میخانه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
در میخانه (نقاشی حوالی ۱۷۹۰ میلادی، اثر هنری سینگلتون)

امروزه میخانه‌ها علاوه بر این که خدماتی که در یک بار ارائه می‌شود. غذا و نوشیدنی‌های دیگر نیز ارائه می‌کنند. برخی میخانه‌ها زیر نظر یک آبجوسازی به خصوص هستند و تنها آبجوهای همان آبجوسازی را ارائه می‌کنند و برخی دیگر به صورت آزاد کار می‌کنند. میخانه‌ها برای تهیه و فروش الکل نیاز به مجوز دارند. میخانه‌ها نسبت به میکده‌ها بیشتر حالت تجاری دارند و ادارهٔ آن‌ها نیازمند استخدام کارمند، سفارش مواد اولیه، کنترل موجودی، دفترداری و فنون فروش و موارد مشابه است. بیشتر میخانه‌ها از ساعت ۱۰٫۵ صبح تا ۱۱ شب باز هستند و با داشتن مجوز ممکن است این مدت بیشتر نیز باشد. غذاهای ارائه‌شده در یک میخانه ممکن است غذاهای سبک یا در حد یک رستوران باشد.[۱] در کنار فراهم‌آوردن نوشیدنی‌های الکلی، میخانه‌ها معمولاً نقش سرگرمی را برای مشتریانشان بازی می‌کنند.[۲] در انگلستان میخانه‌ها بیشتر مکانی محلی بوده‌اند و مثلاً در شهرهای کوچک، حومه‌ها، یا بخشی از یک مرکز تجاری دیده می‌شوند.[۳]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • Trusler, J. (1783). The Distinction Between Words Esteemed Synonymous in the English Language, Pointed Out, and the Proper Choice of Them Determined ... author and sold. Retrieved ۲۰۱۳-۱۱-۱۴.
  • Joseph, R. (2000). Careers in Catering, Hotel Administration and Management. Careers In... Series. Kogan Page. ISBN 9780749431495. Retrieved ۲۰۱۳-۱۱-۱۴.
  • Williams, G.P.; Brake, G.T. (1982). The English Public-House in Transition. Edsall. ISBN 9780902623316. Retrieved ۲۰۱۳-۱۱-۱۴.