دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام‌شهر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر
نشان دانشگاه آزاد اسلامی
بنیانگذاری۱۳۷۷
شهراسلامشهر
معاون آموزشیقاسم قربانی رستم
معاون دانشجوییبیات
شمار کارمندان۳۵۰
شمار دانشجویانحدود ۲۴٫۰۰۰
نوع واحدبزرگ
منطقه۸
وبگاهwww.iiau.ac.ir

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در شهر اسلامشهر واقع در جنوب غربی تهران با دوازده کیلومتر فاصله از تهران قرار دارد.

این دانشگاه از شش دانشکده تشکیل شده است که شامل دانشکده فنی مهندسی ، دانشکده علوم پایه ، مجتمع پروفسور حسابی ، دانشکده تربیت بدنی ، دانشکده مدیریت و حسابداری و دانشکده علوم تربیتی و روانشاسی می شود .

دانشکده ها

  • فنی مهندسی
  • دانشکده علوم پایه
  • مجتمع پروفسور حسابی
  • دانشکده تربیت بدنی
  • دانشکده مدیریت و حسابداری
  • دانشکده علوم تربیتی و روانشاسی


مجتمع فنی پروفسور حسابی

مجتمع فنی پروفسور حسابی در سال ۱۳۸۵ در مساحتی حدود ۷ هکتار با ۳۳ کارگاه و آزمایشگاه راه اندازی شد. این مجتمع با هدف ارتقاء سطح علمی و عملی دانشجویان در رشته های مختلف فنی و مهندسی، علوم پایه، هنر و کشاورزی فعالیت می‌کند. در حال حاضر در این مجتمع نزدیک به ۱۲۰ فضای آموزشی و کارگاهی وجود دارد که به دانشجویان محترم سرویس دهی میکند. همچنین این مجتمع امکان سرویس دهی کلیه ارگان ها و سازمان ها در زمینه های مختلف را داراست.

تاریخچه واحد

این واحد در خرداد سال ۱۳۷۶ به صورت شعبه‌ای از واحد تهران جنوب تأسیس شده و در آذرماه ۱۳۷۷ به عنوان یک واحد دانشگاهی با درجه بزرگ فعالیت خود را با راه اندازی رشته‌های مترجمی زبان انگلیسی - کاردانی کامپیوتر - کارشناسی حقوق قضایی و با جذب ۴۰۱ نفر دانشجو آغاز نمود. دانشگاه اسلامشهر دارای کلیه مقاطع آموزشی در سیستم‌های آموزشی تمام وقت ،پاره وقت و آموزش معلمان و شش گروه عمده تحصیلی شامل :علوم انسانی , حسابداری،علوم پایه ،فنی و مهندسی ، كشاورزي،تربیت بدنی و هنر فعالیت خود را آغاز نمود و هم‌اکنون با حدود بيش از ۳۰۰ نفر عضو هیأت علمی تمام وقت و حدود ۷۸۰ نفر حق التدریس ، حدود ۳۵۰ نفر کارمند و حدود ۲۴هزار نفر دانشجو در حال فعالیت می‌باشد .

منابع