ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ویکی‌پدیا:نبح)
پرش به ناوبری پرش به جستجو

برای بررسی موارد بایگانی‌شده به ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/بایگانی مراجعه کنید.

برای اضافه کردن یک مورد جدید، اینجا کلیک کنید.(نیاز به راهنمایی؟)

I قبل از نظرخواهی برای حذف
 1. حتماً سیاست حذف، سیاست حذف سریع و دلایل نامناسب برای حذف را بخوانید. بعضی صفحات ترجیحاً به جای حذف باید گسترش داده شوند.
 2. صفحه بحث مقاله را بخوانید، شاید دلایلی وجود داشته باشد که باید یا نباید حذف شود. اگر قبلاً نامزد شده بود، مطمئن شوید که درخواستتان صحیح باشد.
 3. اگر بیم اثبات‌پذیری یا سرشناسی می رود، مطمئن شوید که هیج منبعی وجود ندارد.
 4. پیوندهای به این صفحه را چک کنید و ببینید چه مقدار این صفحه در ویکی‌پدیا استفاده شده و به آن پیوند داده شده است.
 5. پیوند بین زبان‌ها را چک کنید، شاید اطلاعات بیشتری از مقاله وجود داشته باشد.
 6. خود را با سرشناسی، منابع معتبر و ویکی‌پدیا چه چیزی نیست آشنا کنید، و برای مقالات شامل فهرست رده‌ها، فهرست‌ها و الگوهای ناوبری را بخوانید.
 7. اگر مشکل یک مقاله با ویرایش های معمولی قابل حل باشد، این مقاله نامزد مناسبی برای حذف نیست.
 8. مطمئن شوید که مقاله شامل معیارهای حذف سریع نیست.
II روش
 • {{جا:‎پیشنهاد حذف}} را در متن مقاله کپی کنید.
 • در جعبه زیر به جای «نام صفحه» نام صفحه موردنظر را بنویسید سپس دکمه را بفشارید و سپس موارد درخواستی را بنویسید

III در هنگام نظرخواهی
 • نزاکت را رعایت کنید و نظر دیگران را دستکاری نکنید (مگر برای حذف توهین، طبق وپ:نزاکت)
 • در این صفحه به مانند سایر صفحات می‌بایست سیاست های زندگی‌نامه زندگان رعایت شود و با متخلفین از این سیاست‌ برخورد می‌شود.
 • توجه کنید اینجا نظرخواهی برای حذف است و نه رای‌گیری برای حذف، پس از دادن رای خالی و بدون توضیح خودداری کنید. رای‌های بدون توضیح به منزله ممتنع خواهند بود و در اجماع تأثیری نخواهند داشت.
 • در صورتی که موافق ماندن یک مقاله در ویکی‌پدیای فارسی هستید از الگوی {{بماند}} ( بماند ) و در صورتی که نظرتان بر حذف مقاله است از الگوی {{حذف}} ( حذف شود ) و چنانچه نظرتان فقط برای ادای توضیحات است از '''توضیح:''' در ابتدای جمله خود استفاده نمائید.
 • دلایل نامناسب برای حذف را بخوانید.
IV پس از پایان نظرخواهی
 • از دستکاری بحث بایگانی شده خودداری کنید. در صورت داشتن اعتراض، اولین کاری که باید بکنید آن است که با مدیری که صفحهٔ مورد نظر را حذف کرده از طریق صفحهٔ بحث کاربری‌اش تماس بگیرید و توضیحات خود را به او ارائه کنید.
 • اگر علی‌رغم مراجعه به مدیر حذف‌کننده به نتیجه نرسیدید، آن را در تابلوی اعلانات مدیران مطرح کنید.
 • در صورتی که در زدن برچسب پیشنهاد حذف افراط کنید ممکن است از زدن برچسب منع شوید.

محتویات


ایل عثمانوند

ایل عثمانوند (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ایل عثمانوند» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

نیازمند بررسی سرشناسی MSes T / C ‏۲۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۲۶ (UTC)

 • حذف شود اشاره شود در دهستان عثمانوند کفایت می کند. خاچی ‏۲۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۱۸ (UTC)
 • حذف شود مدارک و مستنداتش برای سرشناسی مستقل کافی نیست لذا در مردم لک بیاید Mahdi Mousavi (بحث) ‏۲۳ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۴۹ (UTC)
 • بماند سرشناسی آن محرز است. تعجب می کنم چطور این مقاله را به بخش نظرخواهی آورده اند! یکی از بزرگترین و مشهورترین ایلات قوم لک در شهرستان کرمانشاه است. آگران گفتگو ‏۲۴ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۲:۰۴ (UTC)
 • بماند یکی از ایلات بزرگ قوم لک می‌باشد و معیارهای‌ سرشناسی را دارد کوروش تهرانی (بحث) ‏۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۴۷ (UTC)
  @آگران و کوروش تهرانی: ✓ درود، اگر مدارکی ارائه دهید من آمادگی تغییر نظرم را دارم. با احترام Mahdi Mousavi (بحث) ‏۳ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۲:۰۰ (UTC)
 • بهتر است همانطور که جناب موسوی گفتند، مدارک معتبر و موثق برای احراز سرشناسی (بزرگترین و مشهورترین ایلات قوم لک در شهرستان کرمانشاه) ارائه شود. با این چنین منابعی و وضعیت فعلی مقاله، نظر من، حذف مقاله است. با مهر -- ImanFakhriTalk ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۵۵ (UTC)
 • درود. چند منبع به مقاله اضافه کردم. منبع معتبر برای نظر بنده تعریف این ایل در لغت‌نامه دهخدا است.
«لغت‌نامه دهخدا: عثمانوند. [ ع ُ مان ْ وَ ] (اِخ ) یکی از ایل های کرد ایران . (جغرافیای سیاسی کیهان ص 60).»
ارادتمند. کوروش تهرانی (بحث) ‏۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۲۷ (UTC)
@کوروش تهرانی: دورد. همنطور که ذکر کردم، منبع معتبر در رابطه با بزرگترین و مشهورترین ایلات قوم لک در شهرستان کرمانشاه بیاورید وگرنه در باب اینکه ایلی بدین نام در منطقه غرب و کرمانشاه وجود دارد، شکی وجود ندارد. اگر منبعی در رابطه با بزرگترین و مشهورترین وجود ندارد، به نظرم این مقاله به تنهایی سرشناسی لازم را ندارد و بهتر است در مقاله‌ای همچون دهستان عثمانوند یا مردم لک بدان اشاره‌ای شود. با مهر -- ‍‍‍ImanFakhriTalk ‏۵ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۳۶ (UTC)
@ImanFakhri: درود، کلمه «بزرگ» را در نظرم خط زدم، عبارت «بزرگترین و مشهورترین ایلات قوم لک در شهرستان کرمانشاه» در نظر بنده نیست. ارادتمند. کوروش تهرانی (بحث) ‏۵ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۱۳ (UTC)
 • @Mahdi Mousavi: با درود. من هم قبول دارم که مقاله از کمبود منبع رنج می برد، اما شما سالهاست که در دانشنامه حضور دارید و به چنین مقالاتی برخورده اید. گاهی یک مقاله، علی رغم اینکه به منابعی که در دسترس ما باشند، استناد نمی کند، اما سرشناسی عمومی دارد. بنده که خود اهل استان کرمانشاه و شهرستان کرمانشاه هستم، مقاله را سرشناس می دانم و نظرم را هم ارائه دادم. ممکن است کاربری که مثلا اهل سمنان است، و شاید هرگز به استان یا شهرستان کرمانشاه حتی سفری نداشته، اصلا این مقاله ها برایش غریب باشند، اما دلیل نیست چون برخی از سرشناسی عمومی یک مقاله بی خبرند، پس آن مقاله حتما یا سرشناس نیست و یا باید برای اثبات سرشناسی اش منابع عریض و طویل ارائه داد. ایل عثمانوند و ایل جلالوند دو ایل مشهور و بزرگ کرمانشاه هستند. چندین ایل دیگر لک هم برای نظر خواهی به نبح آمده بودند و من نظری ندادم چون هم از نظر منابع ضعیف بودند و هم مانند این دو ایل سرشناسی عمومی نداشتند. به حال جمع بندی کنید و مثل همیشه، ببینید قوانین دانشنامه چه می گویند. رای من بر ماندن مقاله است. ارادتمند آگران گفتگو ‏۸ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۱۴ (UTC)
  @آگران: Х درود. متاسفانه برای تامین شرایط سرشناسی نمی توان به شنیده ها و گفته ها اکتفا کرد، پیرامون سرشناسی عمومی هم زمانی می گوییم موضوعی از معیار عمومی سرشناسی برخوردار است که:
  اگر موضوعی دارای پوشش قابل توجه در منابع معتبری که از یکدیگر مستقل هستند باشد، فرض می‌شود که معیارهای لازم برای آمدن در ویکی‌پدیا در قالب یک مقاله یا فهرست جداگانه را دارد.
  • «پوشش قابل توجه» یعنی منبع باید مستقیماً و مشروحاً به موضوع بپردازد، به طوری که برای بدست آوردن محتوا، نیازی به تحقیق دست اول نباشد. پوشش قابل توجه چیزی بیشتر از یک نام بردن جزئی است اما لازم نیست موضوع اصلی مطلب منبع باشد.
  • «معتبر» یعنی منابع باید دارای یکپارچگی تحریریه[۱] باشند تا بتوان بر پایهٔ رهنمود منابع معتبر، اثبات سرشناسی موضوع را ارزیابی کرد. منابع می‌توانند شامل آثار منتشرشده در هر شکلی از رسانه‌ها و به هر زبانی باشند. در دسترس بودن منابع ثانویه که موضوع را پوشش داده‌اند یک نشانهٔ خوب برای سنجش سرشناسی است.
  • «منابعی» که برای سرشناسی استفاده می‌شوند، باید ثانویه باشند، زیرا منابع ثانویه عینی‌ترین مدرک برای سرشناسی هستند. شمار و ماهیت منابع معتبر لازم، بسته به ژرفای پوشش و کیفیت منبع متفاوت است. معمولاً چندین منبع انتظار می‌رود.[۲] لازم نیست منابع حتماً برخط باشند یا حتماً به فارسی باشند. در تعیین سرشناسی، چندین اثر از یک نویسندهٔ یکسان یا سازمان معمولاً یک منبع در نظر گرفته می‌شوند.
  • «مستقل از موضوع» یعنی نمی‌توان از محتوایی که توسط افراد وابسته به موضوع تولید شده‌است استفاده کرد. برای نمونه تعریف از خود، تبلیغات، مطالب خود-منتشرکردهٔ شخص یا وب‌گاه او، خودزندگی‌نامه‌ها و اعلامیه‌های مطبوعاتی مستقل شمرده نمی‌شوند.[۳]
  • «فرض می‌شود» بدین معناست که پوشش قابل توجه در منابع معتبر یک فرض ایجاد می‌کند، اما تضمین نمی‌کند که موضوع برای گنجاندن در ویکی‌پدیا مناسب باشد. ممکن است کاربران به این اجماع برسند که با وجود اینکه موضوع مقاله دارای این معیار است، اما برای داشتن یک مقالهٔ جداگانه مناسب نیست. برای نمونه، چنان مقاله‌ای ممکن است نقض وپ:نیست باشد، که یکی از بندهای رایج آن «ویکی‌پدیا مجموعه‌ای از اطلاعات درهم و برهم نیست» است.[۴]
  • عبارت «یک یا چند اثر» در جملهٔ فوق یادآوری می‌کند که تعداد خاصی برای منابع مطرح نیست، و تعداد منابع لازم برای تشخیص سرشناسی، به کیفیت هر منبع و مستقل بودن آن از بقیه منابع بستگی دارد.
  • «معتبر» در جملهٔ فوق بر اساس سیاست منابع قابل اعتماد مطرح شده، و به معنی آن است که منبع مورد نظر باید از درجات بالایی از یکپارچگی در ویراستاری و قابلیت استناد برخوردار باشد.
  • موجود بودن مقاله در ویکی‌پدیای زبان‌های دیگر احراز کننده سرشناسی نیست و باید حتماً مقاله شرایط بالا را داشته باشد.[۵]
  موضوعی که بر پایهٔ اجماع این معیار را داشته باشد، معمولاً درخور توجه است و معیارهای لازم برای داشتن مقالهٔ جداگانه در یک دانشنامه را دارد. واقعیت‌های اثبات‌پذیر و مطالبی که توسط چندین منبع معتبر مستقل پشتیبانی نشده‌اند، ممکن است برای گنجانیدن در یک مقالهٔ دیگر مناسب باشند. Mahdi Mousavi (بحث) ‏۸ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۵۸ (UTC)
 • پیشنهاد: @آگران: به نظر من اگر این منبع را پیدا و بررسی کنید و با استفاده از آن مقاله را بازنویسی کنید، بتوان پوشش قابل توجه از منبع مستقل را در مورد آن احراز کرد. من در جستجویی که کردم راه دیگری برای احراز سرشناسی نیافته ام. ٪ مرتضا (بحث) ‏۱۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۴۸ (UTC)

