ویکی‌پدیا:تابلوی اعلانات ربات‌ها

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
میانبر:

این صفحه برای بررسی مسائل مرتبط با ربات‌های فعال در ویکی‌پدیای فارسی‌است. این مسائل می‌توانند گزارش مشکلات و درخواست از ربات‌داران برای کارهای رباتیکی باشند. لطفاً هر مورد را در بخشی جداگانه بنویسید. از ربات‌داران انتظار می‌رود این صفحه را به فهرست پی‌گیری‌های خود بیفزایند.

لطفا برای درخواست کپی الگو ناوباکس به مقاله‌هایش به ویکی‌پدیا:تار/کپی ناوباکس مراجعه کنید.برای درخواست انتقال رده به اینجا رجوع کنیداصلاح پیوندهای قرمز در مقاله‌های روستاها ۲[ویرایش]

@دالبا: سلام. همانند دفعهٔ قبل فهرستی از پیوندهای نیازمند اصلاح تهیه کردم. لطفاً آنها را در اسرع وقت جایگزین کنید. ضمناً به نظرم بسیاری از تغییر مسیرها به لحاظ غلط املایی یا نویسه‌های غیرفارسی نامحتمل‌اند و باید حذف شوند.

سپاس. Saeidpourbabak (بحث) ‏۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۹:۴۲ (UTC)

✓یاماها۵ / ب ‏۱۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۳۵ (UTC)
@Yamaha5: سلام و تشکر. پیوندهای این صفحه را به آخرین نسخهٔ پیش از ویرایش ربات برگرداندم تا بتوانم عملکرد آن را بررسی کنم. لطفاً بگذارید پیوندها در این صفحه به همین شکل قرمز بمانند برای آینده. دو نکته:
  1. پیوندهای دهستان‌ها در جدول اطلاعات روستا ویرایش نشده‌اند (قوشه قویی)، چون در جدول باید «حصارولیعصر»>«حصار ولیعصر»، نه «دهستان حصارولیعصر»>«دهستان حصار ولیعصر». ربات باید یک نوبت دیگر اسامی را بدون «دهستان» جایگزین کند. همچنین استان (قلات (نقده)). همچنین بخش (دهستان بزی).
  2. مواردی که یک عنوان ساده به یک عنوان ابهام‌زدایی شده با پرانتز تغییر یافته باید در متن نام‌پوشی صورت می‌گرفته که نگرفته (در متن انگرگان دهستان حنا (سمیرم) باید به [[دهستان حنا (سمیرم)|دهستان حنا]] ویرایش شود).
لطفاً در اجرای مجدد ربات این صفحه را از ویرایش مستثنی کنید. ممنون. Saeidpourbabak (بحث) ‏۱۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۲۲:۰۳ (UTC)
درخواست اول ✓
درخواست دوم: این مشکل در خیلی از مقالات وجود دارد. برای آن کدی می‌نویسم که بر روی کل مقالات ویکی‌فا رانده شود و مشکل پایپینگ را حل کند.
اگر وقت دارید بر روی ویکی‌پدیا:درخواست‌های ربات/ربات مقالات دارای تگ‌های الگو کار کنید. این مقالات یا تگ‌های مدیاویکی به اشتباه در آنها استفاده شده‌است یا الگو تراگنجایش شده‌است یا درست هستند لطفا هر موردی را که بررسی می‌کنید از فهرست حذف کنید.
در حال تهیه آماری هستم که کل پیوندهای درون جعبه دهستان‌ها را آنهایی که قرمز هستند استخراج کنم تا همگی را درست کنیمیاماها۵ / ب ‏۱۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۵:۰۴ (UTC)
@Saeidpourbabak: در کاربر:Saeidpourbabak/شهرستان و کاربر:Saeidpourbabak/بخش و کاربر:Saeidpourbabak/دهستان پیوندهایی که درون جعبه‌های دهستان بودند را فهرست کردم هر کدام را که اشتباه است بگوئید تا با ربات اصلاح کنم. استان‌ها را به صورت دستی درست کردم. همچنین فهرست‌ها را به ترتیب: تغییرمسیر، ناموجود و موجود، مرتب کردم تا کار بازبینی راحت‌تر باشد یاماها۵ / ب ‏۱۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۰۸:۲۷ (UTC)
سلام. برای ربات نام‌پوشی حواستان باشد صفحه‌های ابهام‌زدایی را مستثنی کنید.
خیلی از اینها که پیوند ندارند، مثل شهرستان بوئین زهرا، بخش میان ولایت و دهستان چمشک.Saeidpourbabak (بحث) ‏۱۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۰:۳۳ (UTC)
این آمار از دامپ گرفته شده است و چون دامپ مربوط به ۱۰ روز پیش است مسلما با الان تفاوت‌هایی خواهد داشتیاماها۵ / ب ‏۱۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۵، ساعت ۱۴:۱۵ (UTC)

سلام. لطفاً جایگزینی‌های زیر صورت گیرد:

سپاس. Saeidpourbabak (بحث) ‏۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۷:۲۱ (UTC)

