دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو


دانشگاه ولی عصر(عج)
ورودی اصلی دانشگاه
ورودی اصلی دانشگاه
تأسیس ۱۳۶۹
نوع دانشگاه عمومی
رئیس دکتر محمدعلی دهقان
(۱۱ شهریور ۹۳ تا کنون)[۱]
مکان رفسنجان
وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
وب‌گاه http://www.VRU.ac.ir

دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان این دانشگاه فعالیت خود را از سال ۱۳۶۹ شروع کرده است. پردیس دانشگاه در بلوار ولایت در زمینی به مساحت ۵۰۰ هکتار احداث شده است و هم اکنون دارای پنج دانشکدهٔ کشاورزی، علوم، ادبیات و هنر و فنی مهندسی و مجتمع آزمایشگاه ها است.

دانشکده‌ها[ویرایش]

دانشگاه هم اکنون دارای شش دانشکده به شرح زیر است:

۱.دانشکده کشاورزی (تکمیل شده و در حال استفاده)

۲.دانشکده علوم ریاضی که فعلاً در فاز یک ساختمان فنی و مهندسی مستقر است. این دانشکده متشکل از رشته های ریاضی ( در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) ، آمار و علوم کامپیوتر است.

۳.دانشکده فنی و مهندسی(فاز اول، دوم و سوم آن تکمیل شده و مورد بهره برداری قرار گرفته و دو فاز دیگر در آینده تکمیل خواهد شد)

۴.دانشکده ادبیات و علوم انسانی (تکمیل شده و در حال استفاده)

۵.دانشکده علوم پایه (یک فاز دیگر در حال اضاف شدن به آن است)

6-دانشکده اقتصاد و مدیریت (واقع در فاز دوم فنی)

درباره دانشگاه[ویرایش]

دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان در سال ۱۳۶۹ با دریافت مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأسیس شد. از نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۷۱- ۱۳۷۰ با پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری در دو مقطع کارشناسی ریاضی و مهندسی کشاورزی -گیاهپزشکی رسماً فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نمود.

به موازات اهداف توسعهٔ دانشگاه و به منظور تربیت نیروی انسانی کارآمد، هم اکنون این دانشگاه دارای چهار دانشکدهٔ ادبیات و علوم انسانی، علوم‌پایه، فنی _ مهندسی و کشاورزی می‌باشد و با بیش از شش هزار دانشجو، در یک رشتهٔ دکترای ریاضی، پنج رشتهٔ کارشناسی‌ارشد ریاضی، فیزیک، مهندسی کشاورزی- خاک‌شناسی، شیمی و زبان و ادبیات قارسی، ۱۳ رشته کارشناسی ریاضی محض، ریاضی کاربردی،فیزیک مهندسی لیزر و اپتیک، فیزیک، علوم کامپیوتر، مهندسی کشاورزی- خاکشناسی، مهندسی کشاورزی-گیاهپزشکی، مهندسی کشاورزی- باغبانی، مهندسی کشاورزی- زراعت، مدیریت صنعتی، حسابداری، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات انگلیسی وتربیت بدنی و مهندسی عمران وعلوم قرآن وحدیث و یک رشته کاردانی علمی- کاربردی نرم‌افزار کامپیوتر به فعالیت آموزشی و پژوهشی خود ادامه می‌دهد.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]