@ کوروش تهرانی امكان اضافه كردن به مطلب را نداريد؟ مطالبي مثل آداب و رسوم، جمعيت، تعداد خانوار و موضوعاتي از اين دست كه به مقاله مرتبط باشد؟ -- شاخه زيتون (بحث) ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۵۰ (UTC)

درود، متاسفانه مطلبی برای اضافه کردن به مقاله ندارم. کوروش تهرانی (بحث) ‏۱۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۵۶ (UTC)

@مرتضا: با درود. از شما به خاطر ارسال این پی دی اف بی نهایت سپاسگزارم. فعلا کتاب اصلی را پیدا نکرده ام. ولی خود پی دی اف را به عنوان یک منبع به مقاله افزودم که امیدوارم در جمع بندی نهایی موثر باشد. فکر کنم یک منبع دیگر هم بعد از نبح به مقاله اضافه شده. نظر من این است که روی هم رفته می توان مقاله را نجات داد. لازم می دانم یک مطلب را هم خدمت شما و سایر کاربران گرامی که در دانشنامه فارسی به فعالیت مشغولند عرض کنم و آن اینکه: خیلی از کاربرانی که برای اثبات سرشناسی مقالات خود یا مقالات مطلوبشان به منابع آقای محمد علی سلطانی استناد می کنند و از سرشناسی این مقاله هم آگاهند در مورد این مقاله سکوت کرده اند و هیچ تلاشی برای نجات مقاله نمی کنند! علتش هم این است که آنها زمانی تمام تلاش خود را به کار گرفتند که مردم لک را در جامعه کردها ادغام کنند و در نهایت اهداف ناسیونالیستی کردی را در استانهای کرمانشاه و ایلام بسط دهند، اما وقتی که دیدند با سند سازی، چاپ کتاب با هزینه های هنگفت و آن هم از جیب مردم فقیر ایران، تحریف تاریخ و ... کاری از پیش نمی برند، کلا از مردم لک و ایلات و طوایف لک ناامید شده و متوجه شدند که لکها در پازل ناسیونالیست کردی و حتی هویت کردی جای نخواهند گرفت و فهمیدند که تلاش برای تغییر این اصل وقت تلف کردن است و فایده ای ندارد، نه تنها برای نجات مقالات مربوط به مردم لک سکوت کردند، که حتی گاهی در راستای حذف مقالات مربوط به مردم لک تمام تلاش خود را به کار گرفتند. ارادتمند شما آگران گفتگو ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۲:۳۵ (UTC)

 • افزودن دو منبع جدید به مقاله@Mahdi Mousavi: @شاخه زيتون: با درود خدمت عزیزان موسوی و شاخه زیتون. کاربر گرامی مرتضا، یک پی دی اف در نبح درج کرد و من پی دی اف را به همراه منبع دیگر که اکنون یافتم به مقاله اضافه کردم. گفتم در جریان باشید و اگر خواستید بررسی کنید ببینید این دو منبع جدید که به مقاله افزوده شده تا چه حد می تواند در نجات مقاله موثر باشد. ارادتمند آگران گفتگو ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۲:۵۹ (UTC)
 • @آگران: درود. ممکن است بگویید در کدام صفحهٔ این منبع به صورت عمده به موضوع پرداخته شده‌است؟ Mahdi Mousavi (بحث) ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۴۱ (UTC)
@Mahdi Mousavi: انتهای صفحه 13 و ابتدای 14. البته فایل ارائه شده، صرفا فهرست کتاب است و اصل کتاب را ندیده ام. اما با توجه به مندرجات فهرست، 5 صفحه به ایل عثمانوند اختصاص دارد که می توان آن را پوشش قابل توجه دانست. @آگران: دوست عزیز آنچه در ویکی پدیا ملاک تصمیم گیری است، انطباق گفته ها و ادعاها با سیاستهای ویکی پدیا است. بنابراین بهتر است با هم با زبان سیاستها و رهنمودهای ویکی پدیا صحبت کنیم و حاشیه ها را بگذاریم برای آنها که حاشیه دوست دارند.٪ مرتضا (بحث) ‏۱۵ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۴۲ (UTC)
 • آگران من متوجه دغدغه شما هستم. ولي ممكنه بگيد -شايد هم قبلا گفته باشيد ولي من پيدا نكردم در بحث ها- چرا با ادغام اين مقاله در مقاله ديگري مثل مردم لك موافق نيستيد؟ براي كاربري كه مطلب را مي‌خواند هم راحت‌تر است كه در ذيل همان مقاله، مقاله شما را بخواند.
 • ٪ مرتضا متاسفانه فضاي ويكي مدت‌هاست كه حاشيه‌دوستان! رو به خودش جذب كرده. -- شاخه زيتون (بحث) ‏۱۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۳ (UTC)
 • @Mahdi Mousavi: با درود. در منبع پی دی اف، در انتهای صفحهٔ ۱۳ و ابتدای صفحهٔ ۱۴. و در خود کتاب، از صفحهٔ ۸۱۵ تا ۸۲۰. آگران گفتگو ‏۱۵ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۱۹ (UTC)
 • @شاخه زيتون: اولا که مقاله را بنده ننوشته ام. (بهتر است به قدیمی ترین نسخه ویرایش در قسمت تاریخچه مراجعه کنید). و اینکه چرا با ادغام مقاله در مقاله مردم لک موافق نیستم، دلیلش مشخص است؛ به خاطر اینکه مقاله به نظرخواهی آمده تا عزیزانی چون شما به ادغام آن در مقاله دیگر رای دهند، عده ای از دوستان به حذف آن، و من و برخی از دوستان هم به ماندن آن. و بعد در آخر، نه بر اساس اتفاق، بلکه بر اساس اجماع، تصمیم نهایی برای ماندن، حذف یا ادغام مقاله از طرف یکی از مدیران گرفته خواهد شد. آگران گفتگو ‏۱۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۳:۰۰ (UTC)

پانویس نبح

منابع
 1. editorial integrity
 2. نبود چندین منبع نشان می‌دهد که موضوع ممکن است برای آمدن در یک مقاله با موضوع مرزی مناسب‌تر باشد. رایج است که چندین روزنامه و ژورنال داستان مشابهی را منتشر می‌کنند، که گاهی تنها تفاوت‌های جزئی یا تنها عنوانی متفاوت دارند، اما یک داستان یکسان را نمی‌توان چندین اثر متفاوت دانست. چندین ژورنال که به طور همزمان مقاله‌های متفاوتی منتشر می‌کنند، ممکن است آثار متفاوتی تلقی نشوند، به‌ویژه زمانی که نویسندگان از منابع یکسانی بهره برده‌اند و تنها اطلاعات یکسانی را به روش‌های متفاوت ارائه کرده‌اند. به طور مشابه، یک سری از نشریات که دارای نویسندهٔ یکسان یا گاه‌نامهٔ یکسان هستند، معمولاً تنها یک منبع شمرده می‌شوند.
 3. بعید است که آثار تولیدشده بدست موضوع مورد بحث، یا آثاری که ارتباط محکمی با آن دارند، به عنوان مدرکی معتبر برای سرشناسی مقبول واقع شوند. همچنین برای برخورد در چنین مواردی، ویکی‌پدیا:تعارض منافع ببینید.
 4. از این گذشته، هر پوششی در منابع معتبر هم دلیل سرشناسی برای داشتن یک مقاله نیست؛ برای نمونه فهرست‌های راهنما، دادگان، تبلیغات، ستون‌های اعلان و آگهی، و داستان‌های خبری جزئی، همگی نمونه‌هایی از پوشش هستند که در یک بررسی دقیق عملاً نمی‌توانند برای سرشناسی استفاده شوند، هرچند که منابع معتبری به‌شمار آیند.
 5. بر پایه اجماع Special:PermaLink/14862925

کاربر:Atefe123456/صفحه تمرین

کاربر:Atefe123456/صفحه تمرین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «افسانه پوستی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

قبلا طی نظرخواهی به دلیل ضعف منبع حذف شده بود ولی کاربر:Atefe123456، با منابعی که پیدا کرده بود، مقاله را از جهت منبع بهبود داد. حال باید در باب سرشناسی موضوع تصمیم‌گیری شود. ImanFakhriTalk ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۳۸ (UTC)

 • بماند با احترام. به هرحال ایشان در حیطه دوبله فردی فعال است و با توجه به منابع افزوده شده٬ به نظرم مشمول وپ:معس می‌شود. هرچند معتقدم برای دوبلورها معیارهای مشخص‌تری مورد نیاز است. ارادتمند. Gm110m (بحث) ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۶ (UTC)
 • بماند با توجه به منابع معتبر و هم چنین شخصیت های مشهوری که ایشان دوبله نموده اند به موجب سرشناسی حوزه سرگرمی معتبر است Atefe123456 (بحث) ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۴۷ (UTC)
 • نظر: من نتوانستم شرایط ایشان را با معیارهای وپ:هنرمند تطبیق دهم. از آنجا که فن دوبله در کشور ما بسیار برجسته و حرفه ای انجام می‌شود باید حتماً رهنمودی برای سرشناسی دوبلورها تنظیم شود و در این زمینه نباید چشممان به ویکی انگلیسی باشد. در حال حاضر سرشناسی برای دوبلورها مبهم است، اگر رهنمود مورد نظر تنظیم نشود باید حداقل فهرستی برای دوبلورها ساخته شود Mahdi Mousavi (بحث) ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۲:۱۸ (UTC)
  @کاربر:Mahdi Mousavi ممنون از نظرتون ... اگر اجازه ایجاد فهرست داشته باشم(به عنوان کاربر عادی) پس از مشخص شدن وضعیت این صفحه برای دوبلورها فهرست ایجاد می کنم. به نظرم خیلی نامنظم هستند در ویکی پدیا و نیاز به ساماندهی دارن. Atefe123456 (بحث) ‏۱۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۲۴ (UTC)
 • نظر: خوب است صبر کنیم ویکی‌پدیا:نظرخواهی/معیارهای سرشناسی دوبلورها به نتیجه برسد بعد این را جمع‌بندی کنیم. — حجت/بحث ‏۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۰۲ (UTC)
  @حجت بسیار هم عالی فقدان چنین معیاری به شدت حس میشد . متشکرم Atefe123456 (بحث) ‏۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۵۱ (UTC)
 • @حجت خيلي موافقم. :) -- شاخه زيتون (بحث) ‏۱۱ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۲۲ (UTC)

