جارو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
فروش جارو

جارو ابزاری برای پاکیزگی است که از تارهای موازی ضخیمی که به یک دسته استوانه شکل وصل شده‌اند تشکیل می‌شود. معمولاً همراه جارو، خاک‌انداز هم استفاده می‌شود. در گذشته جاروها از شاخه درختان به خصوص درخت خرما در استان بوشهر ( در زبان محلی پنگاشت نخل )که به یک دسته بسته شده بودند درست می‌شدند، اما امروزه برای تولید تارهای جارو از مواد مصنوعی استفاده می‌شود.بیشترین کشت جارو در شهرستان میانه از توابع آذزبایجان شرقی میباشد.عمده جاروبافان در مشهد، بابل و اصفهان میباشد[نیازمند منبع] جاروی مرغوب باید قرمز و صاف و کشیده باشد. متأسفانه به علت رکود در بازار جارو بیشتر کشاورزان میانه کاشت برنج را که هم مصرف آب کمتری دارد و هم بهره وری اقتصادی بیشتری دارد، با کشت جارو جایگزین کردند. جاروها از گذشته تاکنون جز جدایی ناپذیر و اصلی به هنگام انجام نظافت محیط های مختلف می باشند. این وسیله در گذر زمان دچار تغییرات بسیاری شده است و نوع مدرن و مکانیزه آن نیز طراحی و تولید شده است اما همواره استفاده از نوع دستی آن در محیط های مختلف اگر کمرنگ شده باشد از میان نرفته است.

جاروبرقی[ویرایش]

دستگاه جاروبرقی نوع پیشرفته و مدرن جارو می باشد و عملیات نظافت را با سرعت و کیفیت بسیار بالاتری از نوع دستی و سنتی آن انجام می دهد. اما این دستگاه پیشرفته با وجود قابلیت های بسیار زیاد از چند اصل ساده در عملکرد خود پیروی می کند، که اصلی ترین آن مکش، از طریق ایجاد یک خلأ نسبی در داخل دستگاه است. هوای داخل مخزن جارو برقی صنعتی توسط یک پمپ مکنده ی قوی تا حد زیادی تخلیه می شود، در نتیجه فشار داخل مخزن کمتر از فشار محیط شده و مکش اتفاق می افتد و به این ترتیب آلودگی ها و گرد و غبار همراه با هوا به داخل مخزن کشیده می شوند. در نوع بسیار تخصصی تر دستگاه های جاروبرقی قابلیت ایجاد مکش بسیار زیادی را داشته و می توانند حتی مایعات را نیز در کنار آلودگی های جامد مکش نماید. به این دستگاه ها نوع صنعتی جاروبرقی می گویند.

جاروبرقی صنعتی[ویرایش]

این دستگاه ها اساس کار کاملا مشابه با نوع خانگی دارند اما به علت مجهز بودن به موتور قدرتمند، پمپ آنها توانایی ایجاد مکش بسیار بالاتری نسبت به نوع خانگی دارد.

اجزا جاروبرقی صنعتی[ویرایش]

مهم ترین اجزاء یک جاروبرقی صنعتی عبارت اند از:

پمپ مکش[ویرایش]

پمپ های مکش دارای انواع متفاوتی اند. پمپ های سانتریفیوژی، ساید چنل، بلید، لوب و ونتوری اگرچه ساختار متفاوتی دارند اما نتیجه ی عملکرد همه ی آنها به ایجاد خلأ در مخزن می انجامد که این اولین و اصلی ترین اقدام در یک جارو برقی است.

انواع پمپ های مکش[ویرایش]

انواع پمپ های مکش در یک جاروبرقی صنعتی به شرح زیر است:

پمپ سانتریفیوژی[ویرایش]

این نوع از پمپ ها عموما ارزان تر بوده و هزینه ی نگه داری کمتری دارند، همین طور توان ایجاد خلأ درآنها حدود 25 درصد است و اکثرا در جاروبرقی های خانگی و نیمه صنعتی استفاده می شوند.

