ارتش دامبلدور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
انجمن‌های هری پاتر
ارتش دامبلدور
Ad hp.jpg
تصویر الف دال در فیلم هری پاتر و محفل ققنوس
مرکز کار اتاق ضروریات
رهبران هری پاتر
هرمیون گرنجر
اهداف آموزش بهتر دفاع در برابر جادوی سیاه
ممانعت از ورود مرگخواران به هاگوارتز
دشمنان وزارت سحر و جادو
دلورس آمبریج
لرد ولدمورت
مرگخواران
اولین حضور هری پاتر و محفل ققنوس
اعضای انجمن هری پاتر، رونالد ویزلی، هرمیون گرنجر، نویل لانگ باتم، چو چانگ، لونا لاوگود، جینی ویزلی، هانا آبوت، کتی بل، سوزان بونز، تری بوت، لاوندر برون، مایکل کورنر، کالین و دنیس کریوی، ماریتا اجکومب، جاستین فینچ فلچلی، سیموس فینیگان، آنتونی گلداستاین، آنجلینا جانسون، لی جوردن، ارنی مک کیلان، پادما پتیل، پروتی پتیل، زاخاریس اسمیت، آلیشیا اسپینت، دین توماس، فرد و جورج ویزلی،

ارتش دامبلدور (الف دال) سازمانی واقعی است که در مجموعه داستان‌های هری پاتر وجود دارد.

پیشینه[ویرایش]

این سازمان که برای نخستبین بار در کتاب هری پاتر و محفل ققنوس و به دست گروهی از دانش آموزان و در راس آن‌ها هری پاتر تأسیس شد سازمانی برای آموزش دفاع شخصی به اعضای آن است. علت اصلی ایجاد آن روی کار آمدن معلمی نالایق به نام دلورس آمبریج برای درس دفاع در برابر جادوی سیاه بود.

نام این سازمان به افتخار آلبوس دامبلدور و به پیشنهاد جینی ویزلی یکی از شخصیت‌های داستان هری پاتر انتخاب شده‌است اما خود شخص دامبلدور هیچ نقشی در آن نداشته‌است.

در کتاب هفتم و آخر، هری پاتر و یادگاران مرگ، اعضای ارتش دامبلدور نقشی فعال در نبرد هاگوارتز و بیرون نگه داشتن ولدمورت از مدرسهٔ هاگوارتز دارند.

هانا آبوت[ویرایش]

هانا آبوت یکی از دانش آموزان گروه هافلپاف و از همدوره‌ای‌های هری پاتر می‌باشد. وی با چهره‌ای قرمز کم‌رنگ مانند با موهای بلوند که از پشت بسته شده‌است توصیف شده‌است. در هری پاتر و تالار اسرار او از گفته‌های هم‌خانه خود ارنی مک‌میلان که معتقد بود هری نواده سالازار اسلیترین است تردید داشت. او در مسابقات سه جادوگر مدال «حمایت از سدریک دیگوری/پاتر بوگندو» را به سینه زده بود زیرا او و برخی از هافلپافی‌ها معتقد بودند که هری افتخار حضور در تورنمنت را از دیگوری ربوده‌است. اگر چه او در شرایط خوبی با هری، رون و هرمیون باقی‌مانده بود، در محفل ققنوس او یکی از ارشدهای هافلپاف شد و پس از آن به ارتش دامبلدور پیوست. او بسیار حساس به نظر می‌رسد از جایی که در طول امتحانات سمج دچار شکست عصبی شده بود و مجبور به استفاده از آرامبخش‌های مادام پامفری شده بود.

در شاهزاده دورگه پس از اینکه مادرش توسط مرگخوارها کشته می‌شود از هاگوارتز خارج می‌شود. اما او در کتاب آخر به هاگوارتز برمیگردد و در جنگ شرکت می‌کند. در آخر نیز او با نویل لانگ باتم ازدواج می‌کند و مالک پاتیل درزدار می‌شود. شارلوت اسکوک نقش هانا را در فیلم‌های هری پاتر و سنگ جادو و هری پاتر و جام آتش بازی کرده‌است و به عنوان صداپیشه در بازی هری پاتر و محفل ققنوس حضور داشته‌است.