سازمان منطقه‌ای موسسات عالی حسابرسی آسیا

سازمان منطقه‌ای موسسات عالی حسابرسی آسیا (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سازمان منطقه‌ای موسسات عالی حسابرسی آسیا» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

انتقال از حذف زمان‌دار ImanFakhriTalk ‏۱۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۴۶ (UTC)

قطعه ۴۱ بهشت زهرا

قطعه ۴۱ بهشت زهرا (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «قطعه ۴۱ بهشت زهرا» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی خالی Arellaa TALK ‏۱۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۲۲ (UTC)

 • حذف شود فاقد اهمیت و مشهوریت ایمان (بحث) ‏۱۷ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۲۹ (UTC)
 • بمانددرود. ملاک اهمیت یک صفحه، آیا سلیقه شخصی و جبهه گیری سیاسی افراد هست؟ یا استدلالی هم در میان است؟
ملاک شهرت در چیست؟ گمنامی قطعه ۴١ در بین افراد دور اط فعالیت حقوق بشر، آیا نشانه اطلاعات کم افراد است یا چیست؟ گرچه حتا اگر در نتیجه سانسور و... این قطعه شناخته نشده باشد، باز هم دلیلی بر سانسور این صفحه در ویکی پدیا نمی‌شود... Hopeful (بحث) ‏۱۸ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۳:۲۷ (UTC)
 • حذف شودبیشتر مقاله کپی خط به خط است .با سپاس Atefe123456 (بحث) ‏۱۸ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۳۶ (UTC)
  @Atefe123456: اگر خط به خط کپی از خبرگزاری‌ها باشد، پس مقاله حذف به دلیل سرشناس نبودن منطقی نیست. و اگر خطبه خط کپی نبود، آیا متن قابل اعتماد و بی طرفانه می بود؟ Hopeful (بحث) ‏۱۹ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۴ (UTC)
  @Hopeful: در ویکی پدیا تا جایی که دیدم بحث سلیقه مطرح نیست خیلی از صفحات هستن که باید به نظر خیلی از کاربرا حذف میشدن ولی چون معیارها را دارن باقی موندن...شمام اگه مقاله را ویرایش کنید و از منابع ثانویه معتبر استفاده کنید میتوید معیار عمومی سرشناسی را اثبات کنید. Atefe123456 (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۰۶ (UTC)
  @Atefe123456: ممنون. اما علاوه بر خبرگزاری هرانا، از باشگاه خبرنگاران جوان و از ایران وایر و از خبرگزاری مهر نیز استفاده شده بود. اگر مشکل کمبود منابع باشد و یا عدم تنوع متن، میشه روی آن وقت بگذارم. اما اگر قرار باشد به خاطر این که از نظر برخی این موضوع بی اهمیت هست، حذف شود، بحث چیز دیگری هست و طولانی شدن متن کمکی به اهمیت موضوع نمی کند. Hopeful (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۱۷ (UTC)
 • حذف شود من در منابع بررسی کردم مطلبی از هرانا دائماً تکرار شده‌است، لذا حداقل شرایط وپ:معس را هم بر آن مترتب نیافتم Mahdi Mousavi (بحث) ‏۱۹ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۲۱ (UTC)
  @Mahdi Mousavi: می شود مطلبی که از هرانا دائماً تکرار شده است را ذکر کنید؟ فقط پاراگراف اول مربوط به هرانا بود و سایر پاراگراف ها از خبرگزاری های دیگری و مربوط به موضوع دیگری...Hopeful (بحث) ‏۱۹ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۱۸ (UTC)
 • بماند. برخی قطعه‌های دیگر در ویکی‌پدیا صفحه دارند. وقتی این قطعه مربوط به اعدامی‌هااست طبیعی است که گمنام است. چند رسانه هم به وجود این قطعه با همین ویژگی‌ها اشاره کرده‌اند. سیاست ماندگاری و حذف مقاله نمی‌تواند دوگانه باشد. موافق حفظ و گسترش مقاله هستم. Nikoo.Amini (بحث) ‏۲۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۱۳ (UTC)
 • بماند منابع متعدد موضوع را به قدر کفایت پوشش داده‌اند و فقط هرانا نیست. KOLI (گفتگو) ‏۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۲ (UTC)
 • بماند- با منابع موجود سرشناس است- MA Javadi (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۴۳ (UTC)

دوقلوها (مجموعه تلویزیونی ۱۳۹۷)

دوقلوها (مجموعه تلویزیونی ۱۳۹۷) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «دوقلوها (مجموعه تلویزیونی ۱۳۹۷)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی خالی Arellaa TALK ‏۱۸ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۰۰ (UTC)

 • بماند حضور عوامل سرشناس Mahdi Mousavi (بحث) ‏۱۹ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۲۲ (UTC)

مسعود دلخواه

مسعود دلخواه (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مسعود دلخواه» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی-- SalmanZ (بحث) ‏۱۹ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۱:۴۲ (UTC)

 • حذف شود فاقد معیارهای وپ:خلاق است. Arellaa TALK ‏۱۹ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۲۸ (UTC)
 • حذف شود فقدان سرشناسی افراد Mahdi Mousavi (بحث) ‏۱۹ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۲۸ (UTC)

UTC)

 • بماند از بازیگران و کارگردان مطرح تئاتر کشور است. با یک سرچ ساده انبوه مطالب در مورد ایشان بالا می‌آید.Parham721 (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۳۱ (UTC)
 • بماند با احترام. با توجه به گسترش مقاله٬ سرشناسی آشکار است. ارادتمند. Gm110m (بحث) ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۳۳ (UTC)

مهدیس دوستی زاده

مهدیس دوستی زاده (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «مهدیس دوستی زاده» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی ImanFakhriTalk ‏۱۹ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۳۶ (UTC)

 • اگر «کسب مقام سوم در مسابقات بین‌المللی کاراته وان ترکیه ۲۰۱۵» قابلیت اثبات پذیری به عنوان یک رویداد ورزشی مهم در سطح بین‌المللی را داشته باشد، «بماند» در غیر اینصورت سایر عناوین ایشان سرشناسی را احراز نمی‌کند. Mahdi Mousavi (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۴:۴۵ (UTC)
 • بماند طبق وپ:معیار ورزش اگر فرد در مسابقات بین‌المللی شرکت داشته باشد، سرشناس است. Arellaa TALK ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۶ (UTC)
 • حذف شود هیچگونه سندی دال بر شرکت در رقابت های بین المللی وجود ندارد Mazloomiyanyaser (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۳۴ (UTC)
  Mazloomiyanyaser (بحثمشارکت‌ها) بیرون از این موضوع هیچ ویرایشی ندارد یا ویرایش‌های کمی دارد. Mahdi Mousavi (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۱۰ (UTC)
 • حذف شود کسب یک مدال برنز ایجاد سرشناسی برای یک ورزشکار متولد ۷۹ نمیکند (البته به‌جز بازی‌های المپیک)، از طرفی همانند دیگر مقاله‌های کاربر سازنده اطلاعات شخصی نوشته شده از ورزشکار همانند سال تولد فاقد منبع است. Kasir بحث ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۲۳ (UTC)
  @Kasir: سلام بر شما، مدال در سطح جهانی سرشناسی دارد. شرط سن را از کجا آوردید نمی‌دانم.--Behzad39 (بحث) ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۵۷ (UTC)
@Behzad39: الان اگر از همه کاربرانی که رای به ماندن مقاله داده‌اند بپرسیم مسابقات کاراته وان چیست نمیدانند چون همینجوری یک رای میدهند و میروند، مسابقات کاراته وان در سه سطح و به صورت لیگ برگزار میشود در سال ۲۰۱۵ که یکی از مراحل آن در کشور ترکیه بوده اما در رده بزرگسالان نام این فرد دیده نمیشود، در مورد سطح‌های پایین‌تر هم برای سال ۲۰۱۵ اطلاعاتی موجود نیست، اگر وی متولد ۲۰۰۰ باشد در سال ذکر شده فقط ۱۵ سال داشته و نهایتا در بخش جوانان میتوانسته مسابقه بدهد از طرفی در خود مقاله هم هیچ منبعی برای آن مدال ذکر نشده، از آن مهم‌تر در تمام مقاله منابع فقط به صورت تک اسم از وی یاد کرده‌اند پس نتیجه میگیریم این ورزشکار مطلقا سرشناس نیست و مدیر باید این توضیحات را دقیق مطالعه کند سپس نظرخواهی را جمع‌بندی کند. --Kasir بحث ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۵۵ (UTC)
@Kasir: تمام صحبت من این است، نظرتان را باید همینطوری می‌نوشتید. البته بندی که من آوردم به نظرم کافی است. -- Behzad39 (بحث) ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۰۸ (UTC)
 • بماند اینکه ورزشکاری عضویت تیم ملی دارد و به عنوان کاراته کار ایرانی در رقابت های بین المللی حضور داشته است برای سرشناسی کافی نیست؟؟؟؟ بنده به عنوان سازنده در حال افزودن منابع بیشتری هستم . برای صحت اطلاعات شخصی ورزشکار چه منبعی نیاز هست؟؟؟ منابعی تصویری مانند شناسنامه و کارت ملی نیاز هست؟؟؟؟؟ Ali2523 (بحث) ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۲۱ (UTC)
 • بماند درود به نظر حقیر سرشناسی کافی دارند اما و قطعا همانگونه که جناب Mahdi Mousavi فرمودند نیازمند منابع بیشتر و همچنین گسترش و ساختار ادبیاتی بهتر میباشد. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۲۶ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۱۰ (UTC)
 • بماند عضویت در تیم ملی کاراته و حضور در مسابقات جهانی و مدال برنز ایشان قطعا سرشناسی را احراز می کند. کامران ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۵ (UTC)
 • نظر: با توجه به مدالهایی که ایشان آورده و بحثهایی که در رسانه هاست می‌شود به این بند استناد کرد ((Gained national media attention as an individual, not just as a player for a notable team.)) به نظرم می‌تواند بماند -- Behzad39 (بحث) ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۰۹ (UTC)
 • حذف شود در حال حاضر سرشناسی ندارد.چون عضو تیم ملی بزرگسالان نیست.مدال‌ها هم همه داخلی است.ما ورزشکار سطح تیم ملی بزرگسالان ایجاد میکنیم عده‌ای میگویند سرشناس نیست!--☞ ☛ ۩ mojtaba ۩ ☚ ☜ (بحث) ‏۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۳۰ (UTC)

