لیگ اروپا ۱۸–۲۰۱۷

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
لیگ اروپا ۱۸–۲۰۱۷
Parc OL.jpg
ورزشگاه پارک المپیک لیون در دسین شارپیو فینال را میزبانی کرد
جزئیات مسابقات
تاریخ برگزاری انتخابی:
۲۹ ژوئن – ۲۴ اوت ۲۰۱۷
مسابقات اصلی:
۱۴ سپتامبر ۲۰۱۷ – ۱۶ مه ۲۰۱۸
تعداد تیم‌ها مسابقات اصلی: ۴۸
مجموع: ۱۵۷+۳۳ (از ۵۵ فدراسیون)
رده‌بندی نهایی
قهرمان Gold medal blank.svg اسپانیا اتلتیکو مادرید (سومین قهرمانی)
نایب‌قهرمان Silver medal blank.svg فرانسه المپیک مارسی
آمار مسابقات
تعداد بازی‌های برگزارشده ۲۰۵
تعداد گل‌های زده‌شده ۵۵۶ (۲٫۷۱ در هر بازی)
تعداد تماشاگران ۴٬۵۴۵٬۷۱۶ (۲۲٬۱۷۴ در هر بازی)
بهترین گلزن(ها) اسپانیا آریتس آدوریتس
ایتالیا چیرو ایموبیله
(هرکدام ۸ گل)
۱۹–۲۰۱۸

لیگ اروپا ۱۸–۲۰۱۷ (انگلیسی: 2017–18 UEFA Europa League) چهل و هفتمین دورهٔ رقابت‌های سطح دوم باشگاه‌های اروپایی است که توسط یوفا برگزار می‌شود و نهمین دورهٔ آن بعد از تغییر نام این جام از جام یوفا به لیگ اروپا می‌باشد.

فینال لیگ اروپا ۲۰۱۸ در ورزشگاه پارک المپیک لیون در دسین شارپیو فرانسه برگزار می‌شود.

قهرمان لیگ اروپا ۱۸–۲۰۱۷ به صورت خودکار به مسابقات لیگ قهرمانان اروپا ۱۹–۲۰۱۸ صعود خواهد کرد و هم‌چنین در بازی سوپر جام اروپا ۲۰۱۸ مقابل قهرمان لیگ قهرمانان اروپا ۱۸–۲۰۱۷ به میدان خواهد رفت.

منچستر یونایتد با صعود به دور حذفی لیگ قهرمانان اروپا ۱۸–۲۰۱۷ قادر نخواهد بود از عنوان قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها دفاع کند.

سهمیه‌بندی اتحادیه‌ها[ویرایش]

مجموع ۱۹۰ تیم از ۵۵ اتحادیه عضو یوفا در لیگ اروپا ۱۸–۲۰۱۷ شرکت کردند.[۱] تعداد تیم‌های شرکت‌کننده از هر اتحادیه بر اساس ضریب یوفا تعیین شده‌است.[۲]

  • اتحادیه‌های ۱ تا ۵۱ (به جز لیختن‌اشتاین) هر کدام ۳ تیم برای راهیابی دارند.
  • اتحادیه‌های ۵۲ تا ۵۴ هر کدام ۲ تیم برای راهیابی دارند.
  • لیختن‌اشتاین و کوزوو تنها یک تیم برای شرکت در مسابقات دارند (لیختن‌اشتاین تنها جام حذفی سازمان‌دهی کرده‌است و لیگ ندارد؛ کوزوو هم به تصمیم کمیته اجرایی یوفا).
  • علاوه بر این ۳۳ تیم حذف شده از لیگ قهرمانان اروپا ۱۸–۲۰۱۷ به لیگ اروپا منتقل می‌شوند.

رتبه بندی اتحادیه‌ها[ویرایش]

رتبه اتحادیه ضریب تعداد تیم یادداشت
۱ اسپانیا اسپانیا ۱۰۵٫۷۱۳ ۳
۲ آلمان آلمان ۸۰٫۱۷۷
۳ انگلستان انگلستان ۷۶٫۲۸۴ −۱ (ل.ا)
۴ ایتالیا ایتالیا ۷۰٫۴۳۹
۵ پرتغال پرتغال ۵۳٫۰۸۲
۶ فرانسه فرانسه ۵۲٫۷۴۹
۷ روسیه روسیه ۵۱٫۰۸۲
۸ اوکراین اوکراین ۴۴٫۸۸۳
۹ بلژیک بلژیک ۴۰٫۰۰۰
۱۰ هلند هلند ۳۵٫۵۶۳
۱۱ ترکیه ترکیه ۳۴٫۶۰۰
۱۲ سوئیس سوئیس ۳۳٫۷۷۵
۱۳ جمهوری چک جمهوری چک ۳۲٫۹۲۵
۱۴ یونان یونان ۲۹٫۷۰۰
۱۵ رومانی رومانی ۲۵٫۳۸۳
۱۶ اتریش اتریش ۲۵٫۱۰۰
۱۷ کرواسی کرواسی ۲۳٫۸۷۵
۱۸ لهستان لهستان ۲۲٫۵۰۰
۱۹ قبرس قبرس ۲۲٫۱۷۵
رتبه اتحادیه ضریب تعداد تیم یادداشت
۲۰ بلاروس بلاروس ۲۰٫۰۰۰ ۳
۲۱ سوئد سوئد ۱۹٫۸۷۵
۲۲ نروژ نروژ ۱۹٫۲۵۰
۲۳ اسرائیل اسرائیل ۱۸٫۶۲۵
۲۴ دانمارک دانمارک ۱۸٫۶۰۰
۲۵ اسکاتلند اسکاتلند ۱۷٫۳۰۰
۲۶ جمهوری آذربایجان جمهوری آذربایجان ۱۴٫۸۷۵
۲۷ صربستان صربستان ۱۴٫۶۲۵
۲۸ قزاقستان قزاقستان ۱۴٫۱۲۵
۲۹ بلغارستان بلغارستان ۱۳٫۱۲۵
۳۰ اسلوونی اسلوونی ۱۳٫۱۲۵
۳۱ اسلواکی اسلواکی ۱۲٫۰۰۰
۳۲ لیختن‌اشتاین لیختن‌اشتاین ۱۰٫۵۰۰ ۱
۳۳ مجارستان مجارستان ۹٫۸۷۵ ۳
۳۴ مولداوی مولداوی ۹٫۱۲۵
۳۵ ایسلند ایسلند ۸٫۷۵۰
۳۶ گرجستان گرجستان ۸٫۱۲۵
۳۷ فنلاند فنلاند ۷٫۴۰۰
رتبه اتحادیه ضریب تعداد تیم یادداشت
۳۸ بوسنی و هرزگوین بوسنی و هرزگوین ۷٫۱۲۵ ۳
۳۹ آلبانی آلبانی ۶٫۶۲۵
۴۰ جمهوری مقدونیه مقدونیه ۶٫۰۰۰
۴۱ جمهوری ایرلند ایرلند ۵٫۴۵۰
۴۲ لتونی لتونی ۵٫۳۷۵
۴۳ لوکزامبورگ لوکزامبورگ ۵٫۲۵۰
۴۴ مونته‌نگرو مونته‌نگرو ۴٫۸۷۵
۴۵ لیتوانی لیتوانی ۴٫۶۲۵
۴۶ ایرلند شمالی ایرلند شمالی ۴٫۵۰۰
۴۷ استونی استونی ۴٫۲۵۰
۴۸ ارمنستان ارمنستان ۴٫۱۲۵
۴۹ جزایر فارو جزایر فارو ۳٫۶۲۵
۵۰ مالت مالت ۳٫۵۸۳
۵۱ ولز ولز ۳٫۵۰۰
۵۲ جبل طارق جبل طارق ۱٫۰۰۰ ۲
۵۳ آندورا آندورا ۰٫۹۹۹
۵۴ سان مارینو سان مارینو ۰٫۳۳۳
۵۵ کوزوو کوزوو ۰٫۰۰۰ ۱

