ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ویکی‌پدیا:تام)
پرش به: ناوبری، جستجو
به تابلوی اعلانات مدیران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت مدیران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

آیا اشتباهی اینجا نیامده‌اید؟ استفاده از این صفحه
  • پیش از شکایت از یک کاربر در این صفحه، ابتدا گلهٔ خود را در صفحهٔ بحث آن کاربر مطرح کنید.
  • عنوان بخشی را که می‌افزایید طوری بنویسید که نام کاربر یا مقالهٔ مورد بحث در آن ذکر شود.
  • از عنوان‌هایی کلی مثل «بررسی» و «کمک» و «پی‌گیری» خودداری کنید؛ به جای آن عنوانی بنویسید که اختصاصی‌تر باشد (مثلاً «بررسی ویرایش کاربر:فلانی)
  • لطفاً مطالب خود را مؤدبانه بنویسید و نیز هنگام افزودن مطلب، پیوندی به مشکل خود بدهید تا بتوانیم برای مشکل شما چاره‌ای بیابیم.
  • لطفاً مطلب خود را خلاصه و موجز بنویسید.
  • انتهای مطلب با چهار مدک (~~~~) امضا کنید.
  • هر کاربری که موضوع شکایت است را باید از شکایتتان مطلع کنید؛ برای این‌کار در صفحهٔ بحث او یادداشتی بگذارید.
خالی کردن کاشه برای تازه کردن صفحه


در زیر محتوای زیرصفحهٔ درخواست‌های ماه جاری برای راحتی استفاده نشان داده شده‌است. برای دسترسی سریع به بایگانی ماه قبل کافی است روی این پیوند کلیک کنید. بایگانی صفحهٔ مربوط به هر ماه در [[ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران/ماه سال]] موجود است.


http://youtu. be[ویرایش]

چرا این آدرس در فهرست ممنوعه قرار گرفته؟ لطفاً برداشته شود.--1234 (بحث) ‏۲۳ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۴۰ (UTC)

در لیست سیاه نیست. ARASH PT  بحث  ‏۲۴ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۳ (UTC)
@Arash.pt: درود، چک کردم هست، یا ریجکس یکی از سایت ها اشتباه است... ‎محمدحسین ‏۲۷ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۴۳ (UTC)

جمع بندی[ویرایش]

یک ماه و دو روز از آخرین ویرایش در ویکی‌پدیا:نظرخواهی/عنوان نوشتارهای دارای سال/شمسی یا میلادی (موردهای مشترک) می‌گذرد، لطفاً مدیران اجماع‌یابی کنند. ‎محمدحسین ‏۲۴ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۴۶ (UTC)

خطاهای ربات Rezabot[ویرایش]

سلام, ربات Rezabot در برخی مقالات[۱], با حذف نیم فاصله ها, دو واژه را بهم میچسباند و دچار ایراد ویرایشی مهمی است که باید بررسی و اصلاح شود. SHADEGAN (بحث) ‏۲۴ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۴۶ (UTC)

با @Yamaha5: مطرح کنید. ‎محمدحسین ‏۲۵ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۱۷ (UTC)
عبارت‌های مذکور فاصلهٔ مجازی نداشتند بلکه به اشتباه از نویسهٔ جدا استفاده کرده‌اند در اینجا می‌توانید بررسی کنید یاماها۵ / ب ‏۲۵ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۰۰ (UTC)

احیا[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
✓ به دستِ کاربر:mani-bakhtiar احیا شد.

درود، لطفاً مهندس ناصر شریفی را در ناصر شریفی (نماینده مجلس) یا عنوان مناسب دیگری احیا کنید. ‎محمدحسین ‏۲۵ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۱۹ (UTC)

ویرایش غیراصولی چیست؟[ویرایش]

سلام، وقت بخیر

من اخیرا یک مطلب جدید برای شرکت جابینجا ایجاد کردم که بعد از انتشار این خطا رو به من میده: (https://fa.wikipedia.org/w/index.php?title=جابینجا&action=submit)

این ویرایش به طور خودکار به عنوان ویرایش غیراصولی تشخیص داده‌شده است، بنابرین شما اجازهٔ آنرا ندارید. اگر فکر می‌کنید که کارتان درست بوده است در تابلوی اعلانات مدیران با مدیران تماس بگیرید، و آن‌ها را از آن‌چه می‌خواهید انجام دهید آگاه کنید. خلاصه‌ای از توضیح قانون جلوگیری از خرابکاری که با کار شما مطابقت دارد چنین است: افزودن پیوند وب‌نوشت و انجمن لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست و چطور میتونم حل کنم مشکل رو.ممنون. Mohmate (بحث) ‏۲۵ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۴۰ (UTC)

@Mohmate:درود. دلیلش این است که در ویکی‌پدیا نمیتوان برای شرکتهای خصوصی که سرشناسی مورد نظر در ویکی‌پدیا را نیاز دارد ایجاد کنید. همانگونه که در هشدار آمده و شما کپی آنرا اینجا گذاشتید منبع یا منابع مورد استفاده نیز شرایط مورد نظر برای پذیرش در مقالات ویکیپدیا را نیز نداشته است. با تشکر از علاقه به مقاله نویسی و ویرایش در ویکیپدیا توصیه میکنم در مقالات مشابه مشارکت کنید و اینجا را نیز بخوانید . قارونی گفت‌وگو ‏۲۶ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۵۸ (UTC)

