دیار خودرو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
سازه‌های خودرو دیار
نوع صنعت خودروسازی
بنا نهاده ۱۳۷۹
دفتر مرکزی

ایران تهران، ایران

کارخانه : گلپایگان
محدودهٔ فعالیت ایران
مدیر عامل محمدتقی خانلو
محصولات خودرو
وب‌گاه [۱]

شرکت سازه‌های خودرو دیار یک شرکت تولید کننده خودرو ایرانی می‌باشد. این شرکت در سال ۱۳۷۹ با سرمایه گذاری۲۵ شرکت قطعه ساز برای تولید قطعات پرسی بدنه خودرو تأسیس شده است. این شرکت جزء بدنامترین شرکت‌ها خودرو سازی در راستای عمل به تعهدات خود میباشد. به اینصورت که عملا از تحویل خودروهایی ثبت نامی در موعد مقرر سرباز زده و افراد را به سوی انصراف سوق داده و حتی پول ثبت نامی را مسترد نمی نماید. با تاسیس شرکت صوري نیرو خودرو آسیا به اصطلاح مجری فروش و خدمات پس از فروش مسئولیت را از دوش خود برداشته و متوجه این شرکت صوري ساخته است

کارخانه گلپایگان[ویرایش]

شرکت سازه‌های خودرو دیار یک شرکت تولید کننده خودرو ایرانی می‌باشد این شرکت در سال ۱۳۷۹ با سرمایه گذاری ۲۵ شرکت قطعه ساز برای تولید قطعات پرسی بدنه خودرو در شهرک صنعتی سایپا گلپایگان (شهرک صنعتی شماره ۲ گلپایگان) تأسیس شده است. کارخانه دیارخودرو در شهرستان گلپایگان در فاصله 380 کیلومتری جنوب غربی تهران واقع است. این کارخانه بزرگترین واحد صنعتی و تولید خودرو در شهرستان بوده و اولین خودروسازی در مقیاس انبوه در استان اصفهان می باشد. کارخانه در زمینی به مساحت 14 هکتار همراه با آخرین تکنولوژی خط تولید مکانیزه احداث شده است.

علاوه بر سالن ها و ساختمان های احداث شده ، کارخانه دیار بیش از 3300 متر مربع سالن در زمینی بالغ بر 20000 متر مربع در مناطق مختلف صنعتی شهرستان گلپایگان با عناوین صنایع تولید خودرو و انبار های قطعات خودرو در تملک خود دارد.


شراکت با موسسه مالی و اعتباری کوثر[ویرایش]

دیار خودرو در بهمن ۱۳۹۰ اقدام به مشارکت ۴۰ درصدی با موسسه مالی اعتباری کوثر نمود. این همکاری باعث افزایش ظرفیت تولید و تنوع محصول واجرای پروژه های شرکت سازه های خودرو دیار نیز شده است.

محصولات[ویرایش]

با توافق شرکت سازه‌های خودرو دیار و شرکت گریت وال موتورز، امتیاز تولید وانت با نام تجاری وینگل بصورت تک کابین و دو کابین ۳و۵ به این شرکت واگذار گردید و مقرر گردید تا سالیانه ۵۰۰۰۰ دستگاه از این محصولات توسط شرکت سازه‌های خودرو دیار تولید گردد. تولید این کارخانه از افتتاح تا کنون در تمامی محصولات به سختی به شش هزار دستگاه در طول هفت سال گذشته می رسد. محصولات این شرکت در حال حاضر شامل سابرینا، هاوال M4، اچ6، سنوا و چندین مدل ون است که عموما وارد و به بازار عرضه می شود. این شرکت با همکاری گروه خودروسازی پکن جهت تولید دو خودرو سابرینا (پر قدرت ترین 1500cc در ایران) و سنوا (دارای موتور توربو شارژ) در ایران تولید می کند.

نیرو خودرو آسیا[ویرایش]

شرکت نیرو خودرو آسیا، مجری فروش و خدمات پس از فروش محصولات شرکت سازه‌های خودرو دیار است که از سال ۱۳۸۴ شروع به فعالیت نموده و پشتیبانی نخستین محصول شرکت سازه‌های خودرو دیار با نام تجاری وانت تک کابین " دییر" را بر عهده داشته است. و اکنون این شرکت مسئول فروش و خدمات پس از فروش محصولات جدید دیار خودرو نظیر وینگل می‌باشد.

پیوند[ویرایش]

منابع[ویرایش]