پرش به محتوا

باشگاه فوتبال خنت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
خنت
نام کاملباشگاه فوتبال خنت
تاریخ بنیان‌گذاری۱۸۶۴
زمینِ بازیورزشگاه خلامکو آرنا،
گنت
گنجایش۲۰٬۰۰۰
مدیرعاملایوان ده ویته
سرمربیمیشل لواخی
مربیبلژیک پیتر بلت
لیگلیگ برتر فوتبال بلژیک
۲۰۱۳–۱۴۷

انجمن سلطنتی آتلتیک خنت[۱] (به هلندی: Koninklijke Atletiek Associatie Gent) (به هلندی: K.A.A. Gent) یک باشگاه ورزشی فرهنگی در شهر خنت یا گنت، بلژیک است.

این باشگاه در سال ۱۸۶۴ میلادی تأسیس شده‌است. باشگاه فوتبال خنت از این مجموعه، سابقه ۱ قهرمانی در لیگ برتر و ۳ قهرمانی در جام حذفی فوتبال بلژیک را دارد.میلاد محمدی در این تیم بازی میکند

تاریخچه[ویرایش]

۱۸۶۴‍-۱۹۰۰: سال‌های آغازین بدون باشگاه فوتبال

در ۱ ژانویه ۱۸۶۴، ژنرال دزمپس و کارل مارینکس انجمن ژیمناستیک La Gantois، انجمن برای ارتقاء ژیمناستیک تأسیس کردند. در ۱۰ سپتامبر ۱۸۹۱، این باشگاه ادغام شد با انجمن Athletic، که خود شامل تعدادی از باشگاه‌های جوانتر مانند باشگاه مسابقه، باشگاه رانندگی، ستاره سرخ بود … باشگاه جدید فیوژن انجمن Athletic La Gantois نامیده شد و علاوه بر برخی ژیمناستیک، فعالیت‌ها به تدریج به ورزش، بوکس، کریکت، دوچرخه سواری، شمشیربازی، هاکی، شنا، واتر پولو و تنیس گسترش یافت. باشگاه ورزشی فعلی KAA گنت همچنین از این انجمن ظهور کرد.

۱۹۰۰–۱۹۲۰: فوتبال در مکان‌های مختلف

در دهه گذشته قرن نوزدهم، فوتبال سازمان یافته در گنت آغاز شده‌است. چندین باشگاه نور روز را دیدند، بعضی از آن‌ها در ۱ آوریل ۱۸۹۹ به Racing Club Gantois، رقیب بعدی KAA Gent، پیوستند. در سال ۱۹۰۰، دانشجویان کالج ون ملل در بخش La Gantoise یک بخش فوتبال تشکیل دادند. اولین رئیس و همچنین کاپیتان تیم دکتر Hector Priem شد. مسابقات او در Carpentierplein، که بین Kortrijksesteenweg, Clementinalaan, Oostendestraat و Astridlaan قرار دارد، بازی کرد. آن‌ها به "Demi-Lune" کافه تبدیل شدند. در ابتدا آن‌ها رنگ سیاه و سفید را انتخاب کردند، اما قبل از اینکه آن‌ها به‌طور رسمی در تاریخ ۳۱ اکتوبر ۱۹۰۰ اعضای لا گوندوز شدند، اینها به آبی و سفید تغییر یافتند. در ۱۵ نوامبر ۱۹۰۰ اولین بازی در برابر باشگاه ورزشی Omnium انجام شد. در ۳۰ دسامبر سال جاری، آن‌ها در برابر مسابقه باشگاهی Gantois بزرگتر بازی کردند. این بازی ۱۰–۰ از بین رفت. در پایان قرن نوزدهم، این باشگاه با UBSSA وابسته بود و علیرغم این واقعیت که Racing Club Gantois یک باشگاه فوتبال قدیمی تر از شهر بود، چند سال بعد، از سال 1901 AA La Gantois اولین مسابقات رسمی خود را در بخش‌های پایین‌تر بازی کرد.