کتی بل[ویرایش]

او عضو تیم کوئیدیچ گریفیندور در سال دومش (سال اول هری) است؛ و در سال ششم وارد ارتش دامبلدور شد.اگرچه در هری پاتر و شاهزاده دورگه توسط یک طلسم شوم آسیب دید اما در جنگ هاگوارتز شرکت کرد.

فرد و جورج ویزلی[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
فرد ویزلی
جنسیت: مذکر
رنگ مو: قرمز
گروه: گریفیندور
نژاد: اصیل‌زاده
عضویت در: ارتش دامبلدور
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو
شخصیت‌های هری پاتر
جرج ویزلی
جنسیت: مذکر
رنگ مو: قرمز
گروه: گریفیندور
نژاد: اصیل‌زاده
عضویت در: ارتش دامبلدور
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو


فرد ویزلی برادر بزرگ‌تر رون ویزلی و قل دیگر جورج ویزلی بود. او در زمان تحصیل در هاگوارتز در تیم کوییدیچ گریفیندور به همراه جورج دو مدافع تیم در برابر توپ‌ها بود. او نیز مانند سایر ویزلی‌ها مو قرمز بود وطبعی بسیار شوخ داشت. فرد به همراه جرج در کتاب سوم به هری پاتر نقشهٔ غارتگر را داد که باعث شد هری بدون اجازهٔ سرپرستش بتواند از طریق تونلی مخفی و ناشناس به هاگزمید برود. فرد به همراه برادرش در کتاب پنجم از مدرسه فرار کردو با توجه به برنامه‌های خود تصمیم به بازکردن یک مغازهٔ شوخی گرفت و این مغازهٔ شوخی مورد استقبال مردم به ویژه دانش آموزان هاگوارتز قرار گرفت. او شخصی شجاع و ماجراجو بود و هنگامیکه به سن قانونی رسید به همراه برادرش جورج به عضویت انجمن محفل ققنوس به ریاست آلبوس پرسیوال والفریک برایان دامبلدور درآمد. او به همراه محفل به مبارزه با ولدمورت و مرگ خوارانش پرداخت و با گفتگو در رادیوی مخفی به گویندگی لی جردن (دوست صمیمی او و جورج در هاگوارتز) به آگاهی دادن به مردم در مورد اقدامات ولدمورت پرداخت. تااینکه در مبارزهٔ آخرینی که در آن ولدمورت توسط هری شکست داده شد در سن ۲۰ سالگی در یک انفجار کشته شد و پس از مرگ برادر دو قلویش (جورج) اسم اولین پسر پسر خود را فرد می‌گذارد.

جرج ویزلی یکی از شخصیت‌های داستان هری پاتر نوشته جی کی رولینگ است. وی برادر بزرگ‌تر رون ویزلی و برادر دوقلوی فرد ویزلی به حساب می‌آید. او و برادر دو قلویش پس از بیل، چارلی وپرسی چهارمین فرزند مالی و آرتور ویزلی هستند. او در زمان تحصیل در هاگوارتز در تیم کوییدیچ گریفیندور به همراه فرد مدافع تیم بود. او نیز مانند سایر ویزلی‌ها مو قرمز بود وطبعی بسیار شوخ داشت. جرج به همراه برادرش در کتاب پنجم از مدرسه فرار کردند و یک مغازه شوخی‌های جادویی بسیار موفق در کوچه دیاگون تأسیس کردند. همچنین او به همراه برادرش به عضویت محفل ققنوس درآمد و در یکی از مبارزات یکی از گوش‌های خود را توسط طلسم سکتوم سمپرای اسنیپ از دست داد. پس از مرگ فرد در حملهٔ ولدمورت به هاگوارت او نام اولین فرزندش را فرد گذاشت.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
خاندان بلک
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سپتیمس ویزلی
 
سدرلا بلک
 
پریوت مونث
 
پریوت مذکر
 
ایگنیتیوس پریوت
 
لوگریشا بلک
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آپولین دلاکور
 
آقای دلاکور
 
بیلیس ویزلی
 
 
آرتور ویزلی
 
مالی پریوت
 
گدیون پریوت
 
فابین پریوت
 
لی‌لی اونز
 
جیمز پاتر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
گابریل دلاکور
 
 
چارلز ویزلی
 
 
فرد ویزلی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
فلور دلاکور
 
ویلیام ویزلی
 
پرسی ویزلی
 
جورج ویزلی
 
هرمیون گرنجر
 
رونالد ویزلی
 
جینورا ویزلی
 
هری پاتر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ویکتوار ویزلی
 
فرزندان دیگر
 
 
 
 
 
فرد ویزلی
 
رز ویزلی
 
هوگو ویزلی
 
جیمز پاتر
 
آلبوس پاتر
 
لی‌لی پاتر

توضیح:رنگ‌های مختلف دلالت بر نسل‌های مختلف دارند.