پمپ های ساید چنل[ویرایش]

پمپ های ساید چنل با قابلیت ایجاد خلأ به میزان 40 تا حدود 60 درصد در بازه ی زمانی طولانی تری قابل استفاده بوده و صدای کمتری تولید می کنند و مناسب برای جاروبرقی های صنعتی اند.

پمپ های لوب[ویرایش]

این پمپ ها با توان ایجاد خلأ تا 80 درصد و همین طور سرعت چرخش و قدرت مکش بالا اکثرا در مکنده های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

پمپ های بلید[ویرایش]

در این پمپ ها توان ایجاد خلأ بسیار بالا و تا حدود 90 درصد است اما این پمپ ها عموما بسیار گران هستند زیرا در تولید آنها دقت بسیار بالایی صورت گرفته پس تهیه ی دستگاهی با این مدل پمپ باید توجیه اقتصادی داشته باشد و در نگه داری از آن نیز دقت کافی به عمل آید.

پمپ ونتوری[ویرایش]

در این پمپ خلأ براساس اصل ونتوری انجام می شود. این پمپ ها بدون موتور الکتریکی و با کمپرسور هوا عمل می کنند و ضمن برخورداری از قیمتی مناسب ساختار ساده و سبکی دارند.

موتور جاروبرقی صنعتی[ویرایش]

نیروی مورد نیاز برای عملکرد پمپ از طریق موتور تأمین می گردد. موتور ها در یک جاروبرقی به دو دسته ی الکتریکی و دیزلی تقسیم می شوند. به جاروبرقی با موتور دیزلی مکنده ی صنعتی گفته می شود که قدرت مکش بسیار بالایی داشته و البته آلودگی و صدای بیشتری نیز تولید می کند. مدل های الکتریکی به دو دسته ی کلکتوری و توربینی تقسیم می شوند، که در نوع کلکتوری برای انتقال حرکت از روتور به شفت استارتر از ذغال به عنوان رسانا استفاده می گردد، در نتیجه ذغال با گذشت زمان داغ شده و امکان استفاده ی مداوم از دستگاه وجود نخواهد داشت به طوری که حداکثر زمان استفاده پیوسته از دستگاه حدود 40 دقیقه است. در مدل توربینی این حرکت از طریق القای الکتریکی انجام می شود در نتیجه امکان استفاده ی مداوم و 24 ساعته از دستگاه وجود دارد.

فیلتر[ویرایش]

از فیلتر ها به طور کل به منظور به دام انداختن گرد وغبار و ذرات ریز استفاده می شود. اما به طور دقیق تر دو هدف اصلی برای بکارگیری آنها در جاروبرقی صنعتی وجود دارد. اول برای محافظت از موتور و جلوگیری از رسیدن ذرات ریز و سبک به آن و دوم برای جلوگیری از بازگشت دوباره ی ذرات و گرده های ریز به محیط. فیلترها به دونوع طبقه بندی شده و طبقه بندی نشده تقسیم می شوند، در نوع طبقه بندی نشده از کاغذ یک بار مصرف یا از فیلترهای کیسه ای استفاده میگردد که علاوه بر فیلتر نقش مخزن را هم در سیستم ایفا می کنند. اما فیلتر های طبقه بندی شده، در دو نوع ستاره ای و کارتریجی هستند که براساس قطر کوچکترین ذره ای که می توانند به دام بیاندازند به سه مدل L، M و H دسته بندی می شوند که دقت آنها به ترتیب 3، 1 و 3/0 میکرون می باشد.

نگارخانه[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Broom». در [[ویکی‌پدیای انگلیسی|دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی]]، بازبینی‌شده در ۵ فوریه ۲۰۱۱.

پیوند به بیرون[ویرایش]

  • «جاروبرقی صنعتی». جاروبرقی صنعتی.