نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا (USMC)
USMarineCorps.png

نشان نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا
کنش از ۱۰ نوامبر ۱۷۷۵ -آپریل۱۷۸۳ ,۱۱ جولای۱۷۸۹ تا حال (۲۳۹ سال و ۹ ماه)
کشور  ایالات متحده آمریکا
وفاداری قانون اساسی ایالات متحده آمریکا
رسته نیروی تفنگداران دریایی
نقش حمله آبی خاکی، یورش، درگیری‌های هوایی
اندازه ۱۹۴٬۰۰۰ نیروی فعال (فوریه ۲۰۱۳)
۴۰٬۰۰۰۰ نیروی ذخیره
بخشی از نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا
پادگان پنتاگون، ویرجینیا، آمریکا
نام مستعار The Few. The Proud.
Jarhead
Devil Dog (Teufel Hunden)
شعار Semper Fidelis
رنگ ها اسکارلت، طلایی
سالگرد ۱۰ نوامبر
فرماندهان
فرمانده کل قوا رئیس جمهور باراک اوباما
وزیر دفاع عالیجناب اشتون کارتر
فرمانده نیروی دریایی عالیجناب ری مابوس
فرمانده سپاه تفنگداران دریایی ارتشبد رابرت نلر
نشان
نشان شناسایی Globeanchor.svg
پرچم نیروی تفنگداران (۱۹۳۹-تاکنون) Flag of the United States Marine Corps.svg

سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده (به انگلیسی: United States Marine Corps) یکی از قوای پنج‌گانه نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا است که انجام عملیات‌های آبی-خاکی را بر عهده دارد و معمولاً در همکاری نزدیک با نیروی دریایی از نظر آموزشی، حمل‌ونقل و لجستیکی است.

ماموریت[ویرایش]

سپاه تفنگداران ایالات متحده(USMC) به عنوان یک نیروی واکنش سریع عمل می‌کند. همان‌طور که به ۱۰عنوان دستورالعمل‌های ایالات متحده نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا مشخص در[۵۰۶۳] و به عنوان اصلی از قانون امنیت ملی سال ۱۹۴۷ معرفی شده است که، آن را دارای سه زمینه اصلی مسئولیت است:

  • تصرف و یا دفاع از پایگاه‌های دریایی پیشرفته و دیگر عملیات‌های زمینی برای حمایت از مبارزات دریایی؛
  • توسعه تاکتیک‌ها، تکنولوژی، و تجهیزات مورد استفاده نیروهای آبی خاکی در هماهنگی با ارتش و نیروی هوایی
  • و هم چنین وظایف دیگر به عنوان رئیس جمهور ممکن است به طور مستقیم ابلاغ شوند.

این بند آخر، در حالی که به ظاهر خارج از توانایی رئیس جمهور به عنوان فرمانده کل قوا داده وجود دارد، تدوین مسئولیت اعزام برای سپاه تفنگداران دریایی است. آن را از اقدامات مشابه در کنگره «برای سازماندهی بهتری از سپاه تفنگداران دریایی» از سال ۱۸۳۴، و «تأسیس و سازماندهی یک سپاه تفنگداران دریایی» در سال ۱۷۹۸ گرفته شده است. در سال ۱۹۵۱، مجلس نمایندگان کمیته خدمات نیروهای مسلح بند به عنوان یکی از مهم‌ترین قانون‌های «و سنتی و توابعی از سپاه تفنگداران دریایی» به این اشاره کرده که سپاه بیش از اعمال انجام شده توسط ماهیت دریایی، از جمله اقدامات معروف خود را در طرابلس، جنگ سال ۱۸۱۲، چپلت ایپک، و اقدامات متعدد ضد شورش و وظایف حرفه‌ای (مانند آنهایی که در آمریکای مرکزی صورت می‌گیرد)، جنگ جهانی اول، و جنگ کره. در حالی که این اقدامات با دقت فقط به عنوان حمایت از مبارزات نیروی دریایی است و نه جنگ آبی خاکی، موضوع مشترک آنها این است که از ماهیت اعزام، با استفاده از تحرک نیروی دریایی به ارائه مداخلات به موقع در امور خارجی به نمایندگی از منافع آمریکا مبادرت ورزد. علاوه بر وظایف اصلی سپاه تفنگ داران آمریکا، آن مأموریت در حمایت مستقیم از کاخ سفید و وزارت امور خارجه را نیز شامل می‌شود. لقب «رئیس جمهور خود» توسط توماس جفرسون، به تفنگداران دریایی داده می‌شود و موسیقی فراهم می‌آورد برای ایالت هی تابع دولت در کاخ سفید تفنگداران دریایی از شرکت تشریفاتی A & B، در یک چهارم سربازخانه‌های تفنگداران دریایی، واشنگتن دی سی، گارد ذخیره ریاست جمهوری، از جمله کمپ دیوید استفاده می‌کند، و اجرایی شدن تفکیک پرواز تفنگداران دریایی از از اسکادران یک هلیکوپتر تفنگداران دریایی و ارائه حمل و نقل هلیکوپتر به رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور، باخوان نشان «دریایی یکی» و «دریایی دو»، به ترتیب توسط اختیارت قانون ۱۹۴۶ خدمات خارجی، گارد امنیتی از تفنگدارن دریایی فرماندهی تأمین امنیت برای سفارتخانه‌های آمریکا، مکان، و کنسولگری در بیش از ۱۴۰ پست در سراسر جهان را بدست گرفت.

نبردها[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]

نگارخانه[ویرایش]

وب‌گاه رسمی[ویرایش]