ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ویکی‌پدیا:نبح)
پرش به: ناوبری، جستجو

برای بررسی موارد بایگانی‌شده به ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/بایگانی مراجعه کنید.

برای اضافه کردن یک مورد جدید، اینجا کلیک کنید.(نیاز به راهنمایی؟)

I قبل از نظرخواهی برای حذف
 1. حتماً سیاست حذف، سیاست حذف سریع و دلایل نامناسب برای حذف را بخوانید. بعضی صفحات ترجیحاً به جای حذف باید گسترش داده شوند.
 2. صفحه بحث مقاله را بخوانید، شاید دلایلی وجود داشته باشد که باید یا نباید حذف شود. اگر قبلاً نامزد شده بود، مطمئن شوید که درخواستتان صحیح باشد.
 3. اگر بیم اثبات‌پذیری یا سرشناسی می رود، مطمئن شوید که هیج منبعی وجود ندارد.
 4. پیوندهای به این صفحه را چک کنید و ببینید چه مقدار این صفحه در ویکی‌پدیا استفاده شده و به آن پیوند داده شده است.
 5. پیوند بین زبان‌ها را چک کنید، شاید اطلاعات بیشتری از مقاله وجود داشته باشد.
 6. خود را با سرشناسی، منابع معتبر و ویکی‌پدیا چه چیزی نیست آشنا کنید، و برای مقالات شامل فهرست رده‌ها، فهرست‌ها و الگوهای ناوبری را بخوانید.
 7. اگر مشکل یک مقاله با ویرایش های معمولی قابل حل باشد، این مقاله نامزد مناسبی برای حذف نیست.
 8. مطمئن شوید که مقاله شامل معیارهای حذف سریع نیست.
II روش
 • {{جا:‎پیشنهاد حذف}} را در متن مقاله کپی کنید.
 • در جعبه زیر به جای «نام صفحه» نام صفحه موردنظر را بنویسید سپس دکمه را بفشارید و سپس موارد درخواستی را بنویسید

III در هنگام نظرخواهی
 • نزاکت را رعایت کنید و نظر دیگران را دستکاری نکنید (مگر برای حذف توهین، طبق وپ:نزاکت)
 • در این صفحه به مانند سایر صفحات می‌بایست سیاست های زندگی‌نامه زندگان رعایت شود و با متخلفین از این سیاست‌ برخورد می‌شود.
 • توجه کنید اینجا نظرخواهی برای حذف است و نه رای‌گیری برای حذف، پس از دادن رای خالی و بدون توضیح خودداری کنید. رای‌های بدون توضیح به منزله ممتنع خواهند بود و در اجماع تأثیری نخواهند داشت.
 • در صورتی که موافق ماندن یک مقاله در ویکی‌پدیای فارسی هستید از الگوی {{بماند}} ( بماند ) و در صورتی که نظرتان بر حذف مقاله است از الگوی {{حذف}} ( حذف شود ) و چنانچه نظرتان فقط برای ادای توضیحات است از '''توضیح:''' در ابتدای جمله خود استفاده نمائید.
 • دلایل نامناسب برای حذف را بخوانید.
IV پس از پایان نظرخواهی
 • از دستکاری بحث بایگانی شده خودداری کنید. در صورت داشتن اعتراض، اولین کاری که باید بکنید آن است که با مدیری که صفحهٔ مورد نظر را حذف کرده از طریق صفحهٔ بحث کاربری‌اش تماس بگیرید و توضیحات خود را به او ارائه کنید.
 • اگر علی‌رغم مراجعه به مدیر حذف‌کننده به نتیجه نرسیدید، آن را در تابلوی اعلانات مدیران مطرح کنید.
 • در صورتی که در زدن برچسب پیشنهاد حذف افراط کنید ممکن است از زدن برچسب منع شوید.

محتویات
الگو:ایران‌شناسان

الگو:ایران‌شناسان (ویرایش | [[بحث:الگو:ایران‌شناسان|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها)

الگو:ایران‌شناسی را ساختم که یکی از بخش‌هایش همهٔ محتوای الگو:ایران‌شناسان را در خود دارد. بدین ترتیب الگو:ایران‌شناسان قابل حذف می‌شود. بدیهی است که اگر حذف بشود، باید الگوی جدید را در همه صفحات جایگزین کنیم. کمک‌های رباتی در این کار بسیار سودمند خواهد بود. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۳۱ (UTC)

دوستان، کاربر:4nn1l2 کاربر:Darafsh کاربر:KOLI کاربر:Sa.vakilian کاربر:Huji، اگر مناسب دانستید نظر به حذفی، بقایی، چیزی بدهید، یکسره بشود، بعداً اگر استدلالی بر تغییر شکل هم بود می‌شود آسان میان نوار کناری و شکل معمولی تصمیم گرفت و عمل کرد. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۲۹ (UTC)


 • نظر من فکر میکنم تغییر الگوی ایرانشناسان از حالت فعلی به حالت جدید که الگوی نوار کناری هست در بعضی از مقالات لزومی نداره و مشکل ایجاد میکنه. چون خیلی از نویسندگانی که در الگوی ایرانشناسان اضافه شدن شهرت اصلیشون ایرانشناسی نیست و چون آثارشون به نحوی دربارهٔ ایران بوده در الگوی ایرانشناسان قرار گرفتن. البته قرار گرفتنشون توی الگوی ایرانشناسان اشتباه نیست. حالا مسئله اینجاست که چه ضرورتی داره برای نویسندگانی که عمده شهرت و آثارشون ایرانشناسی نیست از الگوی نوار کناری استفاده کنیم؟ مثلا صادق هدایت بیشتر در حوزه ادبیات داستانی سرشناسه و در الگوی ایرانشناسان قرار گرفته چون درباره فرهنگ فولکلور ایران کار کرده. بنظرم استفاده از الگوی ایرانشناسان فعلی در پایین مقاله صادق هدایت در حال حاضر موجه تر بنظر میرسه تا استفاده از الگوی نوار کناری ایرانشناسی. این حالت در مورد خیلی از نویسندگان الگوی ایرانشناسان صدق میکنه. فرهنگ2016 (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۳۶ (UTC)
فرهنگ2016، متوجّه نشدم اشکال دقیقاً چیست. اشکالی را که در الگوی قدیمی بود در صفحه بحثش مطرح کرده‌ام و تکرار نمی‌کنم. ولی اشکالی را که شما به نوار کناری می‌گیرید درست نمی‌فهمم. چه اشکالی دارد جایی در حاشیه صفحاتی مثل صادق هدایت و بهرام بیضایی هم، مخصوصاً ذیل زیرعنوان مناسب در آن صفحه، یک نوار کناری کارآمد مربوط به همان زیرعنوان داشته باشیم که ده‌ها بار بیشتر از الگویی تاشده در زیر صفحه دیده و استفاده تواند شد؟ بله. هدایت در اوّل نظر قصّه‌نویس است، بیضایی سینماگر است . . . ولی مگر هر دو ایران‌شناس هم نیستند؟ چه اشکالی دارد در زیرعنوان مناسب در صفحه‌شان یک الگوی مفصّل هم دیده شود تا کسانی که از منظر اصلی (قصه و فیلم) درباره این‌ها مطالعه می‌کنند به این مناظر فرعی (فولکلورپژوهی و تاریخ هنر و سرجمع «ایران‌شناسی») هم دسترسی و آشنایی خوبی بیابند؟ Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۳۳ (UTC)
منم مشکلی با تعریف ایرانشناس ندارم و فکر کنم هر نویسنده و محققی که درباره تاریخ و تمدن و فرهنگ و هنر ایران کار کرده به نوعی میشه توی یکی از زمینه های الگوی ایرانشناسان قرار داد. با این قسمتش اصلا مشکلی ندارم. فقط برداشتم اینه که الگوی ایرانشناسی خیلی تخصصی تر از اینه که توی مقاله خیلی از نویسنده ها قرار بگیره. خیلی از این افراد شهرت اصلی شون ایران شناسی نیست. شاخه های دیگه ای از علوم و هنر و ادبیات و اینهاست. فرهنگ2016 (بحث) ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۳۹ (UTC)
 • مخالف من هم مشکل مشابهی دارم. الگو:ایران‌شناسان یک جعبه ناوبری است که در انتهای مقالهٔ افراد ایرانشناس، به صورت تاشو می‌آید و جایی نمی‌گیرد. در مقابل، الگو:ایران‌شناسی یک جعبهٔ اطلاعات است اولاً باید در بالای مقاله بیاید، در ثانی کلی جا می‌گیرد، و دست آخر این که مختص «افراد» نیست، و کلاً قرار دادن الگویی در مقالهٔ یک فرد که بگوید‌ «از سلسله مقالات ایران‌شناسی» یک کم نچسب است.
  کلاً بهتر است هر مقاله یک جعبه اطلاعات بیشتر نداشته باشد (چون جا زیاد می‌گیرند). مقاله‌ها افراد معمولاً یک جعبه برای خود فرد دارند. در نتیجه جعبهٔ دوم مناسب نیست. مزیت جعبه ناوبری (تاشو، ته مقاله) به همین است که جا نمی‌گیرد. در کل اگر چه قدردان زحمات شما هستم اما جایگزینی الگوها را مناسب نمی‌دانم. — حجت/بحث ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۰۸ (UTC)
  ولی حجت، من به این خاطر چنین کردم که الگویی که پیشنهاد حذفش را دارم وجودش (فعلاً به شکلش کاری ندارم) اشکالی بنیادین دارد: این الگو دارد صرفاً کار رده را می‌کند. اگر بخواهیم صرفاً برای ایران‌شناسان الگو داشته باشیم، چرا برای فوتبالیست‌ها نه؟ چرا برای دریانوردان نه؟ چرا برای آموزگاران نه؟ این طوری برای هر رده‌ای می‌شود یک جعبه ناوبری ساخت. پس رده‌ها برای چه هستند؟ ما نباید کاری کنیم که رده‌ها بیهوده بنمایند. ولی می‌شود برای مفهوم «ایران‌شناسی» همان طور که برای «زبان‌شناسی» و «اقتصاد» و «جامعه‌شناسی» و «فلسفه» و غیره جعبه الگو داشت. برای آن‌ها داریم. برای ایران‌شناسی هم ساختم. استدلالم این بود. شکلش را هم به همان شکلی ساختم که آن‌ها هستند، یعنی نوار کناری. (و بماند که اگر ویکی‌پدیا ارث پدرم بود، یعنی اگر کتاب خودم بود و اختیار تام حس می‌کردم، در این الگوی نوساز ایران‌شناسی نام ایران‌شناسان را نمی‌آوردم. به یک ترتیبی لینکی به ردهٔ مربوطه می‌دادم. ترجیح اصلی من هم این نیست که الآن هست. این حاصل قدری مماشات است.) Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۲:۰۹ (UTC)
  این ایراد را شما می‌توانید به تمام جعبه‌های ناوبری بگیرید! جوابش این است:
  1. الگوهای ناوبری می‌توانند چندین طبقه از اطلاعات را یکجا نشان بدهند؛ رده‌ها این اطلاعات را فقط پس از بارها کلیک کردن و بالا و پایین رفتن در درخت رده‌ها می‌توانند عرضه کنند. مثلاً الگو:فاصله‌های موسیقی.
  2. ردیف‌های یک جعبه می‌توانند از جنس‌های مختلفی باشند، که در درخت رده لزوماً «خواهر» همدیگر نیستند. مثلاً تئوری موسیقی و مقام (موسیقی) از نظر رده‌بندی با هم کلی فاصله دارند و ردهٔ مادر مشترکی ندارند، اما در الگو:ردیف موسیقی ایرانی در دو سطر مجاور هم قرار گرفته‌اند.
  3. رده‌ها بناست مفصل‌تر باشند تا جعبه‌های اطلاعات. مثلاً الگو:جعبه ناوبری سینمای جهان تمام کشورها را فهرست نمی‌کند اما رده‌های مربوطش انتظار می‌رود که تمام کشورها را شامل بشوند. جعبه ناوبری صرفاً به مواردی که محتوای بیشتر یا مهم‌تری دارند اشاره می کند.
  اگر فکر می‌کنید الگو:ایران‌شناسان زیادی رده‌وار است، آن را اصلاح کنید که مشکلش رفع شود. — حجت/بحث ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۲۵ (UTC)
حجت، سپاس. بله. حرف شما را فهمیدم. ولی باز هم یک درصد کوچکی ترجیح ساختاری می‌بینم به این کاری که پیشنهاد می‌کنم:
 1. ایران‌شناسی هم مانند زبان‌شناسی و چه و چه می‌تواند یک جعبه ناوبری (به هر شکل، باز هم ترجیحاً به همان شکلی که آن‌ها دارند، یعنی نوار کناری) داشته باشد.
 2. در واقع کارِ من مشمول بند پایانی پیشنهادهای شماست. روی هم رفته فکر کرده‌ام که الگو:ایران‌شناسان زیاده رده‌وار است و نیاز به اصلاح دارد. ولی به جای اصلاح در خودش، اصلاح‌شده‌اش را جداگانه ساختم و پیشنهاد حذف آن دیگری را دادم. تاریخچه کوتاه کردم! یا به عبارتی که خودم می‌فهمم . . . طوری کار کردم که وسواسم زیاد آزارم ندهد!می‌توانم حالا درست کنم، به این ترتیب که این نبح را درز بگیریم، فراموش کنیم، من محتوای الگو:ایران‌شناسی را به جای الگو:ایران‌شناسان بنشانم، سپس از شما درخواست کنم آن را حذف سریع کنید، و در صفحه بحث این یکی بر سر نام الگو و شکلش طبق نظر اکثریت عمل کنیم. راه دیگر ادامهٔ کار با همین نبح است که در اساس به طور غیراصولی آغاز کرده‌ام. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۱۷ (UTC)
@Salarabdolmohamadian: خیر کاری که گفتید را نمی‌شود بکنیم؛ اگر این کار را بکنیم، در انتهای تمام مقاله‌هایی که الان الگو:ایران‌شناسان دارند (و خیلی جمع و جور و تاشو دیده می‌شود)، یک جعبهٔ بزرگ در سمت چپ (همان الگو:ایران‌شناسی) دیده خواهد شد.
اگر مایلید، می‌توانید الگو:ایران‌شناسی را به صورت جعبه ناوبری (تاشو) درآورید، بعد راجع به جایگزینی الگو:ایران‌شناسان با آن بحث کنیم. نبح را هم فعلاً دست نزنید، بحث دارد جلو می‌رود. — حجت/بحث ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۱:۴۳ (UTC)
حجت، سپاس، بله، متوجّهم بد دیده می‌شود. قصدم این بود که پس از آن کار، یکی یکی جای نوار کناری را در تک تک مقالات اصلاح کنم. ولی فعلاً با نبح پیش برویم تا بعد. زیرا خیال می‌کنم، شکل به کنار، محتوای الگوی جدید از الگوی قدیم سرتر است و نبح احتمال دارد که طوری که پیشنهاد کرده‌ام سربگیرد. (و شکل هم گفتم که چرا خیال می‌کنم بهتر است . . . مثل شکل الگوهای دیسیپلین‌های دیگر است . . . مثل نوار کناری زبان‌شناسی و چه و چه و چه.) Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۱:۵۹ (UTC)
 • بماند الگوی کناری جای اشاره به افراد نیست، افراد الگوی اختصاصی (جعبه‌اطلاعات) دارند.--SunfyreT ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۰۴ (UTC)

تلویزیون وطن

تلویزیون وطن (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «تلویزیون وطن» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۷ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۳۸ (UTC)

بماند- معرفی رسانه است و سر شناسی اولیه را دارد. Poya-P (بحث) ‏۹ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۵۶ (UTC)

حذف شود اصلا هیچگونه سرشناسی وجود ندارد تنها یک تلویزیون خصوصی محلی است تمام مقالات در این باید سطح حذف گردد MSes T / C ‏۱۲ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۰۳ (UTC)

 • بماند شبکه‌های تلویزیونی سرشناس هستند. الان شبکه‌های استانی و کمتر از استانی ایران مقاله دارند؛ این که برای یک کشور است. محک ‏۱۸ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۰۳ (UTC)

نکته: برای یک کشور است یعنی چی؟ یک شبکه خصوصی است بر خلاف شبکه های استانی غیر کمتر از استانی MSes T / C ‏۱۸ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۱۲ (UTC)

فرامرز شکرخواه

فرامرز شکرخواه (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فرامرز شکرخواه» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با احترام به جایگاه هنرمندان و بدون قضاوت راجع به هنر ایشان، موضوع مقاله برادر فردی سرشناس است و درگذشتش موجب شده چند خبرگزاری (که وابسته به برادرشان هستند) به ایشان تسلیت بگویند و یکی دو خبرگزاری دیگر نیز با ذکر درگذشت برادرِ... خبر فوت را پوشش دهند. بنابراین معیارهای سرشناسی نوازنده، موزیسین و حتی معیار عمومی را ندارد. مهرنگار (بحث) ‏۱۸ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۵۰ (UTC)

 • نظر درود بر فرهیختگان عزیز. همانطور که می دانید من گهگاهی در زمینۀ موسیقی ویرایش می کنم و گهگاهی هم مقاله نوشته ام. در مورد این هنرمند درگذشته نیز همانطور که می دانید متاسفانه برخی هنرمندان پس از مرگشان ابعاد شهرتشان مشخص می شود، به همین جهت من نیز در مورد ایشان چنین گمانی بردم. من با نظر کاربر:مهرنگار عزیز مخافقم! از یکسو ایشان درست می گویند که فرد درگذشته برادر فرد مشهوری بوده است. لکن از دیگر سو برادر فلان روزنامه نگار بودن فرد متوفی در خبرگزاری معمولا در انتهای خبر آمده و خبر تحت الشعاع برادر زندۀ متوفی نیست. همچنین در برخی خبرگزاریها نظیر این نیز به مسالۀ برادر پرداخته نشده است. با در نظر گرفتن این مسائل من تصمیم به ساخت مقاله گرفتم. سپاس از وقت و توجه شما گرامیان. Mahdi Mousavi ؛ کاربرِ نگهبان؛ (بحث) ‏۱۸ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۰۱ (UTC)
 • نظر با درود میزان شهرت و سرشناسی هنرمند مورد نظر با تیتر تسلیت گفتن ارتباطی ندارد و چه بسا به دلیل فعالیت های رسانه ای برادر متوفی شهرت وی بیشتر باشد اما این دلیلی بر عدم سر شناسی هنرمند موضوع مقاله نیست. به نظر من نام برده با بیش از 30 سال فعالیت در ساختن ساز و تدریس نوازندگی از شهرت کافی برخوردار است و بیوگرفی و مصاحبه و فیلم مستند پخش شده از وی در زمان حیات نیز نشان دهنده شهرت وی می باشد.

Alirezaghannad (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۱۲ (UTC)


 • حذف شود وپ سرشناسی افراد شامل وی نمی شودMSes T / C ‏۱۸ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۲۶ (UTC)
 • نظر ندیدم منابع موسیقایی به او پرداخته باشند. به دلیل رسانه‌ای بودن یونس شکرخواه خبر فوت و تسلیت و اینها دلیل روشنی بر سرشناسی نیست. Wikimostafa (بحث) ‏۱۹ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۱۸ (UTC)
کاربر:Wikimostafa درود لطفا اینجا و اینجا را ببینید. مطالبی در مورد ساخت ساز توسط شکرخواه بیان گردیده است. Mahdi Mousavi ؛ کاربرِ نگهبان؛ (بحث) ‏۲۴ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۱ (UTC)
اینان مشهدی‌اند و دوستان او بوده‌اند. باید دید آیا منابع موسیقایی مستقل به نوازندگی و ساختن ساز او پرداخته‌اند؟ Wikimostafa (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۱ (UTC)

{{بحثAlirezaghannad (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۰۰ (UTC)}} گزارش همشهری آنلاین درباره کلکسیون سازهای فرامرز شکرخواه را اینجا بخوانید.Alirezaghannad (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۹ (UTC)

یونس شکرخواه مدتها سردبیر همشهری آنلاین بوده است؛ الانش را نمی‌دانم. Wikimostafa (بحث) ‏۲۶ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۳۰ (UTC)
کاربر:Wikimostafa در متن مقاله همین بحث سازها و کلکسیون ایشان به نقل از ایسنا آمده است. Mahdi Mousavi ؛ کاربرِ نگهبان؛ (بحث) ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)
 • بماند ایشان برای اهالی موسیقی به خصوص هنرمندان مشهد فرد بسیار شناخته شده ای بودند.Gm110m (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۴۷ (UTC)
  درود. این نکته که فرمودید اشاره به بندی خاص از سیاست سرشناسی موسیقی دارد؟ مهرنگار (بحث) ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۵۱ (UTC)
 • نظر با درود پیام یکی از شاگردان وی را در اینجا بخوانید.Alirezaghannad (بحث) ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۱۲ (UTC)
با توجه به پیام محسن نامجو به عنوان شاگردش مسئله جای تأمل بیشتری دارد.. Wikimostafa (بحث) ‏۲۸ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۰۸ (UTC)
@Wikimostafa:درود آقا مصطفی. شهرت محسن نامجو به خوانندگی‌اش است در حالیکه ایشان معلم سه‌تار نامجو بوده‌اند. شاید نامجو چندتا ساز بنوازد که در هیچ‌کدامشان نیز اعتبار و جایگاهی نداشته باشد (گیتار و کیبورد و سه‌تار و...) هر کدام را نیز از یک نفر یاد گرفته باشد. مهم استاد آوازخوانی نامجو است (که به واسطه‌اش مطرح است) نه هر کلاسی که برای هر موضوع دیگری نزد همشهریانش رفته‌است. با احترام، مهرنگار (بحث) ‏۱ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۰ (UTC)
سلام، بله متوجهم که سه‌تارنوازی ایشان اهمیت چندانی ندارد؛ همچنانکه خوانندگی‌شان هم (فارغ از موسیقی) شاید بی‌اهمیت باشد. او به خاطر آثارش شهرت پیدا کرده و بهرحال اینکه استادانش (در هرکدام از زمینه‌ها) چه کسانی بوده‌اند موضوعی کمابیش درخور توجه است، هرچند نه به تنهایی. برای همین هم حکم قطعی نتوانستم بدهم در نهایت. Wikimostafa (بحث) ‏۱ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۶ (UTC)
 • نظر توجه دوستان عزیز را به این نکته جلب می کنم که با توجه به این که نام شناسنامه ای ایشان عظیم شکر خواه است در برخی منابع بیوگرافی وی به این نام وجود دارد. مانند سایت صدا و سیمای مرکز همدان که دعوت می کنم در این جا بخوانید و ببینید.Alirezaghannad (بحث) ‏۲۹ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۵۳ (UTC)

