کالبدشناسی میوه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
برش طولی مادگی گل یک کدو مسما، که در آن تخمدان ،تخمک، برچگی و گلبرگها نشان داده شده‌اند.

کالبد شناسی میوه بررسی ساختمان داخلی میوه‌ها است. میوه‌ها تخمدان یا تخمدانهای بالغ یک یا بیشتر گل‌ها هستند. در میوه‌های گوشتی، لایه بیرونی (که اغلب قابل خوردن است) غلاف میوه است که بافتی است که از دیواره تخمدان گل رشد کرده و دانه‌ها را احاطه می‌کند.

اما ظاهراً در تعدادی از میوه‌های غلافدار، قسمت خوردنی از تخمدان بوجود نمی‌آید. برای مثال در میوه سیب آکی قسمت خوردنی بخش گوشتی چسبیده به دانه میوه است، و در آناناس چندین بافت از گل و ساقه در این امر دخیلند.

انواع میوه‌ها[ویرایش]

تعدادی از گیاهان مثل خیار، گوجه فرنگی، کدو که بطور عادی از سبزیجات حساب می‌شوند، در واقع میوه هستند.

میوه‌ها از نطر ریخت‌شناسی به سه گروه اصلی تقسیم می‌شوند:

  • میوه‌های ساده از یک تخمدان تشکیل شده و ممکن است یک یا تعداد بیشتری دانه داشته باشند. گوشتی و یا خشک هستند. سته و میوه هسته‌دار مثالهایی از میوه‌های گوشتی ساده هستند. میوه‌های نوع سیبی هم فرعی و هم میوه ساده هستند. میوه‌های فندقی از نوع خشک هستند.
  • میوه‌های بهم پیوسته از یک گل منفرد و چندین تخمدان بوجود آمده‌اند. مثل سیاه تمشک و سیاه توت.
  • میوه‌های مرکب از ترکیب تخمدان گلهای مرکب تشکیل شده‌اند. مثل آناناس

کالبد شناسی میوه‌های ساده[ویرایش]

نمای یک هلو، که میوه و دانه نشان داده شده است
یک تصویر شماتیک از پرتقال دارای پوست

در سته و میوه هسته‌دار، غلاف بافت قابل خوردن اطراف دانه را بوجود می‌آورد. در دیگر میوه‌ها مثل مرکبات که میوه سفت دارند فقط تعدادی از لایه‌های غلاف خورده می‌شوند. در عوض، در میوه‌های مضاعف بافت‌های دیگر به قسمت قابل خوردن تبدیل می‌شوند. مثل نهنج گل در توت فرنگی

لایه‌های غلاف[ویرایش]

یک قطعه پرتقال که قسمت گوشتی آن برای نشان دادن کیسه‌های کوچک عصاره حلقه درونی آن باز شده است.

غلاف معمولاً از سه لایه جداگانه تشکیل شده است:لایه خارجی، لایه میانی و لایه درونی که تخمدان یا دانه‌ها را در بر گرفته است. در مرکبات لایه خارجی و درونی پوست میوه را می‌سازند.

قشرخارجی[ویرایش]

قشر خارجی اصطلاحی گیاه‌شناسی برای خارجی‌ترین لایه غلاف (یا میوه) است. پوسته خارجی پوست سفت بیرونی میوه را شکل می‌دهد.

قشر میانی[ویرایش]

قشر میانی لایه وسطی گوشتی غلاف یک میوه است که بین لایه بیرونی و لایه درونی قرار دارد؛ و قسمتی است که معمولاً خورده می‌شود. برای مثال قشر میانی غلاف میوه بیشترین قسمت خوردنی هلو، و بخش قابل توجهی از بخش خوردنی گوجه فرنگی را تشکیل می‌دهد. قشر میانی ممکن است به هر میوه‌ای که کاملاً گوشتی است هم اشاره کند.

قشر درونی[ویرایش]

پوسته درونی اصطلاحی گیاه‌شناسی برای داخلی‌ترین لایه غلاف یا میوه است که مستقیماً دانه رااحاطه می‌کند. این قشر می‌تواند مثل مرکبات پردهٔ نازکی باشد که کلاً از بین می‌رود، یا در میوه‌های هسته دار از خانواده گل سرخی‌ها مثل هلو،گیلاس، گوجه و زردآلو لایه ضخیم و سختی باشد.

درفندقی‌ها، لایه سختی که هسته گردو پی‌کان، گردو و غیره را احاطه کرده قبل از مصرف میوه برداشته می‌شود.

در میوه‌های خانواده مرکبات پوسته درونی به چندین بخش تقسیم می‌شود، که هر بخش را یک حلقه می‌نامند. این حلقه‌ها پرهستند از کیسه‌های کوچک عصاره، که دارای آب میوه هستند.

کالبد شناسی میوه‌های علفی[ویرایش]

دانهٔ آنها از یک تخم منفرد میوه‌های ساده هستند که در آن غلاف (دیواره تخمدان) و پوست دانه با هم ترکیب شده و تشکیل یک لایه داده‌اند. این نوع میوه را میوهٔ خشک ناشکوفا می‌نامند. غلاتی مانند :گندم، جو، و برنج

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Fruit anatomy»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۱۴ مارس ۲۰۱۵).

پیوند به بیرون[ویرایش]