آذر منصوری

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
آذر منصوری
Azar Mansouri.jpg
عضو دوره اول شورای شهر ورامین
اطلاعات شخصی
زاده۱۳۴۳
شهرری
ملیت ایران
حزب سیاسیعضو شورای مرکزی و معاون سیاسی دبیرکل جبهه مشارکت ایران اسلامی
اتحاد ملت
پیشهسیاستمدار
دیناسلام شیعه

آذر منصوری متولد سال ۱۳۴۳ در شهرری، عضو شورای مشاوران سیدمحمد خاتمی و عضو شورای مرکزی، دفتر سیاسی و نیز معاون سیاسی دبیرکل جبهه مشارکت ایران اسلامی است که در شهریور ۱۳۸۸ دستگیر شد و در اسفند همان سال حکم ۳ سال زندان از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب دریافت کرد.[۱][۲][۳]

دستگیری و زندان در حوادث سال ۱۳۸۸[ویرایش]

آذر منصوری در شهریور ۱۳۸۸ هنگامی که از منزل خواهرش در ورامین بازمی‌گشت، به دست مأموران اطلاعات این منطقه در خیابان متوقف و بازداشت شد. به گفتهٔ وکیل وی، محمد رضا فقیهی، اتهام‌های او «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات»، «تبلیغ علیه نظام»، «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» و «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» عنوان شد که به خاطر آن حکم ۳ سال زندان از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب دریافت کرد.[۲][۴]

وی در حال حاضر عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران است.

آذر منصوری در قرچک ورامین ساکن است.

جستارهای وابسته[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

  1. «خلاقیت در اوین؛ طرحهای آذر منصوری». جنبش راه سبز (جرس). ۱۲ فروردین ۱۳۸۹. بایگانی‌شده از اصلی در ۴ آوریل ۲۰۱۰. دریافت‌شده در ۲۰۱۰-۰۴-۰۱.
  2. ۲٫۰ ۲٫۱ «آذر منصوری به سه سال حبس محکوم شد». بی‌بی‌سی فارسی. 14 مارس 2010 - 23 اسفند 1388. دریافت‌شده در ۲۰۱۰-۰۴-۰۱. تاریخ وارد شده در |تاریخ= را بررسی کنید (کمک)
  3. «آذر منصوری معاون سیاسی دبیرکل جبهه مشارکت: اصولگرایان باید بگویند چه جوابی برای مردم دارند». نوروز. بایگانی‌شده از اصلی در ۳ دسامبر ۲۰۱۵. دریافت‌شده در ۳ دسامبر ۲۰۱۲.
  4. «سه سال حبس برای آذر منصوری، معاون سیاسی جبهه مشارکت». رادیوفردا. ۲۳ اسفند ۱۳۸۸. بایگانی‌شده از اصلی در ۹ آوریل ۲۰۱۴. دریافت‌شده در ۳ دسامبر ۲۰۱۲.