ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ویکی‌پدیا:نبح)
پرش به ناوبری پرش به جستجو

برای بررسی موارد بایگانی‌شده به ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/بایگانی مراجعه کنید.

برای اضافه کردن یک مورد جدید، اینجا کلیک کنید.(نیاز به راهنمایی؟)

I قبل از نظرخواهی برای حذف
 1. حتماً سیاست حذف، سیاست حذف سریع و دلایل نامناسب برای حذف را بخوانید. بعضی صفحات ترجیحاً به جای حذف باید گسترش داده شوند.
 2. صفحه بحث مقاله را بخوانید، شاید دلایلی وجود داشته باشد که باید یا نباید حذف شود. اگر قبلاً نامزد شده بود، مطمئن شوید که درخواستتان صحیح باشد.
 3. اگر بیم اثبات‌پذیری یا سرشناسی می رود، مطمئن شوید که هیج منبعی وجود ندارد.
 4. پیوندهای به این صفحه را چک کنید و ببینید چه مقدار این صفحه در ویکی‌پدیا استفاده شده و به آن پیوند داده شده است.
 5. پیوند بین زبان‌ها را چک کنید، شاید اطلاعات بیشتری از مقاله وجود داشته باشد.
 6. خود را با سرشناسی، منابع معتبر و ویکی‌پدیا چه چیزی نیست آشنا کنید، و برای مقالات شامل فهرست رده‌ها، فهرست‌ها و الگوهای ناوبری را بخوانید.
 7. اگر مشکل یک مقاله با ویرایش های معمولی قابل حل باشد، این مقاله نامزد مناسبی برای حذف نیست.
 8. مطمئن شوید که مقاله شامل معیارهای حذف سریع نیست.
II روش
 • {{جا:‎پیشنهاد حذف}} را در متن مقاله کپی کنید.
 • در جعبه زیر به جای «نام صفحه» نام صفحه موردنظر را بنویسید سپس دکمه را بفشارید و سپس موارد درخواستی را بنویسید

III در هنگام نظرخواهی
 • نزاکت را رعایت کنید و نظر دیگران را دستکاری نکنید (مگر برای حذف توهین، طبق وپ:نزاکت)
 • در این صفحه به مانند سایر صفحات می‌بایست سیاست های زندگی‌نامه زندگان رعایت شود و با متخلفین از این سیاست‌ برخورد می‌شود.
 • توجه کنید اینجا نظرخواهی برای حذف است و نه رای‌گیری برای حذف، پس از دادن رای خالی و بدون توضیح خودداری کنید. رای‌های بدون توضیح به منزله ممتنع خواهند بود و در اجماع تأثیری نخواهند داشت.
 • در صورتی که موافق ماندن یک مقاله در ویکی‌پدیای فارسی هستید از الگوی {{بماند}} ( بماند ) و در صورتی که نظرتان بر حذف مقاله است از الگوی {{حذف}} ( حذف شود ) و چنانچه نظرتان فقط برای ادای توضیحات است از '''توضیح:''' در ابتدای جمله خود استفاده نمائید.
 • دلایل نامناسب برای حذف را بخوانید.
IV پس از پایان نظرخواهی
 • از دستکاری بحث بایگانی شده خودداری کنید. در صورت داشتن اعتراض، اولین کاری که باید بکنید آن است که با مدیری که صفحهٔ مورد نظر را حذف کرده از طریق صفحهٔ بحث کاربری‌اش تماس بگیرید و توضیحات خود را به او ارائه کنید.
 • اگر علی‌رغم مراجعه به مدیر حذف‌کننده به نتیجه نرسیدید، آن را در تابلوی اعلانات مدیران مطرح کنید.
 • در صورتی که در زدن برچسب پیشنهاد حذف افراط کنید ممکن است از زدن برچسب منع شوید.


کاربر:Rizorius/دانشکده علوم پزشکی گراش

کاربر:Rizorius/دانشکده علوم پزشکی گراش (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«دانشکده علوم پزشکی گراش»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با درود. این مقاله چندی پیش طی یک نظرخواهی حذف شد و برای بنده و همه کاملاً واضح است که در حال حاضر این دانشکده معیارهای وپ:دانشگاه را برآورده نمی‌کند اما بنده به دلیل دیگری درخواست احیای مقاله را دادم و با ایجاد اصلاحات و افزودن منابع جدیدی، اعتقاد دارم که این مقاله وپ:معس را برآورده می‌کند. مدتی پیش بنده بحثی در رابطه با معیارهای سرشناسی دانشگاه‌ها در قهوه‌خانه پیش کشیدم و جناب حجت گفتند که اگر منابع راجع به دانشگاه «بحث» کرده باشند شاید بتوان منبع خوبی درنظرشان گرفت، اما «بحث کردن» یعنی راجع به تاریخچهٔ دانشگاه، دانشکده‌ها و رشته‌هایش، تعداد دانشجوهایش، و غیره توضیح داده باشند. منم به همین دلیل گفتم شاید بشه به دلیل وجود منابع اینچنینی، بشه دوباره مقاله رو برگردوند وگرنه عدم احراز وپ:دانشگاه برام مثل روز روشن بود و قطعاً پیگیری نمی‌کردم. به عنوان مثال در خبرگزاری صدا و سیما، تابناک و چند منبع دیگر بدین نحو از دانشکده سخن گفته شده و می‌توان معس را وارد دانست. rizorius (بحث) ‏۶ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۲۷ (UTC)

 • متمایل به حذف آن چند منبع دیگر را باید اسم ببرید که بشود بررسی کرد. اما این دو منبعی که نام بردید، هر دو مصاحبه‌هایی با کسی هستند که در همان دانشکده صاحب منصب است و تقریباً تمام متنشان هم گفته‌های همان شخص است. در نتیجه طبق وپ:مصاحبه این‌ها برای سرشناسی کافی نیستند. — حجت/بحث ‏۶ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۴۷ (UTC)
  @Huji: سلام. من قضیه مصاحب رو نمی‌دونستم. اما به هر حال اینا هم هستن سامانه علم‌سنجی دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، میلاد لارستان، و چندتا از گریشنا [۱] و [۲] و [۳] که بیشتر دربارهٔ دانشجوها بحث کرده. یک مسئله دیگر، رتبه برتر دانشکده در مدیریت آمار و اطلاعات بند ۲ سردان را احراز نمی‌کند؟ دربارهٔ خود گریشنا هم اینجا را می‌توانید ببینید. سپاسگزارم rizorius (بحث) ‏۹ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۱۵ (UTC)
  منبع سامانهٔ علم‌سنجی برای من باز نشد ولی با شناختی که از این سامانه دارم، صرفاً یک سری شاخص‌ها را ارائه می‌کند و مطلب تحلیلی نیست که سرشناسی بیاورد.
  منبع میلاد لارستان و مواردی که از گریشنا ذکر کردید همگی مصاحبه‌ای با دست‌اندرکاران خود دانشکده هستند که تقریباً تمام متنشان گفته‌های خود آن شخص است، در نتیجه برای سرشناسی منبع ضعیفی محسوب می‌شوند. (برای سرشناسی، منبع باید «مستقل» باشد).
  همین ادعای «مدیریت آمار دانشکدهٔ گراش در ردیف برترین‌های کشور» هم باز از زبان یکی از مسؤولین دانشکده در گریشنا آمده‌است. اگر منبع مستقلی پیدا کنید، برای سرشناسی ارزش خواهد داشت اما الآن ه.
  لذا نظر من کماکان متمایل به حذف است. دلیل اصلی‌اش هم نبود پوشش گسترده در منابع مستقل از موضوع است. — حجت/بحث ‏۱۰ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۱۸ (UTC)
@Huji: سلام. علم‌سنجی قسمتی به عنوان تاریخچه دارد. در تاریخچه چنین آمده:

«تأسیس دانشکده علوم پزشکی گراش در سال ۱۳۶۸ توسط شورای محترم گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مورد موافقت اصولی قرار گرفت. ساختمان دانشکده در سال ۱۳۶۹ در زمینی به مساحت ۱۷۰ هکتار در قسمت شمالی شهر گراش با حضور دکتر ملک‌زاده وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد. در سال ۱۳۷۹ اولین دوره پذیرش دانشجو در رشته کاردانی علوم آزمایشگاهی صورت پذیرفت که در محل موقت دانشکده مشغول به تحصیل گردیدند.»

کمی پایین‌تر تعداد هیئت علمی و دانشجویان هم عنوان شده. از صفحه اصلی وارد شوید و گراش را سرچ کنید شاید آورد.
همایش در تبریز بوده و در سایت دانشگاه علوم پزشکی تبریز مطالبی آمده باز دنبالش می‌گردم. RIZORIUS (بحث) ‏۱۰ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۰۱ (UTC)
@Huji: در مرجع دانشگاه‌های ایران هم توضیح مفصلی آمده RIZORIUS (بحث) ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۲۸ (UTC)
@Rizorius: «مرجع دانشگاه‌های ایران» قرار است که راجع به همهٔ دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها مدخل داشته باشد، در نتیجه وجود مدخل برای این دانشکده باعث سرشناسی نیست. اطلاعاتی که داده هم همگی اطلاعات آماری است.
متأسفانه سامانه علم‌سنجی برای من باز نشد (احتمالاً به دلیل فیلترینگ معکوس). فکر کنم بذاریم دیگران مطالب شما را بخوانند و نظر بدهند بهتر باشد. — حجت/بحث ‏۱۱ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۱۲ (UTC)

@Huji: سلام جسارتاً ببینید آرشیو علم‌سنجی برایتان باز نمی‌شود؟ درضمن این رو هم یکی از دوستان معرفی کردن و قول دادن تا چند روز آینده چند منبع دیگر از جمله کتابی را معرفی و اضافه کنند. ممنون RIZORIUS (بحث) ‏۲۲ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۵۷ (UTC)

@Huji: مطالب و منابع جدید از جمله کتابی اضافه شد RIZORIUS (بحث) ‏۲۳ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۵۲ (UTC)

@Mahdi Mousavi: درود جناب موسوی، عدم احراز وپ:دانشگاه از اول روشن بود و بنده در ابتدای متن هم اشاره کردم؛ دلیل درخواست من برای احیا و نبح دوباره، شانس مقاله برای احراز از راه‌های دیگر مثل معس بود. مقاله را اگر ببینید چندین منبع کتابی و اینترنتی وجود دارد. وگرنه تنها با تکیه بر وپ:دانشگاه اصلاً تلاش نمی‌کردم. با این شرایط نظرتان کماکان بر عدم احراز است؟ RIZORIUS (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۰۸ (UTC)
@Rizorius: درود. معیار اصلی سرشناسی را نیز ندارند، یعنی دو منبع مستقل بصورت تام و تمام بدان نپرداخته‌اند Mahdi Mousavi «بحث» ‏۸ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۰۴ (UTC)
@Mahdi Mousavi: در کتاب جامعه‌شناسی گراش ظاهراً توضیحات جامعی دربارهٔ دانشکده اومده در مهر، صدا و سیما، تابناک و سامانه علم سنجی وزارت بهداشت هم دربارهٔ خود دانشگاه صحبت شده. از نظر شما اینطور نیست؟ RIZORIUS (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۴۳ (UTC)
@Rizorius: از بین اینها منبع مهر قابل تأمل است اما همان‌طور که می‌دانید یک منبع کافی نیست Mahdi Mousavi «بحث» ‏۸ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۴۷ (UTC)
@Mahdi Mousavi: اینا هم هستن میلاد لارستان، و چندتا از گریشنا [۴] و [۵] و [۶]. البته رتبه برتر دانشکده در مدیریت آمار و اطلاعات شاید بند ۲ سردان را بتواند احراز کند. نظرتان؟
بعد راستش من زیاد با منابع کتابی سر و کار نداشتم ولی انتظار داشتم بیشتر از این‌ها مقبولیت داشته باشند. واقعاً چنین است؟ RIZORIUS (بحث) ‏۹ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۰۲ (UTC)
@Mahdi Mousavi: سلام مهدی جان، پیشتر اینجا داشتیم صحبت می‌کردیم که شما ادامه ندادید؛ خواستم بپرسم هنوز هم نظری ندارید؟ RIZORIUS (بحث) ‏۲۷ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۶ (UTC)
@Rizorius: درود، اگر منبع مستقل و معتبر دیگری نظیر مهر، بصورت جامع به موضوع پرداخته باشد، می‌توان حداقل سرشناسی را برای موضوع متصور شد. با احترام Mahdi Mousavi «بحث» ‏۲۷ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۴۱ (UTC)

@Mahdi Mousavi: مهدی جان پیگیرشم اگه دیدم معرفی میکنم، فقط دوتا مسئله، یکی اینکه ظاهراً تاریخچه‌ای مفصل از دانشکده در کتاب جامعه‌شناسی گراش آمده که کاربر:Mahdifattahi به مقاله اضافه کردند. این تأثیری در سرشناسی ندارد؟

دومی اینکه گراش از قطب‌های پزشکی جنوب فارس است و مثلاً بیمارستانش دارای بخش‌های آنژیوگرافی و قلب، سرطان و ناباروری است. نمی‌دانم چقدر با حوزه بهداشت و درمان آشنایی دارید اما چنین بخش‌ها و خدماتی تا چند سال پیش که مختص ده بیست شهر بزرگ کشور بودند و اکنون که اوضاع بهتر شده کمابیش در همه مراکز استان‌ها و شهرهای نسبتاً بزرگ کشور وجود دارند ولی هنوز هم چیزی نیست که در همه جا در دسترس باشه و اینکه در گراش ارائه میشه نشان از اهمیت گراش در بحث پزشکی داره. مثلاً در جراحی قلب باز گراش پس از رفسنجان اولین شهرستانی بوده که تونسته چنین جراحی شختی رو انجام بده که جای تأمل داره (همچین [۷] و [۸] و [۹]). مهدی جان این مقدمه را گفتم چون در وپ:دانشگاه دانشگاه‌های علوم پزشکی مسئول ارائهٔ خدمات بهداشتی و درمانی به یک جمعیت بزرگ را سرشناس دانسته. با توجه به ارائه خدماتی مثل جراحی قلب، سرطان و ناباروری به جمعیت بزرگ فارغ از مرزهای قانونی دانشگاه، به نظرتان این بند احراز نمی‌شود؟ بنده نه گراشی هستم نه در این دانشکده درس می‌خونم منتهی چون درس و کارم با مسائل بهداشتی درمانی مرتبطه میدونم داشتن چنین امکاناتی کار هر شهر و دانشگاهی نیست و دانشگاه قوی و با پشتوانه علمی زیادی می‌طلبد و برای همین اینچنین مصرم که سرشناسی دارد. نظرتان چیست؟ RIZORIUS (بحث) ‏۲۷ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۴۴ (UTC)

@Mahdi Mousavi: سلام این نظرخواهی خیلی وقته که به این صورت مونده و حدود دو هفته ای میشه که من پاراگراف بالا رو نوشتم و شما جواب ندادید. گفتم یادآوری کنم اگه فرصت کردید بخونید و نظر نهاییتون رو بدید. ممنون RIZORIUS (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۴۵ (UTC)
 • @Salarabdolmohamadian: سلام. این نظرسنجی مدت‌هاست که راکد مانده، می‌شود شما بررسی کنید و نظر نهایی را بدهید؟ ممنون RIZORIUSTALK ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۵۰ (UTC)
 • نظر: در این باره کم‌اطّلاعم. ولی اگر براستی این همه کمبود منبع و مطلب هست، فعلاً چکیده‌اش در گراش یا مقالهٔ فراگیرتر دیگری ادغام شود تا روزی که خودش رشد کند و پر و پیمان شود و منشعب شود و مقاله‌ای جداگانه داشته باشد. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۱۲ (UTC)
@Salarabdolmohamadian: راستش مشکل بر سر احراز یا عدم احراز معس است و نیازی به داشتن اطلاعات تخصصی نیست. چون دیدم شما در نبح فعالید گفتم از شما بخواهم نظر نهایی را بدهید. درباره خود دانشکده مطلب و منبع بسیار است و مشکل سرشناسیش است. RIZORIUSTALK ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۰۸ (UTC)
شما هم که دارید متناقض حرف می‌زنید. یا منبع بسیار است، یا سرشناس نیست. هر دو با هم که نمی‌شود. بسط همین نکته را دلم می‌خواست به کاربر:Zanjereh بگویم در نبحی که اینجا جارش را نمی‌زنم . . . ولی کاربر:Zanjereh حوصله‌اش سررفت و گوش نکرد و در رأیش تجدید نظر نکرد. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۶ (UTC)
@Salarabdolmohamadian: بنده به دلیل وجود منابع بسیار، معتقد به سرشناسی هستم؛ منظورم از مشکل سرشناسی، عدم احراز آن برای دیگران است و برای همین از شما خواستم نظر بدهید. RIZORIUSTALK ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۴۸ (UTC)
زیرِ مقالهٔ شما یک منبع بیشتر نیست. اگر منابع فراوان هست، باید در کار بیاورید. اگر در کار آمد، منبع درست و حسابی بود، نه خبر و وبلاگ و این‌ها، خود به خود سرشناسی موضوع بر همه دوستان آشکار می‌شود. (مگر این که به سختگیری کاربر:Zanjereh باشند!) بهترین نوع منبع به نظر من علی‌القاعده کتاب است. و محکم‌ترین منبع کتابی دانشنامه و کتاب‌های تاریخ. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۱۹ (UTC)
@Salarabdolmohamadian: تا تعریفتان از منبع چه باشد. طرف ما یک دانشگاه جوان است و به تبع منابع کتابی و دانشنامه‌ای درباره آن وجود ندارد یا کم است. منابع تاریخی که هیچ. منابع آنلاین هم یک سری خبر هستند از سایت‌های خبری رسمی، تعدادی از سایت‌های سازمان‌های دولتی (همانند سامانه علم سنجی دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت و یا سایت خود دانشگاه) و تعدادی از سایت‌های شبه‌دانشنامه‌ای همانند مرجع دانشگاه‌های ایران) هستند و و وبلاگ هم در کار نیست. با این اوصاف نظرتان چیست؟
راستی این کاربر که مدام ازش یاد میکنید کیست و چه ربطی به این موضوع دارد؟ RIZORIUSTALK ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۵۱ (UTC)
با این اوصاف نظرم این است که ادغام شود تا در چند سال آینده که منابع معتبر درباره‌اش پدید آمد منشعب شود . . . یا منابع معتبر درباره‌اش پدید نیاید و همان جا که ادغام شده بماند. (پیشبینی می‌شود کرد که اگر دانشگاهش بر جا بماند و تعطیل نشود، به زودی سرشناسی کافی برای مقاله جداگانه خواهد یافت. جای نگرانی نیست. جای دیگر گفته‌ام . . . این جور موضوع‌ها خودشان مثل میوه می‌رسند و می‌افتند . . . افتادنشان همانا انشعابشان است.) (کاربر:Zanjereh دوست ماست. اشاره به او ربط به این نبح نداشت.) Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۵۹ (UTC)
@Salarabdolmohamadian: سلام سالار خان. یه جوری اینجا منو تگ و معرفی کردی انگار من قاضی صلواتی یا خلخالی ویکی پدیا هستم :)))). از شوخی گذشته نمیدانم کجا را می گویید بیخیال شدم. در باره این مقاله نظری ندارم. شاید کاربران اهل شیراز بهتر بدانند.--جیرجیرک (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۱ (UTC)
 • ادغام شود در دانشگاه علوم پزشکی شیراز. دانشکده ۱۲ کیلوبایت است و دانشگاه ۲۵ کیلوبایت. هر وقت مقاله دانشگاه به حجم ۱۵۰ کیلوبایت رسید، می‌توان به تفکیک به عنوان یک گزینه فکر کرد.4nn1l2 (بحث) ‏۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۳۸ (UTC)
  بماند متوجه شدم این دانشکده زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیست و مستقل عمل می‌کند (بنا بر اطلاعات فهرست دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران). بنابراین ادغام آن در مقاله‌های دیگر میسر نیست. حذف مطالب هم گزینه مناسبی نیست. گزینه‌ای جز بماند نمی‌ماند. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۵۴ (UTC)
 • به خاطر دوری از مرکز، می‌توان کمبود منابع در مورد دانشکده را طبیعی برشمرد. هرچند منابع چندان هم کم نیستند. برای تاریخچه و امکانات و اطلاعاتی از این قبیل که منبع کتابی معرفی شده و برای سرشناسی آن منبع خبرگزاری مهر هم موجود است. علاوه بر این‌ها، همان‌طور که 4nn1l2 گرامی هم اشاره کردند، این دانشکده مستقل است از مرکز و نمی‌توان ادغامش کرد. در فهرست دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تنها شش دانشکده مقالهٔ ویکی‌پدیا ندارند که در استان فارس تنها دانشکدهٔ گراش در این فهرست است. با این اوصاف، نظر من این است که یک گزارش (خبرگزاری مهر) برای سرشناسی‌اش کافی است و بماند و آرام‌آرام رشد کند. Mahdifattahi (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۰۶ (UTC)

الگو:مسابقات تیم ملی فوتبال ایران

الگو:مسابقات تیم ملی فوتبال ایران (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «الگو:مسابقات تیم ملی فوتبال ایران» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این یک الگو تکراری و ناقص است وجودش توجیهی ندارد و الگو:تیم ملی فوتبال ایران هم اکنون موجود است لطفا بررسی صورت گیرد Luckie Luke (بحث) ‏۲۰ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۰۳:۳۴ (UTC)

احیای در موقعیت تئاتر و سینما

کاربر:Salarabdolmohamadian/در موقعیت تئاتر و سینما (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «در موقعیت تئاتر و سینما» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نظرخواهی برای احیا: احیا شود یا حذف شود یا ادغام؟ رأی من: احیا شود. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۵۶ (UTC)

