ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ویکی‌پدیا:تام)
پرش به: ناوبری، جستجوبه تابلوی اعلانات مدیران خوش آمدید. در این صفحه می‌توانید وقایعی را که نیازمند دخالت مدیران ویکی‌پدیای فارسی است گزارش کنید. همهٔ کاربران ویکی‌پدیا می‌توانند در این صفحه مطلبی بنویسند.

آیا اشتباهی اینجا نیامده‌اید؟ استفاده از این صفحه
  • پیش از شکایت از یک کاربر در این صفحه، ابتدا گلهٔ خود را در صفحهٔ بحث آن کاربر مطرح کنید.
  • عنوان بخشی را که می‌افزایید طوری بنویسید که نام کاربر یا مقالهٔ مورد بحث در آن ذکر شود.
  • از عنوان‌هایی کلی مثل «بررسی» و «کمک» و «پی‌گیری» خودداری کنید؛ به جای آن عنوانی بنویسید که اختصاصی‌تر باشد (مثلاً «بررسی ویرایش کاربر:فلانی)
  • لطفاً مطالب خود را مؤدبانه بنویسید و نیز هنگام افزودن مطلب، پیوندی به مشکل خود بدهید تا بتوانیم برای مشکل شما چاره‌ای بیابیم.
  • لطفاً مطلب خود را خلاصه و موجز بنویسید.
  • انتهای مطلب با چهار مدک (~~~~) امضا کنید.
  • هر کاربری که موضوع شکایت است را باید از شکایتتان مطلع کنید؛ برای این‌کار در صفحهٔ بحث او یادداشتی بگذارید.
خالی کردن کاشه برای تازه کردن صفحه


در زیر محتوای زیرصفحهٔ درخواست‌های ماه جاری برای راحتی استفاده نشان داده شده‌است. برای دسترسی سریع به بایگانی ماه قبل کافی است روی این پیوند کلیک کنید. بایگانی صفحهٔ مربوط به هر ماه در [[ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات مدیران/ماه سال]] موجود است.


مستثنا شدن وبگاه‌ها از هرزنگاری برای منبع فایلها[ویرایش]

شاید بهتر باشد فهرست سیاه روی منبع فایلها عمل نکند و صرفاً هشدار داده و فایل برچسب‌گذاری شود تا مدیران فایل و منبعش را چک کنند. من جلد کتاب مرگ یزدگرد را از سایت کتابناک بارگذاری کردم ولی مجبور شدم منبع را خالی بگذارم چون پالایه جلوگیری می‌کرد. Wikimostafa (بحث) ‏۱۹ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۵۲ (UTC)

Legal33 (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • اختیارات • آمار  • آمار پیشرفته)[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام خدمت مدیران، کاربر فوق علی‌الرغم چند تذکر مبنی بر عدم تبلیغ همچنان به رویه نادرست خود ادامه می‌دهد. تا امروز چندین صفحه برای تبلیغات آزمون وکالت ایجاد کرده است. برای جلوگیری از این خرابکاری کاربر فوق را سه روز بستم. در صورت لزوم رسیدگی فرمایید. -- Behzad39 (بحث) ‏۱۹ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۲۷ (UTC)

✓ واضح است که کاربر برای کمک به دانشنامه به اینجا نیامده است.بندایش افزایش می‌یابد. پیگیر کاربر خواهم بود. ‎محمدحسین ‏۱۹ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۰ (UTC)
لطفا طبق اختیارات وپ:بان عمل کنید. بهزاد گزارش این کاربر را به مدیران داده تا بررسی و در صورت لزوم قطع دسترسی را افزایش دهند وگرنه خودش دسترسی فنی بندایش بیشتر را داشت. تا زمان بررسی یک مدیر این بحث باز خواهد ماند. ARASH PT  بحث  ‏۱۹ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۰۳ (UTC)
  • با توجه به اینکه هیچ مدیر دیگری به این مسئله رسیدگی نکرد و بیشتر زمان قطع دسترسی سپری شده شکایت را بستم. ARASH PT  بحث  ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۵۰ (UTC)

