محفل ققنوس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

محفل ققنوس (به انگلیسی: Order of the Phoenix) حلقه‌ای از جادوگران است که برای مبارزه با لرد ولدمورت توسط آلبوس دامبلدور بنیان گذاری و سازمان دهی شده است.

اعضای محفل ققنوس در جنگ اول در ژوئن سال ۱۹۹۶ در سازمان اسرار و در جنگ دوم در می ۱۹۹۷ و می ۱۹۹۸ در هاگوارتز به مبارزه با مرگخواران و ولدمورت پرداختند.

محل تشکیل محفل ققنوس خانه شماره ۱۲ میدان گریمولد است که به دلیل افسون رازداری تنها اعضای این محفل می‌توانند آن را ببینند.

اعضای معاصر[ویرایش]

دیدالوس دیگل− الفیاس دج- آبرفورت دامبلدور- آرابلا فیگ- ماندانگاس فلچر- روبیوس هاگرید- هستیا جونز- ریموس لوپین - مینروا مک‌گونگال- الستور مودی- استرجس پادمور- کینگزلی شکلبولت- نیمفادورا تانکس − آرتور ویزلی- بیل ویزلی- چارلی ویزلی- مالی ویزلی- هری پاتر- هرمیون گرنجر- رون ویزلی-

اعضای کشته شده در جنگ اول[ویرایش]

ادگار بونز- کاراداک دیربورن- بنژی فنویک- مارلن مک کینون- دورکاس میدوس- جیمز پاتر- لیلی پاتر- فابیان پریوت- گیگیون پریوت-

در جنگ اول دچار فلج دائمی شدند[ویرایش]

فرانک لانگ باتم- آلیس لانگ باتم- (توسط بلاتریکس لسترنج فلج شدند.)

کشته شدگان جنگ دوم[ویرایش]

آلبوس دامبلدور- سیریوس بلک- امیلین ونس- ریموس لوپین- تد تانکس- نیمفادورا تانکس- فرد ویزلی- الستور مودی- سیوروس اسنیپ- درک کرس ول- گورناک (جن)- دابی (جن خانگی)- هدویگ (جغد هری پاتر)-

بازگشت دوباره[ویرایش]

پیتر پتی‌گرو-

جیمز پاتر[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
جیمز پاتر
جنسیت: مذکر
رنگ مو: پرکلاغی
رنگ چشم: فندقی
گروه: گریفیندور
نژاد: اصیل‌زاده
عضویت در: محفل ققنوس
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو


جیمز پاتر از شخصیت‌های داستان‌های هری پاتر نوشته جی کی رولینگ می‌باشد.

خصوصیات جیمر پاتر[ویرایش]

جیمز پاتر در سال ۱۹۵۸ در انگلستان به دنیا آمد.

او چشم‌های قهوه‌ای (فندقی) و موهای سیاه به هم ریخته دارد. او بینی بلند تری نسبت به خود هری پاتر داشته، اما صورتش کشیده و لاغر دارد. موهایش در قسمت عقب سرش به هم ریخته و ظاهری آشفته به او داده است. او تقریباً عظمت و محبوبیت هری را نیز در دوران مدرسه داشته است.

او در سال ۱۹۶۹ وارد مدرسه هاگوارتز شد و در گروه گریفیندور قرار گرفت. بهترین دوستان او در دوران تحصیلش در هاگوارتز سیریوس بلک، ریموس لوپین و پیتر پتی گرو بودند. آنها گروهی به نام غارتگران تشکیل داده بودند و به شیطنت در مدرسه می‌پرداختند. یکی از اختراعات مهم این گروه، نقشه غارتگر است.

جیمز از ابتدای ورود به مدرسه از سیوروس اسنیپ، دانش‌آموز اسلایترینی متنفر بود و این دو از هر فرصتی برای طلسم کردن یکدیگر استفاده می‌کردند. جیمز پاتر در هاگوارتز عاشق لی‌لی اونز شد و در نهایت نیز با وی ازدواج کرد.

وی یکی از اعضای فعال محفل ققنوس بر علیه ولدمورت بود و سرانجام نیز یک سال پس از به دنیا آمدن فرزندش یعنی هری به همراه همسرش، لی‌لی، توسط لرد ولدمورت کشته شدند.هری توانست از طلسم ولدمورت نجات یابد.