 • حذف شود سخنرانی مهمی نیست و قابل پذیرش برای یک مقاله در دانشنامه نیست.--جیرجیرک (بحث) ‏۱۶ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۸ (UTC)
جیرجیرک، یعنی چی «مهم نیست»، «قابل نیست»؟ معیارهای عمومی سرشناسی را برنمی‌آورد یا چی؟ Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۸ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۰۵ (UTC)
مهم نیست یعنی هیچ تاثیری سخنرانی بهرام بیضایی در جامعه هنری نداشته. قابل نیست هم یعنی شرایط پذیرش و اقامت در ویکی پدیا را ندارد.این جور سوالا برای چیه؟ من هر وقت نظر میدم سوال پیچ میشم--جیرجیرک (بحث) ‏۲۱ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۲۳ (UTC)
جیرجیرک، این نظر شما، مثل اغلب نظر دادن‌های خودم (غیر از اینجا!)، به هیچ معیار بی‌طرفانه‌ای بند نیست. با اجماع‌های ویکی‌پدیایی حرف بزنیم . . . وپ:معس یا وپ:کتاب یا وپ:رویداد یا هر چی . . . تأثیر و قابلیتش را منابع و ارجاعات می‌سنجند . . . و چندان دلبخواهی نیست، دست ما نیست. به نظرم کمی دشوار آمد که باور کنم موضوعی که در ۵ جعبه ناوبری لینک دارد و ۱۰ بار رده‌بندی شده و نویسندگان همهٔ منابع مقاله‌اش هم خودشان سرشناسند و لینک آبی دارند ناسرشناس باشد! Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۱۹ (UTC)
جیرجیرک، با این اوصاف و ملاحظات آیا نظرتان عوض می‌شود یا نه؟ Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۲۷ (UTC)
خیلی ممنون که نظر منو خواستین. من دیدم کارشناسان دیگری نظر دادند که بماند. اگه نظر مخالف دیگه نباشه فک کنم شما موفق بشی مقاله را حفظ کنی--جیرجیرک (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۲۶ (UTC)
کاربر:Zanjereh!!!ر Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۳ (UTC)
@Salarabdolmohamadian: من که گفتم به نظر کسانی که گفتند بماند احترام می گذارم و آرزو کردم نظر دیگری نباشد شما موفق می شوی. من بهرام بیضایی را خیلی دوست دارم ولی تمام ادیبان و هنرمندان تمام عیار نیستند و همه چیزشان مطلقن پرفکت نیست. این روزا که بی عدالتی همه گیری جهانی شده. دیدین که یک فیلمساز حکومتی یا به قول بچه های دانشکده موسیقی یک آهنگساز درجه سه عضو اسکار می شوند ولی بهرام بیضایی و ناصر تقوایی و ... همه بیکارند. باز هم دم ویکی پدیا گرم که برای بیضایی سنگ تمام گذاشته.--جیرجیرک (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۲۴ (UTC)
 • بماند و احیا. با توجه به بررسی‌هایی که انجام دادم، به این نتیجه رسیدم که بیشترِ معیارهای وپ:معس و نیز معیار وپ:مستدام را برآورده می‌کند. -- |کامران آزاد| ۱۴ خرداد ۱۳۹۹، ساعت ۰۰:۲۹ (ایران) ‏۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۵۹ (UTC)
 • بماند هم نظر با کامران--اهورا ☘ ‏۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۰۴ (UTC)
 • نظر: پیشتر این صفحه از روال حذف عبور نکرده بود؟ — حجت/بحث ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۳۱ (UTC)
کاربر:Huji، یادم نیست چند بار مجبور شده‌ام این مقاله را نشخوار کنم! هر کدام از معیارهای سرشناسی را برآورده می‌کنیم، باز یکی تویش یک حرفی دارد! کار به جایی رسید که مدیر تارانت گفت کاربران دلشان رضا نمی‌دهد پیش از آن که فلان مقاله گسترش یابد بهمان مقاله وجود داشته باشد! حالا آمدیم به توجیه کردن تارا . . . که این یک مقالهٔ دیگر است . . . در رده‌های دیگری رده‌بندی می‌شود . . . ربطی به آن ندارد . . . از هفتاد درصد مقالات موجود ویکی‌پدیای فارسی هم موجّه‌تر است . . . ولی همچنان در خم این کوچه مانده‌ایم. به یادتان می‌آورم که خودتان هم نظرهای متناقضی دربارهٔ این مقاله داشتید . . . و این همه از آن است که معیارهای سرشناسی ویژه برای سخنرانی‌ها نداریم! سخنرانی‌های بسیار ناشناخته‌تر و کم‌اهمیت‌تری چون مفاهیم رند و رندی در غزل حافظ و هیچکاک در قاب حرفی در سرشناسیشان نیست (صرفاً چون دو ورق شومیز در اوّل و آخرشان تبدیل به کتابشان کرده) . . . ولی سخنرانی‌های برجسته‌ای مثل اعلامیه زن و تاریخ و حرف‌هایی برای دانشجویان دانشگاه شیراز و تاریخ حقوق در ایران و همین و سخنرانی روح‌الله خمینی در بهشت زهرا هیچ کدام در این لحظه مقالهٔ جداگانه ندارند! Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۵۲ (UTC)
جواب سؤال من را ندادید. آیا قبلاً این صفحه از روال حذف عبور کرده؟ — حجت/بحث ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۱:۳۴ (UTC)
حجت، خود همین صفحه نه. ولی این مقاله دو سه بار بله. الآن هم به فرموده یکی از مدیران، اگر اشتباه نکنم تارانت، آمده اینجا برای احیا، کامل‌تر از همهٔ بارهای پیش. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۴۲ (UTC)
هدف من از پرسش بالا، ویرایشی شبیه به ویژه:تفاوت/29246000 بود تا پیوندی به ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/در موقعیت تئاتر و سینما و ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/در موقعیت تئاتر و سینما (دومین نامزد) در این نبح جدید وجود داشته باشد. البته سیاههٔ حذف مقاله هم همین اطلاعات را در خود دارد، اما از آنجا که نبح جدید برای عنوانی جدید (یک زیرصفحهٔ کاربری) است، شرکت‌کنندگانی که در جریان نبح‌های قبلی نبوده‌اند ممکن است نتوانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. — حجت/بحث ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۰۹ (UTC)

تمدید شد تا بحث بیشتری انجام گیرد و اجماع شفاف‌تری حاصل شود.
لطفاً نظرات خود را زیر این پیام بنویسید. ممنون، ‏ SunfyreT ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۴۷ (UTC)

 • Sunfyre، شما نظرتان دربارهٔ این مقاله چیست؟ Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۴۱ (UTC)
  نظری دربارهٔ سرشناسی این مقاله ندارم.--‏ SunfyreT ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۴۶ (UTC)
 • حجت، شما نظرتان دربارهٔ این مقاله چیست؟ Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۳۰ (UTC)
  حذف شود تغییرات مقاله نسبت به آخرین نسخه که در آخرین نبح (۳ آوریل ۲۰۲۰) حذف شد، چیزی است که در ویژه:تفاوت/28659419/29247300 می‌بینیم. مشکل اصلی که به حذف مقاله در آن نبح منجر شد، بحث سرشناسی بود. نشانه‌ای از این که این وضعیت تغییری کرده باشد نمی‌بینم. در خود متن مقاله هم چند منبع اضافه شده که هیچ‌کدامشان به ادعای سرشناسی (یعنی پوشش مستمر در منابع) کمکی نمی‌کنند. — حجت/بحث ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۳۵ (UTC)
حجت، در این استدلال شما دو تا حرف هست:
 1. به جای سنجیدن خود مقاله با معیارهای سرشناسی، استناد می‌کنید به اجماع پیشین . . . که حکم بوده، نه رویه. (تصادفاً حکم بسیار متزلزلی هم بوده: خودتان جمع‌بندی کرده بودید که «بماند»، ولی با اعتراض نامزدکننده جمع‌بندی را پس‌گرفتید. به همین سادگی!) در حقوق عرفی به رویه‌ها استناد می‌شود.
 2. باید دوباره نگاه کنید تا ببینید چیزی را که نمی‌بینید: چطور هیچ کدام از منابع اضافه شده معیار پوشش مستمر را برنمی‌آورد؟ پس چگونه می‌شود این معیار را برآورد، اگر نه با افزودن منابعی از سالیان گوناگون که نشان دهد پوشش مستمر است؟! Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۱۱ (UTC)
 • خیر؛ اشتباه متوجه شدید. من به جمع‌بندی آنجا کار ندارم بلکه به نظر قبلی خودم استناد می‌کنم. بار پیش نظرم به سمت حذف بود. با بررسی وضعیت مقاله و وضعیت موضوع، به این نتیجه رسیدم که نظرم به سمت ماندن تغییر نخواهد کرد. یا همانجا می‌ماند یا بیشتر به سمت حذف می‌رود. پوشش مستمر هم یعنی شما منابعی داشته باشید از چند دهه بعدتر که به طور مبسوط راجع به موضوع بحث کرده باشند. — حجت/بحث ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۰۱ (UTC)
  پاسخ هیچ کدام از دو نکته موجّه نیست. نظر حجّت پیش از «شاید بهتر باشد حذف شود» بر ماندن بود (آنجا که مقاله را احیا کرد و در خلاصه ویرایش نوشت که اشکالات نبح 1 برطرف شده) و منابع این مقاله از چند دهه بعدتر از رویداد هستند، به طور مبسوط و مفصّل هم راجع به موضوع بحث کرده‌اند، و . . . افزون بر این‌ها، نویسندگانشان هم سرشناسند و خود منابع هم حتّی گاهی سرشناسی لب مرزی دارند. با این همه، بیش از این حجّت را اذیت نمی‌کنم. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۵۵ (UTC)
نظرخواهی از رأی‌دهندگان به حذف در نظرخواهی‌های پیشین
Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۱۹ (UTC)
 • کاربر:Hanooz، شما نظرتان دربارهٔ این مقاله چیست؟ Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۰۷ (UTC)
 • کاربر:KOLI، شما نظرتان دربارهٔ این مقاله چیست؟ Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۰۸ (UTC)
  احیا شد و به مقاله چی افزوده‌شده؟ هیچ! جواب جناب حجت را ندادید بلکه او را از سر باز کردید. من به ماندن این مقاله دیگر کاری ندارم اما از شکل گرفتن چنین روالی برای ایجاد یک نوشتار در دانشنامه به هر روشی و ترفندی، بشدت نگرانم و به آن معترضم. اینکه موفق به جلب نظر چند کاربر موافق شوید که یکی از قضا با شما بر روی پروژهای مشترک هم مشغول به فعالیت است، چندان وجهه قابل قبولی ندارد... —KOLI ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۳۸ (UTC)
 • کاربر:Mahdi Mousavi، شما نظرتان دربارهٔ این مقاله چیست؟
 • کاربر:Arash.pt، شما نظرتان دربارهٔ این مقاله چیست؟
 • کاربر:Atnskd، شما نظرتان دربارهٔ این مقاله چیست؟
 • کاربر:Benyamin، شما نظرتان دربارهٔ این مقاله چیست؟
 • کاربر:کایروس، شما نظرتان دربارهٔ این مقاله چیست؟
 • کاربر:Pirhayati، شما نظرتان دربارهٔ این مقاله چیست؟
 • بماند از دو نگاه سرشناسی را احراز می‌کند. نخست، وپ:رویداد است که پوشش این سخنرانی از اخبار روزانه فراتر می‌رود و حتی در کتاب‌های خاطره‌نگاری و سیاسی ایران راه پیدا می‌کند. تا جاییکه تا به امروز از این سخنرانی گفته می‌شود. و دوم وپ:کتاب است که نظر به جایگاه تئوریک بیضایی چه در هنر و چه در اندیشه هنری ایران این سخنرانی بر آثار پسین خود اثرگذار است.^^^^ (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۳۲ (UTC)
 • مقاله شبیه یادنامه است بیشتر. نظر من این است که حذف شود. در خود صفحه شبهای گوته یک پاراگراف راجع به این سخنرانی کافی نیست. چه چیز قابل تأملتری این سخنرانی دارد که باید مقاله جدا بگیرد؟ وپ:رویداد مربوط به شب گوته است، سخنرانی بخشی از آن است. ضمن اینکه نظر: انشای سخنرانی بهتر بود مرتب شود، مثل: «واقعیت را بگه...» Salome_mi ✉️ ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۳۳ (UTC)
املای نقل قول سخنرانی واو به واو از روی منبع است. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۴۳ (UTC)
ممنون از پاسخ، در صفحه شب‌های شعر گوته میتوانیم بیشتر صحبت کنیم در این مورد. معمولا در نقل قول مطلب کتابی میشود. مثال: [۱۰]
Salome_mi ✉️ ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۵۴ (UTC)
 • بماند تمیز و مرتب کار شده است. از سه چهارم مقالات ویکی‌فا ارزنده‌تر است. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۴۴ (UTC)
  پیشنهاد می‌کنم بعدا این مقاله را نامزد خوبیدگی کنید تا ستاره سبز بگیرد و نام خودتان هم در تالار مشاهیر ثبت شود: ویکی‌پدیا:جایزه حذف تا برگزیدگی/تالار مشاهیر. من رکورد «سریع‌ترین مسیر» را در دست دارم (ظرف ۱۳ روز از ایجاد مقاله شورای اسلامی شهر سبزوار و در حالی نامزد حذف سریع شده و یک نظرخواهی حذف هم برایش در جریان بود، خوبش کردم). شما رکورد «پرپیچ‌وخم‌ترین مسیر» را خواهید زد. طی دست‌کم سه نبح و پنج ماه نظرخواهی برای رسیدن به درجه خوب! ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۲۱ (UTC)
 • بماند و احیا چون به جز ویکی پدیا رسانه دیگری نیست که این نوع مقالات را پوشش دهد از آن طرف مقاله به نظر خوب می رسید و استاندارد بود. بهتر است در کنار نام مقاله کلمه (نمایشنامه) نیز نوشته شود با تشکرHoseina051311 (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۱۰ (UTC)

محسن فتحی زاده

محسن فتحی زاده (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محسن فتحی زاده» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی Honarsaz (بحث) ‏۱۶ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۲۷ (UTC)

 • حذف شود سرشناس نیست. بااحترام ʃsʃsʃ (بحث) ‏۱۶ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۱۰ (UTC)
 • بماند چطور میشود گفت که رئییس سازمان حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی سرشناس نیست؟!!! لطفاً قبل از نظر دادن وپ:نظامی را مطالعه کنید MHosseinafshar (بحث) ‏۱۶ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۳۱ (UTC)
 • بماند منابع مستقل زیادی به ایشون پرداخته‌اند و سمت مهمی هم دارند--اهورا ☘ ‏۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۱۰ (UTC)

تمدید شد تا بحث بیشتری انجام گیرد و اجماع شفاف‌تری حاصل شود.
لطفاً نظرات خود را زیر این پیام بنویسید. ممنون، Mardetanha (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۰۰ (UTC)

 • حذف شود سرشناس نیست.Pocoyo4858 (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۱۴ (UTC)
 • بماند همان‌طور که بالاتر گفتند هم سمت ارشد انتظامی در سطح ملی دارد هم منابع به وی پرداخته‌اند: [۱۱] [۱۲]1234 (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۱۹ (UTC)
  منابع را چک کردم؛ ابدا به وی نپرداخته‌ بودند. یکی کلا دو خط بود که نوشته بود فلانی فلان‌ سمت را گرفت، دیگری هم سلسله اخباری بود که ایشان گوینده‌اش بود و متوجه نشدم چه ربطی به پرداختن منابع به ایشان داشت. مهرنگار (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۲۹ (UTC)
  همه به او می پردازند. این منابع تماما پوشش گفتار و عملکرد وی اند. یعنی چیز دیگری ندارد. یعنی شخص آن قدر اهمیت دارد که منبع کلا وقف گفته او شده. دومی حالا کوتاه هست ولی همان هم فقط به همین می پردازد. ایرنا هم شخص را از مقامات ارشد پلیس می خواند تازه آن زمان هنوز ترفیع مقام نگرفته بوده.--1234 (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۴۴ (UTC)
 • نظر: جناب @کاربر:مهرنگار رئیس سازمان حفاظت اطلاعات ناجا هم رده فرمانده ناجا است و حتی اگر منابع بصورت مستقل به ایشان نپرداخه باشند، سرشناس است. حال آنکه با یک جستجو درباره سردار فتحی زاده در گوگل منابع بسیاری نیز میتوانید پیدا کنید. ارادتMHosseinafshar (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۴۳ (UTC)
  چرا من را پینگ کردید؟ مگر من نظری مبنی بر حذف یا سرشناس نبودن داده‌ام؟ مهرنگار (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۵۰ (UTC)

@کاربر:مهرنگار سلام. جسارت نکردم. فقط به جهت اینکه فرمودید متوجه ارتباط پرداختن منابع به ایشان نشدید عرض کردم. در هر صورت ممکن از دلیل مسائل اطلاعاتی و امنیتی، جزئیات زیادی از زندگی شخصی و مشخصات فردی ایشان وجود نداشته باشد اما همین که وی «رئیس سازمان حفاظت اطلاعات ناجا» است برای سرشناسی کفایت می کند به نظرم. MHosseinafshar (بحث) ‏۱۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۰۶ (UTC)

حذف شود ضمن عرض سلام و احترام. نه بالاترین درجه نظامی ایران را دارد نه از فرماندهان ارشد است و اگر این روال بخواهد ایجاد شود تمام مدیران حراست و حفاظت سازمان‌ها و ادارات باید در دانشنامه مقاله داشته باشند...امید (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۰۱ (UTC)
 • نظر: توجه داشته باشید که ایشان رئیس سازمان حفاظت اطلاعات ناجا هستند؛ چطور می شود گفت از فرماندهان ارشد نیستند ؟ رده وی همرده فرمانده ناجا است و حتی پایین تر از فرمانده ناجا نیست، یعنی وی به عنوان رئیس ساحفاناجا باید مستقیماً به رهبر جمهوری اسلامی ایران پاسخگو باشد و نه به فرمانده ناجا. متشکرم MHosseinafshar (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۴۲ (UTC)

پیش‌نویس:دنیای حقوق (روزنامه)

پیش‌نویس:دنیای حقوق (روزنامه) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پیش‌نویس:دنیای حقوق (روزنامه)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

دنیای حقوق (روزنامه) پیشتر در ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/دنیای حقوق (روزنامه) حذف شده بود. کاربر:Shiasun معتقد است که منابع بیشتری در این فاصله پیدا شده‌اند و بررسی سرشناسی باید تکرار شود. در گفتگویی که در صفحهٔ بحث من رخ داد، کاربر:DRIS92 هم چنین چیزی را محتمل می‌دانست اما کاربر:KOLI نه. بنابراین صفحه را احیا کردم، به فضای نام پیش‌نویس بردم، و نبح جدیدی برایش ایجاد کردم تا فرصت اجماع‌یابی بزرگتری فراهم شود. — حجت/بحث ‏۲۳ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۲۶ (UTC)

 • بماند باتوجه به مطالبی که در نبح قبلی گفته‌شد مثل آنکه این روزنامه اولین روزنامه تخصصی حقوق در ایران است و به هر حال بخشی از تاریخ رسانه‌ای حقوق کشور را شکل داده و... منابعی نیز یافتم که حاکی از پوشش آن بود مثل این، این و این. همچنین این روزنامه در اینجا مورد بررسی و در این منبع نیز به صورت تفصیلی مورد نقد قرار گرفته‌است. با احترام Shiasun (بحث) ‏۲۵ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۱۴ (UTC)
 • حذف شود منابع مستقلی در مورد سرشناسی این روزنامه نیافتمی--اهورا ☘ ‏۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۲۴ (UTC)
 • بماند منابع مورد اشاره در بالا معتبر و مستقل هستند. Pirhayati (بحث) ‏۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۳۰ (UTC)
 • بماند به عنوان اولین روزنامه تخصصی حقوق دارای شهرت کافی است. و منابع نیز کفایت می کنند -- Hootandolati(بحث) «دوشنبه،۲۶ خرداد ۱۳۹۹، ساعت ۱۷:۴۷ (ایران)» ‏۱۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۱۷ (UTC)

تعهد خدمت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

تعهد خدمت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«تعهد خدمت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Europe2009 (بحث) ‏۲۵ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۲۲ (UTC)

هیبت‌الله کلانتری

هیبت‌الله کلانتری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پروفسور هیبت الله کلانتری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی Elajanبحث ‏۲۶ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۲۶ (UTC)

 • بماند سرشناسی دارد، (نخستین سم‌شناس دارویی ایران)-- اهورا ♠ ‏۲۸ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۲۱ (UTC)
 • بماند «فرد مشارکتی در خور و پررنگ داشته و در رشته‌ای خاص مشهور است. به طوری که این مشارکت بخشی از تاریخ آن علم/رشته شده‌است» با توجه به منبع واجد این شرط سرشناسی هست. بامداد (بحث) ‏۳۰ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۰۵ (UTC)
 • بماند سرشناس است. Gimbouri (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۴۹ (UTC)

ریویل

ریویل (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ریویل» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی اهورا ♠ ‏۲۸ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۱۲ (UTC)

پروژه سامد

پروژه سامد (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پروژه سامد» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۳۰ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۱۹ (UTC)


تمدید شد تا بحث بیشتری انجام گیرد و اجماع شفاف‌تری حاصل شود.
لطفاً نظرات خود را زیر این پیام بنویسید. ممنون، ‏ SunfyreT ‏۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۵۲ (UTC)

کاربر:Ghasempourjavid/صفحه تمرین

کاربر:Ghasempourjavid/صفحه تمرین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«صفحه تمرین»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بعد از یازده ماه و با وجود حذف در صفحه اصلی به عنوان یک صفحه سایه و دور زدن ویکی در اینجا باقی مانده‌است Hootandolati(بحث) «یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹، ساعت ۰۴:۵۱ (ایران)» ‏۳۱ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۲۱ (UTC)

 • بماند طبق تاریخچه در سایت دانشگاه و همچنین اینجا، رشته تفسیر تطبیقی قرآن در مقطع دکترا ارائه می‌شود که بند ۴ وپ:دانشگاه را احراز می‌کند. باید به فضای مقالات هم منتقل شود. RIZORIUS (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۵۰ (UTC)

دانشکده پزشکی اصفهان

دانشکده پزشکی اصفهان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «دانشکده پزشکی اصفهان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی برای سرشناسی داشتن مقاله منفک یا ادغام در مقاله دانشگاه علوم پزشکی اصفهان Europe2009 (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۲:۳۲ (UTC)

 • بماند این دانشکده از قبل از انقلاب آموزش دکترای پزشکی داشته است که بند ۴ وپ:دانشگاه را احراز می‌کند. RIZORIUS (بحث) ‏۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۰۰ (UTC)
 • ادغام شود در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان. دانشکده ۸ کیلوبایت است و دانشگاه ۱۲ کیلوبایت. حالاحالاها نباید به تفکیک فکر کرد. اگر ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلوبایت مطلب جور شد، آنوقت می‌توان گزینه تفکیک را مد نظر قرار داد. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۱۳ (UTC)
 • بماند مقاله های مشابه زیادی درباره دانشکده ها وجود دارد که حجم آن ها در همین حدود است . همچنین با توجه به قدمت و اهمیت دانشکده سرشناسی کافی برای مستقل ماندن از مقاله اصلی را دارد . همچنین این دانشکده بند ۲، ۴ و ۵ وپ:دانشگاه را احراز می‌کند.Mashhashem77 (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۱۰ (UTC)Mashhashem77 (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۰۶ (UTC)

کامیار عابدی

کاربر:علیرضا ۷۸/صفحه تمرین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «صفحه تمرین» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

به درخواست کاربر در ویژه:پیوند دائمی/29184969#افزودن صفحه تمرین به نبح. ظاهراً کتاب‌ها و مقالاتشان پوشش نسبی در منابع داشته‌اند. جیپیـــوتر ‏۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۵۳ (UTC)