تیم‌ها[ویرایش]

برچسب‌های داخل پرانتز جلوی تیم‌ها طبق دستورهای زیر می‌باشد:[۳][۴]

  • ق‌ج: قهرمان جام حذفی
  • دوم، سوم، چهارم، پنجم، ششم، غیره.: جایگاه در لیگ
  • ق‌ک: قهرمان لیگ کاپ
  • ق‌ل: قهرمان لیگ
  • ب‌پ: برنده مسابقه پلی-آف اروپایی پایان فصل
  • ل‌ق: انتقال از لیگ قهرمانان
    • م‌گ: مقام سوم در مرحله‌ی گروهی
    • پ‌ا: بازنده مرحله پلی-آف
    • ب۳: بازنده در مرحله سوم انتخابی
یک‌شانزدهم نهایی
روسیه زسکا مسکو (ل‌ق م‌گ) اسپانیا اتلتیکو مادرید (ل‌ق م‌گ) روسیه اسپارتاک مسکو (ل‌ق م‌گ) آلمان لایپزیگ (ل‌ق م‌گ)
اسکاتلند سلتیک (ل‌ق م‌گ) پرتغال اسپورتینگ (ل‌ق م‌گ) ایتالیا ناپولی (ل‌ق م‌گ) آلمان بروسیا دورتموند (ل‌ق م‌گ)
مرحله گروهی
اسپانیا ویارئال (پنجم) پرتغال ویتوریا گیمارش (چهارم) سوئیس لوگانو (سوم) ترکیه استانبول باشاک‌شهر (ل‌ق پ‌ا)
اسپانیا رئال سوسیداد (ششم) فرانسه لیون (چهارم) جمهوری چک فاستاو زلین (ق‌ج) سوئیس یانگ بویز (ل‌ق پ‌ا)
آلمان کلن (پنجم) روسیه لوکوموتیو مسکو (ق‌ج) دانمارک کپنهاگن (ل‌ق پ‌ا) فرانسه نیس (ل‌ق پ‌ا)
آلمان هرتابرلین (ششم) اوکراین زوریا لوهانسک (سوم) جمهوری چک اسلاویا پراگ (ل‌ق پ‌ا) آلمان ۱۸۹۹ هوفنهایم (ل‌ق پ‌ا)
انگلستان آرسنال (ق‌ج) بلژیک زولته وارخم (ق‌ج) کرواسی رییکا (ل‌ق پ‌ا) رومانی استوا بخارست (ل‌ق پ‌ا)
ایتالیا آتالانتا (چهارم) هلند ویتس‌آرنهم (ق‌ج) قزاقستان آستانه (ل‌ق پ‌ا)
ایتالیا لاتزیو (پنجم) ترکیه کونیااسپور (ق‌ج) اسرائیل هاپوئل بیر شیوا (ل‌ق پ‌ا)
مرحله پلی–آف
بلاروس باته بوریسف (ل‌ق ب۳) نروژ روزنبورگ (ل‌ق ب۳) مولداوی شریف تیراسپول (ل‌ق ب۳) اوکراین دینامو کیف (ل‌ق ب۳)
لهستان لژیا ورشو (ل‌ق ب۳) بلغارستان لودوگورتس رازگراد (ل‌ق ب۳) صربستان پارتیزان (ل‌ق ب۳) یونان آ. ا. ک آتن (ل‌ق ب۳)
ایسلند اف‌اچ (ل‌ق ب۳) رومانی ویتورول کونستانتا (ل‌ق ب۳) جمهوری چک ویکتوریا پلزن (ل‌ق ب۳) بلژیک کلوب بروژ (ل‌ق ب۳)
جمهوری مقدونیه واردار (ل‌ق ب۳) اتریش ردبول زالتسبورگ (ل‌ق ب۳) هلند آژاکس (ل‌ق ب۳)
مرحله سوم انتخابی
اسپانیا اتلتیک بیلبائو (هفتم) فرانسه بوردو (ششم) هلند پی‌اس‌وی آیندهوون (سوم) رومانی یو کرایووا (پنجم)
آلمان فرایبورگ (هفتم) روسیه زنیت سن پترزبورگ (سوم) ترکیه فنرباغچه (سوم) اتریش آستریا وین (دوم)
انگلستان اورتون (هفتم) روسیه کراسنودار (چهارم) سوئیس سیون (چهارم) کرواسی دینامو زاگرب (دوم)
ایتالیا میلان (ششم) اوکراین المپیک دونتسک (چهارم) جمهوری چک اسپارتا پراگ (سوم) لهستان آرکا گدینا (ق‌ج)
پرتغال براگا (پنجم) اوکراین اولکساندریا (پنجم) یونان پائوک (ق‌ج)
پرتغال ماریتیمو (ششم) بلژیک خنت (سوم) یونان پاناتینایکوس (سوم)
فرانسه مارسی (پنجم) بلژیک اوستنده (ب‌پ) رومانی دینامو بخارست (سوم)
مرحله دوم انتخابی
هلند اوترخت (ب‌پ) یونان پانیونیوس (پنجم) قبرس آپولون لیماسول (ق‌ج) اسرائیل بنی یهودا (ق‌ج)
ترکیه گالاتاسرای (چهارم) رومانی آسترا جورجو (ششم) بلاروس دینامو برست (ق‌ج) دانمارک بروندبی (دوم)
سوئیس لوتسرن (پنجم) اتریش اشتورم گراتس (سوم) سوئد اوسترشوندس (ق‌ج) اسکاتلند آبردین (دوم)
جمهوری چک ملادا بولسلاف (چهارم) کرواسی هایدوک اسپلیت (سوم) نروژ بران (دوم) جمهوری آذربایجان قبله (دوم)
