ویکی‌پدیا:بازبینی مقاله‌های برگزیده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
I پیش از نامزد کردن مقاله
 • مطمئن شوید مقاله‌ای که نامزد می‌کنید، با توجه به معیارها، یک مقالهٔ برگزیده به شمار نیاید.
II روش نامزد کردن مقاله
 • {{پیشنهاد بازبینی برگزیدگی}} را به بالای صفحهٔ بحث مقاله بیفزایید، س‍پس روی پیوند سرخ‌رنگ مربوطه کلیک کنید و در زیرصفحهٔ جدیدی که باز می‌شود پیشنهاد خود به صورت زیر وارد نمایید:
=== نام مقاله ===
* {{مقاله|نام مقاله}}
توضیح مشکلات مقاله ~~~~
{{/نام مقاله}}
 • کاربرانی را که در برگزیدگی مقاله نقش داشته‌اند، در صفحهٔ بحثشان از نظرخواهی مطلع کنید.
III در هنگام بازبینی مقاله‌های برگزیده
 • نزاکت را رعایت کنید و نظر دیگران را دستکاری نکنید مگر توهین.
 • اینجا نظرخواهی است و نه رأی‌گیری، بنابراین از دادن رأی خالی خودداری کنید.
 • پس از نامزدی موضوع به بحث گذاشته می‌شود و پس از حداقل یک هفته بحث جمع‌بندی می‌شود.
 • جمع‌بندی بحث‌ها می‌بایست حداقل ۳ روز پس از درج آخرین نظر صورت گیرد.
IV پس از پایان نظرخواهی

یک مقاله‌ برگزیده تصادفی

محتوای برگزیده:

گزینش محتواهای خوب و برگزیده
گزینش

: انقلاب مهعیسیمارسیلیوس پادواییمقنعهیولا (مجموعه نمایش خانگی)زبان فارسیآیه تطهیرانقلاب مشروطهعلی النقیمحمد باقرموزاحافظ ۲دیوان حافظحافظیهبوران‌دختموسی کاظمایشتوویگو ۲یونسیونسبوشیدوجعفر صادقنوحابراهیمیعقوبحزب پان ایرانیستفلقیوسفکشتار اسپایکرنادرشاهاصحاب کساضحیآیه نورکرجآیه مودتآیه مباهلهآب‌پخشغیب‌گویی محمددستگاه غشایی درونیلیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱تاریخ باستانشیدای گراشیفتح تهرانتاریخ یهودیان در مراکشکلبه عمو پورنگنرجسابوالحسن صباآپولو ۸چندوجهیتیلور سوئیفتجهروکا درشنخدای جنگ: روح اسپارت

: نامهٔ تنسر به گشنسبکیوس گورانانتان لاویولایتعهدی علی بن موسی الرضاکمونیسماحمد اقتداریویلیام صوریپیشینه باشگاه فوتبال استقلال تهران (۱۳۵۷–۱۳۲۴)حادثه آکوتیم ملی فوتبال ایرانحسن مجتبیو باز هم سفرقریش (سوره)عباس میرزا

: شیمی در گذر زمانآمار باشگاه فوتبال استقلال تهران برابر حریفان لیگ ۲حافظه جهانی یونسکو در ایرانمدیران باشگاه فوتبال استقلال تهراناهالی سبزوارپیامبران اولوالعزمکتاب‌شناسی احمد اقتداریفهرست پادشاهان اورشلیمترانه‌شناسی تک‌آهنگ‌های تیلور سوئیفتترانه‌شناسی لانا دل ری

: فهرست امیران طاهری

بازبینی

: آمیزش جنسی در انساندریا دادوراحتمال تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (۱۳۸۸)کرمانشاهارومیهبوکان

: باشگاه فوتبال رئال مادریدتبریزاستان فارسهمدان

:

نظرخواهی‌های کنونی[ویرایش]

استان فارس[ویرایش]

اولین و ساده ترین مشکل دیباچه این مقاله است.@Reza1615: @ZxxZxxZ: Rohalamin (بحث) ‏۱۵ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۵۱ (UTC)

