ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ویکی‌پدیا:نبح)
پرش به: ناوبری، جستجو

برای بررسی موارد بایگانی‌شده به ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/بایگانی مراجعه کنید.

برای اضافه کردن یک مورد جدید، اینجا کلیک کنید.(نیاز به راهنمایی؟)

I قبل از نظرخواهی برای حذف
 1. حتماً سیاست حذف، سیاست حذف سریع و دلایل نامناسب برای حذف را بخوانید. بعضی صفحات ترجیحاً به جای حذف باید گسترش داده شوند.
 2. صفحه بحث مقاله را بخوانید، شاید دلایلی وجود داشته باشد که باید یا نباید حذف شود. اگر قبلاً نامزد شده بود، مطمئن شوید که درخواستتان صحیح باشد.
 3. اگر بیم اثبات‌پذیری یا سرشناسی می رود، مطمئن شوید که هیج منبعی وجود ندارد.
 4. پیوندهای به این صفحه را چک کنید و ببینید چه مقدار این صفحه در ویکی‌پدیا استفاده شده و به آن پیوند داده شده است.
 5. پیوند بین زبان‌ها را چک کنید، شاید اطلاعات بیشتری از مقاله وجود داشته باشد.
 6. خود را با سرشناسی، منابع معتبر و ویکی‌پدیا چه چیزی نیست آشنا کنید، و برای مقالات شامل فهرست رده‌ها، فهرست‌ها و الگوهای ناوبری را بخوانید.
 7. اگر مشکل یک مقاله با ویرایش های معمولی قابل حل باشد، این مقاله نامزد مناسبی برای حذف نیست.
 8. مطمئن شوید که مقاله شامل معیارهای حذف سریع نیست.
II روش
 • {{جا:‎پیشنهاد حذف}} را در متن مقاله کپی کنید.
 • در جعبه زیر به جای «نام صفحه» نام صفحه موردنظر را بنویسید سپس دکمه را بفشارید و سپس موارد درخواستی را بنویسید

III در هنگام نظرخواهی
 • نزاکت را رعایت کنید و نظر دیگران را دستکاری نکنید (مگر برای حذف توهین، طبق وپ:نزاکت)
 • در این صفحه به مانند سایر صفحات می‌بایست سیاست های زندگی‌نامه زندگان رعایت شود و با متخلفین از این سیاست‌ برخورد می‌شود.
 • توجه کنید اینجا نظرخواهی برای حذف است و نه رای‌گیری برای حذف، پس از دادن رای خالی و بدون توضیح خودداری کنید. رای‌های بدون توضیح به منزله ممتنع خواهند بود و در اجماع تأثیری نخواهند داشت.
 • در صورتی که موافق ماندن یک مقاله در ویکی‌پدیای فارسی هستید از الگوی {{بماند}} ( بماند ) و در صورتی که نظرتان بر حذف مقاله است از الگوی {{حذف}} ( حذف شود ) و چنانچه نظرتان فقط برای ادای توضیحات است از '''توضیح:''' در ابتدای جمله خود استفاده نمائید.
 • دلایل نامناسب برای حذف را بخوانید.
IV پس از پایان نظرخواهی
 • از دستکاری بحث بایگانی شده خودداری کنید. در صورت داشتن اعتراض، اولین کاری که باید بکنید آن است که با مدیری که صفحهٔ مورد نظر را حذف کرده از طریق صفحهٔ بحث کاربری‌اش تماس بگیرید و توضیحات خود را به او ارائه کنید.
 • اگر علی‌رغم مراجعه به مدیر حذف‌کننده به نتیجه نرسیدید، آن را در تابلوی اعلانات مدیران مطرح کنید.
 • در صورتی که در زدن برچسب پیشنهاد حذف افراط کنید ممکن است از زدن برچسب منع شوید.

محتویاتالگو:ابوتراب خسروی

با توجّه به این که تنها دو لینک (اسفار کاتبان و دیوان سومنات) آبی است و آن دیگرها به صفحه‌های بی‌ربط پیوند دارد، و با توجّه به حدّ و حدود سرشناسی نویسنده، و با توجّه به این که همان دو لینک را هم در جعبهٔ اطّلاعات نویسنده در صفحهٔ مربوط به خودش افزودم . . . خیال می‌کنم می‌شود از این جعبه چشم پوشید. سرشناسی نویسنده چندان نیست که جعبه ناوبری بخواهد. اگر اشتباه می‌کنم با رأی مخالف تصحیحم کنید. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۰۳ (UTC)

بماند طبق وپ:کتاب سرشناس هستند (موضوع دو یا چند اثر عمده منتشر شده در منابع غیر وابسته). SlowManifesto (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۰۵ (UTC)

رود راوی هم آبی‌ست. SlowManifesto (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۲۷ (UTC)

الگو:ایران‌شناسان

الگو:ایران‌شناسان (ویرایش | [[بحث:الگو:ایران‌شناسان|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها)

الگو:ایران‌شناسی را ساختم که یکی از بخش‌هایش همهٔ محتوای الگو:ایران‌شناسان را در خود دارد. بدین ترتیب الگو:ایران‌شناسان قابل حذف می‌شود. بدیهی است که اگر حذف بشود، باید الگوی جدید را در همه صفحات جایگزین کنیم. کمک‌های رباتی در این کار بسیار سودمند خواهد بود. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۳۱ (UTC)

دوستان، کاربر:4nn1l2 کاربر:Darafsh کاربر:KOLI کاربر:Sa.vakilian کاربر:Huji، اگر مناسب دانستید نظر به حذفی، بقایی، چیزی بدهید، یکسره بشود، بعداً اگر استدلالی بر تغییر شکل هم بود می‌شود آسان میان نوار کناری و شکل معمولی تصمیم گرفت و عمل کرد. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۲۹ (UTC)

با توجّه به آرای اوّلیه، این هم به ذهنم رسید: هرچند در اصل درستم نمی‌نماید، می‌شود هر دو الگو باقی بماند، و از هم تفکیک شود. ایران‌شناسی و ایران‌شناسان را دو مقوله بشماریم، با دو الگوی جداگانه، که اشتراک محتوایی هم نداشته باشند. به نظرم سرانجام روزی کاربر دیگری خواهد آمد و پیشنهاد ادغامشان را خواهد داد. ولی با توجّه به گرایش امروزی دوستان . . . گفتم می‌شود بدین ترتیب هم از این نبح گذشت. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۱:۱۳ (UTC)


 • نظر من فکر میکنم تغییر الگوی ایرانشناسان از حالت فعلی به حالت جدید که الگوی نوار کناری هست در بعضی از مقالات لزومی نداره و مشکل ایجاد میکنه. چون خیلی از نویسندگانی که در الگوی ایرانشناسان اضافه شدن شهرت اصلیشون ایرانشناسی نیست و چون آثارشون به نحوی دربارهٔ ایران بوده در الگوی ایرانشناسان قرار گرفتن. البته قرار گرفتنشون توی الگوی ایرانشناسان اشتباه نیست. حالا مسئله اینجاست که چه ضرورتی داره برای نویسندگانی که عمده شهرت و آثارشون ایرانشناسی نیست از الگوی نوار کناری استفاده کنیم؟ مثلا صادق هدایت بیشتر در حوزه ادبیات داستانی سرشناسه و در الگوی ایرانشناسان قرار گرفته چون درباره فرهنگ فولکلور ایران کار کرده. بنظرم استفاده از الگوی ایرانشناسان فعلی در پایین مقاله صادق هدایت در حال حاضر موجه تر بنظر میرسه تا استفاده از الگوی نوار کناری ایرانشناسی. این حالت در مورد خیلی از نویسندگان الگوی ایرانشناسان صدق میکنه. فرهنگ2016 (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۳۶ (UTC)
فرهنگ2016، متوجّه نشدم اشکال دقیقاً چیست. اشکالی را که در الگوی قدیمی بود در صفحه بحثش مطرح کرده‌ام و تکرار نمی‌کنم. ولی اشکالی را که شما به نوار کناری می‌گیرید درست نمی‌فهمم. چه اشکالی دارد جایی در حاشیه صفحاتی مثل صادق هدایت و بهرام بیضایی هم، مخصوصاً ذیل زیرعنوان مناسب در آن صفحه، یک نوار کناری کارآمد مربوط به همان زیرعنوان داشته باشیم که ده‌ها بار بیشتر از الگویی تاشده در زیر صفحه دیده و استفاده تواند شد؟ بله. هدایت در اوّل نظر قصّه‌نویس است، بیضایی سینماگر است . . . ولی مگر هر دو ایران‌شناس هم نیستند؟ چه اشکالی دارد در زیرعنوان مناسب در صفحه‌شان یک الگوی مفصّل هم دیده شود تا کسانی که از منظر اصلی (قصه و فیلم) درباره این‌ها مطالعه می‌کنند به این مناظر فرعی (فولکلورپژوهی و تاریخ هنر و سرجمع «ایران‌شناسی») هم دسترسی و آشنایی خوبی بیابند؟ Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۳۳ (UTC)
منم مشکلی با تعریف ایرانشناس ندارم و فکر کنم هر نویسنده و محققی که درباره تاریخ و تمدن و فرهنگ و هنر ایران کار کرده به نوعی میشه توی یکی از زمینه های الگوی ایرانشناسان قرار داد. با این قسمتش اصلا مشکلی ندارم. فقط برداشتم اینه که الگوی ایرانشناسی خیلی تخصصی تر از اینه که توی مقاله خیلی از نویسنده ها قرار بگیره. خیلی از این افراد شهرت اصلی شون ایران شناسی نیست. شاخه های دیگه ای از علوم و هنر و ادبیات و اینهاست. فرهنگ2016 (بحث) ‏۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۳۹ (UTC)
 • مخالف من هم مشکل مشابهی دارم. الگو:ایران‌شناسان یک جعبه ناوبری است که در انتهای مقالهٔ افراد ایرانشناس، به صورت تاشو می‌آید و جایی نمی‌گیرد. در مقابل، الگو:ایران‌شناسی یک جعبهٔ اطلاعات است اولاً باید در بالای مقاله بیاید، در ثانی کلی جا می‌گیرد، و دست آخر این که مختص «افراد» نیست، و کلاً قرار دادن الگویی در مقالهٔ یک فرد که بگوید‌ «از سلسله مقالات ایران‌شناسی» یک کم نچسب است.
  کلاً بهتر است هر مقاله یک جعبه اطلاعات بیشتر نداشته باشد (چون جا زیاد می‌گیرند). مقاله‌ها افراد معمولاً یک جعبه برای خود فرد دارند. در نتیجه جعبهٔ دوم مناسب نیست. مزیت جعبه ناوبری (تاشو، ته مقاله) به همین است که جا نمی‌گیرد. در کل اگر چه قدردان زحمات شما هستم اما جایگزینی الگوها را مناسب نمی‌دانم. — حجت/بحث ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۰۸ (UTC)
  ولی حجت، من به این خاطر چنین کردم که الگویی که پیشنهاد حذفش را دارم وجودش (فعلاً به شکلش کاری ندارم) اشکالی بنیادین دارد: این الگو دارد صرفاً کار رده را می‌کند. اگر بخواهیم صرفاً برای ایران‌شناسان الگو داشته باشیم، چرا برای فوتبالیست‌ها نه؟ چرا برای دریانوردان نه؟ چرا برای آموزگاران نه؟ این طوری برای هر رده‌ای می‌شود یک جعبه ناوبری ساخت. پس رده‌ها برای چه هستند؟ ما نباید کاری کنیم که رده‌ها بیهوده بنمایند. ولی می‌شود برای مفهوم «ایران‌شناسی» همان طور که برای «زبان‌شناسی» و «اقتصاد» و «جامعه‌شناسی» و «فلسفه» و غیره جعبه الگو داشت. برای آن‌ها داریم. برای ایران‌شناسی هم ساختم. استدلالم این بود. شکلش را هم به همان شکلی ساختم که آن‌ها هستند، یعنی نوار کناری. (و بماند که اگر ویکی‌پدیا ارث پدرم بود، یعنی اگر کتاب خودم بود و اختیار تام حس می‌کردم، در این الگوی نوساز ایران‌شناسی نام ایران‌شناسان را نمی‌آوردم. به یک ترتیبی لینکی به ردهٔ مربوطه می‌دادم. ترجیح اصلی من هم این نیست که الآن هست. این حاصل قدری مماشات است.) Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۲:۰۹ (UTC)
  این ایراد را شما می‌توانید به تمام جعبه‌های ناوبری بگیرید! جوابش این است:
  1. الگوهای ناوبری می‌توانند چندین طبقه از اطلاعات را یکجا نشان بدهند؛ رده‌ها این اطلاعات را فقط پس از بارها کلیک کردن و بالا و پایین رفتن در درخت رده‌ها می‌توانند عرضه کنند. مثلاً الگو:فاصله‌های موسیقی.
  2. ردیف‌های یک جعبه می‌توانند از جنس‌های مختلفی باشند، که در درخت رده لزوماً «خواهر» همدیگر نیستند. مثلاً تئوری موسیقی و مقام (موسیقی) از نظر رده‌بندی با هم کلی فاصله دارند و ردهٔ مادر مشترکی ندارند، اما در الگو:ردیف موسیقی ایرانی در دو سطر مجاور هم قرار گرفته‌اند.
  3. رده‌ها بناست مفصل‌تر باشند تا جعبه‌های اطلاعات. مثلاً الگو:جعبه ناوبری سینمای جهان تمام کشورها را فهرست نمی‌کند اما رده‌های مربوطش انتظار می‌رود که تمام کشورها را شامل بشوند. جعبه ناوبری صرفاً به مواردی که محتوای بیشتر یا مهم‌تری دارند اشاره می کند.
  اگر فکر می‌کنید الگو:ایران‌شناسان زیادی رده‌وار است، آن را اصلاح کنید که مشکلش رفع شود. — حجت/بحث ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۲۵ (UTC)
حجت، سپاس. بله. حرف شما را فهمیدم. ولی باز هم یک درصد کوچکی ترجیح ساختاری می‌بینم به این کاری که پیشنهاد می‌کنم:
 1. ایران‌شناسی هم مانند زبان‌شناسی و چه و چه می‌تواند یک جعبه ناوبری (به هر شکل، باز هم ترجیحاً به همان شکلی که آن‌ها دارند، یعنی نوار کناری) داشته باشد.
 2. در واقع کارِ من مشمول بند پایانی پیشنهادهای شماست. روی هم رفته فکر کرده‌ام که الگو:ایران‌شناسان زیاده رده‌وار است و نیاز به اصلاح دارد. ولی به جای اصلاح در خودش، اصلاح‌شده‌اش را جداگانه ساختم و پیشنهاد حذف آن دیگری را دادم. تاریخچه کوتاه کردم! یا به عبارتی که خودم می‌فهمم . . . طوری کار کردم که وسواسم زیاد آزارم ندهد!می‌توانم حالا درست کنم، به این ترتیب که این نبح را درز بگیریم، فراموش کنیم، من محتوای الگو:ایران‌شناسی را به جای الگو:ایران‌شناسان بنشانم، سپس از شما درخواست کنم آن را حذف سریع کنید، و در صفحه بحث این یکی بر سر نام الگو و شکلش طبق نظر اکثریت عمل کنیم. راه دیگر ادامهٔ کار با همین نبح است که در اساس به طور غیراصولی آغاز کرده‌ام. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۱۷ (UTC)
@Salarabdolmohamadian: خیر کاری که گفتید را نمی‌شود بکنیم؛ اگر این کار را بکنیم، در انتهای تمام مقاله‌هایی که الان الگو:ایران‌شناسان دارند (و خیلی جمع و جور و تاشو دیده می‌شود)، یک جعبهٔ بزرگ در سمت چپ (همان الگو:ایران‌شناسی) دیده خواهد شد.
اگر مایلید، می‌توانید الگو:ایران‌شناسی را به صورت جعبه ناوبری (تاشو) درآورید، بعد راجع به جایگزینی الگو:ایران‌شناسان با آن بحث کنیم. نبح را هم فعلاً دست نزنید، بحث دارد جلو می‌رود. — حجت/بحث ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۱:۴۳ (UTC)
حجت، سپاس، بله، متوجّهم بد دیده می‌شود. قصدم این بود که پس از آن کار، یکی یکی جای نوار کناری را در تک تک مقالات اصلاح کنم. ولی فعلاً با نبح پیش برویم تا بعد. زیرا خیال می‌کنم، شکل به کنار، محتوای الگوی جدید از الگوی قدیم سرتر است و نبح احتمال دارد که طوری که پیشنهاد کرده‌ام سربگیرد. (و شکل هم گفتم که چرا خیال می‌کنم بهتر است . . . مثل شکل الگوهای دیسیپلین‌های دیگر است . . . مثل نوار کناری زبان‌شناسی و چه و چه و چه.) Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۱:۵۹ (UTC)
 • بماند الگوی کناری جای اشاره به افراد نیست، افراد الگوی اختصاصی (جعبه‌اطلاعات) دارند.--SunfyreT ‏۱۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۰۴ (UTC)
 • هر دو الگو بماند. KOLI (بحث) ‏۸ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۳۵ (UTC)
 • من هم هم نظر با کاربر KOLI هستم. هر دو مقاله بماند. Dandamayev (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۱۴ (UTC)

خر پلیس

خر پلیس (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «خر پلیس» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله بدون منبع Mohammad9574 (بحث) ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۱۰ (UTC)

 • قبلاً درباره این بازی در بحث:خرپلیس نوشته بودم. به نظرم این دو باید به نحو مناسبی ادغام شوند (این مقاله قدیمیتر و ظاهراً خودش حاصل انتقال یک نوشتار دیگر است). Wikimostafa (بحث) ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۲۵ (UTC)
 • ادغام شود میتونه به صورت یک بخش جدید با عنوان «شیوه حلقه‌ای» با مقاله خرپلیس ادغام بشه. --دوستدار ایران بزرگ ‏۲۸ اکتبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۰ (UTC)
 • ادغام شود کاربر:Mostafash19
 • ادغام شود Hma969 (بحث) ‏۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۵۲ (UTC)

صفدر خیرعلی دمبوره هزاره‌گی

صفدر خیرعلی دمبوره هزاره‌گی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «صفدر خیرعلی دمبوره هزاره‌گی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۰ (UTC)

فهرست مشاهیر شهرستان بافت

فهرست مشاهیر شهرستان بافت (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فهرست مشاهیر شهرستان بافت» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازی به صفحه جداگانه ندارد Freshman404Talk ‏۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۷ (UTC) صفحاتی مانند فهرست مشاهیر تبریز و فهرست مشاهیر شیراز و سایر شهرها نیز در ویکی پدیا وجود دارد و با توجه به اینکه آوردن اسامی شخصیت ها در صفحات مربوط به شهرها امکانپذیر نیست، پس باید صفحه ای مانند همین فهرست مشاهیر شهرستان بافت وجود داشته باشد.پس باید بماند. بماند بسوی پیشرفت (Katusha90بحث) ‏۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۵۹ (UTC)

 • بماند با توجه به وجود صفحات مشابه در ویکی‌پدیا و اینکه شهرستان بافت یکی از شهرستان مهم استان کرمان است و شخصیت‌های مهمی از شهرستان برخواستند و در استان کرمان کارهای مهمی را انجام دادند، به نظر می‌رسد که باید بماند. -- ImanFakhri (بحث) ‏۲۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۳۸ (UTC)
 • حذف شود حذف بشود چون نیازی به صفحه جدا ندارد. Clutching (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۲۰ (UTC)
 • بماند با توجه به دلایل ذکر شده برای ماندن--MohamadReza(بحث) ‏۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۰۹ (UTC)

کاربر:محمدسعیدجهانگیری/سید عادل نادرعلی

کاربر:محمدسعیدجهانگیری/سید عادل نادرعلی (ویرایش | [[بحث:کاربر:محمدسعیدجهانگیری/سید عادل نادرعلی|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«سید عادل نادرعلی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

احیا پس از حذف سریع بدرخواست کاربر برای اثبات سرشناسی وپ:افراد ارژنگ ‏۲۰ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۱۲ (UTC)
بماند

