پرش به محتوا

ویکی‌پدیا:ارسال‌کنندگان پیام انبوه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

پیام‌فرستندگان انبوه گروهی هستند که بدان‌ها قابلیت ارسال پیام انبوه از طریق ابزارهای مربوطه با رعایت موازین داده می‌شود.

این گروه شامل تعدادی از دارندگان دسترسی مدیریت و همچنین تعدادی از کاربران عادی می‌شود. این افراد می‌توانند از ابزارهای پیام‌فرستندهٔ انبوه با رعایت شرایط مربوطه استفاده کنند.

راهنمای استفاده از پیام‌فرستندهٔ انبوه[ویرایش]

مخاطبان[ویرایش]

برای درخواست ارسال پیام انبوه و یا خرید پنل پیامکی می‌توانید از طریق گوگل شرکت "باتاب جم پارسا" را جستجو کنید و اقدام به خرید پنل پیامکی با نازلترین قیمت و ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه هدفمند با تعرفه‌ فوق العاده کنید. همچنین می‌توانید همین شرکت دستگاه شماره گیر تهیه کنید و شماره مشتریانتان را ثبت کنید و به آنها پیام دهید. تمامی خدمات تبلیغاتی را می‌توانید از شرکت باتاب جم پارسا بخواهید.

شرکت باتاب جم پارسا یکی از معتبرترین شرکت‌های تبلیغاتی است که در زمینه تبلیغات پیامکی انبوه، تبلیغات پیام صوتی و ... فعالیت می‌کند.

پیام‌های انبوه باید فقط به افرادی فرستاده شود که مشخصاً معلوم باشد که علاقه‌مند به دریافت این پیام‌ها هستند. به‌طور مثال افرادی که عضو یکی از ویکی‌پروژه‌های ویکی‌پدیا هستند یا علاقه‌مندان به مشارکت در ویرایش‌های گروهی در مورد موضوعات خاص؛ در مورد هر یک از این گروه‌ها نیز افراد زیرگروه باید در مورد چگونگی خروج از این میلینگ‌لیست‌ها مطلع و آگاه باشند.

در مورد دیگر افراد، ترجیحاً از روش‌های کمتر شخصی شده پیام‌رسانی استفاده می‌شود، مثلاً روش اصلی ارتباطات در ویکی‌پدیا که همانا ایجاد بحث در صفحهٔ بحث کاربر، یا گفتگو در صفحات بحث مقالات است؛ و همچنین استفاده از ویکی‌پدیا:قهوه‌خانه‌ها مانند ویکی‌پدیا:قهوه‌خانه/گوناگون، و افرادی که تمایل دارند از پیام‌های مختلف در زمینه‌های داده شده مطلع گردند می‌توانند هر یک از این میزها و صفحات قهوه‌خانه را به فهرست پیگیری خویش اضافه کنند. در این بین می‌توان از متد ویکی‌پدیا:درخواست برای نظر برای افزایش مشارکت‌کننده‌ها در مورد هر موضوعی به راحتی استفاده نمود.

همچنین برای خطاب قراردادن اعضای پروژه‌ای بخصوص می‌توان از صفحهٔ بحث آن پروژه بهره برد. سایت‌نوتیس فقط باید برای مواردی استفاده شود که برای تعداد فراوانی از کاربران «اهمیت داشته‌باشد» (تقریباً تمام اعضای ویکی‌پدیا). همچنین پیام‌های منطقه‌ای می‌تواند برای افراد حاضر در مناطق خاص خودش فرستاده شود.

محتوای پیام[ویرایش]

رعایت دقیق ویکی‌پدیا:رهنمودهای صفحه بحث در پیام‌های انبوه اهمیت بسزایی دارد، چراکه مخاطب این پیام‌ها بخش وسیعی از کاربران هستند. رعایت کامل طرح صفحه بحث با عنایت به ویکی‌پدیا:رهنمودهای صفحه بحث ضروری است، با توجه به اینکه این پیام‌ها می‌تواند صفحات بحث کاربران را پر کند، در نتیجه میزان بزرگی و ابزارهای به کار رفته در آنها باید عمیقاً مورد بررسی قرار گیرد. هر چند استفاده از ابزارک‌ها یا تصاویر جذاب آنچنان نیز نباید محدود شود، چراکه گاهی برای تشویق برای مشارکت‌کاربران در یک پروژهٔ محلی ممکن است استفاده از این یک تصویر زیبا و جذاب کارا باشد.