لوگو گوانئوزیس در سال ۱۹۱۴

باشگاه اول فصل خود را به‌طور عمده در بخش دوم، بعداً بخش اول، یا در حال حاضر به کلاس دوم نامیده می‌شود. در سال ۱۹۰۴ آن‌ها به Mussenstraat نقل مکان کردند. در سال ۱۹۱۰، باید برای نمایشگاه جهانی سال ۱۹۱۳ جای داشته باشد و به آلبرتا لان منتقل شود. وجود دارد، یک منطقه، یک میدان آموزشی، زمین‌های تنیس، یک مسیر در حال اجرا، ایستاده و دیگر مسکن ساخته شده‌است. اما در ۹ دسامبر ۱۹۱۵، در طول جنگ جهانی اول، تریبون سوخته بود. در سال 1912/13 AA La Gantoises قهرمان در بخش اول شد و بنابراین برای اولین بار در تاریخ خود او به بخش افتخار، بخش اول جاری شد. قبلاً در سال ۱۹۱۴، این باشگاه عنوان سلطنتی دریافت کرده بود و از آن به بعد به عنوان انجمن رویال آتلیتیک لا گانتوز شناخته می‌شد، یا به اختصار ARA La Gantois. در نمایشگاه جهانی، این باشگاه مجاز به سازماندهی فعالیت‌های ورزشی مختلف شد. فصل اول، ۱۹۱۳/۱۴، در بالاترین رده، برای باشگاه دشوار بود، و تنها پس از یک آزمون تطبیقی ​​با Standard Club Liégeois که ممکن است جلوگیری از بازیابی باشد. شروع سال بدون اداره فوتبال

در ژانویه ۱، ژان ژان ژان ژنرال دزمپس و کارل مارینکس انجمن ژیمناستیک لا Gantois، انجمن برای ارتقاء ژیمناستیک تأسیس کردند. برخی از باشگاه‌ها در طول سال‌ها خود را پاره کرده‌اند. در ۱۰ سپتامبر ۱۸۹۱، این باشگاه ادغام شد با انجمن Athletic، که خود شامل تعدادی از باشگاه‌های جوانتر مانند باشگاه مسابقه، باشگاه رانندگی، ستاره سرخ بود … باشگاه جدید فیوژن انجمن Athletic La Gantois نامیده شد و علاوه بر برخی ژیمناستیک، فعالیت‌ها به تدریج به ورزش، بوکس، کریکت، دوچرخه سواری، شمشیربازی، هاکی، شنا، آب پولو و تنیس گسترش یافت. باشگاه ورزشی فعلی KAA گنت همچنین از این انجمن ظهور کرد.

۱۹۰۰–۱۹۲۰: فوتبال در مکان‌های مختلف

در دهه گذشته قرن نوزدهم، فوتبال سازمان یافته در گنت آغاز شده‌است. چندین باشگاه نور روز را دیدند، بعضی از آن‌ها در ۱ آوریل ۱۸۹۹ به Racing Club Gantois، رقیب بعدی KAA Gent، پیوستند. در سال ۱۹۰۰، دانشجویان کالج ون ملل در بخش La Gantoise یک بخش فوتبال تشکیل شد. اولین رئیس و همچنین کاپیتان تیم دکتر Hector Priem شد. مسابقات او در Carpentierplein، که بین Kortrijksesteenweg, Clementinalaan, Oostendestraat و Astridlaan قرار دارد، بازی کرد. آن‌ها به "لا Demi-Lune" کافه تبدیل شدند. در ابتدا آن‌ها رنگ سیاه و سفید را انتخاب کردند، اما قبل از اینکه آن‌ها به‌طور رسمی در تاریخ ۳۱ اکتوبر ۱۹۰۰ اعضای لا گوندوز شدند، اینها به آبی و سفید تغییر یافتند. در ۱۵ نوامبر ۱۹۰۰ اولین بازی در برابر باشگاه ورزشی Omnium انجام شد. در ۳۰ دسامبر سال جاری، آن‌ها در برابر مسابقه باشگاهی Gantois بزرگتر بازی کردند. این بازی ۱۰–۰ از بین رفت. در حال حاضر در پایان قرن نوزدهم، این باشگاه با UBSSA وابسته بود و علیرغم این واقعیت که Racing Club Gantois یک باشگاه فوتبال قدیمی تر از شهر بود، چند سال بعد، AA La Gantoise با شماره ۷ فشار تعداد کمی از باشگاه مسابقات که می‌تواند ۱۱. از سال 1901 AA La Gantois اولین مسابقات رسمی خود را در بخش‌های پایین‌تر بازی کرد.