نهادهای اقتصادی در نیروهای مسلح ایران

نهادهای اقتصادی در نیروهای مسلح ایران (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «نهادهای اقتصادی در نیروهای مسلح ایران» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

تحقیق دست اول و ترکیب Mardetanha (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۵۳ (UTC)

 • حذف شود مصداق وپ:ترکیب مطالب مستدل و مستند در مقالات مرتبط بیاید. Mahdi Mousavi (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۵۹ (UTC)
 • حذف شود موافق نظر جناب موسوی و همچنین موضوع سرشناس نیست مگر تحقیق دست اول انجام شود. ابوالقاسم رجبی (بحث) ۲۹ تیر ۱۳۹۸، ساعت ۱۵:۲۳ (ایران) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۵۳ (UTC)
 • بماند با یک جستجو میشود منابع متفاوتی درباره حضور بنگاه های اقتصادی وابسته به نهادهای نظامی در اقتصاد ایران یافت. حتی در خبرگزاری های دولتی[۱]. بنظر من بجای حذف این مقاله باید آنرا گسترش داد و مطالب جدیدتری مثل ادغام بانک های وابسته به نهادهای نظامی و مانند این را هم به آن افزود.[۲]فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۲۰ (UTC)
 • حذف شود تحقیق دست اول. --دوستدار ایران بزرگ ‏۲۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۳۵ (UTC)
 • حذف شود به جای ساختن چنین مقاله‌ای، می‌توان مقالاتِ سازمان‌های نظامی-اقتصادی (بنیاد تعاون ناجا و الخ) را ایجاد کرده و نقدهای معتبر را آنجا افزود. Benyamin-ln (بحث) ۱ مرداد ۱۳۹۸، ساعت ۰۱:۳۰ (ایران) ‏۲۲ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۰۰ (UTC)
 • نظر: بحث اصلی منابع دست دوم معتبر بیرون از ویکی اول از همه فعالیت های اقتصادی نیروهای نظامی است و این خودش موضوعی مستقل از تک تک سازمانهای نظامی-اقتصادی است. تا وقتی یک موضوع (فعالیت اقتصادی نیروهای نظامی) خودش سرشناس و موضوع پوشش منابع است میتواند مقاله مستقلی داشته باشد. البته میتوان در تک تک این سازمانها هم به این موضوع اشاره کرد ولی استفاده از این منابع برای یک موضوع مشترک (فعالیت اقتصادی نیروهای نظامی) مصداق وپ ترکیب نیست چون همه در راستای یک موضوع سرشناس در بیرون از ویکی پدیاست و در خود منابع هم در راستای این موضوع مشترک به سازمانهای اقتصادی-نظامی متفاوتی اشاره کردند.فرهنگ2016 (بحث) ‏۲۳ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۰۴ (UTC)
 • موضوع «فعالیت اقتصادی نیروهای مسلح ایران» سرشناس است و منابع مختلفی برای آن پیدا می‌شود (از دستور رهبری گرفته تا اخبار و نوشته‌جات دیگر). پیشنهاد من این است که مطالب حاوی ترکیب و تحقیق دست‌اول (در صورت وجود) زدوده شوند و مقاله با این رویکرد اصلاح (در صورت لزوم بازنویسی) و به نام جدید منتقل شود. Wikimostafa (بحث) ‏۲۳ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۳۵ (UTC)
 • بماند حضور نظامیان در اقتصاد ایران کاملا سرشناس و بارز است، به هیچ وجه مصداق ترکیب نیست. این مسئله کاملا هم محرز است. اگر نقدی بر بخشی از یک مقاله وارد است باید آن بخش اصلاح شود و جایش هم طرح کردن موضوع در صفحه بحث مقالست. این که به صرف داشتن یکی دو ایراد مقاله را کلا حذف کنیم پاک کردن صورت مسئلست و روند سازنده ای نیست. MAX بحث ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، ساعت ۱۶:۱۱ (ایران) ‏۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۴۱ (UTC)
 • بماند نظامی ها و سپاهی ها به وضوح در اقتصاد حضور دارند و همه از حضور دولت پنهان در اقتصاد مطلع هستند یکی از قول های انتخابات هم کاهش قدرت حضور دولت پنهان در اقتصاد بودVivina3290 (بحث) ‏۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۴۱ (UTC)
 • بماند با توضیحات فرهنگ گرامی موافقم. KOLI (گفتگو) ‏۱۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۱۴ (UTC)
 • بماند با توضیحات ماکس و فرهنگ موافق هستم، منابع زیادی داره. --N.Iran.S (بحث) ‏۱۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۰۷ (UTC)

رامین رحیمی

رامین رحیمی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «رامین رحیمی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با احترام. سرشناسی آشکار نیست.Gm110m (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۰۳ (UTC)

اگرچه می‎تواند دارای شهرت نسبی باشد، لکن شاید برای اثبات سرشناسی لازمه (جهت داشتن صفحه ای مستقل) نیاز به ارائه منابع معتبرتر و بیشتری می باشد. Ali Ahwazi (بحث) ‏۲۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۰۲ (UTC)
در این معیار از لفظ «ناشر موسیقی کلان» استفاده شده، اما نامی از این ناشر در فهرست کلان نیست. هرچند قابل توجه به نظر می‌رسد. Arellaa TALK ‏۲۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۵۲ (UTC)

میم دارو

میم دارو (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «میم دارو» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

آیا معیارهای ویکی‌پدیا:سرشناسی (سازمان‌ها و شرکت‌ها) را داراست؟ KOLI (گفتگو) ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۱۵ (UTC)

 • فکر می‌کنم به دلیل تولید میگرن کات بتوان آنرا سرشناس تلقی کرد. Mahdi Mousavi (بحث) ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۱۶ (UTC)
 • حذف شود در بین شرکت های دارویی مشهور نیست شرکت‌های مشهور دارویی شرکت هایی هستند که حداقل روسا و هیئت مديره انها عضو هيّئت نمایندگان اتاق بازرگانی یا هیئت مدیره تشکل‌های صنفی باشند مثل بهستان دارو یا شرکت سیناژنVivina3290 (بحث) ‏۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۱۳ (UTC)
 • بماند درست است که معروفیت این شرکت در مقابل سیناژن و یا عبیدی قابل قیاس نیست اما در مقابل تولید کننده های داروهای گیاهی یکی از شرکت های توانمند به حساب می آید. همینطور با توجه به معروف بودن داروی میگرن کات و خاص بودن داروی تولیدی می توان شرکت را سرشناس تلقی کرد. با گشت کوتاهی در تویتر و جستجوی عبارت میگرن کات می توان به این مورد واقف شد. Atefeh611 (بحث) ‏۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۰۹ (UTC)
 • نظر: بجز خبرگزاری تسنیم و امثالهم آیا منابع تخصصی هم داروی میگرن کات را بررسی کرده‌اند؟ چنین مقالاتی به مراجع معتبر و تخصصی نیازمند است بویژه آنکه به‌نظر، سرشناسی این شرکت، منوط به آن است. --KOLI (گفتگو) ‏۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۳۲ (UTC)
 • نظر: وقتی دارویی مجوز وزارت بهداشت یا همان کد IRC را دریافت می کند نشان دهنده انجام مراحل علمی اعم از کارآزمایی بالینی و تست های سم شناسی دارو است که این تست ها در آزمایشگاه های مرجع ایران انجام شده. عموما انتشار مقالات تحقیقاتی از منابعی بجز شرکت تولید کننده نیاز به سپری شدن زمان است و در سال اول ورود دارو به بازار شاهد چنین انتشاراتی نیستیم. کما اینکه در حال حاضر چندین دانشگاه در حال انجام پروژه های تحقیقاتی در مورد داروی میگرن کات هستند. همچنین در مورد داروی میگری هیل [۱]علیرغم عدم فروش داروخانه ای و عرضه محدود تعدادی مقاله دانشگاهی منتشر شده است [۲] Sziaee (بحث) ‏۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۳۶ (UTC)
  این که فرمودید برای داروی درمان میخچه هم مصداق دارد منتها مقاله بر اساس مستندات موجود موثق می‌شود و چنین مستنداتی نیست تا اهمیت و فوق‌العادگی این دارو را تصدیق کند، مگر همان خبرگزاری‌هایی که فاقد داوری همتا هستند. KOLI (گفتگو) ‏۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۰۱ (UTC)
  یعنی از نظر شما درمان میگرن با درمان میخچه یکسان هست؟ به نظر من اگر میم دارو درمان هر بیماری دیگری را ارائه کرده بود نمیتوانست سرشناس باشد اما به علت نوع بیماری است که باعث خاص بودن میم دارو شده. Sziaee (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۴:۳۶ (UTC)
 • نظر: به نوشته میم دارو نتایج کارآزمایی بالینی میگرن کات که در کنگره انجمن بین المللی سردرد آمریکا ارائه گردیده اضافه شد. تصور می کنم افزودن این مطلب به خواننده در بررسی ادعای درمان میگرن کمک خواهد کرد Sziaee (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۴:۵۱ (UTC)
منابع

سعید کلاتی

سعید کلاتی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سعید کلاتی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

دلیلی برای سرشناسی ایشان نیافتم. چند خبر دربارهٔ چاپ ترجمه‌های ایشان موجود است (اخبار کوتاه و بیشتر متمرکز بر نویسنده) و یک نامزدی. نه مصاحبه‌ای، نه نقدی و نه پوشش قابل توجهی. Hanooz ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۵۴ (UTC)

نظر: درود خدمت دوستان، از آنجایی که ایجادگر مقاله هستم تصمیم گرفتم در نظرخواهی شرکت نکنم تا ناخواسته باعث ایجاد شبهه نشود و همکاران با خیال راحت برای حذف یا ماندنش تصمیم بگیرند. سپاس -- کامران اورفه (بحث) ‏۳۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۱۵ (UTC)