بماند ایشان در نقد شعر بسیار سرشناس است. کتاب‌های متعدد و مقاله‌های ایشان پوشش خبری گسترده دارد. بامداد (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۳۰ (UTC)
 • بماند سرشناس است. Gimbouri (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۵۷ (UTC)

پادپرس

پادپرس (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پادپرس» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی ندارد / تبلیغاتی Hozhaabr (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۱۲ (UTC)

بماند - این صفحه بجز یادکردهای خود سایت، در ۹ سایت مختلف از جمله (کتابراه، کرسی سازمان یونسکو در ایران، هفته‌نام شنبه، مرکز رشد دانشگاه شریف و مرکز رشد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی) اطلاعات رسمی دارد. همچنین با وجود نوآوری در هدف، تعداد قابل قبولی، گفتگو فعال در آن شکل گرفته.سفیدپر (بحث)۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ساعت ۱۷:۵۶ (ایران) ‏۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۲۶ (UTC)

عتیقی

عتیقی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «عتیقی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۲۵ (UTC)


تمدید شد تا بحث بیشتری انجام گیرد و اجماع شفاف‌تری حاصل شود.
لطفاً نظرات خود را زیر این پیام بنویسید. ممنون، ‏ SunfyreT ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۳۷ (UTC)

فراز فنون مرکزی

فراز فنون مرکزی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فراز فنون مرکزی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۳۷ (UTC)


تمدید شد تا بحث بیشتری انجام گیرد و اجماع شفاف‌تری حاصل شود.
لطفاً نظرات خود را زیر این پیام بنویسید. ممنون، ‏ SunfyreT ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۳۷ (UTC)

حدیث چهره پرداز

حدیث چهره پرداز (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «حدیث چهره پرداز» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی (منبع معتبری برای دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن از جشنواره کودک و نوجوان نیافتم همچنین جشنواره کودک و نوجوان با جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اشتباه نشود.)با احترام Shiasun (بحث) ‏۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۰۳ (UTC)

 • دیپلم افتخار خانم چهره پرداز رسانه ای نشده ولی واقعیت دارد و مستندات ایشان قابل استعلام بوده و قرار نیست همه زندگی افراد در دنیای مجازی رسانه ای شده باشد مخصوصا اگر مربوط به خیلی سال ها پیش بوده و از ارزش های خانم چهره پرداز چیزی کم نمیشود و ایشان بسیار هنرمندی مردمی و شایسته می باشد.سپاسبماندShahrooiy (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۴۰ (UTC)
 • در صورت داشتن منبع معتبر برای ادعا بماند در غیر این صورت حذف شود -- Hootandolati(بحث) «پنجشنبه،۱۵ خرداد ۱۳۹۹، ساعت ۱۴:۴۳ (ایران)» ‏۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۱۳ (UTC)
 • بماند درود احتراما صرف نظر از سرشناسی بازیگری به استناد منابع سرشناسی عمومی دارند. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۰۷ (UTC)
تنها منابعی که مستقلا از ایشان در آن صحبت شده، از اینستاگرام است!! Shiasun (بحث) ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۱:۱۷ (UTC)
 نظر مغرضانه ندهید کاربر محترم کاربر:shiasun

شما به تمام افراد سرشناس سربزنید حتما چند تا یادکرد مربوط به اینستاگرام خودشون دارن و مقالهحدیث چهره پرداز از منابع معتبر خبرگزاری و خارجی و فعالان حوزه سینما و تلویزیون بوده و چشم هاتون رو دقیق تر کنید تا سرشناسی ایشان در سایت سوره سینما و imdb و سایت های خبرگزاری که به صفحشون لینک شده رو ببینید.با احترامShahrooiy (بحث) ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۱۹ (UTC)

عرض کردم منبعی که "مستقلا" درباره ایشان باشد. اگر اشتباهی کردم، عذرخواهم Shiasun (بحث) ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۳۰ (UTC)
خواهش میکنم،ارادتمند به شما هستم Shahrooiy (بحث) ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۴۷ (UTC)

ایران در دوره ترکان

ایران در دوره ترکان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«ایران در دوره ترکان»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

تغییر مسیر بشود در فرهنگ ترکی-ایرانی. چون این موضوع دقیقاً تعریف و محدوده‌اش مشخص نیست (اگر اشتباه نکنم این عبارت را از کتب درسی گرفته‌اند) اما آن یکی هم مشخص است هم منابع معتبری برایش وجود دارد. Shawarsh (بحث) ‏۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۴۱ (UTC)

 • حذف شود به نظر مصداق وپ:ترکیب و وپ:اول است. RIZORIUS (بحث) ‏۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۰۲ (UTC)
  کدام مطلب ترکیب و دست اول است؟ --1234 (بحث) ‏۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۴۹ (UTC)
کل مطلب ترکیب است و دوره شناخته‌شده‌ای در تاریخ به نام دوره ترکان تعریف نشده. RIZORIUS (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۱۶ (UTC)
 • حذف شودچون هر کدارم از سلسله های موجود خود دارای مقاله می باشند ضمن آنکه بار نژاد پرستی دارد و ممکن مقالات دیگری هم ایجاد شود ایران در زمان لرها یا خراسانی ها یا ...در ضمن تعریف مشخصی هم ندارد چون مثلا سلجوقیان ترکمن بودند نه ترک یا قاجار را نمی شود ترک محسوب کرد یا فارس و یا ...

Eshghi3 (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۰۲ (UTC)

 • حذف شود وپ:ترکیب و فاقد بار محتوایی و اصول مقاله نویسی. در واقع در انتخاب اسم آن هم اشکال اساسی وجود دارد. به چند سلسله اشاره شده که موسسان آن‌ها تبار ایلاتی ترکی داشته‌اند ولی تا پیش از تاخت و تاز بر ایران فاقد هرگونه مدنیت و حتی سیستم حکمرانی بوده‌اند و پس از تاثیر پذیری از مردم بومی و پذیرش فرهنگ آن‌ها سلسله‌هایی با هویت و محتوای غیر ترکی تشکیل داده‌اند. مقاله نه نام درست درمانی دارد نه محتوای ساخت یافته و ارزشمند. ترکیب که چه عرض کنم یک ملغمه است. علی مکریانی (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۳۵ (UTC)
 • بماند 79.141.163.37 ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۴۰ (UTC)
 • بماند من دلیلی برای حذف کردنش نمی بینم. اگر مقاله اشتباهی داشته باشه، میشود درستش کرد. Jkhf9 (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۳۴ (UTC)
 • بماند چون تُرکان در دوره‌های مختلفی از تاریخ در ایران تأثیرات فراوانی گذاشته‌اند و بخش مهمی از تاریخ ایران مربوط به تُرکان می‌شود، همچنین تُرکان از نظر فرهنگی نیز تأثیرات زیادی بر روی فرهنگ ایران داشته‌اند، برای مثال در زبان فارسی کلمات زیادی یافت می‌شوند که ریشهٔ تُرکی (وام واژه های ترکی در فارسی) دارند. مورد دیگر در مورد تاریخ تُرکان در ایران این است که تاریخ تُرکان در ایران حداقل از دورهٔ خزرها شروع می‌شود، چون خزرها برای مدّتی در مناطق شمالی و شمال‌غربی ایران امروزی نیز حضور داشته‌اند، برای مثال خزرها در مناطق جنوبی شهر اردبیل با اعراب مسلمان در نبرد اردبیل جنگیده‌اند. ولی عده‌ای سعی در تلقین این موضوع دارند که تاریخ تُرکان در ایران از دورهٔ غزنویان و امپراتوری سلجوقی شروع می‌شود! در حالی که تاریخ تُرکان از دورهٔ خزرها و یا حتی قبل‌تر شروع شده و در دورهٔ غزنویان و امپراتوری سلجوقی به اوج خود رسیده‌است. --Mr,p balçi (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۰۹ (UTC)
باید نشان داده شود در تاریخ‌نگاری چنین دوره‌ای وجود دارد. باقی مسائل با این نظرخواهی بی‌ارتباط است. Shawarsh (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۴۷ (UTC)

سامانه انتقال مداری

سامانه انتقال مداری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سامانه انتقال مداری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۵۱ (UTC)


تمدید شد تا بحث بیشتری انجام گیرد و اجماع شفاف‌تری حاصل شود.
لطفاً نظرات خود را زیر این پیام بنویسید. ممنون، ‏ SunfyreT ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۳۳ (UTC)

شبکه معدن ایران

شبکه معدن ایران (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شبکه معدن ایران» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۳۵ (UTC)


تمدید شد تا بحث بیشتری انجام گیرد و اجماع شفاف‌تری حاصل شود.
لطفاً نظرات خود را زیر این پیام بنویسید. ممنون، ‏ SunfyreT ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۳۳ (UTC)

تکه‌های سنگین سرب

تکه‌های سنگین سرب (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «تکه‌های سنگین سرب» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۳۷ (UTC)


تمدید شد تا بحث بیشتری انجام گیرد و اجماع شفاف‌تری حاصل شود.
لطفاً نظرات خود را زیر این پیام بنویسید. ممنون، ‏ SunfyreT ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۳۲ (UTC)

ستین

ستین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«ستین»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

لطفاً سرشناسی برسی شود '''Otal''' (بحث) ‏۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۵۳ (UTC)


تمدید شد تا بحث بیشتری انجام گیرد و اجماع شفاف‌تری حاصل شود.
لطفاً نظرات خود را زیر این پیام بنویسید. ممنون، ‏ SunfyreT ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۱۵ (UTC)

 • بماند بند ۱ وپ:خواننده مثلاً در دویچه وله محرز می‌شود. RIZORIUS (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۵۸ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی ندارد، با احترام Zabihsohrabi (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۲۳ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی وی در وسعت و اندازۀ لازمه برای داشتن صفحه ای مستقل بنظر نمی رسد. Ali Ahwazi (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۰۰ (UTC)
 • بماند - وی سرشناسی است و بسیار پرطرفردار هستند لطفا منابع و صفحات شخصی چک کنید. H6mid (بحث) ‏۲۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۴۷ (UTC)
H6mid (بحث) ‏۲۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۴۹ (UTC) H6mid (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۰۴ (UTC) H6mid (بحث) ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۲۵ (UTC)
 • ‘’’بماند’’’ - به علت بودن مطاب و بیوگرافی های اشتباه و کذب جهت تخریب وی و سرشناس بودن وی دلیل برای حذف نمیبینم. 01mrlast (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۰۱ (UTC)
 • بماند به نظر مشکلی ندارد دارای رزومه کمی میباشد اما با خواننده و افراد مشهوری همکاری داشته است به نظر من مشکلی ندارد و بودن آن برای دانشنامه بهتر است... -- Younesmoradi1 (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۰۹ (UTC)
 • بماند - وی سرشناس است دلیلی برای حذف نیست لطفا منابع و صفحات شخصی خواننده را چک کنید.
Araz2019 (بحث) ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۲۶ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی ندارد، بیشتر منابعی که ذکر شده صفحات اجتماعی خودشان است. سپاس Pocoyo4858 (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۰۰ (UTC)
 • حذف شود نه تنها سرشناسی ندارد، بلکه تبلیغ محض است! Farzin S (گفتگو)، ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۰۵ (UTC)

علی اسدی

علی اسدی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«علی اسدی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۱۴ (UTC)

 • حذف شود در مجری گری سرشناسی ندارد. در موسیقی چند تا ترانه سروده مثل «لالایی برای آدم بزرگ‌ها» که اونهم بی تاثیر بوده است. زودتر حذف شود.--جیرجیرک (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۱۶ (UTC)

امیرحسین دانشفر

امیرحسین دانشفر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«امیرحسین دانشفر»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی◆مُحَمَّد جَرارے◆ (بحث) ‏۲۵ آوریل ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۳۰ (UTC)

 • حذف شود سرشناسی، تصاویر هم به احتمال زیاد مشکل کپی رایت دارند--اهورا ☘ ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۰۵ (UTC)

تمدید شد تا بحث بیشتری انجام گیرد و اجماع شفاف‌تری حاصل شود.
لطفاً نظرات خود را زیر این پیام بنویسید. ممنون، ‏ SunfyreT ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۵۷ (UTC)

 • حذف شود فعلا" سرشناس نیست.با احترام Pocoyo4858 (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۲۱ (UTC)

ادا اجه

ادا اجه (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«ادا اجه»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Europe2009 (بحث) ‏۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۲۲ (UTC)

 • بماند مقاله‌اش در ویکی ترکی tr:Eda Ece از سال ۲۰۱۶ وجود داره ولی در منابع فارسی سرشناسی نیافتم، احتمالاً سرشناس است!--اهورا ☘ ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۹ (UTC)

بماند سرشناش است به خصوص با بازی در سریال جدید سیب ممنوعه که هم اکنون پخش می شود.Parhamonline (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۱۰ (UTC)parhamonline

شبکه الکترونیکی پرداخت کارت

شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«شبکه الکترونیکی پرداخت کارت»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Europe2009 (بحث) ‏۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۴ (UTC)

 • بماند !! وی‌کی (بحث) ‏۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۰۰ (UTC)
 • بماند جز ده گذرگاه پر کاربرد و پربازدید در ایران است--اهورا ☘ ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۴ (UTC)


با سلام و احترام به نظرم دلیلی برای حذف این صفحه وجود ندارد. بلکه می توان آنرا کامل تر کرد. شبکه پرداخت در کنار شبکه بانکی یکی از مهمترین ابزارهای بانک مرکزی برای کنترل سیاستهای پولی و مالی است. همه ما روزانه با درگاه های پرداخت مختلفی سرو کار داریم. به نظرم نباید حذف شود. من سعی می کنم این صفحه را کامل تر کنم. البته قبلا فکر کنم ویرایش هم کرده بود م ونام مدیرعامل جدید شاپرک را نوشته بودم که حذف شده است Kalantari.it (بحث) ‏۱۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۰۲ (UTC)

محمد بزرگی

محمد بزرگی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمد بزرگی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی اهورا ☘ ‏۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۲۷ (UTC)

 • بماند محمد بزرگی هنرمندی است که آثارش در نمایشگاه های پربازدید و بین‌المللی که اسامی برخی از آنها در مقاله آمده است به نمایش گذاشته شده است و از این طریق مخاطبان زیادی دارد. همچنین گوگل باکس نیز برای او ایجاد شده.(PresidentN (بحث) ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۳:۵۶ (UTC))

همچنین افرادی مانند علی شیرازی و سایر خوشنویسان که صفحه دارند، سرشناسیشان در حد محمد بزرگی است.(PresidentN (بحث) ‏۱۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۳۶ (UTC))

 • حذف شود درود احتراما به استناد وپ:سرشناسی با احترام به نگارنده محترم مقاله و خود ایشان اکنون فاقد سرشناسی می‌باشند. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۳ (UTC)

حسین موسی خانی (ورزشکار)

حسین موسی خانی (ورزشکار) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«حسین موسی خانی (ورزشکار)»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی مشکوک اهورا ☘ ‏۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۳۶ (UTC)

 • نظر: به دلیل ادعای، عناوین کسب شده و جایگاه‌های نسبت شده به وی اگر دارای منبع معتبر باشند، سرشناسی دارد--اهورا ☘ ‏۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۴۱ (UTC)
 • نظر: تنها رقابت مهمی که شرکت کرده قهرمانی جوانان آسیا در ازبکستان بوده که سوم شده.. بقیهٔ عناوینی که در این صفحه نوشته شده هم بدون منبع هستند هم فاقد اهمیت.. مثل قهرمانی در مسابقات انتخابی تیم جوانان و کاپیتانی تیم نوجوانان و…''※ⓜⓞⓗⓐⓜⓜⓐⓓⓙⓐⓡⓡⓐⓡⓘ※'' (بحث) ‏۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۵۶ (UTC)
 • بماند سرشناسی لازم رو داره --N.Iran.S (بحث) ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۲۴ (UTC)

ماشینکاری آلیاژ تیتانیوم

ماشینکاری آلیاژ تیتانیوم (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ماشینکاری آلیاژ تیتانیوم» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

در مقالات مربوطه‌اش ادغام شود . . . وگرنه این طوری از ازدواج هر دو مفهوم می‌شود یک مقاله قالب زد . . . Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۱۰ (UTC)

فرزاد خوشدست

فرزاد خوشدست (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فرزاد خوشدست» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار Gm110m (بحث) ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۱۶ (UTC)

بماند برای اهالی و علاقه‌مندان مستند و فیلم کوتاه، فرزاد خوشدست نام چندان غریبی نیست. از نظر من سرشناسی دارد اما مشکل اینجاست که طبق نام کاربری و البته ادعای خود فرد در صفحه بحث، خود فرزاد خوشدست این صفحه را ساخته که این موضوع کمی برای من عجیب است. سیاست ویکی در چنین مواقعی چیست؟ Mr.Robot-ER28-0652 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۱۲ (UTC)

 • نگه داشته شود - دلیلی برای حذف نمی‌بینم. ایشان جوایز زیادی در جشنواره ها دریافت کردند و این صفحه توسط من (هانیه عرب زاده) از پرسنل دفتر سینمایی ایشان راه اندازی شده.چون فیلم آخر ایشان به زودی اکران می شود ما صفحه ایشان را راه اندازی کردیم. و ایشان هم بزودی برای یک جشنواره معتبر دیگر راهی ایتالیا می شوند. درباره فرزاد خوشدست در ضمن ما در حال جمع آوری مطالب برای راه اندازی صفحات فیلم های آخر ایشان هستیم. لطفأ این صفحه بماند. در ضمن من حدود 40منبع را از سایت های خارجی و داخلی ارائه کرده ام آیاکفایت کرده؟ Cinemacinema1400 (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۳۹ (UTC)
 • نگه داشته شود - دلیلی برای حذف نمی‌بینم.من حسین مهدوی (صداگذار سینما)؛ "دیروز این مطلب را به اشتباه در جای دیگری ثبت کردم".باید بگم فرزاد خوشدست یکی از کارگردانهای خوب ومطرح سینمای مستند در داخل و خارج ایران است. سالهاست در این حوزه با بزرگانی چون مرحوم کیارستمی کار کرده است و فیلم آخر او "خط باریک قرمز"بسیار مهم و با کیفیت بین المللی تولید شده و در فستیوالهای خارجی هم موفقیت داشته. مثلا در آسیاپاسیفیک که به نوعی اسکار منطقه آسیا اقیانوسیه است. پدربزرگ فرزاد خوشدست هنرمندی بزرگ بود که من در موزه های خارجی کارهای او را از نزدک دیدم مثلا در لندن. فرزاد اکنون از اعضای مهم خانه سینما (صنف کارگردانان مستند) است. امیدوارم شاهد آثار او باشیم او در حال آماده سازی برای تولید یک فیلم بزرگ داستانی با گروه زیادی از سینما گران مهم ایرانی و خارجی است. Hoseyn mahdavi (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۰۶ (UTC)
 • نگه داشته شود - دلیلی برای حذف نمی‌بینم. سلام من آرام قاسمی هستم ساکن ایتالیا و بازیگر تاتر رم. ایشان از فیلمسازان خوب هستند که حدود بیست سال قبل در ایران با ایشان همکاری کردم و بعد از حضور فیلمشان در جشنواره فیلم کپنهاگ در دانمارک ایشان را پیدا کردم. Aramtar (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۴۹ (UTC)


 • نگه داشته شود - دلیلی برای حذف نمی‌بینم.

حدف فرزاد خوشدست یکی از چهره های فعال سینمای تجربی ایران بی دلیل است.در حالیکه او سالهاست برای شبکه مستند فیلم می سازد و فیلم های بلند مستند او در جشنواره های داخلی و خارجی جوایز مهم و معتبر دریافت کرده است او یک چهره فرهنگی و هنری است. همچنین تمامی منایع معتبر لازم در صفحه آمده است. بنظر من صفحه فرزاد خوشدست باید باقی بماند و نباید حذف شود از دوستان عزیزم خواهش میکنم گزینه حذف این صفحه پاک شود و از هنرمندان کوشا و مسئولیت پذیر و فعال کشورمان حمایت کنیم. با سپاس# فیلم منتخب جشنواره اوشن سیتی آمریکا (زنی که نام ندارد)[۱] Silvercine (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۰۲ (UTC)

منابع
 1. «The 2nd Annual Ocean City Film Festival». delmarvalife. delmarvalife. دریافت‌شده در ۵ مارس ۲۰۱۸.
 • بماند معس را دارد. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۳۸ (UTC)

کاربر:Rahadsarami/قدمعلی سرامی

کاربر:Rahadsarami/قدمعلی سرامی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «قدمعلی سرامی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله قبلا حذف شده بود و به درخواست کاربر احیا و به نبح آورده شد. لطفا سرشناسی آن را بررسی کنید. ARASH PT  بحث  ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۴۹ (UTC)

 • نظر: گمانم کمینهٔ سرشناسی را برمی‌آورد. ولی البتّه مقاله‌اش جای بهتر شدن دارد. خوب است نام این محقّق در فهرست ایران‌شناسان هم بیاید. با این همه، احتمالاً از هرگز تا همیشه سرشناس نیست و می‌شود چکیدهٔ تک‌خطّیش در مقالهٔ مربوط به نویسنده ادغام شود. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۰۴ (UTC)

پایگاه نقد شعر

پایگاه نقد شعر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«پایگاه نقد شعر»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی اهورا ☘ ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۱۱ (UTC)

بماند نوشتن در مورد پایگاه‌های خاص قبلاً هم در ویکی‌پدیای فارسی بوده‌است. برای مثال [[]انتخاب (وبگاه)] و صفحه پیوندها. سایتی که بیش از سه هزار عضو فعال دارد که شعر درآن به اشتراک گذاشته‌اند و دائماً هم بیشتر می‌شود و منتقدین برجسته کشور در آن حضور فعال دارند و زیرمجموعه‌ای از وزارت ارشاد نیز بانی راه اندازی آن بوده‌است و دستاندر کار جشنواره شعر فجر نیز هست که تمامی این موارد را در منابع صفحه مربوطه می‌توان یافت به نظر دست کم شرایط سرشناسی را در بین شاعران فارسی و ایرانی دارد و دست کم بزرگترین شب شعر مجازی کشور است. از این رو گمان می‌کنم شرایط لازم برای سرشناسی را دارا بوده‌است. اگر یک بار هم به یک شب شعر مطرح در کشور رفته باشید این سایت و شاعران و منتقدان آن شناخته شده‌اند. به عبارتی دیگر این سایت در حال حاضر خود یک مرجع است Mersadkhan (بحث) ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۵۰ (UTC)