لوگو گوانئوزیس در سال ۱۹۱۴

باشگاه اول فصل خود را به‌طور عمده در بخش دوم، بعداً بخش اول، یا در حال حاضر به کلاس دوم نامیده می‌شود. در سال ۱۹۰۴ آن‌ها به Mussenstraat نقل مکان کردند. در سال ۱۹۱۰، باید برای نمایشگاه جهانی سال ۱۹۱۳ جای داشته باشد و به آلبرتا لان منتقل شود. وجود دارد، یک منطقه، یک میدان آموزشی، زمین‌های تنیس، یک مسیر در حال اجرا، ایستاده و دیگر مسکن ساخته شده‌است. اما در ۹ دسامبر ۱۹۱۵، در طول جنگ جهانی اول، تریبون سوخته بود. در سال 1912/13 AA La Gantoises قهرمان در بخش اول شد و بنابراین برای اولین بار در تاریخ خود او به بخش افتخار، بخش اول جاری شد. قبلاً در سال ۱۹۱۴، این باشگاه عنوان سلطنتی دریافت کرده بود و از آن به بعد به عنوان انجمن رویال آتلیتیک لا گانتوز شناخته می‌شد، یا به اختصار ARA La Gantois. در نمایشگاه جهانی، این باشگاه مجاز به سازماندهی فعالیت‌های ورزشی مختلف شد. فصل اول، ۱۹۱۳/۱۴، در بالاترین رده، برای باشگاه دشوار بود، و تنها پس از یک آزمون تطبیقی ​​با Standard Club Liégeois که ممکن است جلوگیری از بازیابی باشد.

بازیکنان برجسته[ویرایش]

بازیکنان[ویرایش]

شماره پست بازیکن
1 بلژیک دروازه‌بان Thomas Kaminski
2 بلژیک مدافع Jan Van den Bergh
3 سوئد هافبک Eric Smith
5 کامرون مدافع Michael Ngadeu-Ngadjui
6 فرانسه هافبک Elisha Owusu
7 اوکراین مهاجم Roman Yaremchuk
8 بلژیک هافبک Vadis Odjidja-Ofoe (کاپیتان)
9 اوکراین هافبک Roman Bezus
10 گرجستان هافبک Giorgi Chakvetadze
11 ساحل عاج مهاجم Anderson Niangbo
13 گرجستان مهاجم Giorgi Kvilitaia
14 بلژیک مدافع Alessio Castro-Montes
15 ایران مدافع میلاد محمدی
16 کانادا مهاجم جاناتان دیوید
شماره پست بازیکن
17 فرانسه مدافع Ibrahima Cissé
18 بلژیک مهاجم Dylan Mbayo
19 بلژیک هافبک Brecht Dejaegere
20 بلژیک دروازه‌بان Jari De Busser
21 غنا مدافع Nana Akwasi Asare
22 گامبیا هافبک Sulayman Marreh
23 سوئد مدافع میکائل لوستیگ
24 بلژیک هافبک Sven Kums
25 نیجریه مدافع Reuben Yem
26 بلژیک دروازه‌بان Colin Coosemans
29 بلژیک مهاجم Laurent Depoitre
32 اوکراین مدافع Ihor Plastun
33 بلژیک هافبک Louis Verstraete
76 بلژیک مدافع Timothy Derijck
السالوادور مهاجم Brayan Gil Hurtado


افتخارات[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «In vogelvlucht – KAA Gent Atletiek». kaag.be (به انگلیسی). دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۰۷-۰۶.
  2. "Jules Pappaert Cup". Wikipedia (به انگلیسی). 2016-05-01.
  • «K.A.A. Gent». وبگاه یوفا. دریافت‌شده در ۲۴ آوریل ۲۰۱۴.

پیوند به بیرون[ویرایش]