 • دوستان گرامی در صورت امکان این [۳] منبع از «خبرگزاری مهر» را هم بررسی فرمایید. البته اگر از دید شما قابل استناد است -- کامران اورفه (بحث) ‏۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۲۲ (UTC)
 • @Huji: از پینگ جنابعالی بسیار متاسفم اما نظرات کارشناسانه جنابعالی همچون نام کاربری‌تان برای بنده و همگان حجت است :) و یکی از فنی‌ترین کاربران مشارکت‌کننده در نبح هستید. مستدعی است لطف بفرمایید و نظرتان را دربارهٔ اهمیت منابع این مقاله ذکر بفرمایید تا زودتر جمع‌بندی شود. حتم دارم مستحضر هستید که از هر گونه نظر شما مبنی بر حذف یا ماندن مقاله با خرسندی استقبال خواهیم نمود. ارادتمند و سپاس -- کامران اورفه (بحث) ‏۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۳۲ (UTC)
  @کامران اورفه: من پینگ کردم؟ کجا؟ — حجت/بحث ‏۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۰۶ (UTC)
  @Huji: حجت جان منظورم پینگ شما توسط بنده بود. اصولاً تا جایی که امکانش باشد از پینگ همکاران خودداری می‌نمایم مگر آنکه به ناچار، گریزی نباشد :) خب، برای بررسی اهمیت منابع ذکر شده در جهت احراز سرشناسی این مقاله لطفاً یاری رسانید کما اینکه بالاتر عرض کردم، مخالف یا موافق، هر دو تمکین‌پذیر است -- کامران اورفه (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۴۱ (UTC)
  @کامران اورفه: الان متوجه منظورتان شدم!
  راستش چون رهنمود راجع به سرشناسی مترجمان نداریم، وضعیت مقالهٔ مترجمی که مستقیماً معیار اصلی سرشناسی برایش احراز نشود را سخت می‌توان از نظر سرشناسی قضاوت کرد.
  ترجمه، حوزه‌ای نیست که در آن با اطلاع باشم در نتیجه هیچ شناختی راجع به جناب کلاتی هم ندارم. از منابعی که در مقاله آمده و آنچه در اینترنت یافتم، فقط دو گونه منبع به دست آمد. دستهٔ اول مصاحبه‌هایی با خود فرد بودند که طبق وپ:سرشناسی مصاحبه می‌توانند به عنوان «اشاره‌ای» به سرشناسی به کار بروند اما معمولاً موردِ مصاحبه بودن برای اثبات سرشناسی کافی نیست.
  دستهٔ دوم هم منابعی هستند که نشان می‌دهند چه آثاری توسط ایشان ترجمه شده که به نظر من سرشناسی مترجم از فهرست آثاری که ترجمه کرده نمی‌آید (که اگر جز این باشد، یک مترجم خیلی بد که تعداد زیادی آثار معروف را ترجمه کرده و با صرف هزینهٔ شخصی به چاپ هم رسانده یا اصلاً رایگان در اینترنت منتشر کرده می‌بایست سرشناس می‌بود که قطعاً نباید باشد).
  اگر بنا بود که برای سرشناسی مترجمان معیار تعریف کنیم، من موافق این که به آثار نگاه کنیم نمی‌بودیم. اما موافق می‌بودم که به ناشران آثاری که فرد ترجمه کرده نگاه کنیم و اگر بینشان ناشرانی بود که به «سخت‌گیر» بودن در انتخاب این که چه چیزی را منتشر کنند مشهور بودند این را به نفع سرشناسی فرد قلمداد کنیم. ناشرانی که آثار ایشان را چاپ کرده‌اند عبارتند از نشر هیرمند، نشر ستاک، نشر نون، و کتاب کوچه. من همهٔ این‌ها را نمی‌شناسم اما شناخت کمی که از هیرمند دارم مرا بر آن می‌دارد که تصور کنم هر مترجمی (که از ننه‌اش قهر کند!) نمی‌تواند در این انتشاراتی اثری به چاپ برساند.
  جمع این‌ها به اضافهٔ این که یکی از آثاری که ایشان ترجمه کرده نامزد کتاب سال ایران شده مرا بر آن می‌دارد که نظرم به سمت بماند سوق کند — حجت/بحث ‏۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۵۳ (UTC)
  من نگاهی به وبسایت نشر هیرمند انداختم. اغلب نام‌ها ناآشنا هستند. ناشر اگر بخواهد هر اثری را چاپ کند کاسبی‌اش از بین می‌رود. این را نباید با گزیده‌کاری و سختگیری (از جنس ناشران معتبر) اشتباه گرفت. Hanooz ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۱۶ (UTC)
  جناب Hanooz، این مترجم کتابی ترجمه کرده که نامزد جایزهٔ کتاب سال در بخش زبان‌های خارجی در این کشور شده است. واقعاً ملاک و معیار شما برای رد این موضوع و بی‌اهمیت جلوه‌دادن آن چیست.؟ اغلب ترجمه‌هایش از برجسته‌ترین نویسندگان ادبیات مدرن هستند که تنها در مقاله‌اش به تعدادی از آنها ذکر شده است. همکارانمان در جایی نظر می‌دهند که یک مترجم باید آثار متنوع و برجسته داشته باشد. در جایی دیگر معتقدند که باید توسط ناشران مختلف آثارش چاپ شده باشد که خوشبختانه کارهای این مترجم مشمول همگی اینها است اما همگی برای شما ظاهراً ملاک نیست!. از اینکه ایشان نتوانسته با همراهی باز آلدرین بر روی ماه قدم بگذارد ملامتش نفرماییم لطفاً. ارادتمند -- کامران اورفه (بحث) ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۰۰ (UTC)
  ۱- نامزدی (آن هم یک بار نه چند بار) موجب سرشناسی نمی‌شود.
  ۲- «اغلب ترجمه‌هایش از برجسته‌ترین نویسندگان ادبیات مدرن هستند» این را کاربر Huji توضیح داده. خود نویسنده‌ها سرشناس هستند، آیا سرشناسی به مترجم آثار ارث می‌رسد؟
  ۳- هر شخصی در حوزهٔ کاری خودش باید سرشناس باشد. آیا رده:مترجمان اهل ایران همه بر روی کرهٔ ماه قدم گذاشته‌اند؟ Hanooz ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۱۹ (UTC)
  اگر معتقد هستید چنین نیست و نباید باشد کمک نمایید تا با همکاری یکدیگر اصلاحش نماییم. همانطور که شخصاً اقدام کردم و در جریان برخی از آنها بوده‌اید اما وقتی دانسته‌های من از اهمیت سرشناسی یک فرد حکایت دارد، از من نخواهید که چشمم را ببندم و بر حذفش نظر دهم. من پیشتر تعدادی از صفحات (چه ناشر و چه مترجم) را به نبح ارجاع دادم و آنهایی را هم که معتقد بودم به واقع سرشناس و قابل توجه هستند بهبود بخشیدم. پیشنهاد من پابرجا است. در کنار انجام کارهای معمول در ویکی، اگر علاقمند باشید می‌توانیم بر روی این موضوع هم که اتفاقاً بسیار نابسامان و آشفته‌بازار شده همکاری نماییم :) ارادتمند -- کامران اورفه (بحث) ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۳۳ (UTC)
  ببخشید من اشتباه فقط خط آخر مطلب شما را خواندم و اما پاسخ بنده: مگر جنابعالی قانونی برای مترجمین وضع کرده‌اید که می‌گویید نامزدی (آن هم یک بار نه چند بار) برای مترجم سرشناسی نمی‌آورد- تاکید می‌کنم همینجا با لینک نشان دهید - مطلب دوم: بله جناب حجت فرمودند و بنده هر می‌فرمایم و هر فرد دیگری که صلاح بداند می‌فرماید ایراد اصلی شما به این موضوع در چیست و کجاست؟ هر زمان در توانتان بود قانونی وضع کنید مبنی بر اینکه اصولاً سرشناسی مترجم چیست و چگونه احراز می‌گردد تا امر بر شما مشتبه نشود که کلام شما مبنی بر «آیا سرشناسی به مترجم آثار ارث می‌رسد؟» را قانون کلی فرض می‌نماییم - پاسخ مطلب سوم جنابعالی. نصف بیشتر این لیست حاوی افرادی است که اگر بخواهیم بنا بر ایده های شما بررسی‌شان نماییم می‌بایست مقالاتشان را حذف نماییم. ارادتمند -- کامران اورفه (بحث) ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۵۴ (UTC)
  جایزه و نامزدی معیار یازدهم وپ:شخصیت است: «شخص یک جایزه یا نشان افتخار مشهور و مهم را دریافت کرده، یا چندین بار نامزد دریافت چنین جایزه‌ای شده‌است». مترجم می‌تواند طبق معیار عمومی، وپ:شخصیت یا یکی از معیارهای وپ:خلاق سرشناس باشد. واضح است که خود ترجمه باید مورد توجه قرار گرفته باشد. من مشکلی با معیارهای فعلی ندارم. شما اگر دارید می‌توانید پیشنهاد بدهید و اجماع بگیرید. Hanooz ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۴۰ (UTC)
  جناب Hanooz، البته در وپ:شخصیت مستقیماً اشاره‌ای به مترجم نشده است کما اینکه در همان بند ۱۱ تایید می‌کند که باید برنده جایزه یا نشان مهم شده باشد. خب پس مشکل در چیست؟ جایزهٔ ترجمهٔ کتاب سال که ایشان دریافت نموده‌اند به واسطهٔ اهمیت ترجمه (شخص مترجم) بوده است. کتاب ترجمه شده از آسمان که نازل نشده و زمین نیفتاده تا نامزد این جایزه گردد. مرور و بررسی مجدد نظر جناب حجت کارگشا است و از کامنت حجت به اینطرف - معتقدم که ما داریم تکرار مکررات می‌نماییم. فراموش نکنیم که دستاورد و حاصل تلاش یک مترجم - ترجمه است و غیر از آن باید چه چیزی ارائه دهد؟ و حالا اگر آن ترجمه هم از لحاظ محتوای کیفی نامزد یک جایزهٔ مهم شده از دیدگاه من و شما چرا باید ناچیز تلقی گردد.؟ -- کامران اورفه (بحث) ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۳۲ (UTC)
  خب ایشان که جایزه را نبرده! وپ:شخصیت می‌گوید اگر نبرده «چندین بار» نامزد جایزه شده باشد. Hanooz ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۲۸ (UTC)
  الان دقیقاً اختلاف بر سر این است که این شخص حتماً باید «چندین مرتبه» نامزد دریافت این جایزه شود؟ راستش من چیز بیشتری برای افزودن ندارم و همانطور که گفتم ابهامات کلی بنده با نظر حجت برطرف شد. اگر برای شما باقی است، پیشنهادم مراجعه به نظر جناب حجت (بالاتر) و یا مشورت و نظرخواهی مجدد از ایشان است. شاید عقل من در این زمینه ناقص باشد و نهایت تا همین اندازه قد دهد اما دلیل نمی‌شود شما را برنجانم و یا بر چیزی که احتمالاً از دید شما اشتباه است، اصرار ورزم. ارادتمند. -- کامران اورفه (بحث) ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۵۶ (UTC)

آرش قاسمی (صداگذار)

آرش قاسمی (صداگذار) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آرش قاسمی (صداگذار)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم سرشناسی- برنده شدن در جشنواره حقیقت و ... سر شناسی نمی اورد. در جشنواره فجر هم فقط نامزد شده و برنده نشده است Hootandolati(بحث) «چهارشنبه،۹ مرداد ۱۳۹۸، ساعت ۰۲:۰۹ (ایران)» ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۳۹ (UTC)

