ولورین (شخصیت)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ولورین (کمیک‌استریپ))
پرش به: ناوبری، جستجو

ولورین(به انگلیسی: Wolverine) یا لوگان یک ابرقهرمان داستانی است از ابرقهرمان‌های کمیک استریپ شرکت مارول کامیکس بود. وی عضو سابق انتقام جویان جدید و پرواز آلفا بوده در گروه اکس‌من و تحت رهبری چارلز اکساویر و اما فراست فعالیت کرده است. لوگان با نام اصلی جیمز هَاوْلِت در طول قرن هجدهم میلادی و در کانادا به دنیا آمد.

اولین بار ولورین در شمارهٔ 181 از مجله هالک شگفت‌انگیز حضور پیدا کرد و با محبوبیتی که به دست آورد کم کم دارای کمیک جداگانه و اختصاصی شد. مهم ترین توانایی ویژهٔ او «عامل درمان» یا قدرت خویش درمانی است، به این معنی که تمام زخم‌هایی که روی بدن او به وجود می‌آیند به سرعت محو و درمان می‌شوند. همچنین دارای اسکلتی با پوشش یک فلز نشکن با نام آدامانتیوم است.

در دهه ۱۹۵۰ ارتش امریکا برای تجهیز خود دست به آزمایش‌های ژنتیکی-هسته‌ای بر روی افراد عادی زد. این آزمایش ها با نام «برنامه سلاح اکس» شناخته می شوند. چند تن از معروف ترین جهشی‌های حال حاضر دراین آزمایش‌ها حضور داشتند که از میان آنها می توان به ولورین، سایبرتوث (دندان خنجری)، ددپول و مگنتو (مغناطیس) اشاره کرد.

در طی این آزمایش‌ها بود که استخوان‌های ولورین با آدامانتیوم پوشانده شدند. به دلیل وجود عامل درمان, او توانست سم شدید آدمانتیوم را تحمل کند و زنده بماند.

همچنین حواس او به دلیل جهش قوی تر شده است. طوری که هم بهتر می شنود و هم انواع بو را به خوبی یک دله حس می کند. جهش ژنتیکی به او مهم ترین سلاحش را نیز بخشیده است. در هر یک از دستان او سه استخوان رشد کرده که به مانند تیغه ای تیز از بین انگشتانش بیرون می زنند. این تیغه ها در جریان برنامه سلاح اکس با آدامانتیوم پوشانده شدند.

آدامانتیوم یک فلز خیالی است.که کاملاً نشکن است.

این شخصیت با اینکه فناناپذیر است،ولی نقطه ضعف هایی هم دارد.در نهایت این شخصیت خیالی بدلیل تماس با یک ماده سمی،توانایی فاکتور درمان خودرا از دست داده و کشته می‌شود.

منابع[ویرایش]