ارتش دامبلدور

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
انجمن‌های هری پاتر
ارتش دامبلدور
Ad hp.jpg
تصویر الف دال در فیلم هری پاتر و محفل ققنوس
مرکز کار اتاق ضروریات
رهبران هری پاتر
نویل لانگ باتم
اهداف آموزش بهتر دفاع در برابر جادوی سیاه
ممانعت از ورود مرگخواران به هاگوارتز
دشمنان وزارت سحر و جادو
دلوروس آمبریج
لردولدمورت
مرگخواران
اولین حضور هری پاتر و محفل ققنوس
اعضای انجمن هری پاتر
رونالد ویزلی
هرمیون گرنجر
نویل لانگ باتم
چو چانگ
لونا لاوگود
جینی ویزلی
هانا آبوت
کتی بل
سوزان بونس
تری بوت
لاوندر برون
مایکل کورنر
کالین و دنیس کریوی
ماریتا اجکومب
جاستین فینچ فلچلی
سیموس فینیگان
آنتونی گلداستاین
آنجلینا جانسون
لی جوردن
ارنی مک کیلان
پادما پتیل
پروتی پتیل
زاخاریس اسمیت
آلیشیا اسپینت
دین توماس
فرد و جورج ویزلی

ارتش دامبلدور (الف دال) سازمانی واقعی است که در مجموعه داستان‌های هری پاتر وجود دارد.

پیشینه[ویرایش]

این سازمان که برای نخستبین بار در کتاب «هری پاتر و محفل ققنوس» و به دست گروهی از دانش آموزان و در راس آن‌ها هری پاتر تأسیس شد سازمانی برای آموزش دفاع شخصی به اعضای آن است. علت اصلی ایجاد آن روی کار آمدن معلمی نالایق به نام دولورس آمبریج برای درس دفاع در برابر جادوی سیاه بود.

نام این سازمان به افتخار آلبوس دامبلدور و توسط جینی ویزلی یکی از شخصیتهای داستان هری پاتر انتخاب شده است اما خود شخص دامبلدور هیچ نقشی در آن نداشته است.

در کتاب هفتم و آخر، هری پاتر و یادگاران مرگ، اعضای ارتش دامبلدور نقشی فعال در نبرد هاگوارتز و بیرون نگه داشتن ولدمورت از مدرسهٔ هاگوارتز دارند.

اعضا[ویرایش]

هانا آبوت[ویرایش]

هانا آبوت یکی از دانش آموزان گروه هافلپاف و از همدوره ای‌های هری پاتر می‌باشد. وی با چهره‌ای قرمز کم رنگ مانند با موهای ژولیده که از پشت بسته شده است توصیف شده است. در هری پاتر و تالار اسرار او از گفته‌های هم‌خانه خود ارنی مک میلان که معتقد بود هری وارث سالازار اسلیترین است تردید داشت. او در مسابقات سه جادوگر مدال «حمایت از سدریک دیگوری/پاتر بوگندو» را به سینه زده بود زیرا او و برخی از هافلپافی‌ها معتقد بودند که هری افتخار حضور در تورنمنت را از دیگوری ربوده است. اگر چه او در شرایط خوبی با هری، رون و هرمیون باقی‌مانده بود، در محفل ققنوس او یکی از ارشدهای هافلپاف شد و پس از آن به ارتش دامبلدور پیوست. او بسیار حساس به نظر می‌رسد از جایی که در طول امتحانات سمج دچار شکست عصبی شده بود و مجبور به استفاده از آرامبخش‌های مادام پامفری شده بود.

در شاهزاده دورگه پس از اینکه مادرش توسط مرگخوارها کشته می‌شود از هاگوارتز خارج می‌شود. اما او در کتاب آخر به هاگوارتز برمیگردد و در جنگ شرکت می‌کند. در آخر نیز او با نویل لانگ باتم ازدواج می‌کند و مالک پاتیل درزدار می‌شود. شارلوت اسکوک نقش هانا را در فیلمهای هری پاتر و سنگ جادو و هری پاتر و جام آتش بازی کرده است و به عنوان صداپیشه در بازی هری پاتر و محفل ققنوس حضور داشته است.

کتی بل[ویرایش]

او عضو تیم کوئیدیچ گریفیندور در سال دومش (سال اول هری) است؛ و در سال ششم وارد ارتش دامبلدور شد.