صیفی‌جات

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرونده:برداشت صیفی‌جات در بوشهر.jpg
یک زن در حال برداشت صیفی‌جات در استان بوشهر

صیفی‌جات (تابستانی‌ها)، به برخی از محصولات کشاورزی گفته می‌شود که در بهار و اوایل تابستان کارهای مقدماتی آن انجام شده و محصول آن در تابستان یا اوایل پاییز به دست می‌آید، مانند خربزه، هندوانه و طالبی. به عبارت دیگر صیفی‌جات برخی از محصولات کشاورزی هستند که کاشت، داشت و برداشت آنها در فصل گرم سال انجام می‌شود.[۱] تفاوت صیفی جات با سبزیجات به دلیل آن است که صیفی‌جات میوه هستند. طبق تعریف گیاه‌شناسی، میوه، قسمتی از گیاه است که از طریق گلدهی تولید می‌شود و همچنین بخشی از گیاه است که دارای دانه می‌باشد و به دیگر بخش‌های دیگر گیاه مانند ساقه، برگ، ریشه و حتی جوانه گل، سبزی می‌گویند؛ بنابراین چون صیفی‌جات از طریق گلدهی تولید می‌گردند، میوه محسوب می‌شوند.

از انواع دیگر صیفی‌جات، می‌توان انواع کدو، بادمجان، فلفل، کلم، ذرت، کرفس، باقلا، لوبیا سبز، گوجه‌فرنگی و خیار را نام برد.

صیفی‌جات در مقابل شتوی‌جات قرار دارند.

فواید مصرف صیفی‌جات[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. https://www.vajehyab.com/moein/صیفی
  2. Wang X, Ouyang Y, Liu J, Zhu M, Zhao G, Bao W, Hu FB. Fruit and vegetable consumption and mortality from all causes, cardiovascular disease, and cancer: systematic review and dose-response meta-analysis of prospective cohort studies.