@Saeidpourbabak: ✓ هر کدام که تصور می‌کنید نامحتمل است را لطفا برچسب حذف بزنید یا جایی فهرست کنید تا حذف کنمYamaha5 (بحث) ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۷:۴۳ (UTC)
@Yamaha5: سلام. همین الان بطور اتفاقی متوجه این اشتباه در جایگزینی شدم Special:Diff/15074425/16095526 و در نتیجه ویژه:پیوند به این صفحه/دهستان آزادگان (رفسنجان) (رفسنجان). راهی برای پیش‌بینی اشتباهات احتمالی دیگر به نظرم نرسید. شاید با جستجوی ) ( در کدی که اجرا کرده‌اید بشود پیدایشان کرد. Saeidpourbabak (بحث) ‏۷ نوامبر ۲۰۱۵، ساعت ۰۲:۰۲ (UTC)
@Yamaha5: سلام مجدد. اینها را هم اتفاقی دیدم: Special:Diff/15042510/16095155، Special:Diff/15065296/16093868 و Special:Diff/15064192/16093171. لطفاً راهی برای پیدا کردن همه‌شان پیدا کنید. Saeidpourbabak (بحث) ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۰۴ (UTC)

مشکل با درج لینک[ویرایش]

من یک تغییر جزئی در نوشته میدان میشان دادم و باتوجه به اینکه خودم به این منطقه سفر کردم از درستیش مطمئنم. وقتی لینک وبسایت منبع رو میذارم پیغام میاد که dexbot نوشته را بازگردانی کرده. توضیح اینکه لینک به زبان فارسی هست، آیا مشکل به این دلیل است؟ راهنمایی کنید لطفا. این هم لینک http://www.carevan.me/%d8%af%d8%b4%d8%aa-%d9%85%db%8c%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%85%db%8c%d8%b4%d8%a7%d9%86/ اضافه کنم که من علاقه دارم نسبت به تکمیل اطلاعات در زمینه طبیعت ایران همکاری کنم. ممنون doomansoltani (بحث) ‏۱ نوامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۱:۵۷ (UTC)

@Poetourism: ممنون که برای بهبود مطالب تلاش می‌کنید. dexbot بر پایهٔ الگوریتم‌های اکتشافی عمل می‌کند و قرار است به طور خودکار و رفته‌رفته عملکردش بهبود پیدا کند. نمی‌توانم بگویم دقیقاً مشکل ویرایش شما چه بوده، ولی هر چه بوده پیداست که ربات شباهت‌هایی بین آن و ویرایش‌های خرابکانه پیدا کرده است و آن را واگردانی کرده. در هر صورت لطفاً توجه کنید که آن پیوند منبع معتبری از نظر ویکی‌پدیا نیست[، یک وبلاگ است، وپ:بلاگ را ببینید]. من ویرایش آخر شما را که فاقد این پیوند بود برگرداندم. اگر توانستید در دادن مختصات به روشی که در الگو:راهنمای مختصات‌دهی بیان شده است به بهبود مقاله کمک کنید. [امروزه مختصات‌ها به غیر از دقیق بودن به راحتی در ابزارهای مختلف قابل یافتن هستند و خیلی از جاها از آدرس‌دهی مفیدتر هستند.] ‏Dalba ‏۱ نوامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۳:۲۷ (UTC)
@Dalba:

ممنون از راهنمایی و کمکتون. من کاربر جدید در ویکی پدیا هستم. امتحان که کردم متوجه شدم در کل نمی تونم تغییرات زیادی ایجاد کنم و dexbot تمام تغییرات من رو به حالت قبلی برمیگردونه. چطور باید این مشکل رو برطرف کنم؟ با 10 ویرایش جزیی؟ من می خواستم مطلبی راجع به تنگه راگه بنویسم که در ویکی پدیا هیچ محتوایی درباره آن وجود نداره. آیا میتونم اینکار رو انجام بدم یا مجدد با همین مشکل مواجه میشم؟ doomansoltani (بحث) ‏۱ نوامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۴:۰۲ (UTC)

@Poetourism: من هم اطلاعات چندانی از جزئیات عملکرد ربات ندارم. خودم تازه در این مورد سؤالی پرسیدم،[۱] به نظر می‌رسد تنها راه فرار از ویرایشی که واگردانی می‌شود این باشد که یک نفر از کاربرانی که دارای دسترسی‌هایی مثل گشت‌زنی هستند متوجه موضوع شوند و ویرایش ربات را خنثی کند. اگر گیر ربات افتادید می‌توانید در صفحهٔ بحث صاحب ربات یا در وپ:میز کمک پیام بگذارید، شاید یک نفر پیدا شود و به مشکل شما رسیدگی کند. اگر خیلی فعال باشید و ویرایش‌های مفید زیاد داشته باشد ممکن است بتوانید دسترسی‌های بالاتری بگیرید که دیگر ربات ویرایشتان را واگردانی نکند. تا آن زمان و با توجه به اینکه کاربران اینجا روی رانده‌شدن این ربات اجماع دارند، متأسفانه راه حل دیگری به نظرم نمی‌رسد و شاید باز هم به این مشکل دچار شوید.
در مورد سؤال دوم، راجع به تنگهٔ راگه، پیش از هرچیز توصیه می‌کنم وپ:تحقیق را مطالعه کنید. مطالب ویکی‌پدیا عموماً نیاز به منابعی دارند که بتوانند آن‌ها را تأیید کنند، در غیر این صورت امکان حذفشان در آینده وجود دارد. ‏Dalba ‏۱ نوامبر ۲۰۱۵، ساعت ۱۴:۵۵ (UTC)