جینی ویزلی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
شخصیت‌های هری پاتر
200px
بانی رایت» در نقش جینی ویزلی
هری پاتر و محفل ققنوس
جینورا مالی ویزلی
جنسیت: مونث
رنگ مو: قرمز
گروه: گریفیندور
نژاد: اصیل‌زاده
عضویت در: ارتش دامبلدور
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو

جینِورا مالی «جینی» ویزلی (به انگلیسی: Ginevra Molly "Ginny" Weasley) در سری داستان‌های تخیلی هری پاتر خواهر کوچک‌تر رون ویزلی است که مانند پنج برادر خود به مدرسه جادوگری هاگوارتز دعوت شد.

خانواده[ویرایش]

جینی فرزند آرتور و مالی ویزلی و خواهر رونالد، فرد، جورج، بیل، چارلی و پرسی ویزلی و همسر هری پاتر و خواهر شوهر هرمیون گرنجر می باشد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
خاندان بلک
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سپتیمس ویزلی
 
سدرلا بلک
 
پریوت مونث
 
پریوت مذکر
 
ایگنیتیوس پریوت
 
لوگریشا بلک
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آپولین دلاکور
 
آقای دلاکور
 
بیلیس ویزلی
 
 
آرتور ویزلی
 
مالی پریوت
 
گدیون پریوت
 
فابین پریوت
 
لی‌لی اونز
 
جیمز پاتر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
گابریل دلاکور
 
 
چارلز ویزلی
 
 
فرد ویزلی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
فلور دلاکور
 
ویلیام ویزلی
 
پرسی ویزلی
 
جورج ویزلی
 
هرمیون گرنجر
 
رونالد ویزلی
 
جینورا ویزلی
 
هری پاتر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ویکتوار ویزلی
 
فرزندان دیگر
 
 
 
 
 
فرد ویزلی
 
رز ویزلی
 
هوگو ویزلی
 
جیمز پاتر
 
آلبوس پاتر
 
لی‌لی پاتر

توضیح:رنگ‌های مختلف دلالت بر نسل‌های مختلف دارند.

حضور در کتاب‌ها[ویرایش]

هری پاتر و سنگ جادو

جینی اولین بار در هری پاتر و سنگ جادو معرفی شد. او در هری پاتر و سنگ جادو فقط دو بار حضور داشت. هنگامی که هری و چهار برادرش به هاگوارتز می‌رفتند او به مادرش التماس می‌کرد تا او نیز به مدرسه برود. در آخر کتاب او خیلی هیجان‌زده است تا زمانی که هری از مدرسه برمی گردد یک نگاه گذرا به او بیندازد.

هری پاتر و تالار اسرار[ویرایش]

در کتاب هری پاتر و تالار اسرار وقتی که جینی دانش آموز سال اول بود، بسیار مهم تر شد. او نیز وارد گروه گریفیندور شد. در این کتاب، هری بالاخره فهمید که یک دفترچه خاطرات جادویی که زمانی به تام ریدل (ولدمورت جوان) تعلق داشته، توانسته جینی را کنترل کرده و از او به عنوان وسیله‌ای برای دسترسی به تالار اسرار و رها کردن باسیلیسک به مدرسه استفاده می‌کرده‌است. در آخر آشکار شد که لوسیوس مالفوی دفترچه خاطرات در کتاب‌های مدرسه جینی قرار داده‌است. او امیدوار بود که با این کار جینی پدرش بی اعتبار شده و مدرکی هم برای برکناری دامبلدور از مدیریت مدرسه باشدبعد از اینکه جینی از روی سادگی، درباره زنده ماندن هری و نابودی لرد ولدمورت به تام گفت، ریدل او را به تالار اسرار کشاند و قصد داشت باکشتن او به زندگی جاودان برسد. هری به هر حال راه ورود به تالار را فهمید و با کمک فاوکس توانست باسیلیسک و دفترچه خاطرات را نابود کند و در نتیجه جان جینی را نجات دهد.