Alirezaghannad (بحث) ‏۲۹ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۰۰ (UTC)

 • بماند در این مقاله از منابع معتبری از جمله ایلنا، ایسنا، همشهری و غیره منبع‌گذاری شده پس سرشناس است.Amidewiki (بحث) ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۰۷ (UTC)
  درود. با ابتدای جمله‌تان مشکلی ندارم اما از اینجا به بعد مشکل دارم: "پس سرشناس است" توضیحات من را خواندید؟ پاسخی برایش دارید؟ مهرنگار (بحث) ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۱۵ (UTC)
 • حذف شود با اینکه در موضوعات مرتبط با موسیقی اغلب ساکتم ولی در جمع‌بندی نهایی، سرشناس نیستند اگرچه نوشتن این نظر، راحت نبود... آن دستخط شکارچی را هم بگذارید به حساب حرمت نان‌و‌نمک... --KOLI (بحث) ‏۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۱۳ (UTC)

خر پلیس

خر پلیس (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «خر پلیس» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله بدون منبع Mohammad9574 (بحث) ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۱۰ (UTC)

 • قبلاً درباره این بازی در بحث:خرپلیس نوشته بودم. به نظرم این دو باید به نحو مناسبی ادغام شوند (این مقاله قدیمیتر و ظاهراً خودش حاصل انتقال یک نوشتار دیگر است). Wikimostafa (بحث) ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۲۵ (UTC)
 • ادغام شود میتونه به صورت یک بخش جدید با عنوان «شیوه حلقه‌ای» با مقاله خرپلیس ادغام بشه. --دوستدار ایران بزرگ ‏۲۸ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۰ (UTC)
 • ادغام شود کاربر:Mostafash19

محمدتقی غیاثی

محمدتقی غیاثی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمدتقی غیاثی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

منابع کافی برای اثبات سرشناسی موضوع مقاله را نیافتم. Mahdi Mousavi ؛ کاربرِ نگهبان؛ (بحث) ‏۲۸ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۲۶ (UTC)

بماند. جناب Mahdi Mousavi ؛ کاربرِ نگهبان؛ به عرض می رساند دکتر محمدتقی غیاثی استاد تمام و از چهره‌های سرشناس در رشته زبان و ادبیات فرانسه در ایران هستند. امیدوارم سرنوشت صفحه ایشان بی جهت به سرنوشت صفحه محمدجواد کمالی دیگر استاد زبان فرانسه که به رغم وجود منابع لازم، بی‌جهت بر اساس قضاوتهای ناعادلانه برخیها پس از چند سال یکباره حذف گردید، دچار نشود.Hosseini2015 (بحث) ‏۲۹ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۵۷ (UTC)

کاربر:Hosseini2015 بهتر است وپ:سرشناسی و وپ:منابع معتبر را بخوانید. اینجا مکانی نیست که کاربران آن توانایی انجام عمل خلاف قانونی را در تقابل با سیاستهای دانشنامه داشته باشند. همچنین وقتی شما از نظر ویکی نویسی نتوانید معیارهای لازم برای پایداری مقاله را ایجاد کنید چنین اتفاقاتی دور از انتظار نیستند. پیشنهاد من به شما این است که به جای شکایت و اتهام زنی به اجماع ویکیپدیا در جهت خوبیدگی مقالۀ مورد نظرتان بکوشید و صبغۀ اشتهار موضوع مقاله را محرز نمایید. Mahdi Mousavi ؛ کاربرِ نگهبان؛ (بحث) ‏۲۹ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۴۴ (UTC)

سلام بر Mahdi Mousavi ؛ کاربرِ نگهبان؛ ، شکایت یا درد دل بلی ولی هیچ قصدی برای اتهام زنی در میان نیست. در جهت خوبیدگی مقاله ها همچنان کوشش به عمل خواهد آمد. با احترامHosseini2015 (بحث) ‏۳۰ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۲۹ (UTC)

 • بماند ایشان رتبه استاد تمامی دانشگاه تهران را دارند و بنا به بحث سرشناسی دانشگاهیان دارای سرشناسی هستند.. مدیران گرامی لطفا جهت بستن نظرخواهی مساعدت کنندZoairani (بحث) ‏۷ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۱۴ (UTC)
نظر: فعلا تعداد منابع معتبر ثانویه که سرشناسی را محرز کند در این مقاله کم است اما عجله‌ای برای حذف آن نیست. بهتر است کاربری که این مقاله را ایجاد کرده به منابع معتبر ثانویه در آن اضافه کند تا مقاله بماند. کاربران دیگر هم نباید برای حذف این مقاله عجله کنند. بهتر است به ایشان مهلت دهید تا منابع بیشتری در مقاله بگنجاند.Amidewiki (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۰۸ (UTC)

جنبش خزینه

جنبش خزینه (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «جنبش خزینه» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

ارجاع مقاله جهت اثبات اصل قضیه صرفا به یک منبع می‌باشد که کفایت نمی‌کند. منبع دیگری یافت نشد. (فارغ از منابعی که به صحبت‌های رئیس جمهور اشاره می‌کنند.) Mahdi 28 ‏۲۹ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۰۴ (UTC)

 • ادغام شود بهتر است در خود مقاله خزینه بصورت یک بخش آورده شود. منابع دارد.--Anvar11 گفتگو ‏۲۹ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۳۹ (UTC)
 • ادغام شود در خزینه--SunfyreT ‏۲۹ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)
 • حذف شود - به نظر من از مستندات تاریخی برخوردار نیست و باید حذف شود.HosseinZavvariGask (بحث) ‏۳۰ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۴۵ (UTC)
 • نداشتن مستندات تاریخی محکم، به تنهایی نمی تواند دلیل ناسرشناسی باشد.--Anvar11 گفتگو ‏۳۱ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۲۰ (UTC)
 • موضوع نداشتن مدارک تاریخ محکم نیست این مطلب قبل از 92 و در مقاله خانم داوودی در هیچ جای دیگری ثبت و نقل نشده و ساخته و پرداخته ذهن خانم داوودی ( مشاور دولت اصلاحات و ضد انقلاب فعلی است ) و سرشار از دروغ گویی برای منحرف کردن ذهن مردم از موضوع اصلی می باشد ( رجوع شود به : http://shayeaat.ir/post/303 )HosseinZavvariGask (بحث) ‏۲ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۴۹ (UTC)
  فقط گفته های آن خانم نیست منابع دیگری هم ذکر کرده اند مثل این. شما هم میتوانید در زیر همین عنوان، جعلی بودن مطلب را البته با درج منبع معتبر بنویسید.--Anvar11 گفتگو ‏۳ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۰۳ (UTC)
  شایعه‌ها میتوانند در ویکی‌پدیا مدخل و مطلب داشته باشند به شرطی که در منابع معتبر به آن‌ها پرداخته شده باشد، مثلا کلک‌بازی‌ها و شایعه‌ها در ایران را مطالعه کنید؛ به صرف شایعه بودن دلیلی بر حذف مدخل یا مطلب نیست.--SunfyreT ‏۳ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۰۹ (UTC)
 • حذف شود از انبوه شایعاتی است که در سالهای اخیر در فضای مجازی بر پا شده است.حتما اسم مقاله هم جعل است. مگر می شود که جنبشی وجود داشته باشد که جز در ویکی پدیای فارسی در هیچ منبعی بدان استناد نشده ! در واقع بر اساس سیاست ادعای بزرگ منبع بزرگ می خواهد منابعی در حد ایرانیکا و یا دانشنامه بزرگ اسلامی و از این قبیل برای اثبات پان نیاز اتس که نیست . لذا مقاله باید حذف شود. Khobi1396 (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۱۱ (UTC)

حاج آقی آل جلیل

حاج آقی آل جلیل (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «حاج آقی آل جلیل» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند منابع بیشتر، سرشناسی و بهبود کیفیت مقاله در صورت سرشناسی JomaIR ۹ آبان ۱۳۹۶، ساعت ‏۲۲:۲۰ (UTC) ‏۳۱ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۲۰ (UTC)

 • بماند بیمارستان و ساختمان‌های دیگری به نام ایشان ساخته شده. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۱۸ (UTC)
 • بماند فرد درگشذته با سرشناسیِ محرز.--Charkhin (بحث) ‏۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۳۰ (UTC)

هومن پناهنده

هومن پناهنده (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «هومن پناهنده» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

ناسرشناس Freshman404Talk ‏۲ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۳ (UTC)

 • حذف شود آثار این نویسنده معروف نیستند بعید میدونم سرشناسی داشته باشته. --دوستدار ایران بزرگ ‏۳ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۵۷ (UTC)
 • بماند هومن پناهنده سرشناسی کافی دارد. مترجمان و ویراستاران عموماً او را می‌شناسند. — Hamid Hassani (بحث) ‏۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۰ (UTC)

حذف شود سرشناس نیست تمام اساتید دانشگاه شرایطی مشابه دارند ویژگی ممتازی ندارند Hasanvand (بحث) ‏۱۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۴۹ (UTC)

پرونده:Khajoo 1.jpg

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
حذف شده... پویان (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۱۲ (UTC)
(نمایش نظرخواهی)

در ایران آزادی پانوراما وجود ندارد. نیاز است رضایت مجسمه ساز نیز جلب گردد. در شکل فعلی، ناقض حق کپی بوده و باید حذف شود. --Mhhossein (بحث) ‏۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۲ (UTC) Mhhossein (بحث) ‏۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۲ (UTC)[[رده:بحث‌های نبح (طبقه‌بندی نشده)|]][[رده:بحث‌های نبح|]]

آیا قانونی داریم که صریحا از انتشار عکس و یا اماکن عمومی ممنوع باشد؟ اگر قانونی بر منع نداشته باشیم و با عرف در تزاحم نباشدو قانون گذار سکوت کند یعنی مشکلی در این مورد نیست. اما اگر صریحا ورود کرده باشد و ممنوعیتی در این موضوع باشد باید حذف شود. توجه اینکه تفسیر قوانین عادی با مجلس است و اگر تفسیر صریحی وجود نداشته باشد و یا در رای دادگاهی منعی نیامده باشد نمی توانیم خودمان تعمیم و تسریع به ممنوعیت بدهیم. نداشتن قانون نه دلیلی بر درستی است و نه دلیل بر نادرستی. در این حالت عرف را باید در نظر گرفت.Zoairani (بحث) ‏۵ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۸ (UTC)
@Zoairani: سلام، چرا تصور میکنید داریم خودمان "تعمیم" یا "تسریع" به ممنوعیت میدهیم؟ طبق قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان، "هر گونه پیکره (مجسمه)" یا "نقاشی و تصویر و طرح و نقش و نقشه جغرافیایی ابتکاری و نوشته ها و خط های تزئینی و هر گوهه اثر تزئینی و اثر تجسمی که به هرطریق و روش به صورت ساده یا ترکیبی به وجود آمده باشد،" مورد حمایت قانون است. --Mhhossein (بحث) ‏۶ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۹ (UTC)
متاسفانه شما به دلیل عجله و علاقه به پاسخ دادن از خواندن متون نوشته شده معذور هستید!!! در همان قانون مورد اشاره شما این موضوع برای سی سال قید شده است و بصورت مشخص در مورد اثار سفارشی امده است:حقوق مادی اثرهایی که در نتیجه سفارش پدید می آید تا سی سال از تاریخ پدید آمدن اثر متعلق به سفارش دهنده است مگر آن که برای مدت کمتر یا ترتیب محدود تری توافق شده باشد یعنی مواردی که به سفارش هر فردی ساخته شده است تنها و تنها سی سال بعد از سفارش مشمول این قانون است.
حتی اگر با توجه به موضوع فوق بخواهیم بحث را دنبال کنیم باز هم در ماده 8 همین قانون بحث استفاده برای مقاصد غیر انتفاعی را داریم. ماده 8 قانون کتابخانه های عمومی و موسسات جمع اوری نشریات و موسسات علمی و آموزشی که به صورت غیر انتفاعی اداره می شوند می توانند طبق آیین نامه ای که به تصویب هیات وزیران خواهد رید از اثر های مورد حمایت این قانون از راه عکسبرداری یا طرق مشابه آن به میزان مورد نیاز و متناسب با فعالیت خود نسخه برداری کنند. بحث مجاز بودن استفاده در موسسات غیر انتفاعی ذکر شده است که ویکی پدیا مصداق همین موضوع است.
 • با توجه به دو ماده مشخص در این قانون می بینید که در برخی از موارد واقعیت همان است که خودتان نوشتید(اگر چه به اشتباه بصورت سوال) در این موارد به نادرستی به دنبال تعمیم و تسری ممنوعیت حرکت می شود./Zoairani (بحث) ‏۶ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۴۲ (UTC)
این اثر سی سال حق کپی دارد، شکی در این نیست. میدانیم که این مجسمه سال ۸۶ نصب (منتشر) شده است. هچنین میدانیم ماده ٤- حقوق معنوی پدید آورنده محدود به زمان و مکان نیست و غیر قابل انتقال است. علاوه بر این آن ماده 8 که به آن اشاره کردید یک شرط مهم دارد که از آن غافل شده اید، و آن "طبق آیین نامه‌ای که به تصویب هیات وزیران خواهد رسید" است. خب الان آن آیین نامه کجاست، کی به تصویب رسیده است و آیا این استفاده طبق آن آیین نامه است؟ همه اینها هم که حل بشود، و حالا حالاها حل نخواهد شد، طبق ماده 4 باید حقوق معنوی پدید آور محافظت شود. الان حفظ شده است؟ --Mhhossein (بحث) ‏۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۴۷ (UTC)
باید حذف بشه این تصویر در ویکی‌انبار هم باشه حذف میشه. --دوستدار ایران بزرگ ‏۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۱۲ (UTC)

هم‌آوردی تاج (استقلال) و شاهین

هم‌آوردی تاج (استقلال) و شاهین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «هم‌آوردی تاج (استقلال) و شاهین» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی، منابع، بدون اهمیت، موضوع نامفهوم، احتمالا جهت تبلیغ یک مسابقه JomaIR ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ساعت ‏۱۱:۰۵ (UTC) ‏۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۵ (UTC)
حذف شود این مقاله کپی نا موفق از سری مقاله‌های هماوردی ورزشی بین باشگاه‌های فوتبال است؛ اگر قرار بر بودن چنین مقاله‌ای باشد باید بین تمام باشگاه‌های ایرانی و خارجی صفحه هم‌آوردی ایجاد کنیم.
نمونه‌های صحیح یک هماوردی: 1، 2، 3 و 4 JomaIR ۱۷ آبان ۱۳۹۶، ساعت ‏۱۱:۱۰ (UTC) ‏۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۱۰ (UTC)

بماند بازی تاج و شاهین مهم‌ترین بازی فوتبال در ایران در دهه‌های ۲۰، ۳۰ و ۴۰ بوده و دو تیم همواره بر سر عنوان‌های قهرمانی رقابت داشته‌اند و اساساً اهمیت و طرفداری که تیم پرسپولیس پیدا کرد به خاطر پیوستن بازیکنان و مربیان و به طبع آن هواداران تیم منحل شده شاهین به این تیم بود. هم‌چنین تیم سپاهان که خودش شاهین اصفهان بوده. برای مطالعه بیشتر ارجاع می‌دهم به بخش تاریخ سایت رسمی شاهین: http://www.shahinfc.net/information.aspx?uc=1518 تا متوجه اهمیت این بازی شوید. در واقع خواندن این مقاله بود تا باعث شود متوجه شوم این بازی چقدر در تاریخ فوتبال ایران مهم بوده و در جای جای متن مقاله از اهمیت این بازی سخن گفته شده، همچون: ۱۳۲۵: حضور تيم تازه تاسيس يافته دوچرخه سواران گرمي بيشتري به اين دوره از مسابقات داده بود... ديدار پرهيجان شاهين و دوچرخه سواران با نتيجه 1-1 مساوي خاتمه يافت... در جام حذفي نيز تيم شاهين پس از شکست از تيم دوچرخه سواران حذف گرديد اما از همان تاريخ ديدار اين دو تيم نقطه عطف مسابقات فوتبال باشگاههاي تهران گرديد... ۱۳۲۶: ديدار پر سر و صداي شاهين و دوچرخه سواران در چهارچوب مسابقات قهرماني فوتبال باشگاههاي تهران با نتيجه 0-2 به سود شاهين خاتمه يافت تا به نوعي يک بازي انتقامي تلقي شود چرا که سال قبل در کادر جام حذفي، دوچرخه سواران به همين طريق به برتري رسيده بود. شاهين که يک رقيب بزرگ را از سر راه خود برداشته بود... ۱۳۲۷: حالا با تغيير نام باشگاه دوچرخه سواران به تاج رقابت تاج و شاهين ابعاد ديگري به خود گرفت و رويا رويي اين دو تيم از جنبه هاي ديگر نيز قابل بررسي بود . سر انجام در اسفند همين سال مسابقه بين اين دو تيم برگزار شد که 0-1 به سود تيم تاج خاتمه يافت ۱۳۲۸: با نزول تيم دارائي و منحل شدن تيم سرباز تنها دو باشگاه تاج و شاهين رقابت پاياني را با يکديگر داشتند و نتايج ديدارهاي اين دو تيم با ساير رقبا اغلب اختلاف فاحشي را نشان مي داد ۱۳۳۷: سرانجام در ارديبهشت ماه اين سال تاج و شاهين در مقابل هم قرار گرفتند که اين ديدار 1-1 مساوي خاتمه يافت و... و... و... در واقع سرتاسر تاریخ باشگاه شاهین رقابت و هم‌آوردی با تاج بوده و نتایج بازی با تاج تنها نتایجی‌ست که به طور کامل در صفحه تاریخ باشگاه شاهین ذکر شده. ضمن اینکه در دهه ۳۰ و ۴۰ بخش عمده‌ای از بازیکنان تیم ملی ایران از بین بازیکنان تاج و شاهین انتخاب می‌شدند و در عین حال معمولاً یکی از این دو تیم در فینال جام باشگاه‌های تهران بود و یا در مقابل همدیگر این فینال را برگزار می‌کردند. پس در مجموع فکر می‌کنم بازی تاج و شاهین آنقدر در تاریخ فوتبال تهران و ایران مهم بوده باشد که ارزش یک صفحه از یک دانشنامه را داشته باشد.

وحید (بحث) ‏۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۰۱ (UTC)

 • حذف شود دلایل نامزد کننده. Editor-1 (بحث) ‏۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۰۷ (UTC)
 • بماند ، تقریبا با دلیل های وحید موافقم. AGF (بحث) ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۳۵ (UTC)
 • حذف شود نکته دیگر، چگونه است که تاج و استقلال را یکی کرده‌اید اما شاهین و پرسپولیس را یکی نکرده‌اید؟ در مقاله مربوط به شهرآورد استقلال و پرسپولیس درباره این دیدار آمده است و این کار شما بیشتر جنبه تبلیغاتی برای باشگاه استقلال دارد. این مقاله در واقع همان شهرآورد تهران است و باید سریعاً حذف شود. همچنین پیوندی به ویرایشی که علاقه ایشان به هماوردی سازی را نشان می‌دهد :) JomaIranگفتگو ‏۲۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۱۶ (UTC)
تاج و استقلال را یکی نکردم، یکی هستند، شاهین و پرسپولیس هم دو تیم مختلف هستند، هردوشون در ویکی‌پدیا صفحه دارند، بخش‌های پیشینه رو بخونید شاید متوجه شدید. وحید (بحث) ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۰۱ (UTC)

صفدر خیرعلی دمبوره هزاره‌گی

صفدر خیرعلی دمبوره هزاره‌گی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «صفدر خیرعلی دمبوره هزاره‌گی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۰ (UTC)

فهرست مشاهیر شهرستان بافت

فهرست مشاهیر شهرستان بافت (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فهرست مشاهیر شهرستان بافت» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازی به صفحه جداگانه ندارد Freshman404Talk ‏۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۷ (UTC) صفحاتی مانند فهرست مشاهیر تبریز و فهرست مشاهیر شیراز و سایر شهرها نیز در ویکی پدیا وجود دارد و با توجه به اینکه آوردن اسامی شخصیت ها در صفحات مربوط به شهرها امکانپذیر نیست، پس باید صفحه ای مانند همین فهرست مشاهیر شهرستان بافت وجود داشته باشد.پس باید بماند. بماند بسوی پیشرفت (Katusha90بحث) ‏۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۵۹ (UTC)

 • بماند با توجه به وجود صفحات مشابه در ویکی‌پدیا و اینکه شهرستان بافت یکی از شهرستان مهم استان کرمان است و شخصیت‌های مهمی از شهرستان برخواستند و در استان کرمان کارهای مهمی را انجام دادند، به نظر می‌رسد که باید بماند. -- ImanFakhri (بحث) ‏۲۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۳۸ (UTC)

سید ناصر حسینی‌پور

سید ناصر حسینی‌پور (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سید ناصر حسینی‌پور» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این نویسنده کتابش شاید سرشناسی داشته باشه ولی خودش نه. دوستدار ایران بزرگ ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۳۳ (UTC)

 • نظر هرچند منابع استقلال فکری ندارند و مستقل از شخص نیستند ولی چون عمق پوشش زیاد است، شاید بتوان به بند ۴ و ۵ وپ:خلاق استناد کرد و نگهداشت.--Anvar11 گفتگو ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۵۱ (UTC)
 1. بماند درود. خاطرات خودش در کتابش آمده و اگر خودش نبود خاطراتش و کتابش هم نمیبود. منابع بیشتری افزودم. قارونی گفت‌وگو ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۱۱ (UTC)
@Gharouni: پس با ادغام این دو مقاله مخالفتی ندارید؟ --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۱۳ (UTC)
اگر سایرین موافقند من نیز موافقم لطفا تمام محتوا و منابع منتقل شود. کدام را در کدام ادغام میکنید؟ نویسنده در کتاب یا کتاب در نویسنده. قارونی گفت‌وگو ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۲۱ (UTC)
 • ادغام شود نویسنده در کتاب.--Anvar11 گفتگو ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۴۶ (UTC)
 • اگر اثر شخص واقعاً « کار مهم و شناخته‌شده» ای باشد خود او نیز بر اساس وپ:خلق سرشناس است. 1234 (بحث) ‏۱۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۳۱ (UTC)

