ویکی‌پدیا:ویکی‌پروژه محتواهای برگزیده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در حال حاضر ویکی‌پدیای فارسی ۳۳۹ مقالهٔ خوب، ۱۷۲ مقالهٔ برگزیده و ۱۳۶ فهرست برگزیده دارد.

گزینش محتواهای خوب و برگزیده
گزینش

: لودویگ فان بتهوونزرتشتسجادمحمد تقیایرانپریکلسکتابخانه اسکندریهاستبداد صغیرانقلاب مهفرهنگ‌سرای نیاورانکمونیسمعیسیمارسیلیوس پادواییمقنعحسن مجتبی ۲ویلیام صوریترور رفیق حریریترکیب یونیاما گلدمنپژوهشکده حقوق و قانون ایرانکتب اربعهنستعلیقاعتصاب غذای ایرلندی‌ها در ۱۹۸۱دانشگاه تورنتوهیولا (مجموعه نمایش خانگی)خسرو پرویز ۲شاهین فرهتقلم تزریقیطرح انتقال آب از مازندران به سمنانکامبیز روشن‌روان

: نامهٔ تنسر به گشنسب کربنکتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهرانمسدهلیومباشگاه فوتبال استقلال تهران در رقابت‌های آسیاییکیوس گورانباکوماتسوماری کوریتویوتومی هیده‌یوشیالیزابت دومشورش طبرستانسوره کافرونانتان لاویمک‌لارن ۷۲۰اس

: فهرست تقدیرشدگان بخش ویژه جشنواره بین‌المللی فارابیفهرست برگزیدگان غیرایرانی جشنواره بین‌المللی فارابیشیمی در گذر زمانپارک‌های ملی ایرانشاهنشاهان هخامنشیفهرست آثار منسوب به امامان شیعهامیران طاهریآمار باشگاه فوتبال استقلال تهران برابر حریفان لیگ ۲ترانه‌شناسی محمد معتمدیفهرست فینال‌های جام یوفا و لیگ اروپامیراث فرهنگی ناملموس یونسکو در ایرانذخیره‌گاه‌های زیست‌کره در ایرانشهرستان‌های استان مازندرانمیراث جهانی یونسکو در جمهوری آذربایجانمیراث جهانی یونسکو در اردنمیراث جهانی یونسکو در تاجیکستانشهرستان‌های استان گلستانشهرستان‌های استان خراسان شمالیشهرستان‌های استان خراسان جنوبیفهرست غزوه‌های محمد

: • دوره ۱ جدول تناوبیبرندگان رقابت‌های باشگاهی اتحادیه فوتبال اروپا

بازبینی

: • آمیزش جنسی در انسانلست. اف‌ام

: • گوگلژوزه مورینیو

: • کتاب‌شناسی رسول جعفریانفهرست آثار دانیل دی-لوئیس

همکاران پروژه:

هماهنگ‌کنندهٔ پروژه: کاربر:Sa.vakilian (سید)

ناظران گمب:

مقالات برگزیده نیازمند بازنگری: (برگزیده شده قبل از ۲۰۰۹ با روش رأی‌گیری)

دیگر مقالات نیازمند بازبینی:

دیگر صفحات مرتبط:

زیرپروژه مقاله‌های برگزیده[ویرایش]

نماد مقالهٔ برگزیده

این فهرستی‌است از مقاله‌های برگزیدهٔ ویکی‌پدیای فارسی که با اجماع کاربران در ویکی‌پدیا:گزیدن مقاله‌های برگزیده به عنوان مقالهٔ برگزیده انتخاب شده‌اند. برای اطلاعات بیشتر معیارهای برگزیدگی و پرسش‌های متداول را ببینید.

مقاله‌هایی که نامشان پررنگ شده‌است در صفحه اصلی بوده‌اند.

تعداد مقاله‌های برگزیده ۱۷۲ تاست.

محتوای برگزیده:

مقاله‌های برگزیده:

زیرپروژه نگاره‌های برگزیده[ویرایش]

Cscr-featured.svg

نگاره‌های برگزیدهٔ ویکی‌پدیا

نگاره‌های برگزیده تصاویری هستند که به وسیلهٔ نمایش بهتر محتوای مقاله یا با زیبایی خود که کاربر را مشتاق به خواندن مقاله آن می‌کند، ارزش مقاله‌ها را بیشتر می‌کنند و به آن‌ها ویژگی خاصی می‌دهند.

اگر باور دارید که تصویری باید برگزیده شود، می‌توانید آن را در وپ:انب نامزد کنید. همچنین، اگر فکر می‌کنید برگزیدگی یک تصویر باید لغو شود، آن را برای بازبینی نامزد کنید.

