گروه بیلدربرگ

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
هتل بیلدربرگ

گروه بیلدربرگ (به انگلیسی: Bilderberg Group) نام کنفرانسی غیررسمی است که هر ساله به صورت کاملاً خصوصی و محرمانه در نقطه‌ای از جهان برگزار می‌شود. اعضای گروه بیلدربرگ تماماً انتصابی هستند و تعداد ایشان به حدود ۱۳۰ نفر می‌رسد. تمامی اعضا از قدرتمندترین و با نفوذترین افراد در زمینه‌های سیاست، اقتصاد و رسانه هستند.[نیازمند منبع] بسیاری از پادشاهان و اعضای خاندان‌های سلطنتی کشورهای غربی از اعضای دائم گروه بیلدربرگ هستند.

اعضای گروه بیلدربرگ در کنفرانس سالیانه خود، در مورد مسایل جاری سیاسی و اقتصادی جهان به صورت محرمانه با یکدیگر تبادل نظر و مشورت می‌کنند.

گروه بیلدربرگ نام خود را از هتلی در کشور هلند می‌گیرد که برای نخستین بار در سال ۱۹۵۴، میزبان اعضای کنفرانس بود. دفتر گروه بیلدربرگ در شهر لیدن در استان هلند جنوبی و در نزدیکی شهر لاهه در کشور هلند قرار دارد.[۱]

فهرست برخی از اعضای گروه بیلدربرگ[ویرایش]

نقشه بر اساس تعداد اعضای شرکت‌کننده در گروه

فهرست زیر شامل افرادی است که در گذشته یا در زمان حال در گروه بیلدربرگ عضویت داشته و دارند. از این افراد، برخی از اعضای دائم گروه بیلدربرگ هستند و برخی تنها در زمانی خاص در همایش‌های سالیانه گروه بیلدربرگ به عنوان «مهمان» دعوت شده‌اند.

اعضای خاندان‌های سلطنتی[ویرایش]

سیاست‌مداران[ویرایش]

انگلستان[ویرایش]

فرانسه[ویرایش]

آلمان[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. اربابان دنیا (آسیا تایمز)
  2. Bilderberg Meeting of 1997 Assembles. . PR Newswire, June 13th, 1997. 

Wikipedia contributors, "Bilderberg Group," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Bilderberg_Group&oldid=183392752 (accessed January 11, 2008).