 • بر اساس معیار یک خطی سرشناسی مطابق نظر برخی از مدیران ویکی‌پدیا، با جستجوی دکتر سید عادل نادرعلی یا تفسیر مطلع الانوار در گوگل می‌توانید ببینید که به اندازهٔ کافی مطلب برای معرفی نویسنده و آثارش موجود است. با این حال ضرورت وجود یک مقاله در ویکی‌پدیا به عنوان یک منبع مورد اعتماد و خلاصه برای عموم مردم و نه جوامع دانشگاهی، کاملاً احساس می‌شود.
 • بر اساس وپ:سرشناسی (دانشگاهیان) اگر پژوهش فردی، بنا به منابع معتبر تأثیر قابل توجهی در پیشرفت و توسعه آن رشته داشته باشد آن شخص و اثر او سرشناس تشخیص داده می‌شوند.
 • تفسیر قرآن یک کتاب مرجع است، مانند فرهنگ لغات، دانش‌نامه و غیره. نویسندهٔ یک کتاب مرجع بودن قاعدتاً از مهم‌ترین نشانه‌های سرشناسی است. مرجع بودن آن را می‌توان با مراجعه به سایت کتاب‌خانه‌های ایران و نمایه شدن آن در کتب مرجع نشان داد. برای مثال مرکز اسناد و کتابخانهٔ دانشگاه تهران در این لینک آن را به عنوان کتاب مرجع رده‌بندی کرده‌است. با کلیک بر روی لینک می‌توانید مرجع بودن کتاب را مشاهده فرمایید.
 • در مقاله منابع کافی آمده‌است که تفاسیر عرفانی شیعی که تفسیر کامل قرآن باشند در تاریخ ۳ تا بوده‌اند (که یکی از آن‌ها هم به دست ما نرسیده و از بین رفته). این تفسیر با این ویژگی مشخصا مصداق یک اثر مهم و قابل که تأثیرگذار است می‌باشد. در این لینک به‌طور واضح و غیرقابل انکار این مطلب آمده‌است. دقت کنید که منبع خبر خبرگزاری تخصصی قرآن است که به‌طور تخصصی به این کار می‌پردازد.
 • در مقالهٔ تفسیر قرآن روش‌های تفسیری ذکر شده‌اند. پرواضح است که روش تفسیری نویسنده در مطلع‌الانوار روشی متمایز است و روشی به‌نام روش روایی با رویکرد تاویلی ترکیب دو روش تفسیری است که برای نخستین بار توسط نویسنده ارایه می‌شود و از لحاظ تأثیر در علم تفسیر قرآن قابل توجه است.
 • به مقالهٔ تفسیر قرآن نگاهی بیاندازید. تقریبا برای همهٔ مفسرین مقاله وجود دارد و این از جهت اهمیت داشتن آن‌ها و سرشناسی نویسندگان چنین آثاریست. تعداد مفسرین در هر قرن به بیش از ۴ نفر نمی‌رسد و در هر قرنی حداکثر ۳ یا ۴ تفسیر کامل نگاشته شده‌است. این خود گویای سرشناسی‌ست.
 • در اصل مقالهٔ حذف شده منابع زیادی برای اثبات این نکته که کتاب‌های مفردات قرآنی همه به معانی ظاهری واژه‌ها پرداخته‌اند و کتابی در زمینهٔ معنای باطنی و عرفانی لغات قرآن نوشته نشده آمده‌است. کتاب تاویل مفردات قرآنی عنوان مقاله مسبوق به سابقه نیست و از این لحاظ حایز اهمیت. این کتاب مصداق مشارکتی درخور و سخت از فرد است که برای اثبات سرشناسی کتاب و نویسنده آن کافیست.
 • در این گزارش تفسیر مطلع‌الانوار به عنوان یک اثر خاص و درخور توجه در نمایشگاه قرآن معرفی شده‌است. بر اساس این گزارش هر ساله در نمایشگاه قرآن غرفه‌ای تحت عنوان میراث مکتوب برپا می‌شود که هدف آن معرفی (صرفا معرفی و نه فروش) برترین تفاسیر در طول تمامی قرون است. در دو سال پیاپی پس از نشر این کتاب تا کنون، تفسیر یاد شده به عنوان یکی از برترین تفاسیر تاریخ شیعه آمده‌است. این تفسیر توسط هیئت برگزاری و انتخاب آثار برتر در غرفهٔ نشر مکتوب برای نمایش (و نه فروش) در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده شده‌است. این مطلب آیا نشان دهندهٔ خاص بودن و درخور توجه بودن این تفسیر و نویسندهٔ اثر نیست؟ برپایی غرفه‌ای در نمایشگاه بین‌المللی برای نمایش و معرفی چند اثر برتر از طرف خود نمایشگاه، بر اساس معیارهای سرشناسی در ویکی‌پدیا تاییدکنندهٔ سرشناسی است.
 • شبکهٔ قرآن در این برنامه به معرفی تفسیر و نویسنده پرداخته‌است و از شبکهٔ سراسری خود پخش شده‌است. دقت کنید که صدا و سیما کتاب را تبلیغ نمی‌کند. معرفی تفسیر و نویسندهٔ آن نشان‌دهندهٔ اهمیت آن است. در همین برنامه بر ویژگی‌های منحصر به فرد این تفسیر که دلیل تولید این برنامه بوده تأکید شده‌است. علاوه بر آن در برنامهٔ دیگری که از اینجا می‌توانید مشاهده کنید، هم تفسیر و هم نویسنده معرفی شده‌اند.
 • در این برنامه می‌توانید ببینید که شبکهٔ تلویزیونی جهانی الکوثر (شبکه تلویزیونی) در برنامه‌ای جداگانه به معرفی تفسیر و نویسندهٔ آن به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار در نمایشگاه بین‌المللی قرآن پرداخته‌است که به زبان عربی در سطح بین‌المللی پخش شده‌است.
 • در این مصاحبه و بررسی تخصصی و مفصل به‌طور مفصل و تخصصی دربارهٔ کتاب مطلع‌الانوار و ابعاد آن بحث و بررسی تخصصی شده‌است. هدف از میزگرد آن لینک صرفاً بحث و بررسی پیرامون تفسیر نوشته شده و نویسنده و آرای نویسنده در این حوزه بوده‌است.
 • بنا به وپ:سرشناسی (دانشگاهیان) و وپ:سرشناسی (کتاب‌ها) اگر فرد خالق کتابی باشد که به عنوان کتاب درسی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تدریس می‌شود این نکته برای اثبات سرشناسی وی کافی است. براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که معتبرترین منبع برای تعیین سرفصل دروس و کتاب‌های منبع آن‌ها است کتاب علوم حدیث و اصطلاحات آن و نیز مختصری در آداب روزه، متن ترجمه از محجه البیضا به عنوان کتاب درسی در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد چندین رشته از علوم دینی معرفی شده‌اند. به سرفصل دروس مصوب وزارت علوم مراجعه کنید. این مهم دلیل محکمی بر اثبات سرشناسی نویسنده و آثار اوست.
 • بنا به وپ:سرشناسی (دانشگاهیان) سخنرانی مدعو همایش‌های ملی و بین‌المللی از اهمیت خاصی در اثبات سرشناسی فرد برخوردار است. در مقاله تنها تعداد اندکی از سخنرانی‌هایی که دکتر نادرعلی مدعو بوده‌اند لیست شده‌است. برخی از آن‌ها همایش‌های بین‌المللی بوده‌اند که دکتر نادرعلی به عنوان پژوهشگر برتر نیز معرفی شده و جایزه دریافت کرده‌اند.
 • پوشش‌های خبری این کتاب که بسیار زیاد هم هستند دلیل دیگری بر مهم بودن و سرشناسی آن هستند. برای نمونه به گزارش‌های باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری مهر، خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری فارس، و خبرگزاری مشرق به عنوان معروف‌ترین خبرگزاری‌های ایران و تنها به عنوان مشتی نمونهٔ خروار نگاهی بیاندازید. با جستجو در اینترنت می‌توانید انبوهی از گزارش‌ها و پوشش‌های خبری دیگر را مشاهده فرمایید.
 • به عنوان شاهدی دیگر از پوشش خبری برای برخی از دوستان شما که پوشش خبری برایشان مهم بوده، تنها به چند پوشش خبری مربوط به نویسنده از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به عنوان خبرگزاری تخصصی قرآن نگاهی بیاندازید: رویکرد توامان تاویل و روایت، عرضه‌ی تفسیر در نمایشگاه، بازدید نویسنده، ترجمه‌های منظوم، ترجمه‌های متعدد، تفسیر راهنما و …
 • خبرگزاری ایکنا (خبرگزاری تخصصی قرآن) در این خبر بازدید نویسنده را از غرفهٔ خود در نمایشگاه بین‌المللی قرآن به عنوان یک خبر جداگانه طرح می‌کند. آیا این از اهمیت و سرشناسی نویسنده حاکی نیست؟
 • کتاب شرح صد میدان خواجه عبدالله انصاری که با توجه به نامش، شرحی بر اثر خواجه عبدالله انصاری که به تازگی از نویسنده منتشر شده نخستین شرح پس از قرن هشتم بر این کتاب است که در دو جلد نگاشته شده‌است. ظاهراً در ویکی‌پدیا:فهرست نوشتارهای مهم ناموجود درباره کتاب‌های فارسی به عنوان نوشتار مهم ولی ناموجود ذکر شده‌است. دقت به این نکته که برای دو شارح قبلی این کتاب در قرن‌های ۷ و ۸ یعنی عفیف‌الدین تلمسانی و عبدالرزاق کاشانی مقاله وجود دارد شاید به اهمیت نویسندهٔ موردنظر ما و سرشناسی وی کمک کند.

هدف از این دسته فعالیت‌ها در ویکی‌پدیا افزایش دانش جمعی ایرانیان و فارسی‌زبانان است. در حال حاضر با جستجوی نام نویسنده یا کتاب در گوگل انبوهی از مطالب نشان داده می‌شود و این یعنی وجود مقالهٔ ویکی‌پدیا کمکی به سرشناسی بیشتر نویسنده و آثارش نخواهد کرد. پوشش خبری نویسنده و آثارش گسترده‌است و برنامه‌های تلویزیونی متعددی هم به پوشش اثر منتشر شده و اهمیت آن و بررسی تخصصی آن پرداخته‌اند. با این حال جای ویکی‌پدیا به عنوان یک منبع قابل اعتماد و خلاصه برای عموم واقعاً خالی‌ست.
امیدوارم فارسی زبانان را از مقاله‌ای که هدفش تنها افزایش دانش ایرانیان و یکپارچه کردن مطالب پیرامون موضوع مقاله است محروم نفرمایید.
محمدسعیدجهانگیری (بحث) ‏۲۶ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۰۳ (UTC)


 • بماند با توجه به رهنمودهای ویکی‌پدیا:سرشناسی (افراد) موضوع مقاله دارای اثری به عنوان کتاب درسی است. همین‌طور پوشش خبری زیادی داشته. برنامه‌های تلویزیونی تخصصی اثرش رو پوشش دادند. ضمناً چندین میزگرد تخصصی دربارهٔ اثرش برگزار شده. با این مشخصات دارای سرشناسی هست. Irandng (بحث) ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۱۸ (UTC)

حذف شود در متن دلیلی برای سرشناسی ایشان نیافتم!--Freshman404Talk ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۱۴ (UTC)

فرانسسکا جیمز

فرانسسکا جیمز (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فرانسسکا جیمز» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد سرشناسی، در نظرخواهی ویکی‌پدیا انگلیسی نیز حذف شده است. SunfyreT ‏۲۴ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۵۷ (UTC)

 • نظر این دو جایزه را برنده شده است. اما اعتبار جوایز باید بررسی شود. سیدمرتضا گفتگو :) ‏۲۵ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۵۰ (UTC)
 • حذف شود ظاهرا در سال ۲۰۱۲ برنده جایزه Galaxy Award شده و تا کنون موفق به کسب جایزه AVN یا XBIZ نشده. --دوستدار ایران بزرگ ‏۲۸ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۰۲ (UTC)

سریه سعد بن ابی وقاص

سریه سعد بن ابی وقاص (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سریه سعد بن ابی وقاص» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با محتوای فعلی سرشناس نیست و نیاز به صفحه جداگانه ندارد. متن را در بدر اول یا امثال آن قرار دهید. Freshman404Talk ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۳۴ (UTC)

 • حذف شود هم نظر با نامزد کننده.--Anvar11 گفتگو ‏۲۹ نوامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۲۷ (UTC)

حمیدرضا حافظی

حمیدرضا حافظی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«حمیدرضا حافظی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله رزومه گونه، بررسی سرشناسی توسط دیگر کاربران وهمن (بحث) ‏۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۰۴ (UTC)

 • به نظرم سرشناسی دارد اما اگر مقاله تغییری پیدا نمی‌کند و همین رزومه می‌ماند باید حذف شود تا یک کاربر مقالهٔ بهتری از ایشان بسازد--- Rmashhadi ♪♫ ‏۱۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۴۶ (UTC)

موژان مجیدی

موژان مجیدی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «موژان مجیدی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی Freshman404Talk ‏۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۶:۲۶ (UTC)

 • بماند منابع باید تقویت شوند ولی در سایت‌های ایرانی زیاد در موردشان نوشته شده‌است. NightD ‏۲۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۸ (UTC)
 • حذف شود فاقد سرشناسی؛ مقاله نیز اهمیت موضوع و آثار مهم را ارائه نمی‌دهد. JomaIranگفتگو ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۱۳ (UTC)
 • بماند در دفتر نورمن فاستر نقش مهمی داشته، هم خود فاستر سرشناس است هم دفترش (که یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین‌هاست). در بخش‌هایی از مستندی که درباره‌ی فاستر ساخته‌اند حضور دارد. حالا هم پیوسته به دفتر زاها.
 • غیر از این: thetimes، architectsjournal، nytimes و در روزنامه‌ی وزین کیهان از ایشان به نیکی یاد شده. SlowManifesto (بحث) ‏۱۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۰۱ (UTC)

محمود عرفانی

محمود عرفانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«محمود عرفانی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی: انتقال از حذف زمان‌دار KOLI (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۵۸ (UTC)

 • اگر کتاب‌های وی واقعاً مرجع درسی دانشگاهی این زمینه است شخص سرشناس می‌شود. --1234 (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۸:۱۳ (UTC)
 • بماند با احترام به نظر عزیزان و دوستان، به دلیل سرشناس بودن ایشان، منابع بیش از حد، سوابق تحصیلی ایشان در خارج از کشور و سازمانها و مجامع بین‌المللی بماند. Shiraz capital (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۰۳ (UTC)
  رأی با حساب زاپاس --Déjà vu /بحث ‏۳۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۲۹ (UTC)
 • به نقطه قوتی که جناب Sicaspi نوشتند توجه کنید و سعی در بهبود مقاله در این راستا داشته باشید. در غیراین‌صورت بعیداست سرشناسی ایشان احراز شود. KOLI (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۲۷ (UTC)
 • لطفاً مدیران محترم این نظر خواهی را با توجه به رتبه استاد تمامی ایشان جمع کنند. بحث سرشناسی ایشان در مرحله اول با توجه به استاد تمامی ایشان و بر اساس وپ:دانشگاهیان محرز است.
۵. شخص در حال حاضر یا در گذشته صاحب عنوان «ریاست» یا «استاد برجسته» یک مؤسسهٔ علمی معتبر در حوزه پژوهش و آموزش عالی باشد (یا در کشورهایی که افراد برای چنین عناوینی انتخاب نمی‌شوند، منصب مشابهی داشته باشد).
معیار ۵ می‌تواند فقط به افرادی به‌طور قابل اطمینان اطلاق شود که به جایگاه استاد تمام رسیده‌اند، و نه به اعضای پایین‌تر هیئت علمی با انتسابات وقفی.
مؤسسات عمده، به این مقاصد، آنهایی هستند که شهرتی برای پیشرفت یا گزینندگی دارند. کرسی‌های نامگذاری شده در دیگر مؤسسات لزوماً برای تثبیت سرشناسی کافی نیستند Hootandolati(بحث) «پنجشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۰۱:۵۶ (ایران)» ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۲۶ (UTC)
 • با سلام. می‌شود اطلاعات این استاد برجسته را در زیر مقالات عنوان شده مانند حقوق تجارت در بخش سرشناسان ایران بیان نمود. با احترام ʃsʃsʃ (بحث) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۵۴ (UTC)
 • بماند با توجه به توضیحات داده شده. Hootandolati(بحث) «پنجشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ساعت ۲۲:۴۸ (ایران)» ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۸ (UTC)
 • بماند با توضیحات و منابع موجود و احراز سرشناسی بماند Ashena iran ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۱۰ (UTC).
  رأی با حساب زاپاس — حجت/بحث ‏۲۹ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۳۳ (UTC)
این مقاله با توجه به منابعش می‌تواند برای مدت کوتاهی بماند اما لازم است از منابع معتبر ثانویه در آن بیشتر منبع‌گذاری شود تا سرشناسی‌اش کاملاً احراز شود. 82.102.12.209 ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۱۸ (UTC)
 • نظر @Hootandolati: طوری که بنده از متن فارسی و انگلیسی متوجه می‌شوم، توضیح بند ۵ به این معنی است که استاد تمامی شرط لازم برای این بند است. به این معنی نیست که هر استاد تمامی سرشناس است.آیدین (بحث) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۳۱ (UTC)
  @Tgeik: متن انگلیسی وقتی متن فارسی داریم کاربردی ندارد. شما که ویکی‌بان هستید باید دقیق تر نسبت به این موارد توجه کنید:
  شخص در حال حاضر یا در گذشته صاحب عنوان «ریاست» یا «استاد برجسته» یک مؤسسهٔ علمی معتبر در حوزه پژوهش و آموزش عالی باشد (یا در کشورهایی که افراد برای چنین عناوینی انتخاب نمی‌شوند، منصب مشابهی داشته باشد).
  معیار ۵ می‌تواند فقط به افرادی به‌طور قابل اطمینان اطلاق شود که به جایگاه استاد تمام رسیده‌اند، و نه به اعضای پایین‌تر هیئت علمی با انتسابات وقفی.
  وقتی درموضوعی صراحت داریم تفاسیر دیگر معنایی ندارد. رهنمود و توضیحش کاملاً واضح است و ادامه و اصولاً درخواست چنین نظرخواهی‌هایی صریحاً بر خلاف رهنمود است Hootandolati(بحث) «جمعه، ۶ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۴:۱۴ (ایران)» ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۴۴ (UTC)
  @Hootandolati: اتفاقاً تفسیر نیست. شما می‌فرمایید که به صرف استاد تمام بودن سرشناس است. اما متن صراحت دارد که می‌تواند فقط به افرادی به‌طور قابل اطمینان اطلاق شود که به جایگاه استاد تمام رسیده‌اند، چیزی دربارهٔ این‌که هر استاد تمامی سرشناس است ننوشته. طبق این متن، استاد تمام شرط لازم است و نه کافی. استاد برجسته هم که در بند ۵ نوشته شده، با استاد تمام تفاوت‌هایی دارد. تاجایی که من می‌بینم متن این رهنمود مخصوصاً در بندی که شما استناد می‌کنید عیناً از متن انگلیسی برداشته شده. دلیل رجوع من به متن انگلیسی هم این بود که نکند در نوشتن متن سهوی رخ داده باشد. اگر اجماعی در این باره می‌شناسید به من معرفی کنید تا بیاموزم و اشتباهم را اصلاح کنم. آیدین (بحث) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۱۹ (UTC)
  متن را کامل بخوانید. برایتان یک بار بازنشر می‌کنم. بحث شرط لازم و کافی در کار نیست. تصریح بر سرشناسی دارد. موضوع اطلاق عام است و نه اطلاق خاص اگر خاص بود قیود شرط گذاشته می‌شد.
  دانشگاهیانی که ـ با استناد به منابع معتبر ـ دست‌کم یکی از شرایط زیر را دارا باشند، سرشناس هستند. اگر یک شخص دانشگاهی یا استاد هیچ‌یک از شرایط زیر را نداشت هنوز ممکن است سرشناس باشد، به شرط آن که معیارهای سرشناسی افراد یا دیگر معیارهای سرشناسی را داشته باشد. در چنین شرایطی ارزشمندیِ مقاله به‌شدت وابسته به اثبات‌پذیری ادعاهای سرشناسی مطرح‌شده در مقاله خواهد بود. قبل از به‌کاربستن این معیارها، حتماً قسمت بعدی را که راجع به توضیحات و محدودیت‌هاست بخوانید.
  برای خوانش قسمت ۵ در ابتدا تصریح شده که توضیحاتش هم خوانده شود در توضیحات موضوع نیز مشخصا بیان شده‌است. مفهوم قابل اطمینان یز معلوم است یعنی با دله کافی و ثبات پذیر.
  ۵. شخص در حال حاضر یا در گذشته صاحب عنوان «ریاست» یا «استاد برجسته» یک مؤسسهٔ علمی معتبر در حوزه پژوهش و آموزش عالی باشد (یا در کشورهایی که افراد برای چنین عناوینی انتخاب نمی‌شوند، منصب مشابهی داشته باشد).
  معیار ۵ می‌تواند فقط به افرادی به طور قابل اطمینان اطلاق شود که به جایگاه استاد تمام رسیده‌اند، و نه به اعضای پایین‌تر هیئت علمی با انتسابات وقفی.
  مؤسسات عمده، به این مقاصد، آنهایی هستند که شهرتی برای پیشرفت یا گزینندگی دارند. کرسی‌های نامگذاری شده در دیگر مؤسسات لزوماً برای تثبیت سرشناسی کافی نیستند.
  رهنمودها و سرشناسی را مرور بفرمایید بخصوص ویکی‌پدیا:سرشناسی (دانشگاهیان) Hootandolati(بحث) «جمعه،۶ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۵:۲۹ (ایران)» ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۵۹ (UTC)
  دوست عزیز اگر رهنمود سرشناسی دانشگاهیان را نخوانده بودم، الآن در این بحث شرکت می‌کردم که پیوندش را به من نشان می‌دهید؟ بگذریم. اجازه بدهید از اول بر مبنای مشترکات شروع کنیم. شما در این ویرایش می‌گویید لطفا مدیران محترم این نظر خواهی را با توجه به رتبه استاد تمامی ایشان جمع کنند. برداشت من از این جمله این است که به نظر شما با توجه به معیار ۵ ویکی‌پدیا:سرشناسی (دانشگاهیان) و توضیح زیرش، استاد تمام بودن به معنی سرشناسی است. اگر منظورتان را اشتباه متوجه شده‌ام بفرمایید. اگر نه، توضیح معیار ۵ سلبی است. یعنی اگر فرد استاد تمام نبود نمی‌توانیم معیار ۵ را در موردش اعمال کنم. به این معنی نیست که اگر استاد تمام بود معیار ۵ برآورده شده. آیدین (بحث) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۲۷ (UTC)
  نخست معیار های سرشناسی را بار دیگر بخوانید و اگر مشکلی دارید از سایر دوستان بپرسید نه اینکه با تفسیر شخصی نظر بدهید. از یکی دیگر از دوستان بخواهید که برایتان متن را توضیح دهد گویا نوشتار من برای توضیح به اندازه کافی رسا نیست و یا اینکه نمی خواهید برایتان واضح باشد.
  جمله توضیح شرطی است شرط با سلب تفاوت دارد. یکی از حالات شرط، سلب است و نه تمام انها. در اینجا مقید است یعنی کلمه فقط موضوع را انحصاری کرده و نه اینکه سلب کرده باشد. سلب با مقید کردن فرق دارد.
  در صورتیکه بر تصور خود اصرار دارید پیشنهاد می کنم این برداشت خود را به نظرسنجی بگذارید .
  Hootandolati(بحث) «جمعه،۶ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۲۲:۰۵ (ایران)» ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۳۵ (UTC)
  @Hootandolati: درنظر داشته باشید که باید راجع به مطلب نظر بدهید نه مشارکت‌کننده. جملاتی مانند نمی خواهید برایتان واضح باشد نظر دادن درباره مشارکت‌کننده است. تکرار نکنید. موضوع بحث را هم به نظرخواهی گذاشتم. آیدین (بحث) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۲۱ (UTC)

هر استادی واجد شرایط نیست. بعضی استادان هستند که صاحب یک کرسی می باشند که نام خاصی به آن داده شده مثلا کرسی ریاضیات لوکاسی. اگر کسی چنین کرسی داشت خوب سرشناس است. نه این که هر استاد تمامی فورا سرشناس شود. این شخص به خاطر کتاب درسیش احتمال دارد سرشناس باشد ولی معیار ۵ به نظر قابل اطلاق نمی رسد.1234 (بحث) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۱۱ (UTC)

 • @Tgeik: اگر تصور می کنید که به شما توهین شده شکایت کنید. اینکه می گویید تکرار نکنید منع از ابراز نظر و تهدید ضمنی بوده و امری نادرست است. Hootandolati(بحث) «شنبه،۷ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۵:۰۶ (ایران)» ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۳۶ (UTC)
  @Hootandolati:هوتن جان سلام، بیان این جملات توهین نیست اما زمانی که فرد طبق سیاستهای موجود در دانشنامه به آن معترض است و اتفاقا اعتراضش هم صحیح است ما هم باید به خواسته آن فرد احترام بگذاریم. این حداقل کاری است که می‌توانیم انجام دهیم. لطفا مراعات کنید تا دانشنامه از کاربران خوبی چون شما دو نفر همیشه بهره‌مند باشد. ممنونم -- Behzad39 (بحث) ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۲۲ (UTC)

شرکت تامین سرمایه نوین

شرکت تامین سرمایه نوین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شرکت تامین سرمایه نوین» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

تبلیغاتی (پیشتر 3 بار حذف شده است) Freshman404Talk ‏۱۰ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۴۰ (UTC)

 • بماند صفحه تامین سرمایه نوین تبلیغاتی نیست و باتوجه به اینکه سایر شرکت های مشابه نیز در ویکی دارای صفحه میباشند حذف منطقی به نظر نمی آید در ضمن دلیل ایجاد این صفحه آشنایی هرچه بیشتر مخاطبین با بورس و بازار سرمایه و فعالیت شرکت های مالی در ایران است و من در نظر دارم سایر ابزار های مالی را که جای آن ها در ویکی خالی است را برای آشنایی هر چه بیشتر احاد جامعه با مفاهیم مالی ارائه دهم. Karimishadi (بحث) ‏۱۱ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۵:۱۸ (UTC)
 • بماند این صفحه تبلیغاتی نیست و تنها به معرفی سوابق شرکت پرداخته است. تامین سرمایه ها نهادهای مالی تحت نظارت بورس هستند و چون تعدادشون محدود هست خیلی نیاز به تبلیغ ندارند. aliameli (بحث) 3 ژانویه 2018، ساعت 14:22 (UTC)
ایجاد شده برای نظرخواهی با یک ویرایشZoairani (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۳ (UTC)
 • حذف شود موافق با نامزد کننده(بیشترجنبه تبلیغاتی دارد.)Zahra 1369 (بحث) ‏۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۲۹ (UTC)
 • حذف شود تبلیغی است و فاقد سرشناسیZoairani (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۳ (UTC)
 • بماند به نظرم ایجاد مقاله برای سایر این شرکت‌ها، منطقی‌تر از حذف مقاله‌ی این شرکت است. (هم‌اکنون ۴ شرکت از ۹ شرکتی که در بانکداری سرمایه‌گذاری به آن‌ها اشاره شده دارای مقاله هستند.) هومن (بحث) ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۸ (UTC)

مجتبی دماوندی

مجتبی دماوندی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مجتبی دماوندی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی دوستدار ایران بزرگ ‏۱۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۰۵ (UTC)

مختار علیزاده

مختار علیزاده (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مختار علیزاده (دوم)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیار سرشناسی افراد کاربران نظر بدهند MSes T / C ‏۱۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۵۶ (UTC)

اکبر حر

اکبر حر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «اکبر حر» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی MasoodHA (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۰:۳۲ (UTC)

حذف شود ʃsʃsʃ (بحث) ‏۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۳:۴۸ (UTC)

 • بماند وپ سرشناسی افراد شامل وی می شود در منابع ثانویه درباره وی اشاره شده است در ضمن ایشان دو فیلم 90 دقیقه ای سینمایی را کارگردانی نموده اند و در تولید چند فیلم سینمایی دیگر همکاری نموده اند MSes T / C ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۲:۱۴ (UTC)
 • دو فیلمی که می‌گویید سرشناس نیستند. در منابع ثانویه هم من ندیدم اسم ایشان را به عنوان کارگردان. MasoodHA (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۰۴ (UTC)

مرکز بررسی‌های استراتژیک امنیت ملی

مرکز بررسی‌های استراتژیک امنیت ملی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مرکز بررسی‌های استراتژیک امنیت ملی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی MasoodHA (بحث) ‏۱۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۳۰ (UTC)

نیم‌نگاه (روزنامه)

نیم‌نگاه (روزنامه) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «نیم‌نگاه (روزنامه)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی MasoodHA (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۱۱ (UTC)