تعداد نگاره‌های برگزیده: ۱٬۳۸۵ نگاره

محتوای برگزیده:

نگاره‌های برگزیده:

زیرپروژه فهرست‌های برگزیده[ویرایش]

Symbol star5.svg

این فهرستی‌است از فهرست‌های برگزیدهٔ ویکی‌پدیای فارسی که طی فرایند اجماع‌یابی در وپ:گزیدن فهرست‌های برگزیده بر اساس معیارهای فهرست برگزیده به عنوان فهرست برگزیده انتخاب شده‌اند.

تعداد فهرست‌های برگزیده ۱۳۶ تاست.

برای نامزدکردن یک فهرست جهت انتخاب به عنوان فهرست برگزیده به ویکی‌پدیا:گزیدن فهرست‌های برگزیده بروید.

نام مشارکت‌کنندگان اصلی اینجا فهرست می‌شود.

محتوای برگزیده:

زیرپروژه درگاه‌های برگزیده[ویرایش]

درگاه‌های برگزیدهٔ ویکی‌پدیا

Symbol star silver.svg

این فهرستی‌است از درگاه‌های برگزیدهٔ ویکی‌پدیای فارسی. اگر می‌خواهید درگاهی را برای برگزیدگی نامزد کنید ابتدا معیارهای برگزیدگی را بخوانید و بعد به وپ:گدب بروید.

محتوای برگزیده:


زیرپروژه موضوعات برگزیده[ویرایش]

موضوعات برگزیده ویکی‌پدیا

این ستاره، نماد موضوعات برگزیده در ویکی‌پدیاست.

یک موضوع برگزیده مجموعه‌ای از مقالات به‌هم مرتبط است که کیفیت خوبی دارند (نه لزوماً مقاله‌ای برگزیده). یک موضوع برگزیده بهترین محتوای ویکی‌پدیا را از طریق پوشش‌دادن به تمام بخش‌های آن موضوع با ساختن چندین مقاله باکیفیت که ساختار مشابهی دارند و به‌خوبی به هم پیوند داده شده‌اند، فراهم می‌آورد. یک موضوع برای برگزیده شدن باید مجموعه‌ای از معیارها را داشته باشد.

موضوعات برگزیده در ویکی‌پدیا:گزیدن موضوعات برگزیده نامزد شده و در آن‌جا به بحث گذاشته می‌شوند تا برگزیده شوند یا به عنوان موضوعی برگزیده انتخاب نشوند. افزودن یک مقاله به موضوعی که از پیش برگزیده است نیز نیاز به بحث دارد. نباید یک مقاله را بدون نامزدی در این صفحه به موضوعی برگزیده افزود.

در صفحه زیر:

Symbol star gold.svg نشان می‌دهد که یک مقاله یا فهرست برگزیده است.
Symbol star2.svg نشان می‌دهد که مقاله‌ای خوب است.
Symbol question fa.svg نشان می‌دهد که یک مقاله بررسی شده و پوشش محتوای محدودی دارد.
Featured topic نشان می‌دهد که تمام مقاله‌های یک موضوع در صورت امکان خوب هستند.
Demoted article نشان می‌دهد که مقاله وضعیت خوب یا برگزیده‌اش را از دست داده‌است، یا قبلاً وضعیت «بررسی شده با پوشش محدود» داشته اما دیگر این وضعیت را ندارد.

محتوای برگزیده:

محتوای خوب:

ابزارهای موضوعات خوب یا برگزیده:

زیرپروژه بهبود مقالات پراهمیت[ویرایش]

بهبود مقالات پراهمیت ویکی‌پدیای فارسی

نشان‌وارهٔ پروژهٔ بهبود مقالات پراهمیت.

پروژهٔ بهبود مقالات پراهمیت اختصاصاً با هدف جذب همکاری کاربران مختلف برای ارتقای سطح مقالات پراهمیت به سطح خوب یا برگزیده طراحی شده‌است. در این پروژه، سطح اهمیت مقالات با توجه به حضور آن‌ها در فهرست مقاله‌های حیاتی و تعداد بازدید سنجیده می‌شود و مقالهٔ منتخب کاربران از طریق برگزاری نظرخواهی در ویکی‌پروژه انتخاب می‌شود. تمرکز فعلی ویکی‌پروژه، روی ترجمهٔ مقالات پراهمیتِ باکیفیت از ویکی‌پدیای انگلیسی است.

محتوای برگزیده:

محتوای خوب:

همکاری با پروژه: