شکر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
تصویر درشت‌نمودهٔ دانه‌های شکر

شِکَر یا شَکَر یا بوره[نیازمند منبع] ماده‌ای است خوراکی و شیرین که از دانه‌های ریز بلوری تشکیل شده‌است و به رنگ سفید و یا قهوه‌ای دیده می‌شود. شکر از عصارهٔ نیشکر و یا چغندر قند به دست می‌آید.

ماده کریستالی سفیدرنگی که بعنوان شکر می‌شناسیم، یک مادّهٔ مصنوعی و فرایند شده است که اغلب از نیشکر یا چغندر قند بدست می‌آید. قند موجود در نیشکر و چغندر قند بعد از جداسازی تمام املاح، ویتامین‌ها، پروتئین، آنزیم و سایر مواد مغذی مفید، در کارخانه تصفیه شده و به ساکاروز خالص تبدیل می‌شود.

شکر یک مادهٔ اعتیاد آور است[ویرایش]

مهمترین دلا یلی که نشان می‌دهند شکر از هر سم، دارو و یا مادهٔ مخدری خطرناک تر است، عبارتند از: ۱- هنگامی که شکر را یک نوع ماده غذایی بدانیم و مقادیر زیادی از آن را مصرف کنیم. ۲- از روزی که نوزاد متولد می‌شود و درغذای تکمیلی او شکر می‌ریزیم، اثرات مضر آن شروع می‌شود. حتی اگر مادر شکر مصرف کند، شیر او به این ماده آغشته می‌شود. ۳- تقریباً ۹۵ درصد افراد با درجات مختلفی به مصرف شکر معتاد هستند.

ریشه واژه[ویرایش]

واژهٔ شکر در فارسی از واژهٔ sharkara در زبان سانسکریت گرفته شده‌است. سپس به صورت سکر از فارسی به عربی راه یافته و از عربی به زبان‌های اروپایی وارد شده‌است.[۱]

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیای انگلیسی

جستجو در ویکی‌انبار در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ شکر موجود است.