مرحله نخست انتخابی
اتریش رایندورف آلتاخ (چهارم) قزاقستان اورداباسی (چهارم) فنلاند وی‌پی‌اس (چهارم) ایرلند شمالی کروسدرز (دوم)
کرواسی اوسیک (چهارم) بلغارستان بوتو پلوودیو (ق‌ج) بوسنی و هرزگوین شیروکی بریگ (ق‌ج) ایرلند شمالی کولرین (سوم)
لهستان بیاویستوک (دوم) بلغارستان لفسکی صوفیه (سوم) بوسنی و هرزگوین ژلیزنیچار سارایوو (دوم) ایرلند شمالی بالیمنا یونایتد (ب‌پ)
لهستان لخ پوزنان (سوم) بلغارستان دوناو روس (چهارم) بوسنی و هرزگوین سارایوو (سوم) استونی لوادیا تالین (دوم)
قبرس آ. ا. ک. لارسانا (دوم) اسلوونی دومزاله (ق‌ج) آلبانی تیرانا (ق‌ج) استونی نومه کالیو (سوم)
قبرس لیماسول (چهارم) اسلوونی گریتسا (دوم) آلبانی پارتیزانی تیرانا (دوم) استونی فلورا تالین (چهارم)
بلاروس شاختیور سالیهورسک (دوم) اسلوونی اولمپیا لیوبلیانا (سوم) آلبانی اسکندربو کورچه (سوم) ارمنستان شیراک (ق‌ج)
بلاروس دینامو مینسک (سوم) اسلواکی اسلوان براتیسلاوا (ق‌ج) جمهوری مقدونیه پلیستر (ق‌ج) ارمنستان گاندزاسار کاپان (دوم)
سوئد ای‌آی‌کی (دوم) اسلواکی روژمبرک (سوم) جمهوری مقدونیه اشکندیا (دوم) ارمنستان پیونیک (چهارم)
سوئد نورکوپینگ (سوم) اسلواکی ترنچین (چهارم) جمهوری مقدونیه رابوتنیچکی (سوم) جزایر فارو کلاکسویک (ق‌ج)
نروژ اود (سوم) لیختن‌اشتاین فادوتس (ق‌ج) جمهوری ایرلند کورک سیتی (ق‌ج) جزایر فارو روناویک (سوم)
نروژ هاگسوند (چهارم) مجارستان فرنس‌واروش (ق‌ج) جمهوری ایرلند دری سیتی (سوم) جزایر فارو توشهاون (چهارم)
اسرائیل مکابی تل‌آویو (دوم) مجارستان ویدتون (دوم) جمهوری ایرلند شامروک روورز (چهارم) مالت فلوریانا (ق‌ج)
اسرائیل بیتار اورشلیم (سوم) مجارستان واشاش (سوم) لتونی ونتسپیلس (ق‌ج) مالت بالزان (دوم)
دانمارک لینگبی (سوم) مولداوی داشیا چیشینا (دوم) لتونی یلگاوا (دوم) مالت والتا (چهارم)
دانمارک میدیولن (ب‌پ) مولداوی میلسامی اورهی (سوم) لتونی لیپایا (چهارم) ولز بالا تاون (ق‌ج)
اسکاتلند رنجرز (سوم) مولداوی زاریا بالتی (چهارم) لوکزامبورگ دیفردنج (دوم) ولز کوناهس کوای نومدز (دوم)
اسکاتلند سنت جانستون (چهارم) ایسلند والور (ق‌ج) لوکزامبورگ فولا اش (سوم) ولز بانگور سیتی (ب‌پ)
جمهوری آذربایجان اینتر باکو (سوم) ایسلند استیارنان (دوم) لوکزامبورگ پروگرس نی‌درکورن (چهارم) جبل طارق لیکلن رد ایمپز (دوم)
جمهوری آذربایجان زیرا (چهارم) ایسلند کی‌آر (سوم) مونته‌نگرو سوتیسکا نیکشیچ (ق‌ج) جبل طارق سنت جوزف (سوم)
صربستان ستاره سرخ بلگراد (دوم) گرجستان تورپتو کوتایسی (ق‌ج) مونته‌نگرو زتا (دوم) آندورا سانتا کولوما (ق‌ج)
صربستان وویوودینا (سوم) گرجستان چیخورا ساشخره (دوم) مونته‌نگرو ملادوست پودگوریکا (سوم) آندورا سنت ژولیا (دوم)
صربستان ملادوست لوکانی (چهارم) گرجستان دینامو باتومی (سوم) لیتوانی تراکای (دوم) سان مارینو تره پنه (ق‌ج)
قزاقستان کایرات (دوم) فنلاند اس‌جی‌کی (ق‌ج) لیتوانی سودووا ماریامپوله (سوم) سان مارینو فولگره (سوم)
قزاقستان ایرتیش پاولودار (سوم) فنلاند هلسینکی (دوم) لیتوانی آتلانتس (چهارم) کوزوو پریشتینا (دوم)

مرحله انتخابی[ویرایش]

مرحله نخست انتخابی[ویرایش]

قرعه‌کشی این مرحله در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ انجام شد.[۵]