@Mersadkhan: منظورتون از شاعران و منتقدان شناخته شده و برجسته چه کسی یا کسانی هست؟ --اهورا ☘ ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۴۲ (UTC)
@Persia: افرادی مثل شکارسری ، جواد آسمان، صابر ساده، راهی، یا لیلا کردبچه و زهیر توکلی را که میشناسم. به خصوص این اصفهانی ها و خمینی شهری‌هاشون را که میدونم هم کلا شاعرانی از طیف های مختلف هستند. از بیت بروها تا دگر اندیش‌ها توشون هست. از غزل گویان تا نو سراهایی سپید گوی.از نظر آکادمیکی هم پشتوانه قوی دارند. به علاوه میدانم که بسیاری از آنها از شب شعرهای قوی مثل شب شعر صائب در اصفهان یا شب شعرهای خودهمین نهاد شعر و ادب ایرانیان بیرون آمده اند. من دست کم اصفهانی ها را می توانم بگویم که آدمهایی هستند که به نقد شعر در شب شعرهایی که ما در اصفهان می شناسیم می پرداختند. همین راهی که استاد افرادی مثل سعید بیابانکی بوده و اگر برنامه نقد شعر شبکه چهار را دیده باشید که مجریش بیابانکی بود یکی از اولین و شاید اولین قسمتش را با دعوت از راهی روی آنتن برد.متاسفانه به دلیل فضای مجازی تهرانی‌ها فقط انجمن امیرکبیر را می‌شناسند آنهم به خاطر شاعرانی چون هیلا صدیقی و هالو که شعرهای بعضا سیاسی می خوانند. ولی مثلا در شعر سپید همین راهی تقریبا در بیشتر جشنواره‌های فجر داور بوده است(چیزی که شخصا شاهدش بودم). از شاگردانش هم که بپرسی می گویندشاعر خوبی نیست ولی در نقد به خصوص شعر نو و سپید راهی را دست بالای کشور میشناسند.(خود منم معتقدم شاعر خوبی نیست ولی خب در نقد کتاب آیینه پردازانش فصل الخطابیست و شعر نو و سپید را خوب تحلیل می کند) این اسامی کسانی هستند که در شب شعرهای استانی و گاهی کشوری بودند جایی که شعرها را سلاخی می کنند (نه صرفا خوانش) معمولا هم مکانشان را ارشاد به آنها میداد یا خانه یکی از همین کشته مرده‌های شعر ادب پاتوقشان بوده است. این وب سایت صرفا همان شب شعرها را اینترنتی کرده است. و اگر این طبف که از مدیحه سرای بیت برو تا دگراندیشی که می گوید هر دیدی بازدیدی دارد توی اینها نبود شاید منم هم قائل به معرفی این صفحه در ویکی نبودم.ولی خب تا وقتی ایران بودم و اصفهان بودم خیلی از این افراد را در شب شعرهای سروش و صائب و خمینی شهر می دیدیم و یا در آنها می شناختم یا با آنها برخورد نزدیک داشتم.لذا بر پایه این شناخت این صغحه را نوشتم.جریان شعر امروز کشور با آنچه از شعرای درون بیت می بینید یا چند نفری که کنار سایه و هالو می بینید یا ترانه سراهایی که گل می کنند کمی فرق دارد.یعنی در واقع این شب شعرهای این شاعران اگزوزی یک چیز دیگری است شبیه به آن حلقه هایی که در قدیم در دهه چهل یا شصت هم کم و بیش بود و بعدها نام خیلی هاشان ماندگار شد.مشکل اینجاست در حال حاضر یک حبیب یعمایی نیست که یک مجله یغمایی باشد که درونش از نیما تا خانلری را بگنجاند و ملت آنها را بشناسند . تمام پحرفهای من را می شود با خواندن چند نقد و اطلاعات درون صفحه هم تحقیق کرد.Mersadkhan (بحث) ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۰۶ (UTC)
@Mersadkhan: چه منابعی برای حضور این افراد وجود داره؟ که البته همشون هم برجسته و سرشناس نیستن طبق معیاری های ویکی :)--اهورا ☘ ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۰۳ (UTC)
@Persia: در این مورد شاید باید دستم را بالا ببرم چرا که در جشنواره شعر فجر هر سال مستندسازی دقیقی روی اینکه داور کیه و برنده کیه انجام نشده مطابق با استاندارد ویکی:)به علاوه این جشنواره مثل جشنواره فیلم فجر اونقدر تو چشم عوام نیست که خبرگزاری های رنگ زیرپیرنی شرکت کنندگان را هم گزارش کنند .لذا شاید بشه به کاستی منابع برای فهم سرشناسی ایراد گرفت.به علاوه کسی مثل آقای طریقی سردبیر این صفحه که دبیر جشنواره شعر فجر هم بوده به نوعی برای کسانی که در این وادی هستند شناخته شده است.در اینجامن قائل به نظر دوستانم که صفحات تخصصی برای اخراز سرشناسی نیاز به سرشناسی در بین خواص دارد یا در عوام. این صفحه و منتقدانش در بین خواص شاعر و اهل شعر سرشناس است و قابل تحقیق با همان منابع اندکی که زدم و بررسی خود صفحه ولی در بین عوام نمبشود انتظار داست که شهرت ه.سایه یا اخوان را داشته باشند که ثمره عصر آزادی قلم هستند و در دو دهه اوج شعر فارسی بوده اند.در قیاس با آن سرشناسی اگر منظور نظر باشد باید اعتراف رد که خیر سرشناس نیستند Mersadkhan (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۳۳ (UTC)
 • حذف شود در این مقاله همه لینک ها قرمز است. عده ای نام جمع آوری شده تا از اینجا معروف شوند. اصلا مقاله نیست بتوان نظرخواهی کرد.--جیرجیرک (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۰۹ (UTC)

رده:اهالی بهارستان

رده:اهالی بهارستان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«رده:اهالی بهارستان»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

رده خالی اهورا ☘ ‏۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۴۳ (UTC)

 • نظر: چون این نبح با افزودن مجدد ابوالحسن صبا از خالی بودن خارج می‌شود بهتر است که همزمان با نبح رده اهالی قلهک جمع‌بندی شود چون هر دو در یک زیرده است. فرهنگ2016 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۰۵ (UTC)
 • بماند به همان دلایل که در نبح رده اهالی قلهک گفته‌ام و گفته‌اند. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۶ (UTC)
 • نظر: هیچ منبعی به صفحه استاد ابوالحسن صبا برای اثبات اسکان/زندگی ایشون در محله بهارستان افزوده نشده--اهورا ☘ ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۳۶ (UTC)
  @Persia: درباره‌اش حتی یک مقاله مستقل هم داریم: موزه صبا خانه اش در بهارستان تهران که از سال ۱۳۵۳ به موزه تبدیل شده‌است. فرهنگ2016 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۴۳ (UTC)
@فرهنگ2016: بله می‌دانم، بحثم سر منبع بود، گفتم هیچ منبعی به این موضوع اشاره نکرده--اهورا ☘ ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۴۸ (UTC)
@Persia: دقیقاً به چه موضوعی باید اشاره کرده باشد؟ چون در منابع مختلفی گفته خانه پدری اش بوده‌است و وصیت کرده بعد از خودش موزه شود.[۱۴][۱۵] یعنی نیاز به تاییدپذیری بیش از این دارد که اهل این محله بوده‌است؟ فرهنگ2016 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۰۸ (UTC)
@فرهنگ2016: الان منابعی که ذکر کردید در صفحه ایشون وجود داره؟ --اهورا ☘ ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۱۱ (UTC)
@Persia: من متوجه نمی‌شوم چرا موضوعی به این سادگی که با یک جستجو قابل تأیید توسط منابع متعدد است باید این همه درباره‌اش بحث شود. در هر صورت برداشت من این بود که این دسته از اطلاعات با توجه به قابل گسترش بودنش اگر از سیستم رده‌بندی برای ناوبری اش استفاده شود سریعتر و ساده‌تر همه آنها قابل دستیابی است تا اینکه در خود مقالات محلات به‌طور جداگانه فهرست شود. مثلاً اکر یکی از مخاطبان ویکیفا یا کاربرانش بخواهد به اهالی سرشناس همه محلات (مثلا) تهران دسترسی پیدا کند اگر فقط در خود مقالات محلات فهرست شده باشند باید به تک به تک مقالات مراجعه کند تا به فهرست کاملی از این اهالی دسترسی پیدا کند اما با سیستم رده‌بندی از طریق رده اصلی به تمام زیررده‌ها دسترسی دارد و خیلی سریعتر از فهرستهای داخل مقالات قابل دسترسی اند. خود رده‌بندی هم که ساده‌تر و راحتتر از ایجاد فهرستهاست. فرهنگ2016 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۳۸ (UTC)
@فرهنگ2016:  !! جستجوی ساده چه نوع منطقی است! من بیام فهرستی از اسامی در در یک رده قرار دهم و بعد بگم تشریف ببرید جستجو کنید!؟ --اهورا ☘ ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۶ (UTC)
استدلال اهورا منطقی نیست. اگر بر شما ثابت شد که فلانی فلان‌جایی است، شما در آن رده رده‌بندیش می‌کنید. مقالات ویکی‌پدیا نوشته نمی‌شوند تا نقاط درونشان به همدیگر جواب پس‌بدهند و مثل ساعت تیک تاک کنند. نوشته می‌شوند تا (حتّی‌الامکان) صحیح باشند. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۳۴ (UTC)
بر من ثابت شده همه افراد ایرانی، شیرازی هستند، ایا می‌توانم رده اهالی شیراز رو به همه افراد اهل ایران اضافه کنم؟ --اهورا ☘ ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۵۶ (UTC)
@Persia: استاد این شیوه از رده‌بندی پارسا آملی است. اگر قرار بر این شیوه از رده‌بندی باشد باید همه رده‌های افراد بر پایه مکان را حذف کرد چون کاربرانی مثل پارسا آملی ممکن است بخش مهمی از فعالیتشان در ویکی را بگذارند برای تغییر رده اهالی بر پایه مکان به این شیوه. چون کاربرانی بر اساس تاییدپذیری رده‌بندی نمی‌کنند باید کل سیستم رده‌بندی را حذف کرد؟ در فهرست‌ها و الگوهای ناوبری هم همین اتفاق ممکن است بیافتاد. در هیچ‌یک از سیستم‌های ناوبری ما ارجاع مستقیم به منابع نداریم اما اصل کار بر این شیوه است که باید بر اساس محتویات تاییدپذیر، رده‌ها، فهرست‌ها و الگوهای ناوبری را ویرایش کرد. فرهنگ2016 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۲۶ (UTC)
@فرهنگ2016: اول که من با لحن توهین‌آمیز با شما صحبت نکردم و نخواهم کردم چون دور از ادب و شخصیت من است، دوم در صفحات زندگی‌نامه، محل تولد و … دارای منبع هستند و براساس آن منبع رده فلان شهر به شخص اختصاص داده می‌شود--اهورا ☘ ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۳۸ (UTC)
@Persia: در مورد لحن توهین آمیز دچار سوبرداشت شدید چون من هم شخصا به خودم اجازه نمی دهم با هیچ یک از همکاران ویکیفا دور از ادب صحبت کنم و اطمینان می دهم که فقط سوبرداشت است. مثالی که زدید شیوه دائمی کاربر پارسا آملی بوده برای همین بحث این کاربر را مطرح کردم. امیدوارم این سوتفاهم رفع شده باشد. دوستدار و ارادتمند فرهنگ2016 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۳۷ (UTC)
@Persia: یک نکته: اول و آخر همه اینها سیاست وپ:تایید است. ملاک تاییدپذیری است و نبود منبع در داخل مقاله دلیل بر عدم تاییدپذیری نیست. فرهنگ2016 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۴۱ (UTC)
برای موارد مورد بحث حذف سریع نمی‌دهند، در ضمن ندارد--اهورا ☘ ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۲۲ (UTC)
 • نظر: البتّه این مطلب که یکی از دوستان گفت صحیح است: یک بهارستان نداریم. من خود دست کم دو بهارستان با فاصله ششصد کیلومتر از همدیگر در ایران می‌شناسم. ولی این دلیل نمی‌شود این رده حذف شود. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۲۵ (UTC)
 • بماند رده که خالی نیست. ولی باید منتقل شود. بهارستان های زیادی موجود است. این کدامشان است؟1234 (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۴۲ (UTC)

کاربر:Zabihsohrabi/ آوا بهرام

کاربر:Zabihsohrabi/ آوا بهرام (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: « آوا بهرام» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی. بامداد (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۳۳ (UTC)

 • سلام مخالف با حذف مقاله آوا بهرام هستم، اطلاعات خوبی دارد و با اینکه معروف است و خیلی به دنبال زندگی نامه او بودم ، به این شکل جامع و کامل نتونستم اطلاعات رو یکجا پیدا کنم ، با آهنگهای آوا بهرام خاطرات زیادی داریم مخصوصا روزهای تنهایی فاطماگل و گل یا پوچ لطفا اگر اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی ایشان دارین اضافه کنید، همچنین علاقمندیم از شخصیت و علایق او هم بدانیم تشکر Pocoyo4858 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۷ (UTC)
 • حذف شود فعلا سرشناسی ندارد--اهورا ☘ ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۹ (UTC)
سلام شرایط ردیفهای ۵ ،۶ و ۷ از وپ:آثار موسیقی را دارا میباشد. لطفا بررسی مجدد بفرمائید. Pocoyo4858 (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۱:۵۳ (UTC)
سلام بنده هم بررسی کردم من با نظر pocoyo4858 کاملاً موافقم شرایط ردیفهای ۵ ،۶ و ۷ از وپ:آثار موسیقی را دارا میباشد. Zabihsohrabi (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۰۸ (UTC)
 • بماند سرشناس است. Pocoyo4858 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۰۸ (UTC)

سلام، آوا بهرام در جامعه ایرانیان داخل و خارج از کشور سرشناس است. متاسفانه هنرمندان زن (بالاخص خوانندگان) بعد از انقلاب اسلامی در ایران نه تنها اجازه فعالیت ندارند بلکه به دلیل سانسور و محدودیتهای ناشی از قوانین جمهوری اسلامی ایران در روزنامه‌ها، مجلات و سایر رسانه های داخلی سانسور میشوند و به همین دلیل از ایران مهاجرت می کنند. و تنها مدیا آنها شبکه های تلویزیونی ماهواره ای و سایر رسانه ها مانند یوتیوب، فیسبوک و اینستاگرام در خارج از کشور ایران میباشد.و اگر تعدادی خواننده زن الان در ویکی پدیا مقاله دارند صرفا به دلیل سرشناسی قبل از انقلاب اسلامی بوده است. Pocoyo4858 (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۴۲ (UTC)

 • بماند pocoyo4858 مطالب بسیار مهمی را تذکر داده‌اند مخصوصا اینجا که نوشته اند: (متاسفانه هنرمندان زن، بالاخص خوانندگان بعد از انقلاب اسلامی در ایران نه تنها اجازه فعالیت ندارند بلکه به دلیل سانسور و محدودیتهای ناشی از قوانین جمهوری اسلامی ایران در روزنامه‌ها، مجلات و سایر رسانه های داخلی سانسور میشوند و به همین دلیل از ایران مهاجرت می کنند. و تنها مدیا آنها شبکه های تلویزیونی ماهواره ای و سایر رسانه ها مانند یوتیوب، فیسبوک و اینستاگرام در خارج از کشور ایران میباشد.و اگر تعدادی خواننده زن الان در ویکی پدیا مقاله دارند صرفا به دلیل سرشناسی قبل از انقلاب اسلامی بوده است) این یک واقعیت انکار ناپذیر است، کدام خواننده زن را سراغ دارید که بعد از انقلاب اسلامی توانسته سرشناسی پیدا کند و دارای مقاله باشد، در صورتیکه خوانندگان مرد چون محدودیتی برای فعالیت و رسانه ای شدن در ایران ندارند بعد از انقلاب همگی صاحب مقاله شده اند، قبول دارم که قوانین ویکی پدیا شرایطی را دارد ولی در این مورد بخصوص به نظر اینجانب نیاز به تجدید نظر و یا اصلاح قوانین و شرایط وجود دارد پیشنهاد میکنم این مطلب را بعنوان یک مقاله جداگانه به بحث بگذاریم. Zabihsohrabi (بحث) ‏۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۰۹ (UTC)

@اهورا ☘ سلام بنده وقت می‌گذارم و مطالعه میکنم، منابع مختلف را بررسی کرده و با استفاده از رهنمودهای کاربران به دنبال آن هستم که حضورم مثبت باشد، برای ایجاد این مقاله و سایر مقالات و همچنین ارتقاء و اصلاح مقالات دیگر ساعتها وقت صرف کردم، در این مدت سه ماهه کلا با تعدادی کاربر انگشت‌ شمار بیشتر برخورد نکرده‌ام و تجربه بحث با ايشان نشانگر آن است که اعضای جدید را جزئی از خانواده نمیبینن، طوری که احساس میکنم یه جورایی اینجا از حقوق شهروندی برخوردار نیستیم. شاید بفرمایید که به این مبحث ربطی ندارد ولی شروع ایجاد این مقاله به جایی رسیده که برچسب زاپاس و تکراری و غیره به من می‌زنند، اگر بحثی میکنم وقت گذاشتم با دلیل و برهان میخواهم از مقالاتم دفاع کنم و انتظار کمک و راهنمایی و بحث سازنده دارم لطفاً در مقابل من جبهه نگیرید و من را هم از خانواده بدانید. سپاسگزارم Zabihsohrabi (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۴۹ (UTC) @بامداد @اهورا ☘ سلام منابع جدیدی را یافتم و به منابع مقاله آوا بهرام اضافه شد (منبع شماره 1 و 5)، این منابع دو خبرگزاری رسمی ایران می‌باشند و نمایانگر موضوع سرشناسی آوا بهرام (لیلا بسحق) قبل از مهاجرت از ایران میباشد و او از آن زمان (سال 1384) جز فعالان موسیقی پاپ شناخته می‌شده است. لطفاً در نظر خواهی مورد توجه قرار بگیرد. Zabihsohrabi (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۵۱ (UTC)

 • بماند سرشناس است. Shaater (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۳ (UTC)
 • منبع جدیدی با عنوان برگزاری کنسرت مشترک با امل سایین اسطوره موسیقی ترکیه در استانبول را اضافه کردم (منبع 16). Zabihsohrabi (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۰۲ (UTC)
 • بماند به نظر من نظرخواهی برای حذف این صفحه کار منطقی‌ای نیست. رسانه‌های داخل که نمی‌توانند خوانندگان زن را پوشش دهند و رسانه‌های خارج هم که در زمینه موسیقی آنچنان گسترده نیستند. خواننده‌ای در شبکه‌های اجتماعی طرفداران خودش را دارد و سرشناسی است. بنظر من وقتی بیشتر افرادی که سرشناسی ضعیفی دارند و در ویکی‌پدیا فارسی و انگلیسی صفحه دارند، جا داره که خواننده‌هایی که شنونده ‌و بازخورد معمولی دارند هم مقالۀ اختصاصی داشته باشند. Sajjad.kh04 (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۰۰ (UTC)
 • نظر: علاوه بر فعالیت هایی که بعد از مهاجرت منجر به معروف شدن آوا بهرام گردیده، او قبل از مهاجرت هم از فعالان موسیقی در ایران بوده است از جمله عضویت در گروه کر فیلارمونیک ایران به رهبری علی رضا شفقی نژاد و اجرای استاد محمد نوری، همچنین در سال ۱۳۸۳ در چهارمین کنسرت گروه موسیقی مهرگان در سالن پرواز بعنوان خواننده اصلی و اولین‌ خواننده زن بعد از انقلاب اقدام به اجرای تصنیفها و ترانه های دوره گلها بصورت تلفیقی کرده است. Gimbouri (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۵۳ (UTC)

کاربر:Arashkardan/صفحه تمرین

کاربر:Arashkardan/صفحه تمرین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «صفحه تمرین» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی، جوایز و افتخارات و منابع استفاده شده اهورا ☘ ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۳۶ (UTC)

نظر: در ابتدا از نگارندهٔ مقاله خواهشمندم برای جوایز کسب‌شده توسط شخص، اگر منبعی دارند به مقاله بیافزایند تا بتوانیم آن‌ها را بررسی کنیم. اولویت منبع‌دهی با آن جوایزی است که در یک جشنوارهٔ سرشناس و مهم به «خود ایشان» اهدا شده. مثلاً جایزهٔ بهترین کارگردان مهم‌تر از جایزهٔ بهترین فیلم یا تئاتر است. یک پرسش هم داشتم از دوستانی که تسلط بیشتری در زمینهٔ فیلم و تئاتر دارند: آیا جشنواره و جایزه‌ای که در این منبع به آن اشاره شده (جشنوارهٔ تئاتر زنان)، اهمیت لازم برای احراز سرشناسی شخص را دارد؟ یعنی روند اهدای جایزه چقدر تخصصی است و اصلاً چندبار و با چه فرکانسی این جایزه اهدا شده‌است؟ آیا برگزاری آن منظم است؟ -- جیپیـــوتر ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۹ (UTC)


نظر: با تشکر از کاربر:Jeeputer به زودی پیوندهای جشنواره ها به ترتیب اولویت و بصورت دقیق به جوایز و انتخاب های رسمی اضافه می گردد.Arashkardan (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۰۸ (UTC)

بماند بنده با اطلاعات محدودی که در این حوزه دارم به نظرم سرشناسی لازم را دارد،جشنواره زنان آمریکا جشنواره ای با قدمت بیش از 25 سال است که بیست و پنجمین دوره آن نیز در سال 2020 برگزار گردید این جشنواره با نام SPE MEDIA پیرامون موضوعات زنان ، اقلیت ها و ... میپردازد ، و اینکه ایشان جزو هیئت داوران جشنواره winter film بوده اند ( جشنواره ای که از سال 2011 فعالیت خود را به صورت سالانه آغاز کرده است ) شرایط وب خلاق که افرادی به ایشان استناد کرده اند را برآورده میکند . با احترام Nadervafaei (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۳۱ (UTC)

سوداگری با تاریخ

سوداگری با تاریخ (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سوداگری با تاریخ» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

درود محبت بفرمایید بررسی سرشناسی. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۳۵ (UTC)

 • بماند، اگر براستی مهشید امیرشاهی و آن دیگران درباره‌اش چیز نوشته‌اند. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۳۶ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی ندارد. مقاله تمیز نیست. پاسخ به کتاب علی میر فطروس بوده و آن کتاب هم سرشناس نبوده و در ویکی مقاله ندارد. --جیرجیرک (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۵۲ (UTC)
  این که پاسخ به آن بوده و آن مقاله ندارد دلیل بر ناسرشناسی این کتاب نمی شود--1234 (بحث) ‏۱۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۰۴ (UTC)
  @Sicaspi: همینجوری زیر نوشته من مطلب ننویس. با علامت (پب|Zanjereh) منو خبر کن تا از نظرم دفاع کنم.--جیرجیرک (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۰۳ (UTC)
نظرخواهی است دیگر همه نظر می دهند در پیگیری ها قابل مشاهده است.--1234 (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۰۶ (UTC)
 • بماند این مقاله‌های ویکی فارسی که موضوع‌های مرتبط با ایران را پوشش می‌دهند هم برای خودشان معضلی شده‌اند! حداقل سه نقد متفاوت در منبع آمده است و باز هم کتاب لایق بررسی سرشناسی شناخته شده. این در حالی است که فضای فرهنگی ایران از فقیرترین‌ها در میان کشورهای جهان است. کمتر کتابی در ایران هست که حتی یک نقد هم داشته باشد.^^^^ (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۰۱ (UTC)

پیش‌نویس:مهدی یزدانی خرم

پیش‌نویس:مهدی یزدانی خرم (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پیش‌نویس:مهدی یزدانی خرم» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با سلام. درخواست بررسی سرشناسی برای این صفحه رو دارم. ممنون میشم از اظهار نظرتون

Shaater (بحث) ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۳۷ (UTC)
 • نظر: گمانم کمینه سرشناسی را برآورد. یک ماه پیش در شهر کتاب دیدمش، یک خانم میانسال عامی گرفته بود، ازش به خاطر «کتاب‌های خوب»اش تشکّر می‌کرد. پس به نظرم سرشناس باشد. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۲۰ (UTC)
 • نویسنده ای که آثارش مورد نقد قرار بگیرد سرشناس می‌شود. [۱۶] [۱۷] هم چند موردc علاوه بر آنچه از قبل در مقاله هست. --1234 (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۲۷ (UTC)
 • با تشکر از نظر دوستان، ایشون تا بحال ۴ رمان داشته که بجز کتاب اول که اجازه تجدید چاپ نداشته. سه کتاب بعدی بترتیب چاپ هشتم، نهم و یازدهم شان در بازار توسط نشر چشمه از معتبرترین انتشارات کشور موجود است و واقعا با یک جستجوی ساده در مورد هر کدام از این کتابها انبوهی از مطالب راجع به ایشان را میشه پیدا کرد. سوای این یزدانی خرم یکی از سرشناسترین سردبیران ادبی کشور و از صاحبنظران این حوزه است و من فکر کنم حتما اکثر دوستان یا مطلبی از ایشان در نشریات یا حداقل اینستاگرام خوانده باشند یا اسم کتابهای ایشون به گوششان خورده و اساسا آن را خوانده باشند.

