دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی
دانشکدهٔ فنی و مهندسی

دانشگاه آزاد اسلامی
آرمان ایرانی برای جهانی شدن
مشخصات واحد
دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی
بنیانگذاری ۱۳۷۸
شهر بندرانزلی
رئیس دکتر حسین شریفی
معاون آموزشی مصطفی اعتمادی (چاق)
هیئت علمی ۱۰۰
دانشجویان ۵۰۰۰
کاردانی دارد
کارشناسی دارد
تحصیلات تکمیلی دارد
کارشناسی ارشد دارد
دکترا ندارد
نوع واحد متوسط
منطقه ۱۷
وب‌گاه www.iaubanz.ac.ir

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی دارای هشت رشته کارشناسی، نه رشته کاردانی در گروه‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی و منابع طبیعی است. رشته‌های کارشناسی آن شامل مهندسی معماری، مهندسی عمران، حقوق، مهندسی منابع طبیعی - شیلات، مهندسی مکانیک، حسابداری، مدیریت دولتی، مدیریت بیمه، کتابداری و اطلاع‌رسانی می‌باشد. همچنین دانشجویان کاردانی دانشگاه در اکثر رشته‌ها می‌توانند در سطح کارشناسی ادامه تحصیل دهند.

تاریخچه[ویرایش]

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر انزلی در اسفند ماه سال ۱۳۷۸ تأسیس و از مهرماه سال ۱۳۷۹ با پذیرش ۱۲۰ دانشجو در رشته کارشناسی مدیریت دولتی و کاردانی حسابداری آغاز به کار نموده‌است. تعداد دانشجویان این دانشگاه با احتساب دانشجویان اصلی و مهمان، جمعاً دارای حدود ۵۰۰۰ نفر دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد ودکتری است.

همچنانکه تعداد دانشجویان کاردانی سما در حال حاضر ۳۵۰ نفر است، که به سرجمع دانشجویان دانشگاه اضافه می‌گردد. واحد بندر انزلی ۴ ساختمان با مساحت ۹۲۰۰ متر مربع جهت انجام امور اداری و آموزشی دارد و یک ساختمان آموزشی با زیر بنای ۶۰۰۰ متر مربع سلف سرویس به متراژ ۲۰۰۰ متر مربع در دست احداث دارد.

این واحد با توجه به امتیاز کسب نموده از فروردین سال ۱۳۸۵ از واحد کوچک، به واحد متوسط ارتقا یافته و با توجه به روند سریع تغییرات در اینجا، فضای آموزشی و رفاهی و جذب هیئت علمی، در آینده بسیار نزدیک به واحد بزرگ مبدل خواهد شد. تعداد کارکنان واحد بندر انزلی ۸۰ نفر، تعداد اعضای هیئت علمی تمام وقت و نیمه وقت ۶۲ نفر و تعداد حق‌التدریسان این واحد ۱۰۰ نفر می‌باشد.

مشکلات[ویرایش]

یکی از مهمترین مشکلات دانشگاه آزاد انزلی، نبود مجتمع مخصوص علوم انسانی می‌باشد. از تابستان ۱۳۹۵ مجتمع فنی و مهندسی پذیرای دانشجویان رشته های علوم انسانی نیز شده است که این موضوع مشکلاتی از قبیل ظرفیت ناکافی برای تشکیل کلاس ها را برای دانشجویان ایجاد کرده است. همچنین مدیریت بد در ساماندهی بخش های مختلف دانشگاه باعث تغییرات مکرر مکان های مختلف مثل آموزش و معاونت ها گشته که بیشترین ضرر آن متوجه دانشجویان گردیده است.

مجتمع‌ها[ویرایش]

  • فنی و مهندسی

رؤسای دانشگاه[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]