مقاله نشریه نیم‌نگاه را که ایجاد کردم برای این بود که منابع معتبر ثانویه از جمله خبرگزای ایسنا، خبرگزاری فارس و روزنامه روزان درباره آن مطالبی منتشر کرده‌اند. کاربران می‌توانند همت کنند به جای برچسب نبح زدن به این مقاله سایر منابع معتبر ثانویه را به آن اضافه کنند. اصراری به ماندن این مقاله در ویکی‌پدیا ندارم چون نشریه زیاد است و خبرگزاری و رسانه هم بسیار اما می‌دانم که این مقاله قابل گسترش است. این دیگر به همت سایر کاربران بستگی دارد.Amidewiki (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۳۸ (UTC)

سید میثم آقا سید حسینی

سید میثم آقا سید حسینی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سید میثم آقا سید حسینی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی MasoodHA (بحث) ‏۱۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۳۲ (UTC)

سرشناسی که با همین مقاله‌ی مختصر هم مشخص است اما مقاله به شدت نیاز به تمیزکاری و بازنویسی داره من مقداری انجام دادم باید فرصت باشد تا مقاله بهتر شود. عزیزی (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۳۳ (UTC)
حذف شود. عدم سرشناسی .به احتمال زیاد این صفحه را خود این فرد ایجاد کرده است. این اقا یک نقاشی کشیده است که خود او ادعا کرده است بزرگترین تابلو جهان بوده است و این مطلب در جایی مثلاً گینس ثبت نشده است و تابلو هم از بین رفته است، و امکان بررسی صحت این مطلب هم وجود ندارد. در مورد کتابهایش هم همه آنها کمتر از ۱۰۰ صفحه و بسیار کوتاه هستند و اگر جملاتی از آنها را که در صفحه ویکی گفتاوردش نوشته بخوانید، کپی هزاران جلد کتابی است که در مورد موفقیت در بازار وجود دارد. بنابراین او را نویسنده نمی‌توان نامید.اما شاعر بودن او هم اثبات نشده است.دیوان شعر منتشر شده و معروفی ندارد و فقط چندین شعر از او منتشر شده است و هزاران نفر هستند که اشعاری از آنها در نشریات مختلف چاپ شده است.مطلب دیگر هیچ اطلاعاتی در مورد زندگی او و تحصیلاتش در صفحه وجود ندارد.Nargess.n (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۹:۴۶ (UTC)
من مقاله را کاملا دگرگون کردم در شکل اولیه مقاله‌ی بدی بود اما الان منابع متعددی دارد. بله ایشان چندین سال است به عنوان کاریکاتوریست مطرح شده‌اند و در سایت‌های مختلف آمده است. در مورد آن نقاشی هم به هر حالا موضوعی بوده که در خبرنامه‌های مختلف آمده و هلال احمر هم در موردش نوشته. با شما در مورد شاعر نبودن موافق هستم. اما کاریکاتوریست هست. عزیزی (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۳:۰۳ (UTC)
بماند مقاله با توجه به ویرایش‌هایی که در ان صورت گرفته است از حالت نابه‌هنجار قبلی بیرون آمده است. آقای سیدمیثم آقاسیدحسینی به عنوان کاریکاتوریست سرشناس است و کارتون‌های او در سایت‌های معتبر به‌طور مستمر منتشر می‌شود و در مورد او و کارتون‌های‌اش در سایت‌های معتبر و برنامه‌های تلویزیونی معتبر مطرح شده است. در زمینه‌های دیگر هم شهرت خبری پیدا کرده است و در حال حاضر هم پناهنده‌ی سیاسی در ترکیه است. مقاله هنوز جای کار دارد که امیدوارم علاقه‌مندان به ویکی‌پدیا در گسترش آن هم‌کار کنند.عزیزی (بحث) ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۴:۰۳ (UTC)
درود.جناب .عزیزی .به نظر من کتابهایی را که شما اضافه کرده‌اید باید حذف شود چون هیچکدام را نمی‌توان کتاب نامید.کتابهایی با 16 ،20،24 ،32، 48 و حتی 80صفحه نمی‌توان کتاب نامید. آیا صفحه ویکی‌گفتاورد این فرد و جملاتی از کتابهایش را مطالعه کرده‌اید؟ فقط تکرار و کپی حرفهای هزاران کتابی است که در مورد موفقیت در بازار وجود دارد.و همه آنها توسط انتشاراتی نسیم کوثر و قم چاپ شده‌اند.به احتمال زیاد در آن انتشاراتی آشنایی داشته که کتاب 16 صفحه‌ای را چاپ کرده و نامش را کتاب گذاشته است. با این کتابها هم کسی نویسنده محسوب نمی‌شود.Nargess.n (بحث) ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۵۶ (UTC)
نرگس عزیز، با شما موافق هستم. من بخش‌های وسیعی از مقاله از جمله شعر را حذف کردم. این کتاب‌ها را ندیدم و راست می‌گوید شاید بهتر باشد حذف شود. تنها نکته‌یی که در مورد ایشان اهمیت دارد کاریکاتورهای ایشان است که از سبک خاصی برخوردارند من هم از طریق کارتون‌هایی که از ایشان دیدم با نام عجیب و غریب و طول و درازشان آشنا شدم. به عنوان کارتون ست حالا که مقاله‌یی در ویکی‌پدیا دارد بهتر است مقاله‌اش بماند گیرم بخش کتاب‌ها هم حذف شود. عزیزی (بحث) ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۲:۴۲ (UTC)
 • بماند سرشناسی حداقلی دارد اما باید مستمراً مراقب تبلیغ و زیاده‌گویی در نوشتار بود. Wikimostafa (بحث) ‏۳۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۱۷ (UTC)


نظر معیار اصلی سرشناسی را داراست ولی واقعاً این چه توضیحاتی است که در مقاله آمده، "به دلیل تهدیدها و فشارهای نیرهای امنیتی ایران در سال ۹۳ کشور را ترک می‌کند." کدام تهدید چه فشاری به چه دلیلی؟ کجا تأیید کرده است که نقاشی ایشان "بزرگترین تابلوی آبستره" جهان است؟ کتابهای ایشان هم که در مقاله ذکر شده آثار قابل توجهی نیستند. به نظر من طبق «سنجش صد سال» این مقاله در شکل فعلی ارزش کافی نوشتاری و اطلاعاتی ندارد و باید تغییرات اساسی در آن اتفاق بیفتد. Moderato88 (بحث) ‏۳۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۴۰ (UTC)

باید ویرایش شود. من تا حدودی ویرایش کردم. دوستان دیگر هم خوب است ویراش کنند. با حذف ویکی‌پدیا رشد نمی‌کند با ویرایش‌ درست می‌شود. عزیزی (بحث) ‏۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۰۲ (UTC)
 • حذف شود اگر به صورت خشک به قانون نگاه کنیم موافقم که مقاله با حذف گزافه زیاده‌گویی و مواردی که دوستان گفته اند بماند ولی من فکر میکنم بسیاری از اشخاص در چنین سطحی بیشتر ویکی را برای کلاس کاری یا سواستفاده میخواهند، شفاف ترین دلیل آن هم بحث خروج از کشور این شخص است. به نظر حقیر نرگس درباره آثار هم کاملا درست می‌گوید من تردید جدی درباره محتوای آثار وی دارم، در یک سال 6 اثر از او منتشر شده است که همه آنها را هم به سختی 280 صفحه می شود! اِنی کاظمی ‏۳۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۰۰ (UTC)
 • بماند سرشناسی دارد. کاریکاتورهای وی در نشریات معتبر حقوق بشری در خارج از کشور، بارها منتشر شده است. Barzi (بحث) ‏۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۲۹ (UTC)
 • نکته: من تلاش کردم عبارت‌های بدون منبع معتبر را حذف و مقاله را کلا از نوع بازنویسی کنم. امیدوارم نظر دوستان تامین شده باشد. عزیزی (بحث) ‏۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۴۴ (UTC)
 • ؟ پرسش: قبلا به نظرخواهی نیامده و حذف نشده بود ؟؟ Hootandolati(بحث) «شنبه،۱۲ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۰۰:۳۷ (ایران)» ‏۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۰۷ (UTC)
 • @Hootandolati: ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/سیدمیثم آقاسیدحسینی SlowManifesto (بحث) ‏۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۳۲ (UTC)
 • مدیران محترم ادامه این نظر خواهی نادرست است. باید در صفحه کاربر ایجاد شود بعد برای آمدن در صفحات اصلی نظرخواهی شود. Hootandolati(بحث) «شنبه،۱۲ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۲۲:۱۶ (ایران)» ‏۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۴۶ (UTC)

شاهین یارمحمدی

شاهین یارمحمدی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شاهین یارمحمدی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۳:۴۱ (UTC)

بماند با سلام احترام و عرض ادب نخست از حذف نکردن مقاله سپاسگزارم و نظرم درباره اقای شاهین یارمحمدی ماندن میباشد زیرا ایشان از کارنامه کاریشان معلوم است که سرشناس هستند و با توجه به تحصیلات عالی شان هنرمند باسوادی هستند.Williamaliallahyari --علی الهیاری ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۵۷ (UTC)

بماند سرشناس است و بهتر است بماند.لوک (بحث) ‏۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۱ (UTC)

پرهام شهرجردی

پرهام شهرجردی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پرهام شهرجردی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناس نیست. همچنین این سایت که در مقاله آمده متعلق به خود ایشان است: poetrymag

MasoodHA (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۸:۵۹ (UTC)
 • حذف شود عدم سرشناسی؛ کیفیت افتضاح مقاله.. JomaIranگفتگو ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۵۴ (UTC)

ناهید پیرنظر

ناهید پیرنظر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ناهید پیرنظر» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۱ (UTC)

این شخص علاوه بر اینکه استاد دانشگاه UCLA هست، در ایرانیکا مقاله نوشته و با شبکه اندیشه هم مصاحبه داشته. از نگاه من که سرشناسی را دارد. --Rostam2 (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۶ (UTC)
 • حذف شود فاقد معیار سرشناسی UnitedPowersTalk ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۳۵ (UTC)
 • بماند در زمینه خود شناخته شده است Hootandolati(بحث) «چهارشنبه،۱ فروردین ۱۳۹۷، ساعت ۱۴:۱۵ (ایران)» ‏۲۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۴۵ (UTC)

علی صفری

علی صفری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علی صفری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی (پیش‌از این ۱ نوبت حدف سریع شده‌است) KOLI (بحث) ‏۱۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۱۲ (UTC)

ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/مسعود رجب پور

شهریار پارسه

شهریار پارسه (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شهریار پارسه» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

درود؛ لطفا سرشناسی را بررسی فرمایید. به گمانم بر وپ:هنرمند منطبق نیست. سیدمرتضا گفتگو :) ‏۱۹ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۰۴ (UTC)

 • حذف شود فاقد سرشناسی UnitedPowersTalk ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۳۷ (UTC)

آمی تیس

آمی تیس (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آمی تیس» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

دوباره نویسی. نام دیگر کاساندان در تاریخ کتسیاس آمی‌تیس است. ولی هر دو نام برای یک نفر هست Rostam2 (بحث) ‏۲۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۵۸ (UTC)

برای اطلاعات بیشتر، مقاله کاساندان را بخوانید.--Rostam2 (بحث) ‏۲۲ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۰ (UTC)
 • حذف شود و تبدیل به تغییرمسیر بشود — حجت/بحث ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۱۵ (UTC)

عاصم اردبیلی

عاصم اردبیلی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«عاصم اردبیلی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۳ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۱۷ (UTC)

بماند. آشکارا در اجتماع به قدر بسنده بزرگی سرشناسی حتی بالاتر از متعارف دارد. در واقع از انگشت شمار شعرای برجسته زبان خودش در روزگار خودش بوده‌است. شاید شهرت بی همتای شهریار این‌ها را به محاق برده‌است. Salarabdolmohamadian (بحث) ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۹ (UTC)

 • حذف شود فاقد معیار های سرشناسی اعم از افراد خلاق و یا عمومی است Hootandolati(بحث) «چهارشنبه،۶ دی ۱۳۹۶، ساعت ۰۱:۵۸ (ایران)» ‏۲۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۲:۲۸ (UTC)

فهرست مشاهیر شیراز

فهرست مشاهیر شیراز (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فهرست مشاهیر شیراز» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این صفحه در قالب الگو ایجاد شده است و متناسب در فضای نام مقاله نمی باشد. قبلا در بحث صفحه اطلاع رسانی شده بود. پژگچ (بحث) ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۵۸ (UTC)

 • نظر اگر فضایش درست نیست و اصل کار (محتوا) درست است، راهش نبح آوردن نیست بلکه باید به فضای درست منتقل شود! @Modern Sciences: درود. نظرتان درباره فضای ایجاد چیست؟ مهرنگار (بحث) ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۶:۰۵ (UTC)

بنده نیز با مدیر مهرنگار موافقم به فضای جدید همچون با قالب ناوباکس منتقل شد و این نبح با وپ برف بسته شودMSes T / C ‏۲۵ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۷:۲۱ (UTC)

موافق با Modern Sciences. --Freshman404Talk ‏۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۵۰ (UTC)
 • درستش این است که فهرست باشد نه الگو.--1234 (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۲۲ (UTC)

علی دباغ

علی دباغ (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علی دباغ» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

معیارهای لازم برای اثبات سرشناسی آورده نشده است. خواهشمند است بررسی فرمایید وهمن (بحث) ‏۲۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۷:۲۴ (UTC)

 • بماند با توجه به رتبه استاد تمامی ایشان دارای سرشناسی هستند.و طبعا این نظرخواهی باید بسته شودZoairani (بحث) ‏۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۲ (UTC)

محمود حبیبی کسبی

محمود حبیبی کسبی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمود حبیبی کسبی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۱۰:۰۸ (UTC)

 • بماند— پیام امضانشدهٔ قبلی را Deshneh110 (بحث • مشارکت‌ها) نوشته‌است.
 • حذف شود نه ترانه‌سرای سرشناسی‌ست نه شاعر شهیر. در منابع هم یا اخبار انتشار آثار است یا اشارات گذرا. به آثارشان هم توجه خاصی نشده. اینها ماحصل جستجوی من‌ست. KOLI (بحث) ‏۲۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۵۱ (UTC)

باشگاه فوتبال دریای بابل

باشگاه فوتبال دریای بابل (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «باشگاه فوتبال دریای بابل» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۲ (UTC)

 • بماند یک باشگاه فوتبال است و در وبگاه سازمان لیگ پروفایل دارد؛ در وبگاه باشگاه "خونه‌به‌خونه" که متعلق به همان منطقه است نیز درباره بازی دوستانه این باشگاه توانستم اطلاعاتی بگیرم. درکل با اینکه بخش‌هایی از مقاله صرفاً جنبه هواداری دارد اما با حذف یا تغییر آن‌ها مقاله دارای شرایط لازم و سرشناسی است. JomaIranگفتگو ‏۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۹ (UTC)
 • بماند با آنکه از نظرسرشناسی مشکل دارد ولی از نظر قدمت باشگاه و از همان جنبه هواداری خواهان ماندن آن هستم. AGF (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۰۱ (UTC)

تحلیل مستعار

تحلیل مستعار (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «تحلیل مستعار» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

در درخواست حس دلیل حذف منابع نامعتبر ذکر شده بود، سرشناسی و منابع نیازمند بررسی‌ست ‎محمدحسین ‏۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۱۹ (UTC)

 • @Doostdar: بیشتر توضیح می‌دهید؟ اگر نقض حق تکثیر باشد، حذف سریع هم روی میز است. آیدین (بحث) ‏۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۵ (UTC)
منابع نیاز هست بررسی بشه و مطابقت داده بشه. در شرایط کنونی ممکنه هیچ کاربری در ویکی‌پدیا به منابع دسترسی نداشته باشه. پس بهتره حذف بشه. --دوستدار ایران بزرگ ‏۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۳۱ (UTC)

ابراهیم نصرآبادی

ابراهیم نصرآبادی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ابراهیم نصرآبادی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۰۲ (UTC)

 • بماند از بزرگان تصوف در سده چهارم بوده 1 کامران ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۰۹ (UTC)

آداب‌المشق

آداب‌المشق (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آداب‌المشق» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۱:۴۶ (UTC)

نظر من در زمینهٔ خوشنویسی و سرشناسی آثار این حوزه اطلاعاتی ندارم، اما اصطلاح «آداب المشق» محدود به این کتاب خاص نیست و اساتید خوشنویسی قدیم، از این اصطلاح برای آموزش رسم الخط نستعلیق استفاده می‌کرده‌اند (مثلاً این را ببینید یا این را). اینجا هم ادعا شده که این کتاب بیش از هر رسالهٔ دیگری مورد اقبال هنردوستان بوده اما اعتبار خود این دانشنامه را نمی‌دانم در چه حد است. — حجت/بحث ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۲۵ (UTC)

بماند ارزش دانشنامه ای دارد Hasanvand (بحث) ‏۱۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۱ (UTC)

حبیبه جعفریان

حبیبه جعفریان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «حبیبه جعفریان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی Hootandolati(بحث) «دوشنبه،۲۵ دی ۱۳۹۶، ساعت ۰۱:۵۳ (ایران)» ‏۱۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۲۳ (UTC)

 • بماند نویسنده و ژورنالیست نام‌آشنایی‌ست. Wikimostafa (بحث) ‏۱۹ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۳۹ (UTC)

آیدا پوریانسب

آیدا پوریانسب (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آیدا پوریانسب» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زمان‌دار: به هم‌فکری مشارکت‌کنندگان نیازمندیم. KOLI (بحث) ‏۲۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۰۷ (UTC)

پژوهشکده حکمت

پژوهشکده حکمت (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پژوهشکده حکمت (دوم)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیار سرشناسی صرفا مقاله تبلیغاتی MSes T / C ‏۲۲ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۰۰ (UTC)

 • بماند قبلاً نظرخواهی شده. Pirhayati (بحث) ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۰۵ (UTC)

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب صبا

شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب صبا (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب صبا» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

درود ، یکی از شرکتهای سهام دار مپناست ، بررسی سرشناسی توسط کاربران گرامی را می طلبد. وهمن (بحث) ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۰۵ (UTC)

شهرآورد مازندران

شهرآورد مازندران (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شهرآورد مازندران» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیار سرشناسی MSes T / C ‏۲۳ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۲۰ (UTC)

الفبای لکی

الفبای لکی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «الفبای لکی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

الفبایی خودساخته مبتنی بر خط عربی، که در مراجع معتبر ذکری ازآن نیست، ازاین‌رو محتوای نوشتار، جنبهٔ تبلیغ جهت این الفبای نوظهور دارد. KOLI (بحث) ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۲۵ (UTC)

 1. حذف شود هم نظر با پیشنهاد دهندهZoairani (بحث) ‏۲۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۱ (UTC)

عمارت خورشیدی

عمارت خورشیدی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «عمارت خورشیدی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

وجود مقالهٔ کامل‌تر و قدیمی‌تر. احتمالاً ساخت این مقاله، خطای ربات بوده‌است. با مهر |کامران آزاد| ۴ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۷:۰۵ (ایران) ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۳۵ (UTC)

سلام. نیازی به صرف وقت و انرژی برای نظرخواهی ندارد. موارد اینچنینی را اگر محتوای قابل توجهی ندارد تغییرمسیر کنید و اگر محتوای مفید دارد ادغام + تغییرمسیر + برچسبادغام/ادغام تاریخچه. Saeidpourbabak (بحث) ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۴۳ (UTC)

@Saeidpourbabak: سلام، چشم، ممنونم. :) با مهر -- |کامران آزاد| ۴ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۷:۱۵ (ایران) ‏۲۴ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۴۵ (UTC)

@Kamranazad: سلام. چشم‌تان بی‌بلا. Saeidpourbabak (بحث) ‏۲۵ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۵۰ (UTC)

ما ایرانیان (کتاب)

ما ایرانیان (کتاب) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ما ایرانیان (کتاب)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

به نظرم این کتاب فاقد معیارهای اصلی سرشناسی کتاب است. مهدی صفار ۷ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۶:۱۱ (ایران) ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۴۱ (UTC)

 • حذف شود موافقم با توضیح شما --Ali Tehrani (بحث) ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۰۰ (UTC)

بماند این کتاب یکی از کتب برتر سال 1394 شناخته شده است و به چاپ 17 رسیده است و پر مراجعه و پر فروش است. لینک سایت آمازون[[۲]] با نظرات دوستان بالا مخالفمSaeed.F (بحث) ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۲۲ (UTC) Saeed.F (بحث) ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۲۲ (UTC)

 • حذف شود در حالت فعلی فاقد ارزش دانشنامه‌ای است، مگر نور تغییرات به آن بتابد. پیشنهاد می‌کنم نگارنده به صفحات کتب مشابه مثل این و این نگاه بیندازد. Moderato88 (بحث) ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۱۶ (UTC)

بماند منابع بیشتر در صفحه قرار گرفت. لینک سایت iberlibro [[۳]] Saeed.F (بحث) ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۱۵ (UTC)

 • بماند هم نویسنده و هم کتاب شناخته شده اند نقد های کتاب هم به متن اضافه شد. Hootandolati(بحث) «یکشنبه،۸ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۰۰:۰۰ (ایران)» ‏۲۷ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۳۰ (UTC)
 • نظر بیشتر منابع فعلی مقاله تشکیل شده از سایتهای انتشاراتی و کتابفروشی آنلاین و اینها منبع به حساب نمیاد و حتی جنبه تبلیغاتی به مقاله داده. باید اول تمام این لینکها از مقاله حذف بشن تا بشه دقیق گفت نقدها به کتاب انقدر وزن دارن که کتاب سرشناس محسوب بشه یا نهفرهنگ2016 (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۳۸ (UTC)

بماند ضمن تشکر از دوستان عزیز بابت نظرات، منابع اصلاح گردید و برخی منابع فروشگاه اینترنتی حذف شدSaeed.F (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۴۸ (UTC)

هنوز مقاله پر از لینکهایی هستش که چه تبلیغاتی باشه یا غیرتبلیغاتی اما هیچ ارزشی به عنوان منبع نداره چون ثانویه نیست یا معتبر یا مستقل. مثل این موارد: [۴]، [۵]، [۶]، [۷]، [۸]، [۹]، [۱۰]، [۱۱]. پیوندهایی مثل این که خبر برگزاری یک نشست هست هم نقد به حساب نمیاد. نقد کتابها باید یک منبع ثانویه معتبر داشته باشه نه خبر برگزاری یک نشست. ویکی پدیا خبرگزاری نیست که فقط برگزاری نشستها رو منعکس کنه. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۴۷ (UTC)

نظر دوست عزیز جنابعالی منابعی مانند سایت معتبر آمازون و .. را منبع به حساب نمی آورید؟ در سایر مقالات تیز برای منابع از خبرگزاری ها استفاده شده است.. در ضمن برای نقد کتاب چه منابعی رو صلاح می دانید تا اضافه گردد؟Saeed.F (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۴۷ (UTC) نظر این کتاب به اندازه ای شناخته شده و پر فروش هست که نیاز به تبلیغ ندارد. دوستان برای بهبود مقاله هر منبع رو فکر می کنند اضافه نمایند. با سپاس Saeed.F (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۱۵ (UTC)

یعنی بنظرت آمازون منبع بحساب میاد؟ آمازون یه سایت فروش آنلاین کالاست. چطوری یه سایت فروش کالا میتونه منبع حساب بشه؟ بقیه این موارد که مثال زدم سایت کتابفروشی آنلاینه و از هر کاربر با تجربه ای خواستی سوال کن یا به طور کامل قوانین ویکی پدیا رو مطالعه کن تا ببینی کدوم یک از این موارد منابع ثانویه و معتبری برای استفاده در مقالات ویکی پدیا بحساب میاد یا نمیاد. اینجا ما بر اساس اعتبار منابع و ثانویه بودن منبع و مستقل بودنش نظر میدیم. جایی از قوانین ویکی پدیا هم من ندیدم نوشته باشه اگر آمازون کتابی رو برای فروش عرضه کرده باشه این کتاب سرشناسه. استفاده از گزارش خبرگزاری ها هیچ اشکالی نداره و خبرگزاری ها هم به عنوان منبع قابل استفاده هستن اما موضوع محتوای خبره. اخبار نشست برای بررسی سرشناسی مهمه یا گزارش نقد و بررسی کتاب؟ من گفتم از گزارش نقد و بررسی کتاب استفاده کن چون محتوای خبر مشخص میکنه که منبع چقدر اعتبار داره یا اعتبار نداره. محتواش. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۰۵ (UTC)