 • بماند تا کی به عوامل مهم فیلم‌های سینمایی میخواهد در ویکیفا ظلم شود من نمیدانم! نامشان را از مقالات فیلم‌ها سلیقه‌ای پاک کرده‌اند(با همکاری چند نفر).. پس این اسامی کجا باید بیایند به جز صفحه خودشان؟ چه کسی گفته و اصلا چرا باید ملاک جایزه گرفتن باشد فقط؟ مگر سالی چند بازیگر/عوامل جایزه میگیرند؟آیا در ویکی‌های دیگر هم اینگونه است؟دوستان سرشناسی را خوب درک نکرده‌اند.الان فردی مثل پیمان یزدانیان مگر از جشنواره فجر جایزه گرفته‌است که سرشناس است؟(البته در سرشناسی ایشان شکی نیست) اما منظورم معیارها و دیدگاه‌های غیر فنی دوستان است..وقتی فردی چندین بار در حرفه خودش نامزد دریافت جایزه می‌شود حتما در حرفه خود کار درست است و صاحب جایگاه پس سرشناسی محرز است...☞ ☛ ۩ mojtaba ۩ ☚ ☜ (بحث) ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۰۳ (UTC)
الان من بخواهم صفحه امیرحسین قاسمی صدابردار را ایجاد کنم هم همین داستان است؟بعضی از اسامی بالای ۱۰ بار در مقالات مختلف آمده است و پیوند قرمز دارد چرا آنها را نسازیم؟چندین بار کاندیدای دریافت جایزه از جشنواره‌های مختلف شده ایشان که اخیرا هم در بیست و یکمین جشن سینمای ایران..در مورد خوانندگان هم خیلی سلیقه‌ای عمل میشود هر کسی با هر خواننده‌ای حال کرد به اصطلاح به وپ:راهنما مراجعه و دلیل برای ماندن میاورد و اگر خوشش نیامد باز هم به وپ برای اعمال نظر خودش روی میآورد! به نوعی برداشت‌های شخصی!☞ ☛ ۩ mojtaba ۩ ☚ ☜ (بحث) ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۱۴ (UTC)
 • حذف شود موضوع مقاله فردی است که در حوزه‌های سرگرمی و هنر فعالیت دارد، اینکه می‌گوییم جایزه ای برده باشد برای تأمین نظر ما است زیرا این نکته را می‌رساند که: «نقش قابل توجهی در چندین فیلم یا برنامه تلویزیونی یا برنامهٔ سر صحنه (یا نظایر آن) داشته باشند که خود این فیلم‌ها و برنامه‌ها سرشناس باشند.» همچنین اگر خلاقیت خاصی بخرج داده باشد و این مسئله در آیینهٔ منابع منعکس شده باشد نیز همین مسئله را داریم، افزون بر اینها، یک موضوع ابتدا در دنیای خارج از ویکی باید سرشناس باشد تا در ویکی‌پدیا بتوان برایش مقاله ساخت. من طی بررسی‌هایم نتوانستم حداقل دو منبع مستقل بیابم که به صورت عمده و اختصاصی به موضوع مقاله پرداخته باشند، لذا نه سرشناسی افراد را دارد و نه سرشناسی عمومی. Mahdi Mousavi (بحث) ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۲۸ (UTC)
نقش قابل توجه برای صداگذار فیلم چیست؟؟چیزی جز صداگذاری؟ شاید بایداز دیوار راست بالا برود؟؟بیش از ۵۰ فیلم سرشناس کار کرده است! فکر کنم مقاله را ندیده‌اید !!--☞ ☛ ۩ mojtaba ۩ ☚ ☜ (بحث) ‏۳۰ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۳۹ (UTC)
Х من طی بررسی‌هایم نتوانستم حداقل دو منبع مستقل بیابم که به صورت عمده و اختصاصی به موضوع مقاله پرداخته باشند، لذا نه سرشناسی افراد را دارد و نه سرشناسی عمومی. Mahdi Mousavi (بحث) ‏۳۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۱۰ (UTC)
 • بماند با سلام و احترام و عرض ادب بماند استاد قاسمی با اینکه سابقه زیادی در عرصه سینما دارند جزوه اساتید مطرح سینما در دانشگاه ها نیز بشمار می روند. ویلیام علی اللهياری علی الهیاری ‏۱ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۴۷ (UTC)
 • بماند با احترام. صداگذار بسیاری از آثار مهم سینما و تلویزیون. ارادتمند. Gm110m (بحث) ‏۱ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۴۲ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی افراد را ندارد و فقط رزومه است. هرکس یک رزومه طویل داشت سرشناس میشود؟ پرکار است در فیلمهای مهمی صدا گذاری کرده. خوب این کجایش به بندهای سرشناسی میخورد؟هرکس کاری دارد و انجامش میدهد. فلان دکتر هم دوهزارتا عمل جراحی موفقیت آمیز داشته و غیره خوب کارش است کار فوق العاده که نکرده. Gharouni Talk ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۱۷ (UTC)
البته رونالدو و مسی هم کاری نکردند حرفه‌شان فوتبال است جایزه گرفتند بسیار خب کجایش به سرشناسی میخورد؟! یا برد پیت و خیلی‌های دیگر ! مثلا جیمز گری (کارگردان فیلم) چرا باید سرشناس باشند به صرف ویکی انگلیسی ؟! مگر حرفه‌شان همین نیست؟در حرفه دیگر موفق نبوده‌اند خب !--☞ ☛ ۩ mojtaba ۩ ☚ ☜ (بحث) ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۲۷ (UTC)
درود. من فرمایش شما را دربست قبول دارم. البته نباید مقالات را باهم مقایسه کرد. رونالدو و سایرین که مثال زدید حداقل نگاهی به مقالاتشان بکنید آیا شباهتی بین ان مقالات با این مقاله (فقط شکل استاندارد مقاله) میبینید؟ آیا آنها هم رزومه نویسی شده؟ دیگر اینکه لطفا یک منبع معتبر بیاورید که ایشان جایزه فجر گرفتند. ایشان نامزد شده اند ولی جایزه نگرفتند هیچگاه. سایر جوایز کافی برای احراز سرشناسی نیستند. البته یک منبع غیر معتبر در مقاله هست که گفته جایزه فجر ایشان دریافت کردند ولی من هرچه گشتم منبع دیگر ندیدم و در سال ۹۷ افراد دیگری جایزه را بردند بعنوان نمونه. بقیه منابع بجز یکی دوتا نوشته خود ایشان است و اطلاعتی که کاربران وبگاه وارد کردند. Gharouni Talk ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۳۳ (UTC)
سلام.من مقایسه نکردم مقالات را بلکه دیدگاه شما را به چالش کشیدم درباره سرشناسی! ایشان در سال ۱۳۹۵ برنده جایزه از جشن سینمای ایران شدند امسال هم که تا یک ماه دیگر برندگان اعلام میشود کاندیدا هستند در حوزه خودشان در بیست و یکمین جشن سینمای ایران..مگر این جشنواره‌ها سالی چند نفر را نامزد میکنند؟ در هر بخش ۵نفر! از بین ۱۰۰ فیلم ! وقتی ایشان در ۶ دوره اخیر جشنواره فجر ۳بار کاندیدا شده نشان از کیفیت کارشان است اینجا..در بالا اشاره کردم وقتی فردی چندین بار در حرفه خودش نامزد دریافت جایزه از جشنواره‌های مختلف می‌شود حتما در حرفه خود کار درست است و صاحب جایگاه پس سرشناسی محرز است.با تشکر☞ ☛ ۩ mojtaba ۩ ☚ ☜ (بحث) ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۰۸ (UTC)
درود. ممنون از پاسخ. منبع نامعتبر مورد بحث من همین است که شما اشاره کردید. این منبع اطلاعات نادرستی را درج کرده من نتوانستم منبع معتبری (تاکید میکنم: منبع معتبر) پیدا کنم که اطلاعات درج شده در آنجا را تایید کند. همانگونه که عرض کردم قبلا به عنوان نمونه جایزه ۱۳۹۷ را افراد دیگری بردند نام ایشان بینشان نبود. منبع معتبر (باز هم تاکید میکنم: منبع معتبر) بیاورید. Gharouni Talk ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۲۶ (UTC)
درود بر همکاران گرامی. ایشان تندیس بهترین صداگذاری هجدهمین جشن سینمای ایران را کسب کرده اند. جشن خانه سینما به دلیل داوری‌های تخصصی اعتبارش نزد سینماگران حتی از جشنوارهٔ فجر نیز بیشتر است. ارادتمند. Gm110m (بحث) ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۴۷ (UTC)
این هم منبع معتبر : سایت سوره :جشنواره های مربوط به آرش قاسمی--☞ ☛ ۩ mojtaba ۩ ☚ ☜ (بحث) ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۳:۳۳ (UTC)
@Mojtaba2361: Х درود. بارها در ویکی در این زمینه صحبت شده‌است، سوره و آی ام دی بی به تنهایی به هیچ عنوان ملاک و منبع معتبر نیستند. صرفاً پایگاه‌های داده هستند و در رهنمودها هم مخصوصاً تأکید شده‌است که اینها اثبات کنندهٔ سرشناسی نیستند. با احترام Mahdi Mousavi (بحث) ‏۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۰۴ (UTC)
کسی برای اثبات سرشناسی به سوره اشاره نکرد برای اشاره به جشنواره و جوایز بود.مطالب را بخوانید ابتدا و بعد نظر درج کنید.تمامی صفحات بازیگران و فیلم‌ها لینک به سوره دارد و حتی انقدر مهم هست که برای آن کوئری تعریف شده است.(اگر بدانید چیست!)..لطفا مرا پینگ نکنید نظرات غیرتخصصیتان برایم مهم نیست.☞ ☛ ۩ mojtaba ۩ ☚ ☜ (بحث) ‏۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۲۰ (UTC)
 • بماند اما به نظرم نیاز به اصلاح شیوه منبع دهی در مقاله است. باسپاس Atefe123456 (بحث) ‏۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۲۰ (UTC)

وحید قاسمی مخترع

وحید قاسمی مخترع (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «وحید قاسمی مخترع» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

باتوجه به پیوندهای ذکر شده در مقاله، شخص پوشش رسانه‌ای دارد اما پوشش‌ها به نظر رپورتاژ می‌آیند تا مقالات مستقل. -- کوروش/بحث ‏۳۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۲۶ (UTC)

 • بماند این صفحه با توجه به داشتن منابع های مستقل و داشتن شرایط وپ: خلاق حائز داشتن شرایط ویکی پدیا را داراست. باتشکر. Mrcood (بحث) ‏۳۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۸ (UTC)
 • بماند اگر چه بخشی از انعکاس وی در آینهٔ منابع وپ:مصاحبه است، لکن موضوع عمدهٔ منابع مستقلی نظیر ایرنا هم بوده‌است، همچنین با توجه به خبرساز شدن اختراع وی تا حدودی وپ:خلاق را برآورده می‌سازد. Mahdi Mousavi (بحث) ‏۳۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۰۷ (UTC)
 • حذف شود به نظر من یک بازی خبری و انتشار رپورتاژ بیشتر نیست و نوشتار ویکی هم در ادامه همین سیاست هست. Atefeh611 (بحث) ‏۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۲۳ (UTC)
 • حذف شود حتی علت سرشناسی وی معلوم نیست و این دست گزارش‌ها، بی‌ارتباط با عنوانی که برای سال انتخاب شده هم نیست (سال اشتغال و رونق) باید معلوم باشد این کارآفرین چکاری در سطح ملی یا منطقه‌ای انجام داده که برای شهرت آورده‌است.
  رهنمود یک‌خطی سرشناسی را به ذهن متبادر می‌کند. KOLI (گفتگو) ‏۱۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۴۹ (UTC)

دانشگاه علم و صنعت ایران واحد اراک

دانشگاه علم و صنعت ایران واحد اراک (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «دانشگاه علم و صنعت ایران واحد اراک» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با توجه به تغییر این دانشگاه به نام دانشگاه صنعتی اراک و اینکه صفحه دانشگاه صنعتی اراک وجود دارد درخواست حذف صفحه رو دارم(Talebyali1 (بحث) ‏۳۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۲۹ (UTC))