درخواست جمع‌بندی[ویرایش]

لطفا یکی از مدیران ویکی‌پدیا:نظرخواهی/حذف شمایل Flow از ویکی‌پدیای فارسی (از ۸ ژانویه بجز رای یک کاربر مسکوت است) و ویکی‌پدیا:نظرخواهی/عنوان نوشتارهای دارای سال جمع‌بندی کند. -- آرمانب ‏۱۹ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۲۷ (UTC)

مطالب کتابخانه[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

اخیرا اسامی کتابخانه های عمومی مشخصات آدرس و ... (به صورت فله ای) به مقالات افزوده می شود یا در حالات مقاله مستقل ساخته می شوند بیشترشان مربوط به استان کرمانشاه است این کار توسط حساب های تازه ساز صورت می گیرد گمان بنده بر این کار یک کاربر باشد این مقالات حذف شده اند و مطالب از مقالات شهرها پاک شده اند اما این کار همچنان دارد ادامه پیدا می کند و صفحه تاریخچه مقالات شهرها پر شده است رسیدگی شودMSes T / C ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۲۲ (UTC)

گمان من این است که حساب‌ها یک نفر نیستند. من با بعضی‌شان گفتگو کرده‌ام. حدس من این است که یک جمعی از پرسنل کتابخانه‌ها تحت آموزش کار با ویکی‌پدیا قرار گرفته‌اند و البته آموزش ناقص بوده و قوانین آموزش داده نشده است. یک پیشنهادی برای سرشناسی برخی کتابخانه‌ها با جناب درفش و سایر دوستان مطرح کرده‌ام و به زودی پس از کامل شدن ارائه می‌کنم. پیشنهادم این است که تا زمانی مشخص شدن تکلیف با این گونه ویرایش‌ها و مقاله‌ها قدری مدارا شود. البته قطعا جای تلفن و فکس و ... در مقالات نیست و این دست ویرایش‌ها باید تمیزکاری شوند. نظر من این است تا نظر سایر دوستان چه باشد. سیدمرتضا گفتگو :) ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۵۳ (UTC)
سلام. نظر شخصی من این است، چون رسالت کتابخانه ها و ویکی هردو یکی است برای مقالات کتابخانه کمی سهل بگیریم. مثلا اگر کتابخانه ای هزار جلد کتاب یا بیشتر داشت بماند.Behzad39 (بحث) ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۳۳ (UTC)

این وضعیت تنها مختص استان کرمانشاه است این مقالات هم آشکارا کپی کاری فله ای مطالب وبسایت کتابخانه های مذکور هستند و تبلیغی بیش نیستند و بحث منبع مستقل و معتبر برای تایید این مقوله نیز در میان استMSes T / C ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۱ (UTC)

کاربران موردنظر را راهنمایی کنید. در رابطه با بحث سهل گرفتن بهتر است بحث در جایی مانند قهوه‌خانه مطرح شود. ARASH PT  بحث  ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۰۳ (UTC)

مخالفت با حذف مقاله[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

با سلام و احترام، متاسفانه برای این مقاله منبعی وجود ندارد یا فقط وبلاگ هست و موضوع دیگری که مطرحه هدف از نوشتن این مقاله معرفی کتابخانه عمومی رسالت و خدماتش جهت بهره برداری دوستانی هست که این مطلب را مطالعه می‌کنند. حالا با این تفاسیر در صورتی که لازم هست حذف شود راهکاری به بنده بدبد که بتوانم این کارم رو به سرانجام برسانم. ممنون ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۲ (UTC)‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۲ (UTC)~~

وپ:امضا را مطالعه و طبق آن امضا را درج کنید تا پیوندی به صفحه کاربری یا بحثتان داشته باشد. در مورد مقاله موردنظر هم صبر کنید تا نظرخواهی حذف به نتیجه برسد. ARASH PT  بحث  ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۴۶ (UTC)

درخواست حذف[ویرایش]

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.