نظر طبق توصیه دوستان برخی منابع صرفا فروش اینترنتی و تبلیغاتی حذف شد و در عوض در قسمت نقد و درباره کتاب منابع معتبر و تحلیلی اضافه گردید. در ضمن وقتی سایتی مانند آمازون این کتاب رو قرار می دهد به معنای مهم بودن کتاب هست. چون هر کتابی در آمازون یافت نمی شود.شاید سایت آمازون به عنوان فروشگاه اینترنتی منبع علمی به حساب نیاید ولی اینکه کتابی از ایران با زبان فارسی در این سایت به فروش می رسد نشان از اهمیت کتاب است. همچنین نظریه ای مهم در کتاب هم به مقاله اضافه گردید که ارزش دانشنامه ای بالایی دارد و کاملا علمی هست. ممنون از راهنمایی دوستان Saeed.F (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC)

نظر ضمن تشکر از راهنمایی های دوستان مقاله اصلاح گردیده است. 1- در قسمت ابتدایی منابع تبلیغاتی و فروش اینترنتی حذف شده و به جای آن از صفحه ناشر کتاب و سایت های معتبر استفاده شده است 2- در قسمت معرفی و نقد کتاب از منابع تحلیلی که کتاب را بررسی کرده اند و نقد کرده اند استفاده شده و به هیچ وجه از خبرگزاری ها و سایت های فروش نقل قول نشده است. در منابع می توانیم نقد ها و بررسی های دقیقی را پیدا کنیم 3- بخشی از کتاب که مورد توجه بوده به مقاله اضافه شده است. در انتها بخشی از سیاست های رفتاری ویکی پیدا خاطر نشان می شود: سیاست ویرایش صفحه‌ها را تا جایی که می‌توانید توسعه دهد و نگران نقصان آن‌ها نباشید. همچنین در صورت امکان از حذف مطالب بپرهیزید. عدم آزاررسانی خواهش می‌کنیم لذتی را که ویرایشگران دیگر از ویکی‌پدیا می‌برند با تهدیدات، ایرادهای بی‌مورد، حمله‌های شخصی مستمر یا ارسال اطلاعات شخصی از بین نبرید. عدم تهدید قانونی با تشکر. خواهشمند است با توجه به تغییرات گسترده در مقاله مدیر محترم از حذف آن جلوگیری نمایند. Saeed.F (بحث) ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۵۰ (UTC)

نظر قسمت نقد کتاب تغییر یافته است. با تشکر از نظرات کاربران Saeed.F (بحث) ‏۳۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۱۵ (UTC) نظر طبق معیارهای سرشناسی کتاب، این اثر هم شابک دارد و هم در کتابخانه ملی رده بندی شده است پس حداقل استانداردها را دارد. دوما برنده جایزه ادبی (در مقاله ذکر شده) شده است و پر فروش و پر مخاطب هست. نویسنده کتاب هم به لحاظ سابقه جزو نویسندگان معتبر دانشگاهی می باشد که در ویکی پدیا فارسی پیرامون او مقاله موجود است. دوستان خواهشمند است با در نظر گرفتن این موارد مقاله را نگه دارند. تشکر saeedf (بحث) ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۳۲ (UTC)

 • بماند یا اگر بنا به حذف شد در نویسنده ادغام شود. قارونی گفت‌وگو ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۴۳ (UTC)
 • بماند منابع معتبر و مستقل دارد. Pirhayati (بحث) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۰۲ (UTC)

حسن علیدادی سلیمانی

حسن علیدادی سلیمانی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«حسن علیدادی سلیمانی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۳۱ (UTC)

 • بماند. نماینده ولی فقیه در یک استان. -- Hamedvahid (بحث) ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۰۸ (UTC)
 • موافق اهمیت مقام نماینده ولی فقیه در یک استان از استاندار کمتر نیست. --1234 (بحث) ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۲۱ (UTC)
 • موافق با توجه به پست سیاسی Hootandolati(بحث) «دوشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۹:۲۴ (ایران)» ‏۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۵۴ (UTC)
 • نظر اگر «نماینده ولی فقیه» در یک استان به تنهایی موجب سرشناسی می‌شود باید با اجماع به وپ:سیاستمدار اضافه شود. در حالت فعلی تنها از «هیئت دولت، وزرا و استانداران» نام بده شده و شامل این منصب نمی‌شود. SlowManifesto (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۵۹ (UTC)
  چنین الزامی نیست، قرار نیست تمام مصادیق در رهنمودهای سرشناسی ذکر شود، تشریح کنید «نماینده ولی فقیه» شامل بند «سیاست‌مدارانی که در سطح بین‌المللی، ملی یا استانی منصوب یا انتخاب شده‌اند.» می‌شود یا خیر؟ اصولاً نماینده ولی فقیه یک پست سیاسی است یا مذهبی یا هردو؟ --SunfyreT ‏۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۲۷ (UTC)
  مسلما یک پست سیاسی است. نماینده مقام اول سیاسی کشور است و بدون موافقت او کارها در استان ها پیش نمی رود.--1234 (بحث) ‏۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۳۷ (UTC)
 • به نظر من نماینده ولی فقیه در استان بودن به خودی خود موجب سرشناسی فرد نمی‌شود. Wikimostafa (بحث) ‏۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۲۰ (UTC)
 • وپ:سیاستمدار می‌گوید «سیاست‌مدارانی که در سطح بین‌المللی، ملی یا استانی منصوب یا انتخاب شده‌اند» سرشناسند. بعدتر از استاندار صرفاً به عنوان مثال نام آورده. نماینده ولی فقیه در کل یک استان هم به همان ترتیب منصبی است برای کل استان. اهمیت آن کم از استاندار نیست و به این خاطر موضوع رسانه‌های ملی و کثیرالانتظار به پوشش آنها می‌پردازند که آنها را سرشناس می‌کند. --1234 (بحث) ‏۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۳۲ (UTC)
 • بماند برداشت من هم در مورد آن بند از وپ:سیاستمدار نزدیک به دیدگاه سیکاسپی است.کامران ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۱۴ (UTC)

علیرضا مشاقی

علیرضا مشاقی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علیرضا مشاقی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۵۹ (UTC)

 • بماند می توان با کمی اغماض ایشان را واجد بند ۲ وپ:استاد دانست. در آنجا که معیار می گوید : برخی افتخارات و جوایز کم‌اهمیت تر که حیثیت دانشگاهی بالایی به همراه بیاورند هم می‌توانند برای ارضای معیار ۲ مورد استفاده قرار گیرند. --Anvar11 گفتگو ‏۲۸ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۵۷ (UTC)
 • بماند از انجا که ایشان معیار های سرشناسی زیر را دارا هستند: 1- پژوهش یا مطالعهٔ انجام‌شده توسط فرد، به استناد منابع مستقل و قابل اعتماد، تأثیر قابل توجهی در پیشرفت و توسعهٔ آن رشته داشته باشد. لطفا به این لینک مراجعه کنید که مشخصا گفته که پژوهش ایشان مساله مهمی را که چند دهه باز بود حل کرده:

https://phys.org/news/2016-10-universal-clamping-protein-stabilizes-proteins.html

2- فرد یک جایزه یا نشان افتخار با اعتبار بالا در سطح ملی یا بین‌المللی کسب کرده باشد. ایشان اخیرا برنده کاشف سال ۲۰۱۷ شده اند. 3- کار علمی انجام‌شده توسط فرد تأثیر قابل توجهی در زمینهٔ آموزش عالی داشته باشد یا بر تعداد قابل توجهی از مؤسسات علمی تأثیرگذار باشد. ایشان قانون تحصیلات همزمان را در ایران پیشنهاد و به نتیجه رساندند که اکنون صد ها دانشجو در دانشگاه های مختلف از ان بهره میبرند و حتا در نتایج کنکور, افراد دارای شرایط نشانه دار میشوند. 4- شخص در حال حاضر یا در گذشته رئیس یا سردبیر یک نشریهٔ علمی که در حوزهٔ علمی وی بسیار شناخته‌شده است باشد. ایشان در حال حاضر سر دبیر نیست ولی با کمی اغماض شاید عضویت ایشان را در شورای سردبیری چندین مجله معروف و با ایمپکت بالا از جمله NanoResearch به عنوان سرشناسی لحاظ کرد.

استادان (بحث) ‏۳۰ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۱۲ (UTC)

پرونده:Taj Milz Cup.jpg

(نمایش نظرخواهی)

وقتی در این صفحه https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:Upload&uploadformstyle=basic&withJS=MediaWiki%3AUploadHelper-fa.js&wpDestFile=Taj+Milz+Cup.jpg قبلاً حذف شده و چرا باید در ویکی پدیا فارسی باشه؟ نوعی دور زدن قانون Clutching (بحث) ‏۲۹ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۱۷ (UTC)[[رده:بحث‌های نبح (رسانه و موسیقی)|]][[رده:بحث‌های نبح|]]

 • نظر بحث ویکی انبار و ویکی پدیای فارسی از هم جداست. اینجا کاربران ممکنه درباره تصاویر قوانین و اجماعی برقرار کنن که برعکس ویکی انبار اجازه بارگزاری تصاویر رو بده. مثلا ویکی‌پدیا:منصفانه اجازه استفاده منصفانه از گروهی از تصاویر غیر آزاد رو میده. بنظرم این تصویر چون برای تاریخ بازی های تیم استقلال میتونه یه تصویر تاریخی به حساب بیاد امکان استفاده منصفانه رو داره. الان خیلی از تصاویر غیرآزاد بخاطر این قانون توی مقالات ویکی پدیای فارسی دارن استفاده میشن و اصلا دور زدن قانون نیست. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۵۸ (UTC)

فولانی خاتون

فولانی خاتون (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فولانی خاتون» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیار سرشناسی MSes T / C ‏۳۱ ژانویهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۴۹ (UTC)

 • به صورت کلی همسر پادشاهان سرشناس هستند. در این مورد با افزودن منبعی که صحت مطالب را ثابت کند، بماند--Freshman404Talk ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۴۸ (UTC)

کاوه لاجوردی

کاوه لاجوردی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«کاوه لاجوردی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی SlowManifesto (بحث) ‏۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۴۵ (UTC)

محسن تدین

محسن تدین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محسن تدین» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۳۶ (UTC)

 • حذف شود فاقد معیار سرشناسی افراد.--Anvar11 گفتگو ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۲۸ (UTC)
 • بماند مطابق معیار ششم وپ:استاد، رئیسان انجمنهای علمی ملی سرشناس هستند. Pirhayati (بحث) ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۲۵ (UTC)
 • حذف شود فاقد معیار سرشناسی. همه پیوندهای منابع هم (غیر از یکی) مرده هستند. Poya-P (بحث) ‏۱۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۰۴ (UTC)

مهدی نصیری (تئاتر)

مهدی نصیری (تئاتر) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مهدی نصیری (تئاتر)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۵۳ (UTC)

 • حذف شود مقاله های ویکی طبق قوانین نباید روزمه باشند که این مقاله چیزی جز رزومه و سوابق شغلی یک فرد نیست و جایش در ویکی پدیا نیست و باید در سایتهای مناسب اینکار ساخته شود. منابع موجود هم سرشناسی نمی آورد چون شامل قانون ویکی‌پدیا:مصاحبه ست که میگه: «این که با کسی مصاحبه‌ای شده باشد، معیار سرشناسی نیست. صاحبان خیلی از مشاغل (نظیر هنرمندان، سیاستمداران و …) به خاطر ذات کارشان مصاحبه‌های خبری انجام می‌دهند. یک مصاحبه وقتی برای سرشناسی می‌تواند در نظر گرفته بشود که خود شخص موضوع مصاحبه باشد. مصاحبه با شخص راجع به کارهایش یا مسایل دیگر، باعث سرشناسی نیست.» بجز اخبار کاری و مصاحبه های شغلی، بقیه منابع پیوند به کتابفروشی آنلاینه که طبق قوانین ویکی پدیا سرشناسی نمی آورد. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۳۹ (UTC)
 • بماند براساس آنچه در وپ:خلاق آمده است: «شخص به عنوان یک چهرهٔ مهم در نظر گرفته می‌شود» و همچنین «شخص پدیدآورنده یا دارای همکاری مهمی برای ایجاد یک کار مهم و شناخته‌شده، یا کار گروهی است. کاری که خود موضوع یک کتاب یا فیلم بلند مستقل، یا موضوع چندین نقد و مقاله در نشریه‌های ادواری مستقل بوده‌است.» دارای سرشناسی است. ویکی نواز - ب ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۲۲ (UTC)
الان کدوم کار این فرد موضوع یک کتاب یا فیلم بلند مستقل یا موضوع چندین نقد و مقاله در نشریه های ادواری مستقل بوده؟ اگه همچین کتاب یا فیلم بلند یا مقاله های نقد هست شما منبع بده تا منم نظرمو عوض کنم و رای به ماندن مقاله بدم. چیزی که من میبینم یک رزومه بلند شغلی هست بدون هیچ منبع مستقل و معتبری که به خود شخص بپردازه. اگر این موارد بود بله ولی بدون این موارد جایی از قوانین من ندیدم کسی بخاطر رزومه کاری شامل وپ:خلاق بشه. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۲۸ (UTC)

شرکت سپیده ماهان

شرکت سپیده ماهان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«شرکت سپیده ماهان»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

یک رویداد موقت بود و دیگر ادامه نداشت در حال حاضر کارکردی تبلیغاتی برای مجموعه دارد Hootandolati(بحث) «شنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۰۰:۴۷ (ایران)» ‏۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۱۷ (UTC)

 • حذف شود یک رویداد زودگذر و شرکت بدون اعتبار از نظر دانشنامه. --دوستدار ایران بزرگ ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۰۵ (UTC)
 • نظر کاری با ماندن و نماندنش ندارم فقط خواستم بگویم تبلیغ نیست و حتی ضدتبلیغ است. از اول تا آخر دارد از تقلب و کلاهبرداری شرکت می‌گوید :) مهرنگار (بحث) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۵۳ (UTC)
 • نظر بماند موضوع حائز اهمیت و قابل توجهی‌ست. پوشش رسانی به قدر کافی موجود و مقاله نیز قابل گسترش است. KOLI (بحث) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۱۷ (UTC)
 • بماند بیشتر بررسی کردم. موضوع بسیار مهمی بوده و پوشش بسیار گسترده‌ای داشته‌است. حذف شدن این مقاله بیش از هر کسی صدا و سیما و دانشکده پزشکی کرج را خوشحال می‌کند اولی به خاطر پنهان ماندنِ اشتباهات برآمده از بی‌کفایتی، دومی به دلیل پنهان ماندن زدوبندهای پشت پرده در جهت دادن مجوز به محصولی تقلبی! مهرنگار (بحث) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۲۵ (UTC)

نظر قاعدتاً در این حالت باید لینک‌های این شرکت در مجموعه مورد استفاده نباشد. نه اینکه سایت فروش اینترنتی ان را در صفحه بگذاریم!!! ضمن اینکه هیچ قیدی از مواردی که نوشته شد مانند زدو بند و تقلب و … در متن نیامده است.@مهرنگار: Hootandolati(بحث) «شنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۲۲:۳۳ (ایران)» ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۰۳ (UTC)

درود جناب دولتی گرامی. خب متن که باید اصلاح شود و شکی نیست. به خاطر یک منبع نادرست یا عدم جامعیت متن که مقاله را حذف نمی‌کنند. ارادتمند، مهرنگار (بحث) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۰۵ (UTC)
تقلب و… در منابع هست. کافی است در متن بازتاب پیدا کند. مهرنگار (بحث) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۰۹ (UTC)
 • @مهرنگار: عزیز درود. مراجعه کننده که منابع را نمی‌خوانند متن مورد ملاک است.
وقتی یک متن فقط تبلیغ است چگونه می‌توان از این متن که لینک تبلیغی دارد به نادرستی ان پی برد!!!!!! خاصه آنکه سخنی در رد موضوع قید نشده و فقط بیان شده :وزارت بهداشت خواستار توقف فوری پخش تبلیغات تلویزیونی این محصول شده بود
شما بفرمایید که از این تنها جمله چکونه می‌توان به مواردی که فرمودید پی برد: پنهان ماندنِ اشتباهات برآمده از بی‌کفایتی -- دلیل پنهان ماندن زدوبندهای پشت پرده در جهت دادن مجوز به محصولی تقلبی - حتی ضدتبلیغ -- اول تا آخر دارد از تقلب و کلاهبرداری شرکت می‌گوید.
قبل از این نظرخواهی میزان تغییرات مشخص است و حتی حذف یکی از لینکها بدست شما بعد از این درخواست حذف بوده. به هر روی اگر اصرار به ماندن دارید داستان دیگری است. از دید من متن تبلیغی است و نکته منفی در مورد شرکت بیان نمی‌کند. Hootandolati(بحث) «شنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۲۳:۰۰ (ایران)» ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۰ (UTC)
 • حذف شود با توجه به نکات گفته شده Hootandolati(بحث) «شنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۲۳:۰۰ (ایران)» ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۰ (UTC)
  اصرار بر ماندن؟ الان شما که آوردید نبح اصرار بر حذف دارید؟ داریم نظر می‌دهیم! اصرار کدام است؟! داستان کدام است؟! شما گفتید منبع تبلیغی است، من هم به حرف‌تان توجه کردم و حذفش کردم. حالا پیوند ویرایشی که من منبع را حذف کردم (طبق صحبت شما) می‌آورید که چه چیزی را ثابت کنید؟ نکاتی که گفتید می‌تواند منجر به اصلاح مقاله شود حال اگر به جای اصلاح، اصرار بر حذف دارید، داستان دیگری است. (تعمدی مثل خودتان صحبت کردم تا ببینید چه حس بدی دست می‌دهد به مخاطب) مهرنگار (بحث) ‏۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۵ (UTC)
@مهرنگار: عزیز شرمنده از اینکه شما اینقدر نازک طبع هستید و با کوچکترین سخنی که بابا طبعتان نیست احساس رنجش می‌کنید. اما بعد شما امر را از ابتدا بر سرشناسی در متن گذاشتید و مواردی مانند تقلب و … را در متن بیان کردید که در متن نبود حال که برداشت اشتباه به شما یادآوری شده می‌رنجید. به هر روی استدلال و نگاهتان و حق باوریتان به خودتان جالب بود. پیروز باشید. Hootandolati(بحث) «یکشنبه،۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۴:۱۰ (ایران)» ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۴۰ (UTC)
حداقل انتظار از کاربران قدیمی این است که بدانند اجازه ندارند راجع به ویرایشگر نظر بدهند. شاد باشید. مهرنگار (بحث) ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۴۳ (UTC)
@Hootandolati: لطفاً این بحث‌های انحرافی را خاتمه دهید. وپ:نیست را بخوانید تا با سازوکار دانشنامه بیشتر آشنا شوید. در اینجا هم آیدین را آزردید و تذکری ظریف و آمیخته با احترام از جناب بهزاد دریافت کردید. اجازه ندهید این شیوه بر بحث‌هایی که مشارکت می‌کنید غالب شود. این روال سازنده نیست.
کما اینکه با توضیح نظرخواهی برای حذف شرکت سپیده ماهان، به وضوح نشان داده‌اید که رأی‌تان حذف مقاله است، پس معلوم نیست رأی دوباره دادن چرا. KOLI (بحث) ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۵۹ (UTC)
 • @KOLI: امید گرامی درود. در خصوص بحث نظر دادن در جایی ندیدم منعی شده باشد شما هم در موارد زیر چنین کرده اید . بعید می دانم صحیح باشد که به مصداق واعظ غیر متعظ دیگران را از موضوعی نهی کنید که خود انجام داده اید:
ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/راز دیوان مازندران (کتاب)
قلم هوشمند مبین
در خصوص دلخوری دوست عزیز آیدین هم عرض کردم و همانجا هم بحث خاتمه یافت. اگرچه از دید من داستان بگونه ای دیگر بوده و لفظ امر کردن در این موضوع را نادرست می دانم. البته توجه کنید که شما با بازگشایی این موضوع بصورت مشخص بحثی انحرافی را ایجاد کرده اید. عطف به همان وپ:نیست
سپاس از توجه و لطف شما Hootandolati(بحث) «دوشنبه،۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۳:۰۱ (ایران)» ‏۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۳۱ (UTC)
@Hootandolati: من نقاط ضعف دیگری هم دارم؛ اگر بگردید بیشتر خواهید یافت. همگی را محفوظ‌دارید برای نظرخواهی مدیریتم ان‌شاءالله؛ شاید به کار آید.
سخن من بشنوید که علم من شما را سود دارد، و عمل من شما را زیان ندارد.
عقل سلیم بیش‌از هرچیز به کار مشارکت‌کنندگان می‌آید پس بر اساس آن عمل بایست کرد. مادامی که با این اسلوب در مواجهه با دیگر مشارکت‌کنندگان، قد علم کنید، یعنی رویه رایجی‌است و خاتمه نیافته‌است. KOLI (بحث) ‏۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۱۹ (UTC)
@Sunfyre: گرامی . آن بحث به وضوح و مشخصا درمورد افراد و اشخاص بود و قبلش هم در خصوص مقالات ربات‌ها. مثال حجت هم یوری گاگارین و نه شرکت … ضمن اینکه آنچه خود شما هم در ان زمان برآن عقیده بودید چنین است:

:: بحثم روی مقالات افراد است که اثبات سرشناسی آن‌ها باید از طریق متن آن سنجش شود؛ ولی مواردی دیگر مانند آرایه‌های زیستی یا روستاها یا… موضوع آنها سرشناسی دارد. بحث ویکی‌پدیا:درخواست ایجاد مقاله (رباتیک) را کامل بخوانید تا متوجه منظورم شوید. --آرمان ‏۱۹ مهٔ ۲۰۱۶،

بحث سرشناسی که در مورد افراد است نمی توان به موارد تبلیغی تعمیم داد. Hootandolati(بحث) «یکشنبه،۱۵ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۱۴:۱۰ (ایران)» ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۴۰ (UTC)
 • بماند سرشناسی کافی دارد. – Hamid Hassani (بحث) ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۰۲ (UTC)
 • حذف شود موافق با نامزدکننده JomaIranگفتگو ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۵۸ (UTC)

کاربر:کاربر:Yaser63/مهدی یوسفی

کاربر:کاربر:Yaser63/مهدی یوسفی (ویرایش | [[بحث:کاربر:کاربر:Yaser63/مهدی یوسفی|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مهدی یوسفی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

درود. پیشتر در نبح حذف شده‌است. کاربر معتقدند تغییراتی داده‌اند و نیازمند بررسی دوباره است. مهرنگار (بحث) ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۰۱ (UTC)

درود ، با توجه به گسترش منابع خبري شامل خبرگزاري ها و صدا و سيما لطفا نظرتان در اين خصوص اعلام بفرماييد،سپاسYaser63 (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۵۳ (UTC)Yaser63 (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۵۴ (UTC)Yaser63 (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۵۵ (UTC)

