متروی شیراز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
مترو شیراز
Shiraz Metro Logo.png
Shiraz metro 04.jpg
اطلاعات
مکانکلان‌شهر شیراز، شهر جدید صدرا
نوعی ترابریقطار شهری و تراموا (مرحله مطالعات)
تعداد خطوط۶ خط مترو (۱ خط فعال) + یک خط تراموا (مرحله مطالعات) خط ۱: ۲۰ ایستگاه (۱۹ ایستگاه فعال،۱ایستگاه غیرفعال)
مسافران روزانه۱۲۰ هزار نفر در روز (۱۳۹۸)
وبگاهوب سایت متروی شیراز
اداره
آغاز بهره‌برداری۱۹ مهر ۱۳۹۳[۱]
سرفاصله زمانی۱۲ دقیقه در ساعات پیک مسافر، ۱۵ دقیقه ساعات عادی
فنی
طول سیستممجموع: ۱۱۰ کیلومتر (۲۴٫۵ کیلومتر فعال)
میانگین سرعت۶۰ کیلومتر در ساعت
نقشه
Shirza metro map.jpg

متروی شیراز به مجموعه خطوط فعال و در حال ساخت قطارهای شهری و تراموا در کلان‌شهر شیراز گفته می‌شود. سازمان قطار شهری شیراز و حومه مسئولیت ساخت و بهره‌ برداری متروی کلان‌شهر شیراز را بر عهده دارد. با روند رو به رشد شهری در شیراز توسعه مترو در این شهر روبه رشد و تکامل می‌باشد. مترو شیراز به عنوان سومین سامانه قطار شهری در پس از مترو تهران و مترو مشهد آغاز به کار کرد.

شبکه و خطوط مترو شیراز پس از خطوط مترو تهران دومین خطوط بزرگ مترو در کشور را دارا می باشد و پس از تکمیل، در افق بلند مدت قرار است سالانه بیش از دویست میلیون سفر را پشتیبانی کند.[۲]

خطوط[ویرایش]

نقشه خطوط تأیید شدهٔ ۱ و ۲ و ۳ متروی شیراز
رنگ مسیر ها سال شروع به کار سال افتتاح کامل طول (km) تعداد کل ایستگاه‌ها نوع وضعیت
۱ پل احسان-گلسرخ ۱۳۹۳ ۱۳۹۶ ۲۴٫۵ ۲۰ قطارشهری ۱۹ ایستگاه فعال
۲ میانرود -میدان گلستان ۱۳۹۲ نامعلوم ۱۵ ۱۳ قطارشهری درحال ساخت
۳ پل معالی‌آباد - شهر جدید صدرا ۱۳۹۷ نامعلوم ۱۰ ۷ قطارشهری درحال ساخت
۴ پل احسان - بلوار مدرس نامعلوم نامعلوم نامعلوم نامعلوم قطارشهری درحال مطالعه
۵ دلگشا و سعدیه - شهرک کوشک میدان نامعلوم نامعلوم نامعلوم نامعلوم قطارشهری درحال مطالعه
۶ پل غدیر - تقاطع شهید مطهری(زرگری) نامعلوم نامعلوم نامعلوم نامعلوم قطارشهری درحال مطالعه
طول کل خطوط و تعداد ایستگاه‌ها ۴۹٫۵ "'style="text-align:center"

قطار شهری شیراز به‌طور کلی دارای ۶ خط می‌باشد که طول این شش خط جمعا ۹۰ کیلومتر خواهد بود. در حال حاضر تنها خط ۱ قطار شهری شیراز بهره‌برداری شده و خط ۲ و ۳ در حال ساخت می‌باشد.[۳]

خط ۱ (احسان - فرودگاه شهید دستغیب شیراز)[ویرایش]