مالی ویزلی[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
{{{نام}}}
جنسیت: مؤنث
رنگ مو: قرمز
رنگ چشم: مشکی
محل اقامت: پناهگاه
گروه: گریفیندور
نژاد: اصیل‌زاده
قدرت‌های ویژه: پختن غذاهای عالی
عضویت در: محفل ققنوس
بازیگر فیلم‌ها: آرتور ویزلی
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو

مالی ویزلی (به انگلیسی: Molly Weasley) شخصیت تخیلی مجموعه داستان‌های هری پاتر نوشته جی کی رولینگ می‌باشد.

خانواده[ویرایش]

او مادر خانواده ویزلی و همسر آرتور ویزلی است که آن دو هفت فرزند به نام‌های بیل، چارلی، پرسی، فرد، جرج، رون و جینی دارند. او همچنین نسبت دوری با خاندان بلک دارد. (همهٔ خانواده‌های اصیل زاده باهم نسبت دارند) شجره نامه خانواده‌های پریوت و ویزلی که به هم منتهی می‌شود.

حضور در کتاب‌ها[ویرایش]

هری پاتر و سنگ جادو[ویرایش]

در هری پاتر و سنگ جادو هنگامی که هری در ایستگاه کینگزکراس به دنبال سکوی نه و سه چهارم می‌گردد برای نخستین بار خانواده ویزلی را ملاقات می‌کند و مالی ویزلی برای او روش رسیدن به قطار سریع‌السیر هاگوارتز را تشریح می‌کند.

هری پاتر و تالار اسرار[ویرایش]

در هری پاتر و تالار اسرار پس از اینکه هری و رون نتوانستند وارد سکوی نه و سه چهارم شوند و با ماشین فورد آنجلینا به هاگوارتز می‌روند، مالی ویزلی برای رون نامهٔ عربده کش می‌فرستد.

هری پاتر و زندانی آزکابان[ویرایش]

در هری پاتر و زندانی آزکابان او، خانوادهٔ ویزلی و هرمیون گرنجر، هری را در پاتیل درزدار ملاقات می‌کنند.

هری پاتر و جام آتش[ویرایش]

در هری پاتر و جام آتش مالی ویزلی به همراه بیل ویزلی برای تماشای مرحله آخر مسابقات سه جادوگر به هاگواراتز می‌آیند.

هری پاتر و محفل ققنوس[ویرایش]

در هری پاتر و محفل ققنوس، محفل ققنوس دوباره تشکیل می‌شود و محل قرارگاه میدان گریمولد شماره دوازده است و او، خانوادهٔ ویزلی، هرمیون و هری چند ماهی را در این خانه اقامت می‌کنند.

هری پاتر و شاهزاده دورگه[ویرایش]

در هری پاتر و شاهزاده دورگه او به دلیل نامزدی ناگهانی فلور دلاکور و بیل ناراحت است و هری در کریسمس به خانهٔ آن‌ها می‌آید.

هری پاتر و یادگاران مرگ[ویرایش]

در هری پاتر و یادگاران مرگ او در عروسی بیل و فلور همراه با خانم دلاکور (مادر فلور) اشک می‌ریزد و سرانجام در پایان داستان بلاتریکس لسترنج را به قتل می‌رساند.

جینی ویزلی[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
جینورا مالی ویزلی
جنسیت: مؤنث
رنگ مو: قرمز
گروه: گریفیندور
نژاد: اصیل‌زاده
عضویت در: ارتش دامبلدور
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو

جینِورا مالی «جینی» ویزلی (به انگلیسی: Ginevra Molly "Ginny" Weasley) در سری داستان‌های تخیلی هری پاتر خواهر کوچک‌تر رون ویزلی است که مانند پنج برادر خود به مدرسه جادوگری هاگوارتز دعوت شد.