سلام صفحه بحث مقاله ی محمد رضا عیوضی رو پاک کنید به مقاله کاری نداشته باشید فقط صفحه بحث آن. 07Mehrdad (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۲۸ (UTC)

درود. چرا؟ مهرنگار (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۵۰ (UTC)
پاکش کنید لطفا. صفحه بحثش را من ایجاد کردم خواهش میکنم(البته دست زدم رو دکمه ای رضابات ان را ایجاد کرد) بحثش فقط پاک شود فقط بحث بقیه نه. 07Mehrdad (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۰۸ (UTC)
خب کارتان اشکالی نداشته‌است. درخواست ارزشیابی کرده‌اید، ربات هم انجام داده‌است. برای حذف باید دلیل قانع‌کننده وجود داشته باشد بنابراین این صفحه بحث هیچ مشکلی ندارد و پاک نمی‌شود. مهرنگار (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۱۶ (UTC)
نمی خواهم بر روی آن باشد. فقط یک نفر از آن بازدید کرده است. حالا اگر من نخواهم این صفحه بحث پاک می شود؟ لطفا لطفا پاکش کنید ایجاد کننده مقاله من بودم او من گفتم ارزشیابی اش کند همانطور که در خلاصه ویرایش اش نوشته شده. لطفا پاک شود صفحه بحث.— پیام امضانشدهٔ قبلی را 07Mehrdad (بحث • مشارکت‌ها) نوشته‌است.
عرض کردم امکان ندارد. ما در اینجا بر اساس خواسته‌های شما فعالیت نمی‌کنیم بلکه بر اساس سیاست‌ها اقدام می‌کنیم. حذف آن صفحه بحث ممکن نیست چون مقاله‌اش فعلاً موجود است و صفحه بحث نیز هیچ مشکلی ندارد. اگر تعداد بازدید ۱۰۰ هزار نفر بود، باز هم می‌گفتید پاک شود؟! لطفاً دیگر بحث بسته شده را باز نکنید و اگر همچنان قانع نشدید، در ذیل این بحث نظرتان را بنویسید تا مدیر دیگر نیز بررسی کنند. مهرنگار (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۲۵ (UTC)

میشود یک بار مقاله را حذف و بحث حذف و مقاله را دوباره احیا کنید؟ 07Mehrdad (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۳۱ (UTC)

  • این ویرایش به طور خودکار به عنوان ویرایش غیراصولی تشخیص داده‌شده است، بنابرین شما اجازهٔ آنرا ندارید.

اگر فکر می‌کنید که کارتان درست بوده است در تابلوی اعلانات مدیران با مدیران تماس بگیرید، و آن‌ها را از آن‌چه می‌خواهید انجام دهید آگاه کنید. خلاصه‌ای از توضیح قانون جلوگیری از خرابکاری که با کار شما مطابقت دارد چنین است: حمله شخصی

من به کسی حمله نکردم.

یک نفر جواب من را بدهد ایشان صفحه کاربری و بحثشان نمیشود ویرایش کرد وقتی ایشان را پینگ می کنم اخطار بالایی می آید من پس چکار کنم؟ باید آن را از بستن دربیارم. 07Mehrdad (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۳۹ (UTC)

من همین جا هستم و دارم جواب می‌دهم. شما حمله شخصی نکردید و نگران این موضوع نباشید. درباره صفحه بحث توضیح بیشتری ندارم. مطلب شما اینجا هست و دیگر مدیران نیز می‌بینند. اگر من اشتباه کرده باشم، یقیناً همه اشتباه نمی‌کنند. اگر کاری با من داشتید، در صفحه بحثم بنویسید. بازش می‌کنم. مهرنگار (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۴۴ (UTC)
  • @07Mehrdad: ویرایش شما در بحث مقاله مصداق خرابکاریست. شما مالک مقالاتی که نوشته‌اید نبوده و امکان حذف بحث مقاله و ارزشیابی ربات وجود ندارد. صفحه بحث را هم حفاظت کردم تا از جنگ ویرایشی بیشتر جلوگیری شود. توصیه می‌کنم وپ:نیست را مطالعه کنید. ARASH PT  بحث  ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۴۳ (UTC)