رزومه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از کارنامک)

کارنامک[۱] یا رزومه (فرانسوی:résumé) به نوشته‌ای گفته می‌شود که پیشینهٔ تحصیلی، مهارتی و شغلی و برخی جزئیات زندگی یک شخص در آن درج می‌شود تا شرکت‌ها و کارفرماها بتوانند با مطالعهٔ ان در مورد استخدام یک شخص تصمیم بگیرند.

برای موفقیت در کاریابی، معمولاً تهیهٔ یک کارنامک مناسب اهمیت زیادی دارد. درستی نوشتاری و بی‌غلط بودن کارنامک نیز از موارد مهم تهیهٔ یک کارنامک دانسته می‌شود.

رزومه یک واژه فرانسوی به معنی "خلاصه" است. رزومه و سی‌وی گاهی در یک معنا به کار می‌روند اما در واقع کمی با هم تفاوت دارند. سی‌وی حروف اختصاری اصطلاح لاتین curriculum vitae به معنی "سیر زندگی" است.

به طور کلی رزومه‌ها مختصرتر نوشته می‌شوند و فقط فعالیتهای شغلی و مدارک تحصیلی مرتبط با شغل درخواستی در آن‌ها نوشته می‌شود اما سی‌وی مفصل‌تر است و تمام تجربیات کاری شخص در آن پوشش داده می‌شود. رزومه بیشتر برای ارائه به کارفرما نوشته می‌شود اما از سی‌وی برای درخواست پذیرش در دانشگاه، دریافت بورسیه و کمک‌هزینه و درخواست برخی انواع ویزا استفاده می‌شود.[۲]

تفاوت رزومه سازی سنتی و اینترنتی[ویرایش]

استفاده از رزومه نویسی سنتی و پلتفرم های رزومه ساز اینترنتی، هرکدام کاربردهای خاص خود را دارند و بسته به شرایط و اهداف، افراد یکی از این دو را انتخاب می‎کنند. برای اغلب شرکتهای داخلی در پست‎های شغلی entry-level و mid-level ( تکنسین و کارشناسان تازه کار و نیمه حرفه ای انواع مشاغل ) افراد از رزومه سازهای اینترنتی استفاده می‎کنند اما برای استخدام در مراکز و شرکتهای تراز اول داخلی در پست‎های شغلی مدیریت (manager)، کارشناس ارشد (expert) و متخصص (specialist)، استخدام در سازمان‎های دولتی و کمپانی‎های معتبر اروپایی، استرالیایی و امریکای و اپلای تحصیلی برای دانشگاه‎های معتبر خارجی که رزومه حرفه ای مطابق با استانداردهای بین‌المللی و سازگار با سیستم ATS مورد نیاز است معمولا از رزومه سازی به روش سنتی توسط رزومه نویسان متخصص استفاده میشود.[۳]

بخش‌ها و عناصر رزومه[ویرایش]

هر فرد با توجه به اهداف، شخصیت، گذشته و دستاوردهایش رزومه‌ی منحصربه‌فردی خواهد داشت و از این رو بخش‌های یک رزومه می‌تواند از فردی به فرد دیگر، و برای اهداف مختلف متغیر و متفاوت باشد. به عنوان مثال در یک رزومه برای اهداف شغلی حتماً بخش پیشینه‌ی موقعیت‌های شغلی حائز اهمیت ویژه است، در حالی که برای رزومه‌ای با اهداف آکادمیک، بخش‌های پیشینه‌ی تحصیلی، سوابق تحقیقاتی، و انتشارات علمی اهمیت بیشتری خواهند داشت. هم‌چنین نحوه‌ی بیان هر بخش نیز برای افراد مختلف می‌تواند کاملاً متفاوت باشد که نیازمند بررسی شخص پیش از شروع به نگارش رزومه است. [۴] با این حال، بخش‌هایی که معمولاً در رزومه‌ها رایج‌تر هستند، عبارتند از:

  • بخش معرفی شخصی:

شامل موارد: نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، وضعیت تأهل، نشانی، شماره تلفن و پست الکترونیکی.

  • بخش پیشینهٔ تحصیلی:

ذکر دوره‌های تحصیلیِ گذرانده (از قدیم تا آخرین دورهٔ تحصیلی و یا به ترتیب عکس)، دوره‌های آموزشی و سمینارهایی که فرد در آن شرکت کرده‌است نیز می‌تواند در این بخش ذکر شود.

  • بخش پیشینهٔ شغلی:

ذکر موقعیت‌های شغلی پیشین (از قدیم تا آخرین موقعیت شغلی و یا به ترتیب عکس). هم‌چنین دوره‌های کارآموزی که فرد گذرانده‌است نیز می‌تواند در این بخش ذکر شود.

  • بخش مهارت‌ها:

ذکر مهارت‌های گوناگون، ازجمله تسلط داشتن یا آشنایی با زبان‌های گوناگون، برنامه‌های رایانه‌ای و غیره.

  • بخش انتشارات:

شامل ذکر مقالات علمی و پژوهشی در ژورنال‌ها، کتب ترجمه و تألیف شده، و نیز گزارش‌های تخصصی است. گاهی نوشته‌ها در مجلات، روزنامه‌ها و وبسایت‌ها نیز می‌تواند در این بخش عنوان شود.

  • بخش متفرقه:

شامل توضیح مهارت‌ها و علاقه‌مندی‌های شخصی.

جستارهای وابسته[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

  1. واژهٔ مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی http://www.persianacademy.ir/fa/words.aspx بایگانی‌شده در ۱ مه ۲۰۰۸ توسط Wayback Machine
  2. چگونه روزمه بنویسیم؟
  3. تفاوت رزومه نویسی سنتی و مدرن
  4. علیرضا مصور (۱۳۹۸). «رزومه‌نویسی حرفه‌ای و بین‌المللی». کلاسیوم.

منابع[ویرایش]

Wikipedia contributors, "Résumé، Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Résumé&oldid=183272904 (accessed January ۱۲، ۲۰۰۸).