[۱۸] [۱۹] با تشکر Shaater (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۴۰ (UTC) Shaater (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۰۹ (UTC)

منصور مهرنگ

منصور مهرنگ (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«منصور مهرنگ»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی --MΣYSAM بحث ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۲۱ (UTC)

نظر: بنده به درخواست کاربر Orang1344 وارد بحث شدم و با جستجویی که داشتم تنها به دو مطلب در خبرگزاری کتاب و روزنامه ایران برخوردم که راجع به آقای منصور مهرنگ و فعالیت‌های ایشان مطالبی نوشته‌اند. نمی‌دانم تا چه حد در روند اثبات سرشناسی ایشان تأثیر خواهد داشت.-- MΣYSAM بحث ‏۱۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۲۸ (UTC)

نظر: من به درخواست کاربر A.roozbahani وارد نظرسنجی شدم. راجع به سرشناسی ایشان گوگل کردم نامش در سایت روزنامه ایران و پرتال جامع علوم انسانی موجود است و ظاهرا تعدادی تالیفات نیز داشته است. به نظر میرسد سرشناسی دارد اما لازم است روی مقاله کار شود و سعی در معرفی بیشتر او شود و منبع دهی قویتری صورت بگیرد. با سپاسSaranami2020 (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۴۷ (UTC)

 • حذف شود فاقد معیارهای عمومی و اختصاصی سرشناسی است. ۳ منبع از آثار خود نویسنده است که با اصل بی‌طرفی در تضاد است. یکی از منابع برای خرید کتاب ایشان است. منبع روزنامه ایران، مصاحبه‌ای کوتاه با نویسنده و درباره کتاب ایشان است و اهمیت موضوع را نشان نمی‌دهد. سایر منابع نیز صرفاً درباره کتاب ایشان است و هیچ‌کدام درباره خود ایشان نیست. با توجه به این منابع سرشناسی ایشان احراز نمی‌شود.""Marooned"" (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۰۵ (UTC)
 • حذف شود با خواندن نظر کارشناسانه جناب @Pinkfloyd amir: که مشخصا منابع سرچ شده را مطالعه کرده و به شکل حرفه ای آنالیز کردند نظرم عوض شد. چون واقعیتش من به شخصه تاکنون نام منصور مهرنگ را نشنیدم و راجع به ایشان هیچ اطلاعاتی ندارم. با این اوصاف به نظر میرسد آقای مهرنگ نیز مانند هزاران هزاران ایرانی که کتاب یا کتابهایی را به چاپ رسانده اند صرفا یک مولف یا نویسنده باشند اما این دلیل بر سرشناسی ایشان نمیشود مخصوصا که جناب Pinkfloyd amir متن خبر روزنامه ایران-که قابل ملاحظه ترین منبع پیرامون منصور مهرنگ به شمار میرود- را خوانده اند و میگویند یک مصاحبه کوتاه و بیشتر حول محور کتاب ایشان بوده است. با این اوصاف به نظر میرسد موضوع این مقاله، سرشناسی لازم را ندارد.Saranami2020 (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۳۵ (UTC)

کاربر:علیرضا ۷۸/محمد احسانی

کاربر:علیرضا ۷۸/محمد احسانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمد احسانی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

به درخواست کاربر برای بررسی سرشناسی به نبح آورده شد. ArefKabi (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۰ (UTC)


علی‌محمد تهرانی

علی‌محمد تهرانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علی‌محمد تهرانی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی؟ خنامث‌عرا (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۰۱ (UTC)

میرقائد

میرقائد (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «میرقائد» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی (ادغام در هفت‌لنگ) Luckie Luke (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۴ (UTC)

گله (طایفه)

گله (طایفه) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «گله (طایفه)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی (ادغام در هفت‌لنگ) Luckie Luke (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۶ (UTC)

پبدنی

پبدنی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پبدنی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی (ادغام در هفت‌لنگ) Luckie Luke (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۷ (UTC)

آرپناهی

آرپناهی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آرپناهی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی (ادغام در هفت‌لنگ) Luckie Luke (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۸ (UTC)

مکوندی

مکوندی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مکوندی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی (ادغام در چهارلنگ) Luckie Luke (بحث) ‏۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۹ (UTC)

پیش‌نویس:شادی اسدپور

پیش‌نویس:شادی اسدپور (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پیش‌نویس:شادی اسدپور» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

درود، مقاله پیشتر در ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/شادی اسدپور و ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/شادی اسدپور (بار دوم)، حذف شده‌است، لکن با توجه به اینکه صاحب دو اثر سرشناسند، بررسی سرشناسی مجددا اگر صورت بگیرد بهتر است. با احترام Mahdi Mousavi «بحث» ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۱۳ (UTC)

 • بماند مقاله را خواندم معیارها را دارد. بماند بهتر است. اگر حذف شود سخت گیری صورت می گیرد.--جیرجیرک (بحث) ‏۱۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۴ (UTC)
 • حذف شود مقاله بیشتر شبیه رزومه‌سازی است. عمده مقاله‌های که بعنوان منبع ذکر شده‌اند شکل رپرتاژ آگهی و رزومه‌سازی هستند. در صورتی که مقاله بماند برخی از قسمت‌ها باید از نظر لحن و محتوا حذف و بازنویسی شوند. حسین (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۱۳ (UTC)
 • بماند منابع متعدد معتبر به پوشش شخص و کار وی پرداخته اند. --1234 (بحث) ‏۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۴۱ (UTC)

نعمت الله علائی

نعمت الله علائی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «نعمت الله علائی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۱۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۲۵ (UTC)

ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/لیدی

عباس رزاقی

عباس رزاقی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «عباس رزاقی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با سلام. نیازمند بررسی سرشناسی است. ادعای باورپذیر اهمیت دارد. ممکن است وپ:معس را داشته‌باشد. («عباس رزاقی قهرمان» را در گوگل جستجو کنید) قبلاً برچسب حذف سریع خورده‌بود. با احترام جیـپـیـــوتر ‏۱۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۲۰ (UTC)

 • نظر: در صورت گسترش مقاله و اضافه کردن منابع معتبر ممکن است شامل معیارهای سرشناسی شود.Koorosh1234 (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۰۴ (UTC)
 • بماند چند منبع اضافه کردم. بامداد (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۳۵ (UTC)
 • بماند سرشناسی دارد. *** Bahar1397 (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۵۷ (UTC)

عبدالله سمامی

عبدالله سمامی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «عبدالله سمامی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی.

MHosseinafshar (بحث) ‏۱۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۲۲ (UTC)
 • حذف شود نایب رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال سرشناس است؟MHosseinafshar (بحث) ‏۱۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۲۹ (UTC)
 • «کاربر ایجاد کننده نبح است»امید (بحث) ‏۲۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۳۸ (UTC)
 • حذف شود نام او در کمتر جایی شنیده شده است. Koorosh1234 (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۵۶ (UTC)

بماند ایشان یکی از وکلای مهم در کشور هستند که در کانون وکلای دادگستری خدمات زیادی به وکلا و مردم عادی انجام داده اند علاوه بر این نویسنده کتب حقوقی نیز هستند 5.120.91.42 ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۰۱ (UTC)

5.120.91.42 لطفاً از دادن نظرات تکراری و بدون امضا خودداری نمایید. متشکرم MHosseinafshar (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۳۸ (UTC)

 • بماند ضمن عرض سلام و احترام خدمت همکاران گرانقدر؛ صرف‌نظر ازینکه شخص موضوع مقاله از وکلای سرشناس ایران است و در دانشنامه کمتر به وکلای دادگستری شاخص پرداخته شده است عرض می‌کنم که:
 • فرد موضوع مقاله با توجه به ریاست و عضویت در چندین کمیته حقوقی و انضباطی فدراسیون‌های ورزشی مختلف در زمینه‌ی حقوق ورزشی نیز جزو شاخص ‌ترین حقوق‌دانان می‌باشد. همچنین علاوه بر عضویت در هیات رییسه مهم‌ترین کانون وکلای دادگستری ایران یعنی کانون وکلای دادگستری مرکز، در بحث مسائل انضباطی وکلای دادگستری نیز اگر شاخص‌ترین فرد نباشد در میان‌چهره‌های برجسته ی این موضوع قرار دارد.
 • و از همه مهم‌تر اینکه با ۳۵ منبع معتبر در مقاله و چندین منبعی که در مقاله آورده نشده معیار عمومی سرشناسی یعنی پوشش قابل توجه در منابع معتبر را دارا می‌باشد.با تجدید احترام...امید (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۵۰ (UTC)
 • در ضمن منطقا رای کسی که مقاله را به نبح آورده یا این دلیل که نام موضوع مقاله را نشنیده‌ام جزو آمار حذف احتساب می‌شود؟...امید (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۵۴ (UTC)
 • @Omid: درود. چیزی به اسم آمار حذف نداریم. اینجا رای‌شماری نیست و بر اساس تعداد آرا مقاله حذف نمیشه یا باقی نمی‌مونه. وزن استدلال‌هاست که در زمان جمع‌بندی توسط مدیر در نظر گرفته می‌شود.""Marooned"" (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۰۰ (UTC)
@Pinkfloyd amir: درود متقابل و ممنون ازینکه به پرسش من توجه نمودید. در مورد اینکه تعداد آرا مبنای حذف یا ماندن نیست کاملا صحیح می‌فرمایید ولی صحبت بنده اینست که نظر دهنده‌ای که ابتدائا وارد صفحه ی نظردهی می‌شود وقتی با چند حذف شود یا بماند متوالی روبرو می‌شود قطعا ذهنش تحت تاثیر قرار می‌گیرد. و اگر به رویه‌ی نبح‌ها توجه بفرمایید معمولا مدیران برای اینکه حتی‌الامکان از اعمال نظر شخصی و شاید سلیقه‌ای پرهیز کنند مبنارا بر رای اکثریت می‌گذارند و در نتیجه همین تک رای‌ها می‌توانند در ماندن و نماندن مقالات موثر باشند. در نتیجه به نظر بنده و عقل سلیم و رویه‌ای که در نبح‌ها وجود دارد کسی که مقاله را به نبح آورده مجدد نمی‌تواند حذف شود را در نبح بنویسد. ارادت‌مند شما...امید (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۲۳ (UTC)
@Omid: می‌تواند و اساساً تمام کسانی که تعداد ویرایش کافی داشته باشند و از زمان ثبت نام آن‌ها مدت زمان معینی گذشته باشد می‌توانند. کسی که مقاله را به نبح آورده، اگر در برابر {{حذف}} یا {{بماند}} دلیل منطقی آورده باشد، آن دلیل توسط مدیر جمع‌بندی کننده محاسبه می‌شود و اگر دلیل منطقی نباشد مدیر از آن می‌گذرد. موارد زیادی را دیدم که مقاله‌ای در نبح بوده و ۵ نفر رای به حذف داده بودند و تنها ۱ نفر به ماندن، و مدیر در جمع‌بندی نوشته بود اجماعی برای حذف حاصل نشد؛ و بالعکس. اگر قرار باشد ذهن مدیر تحت تأثیر تعداد حذف شود و بماندها قرار بگیرد که وا مصیبتا. مدیر از نظرات دیگران کمک می‌گیرد تا پس از بررسی مقاله و منابع آن بهترین تصمیم را اتخاذ کند. در نهایت مدیر جمع‌بندی کننده، مقاله را به‌طور کامل بررسی می‌کند و بر مبنای کیفیت منابع، درباره مقاله تصمیم‌گیری می‌کند. و نظراتی که فقط حذف شود یا بماند باشند را در نظر نمی‌گیرد.""Marooned"" (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۰۹ (UTC)
 • نظر: جناب @Omid: با سلام و متشکرم از نظرتان. بنده فقط سوال پرسیدم و ملاک این نیست که من اسم ایشان (آقای سمامی) را شنیده باشم یا خیر، عرضم این بود که آیا نایب رئیس پیشین و عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال سرشناس است؟ اگر جایگاه وی را ملاک قرار دهیم در این صورت باید تمامی اعضای کمیته های مختلف فدراسیون فوتبال (انضباطی، آموزش، تیمهای ملی، بین الملل، مالی، ...) نیز دارای مقاله باشند. در مورد منابع هم بیشتر منابع فقط به نام ایشان اشاره نموده و منابع گویای یک خبر می باشند و ایشان موضوع منابع و اخبار نیستند. در هر حال بنده هم نظرم بر حذف است چرا که بسیار افراد سرشناس تر و با مسئولیت های مهمتری در فوتبال هستند که مقاله ای درباره شان وجود ندارد. متشکرم از شما.MHosseinafshar (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۰۹ (UTC)
@MHosseinafshar: عرض سلام و احترام متقابل؛ در مورد اینکه فقط به اعتبار نایب رییسی کمیته اخلاق فدراسیون شخصی سرشناس نیست کاملا با شما موافقم. ولی شخص موضوع مقاله با توجه به اینکه از سرشناس‌ترین حقوق‌دانان در زمینه حقوق ورزشی است در ۴ فدراسیون مسوول کمیته‌های انضباطی-حقوقی است و در زمینه حقوق انتظامی وکلا نیز مطرح‌ترین وکیل است؛ همچنین به تبع اینکه سمتش در کمیته اخلاق بسیار مورد توجه رسانه‌ها بوده و پوشش قابل توجهی در رسانه‌ها داشته و منابع متعددی که به وی اشاره داشته‌اند گویای این مهم هستند. در نتیجه مهم‌ترین معیار سرشناسی که پوشش قابل توجه در منابع معتبر است را دارا می‌باشد. ارادت‌مند...امید (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۵۸ (UTC)

ببخشید وارد بحث شما میشوم ایشان قبل از ورزش یک حقوقدان و نویسنده هستند و ورزش جزیی از فعالیت ایشان هست و اصلی نیست 69.194.91.122 ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۴۲ (UTC)

بماند متاسفانه در ویکی پدیای فارسی به وکلای معتبر و حقوقدانان کمتر پرداخته شده است در ویکی پدیای انگلیسی صدها وکیل و حقوقدان معرفی شده است ایشان هم نویسنده کتاب هستند هم مسؤلیت های مهمی در اولین سازمان مردم نهاد کشور یعنی کانون وکلای دادگستری داشته اند و فعالیت ایشان همچنان ادامه دارد 69.194.91.122 ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۳۹ (UTC)

در ویکی‌پدیای انگلیسی برای وکلا و حقوقدانان معتبر به اندازه کافی منبع معتبر گنجانده شده‌است. در ویکی‌فا هم اگر شما برای هر وکیل یا حقوقدانی مقاله‌ای بسازید و از منابع معتبر استفاده کنید و منابع صرفاً اسمی از آن وکیل یا حقوقدان نیاورده باشند و عمق و پوشش کافی داشته باشند، سپس آن مقاله حتی به نبح آورده نمی‌شود و دلیلی برای حذف آن به شیوه‌های دیگر هم وجود ندارد. برای احراز معیار عمومی سرشناسی، موضوع فقط و تنها فقط منابع معتبر، و عمق و پوشش کافی در منابع معتبر است. و اگر معیار اختصاصی سرشناسی را داشته باشند نیازی به تعدد منابع معتبر نیست و با دو الی سه منبع معتبر که به معیار اشاره کرده باشند، سرشناسی اختصاصی احراز می‌شود.""Marooned"" (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۰۶ (UTC)
@Pinkfloyd amir: درود؛ فارغ از ماهیت بحث صحبت من اینست که کسی که منطقا کسی که مقاله‌ای را به نبح آورده مجدد نمی‌تواند به جهت بالا بردن تعداد نظرات از اصطلاح حذف شود استفاده کند وگرنه در نبح آوردن یا نظر دادن که حق هر کاربری می‌باشد. ارادتمند.امید (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۵۸ (UTC)
@Omid: لطفاً پیوند سیاستی که اجازه نظر دادن به آورنده مقاله به نبح را نمی‌دهد را در اینجا قرار دهید. ضمن آنکه چند بار خدمت شما عرض کردم که در نبح چیزی به نام تعداد نظرات وجود ندارد و معیار سنجش صرفاً وزن نظرات است.""Marooned"" (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۰۶ (UTC)

نظر: بنده چند سالی است که اسم ایشان را شنیده ام و به نظر در جامعه وکلا شناخته شده باشد. اما اینکه الآن در نزدیکی انتخابان کانون وکلا هستیم شاید مشکوک به وپ:تبلیغ باشد . با احترام Shiasun (بحث) ‏۱۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۵۸ (UTC)

نظر: در پاسخ به دستمون Shiasun باید گفت اگر صفحه به تازگی ساخته شده بود بله مشکوک به تبلیغ بود اما حدودا یک سال پیش ایجاد شده و نظر خواهی برای حذف مشکوک است 5.119.178.204 ‏۱۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۱۴ (UTC)
ثبت نام انتخابات کانون وکلا که حدود بهمن سال گذشته بوده، عرف و عادت هم چنین است که چند ماه قبل از کاندیداتوری تبلیغات انجام می شود. (علی ای حال من نظر به حذف نمی دهم) با احترام Shiasun (بحث) ‏۱۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۴۲ (UTC)
@Shiasun: عرض سلام و احترام خدمت شما و سپاس از اینکه نظرتان را در این نبح بیان فرمودید؛ در مورد تبلیغ و اینکه نزدیک به انتخابات است عرض کنم که تاریخ ایجاد صفحه فروردین ۱۳۹۸ یعنی یک سال و سه ماه قبل می‌باشد.


مورد دیگری که جا دارد عرض کنم این‌است که بر خلاف هنرپیشه‌ها، خوانندگان و در کل سلبریتی‌ها و سایر چهره‌های شناخته شده، نه تنها در حرفه‌ی وکالت، بلکه در سایر حرف بسیاری افراد و نهادهای شایسته و دارای معیارهای سرشناسی وجود دارند که به علت کمتر شناخته‌شدن توسط عموم مردم، بدوا به نظر سرشناس نیستند، درحالی که در سایر ویکی‌ها بسیار به این شخصیت‌ها بها داده می‌شود. به طور مثال کانون وکلای دادگستری مرکز به عنوان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین نهاد غیر دولتی و مستقل در ایران، در ویکی فارسی صفحه‌ای نداشت؛ یا شخصیتی مانند سیدهاشم وکیل که سرشناس‌ترین رییس کانون وکلا پیش از انقلاب بود همین‌طور و بسیاری از موارد مشابه. امیدوارم توضیحم کافی بوده باشد. با تجدید احترامات فائقه...امید (بحث) ‏۲۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۳۳ (UTC)

 • فاقد ویژگی سرشناسی است و برای تبلیغات انتخابات کانون ایجاده شده است151.244.223.161 ‏۲۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۵۹ (UTC)

محمد ترابیان

محمد ترابیان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمد ترابیان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی خاصی ندارد.

