ویکی‌پدیا:بازبینی مقاله‌های خوب

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
I پیش از نامزد کردن مقاله
  • مطمئن شوید مقاله‌ای که نامزد می‌کنید، بر اساس معیارها، مقاله‌ای خوب به شمار نیاید.
II نامزد کردن مقاله
  • {{پیشنهاد بازبینی مقاله خوب}} را در صفحه بحث آن مقاله بیفزایید، س‍پس روی پیوندی که در الگو به رنگ قرمز است کلیک کنید و در زیرصفحهٔ جدیدی که باز می‌شود پیشنهاد خود به صورت زیر وارد نمایید:
=== نام مقاله ===
*{{بمخ/مقاله|نام مقاله}}
توضیحی کوتاه درباره مقاله ~~~~
{{ویکی‌پدیا:بازبینی مقاله‌های خوب/نام مقاله}}
III در هنگام بازبینی مقاله‌های خوب
  • نزاکت را رعایت کنید و نظر دیگران را دستکاری نکنید مگر توهین.
  • اینجا نظرخواهی است و نه رأی‌گیری؛ بنابراین از دادن رأی خالی خودداری کنید.
  • پس از نامزدی موضوع به بحث گذاشته می‌شود و پس از حداقل یک هفته بحث جمع‌بندی می‌شود.
  • جمع‌بندی بحث‌ها می‌بایست حداقل ۳ روز پس از درج آخرین نظر موافق یا مخالف صورت گیرد.
IV بعد از پایان نظرخواهی
گزینش محتواهای خوب و برگزیده
گزینش

: بیلی جینلودویگ فان بتهوونزرتشتسجادپیشینه باشگاه فوتبال استقلال تهران (۱۳۵۷–۱۳۲۴)بچه‌محلمحمد تقیمک‌لارن ام‌پی۴-۳۰انتان لاویمعماری اسکاتلند در قرون وسطیرستوران آقای خرچنگاصل آزادی قراردادهااصفهانپیشینه باشگاه فوتبال استقلال تهران (۱۳۸۰–۱۳۵۷)هیولای اسپاگتی پرندهایرانپریکلسحدیث ریان بن شبیبیوهانس برامسآرژانتین-انگلیس ۱۹۸۶کتابخانه اسکندریه

: رند پالاخلاق کانتینامهٔ تنسر به گشنسبباشگاه فوتبال استقلال تهران در فصل ۹۲–۱۳۹۱مک‌دانل ایکس‌اف-۸۵ گابلینمنوچهر زیاریشاهدخت آلیس باتنبرگاکسیژنکربنکتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهرانمسدهلیومباشگاه فوتبال استقلال تهران در رقابت‌های آسیاییکیوس گورانباکوماتسوماری کوریتویوتومی هیده‌یوشیالیزابت دومشورش طبرستانسوره کافرون

: فینال‌های جام در جام اروپاشیمی در گذر زمانهندی‌های برنده جایزه نوبلبرندگان جایزه نوبل وابسته به دانشگاه شهری نیویورکپارک‌های ملی ایرانشاهنشاهان هخامنشیجایزه شعر احمد شاملوفهرست آثار منسوب به امامان شیعهفهرست جایزه‌های اسکاری که والت دیزنی برنده شده‌استفهرست سوره‌های قرآنامیران طاهریفهرست ترانه‌های رتبه یک ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد (۲۰۱۱)آمار باشگاه فوتبال استقلال تهران برابر حریفان لیگ ۲ترانه‌شناسی محمد معتمدیفهرست رئیسان دانشگاه علامه طباطبائیحوضه‌های آبریز ایرانجایزه شعر خبرنگارانجایزه شعر خبرنگارانفهرست شهرستان‌های استان خراسان رضوی

:

: دوره ۱ جدول تناوبی

بازبینی

: بریدن آلت زنانهکاهوآمیزش جنسی در انسانلست. اف‌ام

: • گوگلامینمآماندا باینزژوزه مورینیو

: کتاب‌شناسی ابراهیم حاتمی‌کیاکتاب‌شناسی رسول جعفریانفهرست خلفای عباسی

نظرخواهی‌های کنونی[ویرایش]

لست. اف‌ام[ویرایش]

مقاله سال‌ها پیش خوبیده شده و الان اطلاعاتی که در صفحه و جعبه‌های مختلف وارد شدند شدیداً احتیاج به به‌روزرسانی دارند. تعدای از منابع هم ظاهراً مشکل دارند. وحید (بحث) ‏۱۶ اوت ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۲۱ (UTC)

