ویکی‌پدیا:دردانه‌پروری نکنید

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

ویکی‌دُردانه کاربر باسابقه‌ای است که معتقد است از دیگر کاربران مهمتر است، و به تائید همیشگی این عقیده نیاز دارد. این تائید از طریق ترک کردن قهرآلود- «بازنشستگی» یا «ترک ویکی» - یک پروژه، همراه با زخم زبان در مقابل هر موضوع پیش پاافتاده‌ای که اینبار تحریکش کرده بدست می‌آید.

همیشه این زخم زبان، دریایی از پیام‌های «لطفاً نرو» را به دنبال دارد که با انبوهی از حمایت‌ها به طرفداری از دردانه در مشاجره‌ای که آخرین بازنشستگی‌اش را موجب شده، همراه می‌شود.

جانیو کوآدروش با امید به اینکه این توده‌ها برایش تظاهرات کنند تا بماند تهدید به کناره‌گیری از ریاست جمهوری برزیل کرد. آنان چنین نکردند.

نتیجهٔ نهایی این است که دردانه دقیقاً به آنچه آرزو دارد- تائید و پشتیبانی- می‌رسد و حداقل تا اختلاف جزیی بعدی، فاتحانه به پروژه باز می‌گردد.

شناسایی دردانه‌ها

مردها تلاش می‌کنند تا مانع فرار گاو نر خشمگین شوند، در مورد دردانه‌های ویکیپدیا، بگذارید تا با قهر اینجا را ترک کنند.

نشانه‌هایی که داد می‌زنند شما با یک دردانه طرف هستید:

جدال در چون و چراهای کم اهمیت

برای دردانه‌ها هیچ موضوعی کم اهمیت نیست، اختلاف نظرشان بیشتر اینست که راهی بیابند که نشان دهد حق با آنهاست.

به رخ کشیدن پیاپی شمار ویرایش‌هایشان در اختلاف نظرها

دردانه‌ها می‌خواهند دیگران فکر کنند که آنها بخشی ضروری از پروژه‌ها هستند، بنابراین بارها ارزش خود را در هر پروژه‌ای یادآوری می‌نمایند. در استناد به ارزش خود و برای کسب اعتبار بدشان نمی‌آید که حریفشان را بی‌ارزش و لکه دار کنند.

خود بزرگ بینی بیش از حد

دردانه‌ها معمولا صفحات کاربریشان را با ریزه‌کاری‌های تمام درست می‌کنند تا همکاری‌هایشان را جار بزنند.

تهدید مکرر به جدا شدن

این سلاح اولیه دردانه‌ها است، و اغلب هم از آن استفاده می‌کنند. آنها معمولا بازنشسته‌اند، اما هرگز نمی‌توانند بیش از چند روز غایب باشند.

نام‌های مشابه

سوگلیِ ویکی، ته‌تغاریِ ویکی.