ادغام شود در مقاله کتابMSes T / C ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۱۸ (UTC)

ادغام شود با ادغام در مقاله مربوط به کتابش موافقم.لوک (بحث) ‏۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۵۳ (UTC)

کاربر:Karboze/محمدرضا کامیابی

کاربر:Karboze/محمدرضا کامیابی (ویرایش | [[بحث:کاربر:Karboze/محمدرضا کامیابی|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«محمدرضا کامیابی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی (افراد). این فرد هیچ معیار سرشناسی اساتید دانشگاهی را ندارد Rostam2 (بحث) ‏۱۶ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۲ (UTC)

 • حذف شود سرشناس نیست. Freshman404Talk ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۱۵ (UTC)

کاربر:محمدسعیدجهانگیری/سید عادل نادرعلی

کاربر:محمدسعیدجهانگیری/سید عادل نادرعلی (ویرایش | [[بحث:کاربر:محمدسعیدجهانگیری/سید عادل نادرعلی|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«سید عادل نادرعلی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

احیا پس از حذف سریع بدرخواست کاربر برای اثبات سرشناسی وپ:افراد ارژنگ ‏۲۰ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۱۲ (UTC)
بماند

 • بر اساس معیار یک خطی سرشناسی مطابق نظر برخی از مدیران ویکی‌پدیا، با جستجوی دکتر سید عادل نادرعلی یا تفسیر مطلع الانوار در گوگل می‌توانید ببینید که به اندازهٔ کافی مطلب برای معرفی نویسنده و آثارش موجود است. با این حال ضرورت وجود یک مقاله در ویکی‌پدیا به عنوان یک منبع مورد اعتماد و خلاصه برای عموم مردم و نه جوامع دانشگاهی، کاملاً احساس می‌شود.
 • بر اساس وپ:سرشناسی (دانشگاهیان) اگر پژوهش فردی، بنا به منابع معتبر تأثیر قابل توجهی در پیشرفت و توسعه آن رشته داشته باشد آن شخص و اثر او سرشناس تشخیص داده می‌شوند.
 • تفسیر قرآن یک کتاب مرجع است، مانند فرهنگ لغات، دانش‌نامه و غیره. نویسندهٔ یک کتاب مرجع بودن قاعدتاً از مهم‌ترین نشانه‌های سرشناسی است. مرجع بودن آن را می‌توان با مراجعه به سایت کتاب‌خانه‌های ایران و نمایه شدن آن در کتب مرجع نشان داد. برای مثال مرکز اسناد و کتابخانهٔ دانشگاه تهران در این لینک آن را به عنوان کتاب مرجع رده‌بندی کرده‌است. با کلیک بر روی لینک می‌توانید مرجع بودن کتاب را مشاهده فرمایید.
 • در مقاله منابع کافی آمده‌است که تفاسیر عرفانی شیعی که تفسیر کامل قرآن باشند در تاریخ ۳ تا بوده‌اند (که یکی از آن‌ها هم به دست ما نرسیده و از بین رفته). این تفسیر با این ویژگی مشخصا مصداق یک اثر مهم و قابل که تأثیرگذار است می‌باشد. در این لینک به‌طور واضح و غیرقابل انکار این مطلب آمده‌است. دقت کنید که منبع خبر خبرگزاری تخصصی قرآن است که به‌طور تخصصی به این کار می‌پردازد.
 • در مقالهٔ تفسیر قرآن روش‌های تفسیری ذکر شده‌اند. پرواضح است که روش تفسیری نویسنده در مطلع‌الانوار روشی متمایز است و روشی به‌نام روش روایی با رویکرد تاویلی ترکیب دو روش تفسیری است که برای نخستین بار توسط نویسنده ارایه می‌شود و از لحاظ تأثیر در علم تفسیر قرآن قابل توجه است.
 • به مقالهٔ تفسیر قرآن نگاهی بیاندازید. تقریبا برای همهٔ مفسرین مقاله وجود دارد و این از جهت اهمیت داشتن آن‌ها و سرشناسی نویسندگان چنین آثاریست. تعداد مفسرین در هر قرن به بیش از ۴ نفر نمی‌رسد و در هر قرنی حداکثر ۳ یا ۴ تفسیر کامل نگاشته شده‌است. این خود گویای سرشناسی‌ست.
 • در اصل مقالهٔ حذف شده منابع زیادی برای اثبات این نکته که کتاب‌های مفردات قرآنی همه به معانی ظاهری واژه‌ها پرداخته‌اند و کتابی در زمینهٔ معنای باطنی و عرفانی لغات قرآن نوشته نشده آمده‌است. کتاب تاویل مفردات قرآنی عنوان مقاله مسبوق به سابقه نیست و از این لحاظ حایز اهمیت. این کتاب مصداق مشارکتی درخور و سخت از فرد است که برای اثبات سرشناسی کتاب و نویسنده آن کافیست.
 • در این گزارش تفسیر مطلع‌الانوار به عنوان یک اثر خاص و درخور توجه در نمایشگاه قرآن معرفی شده‌است. بر اساس این گزارش هر ساله در نمایشگاه قرآن غرفه‌ای تحت عنوان میراث مکتوب برپا می‌شود که هدف آن معرفی (صرفا معرفی و نه فروش) برترین تفاسیر در طول تمامی قرون است. در دو سال پیاپی پس از نشر این کتاب تا کنون، تفسیر یاد شده به عنوان یکی از برترین تفاسیر تاریخ شیعه آمده‌است. این تفسیر توسط هیئت برگزاری و انتخاب آثار برتر در غرفهٔ نشر مکتوب برای نمایش (و نه فروش) در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده شده‌است. این مطلب آیا نشان دهندهٔ خاص بودن و درخور توجه بودن این تفسیر و نویسندهٔ اثر نیست؟ برپایی غرفه‌ای در نمایشگاه بین‌المللی برای نمایش و معرفی چند اثر برتر از طرف خود نمایشگاه، بر اساس معیارهای سرشناسی در ویکی‌پدیا تاییدکنندهٔ سرشناسی است.
 • شبکهٔ قرآن در این برنامه به معرفی تفسیر و نویسنده پرداخته‌است و از شبکهٔ سراسری خود پخش شده‌است. دقت کنید که صدا و سیما کتاب را تبلیغ نمی‌کند. معرفی تفسیر و نویسندهٔ آن نشان‌دهندهٔ اهمیت آن است. در همین برنامه بر ویژگی‌های منحصر به فرد این تفسیر که دلیل تولید این برنامه بوده تأکید شده‌است. علاوه بر آن در برنامهٔ دیگری که از اینجا می‌توانید مشاهده کنید، هم تفسیر و هم نویسنده معرفی شده‌اند.
 • در این برنامه می‌توانید ببینید که شبکهٔ تلویزیونی جهانی الکوثر (شبکه تلویزیونی) در برنامه‌ای جداگانه به معرفی تفسیر و نویسندهٔ آن به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار در نمایشگاه بین‌المللی قرآن پرداخته‌است که به زبان عربی در سطح بین‌المللی پخش شده‌است.
 • در این مصاحبه و بررسی تخصصی و مفصل به‌طور مفصل و تخصصی دربارهٔ کتاب مطلع‌الانوار و ابعاد آن بحث و بررسی تخصصی شده‌است. هدف از میزگرد آن لینک صرفاً بحث و بررسی پیرامون تفسیر نوشته شده و نویسنده و آرای نویسنده در این حوزه بوده‌است.
 • بنا به وپ:سرشناسی (دانشگاهیان) و وپ:سرشناسی (کتاب‌ها) اگر فرد خالق کتابی باشد که به عنوان کتاب درسی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تدریس می‌شود این نکته برای اثبات سرشناسی وی کافی است. براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که معتبرترین منبع برای تعیین سرفصل دروس و کتاب‌های منبع آن‌ها است کتاب علوم حدیث و اصطلاحات آن و نیز مختصری در آداب روزه، متن ترجمه از محجه البیضا به عنوان کتاب درسی در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد چندین رشته از علوم دینی معرفی شده‌اند. به سرفصل دروس مصوب وزارت علوم مراجعه کنید. این مهم دلیل محکمی بر اثبات سرشناسی نویسنده و آثار اوست.
 • بنا به وپ:سرشناسی (دانشگاهیان) سخنرانی مدعو همایش‌های ملی و بین‌المللی از اهمیت خاصی در اثبات سرشناسی فرد برخوردار است. در مقاله تنها تعداد اندکی از سخنرانی‌هایی که دکتر نادرعلی مدعو بوده‌اند لیست شده‌است. برخی از آن‌ها همایش‌های بین‌المللی بوده‌اند که دکتر نادرعلی به عنوان پژوهشگر برتر نیز معرفی شده و جایزه دریافت کرده‌اند.
 • پوشش‌های خبری این کتاب که بسیار زیاد هم هستند دلیل دیگری بر مهم بودن و سرشناسی آن هستند. برای نمونه به گزارش‌های باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری مهر، خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری فارس، و خبرگزاری مشرق به عنوان معروف‌ترین خبرگزاری‌های ایران و تنها به عنوان مشتی نمونهٔ خروار نگاهی بیاندازید. با جستجو در اینترنت می‌توانید انبوهی از گزارش‌ها و پوشش‌های خبری دیگر را مشاهده فرمایید.
 • به عنوان شاهدی دیگر از پوشش خبری برای برخی از دوستان شما که پوشش خبری برایشان مهم بوده، تنها به چند پوشش خبری مربوط به نویسنده از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به عنوان خبرگزاری تخصصی قرآن نگاهی بیاندازید: رویکرد توامان تاویل و روایت، عرضه‌ی تفسیر در نمایشگاه، بازدید نویسنده، ترجمه‌های منظوم، ترجمه‌های متعدد، تفسیر راهنما و …
 • خبرگزاری ایکنا (خبرگزاری تخصصی قرآن) در این خبر بازدید نویسنده را از غرفهٔ خود در نمایشگاه بین‌المللی قرآن به عنوان یک خبر جداگانه طرح می‌کند. آیا این از اهمیت و سرشناسی نویسنده حاکی نیست؟
 • کتاب شرح صد میدان خواجه عبدالله انصاری که با توجه به نامش، شرحی بر اثر خواجه عبدالله انصاری که به تازگی از نویسنده منتشر شده نخستین شرح پس از قرن هشتم بر این کتاب است که در دو جلد نگاشته شده‌است. ظاهراً در ویکی‌پدیا:فهرست نوشتارهای مهم ناموجود درباره کتاب‌های فارسی به عنوان نوشتار مهم ولی ناموجود ذکر شده‌است. دقت به این نکته که برای دو شارح قبلی این کتاب در قرن‌های ۷ و ۸ یعنی عفیف‌الدین تلمسانی و عبدالرزاق کاشانی مقاله وجود دارد شاید به اهمیت نویسندهٔ موردنظر ما و سرشناسی وی کمک کند.

هدف از این دسته فعالیت‌ها در ویکی‌پدیا افزایش دانش جمعی ایرانیان و فارسی‌زبانان است. در حال حاضر با جستجوی نام نویسنده یا کتاب در گوگل انبوهی از مطالب نشان داده می‌شود و این یعنی وجود مقالهٔ ویکی‌پدیا کمکی به سرشناسی بیشتر نویسنده و آثارش نخواهد کرد. پوشش خبری نویسنده و آثارش گسترده‌است و برنامه‌های تلویزیونی متعددی هم به پوشش اثر منتشر شده و اهمیت آن و بررسی تخصصی آن پرداخته‌اند. با این حال جای ویکی‌پدیا به عنوان یک منبع قابل اعتماد و خلاصه برای عموم واقعاً خالی‌ست.
امیدوارم فارسی زبانان را از مقاله‌ای که هدفش تنها افزایش دانش ایرانیان و یکپارچه کردن مطالب پیرامون موضوع مقاله است محروم نفرمایید.
محمدسعیدجهانگیری (بحث) ‏۲۶ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۰۳ (UTC)


 • بماند با توجه به رهنمودهای ویکی‌پدیا:سرشناسی (افراد) موضوع مقاله دارای اثری به عنوان کتاب درسی است. همین‌طور پوشش خبری زیادی داشته. برنامه‌های تلویزیونی تخصصی اثرش رو پوشش دادند. ضمناً چندین میزگرد تخصصی دربارهٔ اثرش برگزار شده. با این مشخصات دارای سرشناسی هست. Irandng (بحث) ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۱۸ (UTC)

حذف شود در متن دلیلی برای سرشناسی ایشان نیافتم!--Freshman404Talk ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۱۴ (UTC)

پرزیدنت آکتور سینما

پرزیدنت آکتور سینما (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پرزیدنت آکتور سینما» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی Mardetanha (بحث) ‏۲۱ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۰۷ (UTC)

 • بماند سرشناسی حداقلی برای مستند را دارد. مستند به قدری مشهور شد که حتی بارها از صداوسیما نیز پخش شد، شاید از میان مستندهای سفیر تک و توک مستند به این اندازه مشهور شده‌باشد. توضیح آخرین سفیر ایران در شوروی دربارهٔ این مستند نیز قابل توجه استarfar (گفتگو) چهارشنبه،۱ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۲۳:۱۰ (ایران) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۴۰ (UTC)
 • حذف شود ویکی‌پدیا:منابع مستقل
 • @Arfarshchi::

1- مشکل لحن: «پس از این واقعه کانال‌های تلگرامی طیف اصلاح طلب و ضد نظام به این مستند پرداختند.» 2- دروغ: «در طی این جریان هشتگ پرزیدنت آکتور سینما برای مدتی در توییتر به ترند تبدیل شد.» 3- استفاده از صفحه های توییتر به عنوان منبع 4- بخش زیادی از نوشته نقل قول صرف است (مثلاً کل بخش انگیزه‌های ...) 5- بخش پیوند به بیرون با معیارهای ویکی سازگار نیست و تبدیل به جایی برای تبلیغ سفیرفیلم شده MasoodHA (بحث) ‏۲۲ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۴۲ (UTC)

این موردها نقد درون‌مایه‌ای است که باید اصلاح شود و مرتبط با حذف نیست. قاعدتا برخاسته از بی‌دقتی یا غرض‌ورزی سازنده باشد (قصد نیت‌خوانی ندارم، صرفا در حد احتمال)، هر چه باشد، ما اگر می‌بینیم سرشناس است باید اصلاحش کنیم.arfar (گفتگو) پنجشنبه،۲ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۰۸:۰۹ (ایران) ‏۲۳ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۳۹ (UTC)
من فکر می‌کنم شما تعریف خیلی وسیعی از استقلال و وابستگی دارید. من سرچ کردم دیدم منابعی چون خبرآنلاین، صبح نو، خبرگزاری دانشجو، خبرگزاری مهر، خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری فارس، صدا و سیما و ...این را پوشش داده‌اند. از نظر شما این‌ها منابعی نیست که که ارتباط مهمی با موضوع ندارد و بنابراین آن را بی‌غرض توصیف می‌کند. منابع مستقل دارای استقلال تحریریه‌ای∗ هستند (کسانی که در آن تبلیغ می‌کنند محتوای آن را تعیین نمی‌کنند) و با موضوع تعارض منافع ندارند (هیچ پتانسیلی برای منافع شخصی، اقتصادی، یا سیاسی ندارند). نداشتن منافع شخصی و اقتصادی که برای این منابع به نظرم واضح است. می‌ماند «منافع سیاسی» که نمی‌دانم تعریفش چیست. آیا نقد سیاست خارجی دولت ضرورتا به خاطر منافع سیاسی رسانه‌های منتقد است یا می‌تواند به خاطر اصول و اعتقادات و نظر کارشناسی مدیران آن منابع باشد؟ --Expectant of Light (بحث) ‏۲۳ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۰۲ (UTC)
@Expectant of Light: دوست من، امیدوارم منظور شما را متوجه شده‌باشم و پاسخ بیربطی خدمت شما نداده‌باشم
نخست که شما توضیح منبع مستقل را اینجا آورده‌ای در حالی که سرشناسی گاهی به دلیل پوشش گسترده است. شاید یک آدم بسیار کم‌اهمیت و ناشناس به دلیل پوشش رسانه‌ای مشهور شود و آدمی مهمتر نه، چنانچه گاهی یک شخصیتی کم‌اهمیت همچون ندا آقاسلطان در سال ۸۸ کشته می‌شود و صرفا به دلیل پوشش رسانه‌ای به شهرتی بیهوده دست می‌یابد، یا مثلا کسی مانند محسن حججی در عراق کشته می‌شود و به دلیل پوشش رسانه‌ای به چنان شهرتی دست می‌یابد که سرداران کشته‌شده در سوریه و عراق هرگز به این شهرت نرسیده‌اند!
دو دیگر؛ برخی منبع‌هایی که شما نام رده‌اید مانند خبرآنلاین حامی سیاست خارجی دولت اند
سوم آنکه به نظرم کمی باید از تنگ‌نظری در منبع‌ها فاصله گرفت. اگر بخواهیم صرفا به منبعی بسنده کنیم که هیچ غرضی سیاسی و غیرسیاسی در موضوعی برایش تصور نشود، دستمان خیلی بسته‌است، بنابراین بهتر است نقل کنیم ولی استناد به منبع بدهیم. اگرنه مثلا باید اخبار انتخابات ایران را از طریق رسانه‌های کشورهای آفریقایی و آسیای شرقی پوشش بدهیم (: --arfar (گفتگو) پنجشنبه،۲ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۰۸:۰۹ (ایران) ‏۲۳ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۳۹ (UTC)
@Arfarshchi: خیلی ممنون! من هم نظرم نزدیک به شما است. پس با این حساب چرا رأی به حذف دادید؟ --Expectant of Light (بحث) ‏۲۳ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۵۵ (UTC)
من به ماندن رأی داده‌ام، شما به حذف رأی داده‌ای جناب @Expectant of Light:. یک بار دیگر دقت کنید (: --arfar (گفتگو) پنجشنبه،۲ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۱۸:۳۸ (ایران) ‏۲۳ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۰۸ (UTC)
من که اصلا رأی ندادم!‌ پاسخ بالا را نوشتید من فکر کردم شما بودید رأی منفی دادید! اما مخاطبم شما نبودید! من که اصلا در پاسخ به شما ننوشته بودم!! مخاطب من جناب @MasoodHA: بود. --Expectant of Light (بحث) ‏۲۳ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۲۹ (UTC)
@Arfarshchi: @Expectant of Light: منابعی که گفتید در مقاله استفاده نشده. نظر من به غیراستاندارد بودن مقاله و رعایت نشدن معیارهای ویکی است (با دلایلی که بالاتر ذکر کردم) علاوه بر سرشناسی. MasoodHA (بحث) ‏۲۳ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۱۳ (UTC)
معذرت می‌خواهم @Expectant of Light: گرامی، اشتباه از من بود. عجیب است با اینکه بارها پیام‌ها را دیده‌بودم متوجه نشده‌بودم. @MasoodHA: بهتر است به جای پیشنهاد حذف، به فکر اصلاح افتاد و برچسب درخواست اصلاح زد. مقاله ارزش ماندن دارد--arfar (گفتگو) جمعه،۳ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۲۳:۰۵ (ایران) ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۳۵ (UTC)
 • بماند - پخش "پرزیدنت آکتور سینما" از شبکه مستند[۱]
 • بماند از شبکه مستند پخش شده است و در قریب به اکقر دانشگاه های کشور اکران شده است. علیرضا رستم زاده (بحث) ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۵۵ (UTC)
 • حذف شود فاقد حداقل معیار سرشناسی MSes T / C ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۵۸ (UTC)
منابع
 1. سیما, IRIB NEWS AGENCY | خبرگزاری صدا و. «پخش». بازبینی‌شده در 2017-11-28. 

