پنگوئن (شخصیت بتمن)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
پنگوئن
The Penguin
PenguinBatman.png
ناشر دی‌سی کامیکس
اولین حضور دیتکتیو کامیکس، شماره ۵۸ (دسامبر ۱۹۴۱)
نام کامل اسوالد چسترفیلد کابلپات
وابستگی به تیم انجمن سری ابرشرورها
لیگ بی‌عدالتی
جوخه خودکشی
ابردشمنان
توانایی‌ها نابغه جنایت
همه فن حریف در هر موضوعی که به پرندگان مربوط باشد
چترهای مرگبار شعبده‌بازی
ارتباط با گروه‌های زیرزمینی
قابلیت سازماندهی و رهبری

اسوالد چسترفیلد کابلپات (به انگلیسی: Oswald Chesterfield Cobblepot) یا پنگوئن (به انگلیسی: The Penguin) یکی از شخصیت‌های کتابهای مصور بتمن است. او از نخستین دشمنان بتمن است و در شماره ۵۸ کتابهای مصور بتمن، سال ۱۹۴۱ در اولین حضورش به تصویر کشیده شد. او اغلب قاچاقچی بازار سیاه است. کلوپ‌های شبانه محملی برای فعالیت‌های غیرقانونی اوست.

مشخصات ظاهری[ویرایش]

Penguin (DC Animated Universe).jpg

او معمولاً بینی بدقواره و بلند و قدی کوتاه با پیکری چاق دارد. صورتش چاق است و مویش اندک است با عینکی تک چشمی. گاه بصورت موجودی ناقص‌الخلقه با سه انگشت نیز دیده شده مثلاً در فیلم بازگشت بتمن اثر تیم برتون اینگونه بود. او همچنین چتری دارد که هم تفنگ است هم فندک و هم چاقو و سیگار برگی نیز دارد.

زندگی و سرگذشت[ویرایش]

Batman287.JPG

اسوالد فرزند خانواده ثروتمند کابلپات بود که ثروتمندترین افراد گاتهام بودند. وی موجودی ناقص‌الخلقه بود با بینی بلند و از کودکی به پرندگان علاقه داشت و در آینده نیز دزدی‌هایش را بوسیله آنان انجام می‌دهد. بعد از مدتی تامس وین پدر بروس وین باعث ورشکستگی آنان می‌شود و اسوالد از خاندان وین متنفر می‌شود و این شاید یکی از دلایل تنفر او از بتمن یا بروس وین باشد. او در بزرگسالی وارد شغل قاچاق می‌شود با وجود ورشکستگی همچنان پولدار است و تبهکاران زیادی را دور خود دارد.

رسانه‌ها[ویرایش]

Batman returns ver5.jpg
Penguin1BurgessMeredith.jpg

وی اولین بار درسریال تلویزیونی بتمن با بازی برگس مردیث حضور داشت. در دومین حضورش در بازگشت بتمن اثر تیم برتون حضور داشت و نقشش را دنی دویتو ایفا کرد. پنگوئن در سری انیمیشن بتمن نیز حضور داشت.

بازی‌های ویدیویی[ویرایش]

اولین بازی که کابلپات در آن بود بازی بتمن:نبرد حضور داشت. سپس در بازی ماجرای‌های بتمن و رابین دیده شد. سپس در بازی بتمن لگو و در نهایت در شهر آرکهام سال ۲۰۱۱ حضور یافت. حضور او در بازی بتمن: ریشه‌های آرکهام تأیید شده است.

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «(Penguin (comics»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۱ سپتامبر ۲۰۱۲).