@Rohalamin: سلام لطفا دلایل فقدان معیارهای برگزیدگی را شفاف توضیح دهید. این مورد که فرمودید را خودتان می توانستید راحت حذف کنید. ضمنا به شخصی که بار قبل مقاله را نامزد کرده نیز جهت شرکت در بازبینی از طریق صفحه بحثش خبر دهید.--سید (بحث) ‏۱۵ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۹ (UTC)
@Sa.vakilian سلام، بله میشه راحت حذف کرد اما باید به متن منتقل بشه(با رعایت موارد دیگر) و بعد حذف کرد که اینکار زمانگیر و خسته کننده است. خود بنده مقاله هایی را مدنظر داشته ام تا خوبیده شوند اما هنوز وقت نکرده ام که بهبودشان دهم. کمی در این مورد منصفانه برخورد کنیم. اگر قرار بر این است که همه کار را مدیران یا کاربران فعال انجام دهند پس نقش مردم در این فعالیتها چه خواهد شد؟ این ویژگی مهم ویکی پدیا است که برای عموم باز بوده و همه می توانند و "باید" در آن مشارکت داشته باشند. به نظر این حقیر یکی از دلایل عقب افتادگی ویکی فارسی همین است که کاری کرده ایم که مردم مشارکت کمی در این فعالیت ها دارند. علت بوجود آمدن "بازبینی مقاله"ها هم همین است.
این تنها دلیل بنده برای بازبینی می باشد اما چون نگارشی است پس باید رفع شود و متاسفانه بنده نمی توانم مشارکتی در این مقاله ها داشته باشم. این را رفع کنم، بقیه را چکار کنیم؟
اساعه به نامزد کننده در صفحه شخصی اش اطلاع می دهم. Rohalamin (بحث) ‏۱۶ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۴:۰۷ (UTC)

همدان[ویرایش]

دیباچه این مقاله اولین و ساده ترین قسمتی است که باید ویرایش شود. بدلیل ذکر منابع. @Roozitaa: Rohalamin (بحث) ‏۱۵ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۶:۴۳ (UTC)

@Rohalamin: سلام لطفا دلایل فقدان معیارهای برگزیدگی را شفاف توضیح دهید. این مورد که فرمودید را خودتان می توانستید راحت حذف کنید. ضمنا به شخصی که بار قبل مقاله را نامزد کرده نیز جهت شرکت در بازبینی از طریق صفحه بحثش خبر دهید.--سید (بحث) ‏۱۵ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۳۰ (UTC)
 • @Rohalamin: ایرادی که گرفته بودید از نظر صرفه جویی در وقت بهتر بود در صفحه بحث همدان ذکر می کردید. مشکل را به سرعت برطرف کردم.Roozitaa (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۰۱ (UTC)
  @Roozitaa
  احسنت و درود بر شما. البته بیشتر نظر من این بود تا مقاله توسط یکی از کاربران خبره و یا خود شما یک بازبینی خوب هم شود. بنده از گذشته ویکی پدیا خیلی اطلاع ندارم اما انگار بعضی قواعد تغییر کرده وگرنه شما حتما رعایت می کردید به همین دلیل نظرم بود تا یک بازبینی خوب شود. منتظر می مانیم تا دوستان دیگر هم نظراتشان را بیان کنند. Rohalamin (بحث) ‏۱۷ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۳:۴۱ (UTC)

تبریز[ویرایش]

بعنوان ابتدایی‌ترین نمونه دیباچه آن دارای مرجع می باشد. @Behzad.Modares: @Elmju: @دوستدار ویکیپدیا: @Iroony: @محمد.رضا: @Farzaaaad2000: @M samadi: @Adler.fa: Rohalamin (بحث) ‏۱۰ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۰۶ (UTC)

@Rohalamin: سلام لطفا دلایل فقدان معیارهای برگزیدگی را شفاف توضیح دهید. این مورد که فرمودید را خودتان می توانستید راحت حذف کنید. ضمنا به شخصی که بار قبل مقاله را نامزد کرده نیز جهت شرکت در بازبینی از طریق صفحه بحثش خبر دهید.--سید (بحث) ‏۱۵ ژوئن ۲۰۲۱، ساعت ۰۹:۲۹ (UTC)

باشگاه فوتبال رئال مادرید[ویرایش]

 1. احتیاج به بازنویسی و ویرایش دارد.
 2. بخش‌های آمار و رکوردها، مربیان، پیشینه و... باید به روز شوند.
 3. بخش‌هایی از متن مقاله چندان با شیوه‌نامه سازگار نیست.
 4. پیوندهای درون ویکی باید ایجاد شوند.
 5. منابع همه راست‌چین هستند و تعدادی از منابع هم مشکلاتی دارند.
 6. اگر درست شمرده باشم ۳۵ تا از منابع سایت خود رئال مادرید هستند که به نوعی خود نوشته محسوب می‌شود و باید با منابع بهتر و مستقل جایگزین بشوند.

در مجموع به نظرم با کیفیت کنونی مقاله با ارفاق خیلی زیادی می‌تواند خوبیده بماند. Vahid (بحث) ‏۱۲ آوریل ۲۰۲۱، ساعت ۱۶:۱۷ (UTC)

موافق اگر بروزرسانی نشد از برگزیدگی خارج شود.--Reza Amper (بحث) ‏۸ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۱۲:۱۳ (UTC)

جستارهای وابسته[ویرایش]

ویکی‌پدیا:مقاله‌های برگزیده پیشین