مسابقه رفت این مرحله در تاریخ ۲۹ ژوئن و مسابقات برگشت نیز در تاریخ ۴ و ۶ ژوئیه برگزار شد.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
مکابی تل‌آویو اسرائیل ۵–۰ آلبانی تیرانا ۲–۰ ۳–۰
ملادوست لوکانی صربستان ۰–۵ جمهوری آذربایجان اینتر باکو ۰–۳ ۰–۲
شیراک ارمنستان ۲–۴ اسلوونی گریتسا ۰–۲ ۲–۲
اشکندیا جمهوری مقدونیه ۷–۰[A] مولداوی داشیا چیشینا ۳–۰ ۴–۰
ترنچین اسلواکی ۸–۱ گرجستان تورپتو کوتایسی ۵–۱ ۳–۰
کایرات قزاقستان ۸–۱ لیتوانی آتلانتس ۶–۰ ۲–۱
چیخورا ساشخره گرجستان ۱–۲ اتریش رایندورف آلتاخ ۰–۱ ۱–۱
زیرا جمهوری آذربایجان ۴–۱ لوکزامبورگ دیفردنج ۲–۰ ۲–۱
لفسکی صوفیه بلغارستان ۳–۱ مونته‌نگرو سوتیسکا نیکشیچ ۳–۱ ۰–۰
لخ پوزنان لهستان ۷–۰ جمهوری مقدونیه پلیستر ۴–۰ ۳–۰
بیتار اورشلیم اسرائیل ۷–۳ مجارستان واشاش ۴–۳ ۳–۰
فولا اش لوکزامبورگ ۳–۲ مولداوی میلسامی اورهی ۲–۱ ۱–۱
وویوودینا صربستان ۲–۳ اسلواکی روژمبرک ۲–۱ ۰–۲
ایرتیش پاولودار قزاقستان ۳–۰ بلغارستان دوناو روس ۱–۰ ۲–۰
ملادوست پودگوریکا مونته‌نگرو ۴–۰ ارمنستان گاندزاسار کاپان ۱–۰ ۳–۰
شیروکی بریگ بوسنی و هرزگوین ۲–۰[A] قزاقستان اورداباسی ۰–۰ ۲–۰
پارتیزانی تیرانا آلبانی ۱–۴ بلغارستان بوتو پلوودیو ۱–۳ ۰–۱
پیونیک ارمنستان ۱–۹[A] اسلواکی اسلوان براتیسلاوا ۱–۴ ۰–۵
دینامو باتومی گرجستان ۰–۵[A] لهستان یاگلونیا بیاویستوک ۰–۱ ۰–۴
ویدتون مجارستان ۵–۳ مالت بالزان ۲–۰ ۳–۳
ستاره سرخ بلگراد صربستان ۶–۳ مالت فلوریانا ۳–۰ ۳–۳
سانتا کولوما آندورا ۰–۶ کرواسی اوسیک ۰–۲ ۰–۴
تره پنه سان مارینو ۰–۷[A] جمهوری مقدونیه رابوتنیچکی ۰–۱ ۰–۶
ژلیزنیچار سارایوو بوسنی و هرزگوین ۳–۲ مونته‌نگرو زتا ۱–۰ ۲–۲
سنت جوزف جبل طارق ۰–۱۰[A] قبرس لیماسول ۰–۴ ۰–۶
والتا مالت ۳–۰ سان مارینو فولگره ۲–۰ ۱–۰
زاریا بالتی مولداوی ۳–۳ (۶–۵ پ) بوسنی و هرزگوین سارایوو ۲–۱ ۱–۲ (و.ا.)
رنجرز اسکاتلند ۱–۲ لوکزامبورگ پروگرس نی‌درکورن ۱–۰ ۰–۲
لارناسا قبرس ۶–۱ جبل طارق لیکلن رد ایمپز ۵–۰ ۱–۱
اسکندربو کورچه آلبانی ۶–۰ آندورا سنت ژولیا ۱–۰ ۵–۰
ونتسپیلس لتونی ۰–۱ ایسلند فالور ۰–۰ ۰–۱
بالا تاون ولز ۱–۵ لیختن‌اشتاین فادوتس ۱–۲ ۰–۳
دومزاله اسلوونی ۵–۲ استونی فلورا تالین ۲–۰ ۳–۲
میدیولن دانمارک ۱۰–۲ جمهوری ایرلند دری سیتی ۶–۱ ۴–۱
هاگسوند نروژ ۷–۰ ایرلند شمالی کولرین ۷–۰ ۰–۰
سنت جانستون اسکاتلند ۱–۳ لیتوانی تراکای ۱–۲ ۰–۱
وی‌پی‌اس فنلاند ۲–۰ اسلوونی اولمپیا لیوبلیانا ۱–۰ ۱–۰
کروسدرز ایرلند شمالی ۳–۳ (گ.ز.) لتونی لیپایا ۳–۱ ۰–۲
دینامو مینسک بلاروس ۴–۱ جزایر فارو روناویک ۲–۱ ۲–۰
استیارنان ایسلند ۰–۲ جمهوری ایرلند شامروک روورز ۰–۱ ۰–۱
اود نروژ ۵–۰ ایرلند شمالی بالیمنا یونایتد ۳–۰ ۲–۰
کوناهس کوای نومدز ولز ۱–۳ فنلاند هلسینکی ۱–۰ ۰–۳
نومه کالیو استونی ۴–۲ جزایر فارو توشهاون ۲–۱ ۲–۱
فرنس‌واروش مجارستان ۳–۰ لتونی یلگاوا ۲–۰ ۱–۰
نورکوپینگ سوئد ۶–۰ کوزوو پریشتینا ۵–۰ ۱–۰
شاختیور سالیهورسک بلاروس ۱–۲ لیتوانی سودووا ماریامپوله ۰–۰ ۱–۲
کی‌آر ایسلند ۲–۰[A] فنلاند اس‌جی‌کی ۲–۰ ۰–۰
لوادیا تالین استونی ۲–۶ جمهوری ایرلند کورک سیتی ۰–۲ ۲–۴
لینگبی دانمارک ۴–۰ ولز بانگور سیتی ۱–۰ ۳–۰
کلاکسویک جزایر فارو ۰–۵[A] سوئد آی‌ای‌کی ۰–۰ ۰–۵
یادداشت
  1. ^ a b c d e f مسابقه‌ای که قبل از مشخص شدن تیم‌ها قرعه‌کشی شد.