 • حذف شود تغییر مسیر شود Mahdi Mousavi (بحث) ‏۳۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۳۴ (UTC)
 • حذف شود این دانشگاه مستقل شده و دیگر دانشگاهی با این نام وجود ندارد.(93.110.3.196 ‏۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۰۱ (UTC))
 • @Mahdi Mousavi و Talebyali1: سلام بر شما عزیزان، مقاله دانشگاه علم و صنعت ایران واحد اراک در تاریخ ‏۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۶ ایجاد شده و مقاله دانشگاه صنعتی اراک در تاریخ ‏۲۳ مرداد ۱۳۹۰ ایجاد شده، بنابراین مقاله دوم باید در مقاله اول ادغام شود، سپس به نام مناسب منتقل شود.--Behzad39 (بحث) ‏۹ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۱۹ (UTC)
  @Behzad39: درود. فکر می‌کنم باید تاریخچه را تجمیع کنید و یکی را به دیگری تغییر مسیر دهید. سپاس Mahdi Mousavi (بحث) ‏۹ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۳۴ (UTC)
 • @Behzad39: سلام و درود. خیلی از مطالب هر دو صفحه اضافی هستند و با ادغام بدتر میشود و تعداد و رشته ها نیز تغییر کرده به نظرم حذف گزینه مناسب تری است با احترام.(Talebyali1 (بحث) ‏۱۱ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۴۸ (UTC))
  @Talebyali1: سلام بر شما،هدفم حفظ تاریخچه مقاله است.Behzad39 (بحث) ‏۱۱ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۱۸ (UTC)

ثبت اسناد و املاک در ایران

ثبت اسناد و املاک در ایران (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «ثبت اسناد و املاک در ایران» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

ادغام در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور MSes T / C ‏۱ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۵۹ (UTC)

رحمت الله قدیمی چرمهینی

رحمت الله قدیمی چرمهینی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «رحمت الله قدیمی چرمهینی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی. مقالات برای احراز سرشناسی وی بسیار انگشت شمار هستند. لینک ناسا برخلاف ادعای تاپیک ظاهرا نتیجه یک مقاله در اواسط دهه 80 میلادی را نشان میدهد و نتوانستم راجع به عمق همکاری وی با ناسا (در مقاله آمده چندین سال) به اطلاعاتی دست یابم. MAX بحث ۱۰ مرداد ۱۳۹۸، ساعت ۱۸:۳۸ (ایران) ‏۱ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۰۸ (UTC)

 • نگه داشته شود - دلیلی برای حذف نمی‌بینم، طبیعی است که مستندات زیادی از دهه 80 میلادی در اینترنت موجود نیست. برای اثبات بیشتر، شما میتوانید مستند خارجی که اخیرا از شبکه مستند ایران پخش شده است را مشاهده کنید. تصاویر و مدارک بیشتری برای اثبات همکاری با NASA در این مستند موجود میباشد. تصویر پروفسور چرمهینی به همراه تیم بررسی علت سقوط شاتل در مرکز ویرجینیا در انتهای مستند نشان داده میشود. در ضمن برای رفاه شما، لینک چندتا از مقالات منتشر شده دکتر چرمهینی با همکاری کارمندان NASA و مرکز فضایی سوئد را در اینجا لیست می کنم: مقاله 1 مقاله 2 مقاله 3 مقاله 4، با تشکر از تلاش شما. ابوالفضل (بحث) ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۱۸ (UTC)
 • نگه داشته شود - سرشناس است، نگاه کنید به سند رسمی ناسا، که دکتر چرمهینی (و همکار) به سفارش ناسا با گرانت جیمز نیومن مدیر بخش خستگی و شکست (فلزات) با موضوع آنالیز سه بعدی خستگی و شکست انجام داده است. در بخش آرشیو ناسا بیش از 12 مقاله از ایشان در دسترس است (کلید واژه: R.G.Chermahini): سند رسمی در آرشیو ناسا مورخ: نوامبر 1985 .... --پسر بازیگوش (بحث) ‏۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۲۴ (UTC)
 • بماند - با نظرات دو دوست بالا موافقم. درست است که مستندات زیادی از دهه 80 میلادی در اینترنت موجود نیست، اما همین اندک منابع ذکر شده توسط دوستان، بسیار معتبر است و جای بحث نمی‌ماند. فقط نیاز به افزودن اطلاعات بیشتر و ویراستاری می باشد. با تشکر Sajad (بحث) ‏۱۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۵۵ (UTC)

علیرضا امیرقاسمی

علیرضا امیرقاسمی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علیرضا امیرقاسمی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

برای بررسی سرشناسی. چیزی جز شبکه تلویزیونی تپش درباره‌اش نیافتم. احمدگفتگو ‏۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۲۲ (UTC)

حذف شود امیرقاسمی شخص شناخته شده‌ای هست، اما متاسفانه هیچ رفرنس قابل اتکایی برای مباحث نیست. من سعی میکنم منابع قابل اتکا پیدا کنم برای مطلب، در غیر این صورت موافق حذف صفحه هستمSenaps (بحث) ‏۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۴:۳۰ (UTC)

بماند امیرقاسمی و شبخیر را در حقیقت باید دو رکن اصلی تلویزیون های موسوم به لس انجلسی دانست. تپش امیر قاسمی را ایجاد نکرده بلکه این امیر قاسمی است که باعث ایجاد تپش شده است حتی اگر فقط به خاطر مدیریت بر تلویزیون تپش و مجری گری و کنسرت گذاری و تهیه کنندگی در این شبکه باشد شناخته شده است Zoairani (بحث) ‏۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۲۷ (UTC)

 • حذف شود با وضعیت کنونی مقاله و عدم وجود منابع معتبر . با سپاس Atefe123456 (بحث) ‏۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۱۲ (UTC)Atefe123456 (بحث) ‏۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۱۲ (UTC)
 • بماند درست است که منابع درون نوشتار ضعیف هستند چاره ای هم نیست و نباید انتظار داشت که منابع داخلی به ایشان بپردازد ولی وی از چهره های سرشناس در کنسرت گذاری و ساختن موزیک ویدیو برای خیلی از خواننده ها های مطرح از روز نخست غربت نشینی تا به امروز بوده، همچنین ایشان خالق برنامه پر بیننده انکات که با اکثر چهره های مطرح سینما، موسیقی، بیزینس های دیگر مصاحبه داشته و در دوره خود با اقبال گسترده ای همراه بوده. به عقیده من سرشناسی لازم را دارد. کامران ‏۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۰:۵۴ (UTC)
 • حذف شود بنده هر چقدر که بررسی کردم با توجه به وپ:سر و وپ:افراد چیزی نیافتم که سرشناسی را ثابت کند. مصطفی۲۰ (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۲:۰۴ (UTC)

اثر مرکب

اثر مرکب (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «اثر مرکب» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

این کتاب بدون اثبات ادعاهای مطرح‌شده، معیارهای ویکی‌پدیا:سرشناسی (کتاب‌ها) را دارا نیست. KOLI (گفتگو) ‏۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۵۴ (UTC)

فهرست جاذبه‌های گردشگری استان قم

فهرست جاذبه‌های گردشگری استان قم (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فهرست جاذبه‌های گردشگری استان قم» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

به گمانم بهتر است در قست گردشگری مقالۀ قم ادغام شود. Arellaa TALK ‏۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۰۴ (UTC)

 • در صفحه «استان قم» ادغام شود. کوروش تهرانی (بحث) ‏۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۵۶ (UTC)
 • بنظرم ادغام چنین فهرست بلندبالایی با مقاله یک استان که در حال حاضر هم حجم قابل توجهی دارد و در آینده هم گسترش خواهد یافت مناسب نیست. بر اساس حجم فعلی و در نظر گرفتن احتمال گسترش مقاله استان، برداشتم این است که فهرست و مقاله از یکدیگر مستقل بماند بهتر است.فرهنگ2016 (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۰۳ (UTC)

دانشگاه مهدیشهر

دانشگاه مهدیشهر (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «دانشگاه مهدیشهر» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر
 • حذف شود سرشناسی لازم را ندارد.(Talebyali1 (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۱۳ (UTC))

داریوش سالاری

داریوش سالاری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «داریوش سالاری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم وجود منبع و توضیح جهت اثبات سرشناسی Atefe123456 (بحث) ‏۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۴۶ (UTC)

 • بماند از سازندگان برجسته ساز سنتور است. با این حال از کمبود منبع رنج می‌برد. KOLI (گفتگو) ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۳۲ (UTC)
 • بماند با احترام. از سازندگان سنتور بسیار مشهور است. مقاله را مقداری گسترش داده و بر منابع افزودم. ارادتمند. Gm110m (بحث) ‏۱۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۰:۲۹ (UTC)
 • بماند سرشناسی وپ:هنرمند رو داره، فقط یک‌ منابع بیشتر بشه. --N.Iran.S (بحث) ‏۱۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۰۹ (UTC)

سعید گنجی

سعید گنجی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سعید گنجی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

درود جساراتا محبت بفرمایید سرشناسی را بررسی بفرمایید. با مهر شهنام ک (گفتگو) ‏۸ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۵۲ (UTC)

 • حذف شود مازیار عبداللهی‌نیا (نهمین منبع مقاله) در وب‌سایت شخصی‌اش به‌درستی موضوع را بررسی کرده. —KOLI (گفتگو) ‏۱۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۵۵ (UTC)

سعید احمدی کریانی

کاربر:Payamkermanshahi/صفحه تمرین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «صفحه تمرین» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

قبلا مقاله با نام سعید احمدی کریانی حذف شده بود اما به درخواست کاربر، آن را در فضای کاربری‌اش احیا کردم تا اصلا‌حات لازم را انجام دهند. حال باید سرشناسی موضوع بررسی شود. ImanFakhriTalk ‏۹ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۳۰ (UTC)

پژدری

پژدری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «پژدری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بدون منبع و عدم پوشش قابل توجه در منابع ImanFakhriTalk ‏۹ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۴۶ (UTC)

یحیی صالح‌نیا

یحیی صالح‌نیا (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «یحیی صالح‌نیا» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با احترام. سرشناسی مشکوک. و تنها به وبسایت شخصی ایشان استناد و منبع دهی شده است. Gm110m (بحث) ‏۱۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۲۴ (UTC)

 • حذف شود سرشناسی ایشان محرز نیست. خاچی ‏۱۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۵۸ (UTC)

موسی زین العابدینی مرندی

موسی زین العابدینی مرندی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «موسی زین العابدینی مرندی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با احترام. سرشناسی مشکوک Gm110m (بحث) ‏۱۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۳۸ (UTC)

 • حذف شود سرشناس نیستند. با احترام خاچی ‏۱۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۵۹ (UTC)

محمدعلی فقیهی

محمدعلی فقیهی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «محمدعلی فقیهی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با احترام. سرشناسی مشکوک. کپی از وبسایت شخصی. Gm110m (بحث) ‏۱۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۰۵ (UTC)

 • حذف شود با وجود این منابع سرشناسی محرز نیست. خاچی ‏۱۰ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۵:۱۱ (UTC)

امامزاده محمد کرج

امامزاده محمد کرج (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «امامزاده محمد کرج» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

به نظر متن مقاله و منبعش سرشناسی موضوع را اثبات نمی‌کنند. ‎محمدحسین ‏۱۱ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۲۵ (UTC)

فهرست قسمت‌های ۲۴

فهرست قسمت‌های ۲۴ (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فهرست قسمت‌های ۲۴» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