MHosseinafshar (بحث) ‏۱۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)
 • بماند به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان سرشناسی دارد. Koorosh1234 (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۵۳ (UTC)

مولوی عبدالله روانبد

مولوی عبدالله روانبد (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مولوی عبدالله روانبد» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۲۴ (UTC)

در آغوش نور

در آغوش نور (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «در آغوش نور» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۱۳ (UTC)

مریم حاتمی

مریم حاتمی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مریم حاتمی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فقط یک خط نوشته دارد.. سرشناسی بررسی شود. جیرجیرک (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۳۶ (UTC)

این دستگاه توینکل خوب کار نکرد. اگر دوستان کمک کنند ایرادش برطرف شود. در صفحه مقاله آگاهی نظرخواهی نیامد.--جیرجیرک (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۵۰ (UTC)
✓ --""Marooned"" (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۱:۱۰ (UTC)

 • حذف شود منابع محدودی به ایشان پرداخته که اکثرا هم وبلاگ هستند. با احترام Shiasun (بحث) ‏۱۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۵ (UTC)
 • حذف شود از نظر سرشناسی نیز باید بررسی شود. ساختار و مطالب قابل توجهی ندارد. EmRNA ‏۲۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۱۳ (UTC)
 • حذف شود درود احتراما فاقد سرشناسی منبع معتبری نیافتم. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۰ (UTC)
 • بماند، با توجه به این منابع ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ و مراسم ياد‌بود مريم حاتمی در دانشگاه تهران و مراسم دیگر یادبود در سرپل‌ذهاب و اینکه شاعر دارای یک مجموعه شعر انتشار یافته است و بازتاب مرگ او در رسانه‌ها مقاله را میتوان با اصلاح و بهبود منابع و محتوا تکمیل کرد.--حسین (بحث) ‏۲۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۴۷ (UTC)

عنایت سمیعی

عنایت سمیعی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «عنایت سمیعی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

دلیل برای سرشناسی در مقاله وجود ندارد. جیرجیرک (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۴۴ (UTC)

این دستگاه توینکل خوب کار نکرد. اگر دوستان کمک کنند ایرادش برطرف شود. در صفحه مقاله آگاهی نظرخواهی نیامد.--جیرجیرک (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۴۹ (UTC)

نظر: مراسم بزرگداشت برایش برگزار شده است.[۲۰][۲۱] با احترام Shiasun (بحث) ‏۱۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۳ (UTC)

 • بماند دویچه وله وی را از منتقدان صاحب‌نام ادبیات داستانی [۲۲] و رادیو زمانه او را شاعر و منتقد برجسته ایران [۲۳] می خوانند. یعنی در میان همگنانش شناخته شده و صاحب نام است یعنی سرشناس است.--1234 (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۳۸ (UTC)

وانت پادرا

وانت پادرا (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «وانت پادرا» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

جهت بررسی سرشناسی نوشتار، منبع مستقل ندارد. BlUeRiVeR20 (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۳۶ (UTC)

 • بماند برای من قابل فهم نیست منبع مستقل یعنی چه؟ ایرنا، همشهری،پرتال سایپا و ..که در خود مقاله هم به عنوان منبع استفاده شده مستقل نیستند ضمن اینکه با یک گشت ساده در اینترنت کلی منبع دیگر مثل تسنیم، فارس، انتخاب و همچنین منابعی که تخصصی به مبحث ماشین ها می پردازند هم قابل مشاهده است با توجه به اینکه این ماشین قرار است تا چند ماه دیگر تولید انبوه هم برسد واقعا این نظر سنجی برایم عجیب است اگر ایرادی هم می بینید می شود آن ها را با اضافه کردن منابع بیشتر اصلاح کنیم، بهتر است به جای حذف مقالات با اصلاح آن ها به گسترش ویکی پدیا کمک کنیم.

Eshghi3 (بحث) ‏۱۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۰۷ (UTC)

تعاریف و مطالب این نوشتار برای خودرویی که هنوز وارد تولید انبوه نشده بیشتر بار تبلیغاتی دارد. --BlUeRiVeR20 (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۰۵ (UTC)
@BlUeRiVeR20

البته نظر هرکس محترم است اما اگر مقاله را دقیقتر مطالعه می فرمودید متوجه می شدید که بار انتقادی مقاله نسبت به این خودرو به مراتب بیشتر است تا به اصلاح تبلیغی و مثبت آن. ضمن اینکه من واقعا فکر نمی کنم گفتن مشخصات یک خودرو را بشود تبلیغ برای آن خودرو محسوب کرد به ویژه آنکه پادرا یک وانت محصول شرکت زامیاد از گروه سایپا است و با توجه به آنکه بازار خودرو ایران (خصوصا وانت) متاسفانه در تملک دو شرکت ایران خودرو و سایپا است واقعا فکر نمی کنم بار تبلیغی داشته باشد،. در ضمن در همین دانشنامه، مقاله دیگری مربوط به خودرو سایپا شاهین از نوع سدان وجود دارد که آن خودرو هم هنوز به تولید نرسیده و قطعا بار تبلیغی آن به مراتب بیشتر از یک وانت کاری است که به عنوان جانشین وانت نیسان تولید خواهد شد. Eshghi3 (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۰۲ (UTC)

روز جهانی بستنی علمی

روز جهانی بستنی علمی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «روز جهانی بستنی علمی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۱۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۱۳ (UTC)

طایفه جر (آذریان)

طایفه جر (آذریان) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «طایفه جر (آذریان)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۱۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۳ (UTC)

دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید باهنر کرمان

دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید باهنر کرمان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید باهنر کرمان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند به بررسی سرشناسی ( دانشگاه شهید باهنر کرمان موجود است) Luckie Luke (بحث) ‏۲۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۱:۵۴ (UTC)

 • بماند آموزش مداوم در مقطع دکتری که بند ۴ وپ:دانشگاه را احراز می‌کند. RIZORIUSTALK ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۳۸ (UTC)
کاربر گرامی دانشکده معیار بند ۴ وپ:دانشگاه را احراز می‌کند!؟ Luckie Luke (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۲:۵۲ (UTC)

سمانه ناظری

سمانه ناظری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«سمانه ناظری»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی و تعارض منافع ""Marooned"" (بحث) ‏۲۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۲۹ (UTC)

 • بماند سلام سمانه ناظری عباس‌آباد بازیکن سابق تیم ملی اینلاین هاکی ایران است که به تازگی هم هاکی روی یخ بازی می‌کند. همچنین تازگی عضو تیم باشگاه هاکی فرمانیه شده‌است. محتوای پیج کاملاً صحیح است .— پیام امضانشدهٔ قبلی را Soltanamankhan (بحثمشارکت‌ها) نوشته‌است.
 • @Soltanamankhan: محتوای مقاله‌ها با منابع آنها سنجیده می‌شود. در مورد مقاله ایشان اما متأسفانه حتی یک منبع هم در مقاله گنجانده نشده. آنوقت بر چه مبنایی باید ادعاهای مطرح شده در مقاله را بپذیریم؟ من نیز ایشان را می‌شناسم، اما شناختن بنده برای احراز سرشناسی کفایت نمی‌کند و مقاله برای تأییدپذیری نیازمند منابع مناسب است. اگر تمایل به ماندن مقاله دارید لطفاً منابع مناسب را در مقاله قرار دهید.""Marooned"" (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۳۵ (UTC)
 • نظر: @Soltanamankhan: هر صفحه با منابع معتبر سرشناسی و تایید‌پذیری لازم رو کسب می‌کنه، در صورت افزودن منابع مناسب بماند، در غیر اینصورت حذف شود.--N.Iran.S (بحث) ‏۲۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۲۶ (UTC)
 • بماند به نظرم در صورت بهبود منابع و مناسب کردن لحن مقاله بماند. حسین (بحث) ‏۲۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۵۸ (UTC)

علیرضا اکبرشاهی

علیرضا اکبرشاهی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علیرضا اکبرشاهی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

هم سرشناس نیست و هم منابع معتبر ندارد.

MHosseinafshar (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۵۲ (UTC)
 • حذف شود معیارهای سرشناسی ندارد.Honarsaz (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۵۷ (UTC)

امیر عظیمی

امیر عظیمی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «امیر عظیمی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

هیچ دلیلی برای سرشناس بودن در مقاله موجود نیست. کار مهم نداشته و نوازنده معمولی بوده است. با امیر عظیمی خواننده در خارج از کشور اشتباه نگیرید.. جیرجیرک (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۲۰ (UTC)

 • بماند در حوزه موسیقی و آهنگ‌سازی شناخته شده هستند و سرشناسی دارند. امیر عظیمی (خواننده) در ایران حضور دارد و خواننده دیگر علی عظیمی است که خارج از ایران است. حسین (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۰۸ (UTC)
@Hosseinronaghi: کجا شناخته شده است که من پیدا نکردم؟ هیچ دلیلی نیاوردید. اگه قرار به سرشناسی باشه همون امیر عظیمی (خواننده) هست که مقاله نداره گوگل رو جستجو کن مشخص می شه. تا حالا هم به خاطر اشتباه در تشابه اسمی هست که مقاله حذف نشده. زودتر باید حذف شود. اگر مطلب دیگری برای سرشناسی دارید در مقاله اضافه کنید. تا الان هیچ امتیاز مثبت نداره.--جیرجیرک (بحث) ‏۲۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۵۱ (UTC)
@Zanjereh: دوست گرامی، کمی با آرامش پیش برویم و ویکی‌پدیا:آداب معاشرت را فراموش نکنیم. اینکه شما یک آهنگ‌ساز یا موسیقی‌دان را نمی‌شناسید یا پیدا نکردید دلیلی بر عدم سرشناسی او نیست. معیارهای سرشناسی در ویکی‌پدیا:سرشناسی (موسیقی) است و امیدوارم منابع و آثار موجود در مقاله را مجدد نگاهی بیندازید. سپاس از مشارکت دوستانه شما در ویکی‌پدیا --حسین (بحث) ‏۲۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۴۱ (UTC)
@Hosseinronaghi: بله گفتگو حتما بایستی با آرامش و آداب معاشرت باشد و با نوشته من در بالا تعارض ندارد. اکنون با احترام میگویم ذکر نکردی چرا سرشناس است؟ قوانین می گوید نشناختن یا شناختن یک شخص به طور خصوصی در ویکی اعتبار ندارد. فقط متن مقاله و منابعی که در آن هست معتبر است. اگر در این مقاله نام افراد معروف بیاید اعتبار نمی آورد. صدها نفر ممکن است با یک استاد همکاری کنند. یا تقدیم کردن آهنگ به حسین علیزاده چه امتیازی دارد؟ این مقاله پر از ادهای غلط انداز است و یک مطلب که برای سرشناسی مطابق با قانون و معیار ویکی پدیا باشد در مقاله موجود نیست.--جیرجیرک (بحث) ‏۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۳۹ (UTC)

پیش‌نویس:مهداد زند کریمی

پیش‌نویس:مهداد زند کریمی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مهداد زند کریمی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

پیش‌تر حذف سریع شده است. به درخواست کاربر به نبح منتقل شد. بامداد (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۱۹ (UTC)

این مقاله می‌تواند در آینده تبدیل به یک مقاله قابل درج در ویکی باشد. کار زیادی دارد، ظاهراً کاربر ایجاد کننده مقاله جدید باشند و هنوز به زبان ویرایش در ویکی‌پدیا تسلط ندارند. منابع را به درستی انتخاب نکرده و در جایی که باید قرار نگرفته است. Gimbouri (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۵۵ (UTC)

 • بماند صرفا" نیاز به ویرایش و تکمیل منابع دارد. Gimbouri (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۰۸ (UTC)

بماند با توجه به منابع ترانه شناسی خوانندگان سرشناس ایران و ذکر نام آقای زندکریمی در آنها در نقش آهنگساز، ترانه سرا و تنظیم کننده و همچنین موفقیت بسیاری از این آثار و پخش مداوم آنها پس از گذشت سه دهه در ایران، شکی در سرشناسی ایشان نیست. منابع ذکر شده در مقاله هم دیگر مطالب ذکر شده را تأیید می‌کند. صحبتهای آقای امیرقاسمی مدیر شبکه تپش اشاره به صاحب سبک بودن ایشان دارد. بازدید مردم از این کارها در یوتیوب دقیق و‌معتبر هست و اظهارات خانم فروهر و آقای شب پره هم نشانگر موفقیت حداقل یکی از کارهای ایشان در سطح بالایی هست. در نتیجه رای من در بجای ماندن این مقاله و اهمیت آن مثبت می‌باشد [[کاربر:Mjzangiabadi (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۰۷ (UTC)mjzangiabadi|mjzangiabadi]]

با سلام و درود بماند با توجه به صحبتهای خانم لیلا فروهر وصحبتهای مجری شبکه طپش آقای امیرقاسمی و همچنین بودن منابع کافی به نظر من باید نباید حذف شود خیلی از کسایی دیگه در ویکی پدیا دیده ام که از که آنچنان سرشناسی ندارن ولی در ویکی پدیا اسمشون هسته با تشکر 

Abdolla2137Abdollah2137 (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۵۲ (UTC)

مقدمه علم حقوق

مقدمه علم حقوق (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«مقدمه علم حقوق»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مطابق تبصرهٔ معیار ۴ وپ:مسک درسنامه‌ها سرشناس نیستند. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۱۰ (UTC)

 • @Salarabdolmohamadian: امکانش هست دلیل حذف را واضح‌تر بفرماید؟ (به غیر از اینکه بدون منبع است) Shiasun (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۵۹ (UTC)
 • بماند معیار ۴ وپ:مسک را احراز می‌کند. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۰۵ (UTC)
  بنظرم معیار ۱ را هم پوشش دهد.[۲۴] فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۰۹ (UTC)
 • فرهنگ2016، مگر مقاله دربارهٔ یک کتاب است که به معیارهای سرشناسی کتاب استناد می‌کنید؟ Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۲۹ (UTC)
 • Shiasun، آیا بدین ترتیب باید برای مقدّمات علوم جغرافیا و اکولوژی و فارماکولوژی و میکروبیولوژی و فیزیک و شیمی هم مقالات علی حدّه بسازیم؟ هر دانشی را در یک صفحه معرّفی می‌کنیم . . . و به صدها و هزاران زیربخش بخش می‌کنیم و . . . ویکی‌پدیا گسترش می‌یابد؛ ولی «مقدّمات» و «مؤخّرات» و از این قبیل زیربخش دانش‌ها نیست. مثلاً پزشکی بخش نمی‌شود به «مقدّمات پزشکی» و «مؤخّرات پزشکی». بلکه بخش می‌شود به . . . چیزهایی که می‌دانیم. حقوق نیز به مقدّمات و مؤخّراتش بخش نمی‌شود. بچّه‌های حقوق می‌دانند چگونه بخش می‌شود . . . کیفری و مدنی و فلسفه حقوق و بین‌المللی و چی و چی و چی. کمابیش این ریختی بخش می‌شود. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۲۹ (UTC)
@Salarabdolmohamadian: این مقاله از ابتدا برای کتاب مرحوم استاد کاتوزیان نوشته شده بود، کاربری برای تبلیغ کتابی دیگر، محتوایش را تغییر داده بود که جناب فرهنگ زحمت بازگردانی را کشیدند. مقدمه علم حقوق هم نام کتابی است از کاتوزیان که تقریباً می‌توان ادعا کرد که محال است شخصی تحصیلات آکادمیک حقوقی داشته باشد ولی این کتاب را نخوانده باشد. با تجدید ارادت Shiasun (بحث) ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۳۴ (UTC)
 • بماند کتاب مهمی است. قبلاً مشخص نبود که موضوعش کتاب است یا مقاله. الان روشن است. --جیرجیرک (بحث) ‏۲۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۲۶ (UTC)
 • بماند از کتب بسیار مهم در علم حقوق است که توسط اساتید دانشگاه، به عنوان ماده درسی نیز قرار می‌گیرد. / «shobhe*» ‏۲۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۱۵ (UTC)
 • @Salarabdolmohamadian: این کتاب درسنامه نیست که فرضا برای تدریس در کلاس‌های درس دانشگاه فلان نوشته شده باشد. یک اثر سرشناس در علم حقوق است که در دوره‌های مختلف و در دانشگاه‌های مختلف به تشخیص اساتید مختلف برای تدریس مقدمه علم حقوق استفاده می‌شود. اصل اثر یک کتاب مستقل است از یک حقوقدان و نویسنده سرشناس آثار حقوقی که به پدر علم حقوق ایران مشهور شده‌است. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۳۵ (UTC)
باشه . . . ok . . . پافشاری نمی‌کنم . . . آن تبصره را جهت یادآوری آوردم تا حالا که نبح آغاز شده با همهٔ ملاحظات جمع‌بندی شود. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۳۷ (UTC)
 • حذف شود یک کتاب درسی است. اولین جمله پیشگفتار چاپ اول: این کتاب برای دانشجویان حقوق تدوین یافته‌است. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۵۰ (UTC)
 • بماند استنادهای جنای فرهنگ2016 کاملاً واثق است. اما در جواب جناب فور: اینکه گفته شده «این کتاب برای دانشجویان حقوق تدوین یافته‌است تا مقدمه ای بر کاوش‌های آنان باشد» ملازمه ای با اینکه کتاب درسی دانشگاهی باشد، ندارد؛ چراکه کاتوزیان در اینجا در حال تبیین محدوده مخاطبین است و چنانچه می‌دانید هدف از نگارشش را هم پس از تبیین محدوده مخاطبین، بیان می‌کند. مسلماً کسی که حقوق نمی‌خواهد بداند، تخصصا از موضوع خارج است. کسانی هم که دارای دکترین حقوقی هستند یا مبانی این علم را در دست دارند، نیازی به این کتاب ندارند. در نتیجه فقط دانشجویان مبتدی که تازه می‌خواهند وارد این رشته بشوند، می‌مانند که نیازمند آشنایی با این علم هستند. اما اگر باز هم قائل به ملازمه بین این دو باشیم، می‌توان به وپ:کتاب#کتاب‌های دانشگاهی هم استناد نمود که سه مورد را برای سرشناسی مطرح کرده (انتشارات، ارجاع و تأثیر گذاری)؛ هر سه مورد این معیارها در این کتاب یافت می‌شود چراکه انتشارات آن اصلاً دانشگاهی نبوده و خود بنیاد کاتوزیان چاپش کرده‌است. لینک ارجاعات و تأثیرگذاری آن را هم جناب فرهنگ گذاشتند. با احترام Shiasun (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۳:۲۱ (UTC)
  الان دوباره پیشگفتار را خواندم. کاملاً دربارهٔ تدریس برای دانشجوی تازه‌کار است و اینکه کتاب قبلی ۱۰۰۰ صفحه بوده و نامناسب، بنابراین این یکی تألیف شده تا در یک ترم آموزش داده شود، و …
  بله، ظاهراً ارجاع‌های متعددی به این کتاب پایه کرده‌اند ولی بررسی و نقد و … نکرده‌اند. بنده مایلم بدانم که جز معرفی کتاب، چه مطلب دندان‌گیری می‌توان به مقاله‌اش افزود؟ اگر مقاله این ظرفیت را داشته باشد که بتوان مطالب تمیز و مرتب به آن افزود، رأیم را پس خواهم گرفت (مثلاً ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/کاربر:Salarabdolmohamadian/در موقعیت تئاتر و سینما را ببینید). ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۳:۴۵ (UTC)
  @4nn1l2: اگرچه مورد نقد و بررسی هم قرار گرفته‌است، [۲۵][۲۶] اما بازهم معتقدم سنجیدن سرشناسی این کتاب با تبصرهٔ معیار ۴ وپ:مسک نادرست است؛ چراکه این کتاب از ابتدا کتاب درسی دانشگاهی نبوده اما پس از مدتی بخاطر اهمیتش به عنوان کتاب درسی معرفی شده. شاید بتوان این بحث را که این کتاب حدود ۵۰ سال است تألیف شده و در حدود ۳۰ سال ابتدایی‌اش فقط ۲۲ مرتبه تجدید چاپ شده ولی در کمتر از ۲۰ سال بعدش به نوبت ۱۱۲ چاپ رسیده[۲۷] را اماره ای بر اینکه ابتدا کتاب دانشگاهی نبوده، دانست. همچنین خود کاتوزیان این مطلب را تصریح کرده‌است که "این بار (پس از حدود سی سال و در چاپ بیست و دوم) به دلیل تدریس آن در موسسه‌ها و مراکز آموزشی گوناگون، تدوینی تازه می‌یابد"[۲۸] با احترام Shiasun (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۲۶ (UTC)
  @Shiasun: فعلاً رأیم را خط زدم. اگر علاوه بر shmoton یک منبع دیگر هم نشان دهید که کتاب را بررسی کرده باشد، ممنون می‌شوم. ظاهراً هر دو دو لینک به این وبگاه محتوایشان یکی است. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۰۲ (UTC)
  @4nn1l2: غیر از اون‌ها چیزی نیافتم. البته یادداشت دربارش پیدا کردم ولی نقد و بررسی نه. Shiasun (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۲۰ (UTC)
  @Shiasun: غرضم پافشاری نیست . . . واقعاً مهم نیست برایم این نبح چگونه جمع‌بندی شود . . . این کتاب را هم نخوانده‌ام . . . برای خود شما می‌نویسم: روی هم رفته استنباط من این است که این یک درسنامه است. ببینید، مثلاً: مختصر حقوق مدنی محمّدعلی موحّد درسنامه است (حتّی با این که انتشارات کارنامه چاپش کرده و درسنامه‌خوانان نمی‌خرندش)، ولی در هوای حقّ و عدالت از همین نویسنده نه. ناصر کاتوزیان روی هم رفته درسنامه‌نویس است، همایون کاتوزیان نه. کتاب جایزهٔ کتاب سال بردهٔ فرهاد ناظرزاده کرمانی دربارهٔ نمایشنامه درسنامه است، نمایش در ایران بیضایی نه. (هرچند دوّمی بیش از اوّلی در دانشگاه‌ها کارِ درسنامه را نیز می‌کند امروز.) تعصّب لازم نیست. کتاب دوجلدی تاریخ ادبیات انگلیس امراله ابجدیان درسنامه است، ولی کتاب ده‌جلدیش به همین نام درسنامه نیست (ولی سرشناس هم نیست که برایش صفحه بسازم!) کتابی که به گفتهٔ شما مخاطبی غیر از دانشجو برایش متصوّر نیست و کمابیش همواره همچون تکلیف درسی خوانده و از رویش امتحان شده باشد . . . و حتّی در مقدّمه‌اش هم آن را نوشته باشد که فور گفت . . . خب، پیچاندن ندارد که! معلوم است که درسنامه است؛ و چنان‌که بررسیدم اغلب کتاب‌های این نویسنده غیر از همین نیست و در کتابفروشی‌های mainstream یافت نمی‌شود و مردم دانش‌دوست خریدارش نیستند، بلکه مردم مکلّف به امتحان پس دادن (یعنی دانشجویان حقوق در ایرانِ دو سه دههٔ اخیر) خریدارش هستند. شما فکر کنید . . . مثلاً می‌توانید اقدام کنید برای «خوبیدگی» این مقاله؟ چهار تا حرف حساب دانشنامه‌ای درباره‌اش می‌توانید فراهم کنید از روی منابع؟ و بسنجید با آثار سرشناس موحّد یا همایون کاتوزیان . . . می‌بینید که ناصر کاتوزیان در مجموع «درسی» است، موحّد و همایون کاتوزیان در مجموع «غیردرسی». گذشته از این‌ها، حتّی درسنامه‌ترین درسنامه‌ها هم می‌توانند کلاسیک و سرشناس شوند. خیلی از درسنامه‌های دورهٔ رنسانس امروز سرشناسی دارند و درباره‌شان در ویکی‌پدیا مقاله‌های بسیار مفصّل هست؛ ولی انصاف باید داد . . . آیا این کتاب هم براستی چنان است؟ Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۰۹ (UTC)
  @Salarabdolmohamadian: اول از همه می‌خواستم تأکید کنم نه ایجاد کننده و نه توسعه دهنده این صفحه بنده نبودم. اما بعد؛ یادمه قبلاً گفته بودید که سیاست مماشات رو نمی‌پسندید، در متنتان گفتید مردم دانش‌دوست خریدارش نیستند، بلکه مردم مکلّف به امتحان پس دادن خریدارش هستند، خوب این یک ادعایی است که نیازمند اثبات است. بنده مکرراً دیدم که کسانی که تحصیلات آکادمیک حقوقی ندارند از این کتاب برای ورود به علم استفاده کردند و حتی طبق لینکی که جناب فرهنگ برای معیار اول وپ:مسک دادند، می‌توانید ببینید که حتی در مقالات غیر حقوقی هم به این کتاب رفرنس داده شده‌است. استعمال "درسنامه" توسط شما در اینجا اعم از معنای مراد در معیار چهارم وپ:کتاب است. مثلاً من می‌توانم یک کتاب با قالب درس نامه ای بنویسم ولی نه برای تدریس دانشگاه و موسسات عالی بلکه مستقلاً و بدون سفارش ارگانی. حالا پس از چند سال این کتاب به جهاتی مثل نوع بیان و جامعیت و … به عنوان کتاب درسی هم قرار می‌گیرد. چه اشکالی دارد؟ آنچه که تبصره معیار چهارم وپ:کتاب می‌گوید کتاب‌هایی که برای تدریس در دانشگاه یا مؤسسهٔ آموزشی نوشته شده‌اند را شامل می‌شود نه مطلق درسنامه‌ها را. به نظرم رهنود وپ:کتاب#کتاب‌های دانشگاهی توضیحات مفیدی دربارهٔ تشخیص این نوع کتاب‌ها داده‌است. با تجدید ارادت Shiasun (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۱۱ (UTC)
  @Salarabdolmohamadian: در تکمیل بحث جناب Shiasun: در خود رهنمودهای وپ:کتاب یکی از ملاک‌های سنجش سرشناسی کتاب‌هایی مثل این را بر این قرار داده‌است که «چه اندازه در آثار چاپ‌شدهٔ دانشگاهی و در رسانه‌ها به کتاب ارجاع داده می‌شود». در پیوندی هم که گذاشتم اگر ببینید مقالات نشریات تخصصی و دانشگاهی همچنان بعد از چند دهه به این اثر ارجاع داده‌اند. کتاب درسی صرف، در مقالات نشریات تخصصی و دانشگاهی مورد ارجاع قابل توجه قرار می‌گیرد یا فقط مناسب سر کلاس است؟ مطمئناً من بین برداشت شما از درسنامه که حتی در رهنمودها نیست و این ارجاع قابل توجه در مقالات مستقل از یکدیگر که ملاکی در رهنمودهاست، ملاک را ارجاع قابل توجه قرار می‌دهم چون هم بطور صریح در رهنمودها به عنوان ملاکی برای سنجش سرشناسی مطرح شده و هم قابل توجه و مستقل از ما کاربران و ویکی پدیاست. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۰۶ (UTC)
 • بماند در ایجاد این عنوان، ارزش و سرشناسی کتاب از حیث "کتاب بودن" مدنظر بوده و نه "درسنامه بودن" و همان‌طور که دوستان در بالاتر اشاره کردند این کتاب سال‌ها پیش‌از اینکه تدریس آکادمیک شود برای دوست‌داران حقوق چاپ می‌شده و از آنجایی که به نظر بنده هر کتابی می‌تواند درسنامه باشد (اگر سنجیده شدن برمبنای سوالات را ملاک قرار دهیم، هر محتوایی را می‌توان ابتدا ارائه داد و سپس با طرح سؤال مخاطبانش را سنجید)، این تدریس شدن نمی‌تواند خللی به سرشناسی کتاب از حیث کتاب بودن وارد کند. --Maometto📝 → ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۲۰ (UTC)
 • بماند جزو منابع بنیادین آموزش حقوق آکادمیک است. تعداد چاپ های آن نشان از سرشناسی تخصصی آن دارد.Atnskd (بحث) ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۲۷ (UTC)

