مرگ مریلین مونرو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مرگ مریلین مونرو
New York Mirror Front Page of August 6, 1962.jpeg
مقاله صفحه اول نیویورک دیلی میرور در ۶ اوت ۱۹۶۲
تاریخ۴ اوت ۱۹۶۲ (۱۹۶۲-08-۰۴)
زمانعصر دیروقت
مکان12305 Fifth Helena Drive,
برنتوود، لس آنجلس
کالیفرنیا، ایالات متحده
علتمصرف بیش از حد باربیتورات
خاک‌سپاری۸ اوت ۱۹۶۲ در گورستان وست‌وود،
لس آنجلس
تحقیق قضایی۱۷ اوت ۱۹۶۲، لس آنجلس
پزشک قانونیتئودور کرفی
رأی دادگاهخودکشی احتمالی
محکومیت(ها)هیچ

مریلین مونرو بازیگر آمریکایی بود که در اواخر عصر شنبه، ۴ اوت ۱۹۶۲، در اثر مصرف بیش از حد باربیتورات در خانه خود در لس آنجلس، کالیفرنیا درگذشت. جسد او قبل از طلوع آفتاب یکشنبه، ۵ اوت کشف شد. او یکی از محبوب‌ترین ستارگان هالیوود در طی دههٔ ۱۹۵۰ و اوایل دههٔ ۱۹۶۰ بود. او در آن زمان به‌عنوان یک سمبل جنسی شناخته می‌شد و به مدت یک دهه پردرآمدترین بازیگر بود. فروش فیلم‌های مونرو تا زمان مرگش ۲۰۰ میلیون دلار بود.[۱]

مونرو چندین سال قبل از مرگش از بیماری‌های روانی و سوءمصرف مواد رنج می‌برد و از زمان ناجورها که در سال ۱۹۶۱ اکران شد، فیلمی را تکمیل نکرده بود. او سال ۱۹۶۱ را صرف حل مشکلات سلامتی خود کرده بود و در آوریل ۱۹۶۲ فیلمبرداری چیزی برای بخشیدن برای استودیو قرن بیستم را آغاز کرد اما استودیو اوایل ماه ژوئن او را اخراج کرد. این استودیو علناً او را مسئول مشکلات تولید می‌دانست و در هفته‌های قبل از مرگش، مونرو تلاش کرد تا با مصاحبه‌های متعدد با نشریات معتبر، چهره عمومی خود را اصلاح کند. او همچنین مذاکرات خود را با فاکس برای استخدام مجدد در چیزی برای بخشیدن و بازی در نقش‌های دیگر تولیدات آن‌ها آغاز کرد.

مونرو آخرین روز زندگی خود یعنی ۴ اوت را در خانه‌اش در برنتوود سپری کرد. او در طول زمان‌های مختلف با پاتریشیا نیوکامب، روزنامه‌نگار، یونیس موری، خانه‌دار، لورنس شیلر عکاس و رالف گرینسون، روان‌پزشک همراه بود. تقریباً در ساعت ۳ بامداد روز یکشنبه، ۵ اوت، متوجه شدند که مونرو در اتاق خواب خود را حبس کرده و وقتی از پنجره به اتاق خواب نگاه می‌کند بی پاسخ ظاهر می‌شود. موری در مورد این موضوع به گرینسون هشدار داد و پس از مدت کوتاهی با شکستن یک پنجره وارد اتاق شدند و مونرو را مرده یافتند. مطابق با سابقه بیش از حد مصرف دارو و مستعد تغییر خلق و خو و افکار خودکشی، مرگ او توسط دادستان پزشکی قانونی لس آنجلس به‌طور رسمی یک خودکشی احتمالی اعلام شد. هیچ مدرکی در مورد موارد دیگر یافت نشد و مصرف بیش از حد به دلیل مصرف زیاد باربیتوراتی که داشت، منتفی شد. در ۸ آگوست، جو دی‌ماجیو مراسم تشییع جنازه او را در گورستان وست‌وود برگزار کرد.

با وجود یافته‌های پزشک قانونی، از اواسط دههٔ ۱۹۶۰ چندین تئوری توطئه مبنی بر قتل یا مصرف بیش از حد تصادفی ارائه شده‌است. بسیاری از اینها شامل رئیس‌جمهور جان اف. کندی و برادرش، رابرت اف. کندی، و همچنین رهبر اتحادیه جیمی هوفا و رئیس اوباش سام جیانکانا است. با توجه به رواج این نظریه‌ها در رسانه‌ها، دفتر دادستان منطقهای لس آنجلس این پرونده را در سال ۱۹۸۲ مورد بررسی مجدد قرار داد، اما هیچ مدرکی برای حمایت از این شایعات پیدا نکرد و مدارک با یافته‌های تحقیقات اصلی مخالفت نداشت.

یادکردها[ویرایش]

  1. Hertel, Howard; Neff, Don (August 6, 1962). "From the Archives: Marilyn Monroe Dies; Pills Blamed". Los Angeles Times. Retrieved October 21, 2015.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]