شرکت سهامی هواپیمائی ایران

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
ایرانیان ایرویز Iranian Airways

-

تأسیس: ۱۳۲۴ خورشیدی
کد یاتا: ندارد
کد ایکائو: ندارد
دفتر اصلی: تهران - ایران

-


- -

وب‌گاه: {{{وب‌گاه}}}

شرکت هواپیمائی سهامی ایران یا ایرانیان ایرویز را گروهی از بازرگانان ایرانی در دی ماه ۱۳۲۴ تشکیل دادند.

تاریخچه[ویرایش]

در ابتدا شرکت ایرانیان ایرویز با ۳ فروند هواپیمای سی – ۴۷ داکوتا که از ارتش آمریکا خریداری شده بود کار خود را آغاز کرد. در ابتدا شرکت این هواپیماهای نظامی را به مسافربری تغییر کاربری داد و سپس در مسیرهای داخلی و خارجی آنها را به کار گرفت. گفتنی است ایرانیان ایرویز نخستین شرکت هواپیمایی در تاریخ هوانوردی ایران است که از هواپیماهای مسافربری آمریکایی استفاده کرد. این مدل هواپیماها بسیار مناسب بودند، علاوه بر اینکه در جنگ جهانی دوم نیز بسیار خوش درخشیده بودند.

نخستین مسیرهای داخلی و خارجی[ویرایش]

نخستین پرواز تجاری هواپیمائی ایرانیان ایرویز بین دو شهر تهران و مشهد انجام شد و در پی آن پروازهایی نیز از تهران به اصفهان، شیراز، آبادان، اهواز، بوشهر و زاهدان برقرار شد. در تابستان ۱۳۲۵ هواپیمائی ایران اولین پروازهای بین‌المللی خود را به شهرهای بغداد، بیروت و قاهره انجام داد.

در ۱۳۲۵ بود که شرکت هواپیمائی سهامی ایران فاصله ایی بین بمبی تا آتن را پوشش می‌داد. چندی بعد ایرانیان ایرویز با استفاده از هواپیماهای داگلاس دی‌سی-۳ خود پروازهایی نیز به قصد تل آویو و فرودگاه لیدا برقرار کرد.

استخدام خلبانان ایرانی[ویرایش]

در سال ۱۳۲۵ تکنسینها و خلبانان آمریکایی از شرکت هواپیمائی ایرانیان ایرویز کنار گذاشته شدند و برای اولین بار از خلبانان ایرانی استفاده شد. نخستین خلبانان ایرانی شرکت هواپیمائی ایرانیان ایرویز کلنل مصطفوی، کاپتان خادمی و کاپیتان رفعت بودند که کاپیتان خادمی بعدها مدیر عامل هواپیمائی ملی ایران، هما شد.


نخستین پرواز به اروپا[ویرایش]

ایرانیان ایرویز نخستین پرواز اروپایی و فرا قاره ایی خود را از طریق بیروت به قصد پاریس انجام داد و در سال ۱۳۲۶ نخستین دفتر خارجی خود را در پاریس دایر کرد. در سال ۱۳۲۷ رضا افشار ۷۰٪ از کل سهام شرکت هواپیمائی سهامی ایران را خریداری کرد.

ناوگان ایرانیان ایرویز[ویرایش]

در سال ۱۳۳۲، ۲ فروند کانوایر ۲۴۰- اف از شرکت هواپیمایی ترنس اوشن آمریکا خریداری کرد. در همین سالها شرکت هواپیمائی ایرانیان ایرویز صاحب هواپیماهایی نظیر داگلاس دی‌سی-۳، داگلاس دی‌سی-۴، داگلاس دی سی-۶ بی و کانوایر بود. در سال ۱۳۳۶ شمسی ۳ فروند هواپیمای ویکرز ویسکونت۷۸۲ به صورت سفارشی از انگلستان خریداری شد. این هواپیماها بسیار لوکس بودند. شرکت هواپیمائی ایرانیان ایرویز در این سال صاحب ۱۰ مسیر داخلی و ۱۴ مسیر بین‌المللی بود و علاوه بر دفاتر فروش بلیط در ایران در بسیاری از کشورهای مقصد صاحب دفاتر فروش بلیط‌های خود نیز بود.

حوادث[ویرایش]

طبق اسناد موجود نخستین حادثه ثبت شده مربوط به شرکت هواپیمائی سهامی ایران در ۱۴ شهریور ماه ۱۳۲۹ بوده است. این شرکت بین سالهای ۱۳۲۹ تا ۱۳۳۲، ۴ سقوط هواپیما داشته است که همگی آنها هواپیماهایی از نوع داگلاس دی‌سی-۳ بودند. در مجموع حدود ۴۴ نفر در این حوادث کشته شدند.

سال نوع هواپیما تلفات ریجستری
پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۲۹ دی سی- ۳ ۸ EP-AAG
شنبه ۹ دی ۱۳۲۹ دی سی- ۳ ۸ EP-AAJ
جمعه ۵ دی ۱۳۳۱ دی سی- ۳ ۲۷ EP-ACJ
سه‌شنبه ۹ تیر ۱۳۳۲ دی سی- ۳ ۰ EP-ACV

پایان کار شرکت سهامی هواپیمائی ایران[ویرایش]

این شرکت تا روز پنج شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۴۱ فعال بود و در آن زمان تنها ۳ فروند ویکرز ویسکونت و ۱۱ فروند دی سی - ۳ را در ناوگان خود داشت. در انتها دو شرکت هواپیمایی پارس و ایرانیان ایرویز در یکدیگر ادغام شدند و شرکتی با عنوان خطوط هوایی متحد ایران تشکیل شد.

منابع[ویرایش]