فقط شامل جدول های عموماً خالی است. Freshman404Talk ‏۱۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۴۲ (UTC)

 • حذف شود با جناب فرشمن موافقم. خاچی ‏۱۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۰۹ (UTC)

دورکی

دورکی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «دورکی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

ادغام در هفت‌لنگ MSes T / C ‏۱۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۳۶ (UTC)

علاسوند

علاسوند (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «علاسوند» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

ادغام در هفت‌لنگ MSes T / C ‏۱۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۳۶ (UTC)

موری (طایفه)

موری (طایفه) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «موری (طایفه)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

ادغام با هفت‌لنگ MSes T / C ‏۱۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۴۹ (UTC)

جایزه ادبی واو

جایزه ادبی واو (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «جایزه ادبی واو» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی جایزه Alex-h (بحث) ‏۱۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۱۳ (UTC)

 • حذف شود مشخص نیست این جایزه توسط چه افرادی اهدا میشود برای همین اعتبار و سرشناسی آن تایید شده نیست. --Kasir بحث ‏۱۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۵۷ (UTC)

سامان کجوری

سامان کجوری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «سامان کجوری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله، موجب سرشناسی‌ست. KOLI (گفتگو) ‏۱۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۹:۵۵ (UTC)

 • حذف شود مجری برنامه‌های مطرح تلویزیون ایران نبوده و سرشناسی لازم برای داشتن مقاله را ندارد. --Kasir بحث ‏۱۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۰۸ (UTC)
 • {بماند} بصورت مداوم در تلوزیون بصورت گوینده و مجری حضور داشته و دارای صلاحیت برای داشتن مقاله است. SepehrMehri (بحث) ‏۱۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۱۴ (UTC)
 • حذف شود سرشناسی نداره. Nikoo.Amini (بحث) ‏۱۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۱۸ (UTC)
 • {بماند} سرشناسی مناسبی در تلویزیون صدا و سیما دارد.

Chrisrabinson (بحث) ‏

۱۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۳۶ (UTC)

شهرک آپادانا

شهرک آپادانا (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شهرک آپادانا» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

عدم احراز معس برای سرشناسی. مقاله تنها یک ارجاع دارد که آن هم یادکردی در آن یافت نمیشود و مربوط به بانک مسکن است که من نمیدانم سایت بانک مسکن چه صلاحیتی برای استناد در این مقاله دارد؟ در پیوند به بیرون هم لینکها عموما خراب بودند و در گوگل نیز منابع کافی نیافتم MAX بحث ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، ساعت ۰۲:۲۷ (ایران) ‏۱۲ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۱:۵۷ (UTC)

فرزاد بختیاری

فرزاد بختیاری (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «فرزاد بختیاری» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

با احترام. عدم سرشناسی در حال حاضر. Gm110m (بحث) ‏۱۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۲۵ (UTC)

حذف شود معیارهای وپ:خواننده را ندارد. Arellaa TALK ‏۱۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۵۸ (UTC)
حذف شود فاقد معیارهای سرشناسی وپ:خواننده. Nikoo.Amini (بحث) ‏۱۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۱۹ (UTC)

شهرک طلائیه

شهرک طلائیه (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «شهرک طلائیه» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله چندین بار ایجاد شده و در حذف زمان دار زدوده شده است. منابع معس را برآورده نمیکنند. یک منبع سه خطی راجب نبود نیمکت در شهرک از مای فارس نیوز دارد که ظاهرا این سایت سایتیست که با گزارشهای مردمی مشکلات مناطق مختلف ایران را کوتاه نشر میکند. یک سایت از شهرداری خود قرچک است که کافی نیست باقی منابع نیز مشابه سایت مذکور به مصائب و مشکلات شهرک پرداخته اند اما منبعی جامع که به معرفی خود شهرک بپردازد یافت نشد. MAX بحث ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، ساعت ۱۲:۵۱ (ایران) ‏۱۳ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۸:۲۱ (UTC)

 • حذف شود فاقد سرشناسی است. مصطفی۲۰ (بحث) ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۴۰ (UTC)

الگو:ژانر اکشن هالیوود

الگو:ژانر اکشن هالیوود (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «الگو:ژانر اکشن هالیوود» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

1) ملاک گزینش اسامی در این الگو چیست
2) فیلم های جیمزباندی تولید بریتانیا چه ربطی به هالیوود دارد و 3) ....

لطفا سرشناسی این الگو بررسی گردد MSes T / C ‏۱۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۳۳ (UTC)

سرشناسی الگو بی معنی است. این الگو فیلم های مهم و معروف اکشن سینمای آمریکا را نمایش می دهد که اغلب در گیشه ها موفق بوده اند. این الگو ربطی به فیلم های تولیدی مربوط به کشور خاصی نیست ، شان کانری و بیشتر بازیگران انگلیسی از بازیگران هالیوود هستند. تهیه کنندگان آن اکثرا آمریکایی هستند.اگر اشکال دارد فیلم های تولید بریتانیا را از الگو حذف کنید. پخش مطلب (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۲۰ (UTC)

دومین جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ساخت

دومین جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ساخت (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «دومین جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ساخت» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی MA Javadi (بحث) ‏۱۴ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۰:۵۸ (UTC)

آرش ظلی پور

آرش ظلی پور (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آرش ظلی پور» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

بررسی سرشناسی N.Iran.S (بحث) ‏۱۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۲۲ (UTC)

 • حذف شود فاقد سرشناسی است. با احترام خاچی ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۷:۳۶ (UTC)

این نظرخواهی فقط برای وقت گذرانی و سرگرمی کاربران است. شما بخواهید یا نخواهید ، صفحه حذف شود یا نشود ظلی پور از مجریان سرشناس و هم رده مجریان معروفی چون احسان علیخانی است. پخش مطلب (بحث) ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۲۱ (UTC)

کاربر:جعبه کاربر/کشتار جمعی

کاربر:جعبه کاربر/کشتار جمعی (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «کشتار جمعی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

متن و تصاویر بی ربط به موضوع جعبه کاربری MSes T / C ‏۱۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۴۴ (UTC)

گریس ۱

گریس ۱ (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «گریس ۱» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

سرشناسی مستقل ندارد، ادغام شود در صفحه روابط ایران و بریتانیا / ضمنا ویکی‌پدیا:نظرخواهی برای حذف/استنا ایمپرو مرتبط است MSes T / C ‏۱۵ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۲۲:۰۹ (UTC)

 • بماند به اندازه کافی در منابع پوشش دارد. --‏ SunfyreT ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۱۸ (UTC)
 • حذف شود. بنظر من اطلاعات منتشر شده درباره کشتی بیشتر در حد trivial mention یک رویداد خبری است. ضمنا ما دربارهٔ این کشتی تقریبا هیچ چیز نمی‌دانیم (برای مثال سازنده‌اش کیست، ظرفیتش چقدر است؟ در مالکیت کیست؟) حتی اطلاعات لید مقاله نیز صحیح نیست، این کشتی با پرچم پاناما در حرکت بوده، لزوما «نفت‌کِش پانامایی» نیست. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۶:۲۹ (UTC)
 • بماند همنظر با سانفایر. جناب Gnosis گرامی میان‌ویکی آلمانی را مشاهده کرده‌اید؟ ‏▬ AnuJuno (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۰۲ (UTC)
@AnuJuno: درود. مقاله کنونی به این شکل، شایسته ماندن نیست. ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۰۴ (UTC)
درود. منظورم این بود که بعضی از این اطلاعاتی که میفرمایید در نوشتار آلمانی طرح شده است و رخداد ۲۰۱۹ فقط یک زیربخش از مقاله مذکور را تشکیل داده. نکته دیگر هم اهمیت بالای ابرنفتکش‌ها در مقایسه با کشتی‌های دیگر (مثل کشتی باری استنا ایمپرو) است. به نظرم مشکل سرشناسی ندارد. ‏▬ AnuJuno (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۱۲ (UTC)
Grace 1 این نکته نیز جالب توجه است MSes T / C ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۲۹ (UTC)
 • نکته: گویا نام کشتی از گریس ۱ به آدریان دریا تغییر یافته. لینک خبر ارادتمند همگی Gnosis (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۴۵ (UTC)
 • بماند با پوشش منابع و اینکه رخداد مربوط به ابرنفتکشه. --N.Iran.S (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۶:۵۵ (UTC)
 • بماند برداشتی که من از منابع موجود دارم این است که رویداد توقیف نفت کش گریس 1 شرایط ویکی‌پدیا:سرشناسی_(رویدادها)#حوزهٔ_جغرافیایی رو دارد چون نه فقط در روابط بین تهران و لندن که بر کل منطقه خلیج فارس و کشورهای منطقه و موضوع امنیت آبراه و حتی احتمال حضور اسرائیل در خلیج فارس و بحث های تشکیل یک ائتلاف جهانی برای حمایت نظامی از کشتی‌های عبوری از خلیج فارس[۴] تاثیر گذاشت. تاثیرگذاری منطقه ای و حتی بین المللی این رویداد طبق رهنمودها نشانه سرشناسی است.فرهنگ2016 (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۲۶ (UTC)

خواستنی (آلبوم)

کاربر:M.Ahmadi62/صفحه تمرین (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «آلبوم خواستنی» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

مقاله طی این نظرخواهی حذف شده بود و کاربر پس از ویرایش و بهبود مقاله، درخواست بررسی مجدد سرشناسی مقاله را داده است. ImanFakhriTalk ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۴۰ (UTC)

کاربر:Morez882/امیر فرجام

کاربر:Morez882/امیر فرجام (ویرایش | بحث | تاریخچه | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها)

درخواست کاربر برای بررسی دوباره، امیر فرجام پیش از این در نظرخواهی حذف شده است. ‎محمدحسین ‏۳۰ ژوئن ۲۰۱۹، ساعت ۰۷:۳۹ (UTC)

 • حذف شود به نظرم نباید دوباره به نبح آورده می‌شد فرد دارای سرشناسی نیست چرا که منابع معتبری وجود ندارند که سرشناسی وی را ثابت کنند و در صفحه که دیدم فیلمی که در آپارات قرار داشت و به عنوان منبع آورده شده که بازم منبع این فیلم یک پایگاه خبری ذکر شده اما منبع دست اول به حساب می‌آید. مصطفی۲۰ (بحث) ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۰۹:۱۲ (UTC)

خرسی که چپق می‌کشید (کتاب)

خرسی که چپق می‌کشید (کتاب) (ویرایش | بحث | تاریخچه | حفاظت | حذف | پیوندها | پی‌گیری | سیاهه‌ها | مشاهده‌ها) – (مشاهده نظرخواهی)
جستجو در: گوگل: «خرسی که چپق می‌کشید (کتاب)» – خبرگزاری‌ها · کتاب‌ها · پژوهش‌ها · منابع فارسی · تصویر

معیار دوم وپ:مسک می‌گوید کتاب باید برندهٔ جایزه شده باشد (نامزدی یا تقدیر کافی نیست). برای احراز معیارهای دیگر منبعی نیافتم. Hanooz ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۳:۰۳ (UTC)

حذف شود هیچکدام از معیارهای سرشناسی مرتبط که فرمودید را دارا نیست. ارادتمند -- کامران اورفه (بحث) ‏۱۷ اوت ۲۰۱۹، ساعت ۱۴:۳۴ (UTC)