فرانسسکا جیمز

فرانسسکا جیمز (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فرانسسکا جیمز» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد سرشناسی، در نظرخواهی ویکی‌پدیا انگلیسی نیز حذف شده است. SunfyreT ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۵۷ (UTC)

 • نظر این دو جایزه را برنده شده است. اما اعتبار جوایز باید بررسی شود. سیدمرتضا گفتگو :) ‏۲۵ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۵۰ (UTC)
 • حذف شود ظاهرا در سال ۲۰۱۲ برنده جایزه Galaxy Award شده و تا کنون موفق به کسب جایزه AVN یا XBIZ نشده. --دوستدار ایران بزرگ ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۰۲ (UTC)

علی عرفان فرهادی

علی عرفان فرهادی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علی عرفان فرهادی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۷ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۱۰ (UTC)

حذف شود با معیار های سرشناسی عمومی یا افراد خلاق تطبیق ندارد.MSes T / C ‏۲۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۴۷ (UTC)

راحله امینیان

راحله امینیان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «راحله امینیان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۳:۲۶ (UTC)

حذف شود بنابر نوشتار، یکی از مجریان یک برنامه زنده تلویزیونی استانی‌ست. حتی انتخاب نهایی در برنامه «سه ستاره» از اهمیت ویژه‌ای برخوردار نیست. KOLI (بحث) ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۰ (UTC)

بماند از مجریان معروف است و به خانه بر می گردیم هم برنامه استانی نیست. در کل ایران بیننده دارد. چطور مجری دیگر این برنامه ژیلا امیرشاهی شناخته شده است و صفحه دارد ولی راحله امینیان شناخته شده نیست؟؟؟؟ خود برنامه از معروف ترین برنامه های تلویزیون است و هر روز پخش می شود.Parimo70 (بحث) ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۴۳ (UTC)

حذف شود فاقد معیار سرشناسی افراد MSes T / C ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۴۸ (UTC)

حذف شود فاقد معیار سرشناسی افراد است و مجری ضعیف و ناشناخته و فاقد ملاک های یک مجری سرشناس تلویزیونی است. @Sher ‏۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۲۸ (UTC)

 • بماند براساس آنچه که در وپ:سرگ آمده است: نقش قابل توجهی در چندین فیلم یا برنامه تلویزیونی یا برنامهٔ سر صحنه (یا نظایر آن) داشته باشند که خود این فیلم‌ها و برنامه‌ها سرشناس باشند. همچنین بنا برا آنچه که در وپ:شخصیت آمده است: در فیلم‌ها، تئاترها و برنامه‌های تلویزیونی متعددی نقشی قابل توجه و مهم را ایفا کرده باشد. مقاله دارای سرشناسی است. ویکی نواز - ب ‏۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۵۵ (UTC)

حذف شود فاقد معیار سرشناسی افراد است، مجری معروفی نیست و مورد شناخت عامه مردم نمی باشد. Bartarinha (بحث) ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۰۰ (UTC)

ایران‌پل

ایران‌پل (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«ایران‌پل»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی نشان داده نشده‌است. NightD ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۳۷ (UTC)

 • بماند نتایج نظرسنجی‌های این مرکز در طیف وسیعی از رسانه‌ها از (از کیهان تا واشینگتن پست) مورد توجه قرار گرفته‌است. پوشش کامل رسانه‌ای این مرکز را می‌توانید اینجا ببینید. این مقاله هم از لحاظ وپ:وبگاه و هم از لحاظ وپ:شرکت سرشناس است. سیدمرتضا گفتگو :) ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۵۱ (UTC)

بماند با ارجاعاتی که کم نیستند، می‌تواند سرشناس باشد، ولی منابع کمی در مقاله آورده شده و لازم است تکمیل گردد. Anvar11 گفتگو ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۴۹ (UTC)

 • نظر وزن احراز سرشناسی در بخش پوشش رسانه‌ای است که آن‌جا هم کلاً فاقد منبع است. با این وضعیت فعلی، سرشناسی مبهم است و درصورت عدم اثبات این ادعاها، شایستهٔ حذف است. KOLI (بحث) ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۱۳ (UTC)
 • در مورد پوشش رسانه ای باید توجه کرد رسانه‌ها خیلی اوقات به نظرسنجی‌ها اشاره می‌کنند و نتایجشان را گزارش می‌کنند، آیا این پوشش آن نظرسنجی‌ها محسوب می‌شود؟ مثلاً در آمریکا نهادهای بسیاری هستند که نظرسنجی‌های باکیفیت انجام می‌دهند، اما تعداد موسسات نظرسنجی آمریکایی که در ویکیپیدیا مقاله دارند انگشت شمار است (رده:شرکت‌های تحقیقاتی نظرسنجی عمومی در ایالات متحده آمریکا را ببینید). 1234 (بحث) ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۳۲ (UTC)
 • نظر اگر بنا شد بماند، حتماً نوشتار اصلاح شود. --Freshman404Talk ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۲۱ (UTC)

رضا رضوی ورزشکار

رضا رضوی ورزشکار (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«رضا رضوی ورزشکار»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۳:۰۷ (UTC)

بماند بماند ولی با نام اصلاح شده باید پسوند ورزشکار حذف شود

 • حذف شود فاقد وپ سرشناسی افرادMSes T / C ‏۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۵ (UTC)
 • اگر مسابقاتی که به آنها اشاره شده و در آنها مقام آورده مسابقات مهمی هستند، سرشناس است و باید بماند. البته نیاز است تا به درستی منبع دهی و درستی ادعاها ثابت شود. --Freshman404Talk ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۲۴ (UTC)

سریه سعد بن ابی وقاص

سریه سعد بن ابی وقاص (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سریه سعد بن ابی وقاص» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با محتوای فعلی سرشناس نیست و نیاز به صفحه جداگانه ندارد. متن را در بدر اول یا امثال آن قرار دهید. Freshman404Talk ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۳۴ (UTC)

 • حذف شود هم نظر با نامزد کننده.--Anvar11 گفتگو ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۲۷ (UTC)

فاطمه سرمشقی

فاطمه سرمشقی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«فاطمه سرمشقی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف سریع برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۳۰ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۴۰ (UTC)

بماند در اینجا توضیح داده‌ام که از زاویه دید من سه منبع مستقل از هم و مستقل از نویسنده، اطلاعاتی سطحی دربارهٔ وی منتشر کرده‌اند؛ بنابراین طبق ویکی‌پدیا:سرشناسی (افراد) استنباط من اثبات سرشناسی است. ٪ مرتضا (بحث) ‏۱ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۲ (UTC)

 • حذف شود نویسنده چند کتاب کودک معمولی سرشناس نیست. --Freshman404Talk ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۲۵ (UTC)

بابک میرزاخانی

بابک میرزاخانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «بابک میرزاخانی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی محرز نیست. mOsior (بحث) ‏۳۰ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۰۷ (UTC)

 • حذف شود سرشناسی ندارد. پویان (بحث) ‏۲۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۲۷ (UTC)
 • بماند با نام مستعار میرزا شناخته شده‌است. NightD ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۴ (UTC)
 • بماند این مقاله منابع معتبری دارد که سرشناسی را می‌رساند.Peyrovani (بحث) ‏۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۲۷ (UTC)

مسئله دیسک در تئوری ارتجاعی

مسئله دیسک در تئوری ارتجاعی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مسئله دیسک در تئوری ارتجاعی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی؟ مقاله فقط فهرستی از افراد، بدون ارجاع و تشریح مسئله است. شاید منظور این باشد: [۱] رتور (بحث) ‏۱ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۵۴ (UTC)

حمیدرضا حافظی

حمیدرضا حافظی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «حمیدرضا حافظی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله رزومه گونه ، بررسی سرشناسی توسط دیگر کاربران وهمن (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۰۴ (UTC)

پیتا جنسن

پیتا جنسن (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پیتا جنسن» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیارهای وپ:سرشناسی پورنو SunfyreT ‏۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۸ (UTC)

 • حذف شود سرشناسی ندارد MSes T / C ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۵۴ (UTC)
 • نظر در مقالهٔ ویکی اسپانیایی آمده که در مجموعهٔ تلویزیونی کارآگاه حقیقی بازی کرده است. اگر جناب آرتا فرصت دارند بنا به آشنایی‌شان با زبان اسپانیایی دقیق‌تر بررسی بفرمایند. --سیدمرتضا گفتگو :) ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۲۵ (UTC)
 • نظر درود @Alpineer:
«En 2015 participó junto a la también actriz porno Amia Miley en una escena de sexo dentro de un episodio de la segunda temporada de la serie True Detective, que se rodó en una mansión de Pasadena (California).»
ترجمه: «در سال ۲۰۱۵ در یک صحنه سکسی در یک قسمت از فصل دوم سریال کارآگاه حقیقی در کنار بازیگر پورنوگرافی آمیا مایلی شرکت کرد، که در یک عمارت پاسادینا، کالیفرنیا فیلمبرداری شد.»
در مورد جوایز هم تاکنون نامزد شده و هیچ جایزه‌ای دریافت نکرده‌است. آرتا ... ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۵۳ (UTC)
 • فلذا: حذف شود. KOLI (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۵۹ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی بازیگر پورنو ندارد. پویان (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۱۵ (UTC)
 • حذف شود به دلایل مشروحه در بالا! --Ali Tehrani (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC)

موژان مجیدی

موژان مجیدی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «موژان مجیدی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی Freshman404Talk ‏۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۶ (UTC)

 • بماند منابع باید تقویت شوند ولی در سایت‌های ایرانی زیاد در موردشان نوشته شده‌است. NightD ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۸ (UTC)

کنگره بین المللی زیست پزشکی

کنگره بین المللی زیست پزشکی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «کنگره بین المللی زیست پزشکی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

پوشش توسط منابع برای اثبات سرشناسی به اندازهٔ کافی نیست. — ObZorDT ‏۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۴ (UTC)

محمود عرفانی

محمود عرفانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«محمود عرفانی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی: انتقال از حذف زمان‌دار KOLI (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۵۸ (UTC)

 • اگر کتاب‌های وی واقعاً مرجع درسی دانشگاهی این زمینه است شخص سرشناس می‌شود. --1234 (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۱۳ (UTC)
 • بماند با احترام به نظر عزیزان و دوستان،به دلیل سرشناس بودن ایشان،منابع بیش از حد،سوابق تحصیلی ایشان در خارج از کشور و سازمانها و مجامع بین المللی بماند. Shiraz capital (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۰۳ (UTC)
  رأی با حساب زاپاس --Déjà vu /بحث ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۲۹ (UTC)
 • به نقطه قوتی که جناب Sicaspi نوشتند توجه کنید و سعی در بهبود مقاله در این راستا داشته باشید. در غیراین‌صورت بعیداست سرشناسی ایشان احراز شود. KOLI (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۲۷ (UTC)
 • لطفا مدیران محترم این نظر خواهی را با توجه به رتبه استاد تمامی ایشان جمع کنند. بحث سرشناسی ایشان در مرحله اول با توجه به استاد تمامی ایشان و بر اساس وپ:دانشگاهیان محرز است.
۵. شخص در حال حاضر یا در گذشته صاحب عنوان «ریاست» یا «استاد برجسته» یک مؤسسهٔ علمی معتبر در حوزه پژوهش و آموزش عالی باشد (یا در کشورهایی که افراد برای چنین عناوینی انتخاب نمی‌شوند، منصب مشابهی داشته باشد).
معیار ۵ می‌تواند فقط به افرادی به طور قابل اطمینان اطلاق شود که به جایگاه استاد تمام رسیده‌اند، و نه به اعضای پایین‌تر هیئت علمی با انتسابات وقفی.
مؤسسات عمده، به این مقاصد، آنهایی هستند که شهرتی برای پیشرفت یا گزینندگی دارند. کرسی‌های نامگذاری شده در دیگر مؤسسات لزوماً برای تثبیت سرشناسی کافی نیستند Hootandolati(بحث) «پنجشنبه،۲۳ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۰۱:۵۶ (ایران)» ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۲۶ (UTC)
 • با سلام. می شود اطلاعات این استاد برجسته را در زیر مقالات عنوان شده مانند حقوق تجارت در بخش سرشناسان ایران بیان نمود. با احترام ʃsʃsʃ (بحث) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۵۴ (UTC)
 • بماند با توجه به توضیحات داده شده. Hootandolati(بحث) «پنجشنبه،۲۳ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۲۲:۴۸ (ایران)» ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۸ (UTC)
 • بماند با توضیحات و منابع موجود و احراز سرشناسی بماند Ashena iran ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۰ (UTC).
  رأی با حساب زاپاس — حجت/بحث ‏۲۹ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۳۳ (UTC)
این مقاله با توجه به منابعش می‌تواند برای مدت کوتاهی بماند اما لازم است از منابع معتبر ثانویه در آن بیشتر منبع‌گذاری شود تا سرشناسی‌اش کاملا احراز شود.82.102.12.209 ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۱۸ (UTC)

خلیل نظری

خلیل نظری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«خلیل نظری»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیارهای سرشناسی- صرفاً بر اثر یک خبر یا رویداد در موردش صحبت شده‌است. Hootandolati(بحث) «پنجشنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۱۹:۲۲ (ایران)» ‏۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۵۲ (UTC)

 • حذف شود فاقد معیارهای سرشناسی محمدعلی بختیاری (بحث) ‏۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۵ (UTC)
 • بماند Sajadbvb (بحث) ‏۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۳۱ (UTC) نظرات دوستان کاملاً قابل احترام هست؛ ولی لطفاً نظرات شخصی را تحمیل نکنید؛ مقاله مورد نظر منابع معتبر لازم را داراست و بعد ویرایشات همکاران به یک مقالهٔ کاملاً خبری و بدون طرفداری و حمایت تبدیل شده همچنین با توجه به اتفاقات پیش آمده اثرات ادامه‌داری را به جا می‌گذارد؛ لذا خواهشمندیم نظرات را با توجه به تحلیل‌های شخصی و استدلالات قوی اعلام کنید ن اینکه پیرو نظرات همکاران گرامی باشید.

شخص حائز معیار عمومی سرشناسی است. ایشان با توجه به اختراع چسب گیاهی برپایه جوانه گندم و دریافت جایزه inpex فردیست با سرشناسی عمومی:

در این منابع شخص سوژه است و به وی پرداخته شده. --1234 (بحث) ‏۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۳۹ (UTC)

@Sicaspi: گرامی درود. بحث این است که این موضوع مانند شوشول فرنود حادثه ای گذارا است یا دارای تأثیر مداوم. یک خبری بوده همانند سایر خبرها که دو سه روزی باعث شلوغی شده و بعد تمام شده یا جرایانی است ممتد. بعد اینکه این جریان به وجود آمده برای فرد بوده یا چسب هل که طبیعتاً ماجرا برای چسب هل و کارخانه بوده و داستان‌های کارخانه و صاحبش. یعنی نظری آخرین موضوع این بحث است به عنوان پارارمتر فرعی Hootandolati(بحث) «جمعه، ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۰۴:۱۲ (ایران)» ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۴۲ (UTC)
در مورد شخص داریم حرف می‌زنیم نه در مورد یک رویداد. فقط مورد مقررات کارخانه نبوده که به آن در منابع پرداخته شده اعطای کار به میانماری‌ها هم بوده که هیچ ربطی به آن نداشته ولی باز پوشش گرفته آن هم از رسانه ای بین‌المللی مثل دویچه وله.
حتی اگر این را یک رویداد بگیریم ما نمی‌توانیم سلیقه ای بیاییم در مورد این مسئله تصمیم بگیریم. نیاز به سنجه‌هایی داریم که قابل اطلاق به همه موارد باشد. معیار تشخیص گذرا بودن یا نبودن عمق پوشش در منابع است. وقتی حداقل ۸ منبع معتبر عمیقاً دارند به سوژه می‌پردازند وقتی محمدرضا نیکفر فیلسوف می‌آید شخص را تحلیل فلسفی می‌کند این یعنی پوشش عمق دارد. شما الان بفرمایید چنین مسئله ای چه ویژگی باید داشته باشد تا شما آن را سرشناس بدانید؟ چه منبعی و به چه صورت به آن بپردازد که به نظر شما کافی باشد؟ --1234 (بحث) ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۱۹ (UTC)
حذف شود جدا از بحث سرشناسی و نبودن فاکتورهایش توجه شود که موضوعی دارای تداوم و اثر نیست. اهمیتی دانشنامه ای ندارد. بیشتر شبیه داستان معروف شوشول فرنود است. ضمن اینکه داشتن صفحه در ویکی به شهرت این موضوع فاقد اهمیت (درحال حاضر کمک می‌کند] آنهم شهرتی که باید برای کارخانه اش و کارگرانش باشد نه خودش. Hootandolati(بحث) «جمعه، ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۰۴:۱۵ (ایران)» ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۴۵ (UTC)
@Hootandolati: دوست عزیز و ارجمند با سلام و درود فراوان خدمت شما، من قبلاً فکر کرده بودم که تنها از روی دانش و اطلاعات شخصی بدور از غرض ورزی صحبت می‌کنید ولی متأسفانه سخت در اشتباه بودم، شما از شخصیت اجتماعی بسیار پایینی برخوردار هستید که یک فرد مخترع را با شوشول فرنود مقایسه می‌کنید و آنرا گذرا می‌خوانید لازم است خدمتتون عرض کنم برای سرشناسی نیازی به تداوم اثر نیست (هرچند خلیل نظری تداوم اثر را نیز داراست) شما لطفاً اول چند مقاله را در این مورد مطالعه و بعد نظر شخصی خودرا به دوستان عزیزمان تحمیل کنید بندهه نیز در این راستا پیشنهاد می‌کنم ویکی غلامعلی سلیمانی مالک محترم فراورده‌های لبنی کاله یا آقای یونس ژائله و افراد دیگری که تنها به واسطه ثروت دارای مقاله ویکی‌پدیا هستند را مطالعه و اثر بخشی را توضیح دهید که متوجه شویم منظور شما از اثر متداوم چیست؟ هرچند جواب آن کاملاً مشخص و تنها نظر شخصی شما و شاید غرض ورزیست. نکته آخر اینکه کارگران برای ما عزیز هستند ولی هرکسی نمی‌تواند از هوش و ذکاوت خود استفاده کند و به ثروت و شهرت برسد، پس نمی‌توانم در ویکی اسامی تک تک کارگران عزیز را درج کنیم ولی می‌توان مدیر آنها را نامبرد که یک افتخارشخصی برای خود کارگران نیز محسوب می‌شود. التماس تفکر
 • نظر زیرا این فرد یک مخترع، خیر و یک ثروتمند ایرانی اهل تبریز است که سرشناسی لازم را جهت داشتن صفحه ویکی‌پدیا را همانند دیگر افرادی که به شما گفتم داراست. Sajadbvb (بحث) ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۰ (UTC)
 • حذف شود فاقد معیار سرشناسی افرادMSes T / C ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۲۸ (UTC)
 • نظر حذف مقاله نخبه کشی محسوب می‌شود زیرا خلیل بزرگترین خبگزاری‌ها از جمله ایسنا، ایلنا، خبرنگراران جوان به اختراعات خلیل نظری پرداخته‌اند، پس از دوستان عزیز خواهشمندم پیش داوری نکنند و از روی احساسات تصمیم‌گیری نکنند .
* ایلنا: آماده به‌کارگیری ۱۰ هزار کارگر جنگ‌زده میانماری هستیم
همین‌طور است استدلال‌ها کافی نیست. سیاست سرشناسی می‌گوید موضوعی که منابع معتبر مستقل دارد سرشناس است. برای این مقاله هم تعداد معتنابهی منابع ارایه شده. اگر مخالفین می‌گویند این‌ها کافی نیست ایشان هستند که باید بفرمایند دیگر چه منبعی و با چه شرایطی لازم است. --1234 (بحث) ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۳۵ (UTC)
نمی‌دانم یادتان می‌آید یا نه که خبر خواندن نماز اجباری کارگران شرکت چسب هل قبلاً در سایت‌های اجتماعی بازتاب گسترده داشت به طوری که رئیس شرکت مجبور به عقب‌نشینی شد. من فکر می‌کنم حداقل برای کارخانه چسب هل سرشناسی بیاورد. --Rostam2 (بحث) ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۳۳ (UTC)
حالا کارخانه یا صاحبش. هر کدام تشخیص دهید. فقط هم آن نبود. سر قضیه میانمار هم پوشش گرفته. من ترجیحم با صاحبش است چون منابع ببشتر به «بورژوازی» و «کارفرما» پرداخته‌اند تا خود ساختمان کارخانه. 1234 (بحث) ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۴:۳۸ (UTC)
بودن یا نبودن مقاله «خلیل نظری» فرقی به حال مخاطبان ویکی‌پدیا نمیکنه مطلب دربارهٔ «ذرات ریزاتمی» نیست که بار علمی مخاطبان رو افزایش بده یا برای تحقیق دانش‌آموزی به درد بخوره. سرشناسی از نظر من محرز نشده اگر منابع بیشتری دارید معرفی کنید. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۱۹ (UTC)
* دوستدار ایران بزرگ عزیز، با آرزوی سلامتی و موفقیت، منظور شما اینست که هر کسی که درمورد ذرات ریز اتمی تحقیق نداشته باشه مخترع محسوب نمیشه و جایی در ویکی‌پدیا نداره؟ پس بهتون پیشنهاد می‌کنم که

رو مطالعه فرمایید و همین‌جا بگویید چند نفر از این افراد تحقیق و اختراع آنها در مورد ذرات ریز اتمی هستش، همچنین اگر چرخی در ویکی بزنید متوجه میشید که چند صد مقاله در مورد افرادیست که تنها در شهر یا استان خودشون مشهوریت دارند که نمی‌شود اسمای تک تک آنها را نوشت و خارج از عرف هستش. با سپاس فراوان Sajadbvb (بحث) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۰۶ (UTC)

 • حذف شود بجز اینکه محتوا تبلیغاتی است، مشخص است که سعی نگارنده این بوده‌است که با تمجید از خود، از انتقادات علیه خود بکاهد که کاستنی نیست! اِنی کاظمی ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۳۹ (UTC)
 • نظر اِنی کاظمی عزیز، ضمن عرض سلام و درود خدمتتون عرض کنم که اگر مقاله یک طرفه بود که القابی هچون کیم جونگ هل به میان نمی‌آمد و بعلاوه در مورد ورود بازرسان و بحث تذکر مطرح نمی‌شد، پس خواهشا قبل از مطالعه مقاله نظر ندهید ممنون Sajadbvb (بحث) ‏۱۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۰۱ (UTC)
 • نظر ضمن عرض سلام به همهٔ دوستان از جمله دوستدار ایران بزرگ و Hootandolati، خدمتتون عرض کنم الان مقاله‌هایی همانند سریال عاشقانه در ویکی‌پدیا موجود است، لطفاً خدمت بقیه دوستان در مورد اثر تداوم این سریال توضیح دهید، همچنین از شما خواهشمندم که بفرمایید این مقاله رو کدوم دانش آموزی به عنوان تحقیق استفاده می‌کند، سپاس از همهٔ دوستان برای نظرهای آنها Sajadbvb (بحث) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۴۱ (UTC)
@Sajadbvb: درود. در خصوص سرشناسی فیلم و سریال به اینجا مراجعه کنید. ربطی به این نظرخواهی ندارد. Hootandolati(بحث) «پنجشنبه،۲۳ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۲۲:۴۵ (ایران)» ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۵ (UTC)

Hootandolati عزیز حرف شما درست ولی این جمله هم در مقاله یاد شده شما موجود است که «اگر موضوعی توسط منابع معتبر و مستقل از آن موضوع مورد پوشش گسترده قرار گرفته باشد، آن موضوع برای داشتن مقاله‌ای جداگانه سرشناس است.» حالا گسترده تر از اینکه در خبر گزاری هایی همچون بی بی سی ، خبرنگاران جوان ، ایسنا ، ایلنا ، ایرنا و ... به طور کاملا جداگانه در مورد خلیل نظری به طور مستقل مقاله هایی را نگاشته اند ؟ به هر حال از اینکه به دنبال معتبر سازی مقاله ها هستید نهایت سپاس را داریم و از شما خواهشمندیم حال پس از گذشت 8 روز در مورد مقاله تصمیم نهایی رو اخذ کنید و هرچه باشد ما تابع آن هستیم جناب دولتی . سپاس فراوان Sajadbvb (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۵۹ (UTC)

