگیری شد و سعی کرده ام خیلی دقیق صفحه را ایجاد کنم سپاس--AMIRNAGHSHI (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۸:۳۲ (UTC)

@AMIRNAGHSHI: با سلام و احترام، پیشنهاد می‌کنم این نوع پرسش‌ها را در ویکی‌پدیا:درخواست راهنمایی مطرح کنید. احتمال می‌دهم به دلیل پیوند به وبسایتی بوده که در فهرست سیاه قرار دارد و پالایه نیز اجازهٔ انتشار تغییرات را نمی‌دهد. سپاس Q2020 (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۱۹ (UTC)

اشکالات و ایرادات نظریه فرگشت[ویرایش]

مقاله‌ای با عنوان فوق ساخته شده است که فاقد منبع می‌باشد. من برچسب نداشتن رده و منبع را زدم ولی اگر کاربری در این زمینه تخصص داشته باشد بهتر می‌تواند تصمیم بگیرد که حذف شود، به نبح رود و یا به برچسب اکتفا کند. EmRNA ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۲۱ (UTC)

مقاله هیچ منبعی ندارد! و از آن طرف مطرح کردن همچین موضوع شدیدا مهم در زیست شناسی باید توسط یک منبع دست سوم چاپ شده ادعا شود نه توسط یک کاربر کسـری (بـحــث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۵:۴۸ (UTC)

 نظر: نویسنده مقاله دستی به سر و روش بکشد می توان بخشی از آن را با مخالفت‌ها با فرگشت ادغام نمود. به نظرم برای برچسب حذف خیلی عجله کرده اید، کاربر سازنده آن یک روز عمر ویکی نویسی دارد، بهتر است با کاربر سازنده آموزش ارتقاء مقاله ساخته شده داده شود. وقتی کاربر تازه واردی حسن نیت داشته باشد باید برخورد نرم تری با مقالاتش صورت گیرد. اگر مقاله ساخته شده او در مورد سلبریتی ها یا در مورد خودش و ... بود با سخت گیری موافق بودم. مجتبی ک.د. «بحث» ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۰۴ (UTC)

از میان خبرها[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

از میان خبرها Special:Diff/32040033/32041072 Luckie Luke (Talk) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۱۰ (UTC)

✓ انجام شد. ممنون از شما. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۳۰ (UTC)

بررسی وب سایت tutsxen.net افزودن به لیست سیاه[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود در حین گشت زنی وبگاه tutsxen.net دارای لینک از صفحات بوت‌استرپ (چارچوب انتهایی) و اتودسک رویت میباشد این وبگاه یک وبگاه فروشگاهی است و نباید در لیست منابع باشد حتی در منابع یاد شده در صفحات ذکر شده به صفحات فروشگاه لینک شده است. شاد و پیروز باشید.

Anonymous Mamad (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۳۴ (UTC)

✓ تا جایی که در ویژه:جستجوی پیوند مشاهده کردم دیگر پیوندی به این وبگاه و sakhtemoon24 وجود ندارد (بعضی اوقات همه را نشان نمی‌دهد) هرچه بود را زدودم و وبگاه را به فهرست سیاه افزودم. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۲۶ (UTC)

sakhtemooon24.ir وبگاه نیاز به بررسی و درصورت نیاز افزودن به لیست سیاه[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود و وقت بخیر وبگاهsakhtemooon24.ir عملاً یک وبگاه فروشگاهی است و نباید در بین منابع باشد صفحاتی که به این وبگاه لینک شده اند عبارتند از

مهندسی ساختمان ، ایتبس ، فهرست بها ، اتودسک رویت دربرخی صفحات لینک چندین بار تکرار شده است به صفحه محصولات این وبگاه که برای فروش است. شاد و پیروز باشید

Anonymous Mamad (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۸:۴۰ (UTC)

✓ توسط کاربر:Q2020 گرامی زدوده شده‌اند. اگر بعداً باز هم به افزودنش ادامه یافت، در فهرست سیاه قرار خواهد گرفت. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۱۹ (UTC)
 • اصلاح: استفاده‌اش بیشتر از چند مورد بود. به فهرست سیاه افزوده شد. --{{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۲۵ (UTC)

درخواست پنهان‌سازی برای صفحهٔ بهرام نورایی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ جهت بایگانی. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۱۵ (UTC)

صفحه: بهرام نورایی (پیوند به · تاریخچه · سیاهه · حفاظت)

پیوند تفاوت: ویژه:تفاوت/32037265

v i x i v (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۱۳ (UTC)

✓ درود بر گرامی v i x i v بابت زحمات و گزارش موضوع اما ریسه باز بماند مدیران گرامی به عملکرد کاربر:پرهام جال رسیدگی فرمایند یک ویرایش توهین آمیز به نظر برای کمک ساخته نشده است. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۰۱ (UTC)

درخواست پنهان‌سازی برای ۲ صفحه[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

صفحه: خلسه (پیوند به · تاریخچه · سیاهه · حفاظت)

پیوند تفاوت: ویژه:تفاوت/32043766

صفحه: عثمان دمبله (پیوند به · تاریخچه · سیاهه · حفاظت)

پیوند تفاوت: ویژه:تفاوت/32043803

v i x i v (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۰۷ (UTC)

✓ آی‌پی‌ها هم ۳۱ ساعت بسته شدند. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۱۴ (UTC)

درخواست پنهان‌سازی[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام و احترام، لطفاً ویرایش ویژه:تفاوت/32045360 را بررسی و در صورت نیاز پنهان نمایید. سپاس Q2020 (بحث) ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۵:۱۴ (UTC)

✓ {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۱۳ (UTC)

داشبورد مدیران برای سهولت انجام کارهای مدیریتی[ویرایش]

با سلام خدمت مدیران گرامی. برای سهولت هرچه بیشتر در آگاهی از کارهای نیازمند رسیدگی، و همچنین دسترسی راحت‌تر مدیران به صفحه‌های نیازمند رسیدگی توسط مدیر، من الگو:داشبورد مدیران که از قبل موجود، اما ناقص بود را برای استفاده آماده کردم. بخش‌هایی از این الگو که برایتان کاربرد ندارند را هم می‌توانید پنهان کنید (توضیحات الگو را ببینید). برای تراگنجانش الگو می‌توانید از میانبر عنوان مختصر {{دم}} نیز استفاده کنید. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۱۱ (UTC)

ضمناً اگر پیشنهادی هم برای بهبود این الگو داشتید لطفاً مطرح کنید. ممنون. {{کاربر|جـیپیوتر}}بحث ‏۱۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۱۲ (UTC)