کتاب‌های سوم و چهارم[ویرایش]

جینی در هری پاتر و زندانی آزکابان و هری پاتر و جام آتش درگیری کمتری داشت. او فقط سه بار در این دو کتاب بر روی هری تاثیر متقابل داشت. در هری پاتر و جام آتش جینی می‌خواست با نویل لانگ باتم به جشن کریسمس برود که رون به او گفت با هری برود.

هری پاتر و محفل ققنوس[ویرایش]

در هری پاتر و محفل ققنوس، جینی یک شخصیت مهم تری شد. در این کتاب، او نشان داد که یک مهارت ویژه در کوییدیچ دارد، که قبلا خواننده از آن اطلاع نداشت. هرمیون آشکار کرد که وقتی جینی کمتر از شش سال داشت و برادرانش به او اجازه بازی نمی‌دادند، او پنهانی در انبار جاروها با جاروهای برادرانش تمرین می‌کرد. وقتی دولورس آمبریج هری را از بازی در کوییدیچ محروم کرد، جینی به جای او جستجوگر شد ولی به خوبی او نبود. او با گرفتن گوی زرین در دو بازی مهم ثابت کرد که جانشین خوبی است. او بعداً فهمید که تعقیب کننده بودن برای او مناسب تر است.جینی همچنین عضو ارتش دامبلدور شد و با هری برای نجات جان سیریوس، به وزارت سحر و جادو رفت.

هری پاتر و شاهزاده دورگه[ویرایش]

در هری پاتر و شاهزاده دورگه خوانندگان خیلی زود متوجه می‌شوند که جینی به خاطر خوبی‌هایش خیلی محبوب است. جینی در تیم گریفیندور به عنوان یک تعقیب کننده حضور داشت در نتیجه اوقات بیشتری را با هری سپری می‌کرد و سرانجام آن دو با یکدیگر دوست شدند و روابط عشقی و عاطفی شدید با هم برقرار می کنند. جینی در کنار چهار عضو دیگر ارتش دامبلدور که سال قبل به همراه هری به وزارت سحر و جادو رفته بودند، سعی می‌کرد تا زمانی که هری و دامبلدور خارج از مدرسه هستند از هاگوارتز محافظت کند. آن‌ها در کنار اعضای محفل ققنوس با مرگ‌خوارانی که به کمک دراکو مالفوی وارد مدرسه شده بودند جنگیدند و جینی بدون هیچ آسیبی نجات پیدا کرد. بعد از مرگ دامبلدور، هری تصمیم گرفت تا به روابطش با جینی خاتمه دهد، زیرا ممکن بود او در خطر بیفتد.

هری پاتر و یادگاران مرگ[ویرایش]

در این کتاب، جینی اولین بار وقتی ظاهر شد که هری قبل از تولدش به خانه ویزلی‌ها رفته بود. زمانی که هری، رون و هرمیون به دنبال جان‌پیچ‌ها بودند، جینی به هاگوارتز رفت. او در هاگوارتز با نویل و لونا لاوگود به هدایت ارتش دامبلدور پرداخت و از رفتن به سفرهای هاگزمید محروم بود. جینی در نقشه دزدیدن شمشیر گریفیندور از اسنیپ، کسی که فکر می‌کرد با ولدمورت همکاری می‌کند، نیز سهیم بود. در تعطیلات عید پاک وقتی که خانواده ویزلی در خطر بود او به همراه خانواده اش پنهان می‌شود و به هاگوارتز برنمی گردد. او همچنین با بقیه به جنگ با ولدمورت پرداخت و برادرش، فرد را از دست داد.

۱۹ سال بعد[ویرایش]

۱۹ سال بعد او با هری ازدواج کرده و صاحب دو پسر به نام‌های جیمز سیریوس و آلبوس سیوروس و یک دختر به نام لی لی لونا می‌شود. او ابتدا در تیم کوییدیچ هارپی هالی هد شروع به بازی می‌کند امّا بعد تصمیم می گیرد شغلی را انتخاب کند که بتواند بیشتر همراه خانواده اش باشد بنابراین خبرنگار ستون کوییدیچ روزنامهٔ پیام امروز می شود.

منبع: ویکی‌پدیای انگلیسی، مصاحبه‌های جی کی رولینگ