مرگ‌خوار

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
یک مرگ‌خوار.

مرگ‌خواران جادوگرانی بدسرشت در داستان‌های هری پاتر هستند که از لرد ولدمورت دستور می‌گیرند و از جادوی سیاه و طلسم‌های خطرناک استفاده می کنند.[نیازمند منبع]

این افراد در دوران مدرسه دنباله رو ولدمورت بودند و گلچینی از افراد جاه طلب به علاوه انسان‌های ضعیف که به دنبال حامی بودند. افرادی شرور که به دنبال سرپرست بودند و گروهی عاشق شهرت که بعد از تمام شدن مدرسه با گذاشتن داغ علامت شوم روی بازوی خود به مرگ‌خوارها پیوستند.[نیازمند منبع] علاوه بر آن وقتی که لرد ولدمورت نتوانست هری پاتر را نابود کند، عده ای از مرگ خوار ها وفاداری شان را از لرد ولدمورت قطع می کنند و عدهای دیگر خودشان را از وفاداران وزارت سحر و جادو جا زدند، اما در کتاب چهارم هری پاتر، وقتی لرد ولدمورت باز می گردد، دوباره مرگ خوار ها پیش ولدمورت باز می گردند. و در آخر کتاب هفتم هری پاتر، بیش تر مرگ خوار ها کشته می شوند.از جمله مرگ خواران می توان به:لوسیوس مالفوی.بلاتریکس لسترنج.بارتی کراوچ و ایگور کارکاروف اشاره کرد.

ریگولس بلک[ویرایش]

ریگولس آرکچروس بلک شخصیت تخیلی سری داستانهای هری پاتر نوشته جی کی رولینگ است.
ریگولاس بلک (۱۹۶۱-۱۹۷۹) پسر اریون بلک، همسر ولبورگ بلک بود.
خانواده وی جزء اولین جادوگران سیاه بودند. آن‌ها به اصالت خود افتخار می‌کردند و اعتقاداتشان در مورد مشنگ‌زادگان مانند مرگ خواران بود. چون ریگولس نیز چنین طرز فکری داشت و با برادر بزرگش یعنی سیریوس متفاوت بود پسر مورد علاقه مادرش شد.

نسبت خانوادگی[ویرایش]

او از خانوده بلک و برادر کوچک تر سیریوس بلک است.

شخصیت[ویرایش]

او یک مرگ‌خوار بوده است که بعد از متوجه شدن اهداف ولدمورت از رای خود برمی‌گردد. وپسر عموای بلا تریکس است

روند شخصیت[ویرایش]

در ابتدا هری‌پاتر متوجه می‌شود که فردی یکی از جان‌پیج‌ها را دزدیده و آن را نابود کرده است که در نامه امضای فردی به نام ر.ا.ب ذکر شده در کتاب هفتم هری‌پاتر متوجه می‌شوند این فرد ریگولوس بلک نام دارد و از طریق کریچر قصد نابود کردن گردنبد اسلایترین را داشته است که کریچر موفق نشده. و در عوض آن ریگولوس بلک مرد.

ر.ا.ب[ویرایش]

ر.ا.ب نامی مجهول است که در زیر نامه عجیبی در داستان ششم هری پاتر ( هری پاتر و شاهزاده دورگه ) نوشته شده‌است و از زمان انتشار این داستان تا پیش از انتشار آخرین کتاب همه به دنبال هویت واقعی ر.ا.ب بودند.
بعد از اینکه هری پاتر متوجه می‌شود که لرد ولدمورت بزرگ‌ترین جادوگر سیاه هزاره اخیر جان‌پیچ ساخته که با آن عمری جاودان پیدا کند به همراه آلبوس دامبلدور به جستجوی آن‌ها پرداخت و یکی از آن‌ها را یافت اما به جای جان‌پیچ نامه‌ای یافت که با نام ر.ا.ب (R.A.B) امضاء شده بود و محتوای آن نشان می‌داد که ر.ا.ب آن هورکراکس را یافته و یا از بین برده و یا جای دیگری پنهان کرده است.
بعد از آن همه به دنبال یافتن هویتی بودند که قرار بود در داستان هفتم هری پاتر مشخص شود. سرانجام در هری پاتر و یادگاران مرگ مشخص شد که ر.ا.ب کسی جز ریگولس نبوده‌است که با کمک گرفتن از جن خانگی خود، کریچر، موفق شده جان‌پیچ را که در میان دریاچه‌ای پر از دوزخی (اجساد متحرک) قرار داشته بیابد ولی خود به دست دوزخی‌ها اسیر می‌شود و نابود کردن این جان‌پیچ را به کریچر می‌سپارد. در واقع همه این‌طور می‌پنداشتند که ریگولس به دست ولدمورت کشته شده است.