محسن یاحقی (خواننده)

محسن یاحقی (خواننده) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محسن یاحقی (خواننده)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

قبلا چندین مرتبه با عنوان محسن یاحقی حذف شده بود (آخرین بار مربوط به پنج سال پیش است). صفحه بدون پرانتزش هم محافظت شده. Shiasun (بحث) ‏۲۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۰۰ (UTC)

 • حذف شود چه زیرزمینی و چه بعد از آن و در حال فعلی سرشناسی ندارد.--جیرجیرک (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۴۴ (UTC)
 • حذف شود در حال حاضر سرشناسی ندارد. Gimbouri (بحث) ‏۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۰۶ (UTC)

فدراسیون تجاری (جنگ ستارگان)

فدراسیون تجاری (جنگ ستارگان) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فدراسیون تجاری (جنگ ستارگان)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

موضوع مقاله نیازمند داشتن صفحه در ویکیپدیا نیست WASPبحث۳ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۰۴:۵۶ ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۲۶ (UTC)

حمیدرضا طالقانی

حمیدرضا طالقانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «حمیدرضا طالقانی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۵۳ (UTC)

 • حذف شود فاقد معیار سرشناسی است. *** Bahar1397 (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۰۳ (UTC)
 • حذف شود درود احتراما فعلا فاقد سرشناسی حتی عمومی با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۰۵ (UTC)
 • بماند نویسنده کتاب حماسه تپه برهانی است و در ویکی مقاله دارد. کتاب این شخص چند جایزه برده است و بماند بهتر است و نباید سخت گیری کرد.--جیرجیرک (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۵۳ (UTC)
 • حذف شود نداشتن منبعی کافی از این فرد حتی در داخل گوگل !!!! Younesmoradi1 (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۵۹ (UTC)younesmoradi1
 • بماند برنده جایزه سرشناس کتاب سال دفاع مقدس. Pirhayati (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۲۳ (UTC)
 • حذف شود شامل معیارهای سرشناسی نمی‌شود. --BlUeRiVeR20 (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۲۲ (UTC)
 • حذف شود معیاری برای ماندنش نیافتم.Honarsaz (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۳۶ (UTC)

خاموش (آلبوم)

خاموش (آلبوم) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «خاموش (آلبوم)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

برسی سرشناسی Vivina3290 (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۱۵ (UTC)

@Hosseinronaghi: با احترام ببخشید امروز خیلی مزاحمتون شدم. "بماندادغام شود" را متوجه نشدم. در اینجا وقتی می خواهیم ویرایش کنیم نوشته ( نظرتان را با استفاده از الگوهایی نظیر بماند یا حذف شود یا ادغام شود اعلام کنید.) فقط می خواستم بپرسم که آیا می شود در نظرخواهی بنویسیم "بماندادغام شود"؟--جیرجیرک (بحث) ‏۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۷ (UTC)
@Zanjereh: بله شما می‌توانید هر نظری در خصوص مقاله‌ها دارید بر اساس سیاست‌ها و رهنمودهای ویکی‌پدیا اعلام کنید. بماند ادغام شود یعنی ممحتوای مقاله را بر اساس ویکی‌پدیا:سرشناسی_(موسیقی)#آلبوم‌ها می‌توانیم با حفظ در مقاله خواننده آن یعنی غلام کویتی‌پور ادغام کنیم. اگر سوالی بود من در خدمت هستم.--حسین (بحث) ‏۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۰۴ (UTC)

غریبانه (آلبوم)

غریبانه (آلبوم) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «غریبانه (آلبوم)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

برسی سرشناسی Vivina3290 (بحث) ‏۲۴ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۱۷ (UTC)

الگو:روشنفکران عرب

الگو:روشنفکران عرب (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «الگو:روشنفکران عرب» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

حتماً روشنفکران عرب فقط همین‌ها نیستند، نه؟! این هم از الگوهایی است که همیشه سلیقه‌ای ساخته می‌شوند . . . و هیچ راهی برای استانداردسازیشان نیست . . . و چندین نمونه‌اش را تازگی حذف کرده‌ایم . . . از «مشاهیر استان همدان» و «نویسندگان ادبیات کودک» و «پرستاران سرشناس» و «تاریخ‌نگاران معاصر» و «ایران‌شناسان» و «فیلسوفان بزرگ غرب» و چی و چی. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۵ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۵۹ (UTC)

نظر: اگر میان‌ویکی انگلیسی داشته باشد بماند. حسین (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۱۶ (UTC)

حذف شود معیار خاصی وجود ندارد و ده‌ها هزار نفر را می‌توان به این الگو اضافه کرد! احمد.صفی (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۰۶ (UTC)

دنیله روسو

دنیله روسو (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «دنیله روسو» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

شخصیت فیلم در وی کی پدیا با نام مستعار به نظر من که صحیح نیست !!! Younesmoradi1 (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۰:۴۷ (UTC)

رده:کتاب‌های پیمان خاکسار

رده:کتاب‌های پیمان خاکسار (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «رده:کتاب‌های پیمان خاکسار» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

چون رده:ترجمه‌های احمد شاملو را حذف کردیم . . . لابد این را هم باید حذف کنیم. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۳۸ (UTC)

 • حذف شود البته این رده که از اساس اشتباه ایجاد شده است و ترجمه جزو کتاب های مترجم محسوب نمی شود. همچین اگر واقعا توافقی وجود دارد بر اینکه رده آثار ترجمه بر پایه مترجمان نداشته باشیم بنظر من هم طبعا باید همه حذف شود. خود کتاب ها که برپایه نویسندگانش رده بندی می شود و برای مترجمان هم می توانیم آثار ترجمه شده را در مقاله مترجم فهرست بندی کنیم. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۰۵ (UTC)
 • حذف شود ترجمه کتاب جزو کتاب‌های مترجم محسوب نمی شود و لزومی به ایجاد رده نیست. *** Bahar1397 (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۴۱ (UTC)

رباعی و رباعی سرایان

رباعی و رباعی سرایان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «رباعی و رباعی سرایان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۶ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۴۳ (UTC)

محمدرضا نجفی اصفهانی

محمدرضا نجفی اصفهانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمدرضا نجفی اصفهانی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۳۷ (UTC)

چهره سرشناسی هست مخالف حذف هستم

سید محمد تقی مقدم

سید محمد تقی مقدم (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سید محمد تقی مقدم» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی- در بهترین حالت دارای سرشناسی محلی بوده اند Hootandolati(بحث) «شنبه،۷ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۲۳:۴۱ (ایران)» ‏۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۱۱ (UTC)

 • حذف شود معیاری پیدا نکردم. با نامزدکننده موافقم.Honarsaz (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۲۷ (UTC)
 • حذف شود فاقد معیارهای ویکی‌پدیا:معس Luckie Luke (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۲:۵۰ (UTC)

ربا: پیشینه تاریخی ربا، ربا در قرآن و سنت، انواع ربا و فرار از ربا

ربا: پیشینه تاریخی ربا، ربا در قرآن و سنت، انواع ربا و فرار از ربا (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ربا: پیشینه تاریخی ربا، ربا در قرآن و سنت، انواع ربا و فرار از ربا» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

منبعی درست برای اینکه بگوید برگزیده کتاب سال شده (و شایسته تقدیر نبوده) نیافتم. نام کتاب فقط در یک فهرست قرار دارد که بیش از ۱۷۰۰ کتاب را فهرست کرده [۲۹] و انقدر همه‌چیز پرت‌وپلاست که صفحه معرفی آن [۳۰] تصویر کتاب «خروسی بود ناز و قشنگ» را به جای تصویر کتاب قرار داده‌است. در هیچ جایی خبری از این کتاب نیافتم. اگر ما در کل ۱۷۰۰ کتاب برگزیده سال داشته‌ایم به نظرم برگزیده کتاب سال بودن اهمیتش را از دست می‌دهد. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۱۴ (UTC)

 • حذف شود ناسرشناس می‌باشد. Mr Smt (بحث) ‏۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۵۸ (UTC)
 • حذف شود برگزیده شدن کتاب در این لینک (کتاب سال جمهوری اسلامی ایران) وجود ندارد.--جیرجیرک (بحث) ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۳۶ (UTC)
 • حذف شود چنین کتاب برگزیده‌ای را در اینجا پیدا نکردم، شامل معیارهای سرشناسی نمی‌شود.--BlUeRiVeR20 (بحث) ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۰۱ (UTC)
 • بماند، یکی از برگزیدگان کتابهای سال جمهوری اسلامی است. فهرست کتاب سال جمهوری اسلامی ایران ناقص بوده و هست، بنده ۲۱ امین جشنواره را تکمیل کردم؛ دوستانی (M.S، Z و B) که نبودن در این صفحه را دلیل حذف می‌دانستند،‌مجددا منبع و صفحه را بررسی نمایند. با احترام./«shobhe*» ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۴۰ (UTC)
@Shobhe: منبعی پیدا نکردم. اون منبعی که شما گفتی صدها کتاب را نام برده که معلوم نیست این کتاب در کجای فهرست است. باید منبع دقیق بیاورید در کدام مراسم و به چه دلیل این کتاب برگزیده شده است. فعلن لینک مقاله از کتاب سال جمهوری اسلامی ایران باید برداشته شود چون در آن مقاله هم منبع ندارد.--جیرجیرک (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۸ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی ندارد. هم‌نظر با استدلال نامزدکننده گرامی. *** Bahar1397 (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۵۴ (UTC)
 • حذف شود درود با احترام به نگارنده محترم هم نظر با استاد گرامی جناب امیر می‌باشم بنده هم چیزی نیافتم امید به زودی منابع به آن بپردازند. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۸ (UTC)
عرض ادب؛ منابع این همایش، مربوط به خبرگزاری های قبل از سال ۸۲ است که بسیار محدود و اکثرا تعطیل شده هستند. پس نباید توقع داشته باشید منابع زیادی، حداقل منابع آنلاین زیادی به این مطلب پرداخته باشند. با این حال، سه منبع وجود دارد (یا حداقل من پیدا کردم): ۱. سایت کتاب سال ۲. سایت خبری مهر ۳. سایت خبری ایسنا. نمی دانم دوستان عزیز (M.S، Z، B، L و B) به دنبال چه منبعی هستند؟!؟ /«shobhe*» ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۳۷ (UTC)

آن جایزه ای که باعث سرشناسی می شود جایزه ادبی است. آیا این جایزه ادبی است؟--1234 (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۴۴ (UTC)

@Sicaspi: منظور از «ادبی»، هر نوع نوشته‌ای است، نه فقط نوشته‌ای که جنبه هنری دارد. اینجا می‌بینید که کتاب‌های دیگر از قبیل کتاب‌های سیاسی و ورزشی هم این جایزه ادبی می‌گیرند. Pirhayati (بحث) ‏۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۵۶ (UTC)
 • اگر این جوری است که بالا گفتند بماند بر اساس بند ۲ وپ:مسک. می گوید صرف برنده شدن یک جایزه بزرگ ادبی برای سرشناسی کفایت می‌کند. جایزه کتاب سال بزرگترین جایزه ای است که یک کتاب ایرانی می‌تواند ببرد. ادبی هم که گویا به همه زمینه ها اطلاق می شود. اگر این جایزه قبول نباشد، دیگر پس چه جایزه بزرگی محسوب می‌شود؟ تعداد بالای جایزه برای همه ۴۰ سال گذشته و در همه زمینه هاست. طبیعی است تعدادش کم نباشد. ما با معضل مرغ و تخم مرغ مواجه نشویم، کتاب‌هایی که جایزه نبرده پیشنهاد حذف می‌شود که این که جایزه نبرده پس باید حذف شود. آنها هم که برده، اینجوری. بالاخره باید مبنایی وجود داشته باشد که جایزه کتاب سال به عنوان بزرگترین در این زمینه مناسب به نظر می‌رسد. این به معنای بی عیب نبودن این جایزه نیست؛ ولی آن مقوله دیگری است. ما باید پدیده را آن گونه که هست در نظر بگیریم با همه کاستی‌هایی که ممکن است داشته باشد. --1234 (بحث) ‏۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۰۰ (UTC)
 • بماند برنده کتاب سال شده است، چه جایزه‌ای بالاتر از این؟ دوستانی هم که فرمودند منبعی ندارد، میتوانند اگر وقت داشتند، لینکی که جناب شبهه (سایت رسمی کتاب سال) قرار دادند را نگاه کنند. چنانچه نامزد کننده محترم هم قائل به زیاد بودن کتاب‌های سال و در نتیجه ناسرشناس بودن آنان هست، باید برای حرفشان، اجماع بگیرند و گرنه باید طبق سیاست‌های سابق عمل کرد. Shiasun (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۵۹ (UTC)
 • بماند منابع روشن هستند. اینجا هم کتاب را در لیست کتاب‌های برگزیده می‌توان دید. تصویر کتاب هم اصلاح شده. Pirhayati (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۰۲ (UTC)

کاربر:امیر سیاوشی/صفحه تمرین

کاربر:امیر سیاوشی/صفحه تمرین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «صفحه تمرین» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی اهورا ☘ ‏۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۲۳ (UTC)

 • حذف شود یادکردها به صورت دقیق اضافه نشده‌اند، منابعی که پایین صفحه ذکر شدند هم اکثرا بیربط به خود شخص اشکان چگینی است. سرشناسی ندارد و مثال وپ:کربلایی است. WASPبحث۸ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۱۶:۵۳ ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۲۳ (UTC)

کنگره جهانی مشاهیر کرد

کنگره جهانی مشاهیر کرد (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «کنگره جهانی مشاهیر کرد» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی اهمیت و سرشناسی کنگره اهورا ☘ ‏۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۳ (UTC)

 • حذف شود رویداد مستمر نبوده. ۱ بار برگزار شده و امتداد نداشته.Honarsaz (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۳۲ (UTC)
 • حذف شود همنظر با کاربر Honarsaz Luckie Luke (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۲:۴۷ (UTC)

پرونده آرمان و غزاله

پرونده آرمان و غزاله (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پرونده آرمان و غزاله» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیارهای وپ:رویدادSunfyreT ‏۲۸ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۱۴ (UTC)

 • حذف شود یک پرونده معمولی است و معیار های سرشناسی را ندارد WASPبحث۹ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۰۶:۱۶ ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۱:۴۶ (UTC)
 • حذف شود افزون بر آن که معیارهای وپ:رویداد را ندارد، بوی نقض حق تکثیر هم می‌دهد. میم میم صاد (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۲:۲۰ (UTC)p
 • بماند زیرا به اندازه کافی در محافل خبری و رسانه ای جنجال آفرین بود و برای معیار سرشناسی دارای معیار عمق پوشش خبری است و اگر بوی نقض تکثیر می دهد بایستی ثابت شود نه در حد یک نظریه باشد.(بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۲۹ (UTC) Poo88 (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۳۰ (UTC)

فرزاد هوشیدری

فرزاد هوشیدری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فرزاد هوشیدری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی WASPبحث۹ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۰۶:۱۴ ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۱:۴۴ (UTC)

 • بماند ورزشکار ملی و کاپیتان تیم ملی هاکی ایران است و این موضوع توسط منابع ثانویه معتبر و مستقل از جمله بسیاری از خبرگزاری های داخلی ایران و سایت فدراسیون جهانی اسکیت و همینطور حضور در برنامه زنده تلویزیونی تایید شده است. او همچنین در مسابقات جهانی ملی و باشگاهی شرکت داشته و با استناد به وپ:ورزش سرشناس است.MHosseinafshar (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۱:۵۳ (UTC)
 • بماند سرشناسی لازم رو داره --N.Iran.S (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۰۱ (UTC)
 • بماند ورزشکار تیم ملی سرشناسی دارد.Honarsaz (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۲۴ (UTC)

بزرگراه‌های شیراز

بزرگراه‌های شیراز (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «بزرگراه‌های شیراز» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با مقاله شیراز ادغام شود WASPبحث۹ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۰۶:۳۵ ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۲:۰۵ (UTC)

 • بماند به دلیل اینکه شیراز یکی از شهر های مهم است و دارای بزرگراه های زیادی است این صفحه به عنوان یک صفحه مفید باید در ویکی پدیا بماند و ضرورتی ندارد که منتقل شود آرتا۵۹ (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۵۶ (UTC)

خاندان شیخ‌الاسلام اصفهان

خاندان شیخ‌الاسلام اصفهان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «خاندان شیخ‌الاسلام اصفهان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی ندارد WASPبحث۹ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۰۶:۴۱ ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۲:۱۱ (UTC)

توضیح: همانطور که قبلا در بحث مقاله در تاریخ ‏۱۵ ژوئن ۲۰۲۰ اشاره کردم: پس از نظرخواهی حذف مقاله های: میرزا محمد فیاض سبزواری، میرزا محمدرحیم سوم شیخ الاسلام و میرزا محمدحسن شیخ‌الاسلام ، مدیر محترم @Ladsgroup: در تاریخ ۲۶ مه ۲۰۲۰ جمع بندی به حذف انها و ادغامشان در مجموعه خاندان شیخ‌الاسلام کردند. با تشکر Mhsheikholeslami (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۲:۵۰ (UTC)

 • بماند مطالب خوبی گردآوری شده. گردآوری این دست مطالب ساده نیست. این دست مقاله‌ها به درد ویکی‌پدیای فارسی می‌خورند. اگر نصف مدخل‌های ویکی‌پدیای فارسی در حال حاضر حذف شوند ضرری به پروژه نمی‌رسد. ولی حذف این مدخل مضر است. ‏4nn1l2 (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۳ (UTC)

الگو:ریاضیات در ایران

الگو:ریاضیات در ایران (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «الگو:ریاضیات در ایران» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

افراد گزینشی شده بدون معیار / نا مرتبط با موضوع الگو Europe2009 (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۰۷ (UTC)

 • حذف شود به همان علّت که الگوهای «مشاهیر استان همدان» و «نویسندگان ادبیات کودک» و «پرستاران سرشناس» و «تاریخ‌نگاران معاصر» و «ایران‌شناسان» و «فیلسوفان بزرگ غرب» حذف شد و الگو:روشنفکران عرب نیز در نبح است. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۲۱ (UTC)
 • بماند الگوی مناسبی است و یکی از اهداف بزرگ در ساخت الگوها را که نظم دهی به مطالب موضوعی است تامین می کند. اگر هم شائبه گزینشی بودن در ذکر نام‌هاست، بخش نام‌های الگو را حذف کنید یا از گزینشی بودن درآورید. /«shobhe*» ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۵۲ (UTC)
 • بماند الگو ناوبری مربوط به ریاضی دانان، کتب و سایر مقاله‌های مربوط به ریاضیات در ایران است و دارای میان ویکی است. WASPبحث۹ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۲۱:۵۸ ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۲۸ (UTC)
 • بماند این الگو از روی معادل انگلیسی آن ایجاد شده است. اگر این الگو بی فایده بود در همان ویکی پدیای انگلیسی حذف شده بود. همسفر (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۴۳ (UTC)
ما تابع کور و بی‌ارادهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی نیستیم. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۲۸ (UTC)
این با الگو:ریاضیات در جهان اسلام تفاوت محتوایی دارد. آن مربوط به قرون وسطی است . . . این اغلب بر زمان حاضر متمرکز. وانگهی، همپوشانی مفهومی دارند. ایران پاره‌ای از جهان اسلام است. اگر اصرار دارید محتوا از دست نرود، ادغام شود در الگو:ریاضیات در جهان اسلام، هرچند درست نیست. ریاضیان زمان حاضر بسی گسترده‌تر از آن است که بتوان در الگویی گنجاندش. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۲۸ (UTC)
در الگو:ریاضیات در جهان اسلام نمی توان مگردیچ تومانیان که ریاضیدان ارمنی-ایرانی است را قرار داد ولی آنرا می توان در الگو:ریاضیات در ایران قرار داد. اینکه یک الگو هنوز حاوی تمامی اسامی نیست دلیل نمی شود که آنرا حذف یا اذغام کنید. بلکه می بایست آنرا کامل کنیم. این گفته که یک کشور پاره‌ای از جهان اسلام است یک سخن با لحن غیردانشنامه ای و جانبدارانه است و بنابراین نمی توان با استناد به آن مقاله ای را حذف یا ادغام نمود. QRSV (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۵۶ (UTC)
 • بماند میان‌ویکی انگلیسی دارد و الگوی مناسبی برای نظم‌دهی است. حسین (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۴۱ (UTC)
 • بماند الگوی مناسبی برای جمع کردن اسامی ریاضیدانان معاصر ایران، جایزه‌ها و دست آوردهای آنهاست. Tarikhejtemai (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۳۱ (UTC)