مرحله دوم انتخابی[ویرایش]

قرعه‌کشی این مرحله در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ (بعد از قرعه‌کشی کامل مرحله اول) انجام شد.[۵]

مسابقات رفت این مرحله در تاریخ ۱۲ و ۱۳ ژوئیه و مسابقات برگشت نیز در تاریخ ۲۰ ژوئیه برگزار شد.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
بیتار اورشلیم اسرائیل ۱–۵[B] بلغارستان بوتو پلوودیو ۱–۱ ۰–۴
آپولون لیماسول قبرس ۵–۱ مولداوی زاریا بالتی ۳–۰ ۲–۱
رابوتنیچکی جمهوری مقدونیه ۱–۴ بلاروس دینامو مینسک ۱–۱ ۰–۳
اسلوان براتیسلاوا اسلواکی ۱–۳ دانمارک لینگبی ۰–۱ ۱–۲
شامروک روورز جمهوری ایرلند ۲–۵ جمهوری چک ملادا بولسلاف ۲–۳ ۰–۲
ژلیزنیچار سارایوو بوسنی و هرزگوین ۰–۲ سوئد آی‌ای‌کی ۰–۰ ۰–۲
کورک سیتی جمهوری ایرلند ۰–۲[B] قبرس آ. ا. ک. لارسانا ۰–۱ ۰–۱
غیرت قزاقستان ۱–۳ آلبانی اسکندربو کورچه ۱–۱ ۰–۲
پانیونیوس یونان ۵–۲ اسلوونی گریتسا ۲–۰ ۳–۲
آسترا جورجو رومانی ۳–۱[B] جمهوری آذربایجان زیرا ۳–۱ ۰–۰
هاگسوند نروژ ۳–۴ لهستان لخ پوزنان ۳–۲ ۰–۲
بروندبی دانمارک ۳–۲ فنلاند وی‌پی‌اس ۲–۰ ۱–۲
نورکوپینگ سوئد ۳–۳ (۳–۵ پ) لیتوانی تراکای ۲–۱ ۱–۲ (و.ا.)
هایدوک اسپلیت کرواسی ۳–۱ بلغارستان لفسکی صوفیه ۱–۰ ۲–۱
نومه کالیو استونی ۱–۴ مجارستان ویدتون ۰–۳ ۱–۱
مکابی تل‌آویو اسرائیل ۵–۱ ایسلند کی‌آر ۳–۱ ۲–۰
والتا مالت ۱–۳ هلند اوترخت ۰–۰ ۱–۳
روژمبرک اسلواکی ۲–۱ نروژ بران ۰–۱ ۲–۰
لیپایا لتونی ۱–۲ لیتوانی سودووا ماریامپول ۰–۲ ۱–۰
قبله جمهوری آذربایجان ۳–۱ لهستان بیاویستوک ۱–۱ ۲–۰
پروگرس نی‌درکورن لوکزامبورگ ۱–۳ قبرس لیماسول ۰–۱ ۱–۲
رایندورف آلتاخ اتریش ۴–۱ بلاروس داینامو برست ۱–۱ ۳–۰
اوسترشوندس سوئد ۳–۱ ترکیه گالاتاسرای ۲–۰ ۱–۱
اینتر باکو جمهوری آذربایجان ۲–۴ لوکزامبورگ فولا اش ۱–۰ ۱–۴
فادوتس لیختن‌اشتاین ۰–۲ نروژ اود ۰–۱ ۰–۱
والور ایسلند ۳–۵ اسلوونی دومزاله ۱–۲ ۲–۳
ایرتیش پاولودار قزاقستان ۱–۳ صربستان ستاره سرخ بلگراد ۱–۱ ۰–۲
آبردین اسکاتلند ۳–۱ بوسنی و هرزگوین شیروکی بریگ ۱–۱ ۲–۰
فرنس‌واروش مجارستان ۳–۷ دانمارک میدیولن ۲–۴ ۱–۳
اشتورم گراتس اتریش ۳–۱ مونته‌نگرو ملادوست پودگوریکا ۰–۱ ۳–۰
اشکندیا جمهوری مقدونیه ۴–۲ فنلاند هلسینکی ۳–۱ ۱–۱
ترنچین اسلواکی ۱–۳ اسرائیل بنی یهودا ۱–۱ ۰–۲
اوسیک کرواسی ۳–۲ سوئیس لوتسرن ۲–۰ ۱–۲
یادداشت
  1. ^ a b c مسابقه‌ای که قبل از مشخص شدن تیم‌ها قرعه‌کشی شد.

مرحله سوم انتخابی[ویرایش]

قرعه‌کشی این مرحله در تاریخ ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۷ انجام شد.[۶]