پیوند به بیرون
  1. در مورد هویت ر.ا.ب
  2. وب‌گاه پرسی ویزلی دات آی آر
  3. سایت جادوگران ایران
  4. سایت رسمی فرهنگ نامه هری پاتر

بلاتریکس لسترنج[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
Bellatrix Black Lestrange.jpg
تصویر بلاتریکس لسترنج در فیلم هری پاتر و محفل ققنوس
بلاتریکس لسترنج
جنسیت: مونث
رنگ مو: سیاه
رنگ چشم: تیره و نافذ
گروه: اسلایترین
نژاد: اصیل‌زاده
عضویت در: مرگ‌خواران
بازیگر فیلم‌ها: هلنا بونهام کارتر
اولین حضور در: هری پاتر و جام آتش

بلاتریکس لسترنج (به انگلیسی: Bellatrix Lestrange) که نام خانوادگی اصلی او بلک می‌باشد یکی از شخصیت‌های داستان‌های هری پاتر نوشته جی کی رولینگ است.

حضور در کتاب[ویرایش]

نخستین بار، هری در قدح اندیشه دامبلدور هنگامی بلاتریکس را مشاهده می‌کند که وی را برای شکنجه فرانک و آلیس لانگ‌باتم محاکمه می‌کردند. او زنی با موهای نرم و برق سیاه، لبان باریک، چشمان تاریک و پوست رنگ پریده است. وی خود را وفادارترین مرگ‌خوار لرد ولدمورت می‌داند و به خاطر او حاضر است دست به هر جنایتی بزند. از جنایاتی که او در کتابها مرتکب آن می‌شود می‌توان به شکنجه فرانک و آلیس لانگ‌باتم تا سرحد جنون و قتل سیریوس بلک و فرد ویزلی اشاره کرد، او همچنین جن خانگی محبوب هری یعنی دابی را نیز به قتل می رساند . او سرانجام به دست مالی ویزلی که در پی گرفتن انتقام پسر خود است، کشته می‌شود. ودر کتاب اخروفاداری و عشق او به لرد ساه ثابت شد

خانواده[ویرایش]

بلاتریکس بلک در سال ۱۹۵۱ از کیگانوس بلک و در ولارویسر به دنیا آمد.
او بعد از فارغ التحصیل شدن از مدرسه جادوگری هاگوارتز با رودولفس لسترانج ازدواج کرد و هیچگاه فرزندی نداشت.
بلاتریکس توسط اصالت نژادی جادوگری خود و همسرش به بسیاری از شخصیت‌های داستان وابسته است. او دو خواهر جوان به نام‌های آندرومیدا و نارسیسا داشت. آندرومیدا با یک مشنگ (تد تانکس)ازدواج کرد و به همین دلیل از خانواده بلک طرد شد، نارسیسا نیز با لوسیوس مالفوی ازدواج نمود.
بدین ترتیب بلاتریکس دختر عموی سیریوس و ریگولاس بلک و همچنین خالهٔ نیمفادورا تانکس و دراکو مالفوی به حساب می‌آید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباطات خانوادگی می‌توانید به شجره نامه خانواده بلک مراجعه کنید.

کشته شدن[ویرایش]

اودر کتاب ۷به خاطر حمله به جینی ویزلی توسط خانم ویزلی کشته می‌شود.

بلاتریکس در فیلم‌های هری پاتر[ویرایش]

بلاتریکس در چهارمین رمان از مجموعهٔ هری پاتر، یعنی هری پاتر و جام آتش ظاهر می‌شود. با این حال در اقتباس سینمایی این کتاب صحنه‌های حضور وی حذف شده است. او در پنجمین فیلم از این مجموعه یعنی هری پاتر و محفل ققنوس ظاهر می‌شود.
در ابتدا شایعه شده بود که الیزابت هارلی نقش وی را بازی خواهد کرد، اما کمپانی برادران وارنر ( سازندهٔ سری فیلم‌های هری پاتر) اعلام کرد که این خبر به هیچ وجه صحیح نیست ! در اوایل اوت ۲۰۰۵ شایعهٔ حضور هلن مک‌کوری برای ایفای این نقش بر سر زبانها افتاد. با این حال رسانه‌های خبری حضور هلنا بونهام کارتر را در این نقش به جای هلن مک‌کوری اعلام نمودند.