مرگ مریلین مونرو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مرگ مریلین مونرو
New York Mirror Front Page of August 6, 1962.jpeg
مقاله صفحه اول نیویورک دیلی میرور در ۶ اوت ۱۹۶۲
تاریخ۴ اوت ۱۹۶۲ (۱۹۶۲-08-۰۴)
زمانعصر دیروقت
مکان12305 Fifth Helena Drive,
برنتوود، لس آنجلس
کالیفرنیا، ایالات متحده
علتمصرف بیش از حد باربیتورات
خاک‌سپاری۸ اوت ۱۹۶۲ در گورستان وست‌وود،
لس آنجلس
تحقیق قضایی۱۷ اوت ۱۹۶۲، لس آنجلس
پزشک قانونیتئودور کرفی
رأی دادگاهخودکشی احتمالی
محکومیت(ها)هیچ

مریلین مونرو بازیگری آمریکایی بود که در اواخر عصر شنبه، ۴ آگوست ۱۹۶۲، در اثر مصرف بیش از حد باربیتورات در خانه خود در لس آنجلس، کالیفرنیا درگذشت. جسد وی قبل از طلوع آفتاب یکشنبه، ۵ آگوست کشف شد. او یکی از محبوب‌ترین ستارگان هالیوود در طی دهه ۱۹۵۰ و اوایل دهه ۱۹۶۰ بود، در آن زمان به عنوان یک سمبل جنسی شناخته می‌شد و به مدت یک دهه پردرآمدترین بازیگر بود. فروش فیلم‌های مونرو تا زمان مرگش ۲۰۰ میلیون دلار بود.[۱]

مونرو چندین سال قبل از مرگش از بیماری روانی و سوءمصرف مواد رنج می‌برد و از زمان ناجورها که در سال ۱۹۶۱ اکران شد، فیلمی را کامل نکرده بود. او سال ۱۹۶۱ را صرف حل مشکلات مختلف سلامتی خود کرده بود و در آوریل ۱۹۶۲ فیلمبرداری چیزی برای بخشیدن برای استودیو قرن بیستم را آغاز کرد اما استودیو اوایل ماه ژوئن او را اخراج کرد. این استودیو علناً او را مسئول مشکلات تولید می‌داند و در هفته‌های قبل از مرگ او، مونرو تلاش کرد تا با مصاحبه‌های متعدد با نشریات معتبر، چهره عمومی خود را اصلاح کند. او همچنین مذاکرات خود را با فاکس برای استخدام مجدد در چیزی برای بخشیدن و بازی در نقش‌های دیگر تولیدات آغاز کرد.

مونرو آخرین روز زندگی خود، ۴ آگوست را در خانه اش در برنتوود گذراند. او در زمان‌های مختلف توسط پاتریشیا نیوکامب، روزنامه‌نگار، یونیس موری، خانه‌دار، لورنس شیلر عکاس و رالف گرینسون روان‌پزشک همراه بود. به درخواست گرینسون، موری یک شب ماند تا یونس کمپانی مونرو را حفظ کند. تقریباً در ساعت ۳ بامداد روز یکشنبه، ۵ آگوست، او متوجه شد که مونرو در اتاق خواب خود را حبس کرده و وقتی از پنجره به اتاق خواب نگاه می‌کند بی پاسخ ظاهر می‌شود. موری به گرینسون هشدار داد، که پس از مدت کوتاهی با شکستن یک پنجره وارد اتاق شد و مونرو را مرده یافتند. مطابق با سابقه بیش از حد مصرف دارو و مستعد تغییر خلق و خو و افکار خودکشی، توسط دادستان پزشکی قانونی لس آنجلس مرگ وی به‌طور رسمی یک خودکشی احتمالی اعلام شد. هیچ مدرکی در مورد بازی ناپاک یافت نشد و مصرف بیش از حد تصادفی به دلیل مصرف زیاد باربیتوراتی که داشت، منتفی شد. در ۸ آگوست، جو دی‌ماجیو مراسم تشییع جنازه او را در گورستان وست‌وود برگزار کردند.

با وجود یافته‌های پزشک قانونی، از اواسط دهه ۱۹۶۰ چندین تئوری توطئه مبنی بر قتل یا مصرف بیش از حد تصادفی ارائه شده‌است. بسیاری از اینها شامل رئیس‌جمهور جان اف. کندی و برادرش، رابرت اف. کندی، و همچنین رهبر اتحادیه جیمی هوفا و رئیس اوباش سام جیانکانا است. با توجه به رواج این نظریه‌ها در رسانه‌ها، دفتر دادستان منطقه ای لس آنجلس این پرونده را در سال ۱۹۸۲ مورد بررسی قرار داد، اما هیچ مدرکی برای حمایت از آنها پیدا نکرد و با یافته‌های تحقیقات اصلی مخالفت نکرد.

یادکردها

  1. Hertel, Howard; Neff, Don (August 6, 1962). "From the Archives: Marilyn Monroe Dies; Pills Blamed". Los Angeles Times. Retrieved October 21, 2015.

منابع

پیوند به بیرون