مسابقه رفت این مرحله در تاریخ ۲۷ ژوئیه و مسابقات برگشت نیز در تاریخ ۲ و ۳ اوت ۲۰۱۷ برگزار شد.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
پی‌اس‌وی آیندهوون هلند ۰–۲ کرواسی اوسیک ۰–۱ ۰–۱
تراکای لیتوانی ۲–۴ جمهوری مقدونیه اشکندیا ۲–۱ ۰–۳
کراسنودار روسیه ۵–۲ دانمارک لینگبی ۲–۱ ۳–۱
اشتورم گراتس اتریش ۲–۳ ترکیه فنرباغچه ۱–۲ ۱–۱
پاناتینایکوس یونان ۳–۱ جمهوری آذربایجان قبله ۱–۰ ۲–۱
ملادا بولسلاف جمهوری چک ۳–۳ (۲–۴ پ) آلبانی اسکندربو کورچه ۲–۱ ۱–۲ (و.ا.)
آستریا وین اتریش ۲–۱ قبرس لیماسول ۰–۰ ۲–۱
دینامو زاگرب کرواسی ۲–۱ نروژ اود ۲–۱ ۰–۰
دینامو بخارست رومانی ۱–۴ اسپانیا اتلتیک بیلبائو ۱–۱ ۰–۳
المپیک دونتسک اوکراین ۱–۳ یونان پائوک ۱–۱ ۰–۲
آرکا گدینا لهستان ۴–۴ (گ.ز.) دانمارک میدیولن ۳–۲ ۱–۲
اوسترشوندس سوئد ۳–۱ لوکزامبورگ فولا اش ۱–۰ ۲–۱
بوردو فرانسه ۲–۲ (گ.ز.) مجارستان ویدتون ۲–۱ ۰–۱
مکابی تل‌آویو اسرائیل ۲–۰ یونان پانیونیوس ۱–۰ ۱–۰
اوترخت هلند ۲–۲ (گ.ز.) لهستان لخ پوزنان ۰–۰ ۲–۲
یو کرایووا رومانی ۰–۳ ایتالیا میلان ۰–۱ ۰–۲
بروندبی دانمارک ۰–۲ کرواسی هایدوک اسپلیت ۰–۰ ۰–۲
خنت بلژیک ۲–۴ اتریش رایندورف آلتاخ ۱–۱ ۱–۳
آسترا جورجو رومانی ۰–۱ اوکراین اولکساندریا ۰–۰ ۰–۱
اورتون انگلستان ۲–۰ اسلواکی روژمبرک ۱–۰ ۱–۰
آبردین اسکاتلند ۲–۳ قبرس آپولون لیماسول ۲–۱ ۰–۲
ستاره سرخ بلگراد صربستان ۳–۰ جمهوری چک اسپارتا پراگ ۲–۰ ۱–۰
بوتو پلوودیو بلغارستان ۰–۲ پرتغال ماریتیمو ۰–۰ ۰–۲
بنی یهودا اسرائیل ۱–۲[C] روسیه زنیت سن پترزبورگ ۰–۲ ۱–۰
مارسی فرانسه ۴–۲ بلژیک اوستنده ۴–۲ ۰–۰
فرایبورگ آلمان ۱–۲ اسلوونی دومزاله ۱–۰ ۰–۲
آ. ا. ک. لارسانا قبرس ۳–۱ بلاروس دینامو مینسک ۲–۰ ۱–۱
آی‌ای‌کی سوئد ۲–۳ پرتغال براگا ۱–۱ ۱–۲ (و.ا.)
سودووا ماریامپوله لیتوانی ۴–۱ سوئیس سیون ۳–۰ ۱–۱
یادداشت
  1. ^ مسابقه‌ای که قبل از مشخص شدن تیم‌ها قرعه‌کشی شد.

مرحله پلی–آف[ویرایش]

قرعه‌کشی مرحله پلی-آف این رقابت‌ها در تاریخ ۷ اوت ۲۰۱۷ در شهر نیون سوییس برگزار شد.
بازی رفت این مرحله در تاریخ‌های ۱۶ و ۱۷ اوت، و بازی برگشت نیز در تاریخ ۲۴ اوت برگزار شد.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
میلان ایتالیا ۷–۰[D] جمهوری مقدونیه اشکندیا ۶–۰ ۱–۰
اوسیک کرواسی ۲–۲ (گ.ز.) اتریش آستریا وین ۱–۲ ۱–۰
کراسنودار روسیه ۴–۴ (گ.ز.)[D] صربستان ستاره سرخ بلگراد ۳–۲ ۱–۲
کلوب بروژ بلژیک ۰–۳ یونان آ. ا. ک. آتن ۰–۰ ۰–۳
ماریتیمو پرتغال ۱–۳ اوکراین دینامو کیف ۰–۰ ۱–۳
پاناتینایکوس یونان ۲–۴ اسپانیا اتلتیک بیلبائو ۲–۳ ۰–۱
آپولون لیماسول قبرس ۴–۳ دانمارک میدیولن ۳–۲ ۱–۱
اف اچ ایسلند ۳–۵ پرتغال براگا ۱–۲ ۲–۳
اورتون انگلستان ۳–۱ کرواسی هایدوک اسپلیت ۲–۰ ۱–۱
ویتورول کونستانتا رومانی ۱–۷ اتریش ردبول زالتسبورگ ۱–۳ ۰–۴
واردار جمهوری مقدونیه ۴–۱ ترکیه فنرباغچه ۲–۰ ۲–۱
آژاکس هلند ۲–۴ نروژ روزنبورگ ۰–۱ ۲–۳
رایندورف آلتچ اتریش ۲–۳ اسرائیل مکابی تل‌آویو ۰–۱ ۲–۱
باته بوریسف بلاروس ۳–۲ اوکراین اولکساندریا ۱–۱ ۲–۱
دینامو زاگرب کرواسی ۱–۱ (گ.ز.) آلبانی اسکندربو کورچه ۱–۱ ۰–۰
لودوگورتس رازگراد بلغارستان ۲–۰ لیتوانی سودووا ماریامپول ۲–۰ ۰–۰
دومزاله اسلوونی ۱–۴ فرانسه مارسی ۱–۱ ۰–۳
پارتیزان صربستان ۴–۰ مجارستان ویدتون ۰–۰ ۴–۰
اوترخت هلند ۱–۲ روسیه زنیت سن پترزبورگ ۱–۰ ۰–۲ (و.ا.)
لژیا ورشو لهستان ۱–۱ (گ.ز.) مولداوی شریف تیراسپول ۱–۱ ۰–۰
ویکتوریا پلزن جمهوری چک ۳–۱ قبرس آ. ا. ک. لارسانا ۳–۱ ۰–۰
پائوک یونان ۳–۳ (گ.ز.) سوئد اوسترشوندس ۳–۱ ۰–۲
یادداشت‌ها
  1. ^ a b مسابقه‌ای که قبل از مشخص شدن تیم‌ها قرعه‌کشی شد.

مرحله گروهی[ویرایش]

گروه A[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ اسپانیا ویارئال ۶ ۳ ۲ ۱ ۱۰ ۶ ۴+ ۱۱ صعود به مرحله حذفی
۲ قزاقستان آستانه ۶ ۳ ۱ ۲ ۱۰ ۷ ۳+ ۱۰
۳ جمهوری چک اسلاویا پراگ ۶ ۲ ۲ ۲ ۶ ۶ ۰ ۸
۴ اسرائیل مکابی تل‌آویو ۶ ۱ ۱ ۴ ۱ ۸ ۷- ۴

گروه B[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ اوکراین دینامو کیف ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۵ ۹ ۶+ ۱۳ صعود به مرحله حذفی
۲ صربستان پارتیزان ۶ ۲ ۲ ۲ ۸ ۹ ۱- ۸
۳ سوئیس یانگ بویز ۶ ۱ ۳ ۲ ۷ ۸ ۱- ۶
۴ آلبانی اسکندربو کورچه ۶ ۱ ۲ ۳ ۶ ۱۰ ۴- ۵

