سوبارو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سوبارو
نوعشرکت تابعه
صنعتصنعت خودروسازی
بنا نهاده۱۹۵۳
بنیانگذارانکنجی کیتا
چیکوهی ناکاجیما
دفتر مرکزیشینجوکو، توکیو، ژاپن
افراد کلیدیتاکیشی تاچیموری
(رئیس هیئت مدیره)
محصولاتخودرو
مونتاژ خودروهای تویوتا
مادرابرشرکت سوبارو
وبگاه

سوبارو (به ژاپنی: スバル) شرکت خودروسازی ژاپنی است، که به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از ابرشرکت سوبارو، وظیفه تولید خودروهای سواری آن را بر عهده دارد. عمده شهرت سوبارو به علت موتورهای تختی است، که در خودروهای خود از آن استفاده می‌کند.

شرکت سوبارو در مدل‌های سفارشی نظیر سوبارو امیپرزا نیز، از موتورهای توربو شارژر استفاده می‌نماید. این مدل بیشتر در مسابقات اتومبیل‌رانی مطرح است.

شرکت سوبارو که سازنده خودروهای سوبارو است از شرکای تجاری شرکت تویوتا به‌شمار می‌آید، به طوری که تویوتا ۱۶٪ درصد از سهام آن را در اختیار دارد.[۱]

سوبارو در زبان ژاپنی به معنی یکی‌کردن و گردآوردن دور هم است. لوگوی این شرکت مجموعه‌ای از شش ستاره است که بزرگترین ستاره در آن، نمایانگر شرکت سوبارو و پنج ستاره دیگر نماد شرکت‌های تابعه آن می‌باشند.[۲]

منابع[ویرایش]

  1. "Japan's Fuji Heavy shares rally on expanded alliance with Toyota group" (به انگلیسی). forbes.com. Archived from the original on 16 December 2008. Retrieved 27 October 2008.
  2. "Origin of the Name Subaru" (به انگلیسی). وب‌گاه رسمی سوبارو. Archived from the original on 11 April 2010. Retrieved 27 October 2008.