خانواده[ویرایش]

جینی فرزند آرتور و مالی ویزلی و خواهر رونالد، فرد، جورج، بیل، چارلی و پرسی ویزلی و همسر هری پاتر و خواهر شوهر هرمیون گرنجر می‌باشد.

حضور در کتاب‌ها[ویرایش]

هری پاتر و سنگ جادو

جینی اولین بار در هری پاتر و سنگ جادو معرفی شد. او در هری پاتر و سنگ جادو فقط دو بار حضور داشت. هنگامی که هری و چهار برادرش به هاگوارتز می‌رفتند او به مادرش التماس می‌کرد تا او نیز به مدرسه برود. در آخر کتاب او خیلی هیجان‌زده است تا زمانی که هری از مدرسه برمی گردد یک نگاه گذرا به او بیندازد.

هری پاتر و تالار اسرار[ویرایش]

در کتاب هری پاتر و تالار اسرار وقتی که جینی دانش آموز سال اول بود، بسیار مهم تر شد. او نیز وارد گروه گریفیندور شد. در این کتاب، هری بالاخره فهمید که یک دفترچه خاطرات جادویی که زمانی به تام ریدل (ولدمورت جوان) تعلق داشته، توانسته جینی را کنترل کرده و از او به عنوان وسیله‌ای برای دسترسی به تالار اسرار و رها کردن باسیلیسک به مدرسه استفاده می‌کرده‌است. در آخر آشکار شد که لوسیوس مالفوی دفترچه خاطرات در کتاب‌های مدرسه جینی قرار داده‌است. او امیدوار بود که با این کار جینی پدرش بی‌اعتبار شده و مدرکی هم برای برکناری دامبلدور از مدیریت مدرسه باشدبعد از اینکه جینی از روی سادگی، دربارهٔ زنده ماندن هری و نابودی لرد ولدمورت به تام گفت، ریدل او را به تالار اسرار کشاند و قصد داشت باکشتن او به زندگی جاودان برسد. هری به هر حال راه ورود به تالار را فهمید و با کمک فاوکس توانست باسیلیسک و دفترچه خاطرات را نابود کند و در نتیجه جان جینی را نجات دهد.

کتاب‌های سوم و چهارم[ویرایش]

جینی در هری پاتر و زندانی آزکابان و هری پاتر و جام آتش درگیری کمتری داشت. او فقط سه بار در این دو کتاب بر روی هری تأثیر متقابل داشت. در هری پاتر و جام آتش جینی می‌خواست با نویل لانگ باتم به جشن کریسمس برود که رون به او گفت با هری برود.

هری پاتر و محفل ققنوس[ویرایش]

در هری پاتر و محفل ققنوس، جینی یک شخصیت مهم تری شد. در این کتاب، او نشان داد که یک مهارت ویژه در کوییدیچ دارد، که قبلاً خواننده از آن اطلاع نداشت. هرمیون آشکار کرد که وقتی جینی کمتر از شش سال داشت و برادرانش به او اجازه بازی نمی‌دادند، او پنهانی در انبار جاروها با جاروهای برادرانش تمرین می‌کرد. وقتی دولورس آمبریج هری را از بازی در کوییدیچ محروم کرد، جینی به جای او جستجوگر شد ولی به خوبی او نبود. او با گرفتن گوی زرین در دو بازی مهم ثابت کرد که جانشین خوبی است. او بعداً فهمید که تعقیب‌کننده بودن برای او مناسب تر است. جینی همچنین عضو ارتش دامبلدور شد و با هری برای نجات جان سیریوس، به وزارت سحر و جادو رفت.

هری پاتر و شاهزاده دورگه[ویرایش]

در هری پاتر و شاهزاده دورگه خوانندگان خیلی زود متوجه می‌شوند که جینی به خاطر خوبی‌هایش خیلی محبوب است. جینی در تیم گریفیندور به عنوان یک تعقیب‌کننده حضور داشت در نتیجه اوقات بیشتری را با هری سپری می‌کرد و سرانجام آن دو با یکدیگر دوست شدند و روابط عشقی و عاطفی شدید با هم برقرار می‌کنند. جینی در کنار چهار عضو دیگر ارتش دامبلدور که سال قبل به همراه هری به وزارت سحر و جادو رفته بودند، سعی می‌کرد تا زمانی که هری و دامبلدور خارج از مدرسه هستند از هاگوارتز محافظت کند. آن‌ها در کنار اعضای محفل ققنوس با مرگ‌خوارانی که به کمک دراکو مالفوی وارد مدرسه شده بودند جنگیدند و جینی بدون هیچ آسیبی نجات پیدا کرد. بعد از مرگ دامبلدور، هری تصمیم گرفت تا به روابطش با جینی خاتمه دهد، زیرا ممکن بود او در خطر بیفتد.