آمیزش جنسی در انسان[ویرایش]

بیش از ده سال از خوبیدگی این مقاله میگذره و با اینکه همیشه جز ده تا ۲۰ مقاله پربازدید در ویکیفا هست به روز نشده، حجم زیادی از مطالب رو دیدگاه فلان ادیان و مذهب به خودش اختصاص داده در حالی که ربطی انچنانی نداره و موضوعات مهمی چون بارداری ناخواسته و بهداشت بهش پرداخته نشده اهورا ☘ ‏۳۰ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۰۷ (UTC)

بریدن آلت زنانه[ویرایش]

مقالهٔ مرجع، علمی، اجتماعی و دانشنامه‌ای اما فاقد بافتار و معیارهای یک مقالهٔ خوب -- کامران اورفه (بحث) ‏۸ فوریهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۹:۵۸ (UTC)

مقاله در سال ۲۰۰۹ توسط کاربر:Behzad.Modares در ویکی‌پدیا:گزیدن مقاله‌های خوب/بایگانی/آوریل و مه و ژوئیه ۲۰۰۹ نامزد خوبیدگی شده بود و به روش قدیمی (که مبتنی بر رأی‌گیری بود و خیلی بر معیارها مبتنی نبود خوبیده شده بود.
از بین کاربرانی که در آن نظرخواهی شرکت کردند فکر کنم فقط کاربر:Ladsgroup الآن فعال است. اگر چه حفظ خوبیدگی مقاله خیلی دشوار نیست اما خیلی امیدوار نیستم که کسی برای حفظش تلاش کند. — حجت/بحث ‏۸ فوریهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۰۰ (UTC)
من کمی مقاله را تمیزکاری کردم. به نظرم به عنوان مقاله خوب بد نیست. مقاله برگزیده نیست که. کاربر:Taranet شاید حوصله تمیزکاری بیشتر مقاله را داشته باشد. به نظرم اگر کامران اورفه دقیق توضیح به نظرشان با کدام معیارها نمی‌خواند، شاید بتوان رویش کار کرد. :)امیرΣυζήτηση ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۱۹ (UTC)
درود. راستش ویرایش در این مقاله خیلی حس خوبی به من نمی‌دهد. حالا مشکلاتش چیست؟ (در حد خوبیدگی ها) --Taranet (بحث) ‏۱۸ فوریهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۳۶ (UTC)

@Huji: لطفا این بحث متروک دو ماهه را جمع بندی کنید.--Taranet (بحث) ‏۲۵ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۲۴ (UTC)

@کامران اورفه: به طور دقیق مشخص می‌کنید که چه اشکالی در خوبیدگی مقاله می‌بینید؟ — حجت/بحث ‏۲۵ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۲۳:۲۶ (UTC)
سلام به همگی، خب واضحه که تغییرات خوبی داشته و آنطور که در تاریخچه دیدم Ladsgroup به خوبی قسمت‌های حائز اهمیت (بخصوص جعبه مقاله) رو برطرف کردند. تعداد اندک و ناچیزی جملات اشتباه نوشتاری پراکنده دارد که با اشتباه‌یاب هم قابل رفع و رجوع است. تنها می ماند برابریابی بخش فیلم‌ها که تقریباً تمام آن انگلیسی است، اگر هم آن بخش نمی‌تواند خیلی موضوع مهمی باشد و می‌تواند استثنا شود که مشکل حل شده‌است:) ممنونم -- کامران اورفه (بحث) ‏۲۶ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۰۴:۲۹ (UTC)

کاربر:کامران اورفه درود. فارسی‌سازی عنوان فیلم‌ها انجام شد. Taddah (بحث) ‏۲۵ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۳:۲۶ (UTC)

درود خدمت شما @Taddah: دوست بسیار عزیز من. ممنونم از زحمت شما. و شرمنده از بابت اینکه نتوانستم به اندازهٔ شما و امیر عزیز در رفع و رجوع این مقاله یاری رسانم. سپاس بسیار :) -- کامران اورفه (بحث) ‏۲۵ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۵:۳۲ (UTC)
  • با درود، اینطور که به نظر می‌رسد مقاله همچنان می‌تواند خوبیده بماند. اگر نظر دیگری نبود بعد از ۳ روز این بازبینی را جمع‌بندی خواهم کرد. ارادتمند همگی--وحید (بحث) ‏۲۹ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۰:۱۲ (UTC)

