پرش به محتوا

خانواده ویزلی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

خانواده ویزلی خانواده تخیلی سری داستان‌های هری پاتر نوشته جی کی رولینگ است.
جوان‌ترین پسر نسل ویزلی‌ها رونالد ویزلی است، آن‌ها از نسل سپتیرنوس ویزلی هستند که با سدرلا بلک ازدواج کرد.

در دنیای هری پاتر خانوادهٔ ویزلی جایگاه خاصی دارد. این خانواده که از کتاب اول(هری پاتر و سنگ جادو) وارد این مجموعه می‌شوند به مرور در هر کتاب بیشتر و بیشتر به خواننده معرفی می‌شوند و تا پایان سهم مهمی از اتفاقات را بر عهده میگرند.

از ابتدا ما شاهد علاقهٔ هری به رون ویزلی به عنوان دوستی وفادار هستیم و در قسمت‌های واپسین توجه مان به احساس عاشقانهٔ هری نسبت به جینی ویزلی خواهر رون معطوف می‌شود.

در کنار این روابط روابط عمیق سایر اعضای خانوادهٔ ویزلی نیز وجود دارد که نقش خانوادهٔ از دست رفته هری را ایفا می‌کنند و با وجود نسبت اصیل‌زادگی که به آن‌ها داده می‌شود پا به پای هری از ارزش‌های در معرض خطر دنیای جادوگری دفاع می‌کنند.

ارزش‌هایی که کمتر اصیل زاده‌های در دنیای هری پاتر به آن‌ها احترام می‌گذارد اما هری پاتر و یاران او برای همان‌ها می‌جنگیدند.

و همچنین هرماینی گنجر با رون ویزلی آخرین پسر خانواده ویزلی ازدواج کرده و صاحب دو فرزند به نام رز ویزلی و هوگو ویزلی می شوند.

شجره نامه

[ویرایش]

شجره نامه خانواده‌های پریوت و ویزلی که به هم منتهی می‌شود.

بیل ویزلی فرزند بزرگ خانواده ویزلی با فلور دلاکور فرانسوی ازدواج کرده‌است.

جرج ویزلی با آنجلینا جانسون ازدواج کرده‌است و جینی ویزلی که در کتاب اول به علاقه او به هری نشان داده شده بود با هری ازدواج کرده و صاحب سه فرزند به نام‌های آلبوس سوروس و جیمز سیریوس و لی‌لی لونا می‌شود.

رونالد ویزلی هم با هرماینی ازدواج کرده و صاحب یک دختر به اسم رز و یک پسر به‌نام هوگو می‌شود.

آرتور ویزلی + مالی پریوت ویزلی :ویلیام ویزلی - چارلز ویزلی - پرسیوال ویزلی - [[فرد و جرج ویزلی]] -رونالد بیلیوس ویزلی - جینورا مالی ویزلی

بیل ویزلی + فلور دلاکور :(ویکتوریا + تدی لوپین) - دومینیک - لوئیس

چارلی: ازدواج نکرده

پرسی +آدری: مالی -لوسی

فرد :فوت شده در سال ۱۹۹۷ در جنگ علیه ولدمورت

جرج + آنجلینا جانسون: فرد - رکسان

رون +هرماینی گرنجر: هوگو - رز

جینی + هری پاتر :جیمز سیریوس - آلبوس سوروس - لیلی لونا

در مورد خانواده ویزلی

[ویرایش]

مالی پریوت و آرتور ویزلی بعد از ازدواج صاحب هفت فرزند به نام‌های (به ترتیب سن) بیل ویزلی، چارلی ویزلی، پرسی ویزلی، فرد و جرج ویزلی، رونالد ویزلی و جینی ویزلی شدند. جینی اولین و تنها دختر خانواده ویزلی است.

همه اعضای خانواده ویزلی در مدرسه جادوگری هاگوارتز در گروه گریفیندور بوده‌اند، چارلی، فرد، جرج و رون و جینی در تیم کوییدیچ گریفندور عضویت داشته‌اند. همچنین بیل، پرسی، چارلی و رون به مقام سرپرست دانش‌آموزان مدرسه رسیده و رون نیز ارشد بوده‌است.

شغل خانواده ویزلی

[ویرایش]

مالی ویزلی در خانه کار می‌کند. اما آرتور ویزلی کارمند وزارت سحر و جادو است و در بخش سوءاستفاده در محصولات مشنگی فعالیت می‌کند.

پسر بزرگ او بیل ویزلی در مصر و برای بانک جادوگری گرینگوتز فعالیت می‌کند. شغل او گشایش قفل‌ها برای استفاده از صندوق‌های بسته شده‌است. چارلی ویزلی مشغول به کار در رومانی است و در پرورش و نگهداری از اژدها شرکت می‌کند. پرسی ویزلی بعد از گذراندن تحصیلات خود در وزارت سحر و جادو ابتدا به عنوان یک کارمند در بخش بین‌الملل کار می‌کرد. سپس به درجهٔ مشاور دون پایهٔ وزیر نائل گردید. فردو جورج ویزلی در کتاب ۶ مغازه شوخی باز می‌کنند جینی خبرنگار روزنامهٔ پیام روز می‌شود و رون نیز همراه با هری کارآگاه وزارت سحر و جادو می‌شود.

بیل ویزلی

[ویرایش]

بیل ویزلی بزرگ‌ترین پسر خانوادهٔ ویزلی است. او در مدرسه جادوگری هاگوارتز و در گروه گریفیندور تحصیل کرد. او در سال پنجم به درجه ارشد و در سال هفتم به درجه سرپرستی دانش آموزان نائل گردید.

سپس در بانک جادوگری گرینگوتز شاغل شد و در مصر مجبور به خدمت گردید.

در نهایت وی در زمان تدریس زبان انگلیسی به یکی از کارکنان فرانسوی بانک فلور دلاکور با او آشنا شد. سپس به او علاقه‌مند گردید و با او ازدواج کرد و صاحب سه فرزند به نام‌های ویکتوار، دومینیک و لوئیس شد. ویلای صدفی در حومه تین‌ورث زندگی می‌کند.

منابع

[ویرایش]
  • کتاب‌های هری پاتر