زن عنکبوتی (گوئن استیسی)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
زن عنکبوتی
Spider-Gwen 1 Variant.png
پوستری از گوئن عنکبوتی شماره ۱ (آوریل ۲۰۱۵)
اثر کریس آنکا
اطلاعات نشر شده
ناشرمارول کامیکس
اولین زمان ایفای نقشمرز دنیای عنکبوتی شماره ۲ (سپتامبر ۲۰۱۴)
ساخته شده توسط
اطلاعات موجود در داستان
شخصیت دیگرگوئِندُولین مکسین استیسی
گونه‌هاانسان جهش‌یافته
زادگاهزمین ۶۵
گروه‌هاارتش عنکبوتی
همراهان
نام‌های مستعارزن عنکبوتی، گوئن عنکبوتی، گوئنوم، عنکبوت روحی[۱]
توانایی‌ها
  • قدرت، سرعت، دوام، و چابکی ابرانسانی
  • قابلیت چسبیدن به اکثر سطوح
  • استفاده از سفرهای دوبعدی
  • زوددرمانی
  • پیشبینی با استفاده از حس عنکبوتی
  • پرت کردن تار از دست خود

زن عنکبوتی با نام اصلی گوئِندُولین مکسین استیسی (که همچنین با نام‌های گوئن عنکبوتی، عنکبوت سفید یا عنکبوت روحی نیز شناخته می‌شود) یک شخصیت خیالی ابرقهرمان در کتاب‌های کامیک منتشر شده توسط مارول کامیکس است. او توسط جیسون لاتر و رابی رودریگز ساخته شده‌است. این شخصیت در مرز دنیای عنکبوتی قسمت ۲ به عنوان بخشی از داستان کمیک ۲۰۱۴–۱۵ «دنیای عنکبوتی» حضور پیدا کرد که منجر به خلق کمیک‌های گوئن عنکبوتی شد که در سال ۲۰۱۵ آغاز گردید.

زن عنکبوتی صورتی دیگر از مرد عنکبوتی و یک نسخه جایگزین جهانی از گوئن استیسی است. او در «زمین ۶۵» ساکن است، جایی که گوئن استیسی توسط یک عنکبوت رادیواکتیو گاز گرفته شده و به جای پیتر پارکر تبدیل به یک ابرقهرمان تبدیل به زن عنکبوتی می‌شود. این شخصیت همچنین باید با دشمنان مختلف، شامل نسخه زمین ۶۵ مت مورداک و فرانک کسل مبارزه کند.

پیتر پارکر نیز بجای گوئن استیسی در این دنیا (زمین 65) می میرد.

زن عنکبوتی با واکنش‌های مثبتی از سوی منتقدان همراه بود، و آن‌ها از طراحی خود به عنوان یک انتخاب محبوب برای کازپلی و یک دیدگاه فمینیستی تحسین کردند. برای ارتقاء، چندین نسخه دیگر از شخصیت همراه با کالا توسعه یافته. او همچنین در مجموعه تلویزیونی‌های انیمیشنی و در چندین بازی ویدیویی به عنوان شخصیت قابل کنترل حضور پیدا کرده‌است. هیلی استاینفلد در فیلم سینمایی انیمیشنی ۲۰۱۸ مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی صداپیشه این شخصیت بود.[۲]

.

این تصویر پوستر دوم فیلم مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی با عکس شخصیت گوئن عنکبوتی با صداپیشگی هیلی استاینفلد است. این فیلم اولین حضور سینمایی این شخصیت است و نقش او برای اولین بار در تریلر دوم فیلم ظاهر شد.[۳]

منابع[ویرایش]

  1. مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی شماره 1 مارول کامیکس
  2. Nyrem, Erin (June 6, 2018). "'Spider-Man: Into the Spider Verse' Casts Hailee Steinfeld, Mahershala Ali and Lily Tomlin". Variety. Archived from the original on 6 June 2018. Retrieved June 6, 2018.
  3. "The Internet Is Geeking Out Over Spider-Gwen's Big Screen Debut". Comicbook.com. Retrieved 14 November 2018.