 • ادغام شود در کارخانه چسب هل --NightD ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۹ (UTC)
 • بماندبه نظرم با توجه به جایزه مخترعین که به در آمریکا به ایشان داده شده و برای مهار شنهای روان می‌توان از آن استفاده کرد ارزش داشتن مقاله بر اساس وپ:خلاق را دارد. -- Behzad39 (بحث) ‏۲۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۳۶ (UTC)
@Behzad39: درود.بهزاد گرامی نخست اینکه لینکی غیر از خبر ایرنا ( مثلا از خود ایپکس) نیست. دوم اینکه برنده جایزه(تقدیر) شده و نه نفر اول یا مدال طلا. در حقیقت شایسته تقدیر شاید بهترین معنی باشد. سوم اینکه عموما به تمام شرکت کنندگان به دلیل هزینه ثبت نام و موارد مشابه چنین چیزی داده می شود. Hootandolati(بحث) «پنجشنبه،۲۱ دی ۱۳۹۶، ساعت ۱۹:۲۶ (ایران)» ‏۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۵۶ (UTC)
@Hootandolati:سلام گرم به هوتن دوست داشتنی، من بر اساس این عکس که نویسنده مقاله برای من گذاشته چنین نظری دادم.--Behzad39 (بحث) ‏۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۱۲ (UTC)
@Behzad39: درود. بهزاد جان لینک توی عکس چک کردم این جواب بود. ضمن اینکه awards هست Hootandolati(بحث) «جمعه،۲۲ دی ۱۳۹۶، ساعت ۱۲:۴۹ (ایران)» ‏۱۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۱۹ (UTC)
@Hootandolati:جالبه من هم لینک را دنبال کردم به نتیجه نرسیدم. در مورد awards نمی‌توانم نظر دهم. چون گهگاه معنی جایزه هم دارد.--Behzad39 (بحث) ‏۱۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۳۶ (UTC)
 • بماند کارفرمای سرشناسی است زاید الوصف (بحث) ‏۲۹ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۱۶ (UTC)
 • بماند منابع معتبری به طور متعدد در این مقاله آمده که سرشناسی او را نشان می‌دهند و باید به همین منابع برای بحث سرشناسی‌اش استناد کرد. از جمله منابعی که کاربران دیگر در همین صفحه بحث به آنها اشاره کرده‌اند. پس بهتر است که این مقاله در ویکی‌پدیا بماند.Peyrovani (بحث) ‏۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۱۲ (UTC)
 • حذف شود نه اعتبار جایزه مشخص است که بتوان بر اساس رهنمودها شامل سرشناسی دانست و منابع بیشتر مربوط به رفتارهای نامتعارفی است که در کارخانه چسب هل اتفاق افتاده و نظر رسانه ها رو به خودش جلب کرده برای یک رویداد گذرا هیچ وقت یک شخص شامل سرشناسی های رویدادها نمی شود و اگه این رویداد مستمر بود یا تاثیر بلند مدت داشت میشد ازین منابع برای سرشناسی اشخاص استفاده کرد ولی در حال حاضر حداکثر می توان در مقاله چسب هل استفاده کرد. فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۰۹ (UTC)

حذف شود ارزش دانشنامه ای ندارد رویدادی گذراست Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۰ (UTC)

احمد رضا یلمه‌ها

احمد رضا یلمه‌ها (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «احمد رضا یلمه‌ها» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیار سرشناسی افراد MSes T / C ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۴۵ (UTC)


بماند شخص در حال حاضر ریاست یک موسسه آموزش عالی معتبر، دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان را بر عهده دارد.علیرضا رستم زاده (بحث) ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۳ (UTC)

 • حذف شود مگر اینکه منبع پژوهشگر برتر اصفهان در حوزه علوم انسانی آورده شود و اعتبار آن بررسی گردد.--Anvar11 گفتگو ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۵۰ (UTC)
 • @Anvar11: لینک این مطلب را می توانید در اینجا از خبرگزاری صدا و سیما مشاهده کنید. در متن خبر آمده است که این شخص به عنوان پژوهشگر برتر علوم انساني منطقه، استاني و کشور نیز انتخاب شده است. علیرضا رستم زاده (بحث) ‏۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۰۴ (UTC)
متاسفانه معیارهای وپ:استاد احراز نمی شود و از طرفی من در جستجو ها عنوان پژوهشگر برتر کشور را پیدا نکردم.--Anvar11 گفتگو ‏۹ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۴۵ (UTC)
@A.R.Rostamzade: نظر این مقاله پیش‌تر در نظرخواهی حذف شده است. آیا منابع یا اطلاعات جدیدی به مقاله اضافه شده است؟ سیدمرتضا گفتگو :) ‏۹ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۱۹ (UTC)
 • @Alborz Fallah: بر چه مبنایی می فرمایید واجد شرايط وپ:دانشگاهی نیست؟ آیا این بندها را اصلا چک نمودید؟
فرد یک جایزه یا نشان افتخار با اعتبار بالا در سطح ملی یا بین‌المللی کسب کرده باشد.
شخص در حال حاضر یا در گذشته صاحب عنوان «ریاست» یا «استاد برجستهٔ» یک مؤسسهٔ علمی معتبر در حوزهٔ پژوهش و آموزش عالی باشد (یا در کشورهایی که افراد برای چنین عناوینی انتخاب نمی‌شوند، منصب مشابهی داشته باشد).
شخص صاحب بالاترین درجه در یک مؤسسهٔ آموزش عالی یا جامعهٔ علمی بزرگ بوده باشد.
توضیح این مورد طبق آیین نامه:معیار ۵ می‌تواند فقط به افرادی به طور قابل اطمینان اطلاق شود که به جایگاه استاد تمام رسیده‌اند، و نه به اعضای پایین‌تر هیئت علمی با انتسابات وقفی.

مؤسسات عمده، به این مقاصد، آنهایی هستند که شهرتی برای پیشرفت یا گزینندگی دارند. کرسی‌های نامگذاری شده در دیگر مؤسسات لزوماً برای تثبیت سرشناسی کافی نیستند.

شخص به واسطهٔ ظرفیت آکادمیک خود در خارج از فضای آموزش عالی تأثیر بنیادینی گذاشته باشد.
 • اولا ایشان استاد تمام هستند طبق منابع فراوانی که در مقاله وجود دارد می توانید این موضوع را مشاهده کنید و ثانیاً ایشان صاحب بالاترین مقام اجرایی طبق همان آیین نامه ای که می فرمایید را دارند.
به صورت خیلی واضح طبق همین آیین نامه این شخص سرشناسی دارد و من نمیدانم چرا عزیزان حداقل یک بار اسم شخص را داخل گوگل نمی زنند!علیرضا رستم زاده (بحث) ‏۱۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۴۷ (UTC)
متاسفانه با وجودیکه ایشان مقالات پژوهشی و تحقیقی زیادی دارند ولی معیارهای سرشناسی محقق نمی شوند:
 1. نشان افتخار با اعتبار بالا در سطح ملی یا بین‌المللی را کدام منبع نشان می دهد؟
 2. «ریاست» یا «استاد برجستهٔ» یک مؤسسهٔ علمی معتبر را کدام منبع نشان می دهد؟
 3. ایشان به واسطهٔ ظرفیت آکادمیک خود در خارج از فضای آموزش عالی کدام تأثیر بنیادینی را گذاشته اند؟
شاید من هم قلباً مایل باشم صفحه ایشان بماند ولی چه کنیم که معیارها اجازه نمی دهند.--Anvar11 گفتگو ‏۱۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۰۴ (UTC)
 • @Anvar11: با سلام و درود؛
برای ۱، عنوان پژوهشگر برتر کشور در حوزه علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی ۱،۲، ۳
برای ۲،به صراحت در سرشناسی (دانشگاهیان) آمده است که: معیار ۵ می‌تواند فقط به افرادی به طور قابل اطمینان اطلاق شود که به جایگاه استاد تمام رسیده‌اند، و نه به اعضای پایین‌تر هیئت علمی با انتسابات وقفی. که خوب بر طبق ۱ که از وبسایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان است بسیار راحت قابل دیدن است که استاد تمام هستند.
و برای ریاست یک مرکز معتبر به آیین نامه رهنمود سرشناسی دانشگاه‌ها رجوع می کنیم. ایشان در حال حاضر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان را بر عهده دارند.
 • این دانشگاه به دلیل اینکه مدرک دکتری یا ارشد (فوق لیسانس) در آن ارائه می شود سرشناس است.۱
 • این دانشگاه به دلیل داشتن بخش علوم پزشکی بر طبق ۱ سرشناس است.
و موارد بسیار دیگر، از دوستان خواهشمندم بار دیگر به این مطالب نگاهی بیندازند.علیرضا رستم زاده (بحث) ‏۱۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۵۳ (UTC)
@Anvar11:، @Alborz Fallah: خواهشمندم موارد بالا را ملاحظه بفرمایید. با تشکر علیرضا رستم زاده (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۴۲ (UTC)
 • بماند چهره شناخته شده در زمینه نسخ خطی قیمتی. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۰۱ (UTC)
 • حذف شود فاقد معیار سرشناسی افرادMSes T / C ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۰۷ (UTC)

شرکت تامین سرمایه نوین

شرکت تامین سرمایه نوین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شرکت تامین سرمایه نوین» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

تبلیغاتی (پیشتر 3 بار حذف شده است) Freshman404Talk ‏۱۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۰ (UTC)

 • بماند صفحه تامین سرمایه نوین تبلیغاتی نیست و باتوجه به اینکه سایر شرکت های مشابه نیز در ویکی دارای صفحه میباشند حذف منطقی به نظر نمی آید در ضمن دلیل ایجاد این صفحه آشنایی هرچه بیشتر مخاطبین با بورس و بازار سرمایه و فعالیت شرکت های مالی در ایران است و من در نظر دارم سایر ابزار های مالی را که جای آن ها در ویکی خالی است را برای آشنایی هر چه بیشتر احاد جامعه با مفاهیم مالی ارائه دهم. Karimishadi (بحث) ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۱۸ (UTC)
 • بماند این صفحه تبلیغاتی نیست و تنها به معرفی سوابق شرکت پرداخته است. تامین سرمایه ها نهادهای مالی تحت نظارت بورس هستند و چون تعدادشون محدود هست خیلی نیاز به تبلیغ ندارند. aliameli (بحث) 3 ژانویه 2018، ساعت 14:22 (UTC)
ایجاد شده برای نظرخواهی با یک ویرایشZoairani (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۳ (UTC)
 • حذف شود موافق با نامزد کننده(بیشترجنبه تبلیغاتی دارد.)Zahra 1369 (بحث) ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۲۹ (UTC)
 • حذف شود تبلیغی است و فاقد سرشناسیZoairani (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۳ (UTC)
 • بماند به نظرم ایجاد مقاله برای سایر این شرکت‌ها، منطقی‌تر از حذف مقاله‌ی این شرکت است. (هم‌اکنون ۴ شرکت از ۹ شرکتی که در بانکداری سرمایه‌گذاری به آن‌ها اشاره شده دارای مقاله هستند.) هومن (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۸ (UTC)

کاربر:جعبه کاربر/لکستان

کاربر:جعبه کاربر/لکستان (ویرایش | [[بحث:کاربر:جعبه کاربر/لکستان|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «لکستان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این جغرافیا ربطی به دهستان لکستان ندارد و نتیجه کوششی‌است جهت رسمیت بخشیدن به تشکیل استان لکستان. در منابع تاریخی نیز ردی بر اعتبار این عنوان نیست. تلاشی‌ست شامل اغراض قوم‌گرایانهٔ سیاسی و سوداهای استقلال‌طلبانه، جدایی‌خواهانه و هویت‌تراشانه.

KOLI (بحث) ‏۱۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۲۶ (UTC)

الگو:کاربر لکستان

الگو:کاربر لکستان (ویرایش | [[بحث:الگو:کاربر لکستان|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «الگو:کاربر لکستان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این جغرافیا ربطی به دهستان لکستان ندارد و نتیجه کوششی‌است جهت رسمیت بخشیدن به تشکیل استان لکستان. در منابع تاریخی نیز ردی بر اعتبار این عنوان نیست. تلاشی‌ست شامل اغراض قوم‌گرایانهٔ سیاسی و سوداهای استقلال‌طلبانه، جدایی‌خواهانه و هویت‌تراشانه.

KOLI (بحث) ‏۱۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۲۲ (UTC)

حذف شود هم‌نظر با جناب KOLI، در هیچ اثر یا منبعی تاریخی به‌شخصه اثری از چنین منطقه یا جغرافیایی نیافتم. (البته برای روشن‌سازی همه‌جانبه و زدودن هر گونه ابهام؛ سازنده محترم اگر منبع یا منابعی برای اثبات ادعایشان داشته باشند، بیاورند تا ذیل همین نظرخواهی اعتبار موضوع و منابع را مورد بحث و بررسی قرار دهیم که البته بعید می‌دانم.) — Fajr18 (بحث) ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ساعت ‏۱۷:۲۰ (UTC) ‏۱۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۰ (UTC)

رده:کاربران لکستان

(ویرایش | [[بحث:رده:کاربران لکستان|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «رده:کاربران لکستان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این‌هم ربطی به دهستان لکستان ندارد. به تبع دو نظرخواهی پیشین: این و این.

KOLI (بحث) ‏۱۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۵۳ (UTC)

مجتبی دماوندی

مجتبی دماوندی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مجتبی دماوندی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی دوستدار ایران بزرگ ‏۱۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۰۵ (UTC)

محمد میرزا دستجردی

محمد میرزا دستجردی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمد میرزا دستجردی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی مقاله دارای ابهام است و تنها به یک منبع (کتاب) اشاره دارد. کامران اورفه (بحث) ‏۱۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۵۷ (UTC)

حذف شود فاقد سرشناسی افراد و نقض حق تکثیرMSes T / C ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۳۷ (UTC)


بماند

(قانون خودتان)

محتوای مقاله سرشناسی را تعیین نمی‌کند،اگر موضوعی بیرون ویکی‌پدیا مورد پوشش قرار نگرفته (سرشناسی ذاتی ندارد)، ارتقای محتوای ویکی‌پدیا یکدفعه آن موضوع را سرشناس نمی‌کند.

برعکس، اگر موضوع مورد نظر مورد پوشش قرار گرفته‌است (بذاته سرشناس است)، هرچقدر متن و منبع‌گذاری درون مقالهٔ ویکی‌پدیا ضعیف باشد، مقالهٔ ویکی‌پدیا چیزی از سرشناسی موضوع نمی‌کاهد. سرشناسی ویژگی یک موضوع است و نه ویژگی یک مقالهٔ ویکی‌پدیا.

در نتیجه کاربرانی که یک مقاله را به دلیل عدم سرشناسی نامزد حذف می‌کنند باید توجه داشته باشند که منابع معتبر برای آن قابل تهیه نباشد و پیش از نامزد کردن برای حذف اکیداً پیشنهاد می‌شود که در اینترنت جستجو کنند.

به این نکته باید توجه داشت که ویکی‌پدیا یک متن کامل نیست و همیشه امکان ارتقاء و بهبود مطالبش ممکن است و کار مناسبی نیست که مقاله‌ای که موضوعش بذاته، سرشناس است را به دلیل نبود منبع در ویکی‌پدیا حذف کنیم.

 • این معیار شامل آثار چاپ‌شده در هر شکل شامل مقالهٔ روزنامه، مجله، کتاب، مقاله‌های دانشگاهی و برنامه‌های مستند تلویزیونی می‌شود جز آثاری که به طرزی ناقابل به فرد می‌پردازند. مثلاً مقاله‌های روزنامه که تنها اشاره‌ای به نام فرد می‌کنند و می‌گذرند یا فهرست‌های مرجع تلفنی که نام فرد را می‌دارند یا مدارک سادهٔ پیرامون تاریخ تولد و مرگ.
اگر قابل قبول نیست بیشتر توضیح دهم

Behnam N (بحث) ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۰۸ (UTC)

 • حذف شود سرشناس نیست. مهرنگار (بحث) ‏۲۹ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۲۸ (UTC)


بماند

چند نکته درباره ایشان

 1. ایشان در زمان قاجار، حاکم بلند پایه شرعی بودند.
 2. پس از خراب کاری های شدید ظل سلطان ایشان با چند نفر دیگر، این بابا را عزل میکنند.
 3. خانه ی ایشان دقیقا پشت مسجدجامع عباسی اصفهان است که الان به یک موزه تبدیل شده که تو اینترنت با یک جستجوی ساده قابل پیدا کردن هست.
 4. و ....

Behnam N (بحث) ‏۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۳۹ (UTC)

 • حذف شود منابع معتبر شاهد ادعاها نیست. KOLI (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۲۱ (UTC)

باشگاه ورزشی تاج اصفهان

باشگاه ورزشی تاج اصفهان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «باشگاه ورزشی تاج اصفهان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله، منبع یا منابع قابل ارجاع در جهت بررسی صحت مطالب مندرج ندارد کامران اورفه (بحث) ‏۱۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۰۵ (UTC)

 • حذف شود موافق با نامزدکننده، به‌نظر من اگر منابع بهبود یابد مشکل خاصی ندارد. JomaIranگفتگو ‏۱۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۱۱ (UTC)
 • حذف شود این مقاله بدون منبع معتبر و مستفل است.Peyrovani (بحث) ‏۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۲ (UTC)

مختار علیزاده

مختار علیزاده (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مختار علیزاده (دوم)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیار سرشناسی افراد کاربران نظر بدهند MSes T / C ‏۱۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۵۶ (UTC)

اکبر حر

اکبر حر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «اکبر حر» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی MasoodHA (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۳۲ (UTC)

حذف شود ʃsʃsʃ (بحث) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۴۸ (UTC)

 • بماند وپ سرشناسی افراد شامل وی می شود در منابع ثانویه درباره وی اشاره شده است در ضمن ایشان دو فیلم 90 دقیقه ای سینمایی را کارگردانی نموده اند و در تولید چند فیلم سینمایی دیگر همکاری نموده اند MSes T / C ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۲:۱۴ (UTC)
 • دو فیلمی که می‌گویید سرشناس نیستند. در منابع ثانویه هم من ندیدم اسم ایشان را به عنوان کارگردان. MasoodHA (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۴ (UTC)

مرکز بررسی‌های استراتژیک امنیت ملی

مرکز بررسی‌های استراتژیک امنیت ملی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مرکز بررسی‌های استراتژیک امنیت ملی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی MasoodHA (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۳۰ (UTC)

عباس مصباح‌زاده

عباس مصباح‌زاده (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«عباس مصباح‌زاده»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی MasoodHA (بحث) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۵ (UTC)

 • حذف شود فاقد معیارهای سرشناسی استZoairani (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۹ (UTC)
 • حذف شود سرشناس نیست.--Freshman404Talk ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۳۵ (UTC)

مصطفی ایزدی (روزنامه‌نگار)

مصطفی ایزدی (روزنامه‌نگار) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«مصطفی ایزدی (روزنامه‌نگار)»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد سرشناسی ح. فاطمی«ب» ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۱۰:۴۹ (ایران) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۱۹ (UTC)

 • حذف شود بدون سرشناسی، فعلاً که ویکی‌پدیا عامل معروفیت ایشان است! JomaIranگفتگو ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۰۶ (UTC)
 • بماند روزنامه‌نگار سرشناس و متخصص در زمینه آیت الله منتظری. کتاب فقیه عالی قدر که او نوشته در شناخت آیت الله منتظری اهمیت دارد. --1234 (بحث) ‏۱۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۱۰ (UTC)
 • بماند ایشان از روزنامه نگاران و نویسندگان مطرح به خصوص در دوران اصلاحات هستند. علاوه بر این دارای تالیفات متعددی درباره مساپل سیاسی ایران نیز هستند.Diyarenoon (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۱۸ (UTC)

مریم سلیمی

مریم سلیمی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مریم سلیمی (دوم)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد سرشناسی ح.فاطمی«ب» ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۱۰:۵۰ (ایران) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۲۰ (UTC)

نظر پیش تر این این مقاله در اینجا سرشناسی خود را اثبات کرده است آیا دلیلی برای ایجاد یک نبح دیگر دارید؟ --AFlorence (بحث) ‏۲۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۴۵ (UTC)

 • حذف شود همان‌طور که در نبح اول گفتم این شخص سرشناس نیست چون هیچ منبع معتبری جز همشهری‌آنلاین (که مستقل نیست) به او نپرداخته. حائز رتبه شدن در یک زمینهٔ باریک در جشنواره مطبوعات ایران (به تنهایی) موجب سرشناسی نمی‌شود چون این جشنواره اهمیت کافی برای سرشناس کردن یک فرد را ندارد. Wikimostafa (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۱۷ (UTC)
 • بماندایشان سرشناسی کافی را دارند. سرشناسی عمومی برای این مقاله محرز است. در بسیاری از سایتهای خبری نوشته‌اند یا در مورد ایشان صحبت شده و موضوع پایان‌نامه ایشان برای اولین بار در ایران ارائه شده است. نکته مهم، وقتی در یک نبح مقاله‌ای می‌ماند اینکه آن را دوباره به نبح بیاوریم بی معنی است. جامعه یک بار سرشناسی مقاله را نشان دادند، دوباره آوردنش از نظر من صحیح نیست.--Behzad39 (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۱ (UTC)
 • @AFlorence و Behzad39: درود؛ وپ:غیرموقت را مطالعه کنید.--SunfyreT ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۶ (UTC)
  @Sunfyre: سلام آرمان جان، بله صحبت شما متین و منم قبول دارم اما در مقابل یکبار دلایل سرشناسی آورده شده است. -- Behzad39 (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۰۰ (UTC)
  @Sunfyre: سلام و درود، حرف شما درست ، شما یکبار به مقاله و همچنین نظرخواهی اول آن و منابعی که جدیدا افزودم نگاهی کنید تا شما هم بر اینکه نیازی به ایجاد یک نظرسنجی دیگه نبود واقف شود دوست خوبم AFlorence (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۲۶ (UTC)
 • بماند سرشناسی اشخاص را دارد ، کسی که کلی منبع گوناگون درباره وی یا در مصاحبه با وی منتشر شده و همچنین برگزیده جشنواره مطبوعات و موارد دیگر که هر کدام به تنهایی یا در کتار هم سرشناسی وی را اثبات می کند --AFlorence (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۲۸ (UTC)
 • بماند چند منبع معتبر و مستقل فقط در مورد کتاب‌هایش وجود دارد. Pirhayati (بحث) ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۴۱ (UTC)

گرافیک اطلاع‌رسان ۲

گرافیک اطلاع‌رسان ۲ (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«گرافیک اطلاع‌رسان ۲»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد سرشناسی ح. فاطمی«ب» ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۱۰:۵۱ (ایران) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۲۱ (UTC)

