ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات ربات‌ها

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

این صفحه برای بررسی مسائل مرتبط با ربات‌های فعال در ویکی‌پدیای فارسی‌است. این مسائل می‌توانند گزارش مشکلات و درخواست از ربات‌داران برای کارهای رباتیکی باشند. لطفاً هر مورد را در بخشی جداگانه بنویسید. از ربات‌داران انتظار می‌رود این صفحه را به فهرست پی‌گیری‌های خود بیفزایند.

لطفا برای درخواست کپی الگو ناوباکس به مقاله‌هایش به ویکی‌پدیا:تار/کپی ناوباکس مراجعه کنید.


اشتباهات مقاله‌سازی رباتیک در سال ۲۰۱۴[ویرایش]

@Ladsgroup،‏ Yamaha5 و Huji: ظاهراً مقالاتی که در سال ۲۰۱۴ توسط Dexbot ساخته شده‌اند دارای اشکالاتی هستند. به عنوان مثال تاریخ تولد یوهانس تاولر (یک الهی‌دان قرون وسطی متولد ۱۳۰۰) ۲۰۱۴ نوشته شده‌است. امکانش هست گسترهٔ اشکالات را بررسی کنید و ببینید می‌توان آن‌ها را تصحیح کرد؟ با تشکر، طاها (بحث) ‏۲۴ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۰:۰۳ (UTC)

@طاها: ما از سال ۲۰۱۲ رهنمودی داشته‌ایم که بر اساس ربات‌ران باید فهرست صفحه‌هایی که رباتش می‌سازد را در یک جای مشخص ثبت کند اما در عمل تقریباً هیچ ربات‌رانی این را رعایت نکرده.
من با توجه به خلاصه ویرایش آن موردی که نام بردید، توانستم ۱۴۰۰ مقاله را که ربات امیر با درخواست همان کاربر ایجاد کرده بود پیدا کنم؛ همگی مربوط به فوریه تا اوت ۲۰۱۴ هستند و در کاربر:Dexbot/فهرست مقاله‌های ساخت ۲۰۱۴ پیوندی به آن‌ها گذاشتم. لطفاً با صاحب ربات هماهنگ کنید و چند مورد (مثلاً ۲۰ تا شما و ۲۰ ایشان، تصادفی) را انتخاب کنید و بررسی کنید ببینید آیا مشکل فراگیر است یا نه و آیا الگویی تکرارشونده دارد که بتوانند با ربات اصلاح کنند یا نه. — حجت/بحث ‏۲۴ مارس ۲۰۲۱، ساعت ۲۲:۴۷ (UTC)