هری پاتر و یادگاران مرگ[ویرایش]

در این کتاب، جینی اولین بار وقتی ظاهر شد که هری قبل از تولدش به خانه ویزلی‌ها رفته بود. زمانی که هری، رون و هرمیون به دنبال جان‌پیچ‌ها بودند، جینی به هاگوارتز رفت. او در هاگوارتز با نویل و لونا لاوگود به هدایت ارتش دامبلدور پرداخت و از رفتن به سفرهای هاگزمید محروم بود. جینی در نقشه دزدیدن شمشیر گریفیندور از اسنیپ، کسی که فکر می‌کرد با ولدمورت همکاری می‌کند، نیز سهیم بود. در تعطیلات عید پاک وقتی که خانواده ویزلی در خطر بود او به همراه خانواده اش پنهان می‌شود و به هاگوارتز برنمی گردد. او همچنین با بقیه به جنگ با ولدمورت پرداخت و برادرش، فرد را از دست داد.

۱۹ سال بعد[ویرایش]

۱۹ سال بعد او با هری ازدواج کرده و صاحب دو پسر به نام‌های جیمز سیریوس و آلبوس سیوروس و یک دختر به نام لی لی لونا می‌شود. او ابتدا در تیم کوییدیچ هارپی هالی هد شروع به بازی می‌کند امّا بعد تصمیم می‌گیرد شغلی را انتخاب کند که بتواند بیشتر همراه خانواده اش باشد بنابراین خبرنگار ستون کوییدیچ روزنامهٔ پیام امروز می‌شود.

منبع
مصاحبه‌های جی کی رولینگ

نویل لانگ‌باتم[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
Neville longbottom ootp.jpg
تصویر متیو لوئیس در نقش نویل لانگ‌باتم در فیلم هری پاتر و محفل ققنوس
نویل لانگ باتم
جنسیت: مذکر
رنگ مو: قهوه‌ای
رنگ چشم: مشکی
محل اقامت: هاگوارتز
گروه: گریفیندور
مدرسه: هاگوارتز
نژاد: اصیل‌زاده
قدرت‌های ویژه: گیاه‌شناسی جادوئی
عضویت در: ارتش دامبلدور
بازیگر فیلم‌ها: متیو لوئیس
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو

نویل لانگ‌باتم یکی از شخصیت‌های داستان هری پاتر، به قلم جی کی رولینگ است. در داستان او همسال هری پاتر می‌باشد و در در گروه گریفندور قرار دارد.

کتاب اول تا چهارم[ویرایش]

نویل لانگ‌باتم در سال دوم هاگوارتز

وی صورتی گرد دارد و موهایی قهوه‌ای. تقریباً تپل و حسابی فراموشکار است. پدر و مادرش با تسلم شکنجهٔ ولدمرت مردند. پسرآلیس و فرانک لانگ باتم است. با مادربزرگ سختگیرش زندگی می‌کند که حسابی از دست فراموشکاری‌هایش عاصی است. او وزغی به نام تریول دارد که اگر آن وزغ در قطار گم نمی‌شد شاید هرمیون گرینجر با رونالد ویزلی و هری پاتر دوست نمی‌شد زیرا هرمیون وقتی برای کمک به نویل دنبال تریول می‌گشت به کوپه هری و رون می‌رسد و وقتی مبیند رون می‌خواهد جادو کند در قطار می‌نشیند و کم‌کم با آن دو دوست می‌شود. (راستی در چهارمین قسمت، نویل عاشق جنی بوده‌است)

او در این کتاب‌ها نقش زیادی ندارد. او در کتاب اول ۱۰ امتیاز نصیب گریفندور کرد که باعث قهرمانی گروه گریفندور شد. در کتاب چهارم هم او با جینی به جشن رقص می‌رود و هری نمی‌تواند با جینی برود.