 • حذف شود ترجمه‌ای است از کتاب Infografia 2.0- سرشناسی ندارد JomaIranگفتگو ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۰۴ (UTC)
 • بماند این کتاب ترجمه کتاب نویسنده بنام این رشته آلبرتو کایرو است و یکی از منابع حوزه اینفوگرافیک در ایران است --AFlorence (بحث) ‏۲۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۱:۰۹ (UTC)
 • من نتوانستم ریویوهایی به زبان انگلیسی در مورد کتاب پیدا کنم. چون اصل کتاب به اسپانیولی است، اگر نقدها/معرفی‌هایی به یکی از این دو زبان یافت نشود نظرم این است که حذف شود. Wikimostafa (بحث) ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۸ (UTC)
 • سلام، @Wikimostafa: عزیز، در کاربر:AFlorence/کایرو برایتان یکسری از منابع را گذاشتم بررسی کنید، به نظرم شما بهتر می تونید از این نوشتارها دفاع کنید. ارادت --AFlorence (بحث) ‏۲۹ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۲۷ (UTC)
 • حذف شود سرشناس نیست. مهرنگار (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۲۳ (UTC)

نیم‌نگاه (روزنامه)

نیم‌نگاه (روزنامه) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «نیم‌نگاه (روزنامه)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی MasoodHA (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۱۱ (UTC)

مقاله نشریه نیم‌نگاه را که ایجاد کردم برای این بود که منابع معتبر ثانویه از جمله خبرگزای ایسنا، خبرگزاری فارس و روزنامه روزان درباره آن مطالبی منتشر کرده‌اند. کاربران می‌توانند همت کنند به جای برچسب نبح زدن به این مقاله سایر منابع معتبر ثانویه را به آن اضافه کنند. اصراری به ماندن این مقاله در ویکی‌پدیا ندارم چون نشریه زیاد است و خبرگزاری و رسانه هم بسیار اما می‌دانم که این مقاله قابل گسترش است. این دیگر به همت سایر کاربران بستگی دارد.Amidewiki (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۳۸ (UTC)

سید میثم آقا سید حسینی

سید میثم آقا سید حسینی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سید میثم آقا سید حسینی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی MasoodHA (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۳۲ (UTC)

سرشناسی که با همین مقاله‌ی مختصر هم مشخص است اما مقاله به شدت نیاز به تمیزکاری و بازنویسی داره من مقداری انجام دادم باید فرصت باشد تا مقاله بهتر شود. عزیزی (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۳۳ (UTC)
حذف شود. عدم سرشناسی .به احتمال زیاد این صفحه را خود این فرد ایجاد کرده است. این اقا یک نقاشی کشیده است که خود او ادعا کرده است بزرگترین تابلو جهان بوده است و این مطلب در جایی مثلاً گینس ثبت نشده است و تابلو هم از بین رفته است، و امکان بررسی صحت این مطلب هم وجود ندارد. در مورد کتابهایش هم همه آنها کمتر از ۱۰۰ صفحه و بسیار کوتاه هستند و اگر جملاتی از آنها را که در صفحه ویکی گفتاوردش نوشته بخوانید، کپی هزاران جلد کتابی است که در مورد موفقیت در بازار وجود دارد. بنابراین او را نویسنده نمی‌توان نامید.اما شاعر بودن او هم اثبات نشده است.دیوان شعر منتشر شده و معروفی ندارد و فقط چندین شعر از او منتشر شده است و هزاران نفر هستند که اشعاری از آنها در نشریات مختلف چاپ شده است.مطلب دیگر هیچ اطلاعاتی در مورد زندگی او و تحصیلاتش در صفحه وجود ندارد.Nargess.n (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۴۶ (UTC)
من مقاله را کاملا دگرگون کردم در شکل اولیه مقاله‌ی بدی بود اما الان منابع متعددی دارد. بله ایشان چندین سال است به عنوان کاریکاتوریست مطرح شده‌اند و در سایت‌های مختلف آمده است. در مورد آن نقاشی هم به هر حالا موضوعی بوده که در خبرنامه‌های مختلف آمده و هلال احمر هم در موردش نوشته. با شما در مورد شاعر نبودن موافق هستم. اما کاریکاتوریست هست. عزیزی (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۰۳ (UTC)
بماند مقاله با توجه به ویرایش‌هایی که در ان صورت گرفته است از حالت نابه‌هنجار قبلی بیرون آمده است. آقای سیدمیثم آقاسیدحسینی به عنوان کاریکاتوریست سرشناس است و کارتون‌های او در سایت‌های معتبر به‌طور مستمر منتشر می‌شود و در مورد او و کارتون‌های‌اش در سایت‌های معتبر و برنامه‌های تلویزیونی معتبر مطرح شده است. در زمینه‌های دیگر هم شهرت خبری پیدا کرده است و در حال حاضر هم پناهنده‌ی سیاسی در ترکیه است. مقاله هنوز جای کار دارد که امیدوارم علاقه‌مندان به ویکی‌پدیا در گسترش آن هم‌کار کنند.عزیزی (بحث) ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۰۳ (UTC)
درود.جناب .عزیزی .به نظر من کتابهایی را که شما اضافه کرده‌اید باید حذف شود چون هیچکدام را نمی‌توان کتاب نامید.کتابهایی با 16 ،20،24 ،32، 48 و حتی 80صفحه نمی‌توان کتاب نامید. آیا صفحه ویکی‌گفتاورد این فرد و جملاتی از کتابهایش را مطالعه کرده‌اید؟ فقط تکرار و کپی حرفهای هزاران کتابی است که در مورد موفقیت در بازار وجود دارد.و همه آنها توسط انتشاراتی نسیم کوثر و قم چاپ شده‌اند.به احتمال زیاد در آن انتشاراتی آشنایی داشته که کتاب 16 صفحه‌ای را چاپ کرده و نامش را کتاب گذاشته است. با این کتابها هم کسی نویسنده محسوب نمی‌شود.Nargess.n (بحث) ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۵۶ (UTC)
نرگس عزیز، با شما موافق هستم. من بخش‌های وسیعی از مقاله از جمله شعر را حذف کردم. این کتاب‌ها را ندیدم و راست می‌گوید شاید بهتر باشد حذف شود. تنها نکته‌یی که در مورد ایشان اهمیت دارد کاریکاتورهای ایشان است که از سبک خاصی برخوردارند من هم از طریق کارتون‌هایی که از ایشان دیدم با نام عجیب و غریب و طول و درازشان آشنا شدم. به عنوان کارتون ست حالا که مقاله‌یی در ویکی‌پدیا دارد بهتر است مقاله‌اش بماند گیرم بخش کتاب‌ها هم حذف شود. عزیزی (بحث) ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۴۲ (UTC)

شاهین یارمحمدی

شاهین یارمحمدی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شاهین یارمحمدی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۳:۴۱ (UTC)

بماند با سلام احترام و عرض ادب نخست از حذف نکردن مقاله سپاسگزارم و نظرم درباره اقای شاهین یارمحمدی ماندن میباشد زیرا ایشان از کارنامه کاریشان معلوم است که سرشناس هستند و با توجه به تحصیلات عالی شان هنرمند باسوادی هستند.Williamaliallahyari --علی الهیاری ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۷ (UTC)

بماند سرشناس است و بهتر است بماند.لوک (بحث) ‏۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۱ (UTC)

واهمه‌های حضور (آینه‌ها)

واهمه‌های حضور (آینه‌ها) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «واهمه‌های حضور (آینه‌ها)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر
 • منابعی که سرشناسی فیلم را نشان دهند نیافتم Wikimostafa (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۳۰ (UTC)
 • حذف شود: بر مبنای معیارهای مرتبط یا اصلی؛ سرشناس نیست. KOLI (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۰۴ (UTC)


واهمه‌های حضور (موج و دریا)

واهمه‌های حضور (موج و دریا) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «واهمه‌های حضور (موج و دریا)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر
 • منابعی که سرشناسی فیلم را نشان دهند نیافتم Wikimostafa (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۳۱ (UTC)

من ریموند کارور هستم

من ریموند کارور هستم (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «من ریموند کارور هستم» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی ندارد MasoodHA (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۳۰ (UTC)

 • حذف شود: نه نویسنده آنچنان شهیر است و نه اثر سرشناس. KOLI (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۱۰ (UTC)

پرهام شهرجردی

پرهام شهرجردی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پرهام شهرجردی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناس نیست. همچنین این سایت که در مقاله آمده متعلق به خود ایشان است: poetrymag

MasoodHA (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۵۹ (UTC)
 • حذف شود عدم سرشناسی؛ کیفیت افتضاح مقاله.. JomaIranگفتگو ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۵۴ (UTC)

ناهید پیرنظر

ناهید پیرنظر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ناهید پیرنظر» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۱ (UTC)

این شخص علاوه بر اینکه استاد دانشگاه UCLA هست، در ایرانیکا مقاله نوشته و با شبکه اندیشه هم مصاحبه داشته. از نگاه من که سرشناسی را دارد. --Rostam2 (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۶ (UTC)

علی صفری

علی صفری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علی صفری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی (پیش‌از این ۱ نوبت حدف سریع شده‌است) KOLI (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۱۲ (UTC)

ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/مسعود رجب پور

شهریار پارسه

شهریار پارسه (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شهریار پارسه» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

درود؛ لطفا سرشناسی را بررسی فرمایید. به گمانم بر وپ:هنرمند منطبق نیست. سیدمرتضا گفتگو :) ‏۱۹ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۰۴ (UTC)

آمی تیس

آمی تیس (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آمی تیس» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

دوباره نویسی. نام دیگر کاساندان در تاریخ کتسیاس آمی‌تیس است. ولی هر دو نام برای یک نفر هست Rostam2 (بحث) ‏۲۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۵۸ (UTC)

برای اطلاعات بیشتر، مقاله کاساندان را بخوانید.--Rostam2 (بحث) ‏۲۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۰ (UTC)

عاصم اردبیلی

عاصم اردبیلی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«عاصم اردبیلی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۱۷ (UTC)

بماند. آشکارا در اجتماع به قدر بسنده بزرگی سرشناسی حتی بالاتر از متعارف دارد. در واقع از انگشت شمار شعرای برجسته زبان خودش در روزگار خودش بوده‌است. شاید شهرت بی همتای شهریار این‌ها را به محاق برده‌است. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۹ (UTC)

 • حذف شود فاقد معیار های سرشناسی اعم از افراد خلاق و یا عمومی است Hootandolati(بحث) «چهارشنبه،۶ دی ۱۳۹۶، ساعت ۰۱:۵۸ (ایران)» ‏۲۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۲۸ (UTC)

غزل بهارستانی

غزل بهارستانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «غزل بهارستانی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مشکل سرشناسی دوستدار ایران بزرگ ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۱۴ (UTC)

فهرست مشاهیر شیراز

فهرست مشاهیر شیراز (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فهرست مشاهیر شیراز» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این صفحه در قالب الگو ایجاد شده است و متناسب در فضای نام مقاله نمی باشد. قبلا در بحث صفحه اطلاع رسانی شده بود. پژگچ (بحث) ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۵۸ (UTC)

 • نظر اگر فضایش درست نیست و اصل کار (محتوا) درست است، راهش نبح آوردن نیست بلکه باید به فضای درست منتقل شود! @Modern Sciences: درود. نظرتان درباره فضای ایجاد چیست؟ مهرنگار (بحث) ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۵ (UTC)

بنده نیز با مدیر مهرنگار موافقم به فضای جدید همچون با قالب ناوباکس منتقل شد و این نبح با وپ برف بسته شودMSes T / C ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۱ (UTC)

موافق با Modern Sciences. --Freshman404Talk ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۵۰ (UTC)

علی دباغ

علی دباغ (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علی دباغ» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

معیارهای لازم برای اثبات سرشناسی آورده نشده است. خواهشمند است بررسی فرمایید وهمن (بحث) ‏۲۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۲۴ (UTC)

 • بماند با توجه به رتبه استاد تمامی ایشان دارای سرشناسی هستند.و طبعا این نظرخواهی باید بسته شودZoairani (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۲ (UTC)

محمود حبیبی کسبی

محمود حبیبی کسبی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمود حبیبی کسبی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۸ (UTC)

 بماند

منوچهر کاشف

منوچهر کاشف (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«منوچهر کاشف»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۲۶ (UTC)

 • بماند این فرد جز ویراستاران دانشنامه ایرانیکا است و مقالاتی هم در زمینه ایرانشناسی نوشته‌است. به نظرم سرشناسی را دارد. --Rostam2 (بحث) ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۰ (UTC)
 • بماند مشخصات او در این مقاله نشان می‌دهد که سرشناسی دارد. لوک (بحث) ‏۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۶ (UTC)
 • هر کسی که تدریس و تحقیق می‌کند لزوماً سرشناس نیست. انتشار مقاله و کتاب لازمه کار یک محقق است. این شخص را به‌طور خودکار سرشناس نمی‌کند. وپ:استاد باید در مورد او سنجیده شود. اگر سردبیر ایرانیکا بود یک چیزی، ولی او دستیار سردبیر است. از نظر من سرشناسی روشن نیست. --1234 (بحث) ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۴ (UTC)
 • حذف شود مقاله نوشتن و ترجمه کردن دلیل سرشناسی نیست. Freshman404Talk ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۴۰ (UTC)

چهار عنصر

چهار عنصر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «چهار عنصر» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۱۶ (UTC)

باشگاه فوتبال دریای بابل

باشگاه فوتبال دریای بابل (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «باشگاه فوتبال دریای بابل» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۲ (UTC)

 • بماند یک باشگاه فوتبال است و در وبگاه سازمان لیگ پروفایل دارد؛ در وبگاه باشگاه "خونه‌به‌خونه" که متعلق به همان منطقه است نیز درباره بازی دوستانه این باشگاه توانستم اطلاعاتی بگیرم. درکل با اینکه بخش‌هایی از مقاله صرفاً جنبه هواداری دارد اما با حذف یا تغییر آن‌ها مقاله دارای شرایط لازم و سرشناسی است. JomaIranگفتگو ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۹ (UTC)

م. ح. عباسپور

م. ح. عباسپور (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «م. ح. عباسپور» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۳۱ (UTC)

 • حذف شود در گودریدز ۲ کتاب از این نویسنده معرفی شده [۲] و سایر کتابهای ایشون از جمله نقدی که بر صادق هدایت نوشته معرفی نشده. به نظرم مرادجسین عباسپور مصداقی برای رهنمود یک‌خطی سرشناسی هست و داشتن مقاله برای این نویسنده مناسب نیست. --دوستدار ایران بزرگ ‏۲۹ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۴۲ (UTC)
 • حذف شود در منابع خبری پوشش و نقدی ندارد. لااقل منابع این مقاله این را نشان می‌دهد. برای مشخص شدن سرشناسی‌اش لازم است که منابع معتبر به آثارش پرداخته باشد و نقد آثارش به طور متعدد و گسترده در رسانه‌ها منتشر شده باشد که چنین چیزی در بین منابع این مقاله دیده نمی‌شود.Peyrovani (بحث) ‏۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۱۷ (UTC)

محمدرضا شایع

محمدرضا شایع (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمدرضا شایع» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مشکل سرشناسی ارادتمند -- جواد|بحث (۷ دی ۱۳۹۶ -- ۱۴:۰۷) ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۳۷ (UTC)

 • از دید من فرد سرشناسی است چون به فرض در سایتی مثل رادیوجوان بالغ بر ۴ میلیون شنونده برای یکی از آثارش دارد و دیگر آثارش حداقل یک میلیون بار شنیده شده اند بیشتر خیلی از افرادی که در ویکی پدیا مقاله دارند بماند Mahdi9876 (بحث) ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۱:۰۴ (UTC)

جشنواره سینما حقیقت

جشنواره سینما حقیقت (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «جشنواره سینما حقیقت» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)

 • بماند با توجه به پوشش گستردهٔ منابع معتبر، کاملا سرشناس است. -- Mahdi 28 ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۰۷ (UTC)

تحلیل مستعار

تحلیل مستعار (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «تحلیل مستعار» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

در درخواست حس دلیل حذف منابع نامعتبر ذکر شده بود، سرشناسی و منابع نیازمند بررسی‌ست ‎محمدحسین ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۱۹ (UTC)

حدیث مدنی

حدیث مدنی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «حدیث مدنی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی کامران اورفه (بحث) ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۲۱ (UTC)

ابراهیم نصرآبادی

ابراهیم نصرآبادی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ابراهیم نصرآبادی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۰۲ (UTC)

مزامیر (مجموعه شعر)

مزامیر (مجموعه شعر) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مزامیر (مجموعه شعر)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی Zoairani (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۲۸ (UTC)

بماند مقاله بدون مشکل با منبع ساخته شده. نمی‌دانم مشکلش چیست. سالانه هزاران هزار کتاب شعر در ایران منتشر می‌شوند. قرار نیست همه همه‌ی کتاب‌ها را بشناسند و در حد کتاب‌های فهیمه رحیمی یا مثلاً احمد شاملو شناسا باشند. اگر کتاب شعری آن‌قدر مهم بوده که در تاریخ شعر نو مورد بررسی قرارگیرد پس آن‌قدری در نظر اهل فن مهم هست که در ویکی‌پدیا مقاله هم داشته باشد. پ. پژوهش (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۵ (UTC)

@Anvar11: معیارهای ۱ و ۵ را به وضوح دارد. اولاً در کتاب «تاریخ تحلیلی شعر نو» که معتبرترین منبع نقد و بررسی شعر نوی فارسی‌ست مورد بحث قرار گرفته؛ همچنین در کتاب «تئوری شعر» اسماعیل نوری‌علا (ص۶۰ و ۲۲۵) (این شد دوتا منبع تاریخ‌نگاری شعر نوی فارسی) و ثانیاً نویسنده‌اش پرویز داریوش است که گمان نکنم کسی در سرشناسی‌اش تردید داشته باشد. پ. پژوهش (بحث) ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۰۶ (UTC)
در مورد معیار ۱ لازم است مشخص شود که در آن کتابها که ذکر فرمودید راجع به این کتاب خاص بحث و نقد شده یا کلاً کتابهای شعر را ذکر کرده اند و این کتاب را هم در بین آنها آورده. صرف اینکه در یک کتاب تحلیلی اشاره ای هم به یک کتاب یا شعر خاص صورت گرفته باشد، کافی بنظر نمی رسد.
در مورد بند ۵ میگوید نویسنده بطور خارق العاده‌ای سرشناس باشد.--Anvar11 گفتگو ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۴۱ (UTC)
به نظر دارید دنبال بهانه برای ناسرشناس‌نمایاندنش می‌گردید. شما یک کتاب پیدا کنید که در مورد «یک کتاب» نوشته شده باشد. در بهترین حالتش می‌شود یک کتاب یافت که در مورد آثار یک نویسنده نوشته شده باشد. کتاب‌هایی که به عنوان نمونه آوردم منابع اصلی تاریخ شعر نوی فارسی‌اند، از نویسندگانی سرشناس و خود کتاب‌ها هم بسیار سرشناس و مرجع. در مورد بند ۵ هم که دیگر توضیح لازم نیست. پرویز داریوش برای همه شناساست. حالا نه در حد سوپرمن یا احمد شاملو یا دیگر سلبریتی‌ها ولی برای هرکه اهل ادبیات باشد «به طور خارق‌العاده‌ای» شناساست. پ. پژوهش (بحث) ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۲۴ (UTC)
دنبال بهانه گشتن جمله خوبی برای شروع بحث نیست و ممکنست شبهه نیت یابی را تداعی کند. اما بنظر من اینطور میاید که در یک کتاب تحلیلی شعر، ذکر نام یک شعر و یا کتاب شعر در میان بقیه کتب و اشعار نمیتواند دلیل سرشناسی آن کتاب باشد.--Anvar11 گفتگو ‏۹ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۱۳ (UTC)
 • بماند همان دو منبعی که پ. پژوهش آورده برای ماندن مقاله کفایت می‌کند. Wikimostafa (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۲۲ (UTC)

قانون الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران

قانون الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «قانون الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۲۴ (UTC)


استادان علیه تقلب

استادان علیه تقلب (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «استادان علیه تقلب» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر
 • وبلاگ ناسرشناس با مطالب قدیمی و به‌روزنشده. Wikimostafa (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۱۳ (UTC)

نظر درود. مطالبش که مال تیر ۹۶ است حال بگذریم که وبلاگ است. قارونی گفت‌وگو ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۲۵ (UTC)

 • بماند با این که وبلاگ است و حرکت جالبی است: مقاله قدیمی است و به گمانم در بین استادان دانشگاهها و دانشجوها شناخته شده است. منابع را اصلاح کردم و تمیزکاری شد. قارونی گفت‌وگو ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۵۹ (UTC)
 • بماند با نظر @Gharouni: موافق هستم؛ وبلاگ با وجود قدیمی بودن، مقالات مناسبی دارد و صفحه ویکی پدیای وبلاگ می تواند با بروزرسانی مطالبی در مورد نویسندگان، رویدادهای مربوطه و غیره تقویت شود. --Alitehrani68 (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۰۷ (UTC)
 • بماند سرشناس است. Khobi1396 (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۰۸ (UTC)
 • حذف شود یک وبلاگ بدون بازدید کننده که در ماه چهار تا پست هم نمیزاره. موضوع وبلاگ توهین به دانشجویان و جامعه دانشگاهی ایران هست. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۱۷ (UTC)
 • بماند «بلاگ بودن» یا «به روز نشدن» هیچ یک دلیل بر حذف نیست. اگر به روز نشده شاید به این دلیل بوده که فیلتر شده. در منابع معتبری مثل ژورنال های زیر پوشش داشته است:
 • https://link.springer.com/article/10.1007/s10805-013-9193-8
 • https://www.scidev.net/global/communication/
 • https://link.springer.com/article/10.1007/s11948-010-9206-6 --1234 (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۲ (UTC)
 • بماند سرشناسی یک موضوع اینچنینی مانند یک مکان است و نباید با سرشناسی افراد مقایسه شود. مثلا نام یک روستا هر چقدر هم کوچک و دورافتاده باشد اما بازهم ارزش دانشنامه ای دارد.

Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۰۲ (UTC)

سن ازدواج در ایران

سن ازدواج در ایران (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«سن ازدواج در ایران»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی نداره. اینجا رساله یا کتاب قانون نیست که بیاییم سن ازدواج تعیین کنیم. همینکه یک عدد در مقاله مربوط به ازدواج قرار بدیم کافی است. دوستدار ایران بزرگ ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۳۴ (UTC)

 • حذف شود غیر دانشنامه‌ای است و مطالب بسیار زیادی در مقاله گنجانده شده که ارتباط مستقیم با عنوان ندارند. --Anvar11 گفتگو ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۴۱ (UTC)
 • نظر :) کلیه نظرسنجی‌های ویکی‌پدیا چه این چه چندین نظرسنجی‌حذفی که پیش‌تر جمع‌بندی شد را دیگر قبول ندارم، وضعیت، وضعیت رأی شماری شده‌است. تجربهٔ نظرسنجی‌های حذف پیشین این را نشان داده‌است. برابری در برابر قانون (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۴۸ (UTC)
@برابری در برابر قانون: اگر نظر سایر کاربران رو قبول ندارید در وپ:تام مطرج کنید اینجا جایش نیست. مقاله‌ای که ایجاد کردید پر از مطالب اشتبه هست چه کسی گفته دلیل ازدواج نکردن پسران ادامه تحصیل هست؟ ما که می بینین دخترها بیشتر از پسرها ادامه تحصیل میدند. خط اول مقاله دو جمله که نفی کننده هم هستند پشت سرهم نوشته شده … --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۵۴ (UTC)
@Doostdar: نظر را قبول دارم، مجدد بخوانید گفتم رأی شماری می‌شود و بنده قبول ندارم رأی شماری را. این مقاله این‌قدر قدیمی است که من نمی‌دانم این را من اضافه کرده‌ام یا نه، اما پاسخ شما روشن است، چه کسی گفته‌است!؟ اگر من این مطلب را اضافه کرده‌ام حتما در منبع بوده‌است، من از شما تسلط بیشتری دارم و مطالب بدون منبع را در مقالات هرگز در تمام این سال‌ها قرار نداده‌ام، در نتیجه سؤال شما اشتباه است. نباید این سؤال را اینجا بررسی کنید. باید بروید مطلب را ببینید منبع اش را ببینید، در آنجا درخواست‌های‌تان را ارائه کنید. ووو… نه اینکه نظرخواهی سانسور راه بیاندازید. من حتماً وقتم را تلف نمی‌کنم که به مقاله بروم، چون اصلاً سؤال شما بی‌ربط است، و حتی اگر هم بجا باشد راهش ساخت نظرخواهی سانسور نیست، مسلماً. برای من که کوچکترین ارزشی ندارد، اصلاً مقاله حذف شود، نشود. کلا می‌گویم سؤال‌تان در این‌جا بی‌جاست… چه کسی گفته‌است؟ پاسخ: حتما در منبع است. پاسخ دوم: این سؤال به نظرخواهی حذف چه ربطی دارد!؟ برابری در برابر قانون (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۰۶ (UTC)
احتمال دارد این مطلب توسط یکی از دوستان شما اضافه شده باشد [۳]، شما به استناد این مطلب نظرخواهی حذف ایجاد می‌کنید؟! از شما این استدلال‌ها بعید است… البته با این رأی‌شماری‌ها و حذف‌ها هیچ مشکلی ندارم، وشعیت به نظر بدتر از این حرف‌هاست که آدم غصه یکی دو تا مقاله کمتر با بیشتر شدن را بخورد… ما چی کاره‌ایم که غصه بخوریم… برابری در برابر قانون (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۱۶ (UTC)
شما اولین کاربری بودید که این مقاله رو ایجاد کردید و یک سری مطالب در اون قرار دادید [۴] به نوعی تحقیق دست اول انجام دادید. چه کسی گفته ازدواج نکردن پسرها ربطی به علایق شخصی شون نداره؟ ربطی به هزینه‌های گزاف یک شب مراسم عروسی نداره ولی به داشتن یا نداشتن مسکن ربط داره؟ این مقاله پر از جانبداری و مطالب تخیلی هست و باید هر چه سریعتر حذف بشه. مگر ویکی‌پدیا جای تحلیل شخصی هست که دلایل بالا یا پایین رفتن سن ازدواج را بررسی می‌کنید. شما مقاله ای رو ایجاد کردید که سرشناسی برای داشتن مقاله جداگانه نداره مثل این هست که برای پایین آمدن سن طلاق در ایران مقاله ایجاد کنیم. من اگر از دوستان دعوت به مشارکت کنم اونها را به ویکی‌کتاب هداست می‌کنم نه جایی مثل ویکی‌پدیا که بعضی از کاربران نظرات شخصی خودشون رو در مقاله‌ها قرار میدن. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۲۱ (UTC)
باز هم بگویم؟ بنده در تمام این سال‌ها یک بار هم در هیچ مقاله‌ای هیچ مطلبی را بدون منبع قرار نداده‌ام حتی یک مرتبه… و اینکه مطلبی که کسی در ویکی‌پدیا وارد می‌کند هیچ ارتباطی با نظر شخصی فرد ندارد… این را باید به چپ و راست هزار هزار هزار بار گفت… واقعاً به نظرم قبول این مطلب برای بیشتر کاربران خیلی سخت شده‌است… حالا اینکه در مورد سن ازدواج است، وای به حال اینکه در مورد مطالب دیگر چیزی وارد کنید!!! اگر مطالب را قبول ندارید جایش در صفحهٔ بحث مقاله است، نه ایجاد نظرسنجی حذف مقاله! به علاوه مهم‌تر از آن این هزار بار برای همه، آن چیز که یک کاربر به مقاله می‌اقزاید لزوماً مطابق و موافق با نظر شخصی آن فرد نیست ای جماعت ایرانی ویکی‌پدیا، به خداوندی خدا دانش‌نامه یعنی جایی که تمام مطالب از دیدگاه‌های متفاوت توسط افراد قرار داده می‌شود و هیچ‌گاه نباید و نمی‌توان نظر شخصی افراد را از نوع مطالبی که ویرایش می‌کنند حدس زد… همین. برابری در برابر قانون (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۴۲ (UTC)
 • بماند مشکلی ندارد. یک مسئله قانونی سرشناس و دارای اهمیت است. مشابهش Age of marriage in the United States وجود دارد. 1234 (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۱۸ (UTC)
 • بماند دلیل حذف، سرشناسی مطرح شده. موضوع سرشناسی دارد چرا که در منابع مختلفی (از جمله آنچه در مقاله ذکر شده) موضوع بحث بوده‌است. شاید محتوای مقاله عالی نباشد، اما چارهٔ آن هم حذف نیست، بلکه ویرایش است. — حجت/بحث ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۵ (UTC)
مقایسه کردن ویکی‌پدیای فارسی با ویکی‌پدیای انگلیسی صحیح نیست آن هم برای مسایل مربوط به ایران. در ویکی‌پدیای انگلیسی حتی برای قوانین زنا در آمریکا هم مقاله وجود دارد به دلیل آزاد بودن ازدواج با محارم در بسیاری از ایالتها ویکی‌پدیای فارسی پر از مقالات خرد است و بسیاری از کاربران در مسائل مربوط به ایران نظرات شخصی خودشون رو نوشتند و این از اعتبار مقاله کم میکنه. چنین مقالات با نظرات شخصی بهتره حذف بشن. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC)
خوب چون تا حالا نبوده هیچ وقت نباید باشد؟ موضوع را بنگرید. اگر می‌گویید موضوع جایی در ویکی ندارد پس چطور برای یک کشور دیگر شده بماند. اگر مطلبی ضعیف است پاک شود نه این که مقاله از بیخ و بن نابود شود. 1234 (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۴۱ (UTC)
 • * حذف شود به نظرم در ازدواج در ایران یا امثال آن ادغام شود. Freshman404Talk ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۵۹ (UTC)
 • بماند موضوع مقاله سرشناس است. Mahdi 28 ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۴۹ (UTC)

محمد میرزابیگی

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
حذف شود. پویان (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۱۰ (UTC)


محمد میرزابیگی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمد میرزابیگی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد اهمیت و سرشناسی اشخاص AFlorence (بحث) ‏۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۵۰ (UTC)

 • حذف شود عدم انطباق با معیار سرشناسی افراد.--Anvar11 گفتگو ‏۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۳۱ (UTC)
 • حذف شود فاقد معیارهای سرشناسی Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۲۸ (UTC)
 • حذف شود فاقد معیارهای سرشناسی. باید حذف سریع میشد Freshman404Talk ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۴۷ (UTC)

مبانی نظریه مشروطه‌خواهی

مبانی نظریه مشروطه‌خواهی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مبانی نظریه مشروطه‌خواهی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی Freshman404Talk ‏۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۳۸ (UTC)

ندا امین

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
حذف شود پویان (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۰۹ (UTC)


ندا امین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«ندا امین»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف سریع برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۵۴ (UTC)

--1234 (بحث) ‏۱۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۵۴ (UTC)
 • حذف شود فاقد سرشناسی. Nargess.n (بحث) ‏۱۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۱۸ (UTC)
 • ؟ پرسش: ایجاد کننده محترم تا چه به زبان عبری تسلط دارد که این مطالب را از سایتی عبری نقل کرده !!!!
 • הבלוגרית האיראנית שנמלטה לישראל החלה להשתקע בארץ, ותחל מחר (שלישי) ללמוד עברית באולפן של הסוכנות היהודית בירושלים. הבלוגרית נדא אמין נחתה בשבוע שעבר בישראל לאחר שנמלטה מאיראן לטורקיה לפני כשלוש שנים. טורקיה תכננה לגרשה גם כן, ככל הנראה בעקבות לחץ מטהראן. לדבריה של אמין, היא ספגה איומים מצד סוכני מודיעין איראנים בטורקיה. שר הפנים אריה דרעי התיר את כניסתה לישראל בעקבות בקשה של אגודת העיתונאים בירושלים. אם הייתה חוזרת לארץ מוצאה, הייתה צפויה לעונש מוות.

אמין, בת ۳۳, כותבת בין היתר עבור "טיימס אוף ישראל" בגרסה הפרסית. היא אף כתבה ספר על זכויות נשים באיראן, אך זה נאסר לפרסום. החלטתו יוצאת הדופן של שר הפנים הגיעה כאמור בעקבות בקשה של אגודת העיתונאים בירושלים להעניק מקלט בישראל לעיתונאית שנמצאת בסכנת חיים. באגודה הבהירו כי אמין צפויה להיעצר מיד עם הגיעה לאיראן ונשקפת לה סכנת חיים והוצאה להורג בשל עבודתה העיתונאית.

יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית נתן שרנסקי אמר כי "ישראל נוסדה כדי להוות מולדת לעם שסבל מרדיפות. הסוכנות היהודית, גאה ליטול חלק בקליטתה של נדא במדינה היחידה שהעניקה לה מקלט". לדבריו, הוא שיחח עם הבלוגרית ואיחל לה הצלחה בלימודים. "הבעתי את תקוותי שהיא תוכל לחזור לאיראן חופשית ולתרום לכינונם מחדש של היחסים הקרובים בין עמינו", הוסיף. כמו כן, הוא ציין שמאות עולים צעירים מרחבי העולם מצטרפים מדי שנה לאולפן עציון שבירושלים, שם הם לרוב משתתפים בתכנית למשך חמישה חודשים.

 • اگر خودتان زحمت تهیه رفرنس را می‌کشید حداقل قبل از انتشار نگاهی دقیق تر بیاندازید. اگر هم سایر دوستانتان همراهی می‌کنند بازهم چون شما منتشر می‌کنید در برخی از آنها بازنگری کنید Hootandolati(بحث) «شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۶، ساعت ۲۰:۵۰ (ایران)» ‏۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۲۰ (UTC)
 • ؟ پرسش: اول صفحه اصلی را درست می‌کنید بعد در صفحه تمرین ان را ایجاد می‌کنید!!!! Hootandolati(بحث) «شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۶، ساعت ۲۲:۵۲ (ایران)» ‏۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۲۲ (UTC)
 • Symbol reply.svg پاسخ: سؤال یک: من متوجه منظور شما نمی‌شوم. ویرایشگر باید پاسخگوی محتوای مقاله باشد، نه اینکه مدرک ارایه کند که اگر از یک منبع انگلیس یا ترکی یا آلمانی استفاده کرده المانی بلد است یا نه و همین‌طور عبری. اگر آنچه نوشتم و آنچه استناد دادم ایرادی دارد بفرمایید. پاسخ سؤال دوم: مقاله را در ورد نوشته بودم. به فحه تمرین منتقل کردم که هم برای ویرایش‌های بعدی در دسترس باشد و هم برای تکمیل مقاله در آینده. ایراد این موضوع کجاست؟ اینجا صفحه بحث مقاله است. جای نوشتن انتقاد از ویرایشات کاربر در صفحه بحثش است. ضمناً احیانا اگر خشخاشی مانده که مته نگذاشته‌اید یکدور دیگر بررسی بفرمایید. -)))
 • Symbol reply.svg پاسخ: به پاسخ!!!!!! وقتی مطلبی را ایجاد کرده‌اید که خودتان توانایی ارجاع به رفرنس را ندارید و حتی نمی‌دانید رفرنس در چه موضوعی مطلب زده‌است و متن ان در مورد چیست چگونه باید به این ارجاع اطمینان پیدا کرد؟!!!!!! اگر فردی صفحه ای به هر زمانی ارجاع می‌دهد قاعدتاً باید ان زمان را بداند تا ارجاعی به اشتباه و نادرست به متن اضافه نکند. نه اینکه صرفاً هرکجا عکسی زده شده و به او معرفی کردند به عنوان منبع اعلام کند. اینجا ویکی است و محل دانشورزیدن نه ارجاعات مجهول و ندانسته!!! علت اینکه دوستان به این بحث و مواردی که شما نوشته‌اید به دیده شک می نگردند ان را تحقیق دست اول می‌دانند همینگونه تفکرات مبنی بر مهم نبودن رفرنس و بی‌اهمیتی به دانشورانه بودن موضوعات است Hootandolati(بحث) «سه‌شنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۶، ساعت ۰۰:۲۸ (ایران)» ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۸ (UTC)
 • حذف شود این خانم سرشناسی دارد اما متن کلی نوشتار، یک تحقیق دست اول است. AlmaBeta (بحث) ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۵۱ (UTC)
پس باید مقاله دارای قسمت‌های بدون منبع باشد لطفاً ان قسمت‌ها را معرفی فرمایید که اصلاح شود. Khobi1396 (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۲۴ (UTC)
اگر سرشناسی دارد پس باید بماند. همه مقاله که تحقیق دست اول نیست. بنده خودم با منابع معتبر مطلب به مقاله اضافه کردم. داشتن بخش‌های تحقیق دست اول دلیل بر حذف نمی‌شود. لطفاً سیاست حذف را مطالعه کنید. 1234 (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۲۸ (UTC)
 • حذف شود هرچند که منابع زیادی دارد ولی در متن دلیلی بر سرشناسی شخص ندیدم. (چه کاری کرده که سرشناس است؟!!) Freshman404Talk ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۵۷ (UTC)
دوستم شما خودتان جواب خدتان را داده‌اید. وجود منابع زیاد یا عمق پوشش داده شدن فرد در رسانه‌ها و داشتن مقاله در دو ویکی دیگر از جمله ویکی مهم المانی با ان سخت گیریها. ضمناً ایشان بعنوان ژورنالیست که در بخش فارسی تایمز او اسراییل می‌نویسد سرشناسی را دارد. Khobi1396 (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۲۹ (UTC)
 • بماند منابع زیادی دارد و سرشناس است در چنر وقت اخیر اخبار زیادی پیرامون وی منتشر شده یک دانشنامه جامع باید به گونه ای باشد که وقتی برای عده زیادی اط افراد در خصوص فرد با موضوعی سؤال پیش می‌آید و به اینترنت مراجعه می‌کنند پاسخی در خور به ایشان ارایه کند

Hasanvand (بحث) ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۱۸ (UTC)

 • حذف شود هم نظر با Freshman404

MSes T / C ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۳۱ (UTC)

 • حذف شود چیزی که فرد را سرشناس کند نیافتم. کوروش تهرانی (بحث) ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۴۷ (UTC)
 • بماند سرشناسی دارد، اینجا محل بحث پیرامون کیفیت و کمیت مقاله نیست اینجا محل پاسخ دادن به درخواسط حذف مقاله است /یک مقاله باید وجود داشته باشد تا کمی و کاستی‌های آن برطرف شود@AlmaBeta:

مهم این نیست که از نظر شما سرشناس هست یا خیر، مهم اینه که عنوان مقاله که در این مقاله یک شخص است سرشناس هست یا خیر که سرشناسی این شخص محرز است. @Freshman404: اگر با شاخص‌های شما در مورد سرشناس بودن یا نبودن ویکی‌پدیا جلو می‌رفت که خیلی از شخصیت‌های سرشناس منجمله آقای دوربینی مقاله‌ای در ویکی‌پدیا نداشتند. یک دانشنامه جامع و پویا باید در مورد تمام سؤال‌ها و مجهولات ذهن یک مخاطب پاسخ و اطلاعات داشته باشد. -- آرامش من (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۵۳ (UTC)

 • آرامش من، شما که تنها یک روز است عضو ویکی شدید، چگونه و کی به قوانین سرشناسی ویکی مسلط شدید و آن را به کاربران باتجربه‌ای مانند جناب Freshman404 می‌آموزید؟!!Nargess.n (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۰۰ (UTC)
 • نظر هم نظر با Nargess.n گرامی در مورد اظهارات کاربر یک روزه!. Poya-P (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۴۹ (UTC)

استدلال ایشان درست است در مورد یک دانشنامه جامع چنین انتظاری وجود دارد Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۰۶ (UTC)

نظر در مورد ابهامی که مطرح شد؛ توجه داشته باشید که بسیاری از بازیگران سیاهی لشکر هم ممکن است نامشان در تیتراژ بیاید و در منابعی نیز به همین دلیل به نام آنان اشاره شود ولی این موضوع دلیل بر سرشناسی نیست. --Freshman404Talk ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۳۸ (UTC)
 • حذف شود عدم سرشناسی. Poya-P (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۵۸ (UTC)
 • حذف شود با نظر دوستان باتجربه‌ای که در قامت مخالف نظر گذاشتند موافق هستم ضمن اینکه استدال‌ها و تلاش کاربر آرامش من برای جلوگیری از حذف مقالات مشابه کاملاً عجیب است و یک نمونه آن در صفحهٔ بحث خود بنده است که به دلیل لحن نامناسب زحمت هیچگونه پاسخ را بر خودم هموار ننمودم -- کامران اورفه (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۵۸ (UTC)
 • حذف شود این نوشتار آشکارا یک تحقیق دست اول است باید حذف گرددMSes T / C ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۱۲ (UTC)
 • حذف شود با توجه به اینکه نویسنده صفحه از منبعی استفاده کرده که آشکارا حتی نمی‌داند در چه موضوعی در ان صحبت شده Hootandolati(بحث) «سه‌شنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۶، ساعت ۰۰:۲۸ (ایران)» ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۸ (UTC)
 • من بار دیگر به مقاله نگاه کردم، جالب است عزیزان می‌فرمایند تحقیق دست اول است، مقاله ای که تک تک کلماتش منبع دارد، بعضاً چندین منبع دارد چطور می‌تواند تحقیق دست اول باشد؟ منظور از تحقیق دست اول که مطرح شده چیست؟
 • بعضی از دیگر عزیزان می‌گویند "چیزی از شخص ندیده‌اند که او را سرشناس کند", چیزی که ما کاربران باید ببینیم پوشش رسانه ای منابع معتبر است. اگر به مقاله نگاه کنید پوشش گسترده منابع معتبر از بی‌بی‌سی تا رادیو فردا و دویچه وله و … را می‌بینید. در مورد این شخص پوشش گذرا و اشاره ای نیست، بلکه بی‌بی‌سی و رادیو فردا و دویچه وله یک مقاله در مورد او نوشته‌اند. او سوژهٔ اصلی منابعی است که در مقاله دیده می‌شوند. این یعنی او پوشش عمیق دارد. 1234 (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۳۴ (UTC)

بیمه تجارت نو

بیمه تجارت نو (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «بیمه تجارت نو» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۱:۳۷ (UTC)

 • نظر-- سرشناسی هریک از افراد، مؤسسات، شرکتها و… بر اساس زمینهٔ کاری، حیطهٔ فعالیت و حوزهٔ اثرگذاری سنجیده می‌شود. در این مورد، زمینهٔ کاری این شرکت، صنعت و بازار بیمهٔ کشور ایران است و فعالیت آن در سطح یک کشور، در کنار چند شرکت محدود و نسبتاً بزرگ که تحت حاکمیت یک نهادِ ناظرِ در سطح ملی، انجام می‌شود. گزارش خبری از تأسیس شرکت با ذکر جزئیات، از سوی خبرگزاری ملی و کشوری مستقلی مثل خبرگزاری صداوسیما، موضوع را واجد شرط «دارا بودن پوشش منبع مستقل ثانویه» می‌سازد. اگر عمق پوشش برخی منابع را اندک بدانیم؛ طبق «اگر عمق پوشش قابل توجه نیست می‌بایست چندین منبع غیروابسته برای اثبات سرشناسی به کار رود.»؛ پوشش خبری رسانه‌های دیگر، پوشش یک یا چند رسانه را تکمیل می‌کند. موضوع، دارای « «پوشش قابل توجه»، در منابع «مستقل از موضوع» است. (سفارش آگهی یا خبرآگهی در مورد گزارشها وجود نداشته؛ مانند مورد خبرگزاری صداوسیما یا دیگر خبرگزاری‌های مهم؛ چون اگر مطلبی خبرآگهی باشد؛ در دسته‌بندی خبر ذکر می‌کنند). از طرفی وابسته به یک مؤسسهٔ اقتصادی مهم کشور است که شرایط خاصی دارد (سهامی عام و خصوصی اعلام شده؛ اما مشخص است که دولت هنوز در آن سهم یا نفوذ دارد) و نیز یک شرکت دولتی که مستقیماً تحت نظر یک وزارتخانه فعال است. (پست بانک). مخاطب و اطلاعات مفید برای او را باید در نظر گرفت. به علاوه، این مقاله، تبلیغ یا خودستایی یا اعتباری برای این شرکت نمی‌آورد. اگر این مورد حذف شود؛ ابهام وجود دارد که چرا چند شرکت بیمه خصوصی دیگر، دارای مفاله هستند. ||KachaleMouferferee|| (بحث) ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۱۹ (UTC)

