ویکی‌پدیا:سیاست ربات‌رانی/درخواست مجوز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
میانبر:

برای راندن ربات در ویکی‌پدیای فارسی نخست باید درخواست مجوز (پرچم) کنید درخواست گرفتن پرچم ربات در این صفحه انجام می‌شود.

برای این کار مطابق مراحل زیر عمل کنید. اگر با برنامه‌نویسی آشنا نیستید بهتر است از ربات‌داران بخواهید تا برایتان ربات برانند اگر علاقه‌مند به یادگیری کار کردن با ربات‌ها هستید راهنمای شروع کار با ربات پایتون را مطالعه نمایید.

این ویکی از ربات‌های سراسری نیز پشتیبانی می‌کند. ربات‌هایی که از سیاست ربات‌رانی در فراویکی پیروی می‌کنند می‌توانند همان‌جا درخواست پرچم کنند و سایر ربات‌ها باید در این صفحه درخواست پرچم کنند. فهرست ربات‌هایی که پرچم گرفته‌اند به همراه تاریخ دریافت پرچم را در سیاههٔ تغییر وضعیت ربات می‌توانید ببینید.

بایگانی۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱


درخواست‌های انگلیسی/English Requests[ویرایش]

درخواست‌های فارسی[ویرایش]

DbBot (وظیفه ۱۰)[ویرایش]

ربات‌ران: دالبا (بحث • مشارکت‌ها • انتقال‌ها • بسته شود • بسته‌شدن‌ها • آمار)

خودکار، مدیریت‌شده یا دستی: خودکار

زبان برنامه‌نویسی: پایتون

کد ربات: پس از تکمیل پیوندش را همینجا خواهم گذاشت

جزئیات عملکرد: حذف پارامتر عیناً تکراری و یا تکراریِ خالی از الگوهای صفحه‌هایی که در رده:صفحه‌های دارای آرگومان تکراری در فراخوانی الگو قرار دارند.

تناوب اجرا: فعلاً ۱ بار، در آینده ممکن است تکرار شود

تخمین تعداد صفحه‌هایی که ویرایش می‌شوند: مشخص نیست که چه تعداد از موارد آن رده مقادیرشان هم تکراریست

گذر از الگوی {{nobots}} (بله/خیر): خیر

آیا در ویکی دیگری پرچم دارد (بله/خیر): خیر

شرح روش اجرا: ربات به صفحه‌های موجود در رده:صفحه‌های دارای آرگومان تکراری در فراخوانی الگو می‌رود و بررسی می‌کند که آیا پارامتری عیناً تکراری است یا نه، اگر چنین بود آن را حذف می‌کند.

بحث[ویرایش]

منظور از «عیناً تکراری» این است که هم نام پارامتر یکسان باشد و هم مقدار آن. مثلاً در مقالهٔ ۲۴ روز پارامتر writer دو بار آمده و هر دو بار خالی است (به نظر می‌رسد مشکل از ابزار به ویکی‌فا بوده است)، ربات یکی از پارامترهای هم‌مقدار را حذف می‌کند. ولی اگر مثلاً در الگوی یادکرد وب، پارامتر «سال» یک بار با مقدار ۲۰۱۳ و یک بار با مقدار ۲۰۱۴ آمده باشد، ربات آن را حذف نمی‌کند (البته می‌شود اولین ظهور پارامتر را حذف کرد، چون عملاً پارامتر دوم در هنگام فراخوانی الگو باعث می‌شود که اولی نادیده گرفته شود، با این حال ممکن است این باعث از بین رفتن اطلاعات مفید شود).

حالت دوم هم این است که دست کم یکی از پارامترهای اول یا دومِ تکراری خالی باشد، در این حالت یکی پارامتر خالی تکراری را حذف می‌کند. دالبا ۲۷ فروردین ۱۳۹۴/ ‏۱۶ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۱۲:۵۲ (UTC)

برای ۱۰۰ ویرایش آزمایشی مجوز داردیاماها۵ / ب ‏۲۰ آوریل ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۵۹ (UTC)


بایگانی درخواست‌ها (موقت)[ویرایش]

فارسی[ویرایش]

آوریل
مارس
فوریه