خط اول این پروژه از پل احسان شروع شده و با گذشتن از بلوار دکتر شریعتی،چهارراه میرزای شیرازی (پل معالی) و طی کردن حاشیه بلوار چمران به بلوار شاهد و با گذشتن از خیابان گلخون به چهارراه قصردشت و پس از طی کردن تقاطع شهید مطهری (زرگری)، بلوار شهید آوینی، نمازی،میدان امام حسین، بلوار زند، بازار وکیل، پل کابلی ولیعصر و بلوار مدرس به جنوب شرق شهر یعنی میدان الله (گلسرخ) در ابتدای ورودی فرودگاه شهید دستغیب شیراز امتداد دارد.[۴][۵] این خط ۲۴٫۵ کیلومتر طول دارد که پتانسیل حمل و نقل ۱۰٬۰۰۰ نفر در ساعت را دارد. همچنین این خط ۱۹ ایستگاه زیر زمینی و یک ایستگاه همسطح دارد.

خط ۲ (میانرود - میدان گلستان)[ویرایش]

طول این خط حدود ۲۰ کیلومتر خواهد بود و از میدان شکوفه در میانرود در جنوب شهر آغاز شده و پس از طی کردن قهرمانان و تقاطع کمربندی شیراز و بلوار عدالت،عادل آباد،بزرگراه رحمت بلوارامیرکبیر، چهارراه پانزده خرداد(پارامونت)و میدان امام حسین(ستاد) و از پس از طی کردن پارک آزادی،حر میدان اطلسی،حافظیه،به میدان گلستان در کلبه منتهی می شود.که ایستگاه میدان امام‌حسین، ایستگاه مشترک بین این دو خط ۱ و ۲ خواهد بود. این خط دارای هجده ایستگاه زیر زمینی و دو ایستگاه همسطح زمین می‌باشد که از میدان شکوفه تا بلوار قهرمانان به صورت هم سطح و از کمربندی تا آخرین ایستگاه به صورت تونل اجرا می شود. عملیات اجرایی و ساخت این خط نیز از میانرود در جنوب شیراز نیز آغاز شده‌است.

خط ۳ (میرزای شیرازی - شهر جدید صدرا)[ویرایش]

خط سوم که توسعه غربی خط۱ است به طول حدود ۱۶ کیلومتر پیش‌بینی شده که میرزای شیرازی(پل معالی آباد) را از طریق بزرگراه دکتر حسابی، شهرک‌های شهید بهشتی، حافظ، بزین، استقلال، پل شهرک گلستان و ایستگاه راه آهن شیراز از طریق بزرگراهشهر جدید صدرا به مرکز شهر جدید صدرا متصل می‌نماید. حدود ۴ کیلومتر از ابتدای این خط به صورت تونل و مابقی مسیر به صورت همسطح اجرا خواهد شد. در این مسیر تا سه راهی شهرک گلستان ۶ ایستگاه زیرزمینی و همسطح وجود خواهد داشت. همچنین در نظر است تا خط سوم مترو شیراز یک ایستگاه ویژه نیز در محدوده «ایستگاه پایانی» ایستگاه راه‌آهن شیراز سراسری به منظور جابجایی مسافرین خط آهن بین شهری داشته باشد.

خط ۴[ویرایش]

خط ۴ مترو شیراز نیز ۱۷ کیلومتر طول دارد و ۱۷ ایستگاه برای آن ساخته خواهد شد. محل شروع این خط از میدان احسان در شمال غرب شیراز خواهد بود و با عبور از بلوارهای فرهنگ‌شهر و پاسداران و استقلال، به چهارراه گمرک و خیابان‌های مشیر کهنه و نو و دروازه کازرون و در نهایت به بلوار مدرس می‌رسد.

خط ۵[ویرایش]

خط ۵ مترو شیراز نیز در حال مطالعات است. خط ۵ مترو ۹٫۵ کیلومتر طول دارد که ۹ ایستگاه مختلف دارد. این خط نیز از محل سعدی و باغ دلگشا شروع شده و با گذر از بلوار پیرنیا و بلوارهای زینبیه و دلاوران بسیج به جنوب شهر و شهرک کوشک میدان می‌رسد.

