ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ویکی‌پدیا:تام)
پرش به: ناوبری، جستجوبه تابلوی اعلانات مدیران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت مدیران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

آیا اشتباهی اینجا نیامده‌اید؟ استفاده از این صفحه
  • پیش از شکایت از یک کاربر در این صفحه، ابتدا گلهٔ خود را در صفحهٔ بحث آن کاربر مطرح کنید.
  • عنوان بخشی را که می‌افزایید طوری بنویسید که نام کاربر یا مقالهٔ مورد بحث در آن ذکر شود.
  • از عنوان‌هایی کلی مثل «بررسی» و «کمک» و «پی‌گیری» خودداری کنید؛ به جای آن عنوانی بنویسید که اختصاصی‌تر باشد (مثلاً «بررسی ویرایش کاربر:فلانی)
  • لطفاً مطالب خود را مؤدبانه بنویسید و نیز هنگام افزودن مطلب، پیوندی به مشکل خود بدهید تا بتوانیم برای مشکل شما چاره‌ای بیابیم.
  • لطفاً مطلب خود را خلاصه و موجز بنویسید.
  • انتهای مطلب با چهار مدک (~~~~) امضا کنید.
  • هر کاربری که موضوع شکایت است را باید از شکایتتان مطلع کنید؛ برای این‌کار در صفحهٔ بحث او یادداشتی بگذارید.
خالی کردن کاشه برای تازه کردن صفحه


در زیر محتوای زیرصفحهٔ درخواست‌های ماه جاری برای راحتی استفاده نشان داده شده‌است. برای دسترسی سریع به بایگانی ماه قبل کافی است روی این پیوند کلیک کنید. بایگانی صفحهٔ مربوط به هر ماه در [[ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران/ماه سال]] موجود است.


فهرست سیاه (دامنه‌های تلگرام)[ویرایش]

لطفاً در صورت صلاحدید کلیهٔ دامنه‌‌های تلگرام (تا جایی که می‌دانم t.me و telegram.org) نیز به فهرست اسپم‌ها اضافه شوند. نمونه: [۱]. سپاس-- آلفا۸۰ (بحث) ‏۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۵۸ (UTC)

@Alfa80: گرامی، قبلا در این مورد کمی تبادل نظر شده است، ویکی‌پدیا:تابلوی_اعلانات_مدیران/اکتبر_۲۰۱۷#تلگرام_در_لیست_سیاه را مطالعه کنید و نظرتان را دوباره مطرح کنید.--SunfyreT ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۵۶ (UTC)
بحث درستی بوده. اگر کسی به ناحق پیوند می دهد جلویش گرفته شود ولی چرا همه تلگرام ها از دم ممنوع شود؟ مثلا کانال رسمی بی بی سی در صفحه اش پیوند شود اشکالی دارد؟--1234 (بحث) ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۵۹ (UTC)
من موافقم telegram.me/joinchat به دلیل امکان تبلیغ وارد لیست هرزنگاری یا پالایه شود ولی خود telegram.me، t.me یا telegram.org را موافق نیستم چون بعضی از موضوعاتی که در ویکی‌پدیا مدخل دارند دارای کانال رسمی هستند که قابل اثبات شدن است.--SunfyreT ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۰۱ (UTC)
موافق با هر دو سیکاسپی و آرمان، با عنایت به نکتهٔ بخصوصی که آرمان اشاره کرد. برابری در برابر قانون (بحث) ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۰۶ (UTC)
@Sunfyre: گرامی، سپاس بابت اطلاعات. به نظرم اگر می‌شد از قرار گرفتن اینگونه پیوندها در خلاصهٔ ویرایش (مثل مورد مطرح شده) جلوگیری شود خوب بود. در ضمن اگر می‌شد الگو‌هایی محافظت‌شده‌ مثلاً «یادکرد تلگرام» و «کاربر تلگرام» ایجاد کرد که زیرصفحهٔ /تلگرام را با تراگنجانش به پیوند مطلوب تبدیل کند جالب می‌شد. در این‌صورت هرصفحه یک سهمیه داشت که مثلاً می‌توانست در فضای کاریری مصرف شود و کارکردی مانند ایمیل داشته‌باشد. هر مقاله هم (احتمالاً) نیازی به بیش از یک پیوند تلگرام نخواهد داشت و آن یک پیوند نیز می‌تواند به همان شکل، درمقاله از طریق زیرصفحهٔ مخصوص، در صورت نیاز وارد شود. در صورت استفادهٔ نادرست درفضای کاربری یا مقاله، می‌توان با محافظت آن یک زیرصفحه دربرابر ایجاد یا ویرایش به‌فراخور حال از ثبت یا تغییر پیوند تلگرام جلوگیری نمود. ‍‍-- آلفا۸۰ (بحث) ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۵۵ (UTC)

کاربر:Alirezabrahimi[ویرایش]

با سلام. این کاربر در تمام مقالات شرکت‌شان را تبلیغ می‌کند. مقاله‌هایشان همه باید حذف شود. ممنون از توجه شما. -- هما فیزیک (بحث) ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۵ (UTC)

الگو {{جا:ویرایش/روز}}[ویرایش]

درود.

چرا الگو {{جا:ویرایش/روز}}: «ویژهٔ مواردی که کاربر برای جلوگیری از تعارض ویرایشی این برچسب را در بالای مقاله قرار می‌دهد و زمانی را درخواست می‌کند.» که می‌شود به وسیله توینکل از برچسب‌ها استفاده کرد، حذف شده‌است و چنین برچسبی وجود ندارد. به چه دلیل؟ -- Aliresajavann (بحث) ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۱۹ (UTC)

حفاظت نیازمند به بازبینی[ویرایش]

چطور می‌توانم درخواست برای حفاظت نیازمند به بازبینی برای مقالات ویکی‌پدیا بدهم؟ از طریق توینکل امکان درخواست محافظت از صفحه وجود دارد، اما درخواست برای حفاظت نیازمند به بازبینی خیر. -- Aliresajavann (بحث) ‏۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۵۴ (UTC)

با سلام، حفاظت نیازمند به بازبینی هم نوعی محافظت است. دقت کنید برای هر مقاله‌ای امکان این نوع حفاظت وجود ندارد.--Behzad39 (بحث) ‏۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۳۲ (UTC)

@Behzad39: درود. لطفا به من بگویید چطور می‌توانم مقالاتی که ویرایش‌های خرابکاری متعدد توسط آی‌پی‌ها و تازه‌واردان انجام می‌شود را درخواست حفاظت نیازمند به بازبینی برای مدیران کنم. مانند مقالات پر بازدید ویکی‌پدیا، بجای نیمه محافظت کردن و جلوگیری از ویرایش توسط آی‌پی‌ها و تازه‌واردان، بیایم مقاله را حفاظت نیازمند به بازبینی کنم تا آی‌پی‌ها و تازه‌واردان بتوانند ویرایش انجام دهند و فقط ویرایششان ابتدا توسط مدیران بازبینی شود سپس انتشار یابد. (لطفا درهنگام پاسخ، نام‌کاربری مرا پینگ کنید، سپاس) -- Aliresajavann (بحث) ‏۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۳۲ (UTC)

کر[ویرایش]

سلام. کاربر:عثمان 34 اصرار به انجام ویرایشی نادرست در صفحهٔ فاروق دارند. Saeidpourbabak (بحث) ‏۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۴۳ (UTC)

درود. به ایشان توضیح دادم که ادامه این روند منجر به قطع‌دسترسی می‌شود. مهرنگار (بحث) ‏۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۴۲ (UTC)