کاهو[ویرایش]

@Mahdy Saffar و Wikimostafa: برخی جملاتِ ویکی‌پدیای انگلیسی اشتباه ترجمه شده‌اند و برخی حذف شده‌اند که باعث غلط‌های فاحش شده. از نظر نگارشی هم مشکلاتِ املایی و انشایی دارد. Pirhayati (بحث) ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۸:۰۳ (UTC)

@Pirhayati: چند مثال از اشکالات ترجمه و/یا انشا می‌زنید؟ — حجت/بحث ‏۳۱ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۲۲:۵۹ (UTC)

کاربر:Pirhayati با درود، منظورتان از «حذف شده‌اند» دقیقاً چیست؟ چه چیزی حذف شده است؟ اگر جمله‌ای پاک شده آن را برگردانید و اگر اشتباهی در ترجمه می‌بینید، بگویید تا اصلاح کنم. Taddah (بحث) ‏۲۵ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۳:۳۳ (UTC)

سلام. مشکلات نگارشی: عدم رعایت فاصله‌ها مثل «هم چنین»، «موادمخدر»، «موادمعدنی»، « ۱۹۹۲و ۲۰۰۵»، عدم فاصله بعد از دونقطه، استفاده از نقطه‌ویرگول در میان جمله، ایتالیک‌نکردن نام کتاب، «با استناد با مدارک و شواهد از اواخر قرن ۱۹...»، «تبدیل شوندو». اشکالات ترجمه مثل «کاهو می‌تواند توسط موجوداتی که کمبود مواد غذایی دارند، همچون حشرات یا آفت‌های پستانداران و قارچ‌ها و باکتری‌ها دچار آفت‌زدگی شود.» (کاملاً‌ غلط بود و اصلاح شد)، «رومیان کاهو را به لاکتوسا منسوب می‌دانند» (رومیان به کاهو، لاکتوسا می‌گفتند). Pirhayati (بحث) ‏۲۵ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۳۶ (UTC)
کاربر:Pirhayati اشکالات نگارشی تا حد زیادی برطرف شد. اگر اشکال دیگری می‌بینید، بگویید تا برطرف کنم یا خودتان زحمت برطرف کردنش را بکشید. با سپاس (: Taddah (بحث) ‏۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۰۹ (UTC)

نهان‌سازی در برگردان[ویرایش]

@Ladsgroup: درود وقت به خیر، من مقاله نهان‌سازی در برگردان را -که در رده مقالات خوب قرار دارد- مطالعه کردم و متوجه اشکالات واضحی در این مقاله شدم. متاسفانه برخی منابع تحریف شده اند. برخی منابع اصلا منبع نیستند و صرفا یک کلمه یا ترکیبی از حروف را داخل ref ها قرار داده و همچنین نگارش مقاله کاملا جهت دار است. ضمن اینکه به لحاظ جمله پردازی نیز مشکلاتی دارد که در برخی موارد، معنای جمله را نامفهوم میکند و ضمنا لازم به نظر میرسد که از جنبه های مختلفی به این موضوع نگاه شود و منابع متنوع و محکمی به آن افزوده شوند. بنابراین میخواستم خواهش کنم این امکان را به من بدهید که مقاله را ویرایش کنم و توسط مدیران نیز بازبینی شود به شکلی که این مقاله شایستگی لازم را پیدا کند که در رده مقالات برگزیده باقی بماند. با سپاس و احترام Saranami2020 (بحث) ‏۲ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۳۹ (UTC)

@Saranami2020: این نظرخواهی مربوط به یک مقالهٔ دیگر است. اگر می‌خواهید مقالهٔ مورد نظر خود را برای بازبینی نامزد کنید، باید برایش صفحهٔ جداگانه بسازید. مهدی صفار ۲۴ مرداد ۱۳۹۹، ساعت ۲۰:۱۰ (ایران) ‏۱۴ اوت ۲۰۲۰، ساعت ۱۵:۴۰ (UTC)

@Mahdy Saffar: متاسفانه لینک مناسب پیدا نکردم و در ادامه لیست قرار دادم که در صفحه بازبینی این مقاله قرار گرفت.Saranami2020 (بحث) ‏۱۴ اوت ۲۰۲۰، ساعت ۱۶:۵۲ (UTC)