خط ۶[ویرایش]

خط ۶ مترو شیراز در حال حاضر در مرحله مطالعات اولیه قرار دارد. این خط ۱۷ کیلومتر طول دارد و ۱۷ ایستگاه مختلف را در خود جا داده‌است. این خط از زرگری در بزرگراه شهید مطهری شروع می‌شود و پس از طی کردن آن به بزرگراه رحمت متصل شده و با گذراندن آن به پل غدیر در بلوار مدرس می‌رسد.

روند اجرایی[ویرایش]

ساختمان قطار شهری شیراز

۱۱ کیلومتر از فاز اول خط ۱ مترو شیراز پس از کش و قوس فراوان، در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۳ با حضور مسئولین کشوری افتتاح رسمی شد و عملیات اجرایی خط ۲ مترو شیراز نیز آغاز شده‌است که جنوب شهر را به شمال آن متصل می‌کند. ساخت ۱۳٫۵ کیلومتر باقی‌مانده فاز دوم خط ۱ به جز ایستگاه وکیل الرعیا(بازار وکیل) که در حال ساخت است نیز به پایان رسیده و در نیمه اول سال ۱۳۹۶ افتتاح شده‌است. تاکنون ۲۰ رام واگن مترو به شیراز اختصاص داده شده‌است.

ورود واگن‌های مترو[ویرایش]

در آبان ماه ۱۳۹۲، واگن‌های مترو شیراز از سوی شرکت سازنده مستقر در شانگهای چین، به بندرعباس رسید و واگن‌ها پیاده‌سازی شد. همین اتفاق موجب شد افتتاح مترو شیراز احتمال و قوت بیشتری به خود بگیرد.

ورود و قرارگیری واگنهای مترو بر روی ریل[ویرایش]

در تاریخ ۱۹ اسفند ماه ۹۲، واگن‌های مترو شیراز که در گمرک بندرعباس مانده بود، با تخصیص اعتبارات ترخیص، و به شیراز منتقل شد و در مراسمی با حضور مقامات استانی و شهری، از این واگن‌ها رونمایی شد.

تفاوت نوع واگن‌های رام اول و دوم خط یک[ویرایش]

مسئولین مترو سه کلان شهر ایران با عقد قراردادی مشترک با شرکت چینی پوژن، در جهت تأمین واگن‌های مورد نیاز اقدام نمودند، اما پس از مدتی، شرکت سازنده به مسئولین سه شهر اعلام کرد که نمی‌تواند در زمان مقرر واگن‌ها را آماده و تحویل دهد به همین جهت مدیران شهری شیراز با شرکت چینی دیگری وارد مذاکره شده و قرارداد جدیدی را منعقد کردند که همان واگن‌های سری اول می‌باشند.

ایستگاه‌ها[ویرایش]

خط ۱ متروی شیراز جمعاً ۲۰ ایستگاه دارد که به قرار زیر است:

ایستگاه‌های خط ۱ قطار شهری شیراز
شماره نام موقعیت وضعیت شروع به کار
۱ ایستگاه احسان پل احسان فعال ۱۳۹۳
۲ ایستگاه دکتر شریعتی بلوار دکتر شریعتی (معالی آباد) فعال ۱۳۹۶
۳ ایستگاه میرزای شیرازی چهارراه میرزای شیرازی، پل معالی آباد فعال ۱۳۹۳
۴ ایستگاه شاهد پل شاهد در مجاورت بلوار چمران فعال ۱۳۹۴
۵ ایستگاه قصردشت چهارراه قصردشت، ابتدای خیابان گلخون فعال ۱۳۹۳
۶ ایستگاه شهید مطهری خیابان قصردشت،تقاطع شهید مطهری(زرگری) فعال ۱۳۹۴
۷ ایستگاه شهید آوینی عفیف آباد بلوار شهید آوینی،انتهای خیابان خلیلی فعال ۱۳۹۵
۸ ایستگاه نمازی بیمارستان نمازی-پایانه نمازی فعال ۱۳۹۳
۹ ایستگاه امام حسین میدان امام حسین (ستاد) فعال ۱۳۹۷
۱۰ ایستگاه زندیه بلوار زند، ابتدای خیابان توحید (داریوش) فعال ۱۳۹۶
۱۱ ایستگاه وکیل الرعایا(بازاروکیل) طالقانی،بازار وکیل غیرفعال Zeichen 123 - Baustelle, StVO 1992.svg
۱۲ ایستگاه میدان ولیعصر پل کابلی ولیعصر فعال ۱۳۹۶
۱۳ ایستگاه کاوه خیابان کاوه، ترمینال مدرس فعال ۱۳۹۶
۱۴ ایستگاه فضیلت بلوار مدرس،ابتدای فضیلت فعال ۱۳۹۶
۱۵ ایستگاه رازی بلوار مدرس، ابتدای بلوار رازی (یاس) فعال ۱۳۹۶
۱۶ ایستگاه غدیر بلوار مدرس، پل غدیر فعال ۱۳۹۷
۱۷ ایستگاه جانبازان بلوار مدرس، جانبازان(پودنک) فعال ۱۳۹۶
۱۸ ایستگاه فرصت شیرازی بلوار مدرس،ابتدای بلوارفرصت شیرازی (سروناز) فعال ۱۳۹۷
۱۹ ایستگاه شهید دوران بلوار مدرس،پایگاه هوایی شهید دوران فعال ۱۳۹۶
۲۰ ایستگاه شهید دستغیب میدان الله (گلسرخ)،ابتدای ورودی فرودگاه شهید دستغیب BSicon FLUGg.svg فعال ۱۳۹۶

افتتاح مترو شیراز[ویرایش]

فاز اول مترو شیراز در تاریخ ۲۰ مهر ۹۳، با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و مسئولین استانی و شهری شیراز، به‌طور رسمی افتتاح شد مترو شیراز سومین مترو افتتاح شده در کشور پس از تهران و مشهد است. فاز دوم خط یک متروی شیراز در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ با حضور وزیر کشور و مدیران استانی افتتاح شد و پس از آن خط یک به جز ایستگاه وکیل الرعایا(بازاروکیل) که درحال ساخت است خط ۱به صورت کامل از پل احسان تا میدان الله(گلسرخ) در مجاورت فرودگاه شهید دستغیب شیراز فعال است.[۶]

نگارخانه[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. فاز یک مترو شیراز افتتاح شد خبرگزاری مهر
  2. «آخرین وضعیت مترو کلانشهرهای کشور/سهم شیراز از سفر با مترو:سالی ۳٫۷ میلیون سفر/تا پایان امسال فاز دوم خط یک شهر شیراز به بهره‌برداری می‌رسد - پایگاه خبری تحلیلی خبر پارسی». دریافت‌شده در ۲۰۱۶-۰۸-۲۸.
  3. «مسیرهای مترو شیراز». سازمان قطارشهری شیراز و حومه. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۲. دریافت‌شده در ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲.
  4. «معرفی کامل خط یک مترو شیراز + تصاویر ایستگاه ها». پایگاه خبری تحلیلی شیراز ۱۴۰۰.
  5. «تاریخچه مترو». سازمان قطار شهری شیراز و حومه.
  6. «فاز دوم خط یک قطار شهری شیراز افتتاح شد». خبرگزاری تسنیم. ۳۱ مرداد ۱۳۹۶. دریافت‌شده در ۸/۷/۱۳۹۶. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازبینی= را بررسی کنید (کمک)

پیوند به بیرون[ویرایش]