 • نظر در هیچ کدام از منابع به خود شخص پرداخته نشده. اکثریت منابع مصاحبه با مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است که چون مصاحبه با فرد درباره شغل و مسئولیتش هست مشمول قانون ویکی‌پدیا:مصاحبه میشه که میگه: «این که با کسی مصاحبه‌ای شده باشد، معیار سرشناسی نیست. صاحبان خیلی از مشاغل (نظیر هنرمندان، سیاستمداران و …) به خاطر ذات کارشان مصاحبه‌های خبری انجام می‌دهند. یک مصاحبه وقتی برای سرشناسی می‌تواند در نظر گرفته بشود که خود شخص موضوع مصاحبه باشد. مصاحبه با شخص راجع به کارهایش یا مسایل دیگر، باعث سرشناسی نیست.» تعدادی از منابع هم اخبار تیم ورزشی پارس جنوبي جم هست که باز در هیچ کدام از این منابع به خودش شخص نپرداختند و منابع مورد نیاز برای رهنمودهای سرشناسی نیستن. جایی از رهنمودها هم من ندیدم اشاره کرده باشه که پست مدیرعاملی یا سرپرستی باشگاه دلیل سرشناسی باشه. در مورد نقدیری هم که از شخض در كنفرانس تجارت و سرمايه گذاري جهان اسلام شده فکر نمیکنم مشمول قانون جوایز و نشانهای افتخار اشاره شده در ویکی‌پدیا:سرشناسی (دانشگاهیان) باشه چون این تقدیر، نه علمی و دانشگاهی به حساب میاد و نه فرایند و اعتبار اینجور تقدیرها مشخصه و این مورد رو بنظرم باید بقیه کاربران هم نظر بدن اینجا تا بتونیم یک اجماعی دربارش بدست بیاریم که برای بعدا هم میتونه به کار بیاد که ببینیم اینجور تقدیرها مشمول قانون جوایز و نشانهای ویکی‌پدیا:سرشناسی (دانشگاهیان) میشه یا نه. بنظرم با توجه به قوانینی که رهنمودها اشاره کردن و توضیح دادم در حال حاضر سرشناسی نداره فرهنگ2016 (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۴۴ (UTC)
 • نظر دوست عزیز وقتی رسانه های سراسری از صدا و سیما گرفته تا روزنامه شرق ،سایت عصر ایران و خبر انلاین و روزنامه دنیای اقتصاد از او مصاحبه چاپ می کنند و عصر ایران به عنوان مهمترین سایت خبری ایرانی درباره زندگی و کار و فعالیتش می پردازد دارای سرشناسی نیست؟مثال شما پس رییس جمهور و هر شخص دیگری مانند استاندارها و سیار وزرا که گذشته ای ندارند نیز دارای سرشناسی نیستند چون صرفا در اخبار حضور دارند و از حوزه فعالیتشون گفت و گو می کنند پس در نتیجه استدلال شما سرشناس نیستند / حضور در اخبار به صورت گسترده و مسوولیت بر بزگترین منطقه گازی جهان پارس جنوبی سرشناسی دارد .فکر می کنم وزنه و نفوذ رسانه هایی که به صورت اختصاصی از وی برای گفت و گو دعوت کردند را نمیشناسید/قطعا درباره حوزه مسوولیت خواهند پرسید همانطور که از وزرا و روسای جمهور هم از حوزه تحت امر سواال خواهند پرسید نه اینکه مثلا شما ناهار چی میل می کنید یا ساعتتون را از کجا خریدید.ضمن اینکه مورادی که شما اشاره کردید درباره شخص پرداخته نشده در رسالت رسانه ها و نشریات زرد است در اینترنت مطالعه بفرمایید که اخبار سلبریتی و جنجال های زندگی شخصیشان را پوشش می دهند نه رسانه های وزینی چون روزنامه شرق ،عصر ایران ،دنیای اقتصاد و ... صد البته سپاس بابت مشارکتتون در این بحث و اینکه این پاسخ صرفا جهت روشن ساختن موضوع بودYaser63 (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۳۳ (UTC)
این نظری بود که من بر اساس قوانین اجماعی کاربران ویکی پدیا گفتم. حالا اگه شما مصاحبه کاری رو موضوع مهمی میدونی مطرح کن و من هیچ اعتراضی ندارم اما توی ویکی پدیا اجماع کردن اینجور مصاحبه ها، حالا با هر رسانه ای از هر رنگ و اعتباری باعث سرشناسی نیست. در مورد رئیس جمهور و وزرا و استانداران و حتی نمایندگان اصلا نیازی به منبع و مصاحبه و پوشش نیس چون قانون اجماعی ویکی پدیا میگه این افراد به خودی خود بخاطر مقامشون سرشناس به حساب میان. سلبریتی ها هم بجز قوانین عمومی سرشناسی، رهنمودهای خاصی دارن. اینا هیچ کدوم بهم ربطی نداره و موضوع اصلی اینه که منابع ثانویه و مستقل به خود شخص بپردازند. و قانون گفته مصاحبه های کاری شامل این منابع نیست. فرهنگ2016 (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۴۴ (UTC)
پس از نظر شما هیچی به هیچی ربطی ندارد .ضمن اینکه قانونی که شما از آن صحبت به میان آورده اید هیچگاه به این صراحت اشاره نکرده است و ویکی پدیا هزاران تبصره در این زمینه دارد.Yaser63 (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۱۱ (UTC)
منظورم اینه که رئیس جمهور و وزرا و استانداران ربطی به این موضوع نداره چون این افراد بدون ارتباط با نوع منبع بر اساس اجماع سرشناس به حساب میان. بالاخره مثال باید مربوط باشه یا نه؟ من بر اساس چیزی که از قوانین رهنمودها مطالعه کردم نظرمو گفتم و تو هم میتونی بر اساس هزاران تبصره ای که در این زمینه هست نظرتو بگی و بحث آزاده آزاده فرهنگ2016 (بحث) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۰۵ (UTC)

ارسلان شهنی

ارسلان شهنی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ارسلان شهنی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی SlowManifesto (بحث) ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۳۴ (UTC)

 • بماند با توجه به پوشش خبری مفصلی که استعفایش داشته، بند هشتم معیار وپ:شخصیت را شامل می شود.--Anvar11 گفتگو ‏۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۱۲ (UTC)
 • حذف شود به خاطر یک رویداد شخص سرشناسی ویکی‌پدیایی پیدا نمیکند.--SunfyreT ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۲۹ (UTC)
توجه فرمایید رویداد شرایط زیر را داشته:
 1. شخص پست مهمی داشته (فرماندار ویژه در حد استاندار است)
 2. تخلف و تقلب هم مهم بوده (تخلف وی در جلسه آزمون کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه)
 3. پوشش وسیعی در رسانه ها هم داشته.--Anvar11 گفتگو ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۲۰ (UTC)

بالاتر گقتند نماینده ولی فقیه در حد استاندار است. در ایران چند مقام در حد استاندار داریم؟ SlowManifesto (بحث) ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۱۸ (UTC)

بهمن انصاری

بهمن انصاری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «بهمن انصاری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

کاربر صفحه را خودش برای خودش ایجاد کرده است؛ همچنین از نظر حقیر شاخصه‌ها را ندارد، چند اثر ار خود منتشر کرده است که جمعاً 270 صفحه نمیشود و مچنین در ویرایش های اخیر خود، سعی کرده است خود را به عنوان منبع به مقالات بیافزاید Enik ‏۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۱۷ (UTC)

 • حذف شود کاربر خودش برای خودش صفحه ساخته است و همچنین در ویرایش های اخیر خود، نام خود و آثارش را شخصا - که از نظر من قابل تشویق، اما فاقد کیفیت - به مقالاتی در ویکی افزوده است.— پیام امضانشدهٔ قبلی را Enik (بحث • مشارکت‌ها) نوشته‌است.
 • نظر@Enik: از نظر شما این که نام کتاب‌ها و سایت خود را به مقالات افزوده اشتباه است؟ SlowManifesto (بحث) ‏۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۲۰ (UTC)
 • بماند . دارای چندین کتاب پژوهشی تاریخ و ترجمه از پهلوی. باید توجه شود که افزودن منبع به مقاله اوستا، از کتابی است که بنده برای نگارش آن از چهل منبع دست اول بهره‌برداری کرده‌ام. آیا استفاده از یک کتاب پژوهشی، ولو آن که نویسنده آن کتاب من باشم، اشتباه است؟ ضمن آن که در مقاله فوق، جدا از افزودن کتاب به عنوان منبع، ده‌ها غلط‌املایی و مشکلات نگارشی -مخصوصا عدم رعایت نیم‌فاصله‌ها- اصلاح گردید که در کمال تعجب تمام اصلاحات بازگردانی شده است!

این برخورد عجیب شما آدم را از اصلاح مقالات و کمک به بهبود مطالب، پشیمان می‌کند. B.sooshiant (بحث) ‏۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۲۷ (UTC)

 • حذف شود نظرخواهی پیشین را دیدم، نوشته‌اند کتابش راجع به مشروطه سرشناس است و خودش را هم سرشناس می‌کند اما جستجوی من سرشناسی اثر را محرز نکرد. آثار بدین ترتیب؛ خودشان را هم از جمله اشخاص خلاق تشخیص ندادم. می‌ماند یک مصاحبه و الباقی پیوند به اخبار آثار نشر شده. جالب‌تر ویکی‌پدیا انگلیسی در بخش منابع است. KOLI (بحث) ‏۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۰۵ (UTC)
 • حذف شود فاقد شرایط سرشناسی UnitedPowersTalk ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۰۸ (UTC)
 • آخرین دفاعیه: کاربر Enik (انی کاظمی) بخاطر اختلاف نظری که سالها پیش در انحمن برهان با بنده داشت، غرض ورزانه در تلاش برای حذف صفحات و ویرایش های من است. چندین بار نیز ویرایش های بنده را بدون هیچ توضیح و توجیهی واگردانی کرده است. به هر حال تعداد کتب منتشر شده (بیش از ۶ کتاب پژوهشی رسمی چاپ شده با مجوز ارشاد و شابک و فیپای اختصاصی) اگر بدون غرض و بدون دشمنی مورد بررسی قرار گیرد، مشخص خواهد کرد که تصمیم حضرات، تصمیمی غیرمنطقی است. امیدوارم ویکیپدیا اسیر باندبازی چنین افرادی نشود. این آخرین دفاعیه بنده و آخرین ورود بنده به عنوان ویرایشگر در ویکیپدیا است. بدرود. B.sooshiant (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۲۳ (UTC)
  چنانچه Enik محترم ویرایش‌های صحیح جناب‌عالی را به اشتباه حذف کرده‌اند، اصلاً مشارکت درستی نیست. بفرمایید در کجا تا اگر شد، اصلاح شود. با احترام: KOLI (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۰۶ (UTC)
 • نظر جناب @KOLI: ویرایش ایشان که منتش را بر سر ما نهاد این بوده است: اینجا زحمت کشیده اند، سه ارجاع به کتاب خودنوشت داده اند، یک لینک به سایت شخصی خود داده اند، مواردی را هم برای پوشاندن آن ادیت کرده اند که بسیار جزئی است و مواردی هم مستند نبوده است. فکر میکنم لینک را ببینید نیاز به توضیح نباشد. همچنین همه ویرایش های ایشان را اینجا ببینید.
اما شما دوست عزیز، آقای @B.sooshiant: لطفا مسائل را شخصی نکنید، دوستان مدیر و بالارده ویکی هیچ‌گونه رحمی به کسی نمی‌کنند و همه چیز اینجا رو است، اگر من و شما اشتباه کنیم نمی‌توانیم آنرا پنهان کنیم، دوستان در اینجا، با سفسطه به اشکال گوناگون، نظرشان تغییر نمی‌کند.اگر بالاترین مدیر اشتباهی بکند، باید پاسخ بدهد، همچنین من خودم در مواردی اشتباهی کرده ام و باید پاسخش را بدهم. مشارکت‌های شما تقریبا همه آنها برای بهبود وبگاه و کتاب‌های‌تان بوده است.
درباره اینکه مسئله را شخصی کرده اید، کافی است بگویم با اینکه مطالب شما را نخوانده‌ام، اما چیزهایی از شما در تاریخ ما وجود دارد و اینکه بعضی از مطالب شما در تاریخ ما است، نقض صحبت غیرحرفه‌ای شماست. ضمناً ویرایش های تبلیغاتی که اینقدر ذوق ندارد مدیران را به ترک ویکی تهدید میکنید.
Enik ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۰۵ (UTC)
 • چندین بار این اتفاق افتاده که فی‌المثل برای آخرین نمونه بنگرید به اوستا. صحبت من اینجاست که بنده با مردک کارشناسی ارشد تاریخ و تالیف کتبی نظیر کتاب «زرتشت و زرتشتیان»، تسلط کامل به زبان های اوستایی و پهلوی و نگارش بیش از ۶ کتاب دست کم ۳ مورد از آن‌ها پژوهش تاریخی و یک مورد گزارش تاریخی است، صلاحیت ویرایش در مقالات تاریخی را ندارم؟ و ضمنا صفحه بهمن انصاری که شرح مختصری از فعالیتهای علمی پژوهشی بنده است، در حالی که یک بار دو سال پیش رای به بقا گرفت، چرا امروز باید در لیست حذف قرار بگیرد؟ نظر قبلی کاربران بی‌ارزش است که امروز بخاطر کدورت و دشمنی یک فرد، مقاله مجدد تامزد حذف باشد؟ این فضای مافیایی و غرض‌ورزی برای من غیرقابل تحمل است و قویاً تاکید میکنم که اگر این غرض‌ورزی شخصی فرد معلوم‌الحال، موجب حذف مقاله من بشه (مقاله‌ای که یک بار توسط کاربران رای به باقی ماندن گرفته) قطعا فعالیت در این فضا را ادامه نخواهم داد. B.sooshiant (بحث) ‏۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۰ (UTC)

در پاسخ به Enik: عمیقا حسادت شخص شما را درک میکنم به هر حال سال‌هاست مشغول درجا زدن هستید و دیدن پویایی رفقای سابق، باعث تحریک قوه حسادت شده. مطمئنا بستن یک مقاله یا یک صفحه، جلوی حرکت من و امثال من را نمیتونه بگیره. ویکیپدیا و فضای مجازی برای شما، پژوهش و کتاب و مقاله از آن من. تا ببینیم سال‌ها بعد تاریخ چه قضاوت خواهد کرد. از مدیران محترم هم درخواست میکنم این مقاله سریعتر بسته بشه تا بیشتر از این وقت دوستان صرف عقده‌گشایی‌های کهنه نشه. بدرود عزیزان B.sooshiant (بحث) ‏۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۳۰ (UTC)

پرونده:Afarin.jpg

(نمایش نظرخواهی)

از کجا مشخص است که این عکس برای اولین بار 30 سال پیش به نمایش در آمده یا منتشر شده است؟ Mhhossein (بحث) ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۵۶ (UTC)[[رده:بحث‌های نبح (زندگی‌نامه)|]][[رده:بحث‌های نبح|]]

تا مشخص شدن وضعیت حق تکثیر تصویر دیگری را جایگزین کردم. اگر بارگذار نتواند شواهدی بر انتشار تصویر بیاورد حذف شود. SlowManifesto (بحث) ‏۱۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۵۳ (UTC) مطمئن نیستم. SlowManifesto (بحث) ‏۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۳۸ (UTC)

این تصویر شبیه تصاویر منتشر شده در مجلات قبل از انقلاب است، با حسن نیت میتوان آن را نگه داشت. --Kasir بحث ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۱۷ (UTC)

مطمئناً این عکس نه تنها متعلق به ۳۰ سال قبل بلکه متعلق به بیش از ۴۰ سال قبل هست. برای من خیلی وقته که روشن شده برخی افراد در ویکی‌پدیا تلاش می‌کنند که عکس‌های بی‌حجاب ایرانیان رو با عکس‌های با حجاب همون افراد جایگزین کنند. همین افراد باعث میشن که اعتماد آدم به ویکی‌پدیا از بین بره. من که پیشنهاد می‌کنم عکس رو حذف نکنید. دیگه میل خودتونه. با تشکر. عارون (بحث) ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۳۲ (UTC)

شاید جناب Mufid بتواند کمک کند. شما این تصویر را در مجلات ندیده‌اید؟ SlowManifesto (بحث) ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۱۳ (UTC)

 • بماند بنظرم میتونه از قوانین ویکی‌پدیا:منصفانه برای اشخاص استفاده کنه. توی این قوانین یک مورد استثنا قائل شده برای افراد زنده و میگه: «در مورد افراد بازنشسته‌ای که عمده شهرت‌شان به خاطر فعالیت در زمان جوانی است، استفاده از تصاویر دارای حق‌تکثیر و قدیمی آنها به صورت منصفانه توجیه شده است.» فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۴۳ (UTC)
SlowManifesto هر از چند وقت یک بار میرم سراغ javanan56.com/13035/13035,0001.html (این مورد را ندیدم و هیچ توضیحی هم ندارد که چه سالی و چه مجله‌ای، باید یکی یکی مجله‌ها رو بررسی کنم که آرشیوش 216 تاست)، اگر این تصویر در یکی از شماره‌های مجله پیدا شد، پس می‌شود در ویکی‌انبار با مالکیت عمومی منتشر بشود. تجربه ی من میگه - همانطور که عارون گفت - که معمولاً پرتره‌های این چنینی دقیقاً قبل از انقلاب (55 تا 57) چاپ نشده‌اند، از 49-48 شروع میشن (یعنی دهه 1970م) و احتمال زیاد در مالکیت عمومی‌اند، اگر عکاسش ذکر نشده باشد. --Rafic.Mufid (بحث) ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۰۱ (UTC)
 • نظر اولا از اونجایی که در مورد ایشون تصاویر دیگری هم موجود است، قانون استفاده منصفانه صدق نمیکند، اگرچه در ویکی فا این قانون الان خیلی دارد سوء استفاده میشود. دوم، تا سند محکمی برای اثبات آن وجود نداشته باشد، نمیتوان گقت که کی منتشر شده است. --Mhhossein (بحث) ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۲ (UTC)
@Mhhossein: متن قانون استفاده منصفانه در مورد تمام این احتمالات توضیح داده اما خیلی صریح و دقیق در این یک مورد خاص استثنا قائل شده پس صدق میکنه چون تصویر دقیقا با توضیحات استثنای قانون استفاده منصفانه مطابقت داره. سوء استفاده دقیقا یعنی چی؟ این اجماع کاربران برای استفاده منصفانه از تصاویر دارای حق تکثیر برای اهداف دانشنامه ست دیگه سوء استفاده ش کجاست؟ اگه با اجماع قبلی کاربران مخالفی پیشنهاد میکنم برو صفحه بحثش و اجماع جدید جمع کن برای حذف این استثنا ولی تا وقتی به عنوان قانون پیش بیبنی شده ملاک عمل به حساب میاد و گفته استثناً برای افراد زنده بازنشسته که حتی امکان تهیه تصاویر با حق تکثیر آزاد وجود داره، اگه عمده شهرت‌شان به خاطر فعالیت در زمان جوانی است، استفاده از تصاویر دارای حق‌تکثیر و قدیمی آنها به صورت منصفانه توجیه شده است. فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۴۰ (UTC)
سلام، ظاهرا دقت نکردید. طبق قانون استفاده منصفانه، اگر هیچ تصویر رایگانی از شخص مورد نظر موجود نباشد میتوان از یک تصویر غیر رایگان و با کیفیت کم استفاده نمود. این قضیه یک قانون است و اصلا ربطی به اجماع ندارد. در مورد شخص مورد نظر تصویر رایگان جایگزین هست، پس تصویر غیر رایگان را نمیتوانید استفاده کنید. راستی، در قانون موافین و مصنفین ایران اصلا چیزی به اسم قانون استفاده منصفانه موجود نیست. --Mhhossein (بحث) ‏۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۵ (UTC)
گفتم اجماع بگیر نگفتم از خودت قانون بساز دوست عزیزم. متن صریح این استثنا رو هم که من نوشتم از قوانین رهنمودها بود و قوانین هم همه از اجماع سرچشمه میگیرن. و در حال حاضر هم تصویر اندازه منصفانه داره. اگر تصویر جوانی آزاد باشه بله اما در غیر این صورت قوانین مشخص کرده که استفاده منصفانه هیچ مانعی نداره و جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمیمونه. ذر مورد قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان ایران هم اتفاقا برعکس نظر شما در ماده هفت این قانون اجازه استفاده منصفانه از آثار رو داده و گفته: «نقل از اثرهایی که انتشار یافته است و استناد به آنها به مقاصد ادبی و علمی و فنی و آموزشی و تربیتی و به صورت انتقاد و تقریظ با ذکر ماخذ در حدود متعارف مجاز است.» هرچند ملاک ما اینجا قوانین ایران نیست و ملاک اصلی قوانین ویکی پدیاست اما در قوانین استفاده منصفانه ویکی، قوانین حق تکثیر ایران رعایت شده. فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۴۴ (UTC)
این قانون را تازه نوشته اند که تصویر باید از جوانی باشد حتما و تصاویر مربوط به پیری و میانسالی جایگزین محسوب نمیشوند؟ در ضمن لحن "گفتم اجماع بگیر نگفتم از خودت قانون بساز دوست عزیزم" کمی غیر مودبانه است. --Mhhossein (بحث) ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۴۶ (UTC)
لحن غیرمودبانه؟ ببخشید معمولا عادت دارم توی بحث های دوطرفه راحت حرفمو بیان کنم. قانون استفاده منصفانه به طور کلی برای افراد زنده، بخاطر اینکه امکان تهیه تصویر آزاد از این افراد وجود داره، استفاده از تصاویر غیرآزاد به شکل منصفانه رو ممنوع کرده و تنها برای افرادی اجازه استفاده از تصاویر غیرآزاد به شکل منصفانه رو داده که درگذشتن و امکان تهیه عکس آزاد از این دسته افراد وجود نداره. حالا همین قانون در قسمت موارد ممنوع گفته: «تصویر افراد زنده، گروه‌های فعال، و بناهای پابرجا؛ که یک عکس جدید آزاد باید جایگزین آن شود. (که تقریباً همواره امکان‌پذیر است) با همان هدف دانشنامه‌ای یک تصویر غیرآزاد استفاده می‌شود. این شامل تصاویر تبلیغاتی غیرآزاد می‌شود. استثنا: در مورد افراد بازنشسته‌ای که عمده شهرت‌شان به خاطر فعالیت در زمان جوانی است، استفاده از تصاویر دارای حق‌تکثیر و قدیمی آنها به صورت منصفانه توجیه شده است.» یعنی برای عکس قدیمی افراد بازنشسته استثنا قائل شده. افرادی که هنوز زنده ان و توی دوران کهنسالی هستن و امکان تهیه تصاویر غیرآزاد از این افراد وجود داره اما باز هم قانون برای تصاویر غیرآزاد قدیمی این دسته افراد برای استفاده منصفانه استثنا قائل شده. دقیقا هم به جوانی و تصاویر قدیمی اشاره کرده و هیچ ممنوعیتی برای افراد بازنشسته ای که تصاویر آزاد مربوط به پیری و میانسالی دارند برای استفاده از تصاویر جوانی و قدیمی به شکل منصفانه قائل نشده. وقتی قانون استفاده منصفانه ممنوع نکرده کاربران هم بدون اجماع نمیتونن این مورد استثنا رو ممنوع کنن. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۰۳ (UTC)
به نظر من این عکس بیشتر در فضای حجاب آزاد (قبل از انقلاب) منتشر شده است. بنابراین بایستی چهل سال از عمر عکس گذشته باشد. Bazom (بحث) ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۳۱ (UTC)
Bazom: سلام، عمر عکس ملاک نیست، "تاریخ اولین انتشار" مهم است. --Mhhossein (بحث) ‏۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۳۰ (UTC)

گراندد تئوری (کتاب)

گراندد تئوری (کتاب) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «گراندد تئوری (کتاب)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SlowManifesto (بحث) ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۱۲ (UTC)

 • حذف شود گمان نمی‌کنم کتابی که پارسال نوشته شده به‌عنوان مرجع دانشگاهی سرشناس باشد. NightD ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۱۴ (UTC)

نظر با سلام. طبق سرشناسی کتب دانشگاهی: حداقل باید شابک داشته باشد و در کتابخانه ملی ثبت شده باشد که این شرایط را دارد. شرایط کافی برای کتب دانشگاهی: 1- تاثیرگذاری: این کتاب باوجود تخخصی بودن (مقطع دکتری رشته علوم اجتماعی) در طی یک سال به چاپ 4 رسیده است و در کارگاه های آموزشی مختلف و موسسات و دانشگاه ها تدریس شده است. 2- ناشر کتاب: ناشر کتاب عموما کتب دانشگاهی و علمی به چاپ می رساند. 3- از لحاظ ارجاعات کتاب توسط فلصنامه ها (فلصنامه نقد کتاب) و نشریات (مانند روزنامه اعتماد) مورد نقد قرار گرفته. اگر کتابی تخصصی برای مقطع دکتری که در یک سال به چاپ 4 رسیده است سرشناسی نیست باید بیشتر مقاله های ویکی پدیا حذف گردند. خواهشمند است این موارد را بررسی نمایید. saeedf (بحث) ‏۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۴۴ (UTC) نظر سلام. قسمت هایی که نیازمند منابع بود اضافه گردید. برای مثال برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها کارگاه آموزشی این کتاب برگزار شده است که نشان از اهمیت کتاب است که اضافه گردید. سایت انتشارات کتاب برای چاپ مجدد کتاب اضافه گردید. saeedf (بحث) ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۴۲ (UTC)

 • بماند با توجه به سرچ و جستجو در گوگل که موارد جستجوی زیادی شامل این عنوان می‌شد و با توجه به نظرات ارائه شده بهتر است بماند. S (بحث) ‏۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۱۳ (UTC)
 • حذف شود خود موضوع grounded theory چندین دهه است که در تحقیقات کیفی مطرح بوده‌است. این که کسی به فارسی کتاب راجع به آن نوشته، برای سرشناسی کتاب کافی نیست — حجت/بحث ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۲۰ (UTC)

نظر لطفا نظرات بالا و معیارهای سرشناسی را مطالعه فرمایید. بله البته این نظریه مطرح بوده است ولی در حوزه علوم اجتماعی چند کتاب راجع به این نظریه به زبان فارسی می شناسید که در مقطع دکتری و برای اعضای هیئت علمی دانشگاه در کارگاه ها تدریس شود و مورد استفاده قرار گیرد. منابع موجود می باشد. saeedf (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۵۸ (UTC)