گروه C[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ پرتغال براگا ۶ ۳ ۱ ۲ ۹ ۸ ۱+ ۱۰ صعود به مرحله حذفی
۲ بلغارستان لودوگورتس رازگراد ۶ ۲ ۳ ۱ ۷ ۵ ۲+ ۹
۳ ترکیه استانبول باشاک‌شهر ۶ ۲ ۲ ۲ ۷ ۸ ۱+ ۸
۴ آلمان ۱۸۹۹ هوفنهایم ۶ ۱ ۲ ۳ ۸ ۱۰ ۲- ۵

گروه D[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ ایتالیا میلان ۶ ۳ ۲ ۱ ۱۳ ۶ ۷+ ۱۱ صعود به مرحله حذفی
۲ یونان آ. ا. ک آتن ۶ ۱ ۵ ۰ ۶ ۵ ۱+ ۸
۳ کرواسی رییکا ۶ ۲ ۱ ۳ ۱۱ ۱۲ ۱- ۷
۴ اتریش آستریا وین ۶ ۱ ۲ ۳ ۹ ۱۶ ۷- ۵

گروه E[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ ایتالیا آتالانتا ۶ ۴ ۲ ۰ ۱۴ ۴ ۱۰+ ۱۴ صعود به مرحله حذفی
۲ فرانسه لیون ۶ ۳ ۲ ۱ ۱۱ ۴ ۷+ ۱۱
۳ انگلستان اورتون ۶ ۱ ۱ ۴ ۷ ۱۵ ۸- ۴
۴ قبرس آپولون لیماسول ۶ ۰ ۳ ۳ ۵ ۱۴ ۹- ۳

گروه F[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ روسیه لوکوموتیو مسکو ۶ ۳ ۲ ۱ ۹ ۴ ۵+ ۱۱ صعود به مرحله حذفی
۲ دانمارک کپنهاگن ۶ ۲ ۳ ۱ ۷ ۳ ۴+ ۹[ا]
۳ مولداوی شریف تیراسپول ۶ ۲ ۳ ۱ ۴ ۴ ۰ ۹[ا]
۴ جمهوری چک فاستاو زلین ۶ ۰ ۲ ۴ ۱ ۱۰ ۹- ۲

یادداشت:

  1. ^ ۱. نتایج مسابقات رو در رو: شریف تیراسپول ۰–۰ کپنهاگن، کپنهاگن ۲–۰ شریف تیراسپول.

گروه G[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ جمهوری چک ویکتوریا پلزن ۶ ۴ ۰ ۲ ۱۳ ۸ ۵+ ۱۲ صعود به مرحله حذفی
۲ رومانی استوا بخارست ۶ ۳ ۱ ۲ ۹ ۷ ۲+ ۱۰
۳ سوئیس لوگانو ۶ ۳ ۰ ۳ ۹ ۱۱ ۲- ۹
۴ اسرائیل هاپوئل بیر شیوا ۶ ۱ ۱ ۴ ۵ ۱۰ ۵- ۴

گروه H[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ انگلستان آرسنال ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۴ ۴ ۱۰+ ۱۳ صعود به مرحله حذفی
۲ صربستان ستاره سرخ بلگراد ۶ ۲ ۳ ۱ ۳ ۲ ۱+ ۹
۳ آلمان کلن ۶ ۲ ۰ ۴ ۷ ۸ ۱- ۶
۴ بلاروس باته بوریسف ۶ ۱ ۲ ۳ ۶ ۱۶ ۱۰- ۵

گروه I[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ اتریش ردبول زالتسبورگ ۶ ۳ ۳ ۰ ۷ ۱ ۶+ ۱۲ صعود به مرحله حذفی
۲ فرانسه المپیک مارسی ۶ ۲ ۲ ۲ ۴ ۴ ۰ ۸
۳ ترکیه کونیااسپور ۶ ۱ ۳ ۲ ۴ ۶ ۲- ۶
۴ پرتغال ویتوریا گیمارش ۶ ۱ ۲ ۳ ۵ ۹ ۴- ۵

گروه J[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ اسپانیا اتلتیک بیلبائو ۶ ۳ ۲ ۱ ۸ ۵ ۳+ ۱۱[ب] صعود به مرحله حذفی
۲ سوئد اوسترشوندس ۶ ۳ ۲ ۱ ۸ ۴ ۴+ ۱۱[ب]
۳ اوکراین زوریا لوهانسک ۶ ۲ ۰ ۴ ۳ ۹ ۶- ۶
۴ آلمان هرتابرلین ۶ ۱ ۲ ۳ ۶ ۷ ۱- ۵

یادداشت:

  1. ^ ب. نتایج مسابقات رو در رو: اوسترشوندس ۰–۰ اتلتیک بیلبائو، اتلتیک بیلبائو ۲–۰ اوسترشوندس.

گروه K[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ ایتالیا لاتزیو ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۲ ۷ ۵+ ۱۳ صعود به مرحله حذفی
۲ فرانسه نیس ۶ ۳ ۰ ۳ ۱۲ ۷ ۵+ ۹
۳ بلژیک زولته وارخم ۶ ۲ ۱ ۳ ۸ ۱۳ ۵- ۷
۴ هلند ویتس‌آرنهم ۶ ۱ ۲ ۳ ۵ ۱۰ ۵- ۵

گروه L[ویرایش]

رتبه تیم بازی ب م ش گ‌ز گ‌خ ت ام راه‌یابی
۱ روسیه زنیت سن پترزبورگ ۶ ۵ ۱ ۰ ۱۷ ۵ ۱۲+ ۱۶ صعود به مرحله حذفی
۲ اسپانیا رئال سوسیداد ۶ ۴ ۰ ۲ ۱۶ ۶ ۱۰+ ۱۲
۳ نروژ روزنبورگ ۶ ۱ ۲ ۳ ۶ ۱۱ ۵- ۵
۴ جمهوری مقدونیه واردار ۶ ۰ ۱ ۵ ۳ ۲۰ ۱۷- ۱

مرحله حذفی[ویرایش]

یک‌شانزدهم نهایی[ویرایش]

