ویکی‌پدیا:سیاست ربات‌رانی/درخواست مجوز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
میانبر:

برای راندن ربات در ویکی‌پدیای فارسی نخست باید درخواست مجوز (پرچم) کنید درخواست گرفتن پرچم ربات در این صفحه انجام می‌شود.

برای این کار مطابق مراحل زیر عمل کنید. اگر با برنامه‌نویسی آشنا نیستید بهتر است از ربات‌داران بخواهید تا برایتان ربات برانند اگر علاقه‌مند به یادگیری کار کردن با ربات‌ها هستید راهنمای شروع کار با ربات پایتون را مطالعه نمایید.

این ویکی از ربات‌های سراسری نیز پشتیبانی می‌کند. ربات‌هایی که از سیاست ربات‌رانی در فراویکی پیروی می‌کنند می‌توانند همان‌جا درخواست پرچم کنند و سایر ربات‌ها باید در این صفحه درخواست پرچم کنند. فهرست ربات‌هایی که پرچم گرفته‌اند به همراه تاریخ دریافت پرچم را در سیاههٔ تغییر وضعیت ربات می‌توانید ببینید.

بایگانی۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱

درخواست‌های انگلیسی/English Requests[ویرایش]

درخواست‌های فارسی[ویرایش]

Dexbot (وظیفه ۲۴)[ویرایش]

ربات‌ران: Ladsgroup (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • آمار  • آمار پیشرفته)

خودکار، مدیریت‌شده یا دستی: خودکار

کد ربات: بر اساس پای‌ویکی بوت

جزئیات عملکرد: ایجاد مقالات دوچرخه‌سواران

تناوب اجرا: یک‌بار

تخمین تعداد صفحه‌هایی که ویرایش می‌شوند: ۴۷۲ مقاله ایجاد خواهند شد

گذر از الگوی {{nobots}} (بله/خیر): نیازی ندارد

آیا در ویکی دیگری پرچم دارد (بله/خیر): بله

شرح روش اجرا: به درخواست کاربر:Kasir مقالات دوچرخه سواران (ورزشکاران تنیس روی میز) را از طریق توفاویکی می‌سازم. سیستم را بگونه‌ای بهبود داده‌ام که اطلاعات مختصری از دلیل سرشناسی فرد می‌گذارد و متن جعبه هم نسبتا فارسی است. بیست و چندتایی هم برای آزمایش ساخته‌ام. که می‌توانید چک کنید. [۱] :)امیرΣυζήτηση ‏۲۱ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۲۲:۲۴ (UTC)

بحث[ویرایش]

بیشترشان تنیس باز هستند. منبع ناموجود هم زیاد دارد؛ ابزارتان برای اصلاح منبع ناموجود هم از کار افتاده است. لی جایوی هم محتوای لازم را ندارد. -آرمان (بحث) ‏۲۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۴:۱۰ (UTC)

شرمنده. با خواب‌آلودگی این را نوشتم. منظورم همان ورزشکاران تنیس روی میز بود. ابزار اصلاح منبع ناموجود و همچنین میان‌ویکی را قطعاً پشت‌بندش ران می‌کنم. بذار ببینم سر لی جایوی چه می‌شود کرد. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۱۴ (UTC)
باگی بود که درستش کردم. الان دوباره چک کنید. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۱۵ (UTC)
با توجه به اینکه بعداً مشکل منابع حل می‌شود. مجوز دارد.یاماها۵ / ب ‏۲۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۸:۱۷ (UTC)
@Ladsgroup: بعضی از مقالاتی که ربات ایجاد میکند فاقد محتوا هستند حتی از روی رده هم نمیشود سرشناسی را تشخیص داد لاجرم باید به ویکی انگلیسی مراجعه کرد.--آرمان (بحث) ‏۲۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۲۷ (UTC)
@AzorAhai: با تشکر از نظرتان. اینها ته چیزی است که ربات می‌توانسته استخراج کند. بهتر است آنها را فهرست کنید تا کاربر:Kasir که دنبال ایجادش بود کاملش کند. :)امیرΣυζήτηση ‏۲۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۴:۰۸ (UTC)
هدف بهبود خروجی ربات است؛ بنظرم اگر بیشتر از این ربات قابلیت گسترش مقاله ها ندارد کاربر درخواست کننده آن ها را بازبینی و مقالاتی که محتوای لازم را ندارند اصلاح کند.--آرمان (بحث) ‏۲۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۵:۴۰ (UTC)
@AzorAhai، Ladsgroup: من در هنگام آوانگاری نام ورزشکاران اکثرا مقاله‌ها را برای سرشناس بودن بررسی کرده‌ام باید توجه داشته باشید ورزشکاری که در المپیک شرکت کرده باشد اما هیچ افتخار و مقامی هم کسب نکرده باشد سرشناس است، احتمال دارد مقالاتی اینگونه ایجاد شده باشد اما رده مربوط به شرکت در المپیک آن ساخته نشده باشد، برای همین الان رده‌ها را بررسی میکنم. Kasir بحث ‏۲۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۱۰ (UTC)

HujiBot (وظیفه ۸)[ویرایش]

ربات‌ران: Huji (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • آمار  • آمار پیشرفته)

خودکار، مدیریت‌شده یا دستی:

کد ربات: pywikibot

جزئیات عملکرد: به ویکی‌پدیا:ویکی‌پروژه هوانوردی بنگرید؛ کار ترجمه تمام شده‌است. ربات دستور ترجمه شدهٔ الگو را در صفحهٔ فرودگاه مربوط قرار می‌دهد.

