سس مایونز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سس مایونز
Mayonnaise (1).jpg
یک شیشه سس مایونز به رنگ زرد روشن
نام(های) دیگرمایو
نوعچاشنی
خاستگاه اسپانیا,  فرانسه
منطقه یا ناحیهمائون، مینورکا، پروانس، جزایر بالئاری، بایون
ترکیبات اصلیروغن، تخم (زیست‌شناسی) زرده تخم‌مرغ، و سرکه یا لیموترش
سس مایونز با تزئین
سس مایونز در حال سرو
سس مایونز همراه با تخم مرغ و سبزیجات

سس مایونز (به انگلیسی: Mayonnaise) نوعی سس است؛ که از زرده‌ی تخم‌مرغ، روغن زیتون، سرکه و خردل درست می‌شود و به‌طور سرد در بسیاری از سالادها و غذاها موردِ استفاده قرار می‌گیرد.[۱]

امولسیون[ویرایش]

سس مایونز یک امولسیون روغن در آب و تقریباً حاوی ۸۰% روغن است.
لسیتین موجود در زرده تخم‌مرغ نقش امولسیفایر را ایفا می‌کند و سبب پایداری امولسیون می‌شود.
بدون امولسیفایر، محلول آب و روغن دوفاز می‌شود و فاز روغن روی فاز آب می‌ایستد. بنابراین برای پایداری این ترکیب، استفاده از امولسیفایر همچون زرده تخم‌مرغ الزامی است.[۲]

تاریخچه[ویرایش]

داستان‌های ضد و نقیضی درباره چگونگی پیدایش این سس وجود دارد، بسیاری از صاحب نظران معتقدند، اولین بار این سس به صورت مخلوطی از زرده تخم مرغ و روغن، در سال ۱۷۵۶ میلادی در فرانسه تهیه شد.

گفته می‌شود این سس، نخستین بار توسط آشپزهای فرانسوی تهیه شده‌است. برخی می‌گویند، این سس شبیه ترکیبی است که در روم باستان از مخلوط روغن زیتون و تخم‌مرغ تهیه می‌شد و این روزها به این شکل عرضه می‌شود.

اما ابداع این سس به سال ۱۹۱۰ باز می‌گردد که «نینا هلمنز» یک مهاجر آلمانی در نیویورک، سسی را به منظور فروش بیشتر ساندویچ‌های مغازه شوهرش تهیه کرد.

هلمنز این سس را به جای کره در ساندویچ‌هایش استفاده می‌کرد. او به تدریج در طعم سس خود تنوع ایجاد کرد و در سال ۱۹۱۲، کارخانه این سس را در آمریکا راه اندازی کرده و اسمش‌ را «Best Food» گذاشت[۳].

منابع[ویرایش]