سلمان خدادادی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
سلمان خدادادی
حوزه انتخاباتی حوزهٔ انتخابیهٔ ملکان
نماینده دوره‌های پنجم، ششم، هفتم، هشتم و دهم مجلس شورای اسلامی
مشغول به کار
۱۳۷۵ – ۱۳۹۰
مشغول به کار
۱۳۹۵ – تاکنون
اطلاعات شخص
زاده ۱۳۴۱ خورشیدی
ملکان،
ملیت  ایران
شغل سیاستمدار
مذهب اسلام
خدمات نظامی
خدمت/شاخه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، مدیرکل اطلاعات استان اردبیل
فرمانده فرمانده سابق سپاه ملکان

سلمان خدادادی (زاده ۱۳۴۱ ملکان) نماینده مستقل مجالس پنجم، ششم، هفتم، هشتم و دهم از حوزهٔ انتخابیهٔ ملکان (استان آذربایجان شرقی) و فرمانده سابق سپاه ملکان است.

او در مجلس ششم عضو کمیسیون بهداشت و درمان و در مجلس هفتم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و در مجلس هشتم نائب رئیس کمیسیون امور شوراهاو امنیت داخلی کشور بود. وی در زمان تصدی وزارت ظریف در وزارت امور خارجه بعنوان مشاور ایشان انتخاب شد.

سلمان خدادادی معاون مدیرکلی اطلاعات استان آذربایجان شرقی و مدیرکلی اطلاعات استان اردبیل در زمان استانداری احمدی‌نژاد را در کارنامه خود دارد. وی هم اکنون در دوره دهم مجلس شورای اسلامی ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس را برعهده دارد. سلمان خدادادی در انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه ملکان، لیلان و مبارک شهر با کسب بیش از ۵۰ درصد کل آراء به مجلس دهم راه یافت.

سلمان خدادادی با طرح شکایت و پرونده سازی یکی از فعالان مدنی سیاسی و مدیر کانال شهر خبر ملکان را به نام مهدی کوخیان بعد از بازجویی توسط اطلاعات سپاه و اطلاعات نیروی انتظامی روانه زندان کرد مهدی کوخیان بعد از 57 روز بازداشت در سلول های انفرادی و زندان 23 بهمن ماه 95 با تودیع وثیقه 300 میلیونی به طور موقت از زندان مراغه آزاد شد. [۱]

پانویس[ویرایش]