شبکه استانی فارس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شبکه استانی فارس
Iribfars.png
متعلق بهصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران(IRIB)
قالب تصویرSDTV
شعارشبکه فارس ، سیمای فرهنگ و تمدن ایران اسلامی
کشور ایران
زبانفارسی
گسترهٔ پخشآسیا
دفترهای مرکزیشیراز
وبگاهhttp://fars.irib.ir/
در دسترس‌بودن
ماهواره‌ای
بدر ۵۱۲۳۰۳ افقی ۳۲۰۰۰
اینتل‌ست ۳۹۱۱۰۲۳ عمودی ۳۵۰۰
رسانه جاری

صدا و سیمای مرکز فارس موسوم به شبکهٔ فارس که به‌مردم استان فارس اختصاص دارد، همه‌روزه برنامه‌های متعددی را زبان فارسی پخش می‌نماید. ساختمان این مرکز در میدان جام جم که در خیابان جمهوری اسلامی شیراز در مجاورت دانشگاه شیراز در شهر شیراز قرار گرفته‌است که به تپه تلویزیون معرف است. سید تقی سهرابی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس است.

برنامه‌ها[ویرایش]

با ۲۴ ساعته شدن برنامه‌های شبکه فارس از اردیبهشت ۱۳۹۰، این شبکه به عنوان اولین شبکه استانی ۲۴ ساعته کشور معرفی شد. البته در فاصله ای یک ماهه شبکه های سهند (آذربایجان شرقی)، اصفهان، خراسان رضوی و همدان هم پخش بیست و چهار ساعته خود را آغاز کردند. از شبکهٔ استانی سیمای مرکز فارس، روزانه سه بخش خبری به زبان فارسی پخش می‌شود. این شبکه یکی از شبکه های فعال استانی در زمینه پخش برنامه از شبکه های سراسری محسوب می شود که از آن جمله می توان به برنامه های خوشا شیراز (جمعه ها) و کاشانه مهر (شنبه تا چهارشنبه ها) اشاره کرد که همزمان با شبکه فارس از طریق شبکه شما هم پخش می شوند.

نگارخانه[ویرایش]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • «صدا و سیمای مرکز فارس». وبگاه رسمی صدا و سیمای مرکز فارس. دریافت‌شده در ۱۴ مه ۲۰۰۹.
  • «پایگاه اطلاع رسانی معاونت سیما». وبگاه رسمی پایگاه اطلاع رسانی معاونت سیما. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۱. دریافت‌شده در ۱۴ مه ۲۰۰۹.
  • «شبکه فارس، نخستین شبکه ۲۴ ساعته استانی کشور». وب‌گاه رسمی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران؛ مرکز فارس. دریافت‌شده در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰.

پیوند به بیرون[ویرایش]