نظر متاسفانه در خصوص موارد مشابه رویه واحد وجود ندارد و اعمال سلیقه زیادی می شود Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۰۹ (UTC)

 • بماند پوشش خبری خبرگزاری‌ها، که در مقاله هم پیوند شده‌اند، معیارهای وپ:شرکت و en:WP:COMPANY را احراز می‌کند — حجت/بحث ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۲۷ (UTC)

آداب‌المشق

آداب‌المشق (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آداب‌المشق» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۱:۴۶ (UTC)

نظر من در زمینهٔ خوشنویسی و سرشناسی آثار این حوزه اطلاعاتی ندارم، اما اصطلاح «آداب المشق» محدود به این کتاب خاص نیست و اساتید خوشنویسی قدیم، از این اصطلاح برای آموزش رسم الخط نستعلیق استفاده می‌کرده‌اند (مثلاً این را ببینید یا این را). اینجا هم ادعا شده که این کتاب بیش از هر رسالهٔ دیگری مورد اقبال هنردوستان بوده اما اعتبار خود این دانشنامه را نمی‌دانم در چه حد است. — حجت/بحث ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۲۵ (UTC)

بماند ارزش دانشنامه ای دارد Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۱ (UTC)

مرجان علوی

مرجان علوی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مرجان علوی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی ایشان در ابهام است. KOLI (بحث) ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۴۰ (UTC)

البته برای بردارندهٔ برچسب حذف زمان‌دار، گویا احراز شده. کدام‌یک‌از معیارهای بازیگران را برآورده می‌کند و بر اساس چه شرایطی سرشناس قلمداد می‌شود؟ برای نمونه در لیست کامل عوامل فیلم افسونگر در sourehcinema، نامی از ایشان برده‌نشده. ایضاً در وبگاه سینما تیکت. KOLI (بحث) ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۴۳ (UTC)
 • حذف شود به نظر میاد ایشون در نقش‌های عمومی و اصطلاحا در قالب سیاهی لشکر فعالیت سینمایی دارن؛ این امر میتونه یافت نشدن نام ایشون در وبگاه‌های یادشده توسط KOLI رو توجیه کنه؛ لذا ایشون سرشناس نیستند.--Alitehrani68 (بحث) ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۴۸ (UTC)

با درود فراوان.دوستان اگر ملاک نبودن نام ایشان در عوامل نام برده شده در سینماتیکیت ملاک است اییشان در فیلم «مدعی» که قبل از اکران به «افسونگر» تغییر داد در لینک بالا از خود سایت سینما تیکیت موجود میباشد که به عنوان منبع در مقاله موجود میباشد. بماند

مصطفی عابدی(بحث) ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۵۴ (UTC)

 • حذف شود به عنوان یک بازیگر سرشناس مطرح نیست

Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۴۷ (UTC)

 • حذف شود به دلیل نداشتن معیارهای وپ:بازیگرحجت/بحث ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۱۹ (UTC)
@Huji: عزیز فیلمهای تلوزیونی زیادی از ایشان از شبکه های سراسری پخش شده.بیشتر در عرصه تلوزیون و تئاتر ایفای نقش کردن و بخاطر همین موضوع در وبگاه های سینمایی معتبر بیشتر در سایه هستن ولی در کارهای تلوزیونی طبق منابعی که دنبال میکردم حضور پررنگی داشتند.به عنوان مثال در سن ۱۸ سالگی در مجموعه هفت گنج به کارگردانی کیومرث پور احمد و استاد جمشید مشایخی خانم پروین سلیمانی و بسیاری از بزرگان سینما و تلوزیون حضور داشتند.شاید بنده به علت کم تجربگی و تسلط کم در مقاله نویسی صفحه ی ضعیفی را ایجاد کرده باشم و منابع رو نتونستم به خوبی در مقاله بگنجانم.ولی از شما میخوام که در رای که بر حذف دادین توضیحاتی هم در این زمان کوتاه برای بهبود آن و جلوگیری از حذف اولین مقاله ای که تصمیم به نگارش آن کردم بفرمایید.درضمن از شما و دوستان تقاضا دارم ویرایش های نگارشی را در مقاله در صورت فراغت انجام دهید و به بنده کمک نمایید.ایراد نگارشی زیاد است و من نمیتوانم ان را اصلاح در حده مطلوب نمایم.با سپاس از شما و سایر دوستانم (مصطفی عابدی (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۱۴ (UTC))

جستارهای حقوق عمومی

جستارهای حقوق عمومی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «جستارهای حقوق عمومی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله جستارهای حقوق عمومی در خصوص یک مقاله تخصصی است در متن مقاله به منابع معتبر و بی طرف استناد شده است. مخاطبین یک فصلنامه تخصصی متخصصین آن رشته هستند و قرار نیست مانند یک روزنامه معروف باشد. انتشار منظم نشریه و شناسایی آن در بین اهل فن برتی احراز سرشناسی کافی است. معیار سرشناسی برای هر مطلبی وابسته به نوع آن متفاوت است. کاربر نامزد کننده متاسفانه رویه ای متمرکز بر حذف دارد و به نظرات بقیه اهمیتی نمی دهد. مانند مقاله مورد بحث مقالات متعددی مانند فصلنامه اخلاق پزشکی ، فصلنامه اصول بهداشت روانی و مشابه آن وجود دارد که تفاوتی با جستارهای حقوق عمومی ندارند. Hasanvand (بحث) ‏۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۲۰ (UTC)

 • نظر فصلنامه جستارهای حقوق عمومی در بین حقوقدانان سرشناس است هیات تحریریه آن اساتید دانشگاه شهید بهشتی و تهران هستند که از اساتید مشهور حقوق در ایران می باشند به همبن جهت نشریه در بین حقوقدانان شناخته شده است. Hasanvand (بحث) ‏۱۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۲۶ (UTC)
 • بماند مطلب از مواردی است که ارزش دانشنامه ای دارد. نشریه متشر می شود مخاطبان خاص خود را دارد و تحریره سرشناسی دارد. با بقیه مجلات که در رده مجله‌های ایران تفاوتی ندارد به عنوان مثال سانازسانیا. باید از معیاری یکسان برای نشریات استفاده شود و برخورد سلیقه ای نباشد Nanash21 (بحث) ‏۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۴۰ (UTC)
  کاربر با کمتر از ۱۰ ویرایش — حجت/بحث ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۱۸ (UTC)
  نظر با نظر Nanash21 موافقم برای موضوعات یکسان باید رویه ای واحد وجود داشته باشد نه سلیقه ای به عنوان مثال بقیه نشریات مندرج در ویکی مشاهده شود چه تفاوت اساسی با این نشریه دارند؟ تشخیص سرشناسی یک نشریه مثل یک مکان با یک فرد متفاوت است مثلا یک روستای دورافتاده که شاید فقط چند نفر آن را بشناسند بازهم ارزش دانشنامه ای دارد Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۱۷ (UTC)
 • بماند در حد یک نشریه سرشناس است 2.185.173.70 ‏۱۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۱۲ (UTC)
 • حذف شود اگر چه en:WP:NJOURNALS تنها یک انشا است اما معیارهای سه‌گانه‌ای که برای سرشناسی مجلات مطرح کرده به نظر معیارهای مناسبی هستند. (۱) نمایه شدن در پایگاه اطلاعاتی «انتخابی» و مطرح، نظیر نمایه استنادی علوم؛ (۲) مورد ارجاع قرار گرفتن به وفور توسط دیگر منابع معتبر؛ (۳) سابقهٔ تاریخی مهم در حوزهٔ خود.
  این مجله فقط توسط پایگاه‌های اطلاعاتی داخلی نمایه شده، شواهدی از این که به وفور مورد ارجاع مقالات منابع معتبر دیگر باشد در دست نیست، و در حوزهٔ «حقوق عمومی» هم یک منبع اثرگذار نیست (توجه شود، این حوزه جهانی است، محدود به ایران نیست). در نتیجه به نظر من سرشناس نیست. — حجت/بحث ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۱۷ (UTC)

نظر سپاس از مشارکت شما. اگر اینطور بخواهیم عمل کنیم همه نشریات مندرج در رده مجله های ایران باید حذف شوند. مساله این است که باید با یک نگاه به همه مطالب نگریست چون تقریبا هیچ یک از آنها این شرایط را ندارند نگا : فصلنامه فرهنگی پیمان Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۳ (UTC) Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۰۳ (UTC)

 • حذف شود فاقد معیارهای سرشناسی - هم نظر با جناب حجت MSes T / C ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۴۴ (UTC)
 • حذف شود نشریهٔ تازه تأسیس و ناسرشناسی است. رتور (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۴۹ (UTC)

فساد مالی مقامات سیاسی اسراییل (۲۰۱۷)

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
حذف شود پویان (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۰۸ (UTC)


فساد مالی مقامات سیاسی اسراییل (۲۰۱۷) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«فساد مالی مقامات سیاسی اسراییل (۲۰۱۷)»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

تحقیق دست اول Hootandolati(بحث) «سه‌شنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۶، ساعت ۰۰:۱۹ (ایران)» ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۴۹ (UTC)

--1234 (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۱۱ (UTC)

 • @Sicaspi: در مقاله‌ی فارسی چیزی "مفتوح" نیست. اگر مفتوح بود می‌شد درباره‌اش حرف زد. MasoodHA (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۱ (UTC)
  درباره سرشناسی موضوع حرف می زنیم نه مقاله. مقاله اگر ناقص است باید تکمیل شود نه این که از بیخ و بن زدوده شود.1234 (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۳ (UTC)
درباره‌ی زندگان حرف می‌زنیم. "فساد مالی محمود احمدی‌نژاد" می‌تواند مقاله‌ داشته باشد؟ عنوان فارسی را با انگلیسی مقایسه کنید. MasoodHA (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۷ (UTC)
شما الان با عنوان مقاله مشکل دارید؟ اگر مشکل وانمود کردن فساد در این افراد با این جور نامگذاری است خوب عنوانش بشود پرونده های فساد این افراد. مشکل حل می شود؟--1234 (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۹ (UTC)
فکر می‌کنم تفاوت پرونده با فساد مشخص باشد. زحمت انتقالش هم با شما. MasoodHA (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۵۵ (UTC)
مسلما تفاوت دارد. ولی صرف پرونده بودن و عدم محکومیت دلیل بر حذف نمی شود.1234 (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۵۸ (UTC)
بله. من هم رای به حذف ندادم. MasoodHA (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۰۰ (UTC)
 • حذف شود یک تحقیق دست اول و جهت‌دار است.هومن (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۵۹ (UTC)

عملیات مخفی اسراییل در ایران

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
حذف شود. پویان (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۰۸ (UTC)


عملیات مخفی اسراییل در ایران (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «عملیات مخفی اسراییل در ایران» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این نوشتار آشکارا یک تحقیق دست اول است کاربران بررسی نمایند MSes T / C ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۰۷ (UTC)

 • بماند حدود 5 دقیقه پس از بارگزاری مقاله تسط شما نامزد حذف شد. تبریک می گم چون نشون میده قبل از نامزد کردن مقاله حتما متن و منابع رو دقیقا خوندی و به این نتیجه رسیدی که آشکارا تحقیق دست اول است.. اگر فرصت کردی ببین ترجمه این تیتر روزنامه معتبر دیلی تلگراف چیه؟ Israel launches covert war against Iran Khobi1396 (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۱۴ (UTC)
 • حذف شود دقیقا همینطور به نظر میرسه! به انضمام ظرفیت بالای سخنان جانبدارانه و تخریب --Ali Tehrani (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۰۸ (UTC)
میشه اون سخنان جانبدارانه رو اینجا کپی کنید ؟می دونید که طبق قوانین در اینجا استدلال مهمه نه رای شماری. Khobi1396 (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۲۵ (UTC)
 • حذف شود تحقیق دست اول. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۰۹ (UTC)
 • حذف شود فکر می‌کنم این حجم از تحقیق دست اول، جهت‌گیری و نقض بی‌طرفی از سوی ایشان در مقاله‌های مختلف نیاز به پیگیری داشته باشد. MasoodHA (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۰۰ (UTC)
 • حذف شود متاسفانه رویه ایجاد مقالات جت دار و دست اول بصورتی مشخص در ویکی باب شده است Hootandolati(بحث) «سه‌شنبه،۲۶ دی ۱۳۹۶، ساعت ۰۰:۲۰ (ایران)» ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۰ (UTC)
 • حذف شود به نظر یک تحقیق دست اول جهت‌دار است.هومن (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۵۳ (UTC)

خبرگزاری قدس (قدسنا)

بحث زیر پایان یافته‌است و به‌زودی بایگانی خواهد شد.
حذف شود. پویان (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۰۷ (UTC)


خبرگزاری قدس (قدسنا) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «خبرگزاری قدس (قدسنا)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیار سرشناسی کاربران بررسی نمایند MSes T / C ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۳۸ (UTC)

 • حذف شود شاید کمی در مورد "معیار" مورد قبول برای بررسی سرشناسی همچین مقاله‌ای اختلاف نظر وجود داشته باشه! با این حال بنده هم با جستجو در وب برداشتم یک خبرگزاری تک بعدی و هدفمند بود تا یک رسانه سرشناس! --Ali Tehrani (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۵۵ (UTC)

خود مقاله که گفته خبرگزاری تخصصی است مثل خبرگزاری قران . شما چرا این همه وقت صرف جستجو کردید. Khobi1396 (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۱۸ (UTC)

 • حذف شود حذف سریع. معیارها: ع۱۲. نقض آشکار حق تکثیر ع۱۱. تبلیغات واضح. MasoodHA (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۰۸ (UTC)
 • حذف شود نه سرشناس است ضمن اینکه تبلیغات است. کوروش تهرانی (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۳۲ (UTC)
 • سریع حذف شود سرشناسی ندارد. کاملاً کپی از منبع اولیه و غیرقابل احیا در آینده. رتور (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC)
 • بماند باتوجه به تجربه های پینگ پنگی در ایجاد و حذف موارد اینچنینی ، که کمابیش دیده ایم آنرا حدالمقدور اصلاح و فقط بخش های غیرقابل بهبود را حذف کنیم . حفظ چند پاراگراف حداقلی از باز شدن و ایجاد صفحه های فرزند جلوگیری می کند . ضمن اینکه رسالت ما کمک به گسترش دانشنامه و حمایت از فعالیت بیشتر ویکی فا است ، برای بستن و حذف و لغو مجوز و پلمپ و... نهادهای مربوطه بدون کمک ما نیز خود گرم کار اند . --شمرون (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۲۷ (UTC)
 • حذف شود اینجا وبگاه‌دونی و خبرنامه‌دونی نیست. Wikimostafa (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۳۰ (UTC)

مارات وارژاپتیان

مارات وارژاپتیان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مارات وارژاپتیان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر


مقاله هیچ منبعی که سرشناسی را ثابت کند ارایه نمی دهد ، یکی دو خطی و ناقص است و همان یکی دو خط هم غلط است :"وی بین سال‌های تا میلادی فعالیت می‌کرد.". نویسنده برای پر جلوه دادن مقاله تتیر زندگی نامه و جوایز را ایجاد و بودن مطلب رها کرده است. Khobi1396 (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۲۵ (UTC)

بماند سرشناسی دارد لطفا طبق وپ:برف این نبح بسته شود با تشکر.MSes T / C ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۴۵ (UTC)

 • حذف شود فاقد شرایط سرشناسی. این دوستان مان که گفتند بماند بخاطر علاقه وافر به ارامنه است که در صفحه ایشان به شدت مشهود است وگرنه دست به حذف های بی دلیل و با دلیل ایشان شهره است Hasanvand (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۳۸ (UTC)
 • بماند. سرشناسی محرز است. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۶ (UTC)
 • بماند. سرشناسی آشکار است.Nargess.n (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۲۱ (UTC)

آزاده کیان

آزاده کیان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آزاده کیان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی و خرد بودن مقاله. Khobi1396 (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۳۸ (UTC)

 • بماند با توجه به ارجاع‌های فراوان در کتابهای فهرست‌شده در Google Books سرشناس است. رتور (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۵۹ (UTC)

حذف شود فاقد شرایط سرشناسی افراد Hasanvand (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۳۴ (UTC)

 • بمانددر منابع پوشش کافی دارد.--1234 (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۰۱ (UTC)
 • بماند چنین نظرخواهی‌هایی وقت مشارکت‌کنندگان انگشت‌شمار در نبح را بیهوده صرف بدیهیات می‌کند! KOLI (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۵۵ (UTC)

محرومیت نسبی

محرومیت نسبی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محرومیت نسبی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این نوشتار آشکارا یک تحقیق دست اول است MSes T / C ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۳۳ (UTC)

 • بماند تحقیق دست اول نیست. مقاله دربردارنده دیدگاه جدیدی که هنوز چاپ نشده باشه نیست. از منابع مختلف استفاده شده و تعریف ها از مفهوم در منابع مختلف به همین صورت هست. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۰۸ (UTC)

آیناز آذرهوش

آیناز آذرهوش (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آیناز آذرهوش» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

در منابع در حد یک اسم به او اشاره شده و پوشش عمیق و گسترده‌ای وجود ندارد. در مقام بازیگر هم نقش قابل توجهی ایفا نکرده است، بنابرین فعلاً شرایط سرشناسی را احراز نمی‌کند. Mahdi 28 ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۱۷ (UTC)

@Mahdi28:از کجا به این نتیجه رسیدید که "در مقام بازیگر هم نقش قابل توجهی ایفا نکرده"؟ یکی از بازیگران اصلی شنیدن (از مشهورترین تئاترهای پس از انقلاب) کم است؟ ماهی و گربه را هم احتمالاً تماشا نکرده‌اید. MasoodHA (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۲۳ (UTC)
یکی از نشانه‌های نقش قابل توجه این است که آن نقش در منابع معتبر بازخورد و نقد به همراه داشته باشد. این که من فلان فیلم را دیدم یا نه مهم نیست، منابع نشان می‌دهند که در ۳ فیلمی که اشاره شده جزو نقش‌های اصلی نبوده است: خوک، خانهٔ پدری و ماهی و گربه. ادعایی هم که در مورد تیاتر شنیدن فرمودید، خودش نیازمند اثبات است. -- Mahdi 28 ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۴۹ (UTC)
@Mahdi28: درباره‌ی شنیدن که ایشان از نقش‌های اصلی نمایش است (منابع فارسی را فقط می‌گذارم اگر خواستید انگلیسی‌ها را هم می‌آورم):
پیش از این هنرمندان شناخته شده تئاتر ایران نظیر آتیلا پسیانی، سیامک احصایی، کیومرث مرادی و رضا حداد و ... در بخش جنبی فستیوال تئاتر آوینیون آثار خود را به صحنه برده بودند ولی این برای اولین بار در تاریخ تئاتر ایران و همچنین فستیوال آوینیون است که یک اثر ایرانی برای اجرا در بخش اصلی فستیوال انتخاب و دعوت می‌شود. (خبرگزاری مهر)
در اولین ماه سال ۹۵ خبر راهیابی نمایش «شنیدن» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا کوهستانی به بخش اصلی هفتادمین دوره فستیوال تئاتر آوینیون فرانسه، فستیوالی که بی‌شک از معتبرترین فستیوال‌های جهانی تئاتر است، را می‌توان مهم‌ترین اتفاق تئاتری این ماه دانست. (ایران تئاتر)
جشنواره آوینیون؛ حضور تئاتر ایران پس از هفتاد سال (بی‌بی‌سی فارسی)
فستیوال تئاتر و هنرهای مختلف شهر "آوینیون" در جنوب فرانسه که از زمان برپا شدنش در سال ۱۹۴۷ توسط "ژان ویلار" به این سو تبدیل به یکی از مهمترین رویداد های فرهنگی فرانسه شده است، امسال نیز برای ۷۰ امین برگزاری خود، از تاریخ ۶ تا ۳۰ ژوئیه، در دو بخش "این" (درون) و "آف" (بیرون) بیش از ۱۵۰۰ نمایش را ارائه خواهد کرد. (رادیو بین‌المللی فرانسه)
جایزه ویژه فستیوال «بیتف» بلگراد به «شنیدن» رسید (خبرگزاری مهر)
در ماهی و گربه تقریباً نقش اصلی نداریم و سوره سینما سایت کاملی نیست. خوک هم به تازگی برای بخش اصلی (مسابقه) برلیناله (از مهم‌ترین فستیوال‌های فیلم جهان) انتخاب شده و همچنان که می‌بینید نام ایشان به عنوان بازیگر در منابع آمده. MasoodHA (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۳۱ (UTC)
پوستر شنیدن با تصویر آیناز آذرهوش و فهرست فستیوال‌هایی که در آن‌ها اجرا شده (تیوال) MasoodHA (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۴۰ (UTC)
بله، حق با شماست. با توجه به ایفای نقش در این تیاتر، بند سوم وپ:خلاق را احراز می‌کند. سپاس از وقتی که برای اقناع بنده گذاشتید. -- Mahdi 28 ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۵۲ (UTC)
 • لطفا یکی از مدیران محترم این نظرخواهی را ببندد. باتشکر -- Mahdi 28 ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۵۴ (UTC)

حبیبه جعفریان

حبیبه جعفریان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «حبیبه جعفریان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی Hootandolati(بحث) «دوشنبه،۲۵ دی ۱۳۹۶، ساعت ۰۱:۵۳ (ایران)» ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۲۳ (UTC)

شکنجه دولتی در اسرائیل

شکنجه دولتی در اسرائیل (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شکنجه دولتی در اسرائیل» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این نوشتار آشکارا یک تحقیق دست اول است کاربران بررسی نمایند MSes T / C ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۴۶ (UTC)

 • حذف شود تحقیق دست اول رتور (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۵۱ (UTC)

کمیته عمومی علیه شکنجه در اسرائیل

کمیته عمومی علیه شکنجه در اسرائیل (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «کمیته عمومی علیه شکنجه در اسرائیل» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این نوشتار آشکارا یک تحقیق دست اول است کاربران نظر بدهند MSes T / C ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۵۲ (UTC)

تخریب خانه فلسطینی‌ها به‌دست اسرائیل

تخریب خانه فلسطینی‌ها به‌دست اسرائیل (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «تخریب خانه فلسطینی‌ها به‌دست اسرائیل» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این نوشتار آشکارا یک تحقیق دست اول است کاربران نظر بدهند MSes T / C ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۵۴ (UTC)

 • حذف شود موافق با نامزدکننده JomaIranگفتگو ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۳۰ (UTC)