درگاه:استقلال تهران

درگاه:استقلال تهران (ویرایش | [[بحث:درگاه:استقلال تهران|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «درگاه:استقلال تهران» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بدون استفاده؛ موضوع غیر گسترده (تنها یک باشگاه فوتبال ایرانی است) بدون بروزرسانی نیز است. Clutching (بحث) ‏۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۱۱ (UTC)

 • طبق این صفحه "درگاه‌ها برای موضوع‌هایی ایجاد می‌شوند که وسیع هستند و مخاطب زیاد دارند و به تبع آن کاربران زیادی برای نگهداری درگاه تلاش می‌کنند. اگر نمی‌توانید در نگهداری درگاه کمک کنید از ایجاد درگاه جدید خودداری نمایید." و "حداقل یک مقاله یا یک تصویر برگزیده" طبق درگاه را ندارد.
این بحث من با یک کاربر آگاه هم بخوانید این کاربر ایرانی و هوادار فوتبال نیست. Clutching (بحث) ‏۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۱۷ (UTC)
 • نظر تعدادی درگاه در ویکی‌فا وجود دارد که برای موضوع‌هایی ایجاد شده‌اند که وسیع نیستند و مخاطب زیاد ندارند و به تبع آن کاربران زیادی برای نگهداری درگاه تلاش نمی‌کنند. بهتر است این نظرخواهی مختومه شده و ابتدا فهرستی از این درگاه‌ها را به دست آورید و سپس در جایی مانند ویکی‌پدیا:قهوه‌خانه این بحث را مطرح کنید. اگر اجماع بر حذف تمام درگاه‌ها بود، از یکی از مدیران بخواهید اقدام لازم را برای تمام موارد انجام دهد. Benyamin-ln (بحث) ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ساعت ۰۱:۵۰ (ایران) ‏۱۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۲۰ (UTC)
سلام. الان تا حد توانم دیگر درگاه ها را دیدم. آنها حداقل کیفیت را دارند و چیزی به بازدیدکننده صفحه ارائه می دهند اما این درگاه واقعاً حرفی برای گفتن ندارد و به نظرم اقدام ویژه برای همین درگاه کافی و درست است. Clutching (بحث) ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۵۷ (UTC)
 • در هیچکدام از پروژه های ویکی پدیا باشگاه فوتبال و کلاً باشگاه ها درگاه ندارند. Clutching (بحث) ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۰۰ (UTC)
 • اگر ملاک «چیزی به بازدیدکننده صفحه ارائه می دهند» باشد، آن وقت جمله بعدی یعنی «واقعاً حرفی برای گفتن ندارد» درباره این درگاه، کاملا غرض‌ورزانه خواهد بود. لطفا معیارهای ویکی‌پدیا را ملاک قرار دهید. اگر بر پایهٔ معیارهای درست پیش بروید، پیشنهاد بهتر همان است که بالاتر گفتم. درگاه‌های بسیاری مشمول حذف خواهند شد.
  با توجه به جهتگیری آشکارا تضاد شما با این باشگاه و درخواست بازبینی دقیقا پس از چند روز از جمع‌بندی که طبیعتا به تقابل با کاربران غیرهم‌نظر با شما ختم شده و می‌شود، بهتر است بیشتر در خصوص باشگاه مورد علاقه خود فعالیت کنید. با احترام Benyamin-ln (بحث) ۵ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۱۴:۵۹ (ایران) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۲۹ (UTC)

سیاوش گلشیری

سیاوش گلشیری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سیاوش گلشیری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسي لازم استخراج نشد. منابع مناسبي معرفي نشده است و متن جانبدارانه نوشته شده است. Silverfox ‏۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۴۸ (UTC)

 • حذف شود معیار های وپ: خلاق وجود ندارند.--Anvar11 گفتگو ‏۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۲۷ (UTC)
 • بماند. به نظرم پوشش خبری کافی در روزنامه‌های اینترنتی دارد.--Kazemita1 (بحث) ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۱۱ (UTC)
معیار های وپ: خلاق که وجود ندارند از طرقی به این جمله معیارهای غلط برای سرشناسی توجه کنید: صاحبان خیلی از مشاغل (نظیر هنرمندان، سیاستمداران و …) به خاطر ذات کارشان مصاحبه‌های خبری انجام می‌دهند. یک مصاحبه وقتی برای سرشناسی می‌تواند در نظر گرفته بشود که خود شخص موضوع مصاحبه باشد. مصاحبه با شخص راجع به کارهایش یا مسایل دیگر، باعث سرشناسی نیست.--Anvar11 گفتگو ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۱۷ (UTC)

علیرضا توسلی

علیرضا توسلی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علیرضا توسلی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیار سرشناسی افراد بررسی توسط کاربران MSes T / C ‏۱۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۱۷ (UTC)

بماندبه نظر می رسد از این جهت که موضوع چند اثر سینمایی و کتاب قرار گرفته اند سرشناسی را برآورده ی سازند
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/03/04/1083095/مستند-فرمانده-لشکر-فاطمیون-بزودی-از-شبکه-افق-تیزر
http://shabestan.ir/mobile/detail/News/493963

.م.شرف (بحث) ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۵۹ (UTC)

«مستقل از موضوع» یعنی نمی‌توان از محتوایی که توسط افراد وابسته به موضوع تولید شده‌است استفاده کرد. مستند فرمانده توسط گروه رسانه‌ای فاطمیون تولید شده و مستند فاتحان فردا توسط خانه مستند انقلاب اسلامی. SlowManifesto (بحث) ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۱۸ (UTC)
بماند منابعی مثل بی بی سی (در اینجا و اینجا) و رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی (اینجا) و جورازلم سنتز (اینجا) و شورای آتلانتیک (اینجا) و فارین پالیسی (اینجا) به این شخص پرداخته‌اند و فکر می‌کنم این منابع برای سرشناسی این شخص کفایت کند.--Mbazri (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۱۸ (UTC)

عبدالرضا کردی

عبدالرضا کردی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «عبدالرضا کردی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

احراز سرشناسی. به‌ نظر نمی‌رسد که معیار سرشناسی دانشگاهیان را داشته باشد. منابع هم بیشتر صرف حادثه فوت ایشان به ایشان پرداخته‌اند. ↵بردیا/گفتگو ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۳۷ (UTC)

@↵بردیا درود بر شما. منابع به مرور تکمیل می شوند. به نظر من ایشان از سرشناسی کافی برخوردار بودند. سپاس. اردتمندGm110m (بحث) ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۰۷ (UTC)
 • نظر با تسلیت به خانواده و جامعه دانشگاهی. فقط در صورتی وپ:استاد اثبات میشود که سرشناسی مرکز جهانی آموزش و پرورش خلاق در مالزی اثبات شود.--Anvar11 گفتگو ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۲۳ (UTC)
@Anvar11: بنظرم بهتره اول مطمئن باشیم خوده مرکز جهانی آموزش و پرورش خلاق در مالزی برای ویکی پدیا سرشناس باشه. فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۳۹ (UTC)

تلویزیون میهن

تلویزیون میهن (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «تلویزیون میهن» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد معیار سرشناسی کاربران بررسی نمایند MSes T / C ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۰۴ (UTC)

 • حذف شود کم مخاطب هست و سرشناسی نداره. --دوستدار ایران بزرگ ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۲۸ (UTC)
 • حذف شود فاقد سرشناسیMSes T / C ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۲۸ (UTC)

سید محمد ابراهیم اصغرزاده

سید محمد ابراهیم اصغرزاده (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سید محمد ابراهیم اصغرزاده» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی UnitedPowersTalk ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۵۶ (UTC)

اگر نقش مهمی در مهاجر داشته بماند. یک مستند هم درباره‌اش ساخته‌اند. SlowManifesto (بحث) ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۱۴ (UTC)

 • بماند بازیگر نقش اول فیلم مهاجر--1234 (بحث) ‏۲۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۰ (UTC)

اینجا ایرانه

اینجا ایرانه (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «اینجا ایرانه» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SlowManifesto (بحث) ‏۱۹ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۰۲ (UTC)

حذف شود موضوع (عنوان) نوشتار یک ترانه از یک آلبوم است و تمام محتوا عطف به آلبوم. KOLI (بحث) ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۵۱ (UTC)

خود آهنگ سرشناس است؟ اگر باشد می‌توانیم مقاله را منتقل کنیم. SlowManifesto (بحث) ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۰۹ (UTC)

صله سحر

صله سحر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «صله سحر» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۰۴ (UTC)

بماند با سلام واحترام مجدد تهیه کننده فیلم بازیگران موسیقی همه سرشناس هستند البته با در نظر نگرفتن سرشناسی اقای فرزین مهدی پور و چند منابع معتبر هم از سایت های معروف سینمایی اضافه کرده ام پس سرشناس می باشد. ویلیام علی اللهياری --علی الهیاری ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۳۶ (UTC)

بماند با توجه به منابع٬ با ویلیام علی اللهياری محترم موافقم. Gm110m (بحث) ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۴۳ (UTC)

نظر اگر بهرام صادقی از گور بیرون آمده و فیلم تهیه کرده پس این فیلمی تاریخی است و حتماً بماند. وگرنه فیلم جایزه‌ای نبرده و سایر معیارهای وپ:فیلم را هم ندارد (اصلاً اکران شده؟). SlowManifesto (بحث) ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۱۷ (UTC)

 • حذف شود فیلم گمنام ناشناخته با وضعیت اکران نامعلوم. Wikimostafa (بحث) ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۲۶ (UTC)

با سلام و احترام و عرض ادب خدمت شما کاربر عزیز Wikimostafa اگر قرار باشد فقط بر پایه اکران سرشناسی فیلم هارا مشخص کنیم پس بیشتر فیلم هایی که در دانشنامه مقاله دارند سرشناس نیستند. ویلیام علی اللهياری --علی الهیاری ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۱۱ (UTC)

فرزین مهدی پور

فرزین مهدی پور (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فرزین مهدی پور» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۰۹ (UTC)

بماند با سلام واحترام وعرض ادب ایشان کارگردان دو فیلم سرشناس هستند و البته یک اثرشان هم درحال بررسی است بهتر است بماند. ویلیام علی اللهياری --علی الهیاری ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۳۱ (UTC)

غلامحسین یوسفی (شاعر)

غلامحسین یوسفی (شاعر) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «غلامحسین یوسفی (شاعر)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار برای بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۲۹ (UTC)

بماند غلامحسین یوسفی متخلص به (ناقوس) از چهره های ادبی و سرشناس خراسان بزرگ و ایران است او با نیم قرن سابقه در زمینه شعر و فعالیت های ادبی گوناگون و نیز سرودن بیش از 15000 بیت شعر در پهنه فرهنگ و ادب ایران چهره ای کاملا سرشناس قلمداد میشود.--Birjand420 (بحث) ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۴۵ (UTC) Birjand420 (بحث) ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۵۷ (UTC)

بماند با توجه به منابع سرشناس هستند و شاعر برتر جشنواره بین‌المللی شعر فجر ١٣٨٥ بوده اند. ارادتمندGm110m (بحث) ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۱۵ (UTC)

روز درویش

روز درویش (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «روز درویش» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۵۵ (UTC)

 • حذف شود فاقد سرشناسی و شرایط UnitedPowersTalk ‏۲۰ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۳۹ (UTC)
 • حذف شود فاقد سرشناسی است Moderato88 (بحث) ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۲۰ (UTC)
 • بماند سرشناسی لازم را دارد ولی باید توسعه بیابد. تحت تأثیر اتفاقات روز قرار نگیرید، بالاخره ویکیپدیا باید استقلال خود را حفظ کند.پەڕاو (بحث) ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۴۱ (UTC)
@Paraw: ماندن یا نماندن مقالات ملاک استقلال ویکیپدیا نیست. تنها راه حفظ استقلال ویکیپدیا ملاک قراردادن قوانین و اجماع کاربران ویکیپدیاست. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۵۳ (UTC)
 • ادغام شود با مقاله نورعلی تابنده یا درویش. به تنهایی و مستقل سرشناسی ویکی‌پدیا:رویداد رو نداره. منابع و پوشش خبری مستقل از سایتهای دراویش اندک است در حالی که اگه قرار باشه سرشناسی رویدادها شاملش بشه باید پوشش خبری عمیق و گسترده ای در منابع مستقل داشته باشه. مواردی هم که یافت شد اولا بنظرم از خود ویکیپدیا کپی و منتشر شده بود و دوما پوشش جزیی بود و تنها اشاره ای کوتاه به آن شده بود. هیچ گزارشی هم از سالگرد این روز در رسانه های معتبر برای امسال من پیدا نکردم که نشون بده تداوم پوشش خبری داشته و بنظرم برای سرشناسی روزهای خاص این تداوم پوشش خبری ملاک مهمیه. نظرم اینه که در حال حاضر با مقاله نورعلی تابنده یا درویش ادغام بشه و اگه سالهای آینده در منابع به طور عمیق تداوم و پوشش خبری مستقل داشت به مقاله مستقلی منتقل بشه. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۵۳ (UTC)
 • در صورت گسترش بماند والا در مقاله درویش ادغام شود. Hootandolati(بحث) «چهارشنبه،۹ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۰۲:۳۱ (ایران)» ‏۲۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۰۱ (UTC)
 • بماند بخاطر روزی که به آنان اختصاص یافته. دروایش صرف‌نظر از عقایدشان حافظ برخی جزئیات ایرانیان باستان هستند. همچنین مستنداتی برای گسترش اضافه خواهد شد. بهاری بحث ‏۱۰ ژانویهٔ ۲۰۱۷، ساعت ۰۹:۲۹ (UTC) ‏۱۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۵۸ (UTC)

زین الدین شریفی

زین الدین شریفی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «زین الدین شریفی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی هما فیزیک (بحث) ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۴۸ (UTC)

رازهای جدایی سینمای اصغر فرهادی

رازهای جدایی سینمای اصغر فرهادی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «رازهای جدایی سینمای اصغر فرهادی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی کتاب مورد تردید است. از نظر من «اعلامیه‌های خبری» منتشر شده به دلیل شهرت فرهادی است نه عقیقی. SlowManifesto (بحث) ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۵۶ (UTC)

بماند با سلام احترام و عرض ادب اقای سعید عقیقی هم در دانشنامه مقاله دارند و سرشناس هستند و اضافه میکنم دانشنامه فقط با نظر شما و من تغییر پیدا نمیکند و موضوع این کتاب هم مرتبط به اقای اصغر فرهادی می باشد. ویلیام علی اللهياری --علی الهیاری ‏۲۲ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۰۹ (UTC)

بماند جدا از سرشناسی نویسنده٬ موضوع و محتوای کتاب اهمیت دارد٬ خصوصا برای هنرجویان سینما کتاب مهمی است. ارادتمند.Gm110m (بحث) ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۳۸ (UTC)

 • عقیقی منتقد برجسته‌ای‌ست و بعید نیست کتاب سرشناس شود اما فعلاً فقط دو ماه از انتشار کتاب گذشته و خبر انتشار کتاب برای احراز سرشناسی کافی نیست. Wikimostafa (بحث) ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۱۵ (UTC)

با سلام احترام و عرض ادب خدمت همکاران عزیز این کتاب به چاپ دوم هم رسید بنده پیوندی از انتشارات در مقاله قرار دادم و به احتمال زیاد سال بعد به چاپ سوم هم خواهد رسید جناب Wikimostafa شما که بهتر از بنده می دانید یک موضوع در این زمان میتواند در چند روز سرشناس شود و خبر ان در بین مردم پخش گردد. ویلیام علی اللهياری --علی الهیاری ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۴۴ (UTC)

نظر متاسفانه مطالب در این مقاله به درستی به منابع ارجاع داده نشده‌اند. نیازمند بازبینی و ارجاع صحیح است. Déjà Vu ‏۱۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۱:۰۶ (UTC)


با سلام و احترام و عرض ادب خدمت شما نخست از نظرتان در بحث سپاسگزارم اما اگر در منابع مشکلی هست خوشحال میشوم شما هم در این صفحه مشارکت کنید ارادتمند شما ویلیام علی اللهياری --علی الهیاری ‏۱۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۴۵ (UTC)

شادی اسدپور

شادی اسدپور (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شادی اسدپور» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SlowManifesto (بحث) ‏۲۴ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۱۰ (UTC)

بماندبنده جسارتا با تجربه کم در مقابل دیگر بزرگواران فعال و با تجربه نظر شخصی خودم رو بیان میکنم و اینکه با مطالعه مقاله شادی اسدپور و کنترل منابع ایشون و سرچ در گوگل سرشناسی ایشان را به عنوان کارگردان تائید میکنم و اگر نیاز به‌ مثال باشد مقاله‌ای تحت عنوان ملینا قدیمی که تائید شده و صفحه نگه داشته شد در مقابل این مقاله از منابع و سرشناسی کمتری برخوردار بود ، لذا به عنوان یک کاربر کم تجربه در محضر تمام بزرگواران پیشنهاد میکنم‌ این مقاله حذف نشود و اگر منابع موجود کنترل مجدد شود مطمئنا نظر شما را بر طبق قوانین ویکیپدیا جلب خواهد کرد. تشکر— پیام امضانشدهٔ قبلی را Moriyarti (بحث • مشارکت‌ها) نوشته‌است.

با سلام و احترام،بنده خودم نویسنده این مقاله هستم،برای همین هم نظری نداده ام در خصوص حذف یا ماندن،واقعا هیچ تصمیمی هم نداشتم چیزی بنویسم به دلیل انکه بسیار ناراحت هستم و بر خلاف آنچه به نظر می آید احساس میکنم ترازوی سنجش سرشناسی افراد در اینجا ترازوی مناسبی نیست،ولی وقتی نظر مثبت این دوستمونو دیدم انگیزه پیدا کردم و تصمیم گرفتم چند خطی جهت روشن شدن اذهان بنویسم.سرشناسی مفهوم بسیار گسترده ای هست و در کلیت یک تعریف عام دارد و یک تعریف خاص،تا کدام تعریف مد نظرمان باشد،وقتی در ویکی پدیا به عنوان مثال من بازیگران درجه دوم طنزی را میبینم که واقعا بدون هیچ رویکرد و عملکرد خاصی در طول فعالیت هنریشان ، صرفا به دلیل حضور در تلویزیون در اینجا مقاله هایشان را ثبت شده میبینم که حتی خیلی از مقالات فاقد لینک های خاصی میباشند احساس میکنم شاید ملاک ، تعریف عام سرشناسی هست ، چون بنده در خصوص کسی مقاله نوشته ام که اگر شما کل تاریخ تیاتر بعد از انقلاب را بررسی کنین ( قبل آن را نمیدانم برای همین به آن استناد نکردم) ایشون تنها کسی هستند که نمایشی با ترکیب عروسک ماسک بازیگر آنهم با متنی غیر عروسکی به روی صحنه برده اند ، کاری که خیلی از کارگردانان نامی تیاتر به هر دلیلی هرگز حاضر به انجام این ریسک و جسارت نشده اند.(تمامی لینک ها را در مقاله گذاشته ام ).یا شما در گوگل سرچ کنین تا به حال چند کارگردان جسارت اجرای نمایش سه شب با مادوکس را داشته اند ؟ و چرا ؟ بحثش مفصله و خارج از حوصله بحث این موضوع هست.اگر ملاک تعریف عام سرشناسی هست بنده دیگر حرفی ندارم.اگر ملاک تعریف خاص هست یا مدیران گرامی در صورت عدم تخصص در زمینه تیاتر باید یه وجود لینک ها کفایت نمایند و یا افرادی که تخصص تیاتر دارند میبایست نظر دهند. Arash seagal (بحث) ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۴۴ (UTC)

نظر درود. اگر ایشان نوآوری یا کار جدیدی کرده در مقاله با منبع بگنجانید. مقاله در شکل فعلی فقط دو خط مطلب دارد و مانند رزومه است. من دیدم مطالبی در مورد ایشان در اینترنت هست و مصاحبه هایی دارند لطفا از آنها در مقاله استفاده کنید اگر دیدگاه خاصی دارد یا نقدی از ایشان شده. لطفا مقاله را گسترش دهید تا از حالت رزومه در بیاید. شما مطالبی اینجا درج کردید که جایش در مقاله است. قارونی گفت‌وگو ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۱۹ (UTC)

جناب قارونی عزیز،عرض ادب و احترام،و تشکر ویژه از جنابعالی که در راه بهبود این مقاله به بنده و همکارم نادر رضایی ، کمک های بسیار ارزنده ای نمودید.حسب الامر و رهنمود جنابعالی ، در مقاله تغییراتی اعمال کردیم.تا ببینیم نظر دیگر عزیزان چه خواهد بود.با تجدید احترام. Arash seagal (بحث) ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۴۴ (UTC)

نظر با سلام. متاسفانه با رجوع به منابع مشاهده کردم بسیاری از کارهای ذکر شده در مقاله فاقد منبع می‌باشد. از این روی نویسنده مقاله باید بخش‌های بدون استناد را حذف کند. تا پیش از دقت روی منابع نظر مثبت به حفظ مقاله داشتم. ولی پس از آن متوجه شدم که بسیار بزرگنمایی در کار ایشان صورت گرفته است. چرا که مجموع کار ایشان تنها دو کارگردانی، یک طراحی صحنه در نمایش تنبیه باشکوه و سه بازیگری است. به عنوان اولین مقاله باید در ارائه مطلب صداقت و دقت و اعتبار بیشتری داشته باشیم تا سنگ بنایی برای ساختن آینده ما شود. تا فراموش نکردم باید تاکید کنم که اطلاعات مندرج درون جعبه اطلاعات و سطرها اول مقاله جدا بدون منبع است. با تشکر -- هما فیزیک (بحث) ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۰۲ (UTC)

نظر جناب آقای قارونی عزیز مشاهده می فرمایید چه قدر تشتت آرا و اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد ؟ بنده مقاله را مختصر نوشتم ، الان که مقاله را افزون نمودم آن هم بر اساس لینک های موجود بحث بزرگنمایی مطرح میشود ! سرور ارجمند سرکار خانم هما فیزیک ، شما آنچنان شتابان مقاله را خوانده اید که فرموده اید دو کارگردانی ! در صورتیکه چهار کارگردانی است که برای سه تای آن لینک موجود است ایشان در نمایش بیدار خوابی رتبه دوم جشنواره مونولوگ را به دست آورده اند لینکش هم موجود است در خصوص وقتی زنجره ها شیهه میکشند و سه شب با مادوکس هم که الا ماشالاه لینک موجود است ، جایزه استاد اکبر رادی و عنوان پوستر برگزیده جشنواره مکزیک هم نصیب نمایش زنجره ها شده است تمامی لینک ها هم موجود است.فرموده اید طراح صحنه در نمایش تنبیه با شکوه ! سرور ارجمند بین منشی صحنه تا طراح صحنه تفاوت های بسیاری وجود دارد که از حوصله این بحث خارج است ! شما حتی به درستی مطالعه نفرموده اید مقاله را ! فرموده اید سه مورد بازیگری در صورتیکه سیزده مورد بازیگری است که که شش مورد آن لینک معتبر دارد پس چطور فرموده اید سه مورد ؟ من واقعا تعجب میکنم مقاله هایی مانند ملینا قدیمی که عنوان شده بازیگر و کارگردان تیاتر هستند و هیچ جا لینکی در صحت موضوع ارایه نشده و تمامی فعالیت های ایشان در قالب دستیار و منشی صحنه و ... بوده است و یا ساناز فلاح فرد که اکثرا فاقد لینک هست چطور تایید شده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مورد دیگری هم عرض کنم اینکه سروران اگر اطلاعات ندارید بنده خدمتتان عرض میکنم که آگاه شوید تیاتر ما سالها در سرکوب و انزوا بوده است تنها چندین سال است که از این انزوا خارج شده است و خبرگزاری ها خبر کار نمایش ها را کار میکنند ، اگر اسم تیوال که معتبرترین بانک اطلاعات نمایش ها و فروش اینترنتی بلیط نمایش ها است را شنیده باشید ، تازه در شهریور ماه 1391 تاسیس شده یعنی تا قبل از آن حتی امکان فروش اینترنتی بلیط تیاترها هم ممکن نبوده ! برای اینکه بازهم بیشتر آگاه شوید دو مثال از سرشناس ترین و به نام ترین کارگردانان تیاتر حمیدرضا آذرنگ و محمد رحمانیان برایتان میزنم مگر کسی هست در تیاتر این مملکت که این دونام را نشناسد ؟؟؟؟ در مقالات این دو عزیز بروید و ببینید بسیاری از کارهایی که عنوان شده فاقد لینک خبری میباشد چون اصلا لینکی وجود ندارد !! آیا آخرین مروارید آقای حمید رضا آذرنگ دروغ است ؟؟ آیا اطلسی های لگد مال شده محمد رحمانیان دروغ است ؟؟ پر واضح است که نه ! پس چرا هیچ لینکی برایش پیدا نمیشود ؟؟ چون به پیر به پیغمبر تیاتر ما سالها سرکوب بوده ! پوشش خبری داده نمیشده !! اگر شما توانستید برای آن لینکی پیدا کنید من به شما جایزه میدهم.الان اگر من برای بعضی ادعاهایم لینکی ندارم نه به خاطر نادرست بودن آن است که به خاطر انزوای تیاتر بوده است . بروید سراغ لینک های نبوده و گمشده این تیاتر را از کسانی بگیرید که در طی این سالها سیاستشان انزوای تیاتر بوده است نه از من ! واقعا خیلی سخت است که اینجا بدون آگاهی و اطلاعات کافی ، سروران ارجمند به راحتی مقاله ای را مورد کم لطفی قرار میدهند و سلیقه ای برخورد مینمایند و یا حتی قبل از نظر دادن آنرا حتی کامل مطالعه نمیکنند.از آن سخت تر که من میبایست مرتبا مواردی را جهت روشن شدن سروران گوشزد نمایم،که متاسفانه وقتی در مورد تیاتر صحبت میکنیم و اطلاعات سروران کم است این امر را ناممکن میسازد.در توضیحات ماقبل هم اشاره نمودم که ملاک سرشناسی افراد فقط دیده شدن در تلویزیون نیست ! و وقتی در مورد تیاتر صحبت میکنیم ملاک حتی به دلیلی که توضیح دادم تعداد لینک ها هم نیست،فقط دانش و آگاهی تیاتری میخواهد و لاغیر. لذا بنده به نشانه اعتراض به برخورد های ناآگاهانه و سلیقه ای ، دیگر هیچگونه پاسخی و آگاه سازی را منتشر نمینمایم،چون ظاهرا نتیجه ای حاصل نخواهد شد.ظاهرا که وضعیت تاسف برانگیز و ناراحت کننده ای بر ویکیپدیا حکمفرما میباشد. Arash seagal (بحث) ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۱ (UTC) Arash seagal (بحث) ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۴ (UTC)

