روبیوس هاگرید

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
شخصیت‌های هری پاتر
RubeusHagrid.jpg
روبیوس هاگرید
جنسیت: مذکر
رنگ مو: قهوه ای نسبتاً روشن
رنگ چشم: مشکی
گروه: گریفیندور
مدرسه: هاگوارتز
نژاد: غول دورگه از طرف مادر
بازیگر فیلم‌ها: رابی کالتران
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو

در سری داستان‌های تخیلی هری پاتر نوشتهٔ جی کی رولینگ روبیوس هاگرید (هگرید) شکاربان و نگهبان موجودات جنگل ممنوع مدرسه جادوگری هاگوارتز است. روبیوس سابقاً دانش آموز هاگوارتز بوده که در سال سوم او را اخراج کردند.در زمان هرج و مرج در کتاب یادگاران مرگ وی فراری می شود. او هم اکنون حدود ۶۰ سال دارد.

نام[ویرایش]

روبیوس در لاتین به معنی "قرمز" است. هاگرید در اساطیر یونان خدایی بود که از کوه المپ بیرون انداخته شد. اما زئوس موافقت کرد که در آنجا بماند و از حیوانات مواظبت کند.

وی در جشن کریسمس (نوعی جشن شب که برای قهرمانان داستان ترتیب داده شد) با شخصی به نام مادام ماکسیم(الیمپ ماکسیم)که فرانسوی بود آشنا شد و بعد از مدتی با یکدیگر طرح دوستی ریختند.در کتاب پنجم هاگرید و مادام ماکسیم به محفل ققنوس گرویدند و بعد به دنبال ماموریتی به کوهستان اعزام شدند تا غول‌ها را به سمت جبههٔ محفل ققنوس دعوت کنند. او دوستی خوبی با هری پاتر داردودر کتاب زندانی آزکابان به عنوان استاد درس مراقبت از موجودات جادویی معرفی می‌شود.

موجودات[ویرایش]

هاگرید ،نقش نسبتاً مهمی را در مجموعه داستان های هری پاتر دارد.او بهترین دوست هری ، رون و هرمیون هم بوده است.

نوربرت[ویرایش]

روبیوس هاگرید در هری پاتر و سنگ جادو ، خرابکاری به بار میدهد.او که عاشق اژدها بوده به کافه سه دسته جارو می رود که همه در آنجا نقاب میزنند.شخصی او را گول میزند که اگر او راز آرام گرفتن سگ سه سر که محافظ سنگ جادو بوده است را به او بگوید در عوض او یک اژدها به هاگرید میدهد . سپس هاگرید هم قبول میکند و راز را میگوید و اژدها را میگیرد که اسم او را نوربرت میگذارد.

آراگوگ[ویرایش]

در هری پاتر و تالار اسرار (حفره اسرار آمیز) که کمی از داستان به اخراج شدن هاگرید ربط دارد ، نشان میدهد هاگرید عنکبوتی به نام آراگوگ را از زمانی را که در تخم بوده است را نگه داری میکرده است و آراگوگ مسبب کشتن یک دختر بچه شناخته می شود و داستان به همین روال ادامه پیدا میکند.

فنگ[ویرایش]

فنگ سگ شکاری هاگرید است که همیشه در کنار اوست.

گراوپ[ویرایش]

در هری پاتر و محفل ققنوس ، هاگرید که برای ماموریت هماهنگ کردن غول ها به سفر میرود ، با دست پر بر میگردد.او به همراه برادر غولش که زبان آدمیزاد نمی‌فهمد را با خود می آورد و از هری و رون و هرمیون میخواهد که نگه دار او باشند و به او الفبا یاد بدهند!

بعد از خاکسپاری[ویرایش]

در هری پاتر و شاهزاده دو رگه آراگوگ می میرد و هاگرید هری را برای خاکسپاری او دعوت میکند.

منابع[ویرایش]

مجموعه داستان های هری پاتر