رعایت اصول ویکی‌پدیا:جارزنی در مورد این ابزارهای پیام انبوه اهمیت دارد، و کاربرانی که مجوز استفاده از این ابزار را می‌یابند بایستی پیشاپیش به اصول ویکی‌پدیا:جارزنی به‌طور کامل آشِنا باشند.

درخواست فرستادن پیام[ویرایش]

درخواست برای ارسال پیام‌ها می‌تواند از طریق صفحهٔ بحث همین رهنمود، یا به‌طور مستقیم با ارائهٔ درخواست در صفحهٔ بحث مدیران و دیگر کاربران دارای امکان ارسال پیام، ثبت شود. درخواست‌های ارسال پیام انبوه باید پیش از موعد مدنظر و هر بار به‌طور مستقل ارائه شوند.

نکات مدنظر پیش از ارائه درخواست[ویرایش]

حتماً پیش از ارائهٔ درخواست موارد زیر را چک کنید:

ساخت فهرستی از نام‌های کاربری که مورد هدف هستند، به جای ساخت فهرست می‌توان از یک رده نیز استفاده کرد.

 • مدیران می‌توانند از یک گروه کاربری به عنوان فهرست مورد هدف خویش استفاده نمایند.
 • کاربران عادی می‌توانند، «فهرست گیرندگان» درخواست خود، برای ارسال پیام را در صفحهٔ بحث همین رهنمود ارائه کنند.

یا

 • می‌توانند از فهرست‌های از پیش ساخته شده استفاده نمایند.
لطفاً تمامی این فهرست‌ها در رده:فهرست‌های تحویل پیام انبوه قرار داده شود.

ساخت صفحه‌ای برای بایگانی این پیام‌ها

 • بهتر است تمامی پیام‌های فرستاده شده از طریق ارسال پیام انبوه در صفحاتی در فضاهای مختلف ویکی‌پدیا (برای پیام‌های همان فضا) ضبط و بایگانی شود.
 • تمامی پیام‌های فرستاده شده توسط فرستندهٔ پیام انبوه، بایستی شامل راهنمایی ساده و یک پیوند برای نشان‌دادن، و آموزش چگونگی خروج از «فهرست گیرندگان پیام انبوه» باشد.
 • همچنین بهتر است که پیام دارای پیوندی باشد که امکان دسترسی پیام‌گیرنده به افراد با قابلیت فرستادن پیام انبوه را فراهم سازد.

چگونگی پیگیری درخواست توسط کاربران

هنگامی که درخواست ارسال پیام‌انبوه شما اجابت شد، شما می‌توانید روند این ارسال را پیگیری کنید:

 • شما می‌توانید درخواست کنید تا مطلع شوید چه تعداد پیام هنوز ارسال نشده‌است.
 • اگر در روند دریافت پیام شما ایرادی باشد، شما می‌توانید از آن مطلع شوید.
 • لطفاً نام‌های کاربری که مشکلات زیر را دارند از فهرست‌های دریافت کنندهٔ پیام انبوه حذف نمایید:
 • اگر مشخص شد نام کاربری وجود ندارد.
 • اگر آدرس گیرنده در فضایی هست که امکان ارسال پیام برای آن فضا شدنی نیست.
 • اگر صفحه گیرنده محافظت شده باشد.
 • اگر صفحهٔ کاربری از فهرست دریافت‌کنندگان پیام‌های انبوه خارج شده‌باشد.

درخواست داشتن مجوز ارسال پیام انبوه[ویرایش]

اگر شما خواهان امکان ارسال پیام‌های انبوه به‌طور مستقیم هستید می‌توانید این درخواست را در ویکی‌پدیا:درخواست برای دسترسی/مجوز ارسال پیام انبوه اعلام نمایید. مدیران نیازی به درخواست در این صفحه ندارند چون به صورت پیش‌فرض این دسترسی را دارند.

معمولاً، این دسترسی به افرادی که باید متناوباً پیام‌های انبوه ارسال کنند یا نشان دهند که به این امکان نیاز دارند، داده می‌شود و همچنین این مجوز از کاربران غیرفعال در فضای ویکی‌پدیا «گرفته» می‌شود. برای بررسی شرایط کاربران متقاضی، می‌بایست کاربر دست‌کم یک درخواست پیام انبوه به‌طور نمونه ارائه کند تا میزان تسلطش به «راهنمای استفاده از پیام‌فرستندهٔ انبوه» مشخص شود.

جستارهای وابسته[ویرایش]