بماند درود. با توجه به اطلاعات موجود در مورد نامبرده و نوآوریهای ایشان در زمینه تآتر سرشناسی مورد نظر ویکیپدیا افراد زنده را دارد. مهم کمیت کار ایشان نیست کیفیت و نوآوری است. هرچند مقاله نیاز به گسترش دارد ولی منبع دهی هم متناسب با محتواست. بسیاری هنرمندان تنها یک اثر داشتند ولی نامشان جاودان شده. قارونی گفت‌وگو ‏۲۷ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۱۲ (UTC)

حذف شود این مقاله توضیحی در مورد ایشان نمی‌دهد و تنها کارهای ایشان و حصوصیاتی مثل وضعیت تأهل، مدرک تحصیلی و رزومه دلیلی بر سرشناسی نیست، اگر اینطور باشد باید جمعیت زیادی را وارد ویکی کرد. اگر ایشان فعالیت خاصی داشته است، نه فعالیتی که به عنوان کارگردان هنری هر کارگردانی دارد، فعالیت خاصی که نشان از برتری وی نسبت به دیگر هم صنفان خودش است، لطفاً وارد مقاله کنید تا بررسی شود، همچنین دلیل اینکه ایشان باید در یک دانشنامه صفحه داشته باشد را نیز اعلام بفرمایید؟ -- Moderato88 گفتگو ‏۲۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۵۵ (UTC)

بماند نوآوری و سرشناسی ایشان با توجه به لینک های موجود ، به روشنی قابل اثبات است. Nader rezaei1980 (بحث) ‏۲۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۵۹ (UTC)Nader rezaei1980 (بحث) ‏۲۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۰۰ (UTC)


نظر درود. مقاله نیازمند ویرایش و نگارشی دانشنامه‌ای است. نقل قول و اینکه دیگران چه نظری در مورد ایشان و یا کارهای ایشان دارند باعث ماندگاری مقاله در دانشنامه نیست. Déjà Vu ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۱۳ (UTC)


نظر مدیران محترم با توجه به اینکه این نظر سنجی بسیار طولانی شده ، و هرکدام از دوستان نظری متفاوت دارند لذا لازم میدونم که یکبار دیگر توضیحات تکمیلی رو بدهم و در پایان خواستار شوم که نسبت به بررسی و جمع بندی اقدام لازم بعمل آید .لینک های جدیدی هم به مقاله اضافه شده است که دوستان میتوانند مطالعه فرمایند.از سوی سمینار تخصصی تیاتر پژوهی از ایشان دعوت بعمل آمده است تا به ایراد سخنرانی برای اساتید و دانشجویان بپردازند.(لینک در مقاله) ابتدا نظر بر این بود که این مقاله جنبه رزومه دارد و بایستی گسترش داده شود ، در صورتیکه شما وقتی که مقاله های مربوط به هنرمندان و ورزشکاران در همین ویکیپدیا را مشاهده مینمایید ، تمامی آنها به قول عزیزان جنبه رزومه دارد و حتی لینک هم ندارند پس چرا در مورد اینهمه مقاله هیچگونه سختگیری انجام نشده است ؟؟؟ اگر آنها مورد تایید بوده است پس چرا یکچنین سختگیری در مورد این مقاله بعمل آمده است ؟؟ و اگر آنها هم مورد تایید نیستند پس چرا تایید شده اند و کاندید حذف نشده اند ؟؟ مثال کامبیز دیرباز،ملینا قدیمی،پژمان بازغی،ساناز فلاح فرد و هزاران مقاله ثبت شده در ویکیپدیا. علی الوصف الحال به یاری دوستان ، مقاله را به قول دوستان از جنبه رزومه بودن خارج کردیم و بهبود بخشیدیم ، با بهبود مقاله متهم شدیم به بزرگنمایی کردن ! مجددا به صورت کاملا مستند لینک ها و مصاحبه هارو اضافه نمودیم که متهم به بزرگنمایی کردن نشویم.دوستان بحث سرشناسی و نوآوری را مطرح کردند که واقعا هنوز هم بنده درک نکرده ام که دوستان واقعا مقاله را نخوانده نظر داده اند یا اطلاعات تیاتری بسیار کمی دارند ؟؟ همین تلفیق بازیگر-عروسک-ماسک در نمایش بزرگسال آنقدر اتفاق بزرگ و نوآوری بزرگی بوده است که با استقبال اهالی این رشته و خبرگزاری ها واقع شده است تمامی لینک ها هم در مقاله موجود است ، به واسطه همین امر ایشان آنقدر مورد توجه جامعه هنری قرار گرفته است که با سی سال سن در نخستین سمینار تخصصی تیاتر پژوهی از ایشان دعوت بعمل آمده است که در خصوص تبارشناسی عروسک های نمایشی برای اساتید و دانشجویان این رشته سخنرانی نماید.(لینک ها به مقاله افزوده شده است ) سرشناسی و نوآوری بیشتر از این ؟؟ شما بفرمایید که از اینهمه حجم مقاله تایید شده برای هنرمندان و ورزشکاران کدامیک این شرایط را داشته اند ؟؟ اثبات سرشناسی بیشتر از این ؟ میفرمایید این مقاله توضیحی راجع به ایشان نمیدهد و یا میفرمایید که ملاک نقل قول نیست ، عزیزان بینی و بین الله واقعا مقاله را خوانده اید ؟؟؟ اینهمه توضیح راجع به ایشان و نوآوریشان را ندیده اید ؟؟ اگر در مورد ایشان ننویسیم میشود مقاله بی توضیح و رزومه! بنویسیم میشود بزرگنمایی ! نظر اهالی هنر و رسانه ها و خبرگزاری ها هم که اصن اهمیتی ندارد و ملاک نمیشود ! یعنی اینهمه سنگ اندازی و جبهه گیری برای چیه واقعا ؟؟ اینهمه تشتت آرا ؟؟ در پایان از مدیران محترم خواستارم که با در نظر گرفتن عدل ، انصاف و استاندارد های مقاله در مقایسه با بسیاری از مقالات تایید شده ( که مثال زده شد ) نسبت به تصمیم گیری اقدام فرمایید . با تشکر Arash seagal (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۵۸ (UTC)

مردم بله ای

مردم بله ای (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مردم بله ای» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله چندین بار به‌دلیل نبود مطلبی دال بر اهمیت/سرشناسی حذف شده‌است. بااین‌حال، سازنده بر ساخت دوبارهٔ آن پای می‌فشرد. با خود گفتم فرصت گفتگو در نبح به کاربر داده شود بد ایده‌ای نیست. آرش ۶ اسفند ۱۳۹۶/ ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۱۴ (UTC)

درود. برچسب ادغام به مقاله بله‌ای زده بودم که کاربر محترم آنرا حذف کرده‌است. پیشنهادم ادغام است و برای مقاله مستقل فاقد محتوای لازم است.Poya-P (بحث) ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۲۶ (UTC)

Ebnfazlan بنده با ادغام مقاله مخالفم ، مقاله بله ای فقط مربوط به مردم روستای بله ای است اما مقاله مردم بله ای مربوط به مردم بله ای است که این مردم بجز روستای بله ای در سه روستای دیگر زندگی میکنند. Ebnefazlan (بحث) ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)


Ebnfazlan بنده با حذف مقاله هم مخالفم هستم . به این دلیل که مقاله حاوی مطالبی است جدید که قسمت عمده آن هیچ ربطی به مردم روستای بله ای ندارد بلکه مربوط به مردم بله ای است که در روستا های دیگر زندگی میکنند.Ebnefazlan (بحث) ‏۲۵ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۵۲ (UTC)


سلام خدمت دوستان گرامی آرش و پویا و تشکر از Ebnfazlan. توضیح درباره مقاله "مردم بله ای" و تفاوت آن با مقاله "بله ای" : مقاله "بله ای" مربوط به روستای بله ی است که این روستا در نزدیکی شهر پاوه در استان کرمانشاه قرار دارد،اما مقاله "مردم بله ای" در خصوص تمامی مردم بله ای است که این مردم علاوه بر روستای گفته شده شهر کرکوک عراق نیز میباشند و همچنین این مردم در روستای تخت زنگی کامیاران در کردستان و روستای شانرس در روانسر و در دهستان بازان جوانرود نیز هستند .Pirmojahed (بحث) ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۲۰ (UTC)

 • حذف شود بیشتر متن مقاله درباره یک روستای کوچک است که قبلا مقاله براش ایجاد شده. --دوستدار ایران بزرگ ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۲۱ (UTC)

دوست عزیز (کاربر:Doostdar) متوجه فرمایش بنده نشده اید ؛ مقاله "مردم بله ای" تنها مربوط به مردم "روستای بله ای" نیست بلکه مردم بله ای است که در 5 روستای نامبرده زندگی میکنند و نسب همگی آنها یکی است . Pirmojahed (بحث) ‏۲۶ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۲۶ (UTC)

احسان قدمی

احسان قدمی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «احسان قدمی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی Mardetanha (بحث) ‏۲۸ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۳۹ (UTC)

 • حذف شود اجرا در کشورهای مختلف جزو افتخارات نیست، فعالیت خاصی هم نداشته‌اند.Moderato88 گفتگو ‏۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۵۴ (UTC)

بماند درود ارائه دو مقاله مهم در مورد موسیقی دست آوردی خوبی است. و تقدیر رئیس ایالت پنجاب پاکستان از وی هم ضمیمه استMarykhachii (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۵۳ (UTC)

دبیرستان شهید مدنی

دبیرستان شهید مدنی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«دبیرستان شهید مدنی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی ندارد. تمام منابع غیرقابل دسترس هستند یا منبع نیستند. نامی (بحث) ‏۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۲۵ (UTC)

 • حذف شود سرشناس نیست. Moderato88 گفتگو ‏۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۳۵ (UTC)
 • بماند یکی از برترین مدارس ایران که در المپیادهای جهانی و کنکور سراسری ایران همیشه نتایج درخشانی داشته‌است. منابع هم در مقاله موجودند. این هم منابع که در دسترسند شاید کامپیوتر شما خراب است: 1
این دبیرستان در مسابقات جهانی ریاضی مقام کسب کرده: http://www.iribnews.ir/fa/news/1765177/بازگشت-تیم-تبریز-از-مسابقات-بین-المللی-ریاضی-مسکو
دبیرستان برترین رتبه‌های کنکور سرتاسری را کسب کرده:http://www.iribnews.ir/fa/news/1775549/تجلیل-از-دبیران-و-عوامل-دبیرستان-استعدادهای-درخشان-تبریز-فیلم

--1234 (بحث) ‏۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۰۴ (UTC)

@1234: درسته. باید دوستان نظر بدن که آیا این دو اشاره پوشش گسترده محسوب می‌شه یا نه. البته این‌ها در مقاله نبودن. کامپیوتر من هم سالمه. --نامی (بحث) ‏۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۱۷ (UTC)
 • بماند

ر.ک. http://www.nodet.net/index.php/sampad/history مایک. اکو (بحث) ‏۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۷ (UTC)

@MikeEcho: برای سرشناسی منابع مستقل باید بصورت گسترده به موضوع پرداخته باشن. در وپ:سرشناسی نوشته شده: «مستقل از موضوع یعنی نمی‌توان از محتوایی که توسط افراد وابسته به موضوع تولید شده‌است استفاده کرد» بنابراین تاریخچه‌ای که سازمان استعدادهای درخشان منتشر کرده مستقل محسوب نمی‌شه. --نامی (بحث) ‏۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۵۷ (UTC)

به هرحال این دبیرستان از دیدگاه سازمان ملی پروش استعدادهای درخشان معادل دبیرستان علامه حلی یا شهید اژه ای اصفهان هست و سرشناسی این دبیرستانها از لحاظ سازمانی معادل هست. اگر همه موافق حذف این صفحه‌ها باشند، حذف صفحه شهید مدنی نیز برایم قابل فهم خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنم به جای اصرار بر حذف صفحاتی که اطلاعات مدارس کنونی یا منحل شده را دارند، به تکمیل اطلاعات این مدارس بپردازید. ویکی فارسی پر است از صحفاتی مثل کندی اپلز که احتمال می‌دهم اهمیتشان بسیار کمتر از اهمیت این صفحه باشد.مایک.اکو (بحث) ‏۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۵۳ (UTC)

من بسیار دوست دارم که صفحات کامل بشن. اگر برای دبیرستان شهید مدنی تبریز منابع مستقل پیدا کردید که با ارجاع به اون بشه صفحه رو کامل کرد متشکر می‌شم. اینطوری صفحه رو از خطر حذف هم نجات می‌دید. --نامی (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۱۱ (UTC)
 • حذف شود منابع مقاله مستقل نیستند. در کل پوشش قابل توجهی نمی‌بینم. SlowManifesto (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۲۲ (UTC)

بابک صفوت

بابک صفوت (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «بابک صفوت» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سر شناسی. بیشتر منابع یوتیوپ هستند. Hootandolati(بحث) «جمعه،۱۱ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۰۲:۱۴ (ایران)» ‏۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۴۴ (UTC)

 • بماند سرشناسی دارد. منابع دیگری وجود دارد که نویسنده مقاله میتواند اضافه کند.--Anvar11 گفتگو ‏۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۱۷ (UTC)
 • بماند با سلام و احترام مجدد بماند بهتر است ویلیام علی اللهياری --علی الهیاری ‏۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۴۹ (UTC)
دو بزگواری که نظر به ماندن دارند آیا می توانند منابعی دیگر را اضافه کنند؟؟ و رفرنسی برای سرشناسی ارایه دهند؟ Hootandolati(بحث) «شنبه،۱۲ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۲۲:۱۸ (ایران)» ‏۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۴۸ (UTC)
 • حذف شود سرشناس نیست، فعلاً ویکی‌پدیا عاملی برای سرشناسی ایشان است. UnitedPowersTalk ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۴۳ (UTC)
این و این و این منبع را هم میشود اضافه کرد.--Anvar11 گفتگو ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۲۴ (UTC)

مؤسسه مطالعات دریای خزر

مؤسسه مطالعات دریای خزر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مؤسسه مطالعات دریای خزر» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی. نه دارای رفرنس است و نه موسسه شناخته شده ای می باشد Zoairani (بحث) ‏۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۲۶ (UTC)

پرونده:محمدصادق خاتون‌آبادی.jpg

(نمایش نظرخواهی)

مشابه پرونده:Afarin.jpg. عکاس کیست؟ کی و کجا منتشر شده؟ SlowManifesto (بحث) ‏۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۲۹ (UTC)[[رده:بحث‌های نبح (طبقه‌بندی نشده)|]][[رده:بحث‌های نبح|]]

پرونده اجازه‌نامه و برچسب الگوی مالکیت عمومی دارد و عکس به حدود یک قرن قبل مربوط است. طبق مفاد بندهای الگوی مذکور، حق تکثیر آن بعلت قدمت نگاره به پایان رسیده‌است؛ و با وجود الگوی مناسب، طبق مقررات ویکی نیاز به تبیین مضاعف حق تکثیر نبوده‌است.
جای شگفتی بسیار است. این پرونده از هیچ جهت با پرونده:Afarin.jpg شباهت ندارد. تصویر حاضر متعلق به یکی از علمای بزرگ دینی است که 90 سال پیش درگذشته است، در حالیکه پرونده:Afarin.jpg در هیچ مقاله ای بکار برده نشده و هویت و ماهیت زمانی و شخصیتی آن نامعلوم است. تا کنون در این 8 سال حضور بسیار فعال در ویکی مشاهده نکرده ام که پرونده ای که مالکیت عمومی دارد و حق تکثیر آن بجهت قدمت زیاد منقضی شده است، را خواسته باشند بعلت نامعلوم بودن عکاس و زمان دقیق آن حذف نمایند. پرونده ها برای ابقاء کافیست اجازه نامه و منبع مناسب داشته باشد و در این فرض قدیمی بودن آن کفایت می کند. اینگونه برخوردها بجای پیگیری کار مفید و بجا در ویکی فقط وقت و سرمایه کاربران را هدر می دهد. امیدوارم مدیران گرامی برای فیصله اینگونه اقدامات نالازم چاره اساسی بیاندیشند. با احترام. -- Hamedvahid (بحث) ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۲۱ (UTC)
باید دید سال فوت این آقا (۱۳۴۸ قمری) به سال شمسی چه سالی می‌شود، بعد می توان قضاوت کرد آیا فرضاً پنجاه سال از مرگ طرف گذشته یا نه که شامل قانون مالکیت عمومی در ایران بشود یا نه. به نظر من این فرد اون قدر قدیمی هست که عکسش شامل قانون بشود. --Bazom (بحث) ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۲۹ (UTC)
 • بماند هدف حق تکثیر احترام به فرصت های تجاری هستش و این عکس با این قطع و قدمت حتی اگه عکاسش مشخص نباشه باز بطور منطقی هیچ نوع حقی از هیچ فرصت تجاری ضایع نمیکنه. خیلی دقیق مشخصه که فقط برای اهداف دانشنامه و به شکل منصفانه استفاده شده. وقتی منبع عکس باید موضوع بحث باشه که احتمال بدیم داره حق یک خبرگزاری یا عکاس حرفه ای ضایع میشه. واقعا عکسی با این قدمت ممکنه برای یک خبرگزاری یا عکاس حرفه ای زنده باشه؟ فرصت تجاری با بارگزاری این عکس ضایع میشه؟ من که فکر نمیکنم. فرهنگ2016 (بحث) ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۴۹ (UTC)
اگر استفاده‌ی منصفانه است باید مجوزش عوض شود. اگر آزاد است باید در انبار بارگذاری شود نه در این‌جا «توجه داشته باشید که: ویکی‌پدیا یک وبگاه آینه یا انباری برای پیوندها، تصاویر و پرونده‌های صوتی-تصویری نیست!» این را کاربر پس از ۸ سال فعالیت باید بداند. SlowManifesto (بحث) ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۲۸ (UTC)
انتقال به ویکی انبار طبق همان الگو، یک الزام نیست بلکه یک توصیه است، در حالیکه مقاله مربوطه بعید است در دیگر ویکی ها ایجاد شود. پس اینطور است در بارگزاری پرونده در ویکی فا تخته شود. ضمنا دوست ندارم بیشتر از این از ویکی و مقررات درهم بر هم اون بدانم، همان مقدار که ضروری بوده و هست و به کارم می آید کفایت می کند. ما برای کار علمی فرهنگی در ویکی فعال هستیم نه برای از بر کردن قوانین جسته گریخته و بعضا بدون جهت. اگر تو این مدت جسارت به خرج نمی دادیم و در قوانین و مقررات بدون کاربرد گیر کرده بودیم 1600 مقاله که هیچ یک مقاله را هم نمی توانستیم بسازیم. بنده بیشتر از این نمی دانم و دوست ندارم بدانم. هر کاری بر سر این عکس و امثال اون دوست دارید بیاورید. ولی باز هم همینقدر می دانم که اگر توصیه شده تصویری مناسبه به انبار منتقل بشه این مجوز برچسب حذف نیست. اتفاقا خودش برچسب مناسب داره، این یکی رو می دونم و بارها با اون برخورد کرده ام تا حال بعضی تصاویر رو که بارگزاری کرده بودم توسط کاربرانی فهیم به انبار منتقل شده بود. به هر حال اگر لحن کمی تند شده ببخشایید منظوری در کار نیست فقط حرارت بحث است و بنده بددخواه هیچ بزرگواری نیستم. شاید بعضی کاربران با سابقه (البته فقط سابقه زمانی) مانند بنده کمی گردن فراز باشیم یا بعلت شلوغی دور و برمون سرمونو بالاتر می گیریم. باز هم ببخشائید. -- Hamedvahid (بحث) ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۵۳ (UTC)
درسته با توجه به قدمت تصویر با همین مجوز هم میتونه به انبار منتقل کنه یا مجوزش رو تغییر بده و همینجا منصفانه استفاده کنه. بنظرم با یه بحث مختصر با کاربر بارگزار کننده تصویر همه این مسائل حل میشد و همچین تصویری با این قدمت دیگه نباید برای نظرخواهی حذف کاندید میشد. فرهنگ2016 (بحث) ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۲۹ (UTC)

پرونده:Farnaz.jpg

(نمایش نظرخواهی)

(اگر تصویر شخص مشهوری نیست) نادانشنامه‌ای SlowManifesto (بحث) ‏۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۳۷ (UTC)[[رده:بحث‌های نبح (طبقه‌بندی نشده)|]][[رده:بحث‌های نبح|]]

طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زماندار، بررسی سرشناسی — Mahdi 28 ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۵۴ (UTC)


بماند حائز سرشناسی به دلیل سرشناسی نویسنده است. البته لحن مقاله نیازمند اصلاح و بازنگری است. Moderato88 گفتگو ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۱۰ (UTC)

بماند به دلیل سرشناسی نویسنده.--Anvar11 گفتگو ‏۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۲۸ (UTC)

بماند به دلیل سرشناسی نویسنده.--عـموبـذ‍ر‍ی(☎) ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۷:۳۸ (UTC)

نکته: سرشناسی نویسنده هم شد دلیل برای ماندن برای نمونه ویکتور هوگو هم مشهور بود قرار نیست هر چی نوشته بود درباره شان مقاله ساخته شود — پیام امضانشدهٔ قبلی را Modern Sciences (بحث • مشارکت‌ها) نوشته‌است.

