بت‌گرل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

بت گرل(کمیک) Batgirl یا همان دختر خفاشی یکی از شخصیتهای خلق شده توسط کمپانی دی‌سی کمیکس و از یاران بتمن است. وی دختر ارشد کمیسر گوردون است که با اجازهٔ پدرش به این کار مشغول شده‌است او از یاران بتمن است و همواره به او کمک میکند. نام اصلی او باربارا گوردون است.

زندگی و سرگذشت[ویرایش]

او از خانواده گوردون بدنیا آمد. پدرش بازپرس گاتهام بود و مدتی بعد از تولد در نوجوانی مادرش را از دست میدهد. از آن به بعد از پدرش مواظبت میکند و به او میرسد. دیری نمی پاید که به هویت بتمن(بروس وین) پی میبرد، از این رو تصمیم می گیرد به او کمک کند و در هیبت خفاش به عنوان جفت بتمن ظاهر میشود. او به بتمن کمک فیزیکی میکند تا اینکه یک بعدازظهر هنگامی که با پدرش در خانه درباره ی جوکر صحبت میکردند ، زنگ در میخورد و باربارا برای بازکردن در میرود که جوکر جلوی در تیری به او میزند و کمیسر گوردون را میدزدد تا دیوانه کند. این اتّفاق باعث میشود باربارا برای همیشه فلج شود. این اتّفاق در کمیک شوخی کشنده به انگلیسی(The killing joke) می افتد. اما او از کمک به بتمن دست نمی‌کشد و حتی بعد از این هم بر روی صندلی چرخدار با هویت "'اوراکل"' یا وحی به انگلیسی (oracle) به بتمن کمک میکند و به او اطّلاعات میدهد.

رسانه ها و بازی های ویدیویی[ویرایش]

او در سری انیمیشن بتمن حضور داشته است. در بازی بتمن:تیمارستان آرکهام به انگلیسی( Batman:Arkham asylum) بوده و همچنین در سری دوم این بازی شهر آرکهام به انگلیسی(Batman:Arkham city)نیز هست.

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Batgirl»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۷ مه ۲۰۰۹).