کتاب پنجم[ویرایش]

او به هری پاتر کمک می‌کند که بتواند از طریق آتش آمبریج با سیریوس ارتباط برقرار کند. او همراه دیگر بچه‌ها از جمله جینی و رون ویزلی، هرمیون گرنجر، لونا لاوگود و هری پاتر توسط آمبریج دستگیر می‌شود و در وزارتخوانه نویل همراه هری پاتر می‌جنگد ولی یک پیش‌گویی که ولدمورت به دنبالش بود را می‌شکند. همچنین در این کتاب هرمیون و رون و جینی می‌فهمند که پدر و مادر نویل توسط تلسم شکنجه مرده‌اند و برأی همین زمانی که مودی تلسم شکنجه را انجام می داد عصبانی می شد . در ضمن دامبلدور پیشگویی را برای هری فاش می‌کند و می‌گوید: هم تو و هم نویل نشانه‌های پیشگویی را دارید.

کتاب ششم[ویرایش]

در این کتاب نویل به همراه هری و جینی به مهمانی اسلاگهورن دعوت می‌شود ولی تأثیر متقابلی بر داستان نمی‌گذارد.

کتاب هفتم[ویرایش]

در این کتاب زمانی که رون و هری و هرمیون به دنبال جان پیچ‌ها بودند نویل، لونا و جینی دوباره کلاس‌های الف دال را تشکیل می‌دهند ولی زمانی که لونا را می‌دزدند و جینی مدرسه نمی‌آید او که یکی از سه سردسته این گروه است به ناچار آن را متوقف می‌کند و زمانی که هری برای پیدا کردن جان پیچ ولدمورت که نیم تاج ریونکلا است به هاگوارتز می‌آید نویل همراه با بقیه می‌جنگد و مار ولدمورت را که یک جان پیچ است نابود می‌سازد.

۱۹ سال بعد[ویرایش]

نویل لانگ باتم استاد گیاه‌شناسی در هاگوارتز و علاقه او به لونا لاوگود یک طرفه می‌ماند چرا که به گفتهٔ جی.کی.رولینگ لونا لاوگود با رالف اسکمندر (نوهٔ نیوت اسکمندر نویسنده کتاب جانوران شگفت انگیز و زیستگاه انها) ازدواج می‌کند.

سیموس فینیگان[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
Finigan.jpg
سیموس فینیگان در یوبال
سیموس فینیگان
جنسیت: مذکر
گروه: گریفیندور
مدرسه: هاگوارتز
نژاد: دورگه
عضویت در: ارتش دامبلدور
بازیگر فیلم‌ها: دوون مورای
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو


سیموس فینیگان (در انگلیسی: Seamus Finnigan) شخصیتی خیالی در داستان‌های هری پاتر نوشتهٔ جی. کی. رولینگ است. اولین حضور او در هری پاتر و سنگ جادو است که در خوابگاه هری پاتر قرار می‌گیرد. او هم مانند رون ویزلی یکی از علاقه‌مندان دو آتشهٔ بازی کوییدیچ است. مادر او یک جادوگر و پدرش یک مشنگ است. مادرش و گزارش‌های روزنامهٔ دیلی پرافت از دلایلی هستند که در هری پاتر و محفل ققنوس، سیموس هم جز دستهٔ کسانی قرار می‌گیرد که هری را باور نکرده و فکر می‌کند او در مورد بازگشت لرد ولدمورت خیالات می‌بافد. اما او بعداً از هری عذرخواهی کرده و عضوی از ارتش دامبلدور می‌شود و به طرز عالی در جنگ هاگوارتز می جنگد.پس از جنگ با لاوندر براون ازدواج می‌کند.[۱]

لونا لاوگود[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
Ootp006.jpg
ایوانا لینچ در نقش لونا لاوگود
در هری پاتر و محفل ققنوس
لونا لاوگود
جنسیت: مؤنث
رنگ مو: طلایی
گروه: ریونکلا
عضویت در: ارتش دامبلدور
اولین حضور در: هری پاتر و محفل ققنوس


