شمشیربازی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

خطای یادکرد: خطای یادکرد: برچسب تمام کنندهٔ </ref> بدون برچسب <ref> ().

| ناشر= |سال= |مکان= |شابک=}}</ref>

شمشیربازی، از ورزش‌هایی است که در تمامی دوره‌های بازی‌های المپیک تابستانی برگزار شده‌است.[۱] مسابقات شمشیربازی در سه اسلحهٔ فلوره، اپه و سابر برگزار می‌شوند.
نیکولای کووالف (راست) در حال شمشیربازی با آرون سیلاگی (چپ)

شمشیر بازی نوعی رشته ورزشی است که دو ورزشکار در آن با استفاده از یک شمشیر کوچک با هم مبارزه می‌کنند. شمشیربازی یکی از پنج رشته ورزشی است که در همه دوره‌های بازیهای المپیک برگزار شده‌است (چهار رشته دیگر دو و میدانی، شنا، ژیمناستیک و دوچرخه‌سواری هستند). مسابقات این رشته در سه بخش فلوره، اپه و سابر برگزار می‌شود که از نظر نوع شمشیر مورد استفاده و قوانین بازی با یکدیگر تفاوت دارند.

شمیربازی معلولان نیز در مسابقات پارالمپیک به صورت شمشیربازی با ویلچر برگزار می‌شود. در رشته المپیکی پنج‌گانه مدرن نیز یکی از رشته‌های ورزشی شمشیربازی اپه است. المپیک نوجوانان : در سومین دوره برگزاری المپیک جوانان در کشور آرژانتین ، برای اولین بار در تاریخ شمشیربازی ، ایران در اسلحه سابر مردان (نوجوانان ) سهمیه گرفت و در این رقابت ها با یک ورزشکار حاضر خواهد بود .در این دوره از بازی ها ، قاره آسیا سه سهمیه دارند که ایران ، کره و ژاپن این سهمیه ها را کسب کردند . امیرحسین شاکر تنها نماینده سابر در المپیک جوانان آرژانتین== منابع ==

ویکی‌پدیای انگلیسی