در مرحله یک‌شانزدهم نهایی، بیست و چهار تیم برتر مرحلهٔ گروهی به اضافه هشت تیم سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل جاری در دو بازی رفت و برگشت، به صورت قرعه‌کشی به مصاف یک‌دیگر رفتند.[۷]
قرعه‌کشی این مرحله در تاریخ ۱۱ دسامبر ۲۰۱۷ در سوییس و مسابقات نیز در تاریخ‌های ۱۵ فوریه ۲۰۱۸ (بازی رفت) و ۲۲ فوریه (بازی برگشت) برگزار شد.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
بروسیا دورتموند آلمان ۴–۳ ایتالیا آتالانتا ۳–۲ ۱–۱
نیس فرانسه ۲–۴ روسیه لوکوموتیو مسکو ۲–۳ ۰–۱
کپنهاگن دانمارک ۱–۵ اسپانیا اتلتیکو مادرید ۱–۴ ۰–۱
اسپارتاک مسکو روسیه ۳–۴ اسپانیا اتلتیک بیلبائو ۱–۳ ۲–۱
آ. ا. ک آتن یونان ۱–۱ (گ.ز.) اوکراین دینامو کیف ۱–۱ ۰–۰
سلتیک اسکاتلند ۱–۳ روسیه زنیت سن پترزبورگ ۱–۰ ۰–۳
ناپولی ایتالیا ۳–۳ (گ.ز.) آلمان لایپزیگ ۱–۳ ۲–۰
ستاره سرخ بلگراد صربستان ۰–۱ روسیه زسکا مسکو ۰–۰ ۰–۱
لیون فرانسه ۴–۱ اسپانیا ویارئال ۳–۱ ۱–۰
رئال سوسیداد اسپانیا ۳–۴ اتریش ردبول زالتسبورگ ۲–۲ ۱–۲
پارتیزان صربستان ۱–۳ جمهوری چک ویکتوریا پلزن ۱–۱ ۰–۲
استوا بخارست رومانی ۲–۵ ایتالیا لاتزیو ۱–۰ ۱–۵
لودوگورتس رازگراد بلغارستان ۰–۴ ایتالیا میلان ۰–۳ ۰–۱
آستانه قزاقستان ۴–۶ پرتغال اسپورتینگ ۱–۳ ۳–۳
اوسترشوندس سوئد ۲–۴ انگلستان آرسنال ۰–۳ ۲–۱
مارسی فرانسه ۳–۱ پرتغال براگا ۳–۰ ۰–۱

یک‌هشتم نهایی[ویرایش]

قرعه‌کشی این مرحله در تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۱۸ در سوییس برگزار شد.[۸]

مسابقات دور رفت این مرحله در تاریخ ۸ مارس و مسابقات دور برگشت نیز در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۱۸ برگزار شد.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
لاتزیو ایتالیا ۴–۲ اوکراین دینامو کیف ۲–۲ ۲–۰
لایپزیگ آلمان ۳–۲ روسیه زنیت سن پترزبورگ ۲–۱ ۱–۱
اتلتیکو مادرید اسپانیا ۸–۱ روسیه لوکوموتیو مسکو ۳–۰ ۵–۱
زسکا مسکو روسیه ۳–۳ (گ.ز.) فرانسه لیون ۰–۱ ۳–۲
مارسی فرانسه ۵–۲ اسپانیا اتلتیک بیلبائو ۳–۱ ۲–۱
اسپورتینگ پرتغال ۳–۲ جمهوری چک ویکتوریا پلزن ۲–۰ ۱–۲ (و.ا.)
بروسیا دورتموند آلمان ۱–۲ اتریش ردبول زالتسبورگ ۱–۲ ۰–۰
میلان ایتالیا ۱–۵ انگلستان آرسنال ۰–۲ ۱–۳

یک‌چهارم نهایی[ویرایش]

قرعه‌کشی این مرحله در تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۱۸ در سوییس برگزار شد.[۹]

مسابقات دور رفت این مرحله در تاریخ ۵ آوریل و مسابقات دور برگشت نیز در تاریخ ۱۲ آوریل ۲۰۱۸ برگزار شد.

تیم ۱   نتیجه   تیم ۲   بازی رفت     بازی برگشت  
لایپزیگ آلمان ۳–۵ فرانسه مارسی ۱–۰ ۲–۵
آرسنال انگلستان ۶–۳ روسیه زسکا مسکو ۴–۱ ۲–۲
اتلتیکو مادرید اسپانیا ۲–۱ پرتغال اسپورتینگ ۲–۰ ۰–۱
لاتزیو ایتالیا ۵–۶ اتریش ردبول سالزبورگ ۴–۲ ۱–۴

نیمه نهایی[ویرایش]

قرعه‌کشی مرحله نیمه نهایی در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ برگزار شد.[۱۰]

مسابقات دور رفت این مرحله در تاریخ ۲۶ آوریل و مسابقات دور برگشت نیز در تاریخ ۳ مه ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
مارسی فرانسه ۲-۳ اتریش ردبول سالزبورگ ۰-۲ ۲-۱
آرسنال انگلستان ۲-۱ اسپانیا اتلتیکو مادرید ۱-۱ ۱-۰

فینال[ویرایش]

دو تیم باقی‌مانده در این رقابت‌ها، در قالب بازی نهایی لیگ اروپا، ۱۶ مه ۲۰۱۸ در ورزشگاه پارک المپیک لیون در شهر دسین شارپیو، فرانسه در مقابل همدیگر قرار خواهند گرفت.[۱۰]

۱۶ مه ۲۰۱۸
۲۰:۴۵
مارسی فرانسه {{{نتیجه}}} اسپانیا اتلتیکو مادرید ورزشگاه پارک المپیک لیون، دسین شارپیو
گزارش



آمار مسابقات[ویرایش]

گلزنان برتر[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. "Football Federation of Kosovo joins UEFA". UEFA. 3 May 2016.
  2. "Regulations of the UEFA Europa League 2017/18 Season" (PDF). UEFA.com. 4 April 2017.
  3. "Qualification for European Cup Football 2017/2018". Bert Kassies.
  4. "Who is in this season's UEFA Europa League?". UEFA.com. 13 July 2017.
  5. ۵٫۰ ۵٫۱ "First and second qualifying rounds draw". UEFA.com.
  6. "Third qualifying round draw". UEFA.com.
  7. "Round of 32 draw". UEFA.com.
  8. "Round of 16 draw". UEFA.com.
  9. "Quarter-final draw". UEFA.com.
  10. ۱۰٫۰ ۱۰٫۱ "Semi-final and final draws". UEFA.com.