دانشگاه علم و فناوری مازندران (بهشهر)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو


دانشگاه علم و فناوری مازندران University of Science and Technology of Mazandaran
دانشگاه علم و فناوری مازندران University of Science and Technology of Mazandaran
دانشگاه علم و فناوری مازندران University of Science and Technology of Mazandaran
تأسیس ۱۳۹۲
نوع سراسری (دولتی)
رئیس حمید محمدزاده
معاون آموزشی فریبا شادان
معاون دانشجویی مسیب احمدی
معاون پژوهشی علی طهماسبی
هیئت علمی ۶۰ نفر(۱۳۹۸)
دانشجویان ۳۱۰۰ نفر
کارشناسی دارد
کارشناسی ارشد دارد
مکان بهشهر، مازندران، ایران پرچم ایران
وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
وب‌گاه www.mazust.ac.ir

دانشگاه علم و فناوری مازندران (بهشهر) یکی از دانشگاه‌های دولتی تحت نظارت وزارت علوم است که در شرق استان مازندران و در شهرستان بهشهر قرار دارد.

رشته‌های فعال در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ریاضی، مهندسی برق، مهندسی شیمی و مهندسی صنایع می‌باشد. همچنین در رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و مهندسی عمران نیز دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی می‌باشند.

این دانشگاه دارای سه دانشکده است:

دانشکده ریاضی،[۱] دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، و مهندسی شیمی و صنایع می‌باشد. ریاست این دانشگاه به عهده حمید محمدزاده عضو هیئت علمی دانشکده ریاضی می‌باشد.[۲]

این دانشگاه دارای ۱۱ کانون فرهنگی، مذهبی می‌باشد که می‌توان به کانون عکس و فیلم، هنر، مکتب الزهرا و... اشاره کرد.


تاریخچه و معرفی[ویرایش]

دانشگاه علم و فناوری مازندران که در کیلومتر ۳ جاده دریای چهارفصل شهرستان بهشهر واقع گردیده‌است با عنوان واحد اقماری دانشگاه علم و صنعت ایران، در سال ۱۳۷۳ با پذیرش ۹۰ دانشجو در دو رشته مهندسی صنایع و برق آغاز به کار نمود.

این واحد در سال ۱۳۹۱ و طی فرایند استقلال از دانشگاه علم و صنعت ایران به مرکز آموزش عالی و در سال ۱۳۹۲ به دانشگاه علم و فناوری مازندران تغییر نام داد. پس از استقلال دانشگاه و به دنبال پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولین دانشگاه، تعداد رشته‌های تحصیلی به ۹ رشته و تعداد دانشجویان به حدود۱۸۵۰ نفر افزایش یافت و معاونت‌های اداری مالی، فرهنگی و دانشجویی و آموزشی، پژوهشی و فناوری ایجاد شد.

پس از استقلال دانشگاه علم و فناوری مازندران، ابتدا دو معاونت اداری، پشتیبانی و فرهنگی دانشجویی و معاونت آموزشی و پژوهشی در نمودار سازمانی دانشگاه در نظر گرفته شد که با گذشت یک سال از این موضوع، معاونت فرهنگی و دانشجویی در تاریخ ۹۲/۱۱/۶ از معاونت اداری و پشتیبانی جدا گردید و به عنوان معاونت جدید در دانشگاه شروع به فعالیت نمود. این دانشگاه پس از استقلال خود موفق به اقدام جهت ساخت تأسیسات و فضاهای آموزشی و رفاهی شده‌است.

پانویس[ویرایش]

  1. «دانشگاه علم و فناوری مازندران». دریافت‌شده در ۲۰۱۷-۰۸-۳۰.
  2. «انتصاب حمید محمدزاده». بایگانی‌شده از اصلی در ۲۹ مارس ۲۰۱۷. دریافت‌شده در ۲۰۱۷-۰۸-۳۰. از پارامتر ناشناخته |وب‌گاه= صرف نظر شد (|وبگاه= پیشنهاد می‌شود) (کمک)