با سلام متني را چند سال پيش ايجاد نموده كه تا چند وقت قبل نياز به منابع هم نداشت اما متاسفانه به دليل خرابكاري ديگر كاربران براي منابع اخطار داده شد و اكنون منابعي را در اختيار قرار دادم كه باز هم هيچ اقدامي براي رفع اخطار نشد لطفا" بررسي نمائيد . سپاس تفتان ‏۲۶ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۳۷ (UTC) Gowengyll (بحث) ‏۲۷ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۴۴ (UTC)

دو حساب[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
حساب اصلی باز شدمحمدحسین ‏۲۷ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۴۱ (UTC)

درود این این مربوط به یک کاربر است ظاهرا کاربر تازه کاری است همزمان با هر دو تا ویرایش می کند توسط مدیران بررسی شود MSes T / C ‏۲۶ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۰۹ (UTC)

درود، فکر کنم ایشان بعد از این که پالایه خرابکاری به اشتباه حسابشان را مسدود کرد، اقدام به ساخت حساب زاپاس کردند. از طرفی از حساب زاپاس سوء‌استفاده نکرده‌اند، بنابراین موردی برای نگرانی وجود ندارد. با احترام -- Mahdi 28 ‏۲۷ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۱:۱۹ (UTC)

کم‌کاری مدیران در وپ:احیا[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

درود، با گذشت ۱۷ روز از ثبت درخواست در وپ:احیا هنوز به آن پاسخ داده نشده و بحث بایگانی شده است. درخواست بعضی کاربران دیگر هم به همین شکل، بدون پاسخ بایگانی می‌شوند. مشکل از کم بودن تعداد مدیران است یا تقسیم وظایف بین آن‌ها؟ HafezTalk ‏۲۷ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۵۱ (UTC)

@Hafez:سلام دوستِ من؛ گاهی پیش می آید که موردی بدونِ بررسیده شدن، بایگانی شود. از همین رو؛ باید آن موضوع را در همان زمینه بررسی کرد و بهتر است از پیوند دادنِ آن با موضوعاتِ دیگر پرهیز کرد. دانشنامه هم اکنون 26 مدیرِ فعّال دارد و از دیدِ بنده می توان امورِ دانشنامه را با کمکِ سه-چهار مدیرِ فعّال هم رفع و رجوع کرد. آنچه دانشنامه هم اکنون به آن نیاز دارد، کاربرانِ مقاله ساز، ویرایشگر و گسترش دهنده است. کاربرانی که علاوه بر مقاله سازی و کامل تر کردنِ مقالاتِ موجود، در گشتزنی نیز مشارکت کنند.

با تشکر از جنابعالی برایِ یادآوریِ موضوع؛ درخواستتان در موردِ احیای مقاله ای که اشاره کردید، وارد است. چون بخشِ وپ:احیا برایِ احیایِ نوشتارهای حذف شده در فرایندِ حذفِ زماندار است و در موردِ مقالاتی که حذفِ سریع شده اند باید مستقیماً با خودِ ویکی بان یا مدیری که مقاله را حذف کرده است گفت و گو کرد./ مهرافزون!--مانی بختیار (بحث) ‏۲۷ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۲۹ (UTC)

چرا ویرایش ها را با دلیل ساختگی خنثی می کنید؟[ویرایش]

چرا ویرایش ها را با دلیل ساختگی خنثی می کنید؟ (چرا صفحات را با دلایل ساختگی حذف می کنید؟ چرا کاربران را به دلایل شخصی بدون استناد به هیچ قانونی می بندید؟) ویرایش های من در مقاله محکم و متشابه با دلایل ساختگی خنثی شده اند. منظور از ساختگی این است که دقیقا برعکس این ادعای کاربر:Modern_Sciences بودند: بهره جویی از آیات قرآن و کتب قدیمی مثل تفسیر طبری / بحار الانوار .... جزء تحقیق دست اول شمرده می شود و تحقیق دست اول در ویکی پدیا ممنوع است مطالب باید از تالیفات معاصر بهره جسته شده باشد دقیقا از دو نویسنده معاصر (که رابطه منتقد و مدافع دارند با هم) در مقاله استفاده کردم. از آیات قرآن هم (با ذکر ترجمه و منبع از جایی دیگر) فقط آیاتی را استفاده کردم که در متون این دو نفر یافت می شد. همچنین تمام جملاتی که نوشتم یا عینا نقل قول بود یا در منابع موجود بود. لطفا ویرایش من و عملکرد کاربر مورد نظر را بررسی کنید. همچنین از نظر منبع شناسی ویرایش من را با مقاله ای که به آن بازگردانی انجام شده مقایسه کنید تا ببینید مقاله قدیمی تر از نظر منبع شناسی در چه اوضاع فاجعه آمیزی قرار دارد. با سپاس. Masood L (بحث) ‏۲۷ مهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۷ (UTC)