تناوب اجرا: یک بار

تخمین تعداد صفحه‌هایی که ویرایش می‌شوند: ۴۴۴۰ صفحه

گذر از الگوی {{nobots}} (بله/خیر): خیر

آیا در ویکی دیگری پرچم دارد (بله/خیر): خیر

شرح روش اجرا: ربات بر اساس basic.py و مشابه replace.py نوشته می‌شود؛ فهرست صفحه‌ها از قبل به آن داده شده. به هر صفحه می‌رود و دستور الگو را در بخشی جدید، قبل از بخش منابع اضافه می‌کند.

بحث[ویرایش]

لطفاً ۵۰ مورد ویرایش آزمایشی انجام دهیدیاماها۵ / ب ‏۲۵ آوریل ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۵۴ (UTC)

چشم — حجت/بحث ‏۲۵ آوریل ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۰۴ (UTC)
@Yamaha5، Darafsh: سپردم ربات پنجاه صفحه را ویرایش کند. فهرست را در اینجا ببینید. توجه کنید که کیفیت خروجی ربات به کیفیت ورودی بستگی دارد. ترجمه‌ها را درفش با کمک خود شما (Yamaha5) انجام داده ولی هنوز نام برخی شرکت‌های هواپیمایی و مقاصد پروازی ترجمه نشده‌است. این نیازمند کمک شما دو نفر است.
همچنین یک سری موارد دیگر هم هست که خودم می‌توانم درست کنم، از جمله تاریخ‌ها که غالباً پس از عبارت «آغاز از» می‌آیند و می‌شود در خود ربات ترجمه‌شان کرد. — حجت/بحث ‏۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۰:۳۰ (UTC)
@Huji: من در ترجمه‌های این پروژه دخیل نبودم اگر فرصت شد کمک می‌کنم. در مورد ویرایش‌ها علاوه بر عبارت پس از «آغاز از» برای موارد موجود در این هم باید تاریخشان ترجمه شود. مجوز دارد.یاماها۵ / ب ‏۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۰۲:۱۳ (UTC)
@Yamaha5: ممنون. یک مشکل کوچک دیگر هم دارد (بهتر است که جدول قبل از جستارهای وابسته بیاید نه بعد از آن، که آن را هم مرتفع کردم. ترجمه‌ها را کامل می‌کنم و ربات را می‌رانم. موارد را هم تا جایی که بتوانم دستی چک می‌کنم. — حجت/بحث ‏۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۲:۱۱ (UTC)
اگر حوصله نوشتن کد ندارید :) برای تبدیل تاریخ در ابر ابزار کدش هست یاماها۵ / ب ‏۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۰۰ (UTC)
بله درفش هم به این نکته قبلاً (از طریق ایمیل) اشاره کرده بود. چند روزی فرصتم محدود خواهد بود اما تا اواخر هفته دوباره سراغ این می‌آیم — حجت/بحث ‏۲ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۲۲:۴۹ (UTC)

HujiBot (وظیفه ۹)[ویرایش]

ربات‌ران: Huji (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • آمار  • آمار پیشرفته)

خودکار، مدیریت‌شده یا دستی: خودکار

کد ربات: pywikibot

جزئیات عملکرد: موارد استفادهٔ الگوی {{find sources multi}} را از این فهرست شناسایی می‌کند و اگر پارامتر 1 برایشان مشخص نشده بود به صورت زیر تغییر می‌دهد:

...{{find sources multi|1={{subst:SUBPAGENAME}}|...

تناوب اجرا: یک بار (کد الگو:نظرخواهی برای حذف ۲ را تغییر دادم تا از الان به بعد دیگر نیازی به کاری که این ربات می‌کند نباشد)

تخمین تعداد صفحه‌هایی که ویرایش می‌شوند: زیر ۱۰۰ صفحه

گذر از الگوی {{nobots}} (بله/خیر):

آیا در ویکی دیگری پرچم دارد (بله/خیر):

شرح روش اجرا: روش اجرا بالاتر گفته شد. دلیل این کار آن است که صفحه‌هایی که پارامتر 1 ندارند، در وپ:نبح پیوندهایشان درست نمایش نمی‌یابد. این کار باعث اصلاح آن پیوندها می‌شود — حجت/بحث ‏۲۳ مهٔ ۲۰۱۶، ساعت ۲۳:۴۴ (UTC)

بحث[ویرایش]

بایگانی درخواست‌ها (موقت)[ویرایش]

فارسی[ویرایش]

آوریل
مارس