بند ۵ معیار سرشناسی کتاب می گوید سرشناسی قابل قبول است وقتی که نویسندهٔ کتاب به طور خارق العاده‌ای سرشناس است و مجموعه آثار او به طور متداول توسط متخصصان علمی یا ادبی مورد تحلیل قرار می‌گیرد.--Anvar11 گفتگو ‏۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۰۱ (UTC)

رضا حیدری (بازیگر)

رضا حیدری (بازیگر) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «رضا حیدری (بازیگر)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی NameGame (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۲۷ (UTC)

محمد حسین توتونچیان

محمد حسین توتونچیان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمد حسین توتونچیان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فاقد سرشناسی NameGame (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۳۱ (UTC)

 • حذف شود سرشناس نیست + تبلیغی است. مهرنگار (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۲:۱۹ (UTC)

آردین

آردین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آردین» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۳۴ (UTC)

فهرست مهمانان برنامه دورهمی

فهرست مهمانان برنامه دورهمی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«فهرست مهمانان برنامه دورهمی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

در ۲۳ فوریهٔ ۲۰۱۸، در این ویرایش توسط SlowManifesto نامزد حذف زمان‌دار شده‌بود، و در ۶ مارس ۲۰۱۸، در این ویرایش توسط Behnam N نویسنده برچسب حذف زمان‌دارد برداشته‌شد. NameGame (بحث) ‏۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۳۲ (UTC)

 • ادغام شود در دورهمی. --SunfyreT ‏۸ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۲۱ (UTC)
 • ادغام شود در دورهمی. --MohamadReza(بحث) ‏۸ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۴۹ (UTC)
 • ادغام شود برای داشتن مقاله مجزا سرشناسی نداره. --دوستدار ایران بزرگ ‏۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۴۴ (UTC)
 • بماند جا نیست در مقاله فهرست به این درازی قرار داده شود. مقاله از ریخت می‌افتد. فهرست را برای همین گذاشته‌اند که شخص علاقمند بهشان مراجعه کند. نمونه‌های مشابهش هم وجود دارد مثلاً فهرست قسمت‌های لیت شو کولبر--1234 (بحث) ‏۱۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۱۸ (UTC)
 • @Sicaspi: فهرست در حال حاضر بی دلیل حجیم است، تصاویر از آن حذف شوند و چند ستونه شود فضای زیادی اشغال نمی‌کند. Moderato88 گفتگو ‏۱۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۳۸ (UTC)
 • ادغام شود در دورهمی. --Mani9 ‏۲۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۱۷ (UTC)

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان

طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۸ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۴۹ (UTC)

رو همون دکمه سرچ گوگل میزدی ۱.۵ میلیون نتیجه بهت میداد که فکر کنم بس باسه نیست ؟ Khobi1396 (بحث) ‏۸ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۲ (UTC)

 • بماند طرح مشهور و پرسروصدایی است و در رسانه‌ها پوشش مستقل فراوانی داردarfar (گفتگو) جمعه،۱۸ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۰۹:۳۴ (ایران) ‏۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۰۴ (UTC)
 • حذف شود این نوشتار یک تحقیق دست اول و گلچین شده استMSes T / C ‏۱۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۱۶ (UTC)
 • بماند پوشش مستقل فراوانی دارد اگر متن اشکال دارد اصلاح شود نه حذف--1234 (بحث) ‏۱۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۲۳ (UTC)

گلاب زهرا

گلاب زهرا (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «گلاب زهرا» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی. مقاله از بالا تا پایین تبلیغ بود. :)امیرΣυζήτηση ‏۱۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۱۷ (UTC)

بماند: از آنجاییکه با سابقه فکری شما تاحدودی آشنا هستم لازم می‌دانم چند نکته را یادآوری کنم. بنیان‌گذار این کارخانه تا آنجایی که می‌دانم نه مذهبی بوده و نه طرفدار جمهوری اسلامی. بلکه حتی بعد از انقلاب یک سال را در اوین گذرانده‌است. آدمهای با طرز فکر متفاوت و متضاد خود را تحمل کرده تا ایران و ایرانی وضعش بهتر شود. امیدوارم من و شما هم مثل او شویم. به هر حال این مقدمه را گفتم که بگویم وقتی موضوع مقاله در چندین منبع مستقل آمده‌است مشکل سرشناسی وجود ندارد. اگر لحنش تبلیغی است باید برچسب لحن بزنید نه اینکه نامزد حذف کنید. به عنوان حسن ختام بندی از رهنمود سرشناسی ویکی‌پدیا مربوط به سازمانها را اینجا می‌نویسم که موضوع مقاله حتی با وجود حذفیات شما واجد آن است:

«یک دلیل قوی برای سرشناسی عبارت است از مدرکی دال بر پوشش قابل توجه به وسیله رسانه‌های بین‌المللی، ملی یا حداقل منطقه‌ای. … حداقل یک منبع منطقه‌ای، ایالتی، استانی، ملی یا بین‌المللی ضروری است.»

--Kazemita1 (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۰۱ (UTC)

 • بماند می‌تواند بماند چون پوشش منابع دارد، فقط بایستی از حالت تبلیغی خارج شود. --Anvar11 گفتگو ‏۱۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۳۲ (UTC)
 • ممتنع کاملاً حالت تبلیغ گونه و معرفی تبلیغی دارد، مثل این است که برای رب تبرک یک مقاله بزنیم. به هر حال نظر بنده این است که در صورتی که امکان بهبود مقاله وجود دارد، انجام شود و در غیر اینصورت حذف شود. Sorou6sh (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۵۲ (UTC)
 • بماند دارای سرشناسی است ولی نیاز به بهبود لحن و بازنویسی و تکمیل منابع داردZoairani (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۲۹ (UTC)

شیما منفرد

شیما منفرد (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شیما منفرد» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی محرز نیست و ایشان فقط همسر جناب کاهانی است و ایشان هم کارهایشان را به وی سپرده Mardetanha (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۱۹ (UTC)

 • بماند این فرد یکی از تدوین‌گران سینمای ایران هستند، فرقی ندارد همسر چه کسی باشند. --Kasir بحث ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۵۸ (UTC)
 • هیچ منبعی راجع به ایشان نیست. چطور ایشان را سرشناس میدانید ؟ Mardetanha (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۲۱ (UTC)

قدس-نیرو

قدس-نیرو (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «قدس-نیرو» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

NameGame (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۱۴ (UTC)

سریعا طبق وپ برف حذف گردد تمام مقالاتی که با اسامی مختلف برای ایجاد این مقاله استفاده شده است بی پایان در برابر ایجاد دوباره محافظت گردد مخصوصا عناوین مقالاتی که حاوی دو کلمه قدس نیرو است توسط پالایه دربرابر ایجاد جلوگیری گردد MSes T / C ‏۱۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۲۸ (UTC) Hasanvand (بحث) ‏۱۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۱۱ (UTC)

سهراب سیرت

سهراب سیرت (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سهراب سیرت» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی ‎محمدحسین ‏۱۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۲۶ (UTC)

 • بماند سهراب سیرت از شاعران شناخته‌شدۀ افغانستان است و نباید صفحه اش حذف شود. Royasaberzada (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۱ (UTC)
  بماند نظر من این است که این صفحه لغو نشود Sheekeba123 (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۱۰ (UTC)
  بماند صفحه سهراب سیرت در ویکی پدیا باقی بماند. RabiaNasimi (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۰۰ (UTC)
  بماند سهراب سیرت شاعر و روزنامه‌نگاری مطرح در افغانستان است و این صفحه اش نباید حذف شود. Zaraafatkhan (بحث) ‏۱۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۳۳ (UTC)
  بماند (س مزاري (بحث) ‏۱۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۵۰ (UTC))
  حساب‌های ایجادشده برای نظرخواهی ‎محمدحسین ‏۱۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۵۶ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی، (با معیارهای ویکی پدیایی) احراز نمی شود.--Anvar11 گفتگو ‏۱۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۱۴ (UTC)
  بماند شناخته شده استZoairani (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۲۳ (UTC)
  حذف شود فاقد معیارهای سرشناسی است، ضمن اینکه رأی های داده شده در ابتدای نظرخواهی مشکوک هستند.Moderato88 گفتگو ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۲۹ (UTC)

خانه طراحان انقلاب اسلامی

خانه طراحان انقلاب اسلامی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «خانه طراحان انقلاب اسلامی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی NightD ‏۱۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۵۲ (UTC)

پادگان خاتمی یزد

پادگان خاتمی یزد (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پادگان خاتمی یزد» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی ندارد NameGame (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۳۴ (UTC)

 • حذف شود بنده جست و جو کردم و مستنداتی از سرشناسی و شهرت این پادگان نظامی رو نیافتم.محتوا هم در حد گوگل ارث بود و بیشتر می تواند در سرویس های از قبیل گوگل ارث مورد استفاده قرارگیرد تا دانشنامه. Sorou6sh (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۷ (UTC)
 • بماندبا تشکر از بزرگواری که بحث حذف این مقاله را مطرح ساختند، معمولا استدلال های دوستان در بحث سرشناسی، اطلاعات شخصی افراد هست. بسیاری از مکان ها و شخصیت ها مشهور هستند ولی چون در تخصص و یا شناخت افراد دیگر نیستند، از ظن آنان ناشناخته می نمایند. کافی است شما در گوگل ترندز، به واژه پادگان خاتمی یزد توجه کنید و آن را با واژه هایی چون پادگان دوکوهه و پادگان الله اکبر که جزء مقاله های تثبیت شده هستند مقایسه کنید. قاعدتاً با بنده هم نظر می شوید که خاتمی یزد، معروفتر از این دو و خیلی از مقاله های دیگر از نظر جستجو در گوگل می باشد و این دلیل کافی برای شهیر بودن آن است. Nazeri (بحث) ‏۲۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۰۰ (UTC)

مرتضی مرادپور

مرتضی مرادپور (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مرتضی مرادپور» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی ویکی‌پدیای محرز نیست Mardetanha (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۱۴ (UTC)

 • بماند هرچند مقاله نیازمند گسترش و بروزرسانی است و جای نظرات مخالف خالیست اما به‌نطرم سرشناسی کافی دارد. ارادت. --Farzan44 (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۷:۱۲ (UTC)
 • حذف شود وی هیچ‌کاره است، اصلا به چه دلیل برای این فرد مقاله درست شده؟ مقاله در سال ۲۰۱۶ باید به دلیل عدم سرشناسی و اهمیت حذف سریع میشده. Kasir بحث ‏۱۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۱۲ (UTC)
 • بماند یک فعال سیاسی/مدنی است که به دلیل فعالیت هایش زندان رفته و دست به اعتصاب غذا زده و همین بازخورد زیادی در رسانه های برون مرزی داشته، ضمن آنکه پوشش منابع معتبری در نوشتار دیده میشود که همین مورد یکی از رهنمودهای سرشناسی را احراز میکند. کامران ‏۱۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۱۲ (UTC)
 • می‌شود پوشش منابع معتبر را نشان دهید ؟‌ Mardetanha (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۱۳ (UTC)
من از رادیو فردا/هرانا/زمانه و سایت کلمه چند منبع قرار دادم، میشود گفت اینها هم دارای اعتبار هستند.کامران ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۲۱ (UTC)
آنها نام هرکسی را که به زندان برود ذکر می‌کنند، با توجه شرایط این روزها خیلی هم به زندان می‌رود، باید چیزی بالاتر از ذکر شدن نام باشد که ایشان را بین زندانیان متمایز کند Mardetanha (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۴۹ (UTC)
بله ممکن است خیلی‌ها به زندان بروند و چند روز بعد با قید وثیقه آزاد بشوند. مثل همین دختران خیابان انقلاب؛ ولی ایشان سه سال در زندان بوده و همین اعتصاب غذای ۶۵ روزه ایشان کلی در رسانه‌ها بازتاب داشته که البته فراتر از یک نام بوده‌است. --کامران ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۰:۰۰ (UTC)
 • نظر بنظرم افرادی که تنها مورد پوشش یک اتفاق قرار گرفتن و بعد از این رویداد دیگه پوششی نداشتن سرشناسی ندارن چون پوشش غیرمستمر یک رویداد باعث سرشناسی نیست مگزر اینکه این پوشش شامل بندهای خاصی مثل نقد آثار، جوایز، پست سیاسی و غیره باشه. بنظرم این برداشت از قوانین سرشناسی که هر کس مورد پوشش رسانه ها قرار گرفت پس سرشناس است اشتباست. در مواردی قوانین سرشناسی دقیقا اشاره کرده که پوشش های رسانه ای گذرا یا غیرعمیق و جزیی باعث سرشناسی نیست. فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۰۳ (UTC)
قرار نیست که فلانی تا ابد در زندان باشد--- کامران ‏۲۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۱:۵۱ (UTC)
صحبت بر سر طول مدت زندان که نیست. اصلا سرشناسی ربطی به این جزییات نداره. صحبت بر سر اینه که دلیل پوشش چیه؟ مثلا اگر دلیل پوشش وپ:خلاق باشه باید منابع معتبر کافی به نقد آثار بپردازند. اگر دلیل وپ:سیاست باشه باید پست سیاسی به اندازه ای برجسته باشه که شامل قوانین وپ:سیاست بشه. اگه دلیل وپ:استاد باشه باز باید شرایط این قوانین رو داشته باشه. حالا این موضوع هم سرشناسی بخاطر یک رویداده پس باید شرایط وپ:رویداد رو داشته باشه. اغلب این مقالات که فقط بخاطر یک رویداد گذرا مورد پوشش قرار گرفتن بدون توجه به اینکه شرایط وپ:رویداد رو دارن یا نه ماندگار شدن اما در بلند مدت جستجو کنی میبینی دیگه هیچ نوع پوششی ندارن. ولی چون کاربران تصور میکنن فقط یک پوشش محدود بخاطر یک رویداد باعث سرشناسیه این مقالات همچنان ماندگار شدن. اگر فرد به اندازه کافی سرشناس باشه نیاز نیست که حتما بخاطر زندان مورد پوشش قرار بگیره که شما میگی "قرار نیست که فلانی تا ابد در زندان باشد". میتونه بخاطر فعالیتهاش همچنان مورد پوشش باشه مثل خیلی از افرادی که زمانی در زندان بودن و مورد پوشش قرار گرفتن اما همچنان به دلیل فعالیتهایی که بخاطرش سرشناس شدن همچنان منابع جدید دربارشون پیدا کرد. مهم اینه که به هر دلیلی که سرشناس هستن برای این سرشناسی منابع معتبر مستقل ثانویه دربارشون پیدا بشه. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۵۰ (UTC)
کدام فعالیت ها همکار گرامی؟اصلآ مگر در کشور می توانیم کار سیاسی (آزادانه انجام دهیم) آنهایی هم که انجام دادند همه به زندان رفتند. دلیل پوشش می تواند هر چیزی باشد. مثلآ اعتصاب غذای 65 روزه ایشان باشد. حتمآ که نباید تا ابد پوشش خبری ادامه دار باشد تا سرشناسی احراز شود. وقتی منابع خبری دارای اعتبار هستند و این پوشش خبری در دوره خودش (اعتصاب عذای ایشان) تداوم داشته، اصلآ این بحث ارتباطی به وپ:خلاق و وپ:سیاست ندارد.کامران ‏۲۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۴:۵۱ (UTC)
متوجه منظورم نشدی. وپ:خلاق و وپ:سیاست رو مثال زدم که بگم سرشناسی قوانین متفاوت و خاصی داره و نگفتم این قوانین مربوط به این موضوعه. گفتم هر دلیل پوششی به یک دسته از این قوانین مربوط میشه. اما پیشنهاد میکنم با دقت تمام موارد قوانین وپ:رویداد و وپ:یک رویداد رو بخونی چون توی این قوانین توضیح داده که پوشش خبری به دلیل یک رویداد، الزاما دلیل سرشناسی نیست و اولا که پوشش حتما باید گسترده و عمیق باشه. دوما این پوشش مستمر بوده یا گذرا. یا گوناگونی منابع که میتونه نشانه مهمی برای سرشناسی باشه. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۵:۳۹ (UTC)

سید محمدعلی ایازی

سید محمدعلی ایازی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل:«سید محمدعلی ایازی»خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی SlowManifesto (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۰۲ (UTC)

سید محمدعلی ایازی برای هر کسی که با علوم حوزوی و به ویژه علوم قرآنی سر و کار داشته باشد آشناست؛ نه تنها چون در این زمینه فعال است، بلکه چون صاحب نظر و آراء بدیع است؛ اما به دلیل اینکه اهل حاشیه نیست نامش در رسانه‌ها کمتر می‌آید. از طرف دیگر چون وی معیارهای سرشناسی عمومی و دانشگاهی را احراز کرده‌است، اصلاً نامزد حذف کردن صفحهٔ وی نادرست است. --Bruno (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۲۰ (UTC)
فهرستی از آثار وی و آثار مربوط به وی در نورمگز آمده‌است. --Bruno (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۲۴ (UTC)
باید برای اثبات سرشناسی (برای هیئت علمی) باید بیشتر از لیست مقالات نورمگز، ارائه کنید. چون خیلی‌ها مقاله هم داشتند ولی سرشناسی شان نشد و حذف شدند. --Bazom (بحث) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۵۰ (UTC)

--1234 (بحث) ‏۱۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۰۸ (UTC)

 • بماند حائز بند 2 وپ:خلاق به همراه پوشش خبری منابع معتبر است. Moderato88 گفتگو ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۲۳ (UTC)
 • بماند پیشتر دلیل نظرم را داده‌ام که وی معیارهای سرشناسی عمومی و دانشگاهی را احراز کرده‌است؛ با نوشتن بیش از ۱۵ جلد کتاب و چندین و چند مقاله و توجه رسانه‌های معتبر به وی. --Bruno (بحث) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۳:۵۲ (UTC)
 • بماند ایازی شناخته شده است. در علوم انسانی و موارد مربوط به دین دارای سرشناسی هستند Hootandolati(بحث) «سه‌شنبه،۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۱۱:۵۲ (ایران)» ‏۲۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۲۲ (UTC)

پرونده:Babyfeed.jpg

(نمایش نظرخواهی)

https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Possibly_unfree_files/2013_May_14#File:Children_Mayon.jpg

SlowManifesto (بحث) ‏۱۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۲۳ (UTC)[[رده:بحث‌های نبح (طبقه‌بندی نشده)|]][[رده:بحث‌های نبح|]]

پایدار (گروه موسیقی)

پایدار (گروه موسیقی) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پایدار (گروه موسیقی)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی ارادتمند -- جواد|بحث (۲۵ اسفند ۱۳۹۶ -- ۰۱:۱۰) ‏۱۵ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۴۰ (UTC)

 • بماند طبق قوانین موجود حائز بند 6 وپ:گروه موسیقی می‌باشد. البته اگر عرفان را که صفحه در ویکیپدیا دارد سرشناس بدانیم.Moderato88 گفتگو ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۵۶ (UTC)
 • حذف شود عرفان خواننده بسیار سرشناسی است. موافق با کاربر:Morez88. مشکل اصلی مقاله اینست که هیچ منبع معتبری ندارد. -- NameGame (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۲۳ (UTC)
 • بماند هرچند مقاله مشکلات بسیاری دارد اما عدم سرشناسی یکی از آن‌ها نیست. مشکلات مقاله مربوط به نداشتن منابع است که حتما باید برطرف بشود. مهراد پیام! ۱ فروردین ‏۲۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۱۹ (UTC)
 • حذف شود در نوشتار منبع قابل اعتمادی نیست. کامران ‏۲۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۱۸ (UTC)

سیده بدری خامنه‌ای

سیده بدری خامنه‌ای (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سیده بدری خامنه‌ای» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی Behzad39 (بحث) ‏۱۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۳۴ (UTC)

سید مصطفی خامنه‌ای

سید مصطفی خامنه‌ای (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سید مصطفی خامنه‌ای» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی SlowManifesto (بحث) ‏۱۶ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۳۹ (UTC)

امین حبیبی

امین حبیبی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «امین حبیبی (دوم)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نبود منابع معتبر برای تأیید سرشناسی زندگی‌نامه زندگان NameGame (بحث) ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۵۸ (UTC)

حذف شود منبعی برای ادعای جوایز دریافت شده ارائه ننموده و به این ترتیب هیچ یک از شرایط وپ:موسیقی را ندارد. Moderato88 گفتگو ‏۱۷ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۴۲ (UTC)

حذف شود ضمن اینکه توجه شود: نخست اینکه باید حذف سریع میشد و نه اینکه دوباره به نبح بیاید. دوم اینکه برای داشتن صفحه ابتدا باید بصورت زیر صفحه ایجاد کننده ایجاد بشود سپس برای داشتن صفحه رای گیری شود. ( بعید می دانم مطلب یا منبع جدیدی برای موضوع ارایه کرده باشند)Hootandolati(بحث) «سه‌شنبه،۲۹ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۱۱:۵۱ (ایران)» ‏۲۰ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۲۱ (UTC)

کامل احمد نژاد

کامل احمد نژاد (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «کامل احمد نژاد» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SlowManifesto (بحث) ‏۱۸ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۲۲ (UTC)

جلال حسینی

جلال حسینی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «جلال حسینی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۱:۲۸ (UTC)

 • حذف شود در نوشتار منابعی نیست و با سرچ کردن در گوگل هم اثری از ایشان نیست.کامران ‏۲۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۹:۱۷ (UTC)

لیلا عبداللهی

لیلا عبداللهی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «لیلا عبداللهی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۵۲ (UTC)

 • نظر در متن آمده برنده جایزه برترین طراح جوان جواهر در بریتانیا شده. من در منبع ندیدم چنین موردی را، کامران ‏۲۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۳۴ (UTC)
She was most notably named Jewellery Designer of the Year at the UK Jewellery Awards 2012
SlowManifesto (بحث) ‏۲۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۲:۵۶ (UTC)

استفاده از جواهراتش در بفتای ۲۰۱۴ SlowManifesto (بحث) ‏۲۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۳:۰۳ (UTC)

پولات جان

پولات جان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پولات جان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۵:۵۷ (UTC)

بر فرس تندرو

بر فرس تندرو (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «بر فرس تندرو» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نبود منابع کافی برای سرشناسی یاماها۵ / ب ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۲۷ (UTC)

مخزن‌الدرر

مخزن‌الدرر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مخزن‌الدرر» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی کتاب مشکوک است. مطلبی در نقد یا بررسی کتاب یافت نکردم. مهدی صفار ۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۱۲:۰۱ (ایران) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۳۱ (UTC)

رده:خاندان مرتضوی

(ویرایش | [[بحث:رده:خاندان مرتضوی|بحث]] | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «رده:خاندان مرتضوی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر چنین خاندانی اصلا وجود دارد؟

1234 (بحث) ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۲۷ (UTC)

 • حذف شود من که نتونستم منبعی برای این رده پیدا کتنم و بنظرم باید تحقیق دست اول باشه و حتی بنظر نمیاد این افراد جز نام خانوادگی مشابه هیچ نوع نسبت خاندانی و حتی نزدیکی جغرافیایی باهم داشته باشند. فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۱ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۱۲ (UTC)
 • حذف شود در توضیح رده: «این رده شامل افرادی می‏شود که به نحوی خود را به زین العابدین منتسب می‏دانند» در کدام مقاله این افراد خود را به زین‌العابدین منتسب دانسته‌اند؟ هیچ‌کدام. اگر بر فرض منتسب بدانند، خاندان می‌شوند؟ خیر. در این رده فقط حسن سید است؛ سعید و هومن و منوچهر سید نیستند، پس هر مرتضوی لزوماً سید نیست. رتور (بحث) ‏۲۲ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۲۱:۵۱ (UTC)

مهرزاد دانش

مهرزاد دانش (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مهرزاد دانش» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی Hootandolati(بحث) «دوشنبه،۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۲۳:۲۲ (ایران)» ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۵۲ (UTC)

سید حسن مرتضوی لنگرودی

سید حسن مرتضوی لنگرودی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سید حسن مرتضوی لنگرودی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی Hootandolati(بحث) «دوشنبه،۲۸ اسفند ۱۳۹۶، ساعت ۲۳:۲۸ (ایران)» ‏۱۹ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۵۸ (UTC)

مهدی خوش‌قدم

مهدی خوش‌قدم (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مهدی خوش‌قدم» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی مهراد پیام! ۳ فروردین ‏۲۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۰۵ (UTC)

 • نظر من لزوما موفق حذف صفحه نیستم اما با جست‌وجو در گوگل بیشتر از ۳ صفحه که در این مورد باشد ندیدم که مفصل‌ترین آنان این[۱] است. در صورتی که نظرات بر نگه‌داری این مقاله بود، این صفحه را با اطلاعات موجود تکمیل خواهم کرد. مهراد پیام! ۳ فروردین ‏۲۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۳:۱۰ (UTC)
 • نظر اگر در تیم ملی بوده اند، میتواند مقاله بماند.--Anvar11 گفتگو ‏۲۳ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۱۶:۵۵ (UTC)

فهرست شاعران فارسی‌گوی معاصر افغانستان

فهرست شاعران فارسی‌گوی معاصر افغانستان (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فهرست شاعران فارسی‌گوی معاصر افغانستان» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

از میان این همه نام، فقط دوازده پیوند موجود است. فهرستی سرشار از نام‌های ناموجود. مهرنگار (بحث) ‏۲۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۰:۵۳ (UTC)

سینما مهتاب (شیراز)

سینما مهتاب (شیراز) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سینما مهتاب (شیراز)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی SunfyreT ‏۲۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۶:۵۰ (UTC)

دواتگری

دواتگری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «دواتگری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بدون منبع NameGame (بحث) ‏۲۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۰۲ (UTC)

 • ادغام شود پس از زدودن پیوند تبلیغی و ویکی‌سازی، در مقاله مسگری ادغام شود.--Anvar11 گفتگو ‏۲۴ مارس ۲۰۱۸، ساعت ۰۸:۳۷ (UTC)
 1. «همشهری استان ها | زندگی هندبالی دو قهرمان». ostani.hamshahrilinks.org. بازبینی‌شده در 2018-03-23.