الگو:ریاضیات هند

الگو:ریاضیات هند (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «الگو:ریاضیات هند» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

ریاضیات به ملیت ربط ندارد . . . Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۲۴ (UTC)

 • @Salarabdolmohamadian: بنظر من این دلیل قابل قبولی برای حذف یک الگوی ناوبری نیست. مثلا الگوی ریاضیات آمریکایی و الگو:ریاضیات یونان باستان هم داریم. حالا اینکه چرا در ویکی انگلیسی بجای کشور از ملیت برای ناوبری استفاده کردند شخصا دلیلش را نمی دانم اما مثل الگو:ریاضیات در ایران همه ناوبری مجموعه ای از تاریخ ریاضیات و ریاضیدانان و موسسات آموزشی و پژوهشی ریاضی در یک کشور مشخص (ایران، آمریکا، هند و...) را ناوبری می کنند. بنظرم باید دلیل قابل قبول تری برای حذف ارائه کنید چون ناوبری بر اساس ملیت اشتباه نیست و تعداد قابل توجهی الگو، فهرست و رده بر پایه ملیت در این پروژه داریم. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۰۴ (UTC)
فرهنگ2016، یونان و امریکا را پس از این پیشنهاد دیدم و کمی ضعف کردم! ولی . . . دیدم در نهایت استدلالم صحیح است . . . ریاضیان با جغرافیا ربط ذاتی ندارد . . . الگو نباید صرفاً کار رده را بکند . . . این است که پیشنهادم برجاست . . . در ویکی انگلیسی هم شاید پیشنهاد حذف این الگوها را بدهم . . . ولی در نهایت اجماع با کاربران است و هر طور درست دانستند. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۰۹ (UTC)
@Salarabdolmohamadian: قرار نیست ریاضی ربط ذاتی با جغرافیا داشته باشد بلکه تاریخ ریاضی، ریاضیدانان و شرایط و سرگذشت و دیگر زمینه های ریاضی به جغرافیا ربط دارد. مثلا تاریخ ریاضیات چین یا زنان در ریاضیات فرانسه پیشنهاد می کنم وپ:رفج را ببینید و دقیقا بگویید این الگو کدام یک از معیارهای وپ:ناوبری را ندارد که باید حذف شود. دقت کنید که این الگو همزمان مجموعه ای از مقالات را بر اساس افراد (ریاضیدان و مترجم آثار ریاضی)، آثار، موسسات، تاریخ و دیگر زمینه های ریاضی در هند به یکدیگر پیوند داده است و رده قابلیت چنین پیوندی را به شکل الگو ندارد. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۰۳ (UTC)
 • بماند الگو ناوبری مربوط به ریاضی دانان، کتب و سایر مقاله‌های مربوط به ریاضیات در هند است و دارای میان ویکی است. WASPبحث۹ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۲۱:۵۶ ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۲۶ (UTC)

پیش‌نویس:کاظم اولیایی

پیش‌نویس:کاظم اولیایی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پیش‌نویس:کاظم اولیایی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

درود. مقاله بارها حذف سریع شده است و بنظر نمی رسد معیارهای سرشناسی را دارا باشد، کاربر سازندۀ آن بر احراز سرشناسی مصر است، لذا آنرا به فضای پیش نویس منتقل نمودم و برای بررسی همکاران محترم به نبح آورده ام. با سپاس و احترام Mahdi Mousavi «بحث» ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۳۵ (UTC)

 • بماند با توجه به سابقه‌ای که در مدیریت استقلال داشته و همچنین فعالیت‌های دیگرش حداقل‌های سرشناسی را دارد. ارادتمند وحید (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۲۲ (UTC)
 • نظر: در بین اهالی فوتبال و ورزشدوستان سرشناس است. البته لحن مقاله مناسب دانشنامه نیست و در مورد برخی مسئولیت های ایشان نیز از منابع غیر معتبر استفاده شده است. با این حال اگر توسط منابع متعدد خبری پوشش داده شده می تواند سرشناس باشد و بماند. MHosseinafshar (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۳:۴۵ (UTC)

امین اصلانی

امین اصلانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «امین اصلانی (دومین نامزدی)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نداشتن سرشناسی لازم. پخش مطلب (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۲۷ (UTC)

 • بماند با توجه به نبح پیشین ""Marooned"" (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۱ (UTC)
 • حذف شود با این وضعیت سرشناسی اندک اگر در IMDB صفحه داشت می توانستید بگویید سرشناسی دارد. پخش مطلب (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۴۵ (UTC)

کیومرث فرح‌بخش

کیومرث فرح‌بخش (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «کیومرث فرح‌بخش» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

درود اساتید گرامی محبت بفرمایند بررسی سرشناسی ضمن احترام به نگارنده محترم مقاله. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۳ (UTC)

 • حذف شود ناسرشناس می‌باشند. Mr Smt (بحث) ‏۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۱۷ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی وپ:استاد را ندارد.Vahid98990 (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۰۸ (UTC)
 • حذف شود معیار سرشناسی وپ:استاد را ندارد. *** Bahar1397 (بحث) ‏۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۴۵ (UTC)
 • حذف شود معیار سرشناسی را ندارد Hoseina051311 (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۳:۱۱ (UTC)
 • حذف شود سرشناس نیست. بیشتر مقاله در باره مدارک تحصیلی است و برای استخدام خوب است ولی برای سرشناسی کافی نیست. با کیومرث درم بخش اشتباه نشود.--جیرجیرک (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۹ (UTC)
 • حذف شود معیارهای وپ:استاد رو ندارد.Honarsaz (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۳۴ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی کم دارد و اگر بنابر ایجاد یک صفحه مجزا برای هر پزشک یا روزنامه‌نگار باشد، رکورد تعداد مقاله ویکی‌پدیای‌فارسی شکسته می‌شود! Farzinovski (گفتگو)، ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۱۳ (UTC)
 • حذف شود شامل معیارهای وپ:استاد نمی‌شود. --BlUeRiVeR20 (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۳۰ (UTC)

سجاد سامانی

سجاد سامانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سجاد سامانی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی مشکوک یاس بحث ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۱۲ (UTC)

اکسچنج اکسیر

اکسچنج اکسیر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «اکسچنج اکسیر» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی مشکوک، انتقال از حذف سریع، با توجه به اینکه کاربر درحال گسترش مقاله بود به نبح آوردم. یاس بحث ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۲۷ (UTC)

آستین وایلد

آستین وایلد (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آستین وایلد» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی بازیگر پورنوگرافی/مقالۀ انگلیسی حذف شده‌است. خنامث‌عرا (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۰۹ (UTC)

ابراهیم فاضل فردوسی

ابراهیم فاضل فردوسی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ابراهیم فاضل فردوسی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

fبررسی سرشناسی Elajanبحث ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۳۸ (UTC)

 • بماند درود بر شما؛ به عنوان سازنده مقاله گمان میکنم که امام جمعه و نمایندۀ ولی فقیه در یک استان، سرشناس است چراکه جزو بالاترین مناصب حکومتی یک استان به شمار می‌رود. این مقاله کاملا شرایط سرشناسی را دارد؛ چرا که ایشان به مدت ۱۲ سال امام جمعه بوشهر و نماینده هر دو رهبر ج.ا در استان بوشهر بوده است و هم‌چنین عضو مجمع روحانیون مبارز است که مهم ترین تشکل روحانیت جناح چپ است؛ آیا امام جمعه بوشهر و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر سرشناس نیست؟ ما حتی رده امامان جمعه شهر بوشهر را هم داریم.نظر من بر ماندن است. Heleniyoo (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۵۴ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی ندارد. حسین (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۴۱ (UTC)
 • بماند برای ۱۲ سال نماینده ولی فقیه در بوشهر بوده که بند ۱ وپ:سیاستمدار (سیاستمدار منصوب در سطح استان) را احراز می کند. RIZORIUSTALK ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۴۳ (UTC)
 • بماند نماینده ولی فقیه در استان مقام حایز بند فوق است. از استاندار چه بسا بالاتر باشد.--1234 (بحث) ‏۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۰۲ (UTC)
 • حذف شود @1234، بر چه مبنایی امام جمعه بالاتر از مقام استانداری است، منطق داشته باشید. نماینده شخص سرشناس که نمی‌تواند سرشناس باشد، چه کار خارق‌العاده ای انجام داده؟ و چه هنری از ایشان سر زده؟ Gimbouri (بحث) ‏۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۷ (UTC)
  بر مبنای قدرت و اختیارات و اثرگذاری نماینده ولی فقیه در کل استان. اشتباه همین است که خیال شود شخص نیاز به انجام شق القمر یا هنر خاصی برای سرشناسی است.--1234 (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۳۷ (UTC)
 • بماند در جمهوری اسلامی حرف اول و آخر هر شهری را امام جمعه آن میزند و به نوعی قدرت دست این قشر است Hoseina051311 (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۴۲ (UTC)
Hoseina051311 درود بر شما، قدرتی که شما از آن اسم می‌برید، منشأ و وجهه قانونی ندارد، بر مبنای احترام یا نفوذ و جهل مردم به غلط ایجاد شده و قدرتی از این نوع که پشتوانه و وجهه قانونی ندارد نه تنها پایدار نخواهد ماند بلکه محتمل به بروز فساد و ناهنجاری در جامعه خواهد شد. Gimbouri (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۵۴ (UTC)
@Gimbouri: قدرت در جمهوری اسلامی باید وجه قانونی نداشته باشد اگر داشته باشد که این همه فساد در جامعه رخ نمی داد.......در نتیحه حرف شما درست است این نوع قدرت امامان جمعه موجب بروز فساد و ناهنجاری در جامعه شده به طور مثال اگر سید احمد علم‌الهدی احساس نارضایتی درباره نوعی ورزش زنان کند باید در کل مشهد این نوع ورزش جمع شود یا اگر یک امام جمعه شهر چرام از فردی شکایت کند به سرعت نور شکایتش رسیدگی می شود و فرد شلاق می خورد ... به نظر شما این همه قدرت باید وجه قانونی داشته باشد ؟ با احترام Hoseina051311 (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۵۴ (UTC)
ولی فقیه رئیس و بالاترین مقام رسمی کشور است و نماینده منصوب او در یک استان طبیعتا بالاترین مقام رسمی استان است. استاندار نماینده وزارت کشور و عالی‌ترین مقام دولت در سطح استان است. اگر نماینده ولی فقیه بالاتر از استاندار هم نباشد، در سطح استاندار است. جدا از این بحث، نماینده ولی فقیه سیاستمدار منصوب در سطح استان است و دقیقا وپ:سیاستمدار را احراز می‌کند. RIZORIUSTALK ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۳۶ (UTC)
RIZORIUS، 1234 با سلام، پیشنهاد میکنم وظایف و اختیارات استانداران و قانون اساسی را مطالعه بفرمایید، بالاترین مقام سیاسی در استان های ایران ،استاندار بوده و کلیه ستادها، شوراها، نمایندگان سایر قوا اعم از قوه قضائیه، قوه مقننه و نیروهای نظامی و انتظامی در سطح استان زیر نظر استاندار فعالیت می‌کنند، امام جمعه نیز بر اساس تفسیر قانون اساسی از این امر مستثنی نیست. متاسفانه برداشت برخی عامه مردم منجر به ایجاد عرف بر مبنای غلط مصطلح شده، مردم بدلیل احترام به روحانیون و یا عدم اطلاع از قانون اساسی بعضاً این اشتباه را مرتکب می‌شوند و در مقابل از این جهل عامه مردم نیز استفاده شده و برخی از این ائمه جمعه خود را در جایگاه برتر می‌بینند. موفق باشید Gimbouri (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۱۶ (UTC)
صحبتی از مقام استاندار در قانون اساسی نشده. صحبت هم سر برداشت یا قانون نیست، چیزی که در عمل وجود دارد این است که قدرت واقعی نماینده ولی فقیه بر استاندار می چربد. این طور نیست که فقط خودشان را ببینند. در عمل هم این جایگاه بالاتر می شود. در بسیاری از انتصابات و سیاست ها نقش دارند و بدون رضایت آنها نمی تواند انجام شود.1234 (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۲۵ (UTC)
متاسفانه جایگاه و قدرتی که شما از آن صحبت می‌کنید وجهه قانونی ندارد. Gimbouri (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۳۰ (UTC)
آن بحث سوا هست از این نظرخواهی.1234 (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۳۱ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی ندارد. اگر در سیاستی صراحتاً قید شده که هر نماینده ولی فقیهی سرشناس است جای بررسی دارد. *** Bahar1397 (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۵۷ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی ندارد. اگر قرار است نمایندگان ولی فقیه سرشناسی داشته باشند پس بخش اعظم مقالات ویکی فارسی را به امامان جمعه و جماعت اختصاص دهیم. چرا که به تعداد ولی فقیه ها، استانها، شهرستانها و روستاها امام جمعه داریم. چرا که هر ولی فقیه که اضافه شود تعداد اینها هم به یکباره دو برابر خواهد شد. به نظر من در مقالات شهرها و استان های مربوطه و یا در مقالات مربوط به خود ولی های فقیه اسمی از افراد شاخصی که وجود دارند ببریم. آنهم تا زمانی که فعلا این قدرت حاکم است. Pocoyo4858 (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۱۹ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی ندارد و دارای اهمیت پایینی است. Farzinovski (گفتگو)، ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۴۱ (UTC)
 • حذف شود بنظر اینجانب نماینده ولی‌فقیه بودن سرشناسی نمی‌آورد و شامل معیارهای سرشناسی نمی‌شود. --BlUeRiVeR20 (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۲۴ (UTC)

روزنه‌ی آبی

روزنه‌ی آبی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «روزنه‌ی آبی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی لازم را ندارد WASPبحث۱۰ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۱۸:۲۸ ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۵۸ (UTC)

پرنده‌ی آبی

پرنده‌ی آبی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پرنده‌ی آبی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی لازم را ندارد WASPبحث۱۰ تیر ۱۳۹۹، ساعت ۱۸:۳۴ ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۰۴ (UTC)

 • نظر: نامش در صفحهٔ عبدالحسین نوشین بیاید. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۱۷ (UTC)
 • ادغام شود کوتاه شده و به صفحه عبدالحسین نوشین برود. @Salarabdolmohamadian: سلام همون ادغام شود کافی است. فک کنم نظر برای موقعی است که غیر از سه گزینه مورد نظر باشد. ببخشید که دخالت کردم دوستانه گفتم اگر اشتباه میکنم مرا راهنمایی کنید. --جیرجیرک (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۳۴ (UTC)
 • نظر: در صفحه نوشین وجود دارد اما این فیلم تنها فیلمی است که درباره اتفاقات دهه ۲۰ و حزب بازیهای آن سالها حرف میزند از نظر من صلاحیت داشتن یک صفحه مجزا را دارد جدا از اینکه زندگینامه نوشین است.tapesh6513 (بحث) ‏۷ جولای ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۱۷ (UTC)

نوید عبدالملکی

نوید عبدالملکی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «نوید عبدالملکی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۲۸ (UTC)

 • سرشناس است
 • نگه داشته شود - دلیلی برای حذف نمی‌بینم. [[July 2020 2 [[Sasanipoor Sasanipoor (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۵۸ (UTC)

[۱] [۲] Sasanipoor (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۵۸ (UTC)

یادگاری (آلبوم)

یادگاری (آلبوم) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «یادگاری (آلبوم)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

یک خط مقاله است و هیچ اطلاعاتی برای بررسی موجود نیست. نویسنده خودش گفته تنظیم خوبی انجام شده است. رسم بر این است که منابع دیگری از این آلبوم تعریف کنند تا سرشناس شود. خودش نمی تواند بگوید که این آلبوم خوب است. فاقد قوانین و معیار های ویکی پدیا است. جیرجیرک (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۲۱ (UTC)

 • بماند از آلبوم‌های شناخته شدهٔ سیاوش قمیشی هست. اصلاحاتی انجام دادم و منبع اضافه کردم.Honarsaz (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۵ (UTC)
@Honarsaz: شما بروشور را وارد مقاله کردین سرشناس می شود؟ الان ناز نگاه را به نظر خواهی آوردین و باید حذف شود. چه فرقی بین قمیشی و افتخاری هست که اولی بماند و دومی حذف شود؟ و هر دو فقط حاوی اطلاعات بروشور است. این یک پارادوکس است و حلش کنید.--جیرجیرک (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۳۲ (UTC)
۲ مقاله قابل قیاس نیستند. این آلبوم وپ:معس رو دارد. ناز نگاه معس رو ندارد.Honarsaz (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۲۹ (UTC)
 • بماند از آلبوم‌های پرطرفدار و شناخته شده سیاوش قمیشی است. با توجه به اصلاحات انجام شده و بهبود در منبع‌دهی مقاله بماند. حسین (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۷ (UTC)
@Hosseinronaghi: شما هم اگر ممکن است در باره بحث بالا توضیح می دهید؟--جیرجیرک (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۳۲ (UTC)
@Zanjereh: درود جیرجیرک عزیز، این آلبوم یکی از سرشناس‌ترین آلبوم‌های موسیقی پاپ است از نظر ویکی‌پدیا:آلبوم و معیار عمومی سرشناسی دارای سرشناسی برای یک مقاله مستقل است. منابع و محتویات نیز در داخل مقاله است. اگر نیاز به بررسی مجدد است که زحمتش را بکشی. ممنون از توجهت. --حسین (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۸ (UTC)

محمد کریم فضلی

محمد کریم فضلی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمد کریم فضلی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

درود، پیشتر حذف سریع شده بود، لکن با توجه به اصرار کاربر ایجادگر، خوبست مورد بررسی سرشناسی قرار گیرد. با احترام Mahdi Mousavi «بحث» ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۵۸ (UTC)

 • بماند منابعی همچون[۳۱][۳۲][۳۳][۳۴] به زندگی وی پرداختند. با احترام Shiasun (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۱:۳۷ (UTC)
 • حذف شود فاقد سرشناسی است. *** Bahar1397 (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۵۱ (UTC)
 • بماند در سطحی البته پایین‌تر شخصی در حد محمدتقی برخوردار است. معیارهای سرشناسی افراد وپ را هم دارد.علی مکریانی (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۷:۰۰ (UTC)

ناز نگاه

ناز نگاه (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ناز نگاه» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی آلبوم Honarsaz (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۱۵ (UTC)

 • حذف شود از همان آلبوم های زنجیره ای است که طرفداران افتخاری به پا کرده اند. مطابق قوانین سرشناسی ندارد و زودتر حذف شود.--جیرجیرک (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۳۴ (UTC)

بماند برای یکی از رسانه‌های مطرح موسیقی اجرا شده باشد، مثلاً موسیقی یک فیلم سرشناس یا یک برنامهٔ تلویزیونی سرشناس باشد. اگر این تنها معیار است، بهتر است که به این اثر موسیقی در مقالهٔ مربوط به آن فیلم یا مجموعهٔ تلویزیونی اشاره شود. به‌طور مستمر و در سطح ملی از رادیو یا تلویزیون پخش شود. موضوع یک برنامه مطرح در شبکه رادیو یا تلویزیونی ملی باشد. این موارد هم اضافه شد. Parhamonline (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۲۶ (UTC)parhamonline

بماند هرچند عقیده بر این دارم که مقالات مرتبط با آلبوم های موسیقی یک خواننده، قابلیت ادغام در یک صفحه را دارند اما این آلبوم همانند آلبوم‌های پیشین این شخص، سرشناسی دارند زیرا علاوه بر دردسترس بودن قطعات تحت فضای وب، منابع معتبر دال بر سرشناسی هستند. اگر این مقاله حذف شود، لازم است تا برای حذف مقالات مشابه، نظرخواهی برای حذف آنها انجام گیرد. Farzinovski (گفتگو)، ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۳۷ (UTC)

شاهرگ (مجموعه تلویزیونی)

شاهرگ (مجموعه تلویزیونی) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شاهرگ (مجموعه تلویزیونی)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۱۵ (UTC)

 • بماند منابع و مطالبی اضافه کردم. ۳۰ قسمت است و در حال پخش از شبکه۲. آخرین کار مرحوم گرجستانی هم هست.Honarsaz (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۴۷ (UTC)
 • بماند واقعا برای چی باید یک سریال که از تلویزیون کشور پخش میشود حذف شود. مگر همه سریالها صفحه ندارند؟ مگر قرار نیست که ویکیپدیا جامع باشد. الان بسیاری از سریالها صفحه ندارند و با این رویه این فهرست روز به روز طولانی تر خواهد شد. اگر مشکلی هست باید با تذکر و از آن مهمتر با کم دیگران برطرف شود. با تشکر Shaater (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۱۲ (UTC)

ام شو

ام شو (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ام شو» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی Luckie Luke (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۲۷ (UTC)

کاربر:S.42834/فواد غفاری

کاربر:S.42834/فواد غفاری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فواد غفاری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

کاربر درخواست ایجادش را دارد. (نکته کاربر مدیر برنامه‌های فواد غفاری است). همچنین مقاله چهار سال پیش نبح با رای ماندن داشته است: ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/فواد غفاری :)امیرΣυζήτηση ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۳۰ (UTC)

شب کوچه‌ها

شب کوچه‌ها (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شب کوچه‌ها» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی آلبوم - بخش بزرگی از مقاله هم تحقیق دست اول می‌باشد. Honarsaz (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۳:۳۴ (UTC)

شوخی با ستارگان

شوخی با ستارگان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شوخی با ستارگان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی Massol1360 (گفتگو) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۸:۳۲ (UTC)


 1. http://accreditation.qtixx.com/wkfranking/ranking_main_competitor.php?ranking_country=IRI&ranking_competitor=IRI2012&ranking_competitor_name=Abdolmaleki%20Navid
 2. https://www.irna.ir/news/82779891