روغن دانه کدو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

روغن دانه کدو در (کرنول و کوریس کرنول در آلمان، بوکنو در اسلونی، تکوینو و باندوینو در کروتیان، یولی دولاک در رومانی و توکماگ در هانگارینا یکی از شهرهای آستریا جنوب شرقی (استریا) موجود می‌باشد. شرق اسلونی (استریا و پرکمورج) مرکز ترانسیلوانیا، اراستی کوگیر رومانی، شمال غربی کروآتیا و مناطق شبیه ارمنستان که یک اتحاد اروپایی حمایتی منطقه است. امروزه روغن یک وسیله صادرات مهم در استریا و اسلوانی است.

که توسط دانه‌های فشرده نوعی کدو محلی ساخته شده‌است. روغن کدو همچنین حداقل تا قرن هجدهم به عنوان وار در بخش‌های جنوبی استریا تولید شده‌است. ثبت اخیر دانه‌های روغن کدو در استریا ا (ز یک کشاورز در گلینستاتن) در تاریخ ۱۸ فوریه سال ۱۶۹۷ ثبت شده‌است. روغن ویسکوز روشن تا سبز خیلی تیره تا قرمز تاریک است که در رنگ بسته به ضخامت نمونه‌های مشاهده شده‌است.

روغن به نظر می‌رسد در لایه‌های سبز نازک و در لایه‌های ضخیم قرمز رنگ باشد. چنین پدیده‌ای دیکروماتیسم نامیده می‌شود. روغن کدو یکی از مواد با قویترین دیکروماتیسم است. در صورت استفاده تواماً با ماست رنگ به سبز روشن تبدیل می‌گردد و گاهی به عنوان سبز طلایی اشاره می‌شود.

مصارف و استفاده در آشپزی[ویرایش]

مصارف و استفاده در آشپزی:

روغن دانه کدو یک مزه فوق‌العاده تند و تیزی دارد و سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده‌است. روغن قهوه‌ای شده مزهٔ تیز تری دارد. این روغن زمانیکه با عسل و روغن زیتون ترکیب می‌شود به عنوان پوشش سالاد نیز سرو می‌گردد.

پوشش استرین معمولی شامل روغن دانه کدو و سرکه سیب می‌باشد.

روغن همچنین برای دسرها و دادن یک مزه خوش طعم بستنی غیر وانیلی است.

این یک خوراک واقعاً لذیذ در استریا در نظر گرفته شده‌است و قطره‌های کوچکی به سوپ کدو و دیگر غذاهای محلی اضافه می‌شود مانند بستنی وانیلی و استفاده از آن به عنوان روغن آشپزی. اگرچه اسیدهای چرب ضروری اش از بین می‌رود.

درمان گروهی[ویرایش]

درمان گروهی: داروی گروهی وجود دارند که کارآمد بودن روغن در جلوگیری و درمان پروستات را اثبات می‌کند.

در یک مطالعه دیده شده که روغن دانه کدو تأثیرات سودمندی در سطح کلسترول در زنان یائسه دارد. روغن و انواع دانه: روغن دانه کدو همچنین در تمام جهان به بازار عرضه می‌شود. تولیدکنندگان بین‌المللی دانه‌های سفید را با صدفها استفاده می‌کنند و یک روغن سفید ارزان‌تر را تولید می‌کند.

تولیدکنندگان جدید دانه‌ها در چین و هند قرار دارند. یک تحلیل دیگر روغن از ۱۲ گونه موجودات ذره بینی مثل ماکسیما محدوده‌های زیر را برای درصد چندین اسید چرب را نشان می‌دهد.

در این مطالعه بین ایزومرهای موقعیتی مثل امگا ۳ و امگا ۶ در اسید لینولنیک تمایزی قائل نمی‌شود. جمع اسید پالمیتیک و میرستیک (اسیدهای چرب اشباع کلسترول) بین ۸/۱۲ و ۷/۱۸ درصد است.

محتوای کل اسید چرب اشباع نشده از ۱/۷۳٪ تا ۵/۸٪ است. طولانی‌ترین زنجیره اسید چرب (کمتر از ۱۸ کربن) از ۴۴/۰٪ تا ۳۷/۱٪ است.