لونا لاوگود (به انگلیسی: Luna Lovegood) شخصیتی داستانی در مجموعهٔ هری پاتر است. وی دختر زنوفیلیوس لاوگود یکی از دانش آموزان مدرسهٔ علوم و فنون جادوگری هاگوارتز است که در گروه ریونکلا درس می‌خواند. او در پنجمین رمان این مجموعه یعنی هری پاتر و محفل ققنوس ناگهانی سر و کله‌اش پیدا می‌شود و جوآن رولینگ در کتابش او را به‌طور غیرمعمول زیبا، با موهایی بلند و طلایی، چشمانی نقره‌فام و نگاهی خیره توصیف می‌کند. لونا هم سن و سال جینی ویزلی است و نقش مهمی را در همراهی با هری و همکلاسیهایش برای رفتن به سازمان اسرار و جنگیدن، ایفا می‌کند. او مادر خود را از دست داده و در (هری پاتر و محفل ققنوس)با هری همدردی می‌کند. اقتباس سینمایی این کتاب، نقش لونا را ایوانا لینچ (Evanna Lynch) بازی می‌کند که به عقیده رولینگ برای ایفای این نقش عالی و بی عیب و نقص است. او در کتاب هری پاتر و یادگاران مرگ برای یافتن جان پیچ ریونکلا به هری کمک شایانی می‌کند؛ و با نویل لانگ باتم ازدواج نمی‌کند.شش= |ویرایش= |سال=|شابک=|نویسنده= |نویسندگان سایر بخش‌ها=|ترجمه=|صفحه= |زبان=en |مقاله= Rowling: "Evanna is perfect" |ژورنال= |نشریه=HPANA |تاریخ=2006-04-05 |دوره= |شماره= |شاپا=}} Retrieved on 2006-10-23.

چو چانگ[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
Katie Leung.jpg
چو چانگ در محفل ققنوس
چو چانگ
جنسیت: مؤنث
رنگ مو: سیاه
رنگ چشم: قهوه‌ای
گروه: ریونکلا
مدرسه: هاگوارتز
عضویت در: ارتش دامبلدور
بازیگر فیلم‌ها: کیتی لیانگ
اولین حضور در: هری پاتر و زندانی آزکابان

چو چانگ شخصیت داستان هری پاتر نوشته جی کی رولینگ است که در مدرسه هاگوارتز و در گروه ریونکلا قرار دارد و یک سال از خود هری پاتر بزرگ‌تر است.
چو چانگ دختری بلند قامت و زیبا رو است که موهای سیاه و چشمان آسیایی دارد.
چو شخصیتی اجتماعی دارد و به همین سبب دوستان زیادی دارد … وی جستجوگر تیم کوییدیچ ریونکلا است و همچنین به تیم حرفه‌ای کوییدیچ تورنادو علاقه دارد.
اسم او بر این شاره دارد که او اهل شرق آسیا است و احتمالاً به کشورهای چین یا کره تعلق.
نقش چو چانگ را در فیلم‌های هری پاتر کیتی لیونگ ایفا می‌کند. وی در فیلم‌های هری پاتر و جام آتش، هری پاتر و محفل ققنوس، هری پاتر و یادگاران مرگ - قسمت اول و هری پاتر و یادگاران مرگ - قسمت دوم ایفای نقش می‌کند.
چو اولین کسی است که توانست هری را به خود علاقه‌مند کند، با اینکه در میان آن دو شباهت شخصیتی وجود نداشت. علاقه این دو نفر از سال سوم تحصیل هری پاتر در هاگوارتز و اولین دیدار آن دو در مسابقه کوییدیچ گریفنیندور و ریونکلا آغاز شد. چو چانگ در سال بعد با سدریک دیگوری ارتباط عشقی داشت و حتی بعد از مرگ سدریک و ارتباط چو با هری هیچوقت سدریک را فراموش نکرد و این یکی از دلایل جدایی آن دو در پایان سال پنجم تحصیل هری بود.پس از اینکه در کتاب پنجم دوست صمیمی چو ماریتا اجکومب ارتش دامبلدور را لو می‌دهد،رابطه چو و هری هم قطع می‌شود.اگرچه هری بعدها هنوز هم ته دلش چو را دوست داشت.اما پس از آشنا شدن با جینی ویزلی مهر چو از دل هری بیرون می‌رود.چو در جنگ هاگوارتز می جنگد

منابع[ویرایش]

  • مجموعه کتاب‌های هری پاتر، نشر تندیس، نوشتهٔ جی.کی. رولینگ و ترجمهٔ ویدا اسلامیه