شبکه جام جم ۲

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
شبکه جام جم ۲
IRIB JJTV NEW.svg
راه‌اندازی‌شده۱۳۷۸
(مجددا اردیبهشت ۱۳۹۹)
بسته‌شدهدی ۱۳۹۳ (موقت)
متعلق بهسازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران(IRIB)
قالب تصویرSDTV
کشور ایران
زبانفارسی
گسترهٔ پخشآمریکا و کانادا
دفترهای مرکزیتهران
کانال (های) خواهرجام جم ۱ و ۳
وبگاهشبکه جهانی جام جم
در دسترس‌بودن
ماهواره‌ای
هاتبرد۱۰۷۷۵ / H / ۲۹۹۰۰
گلکسی ۱۹۱۲۰۲۸ / H / ۲۲۰۰۰
رسانه جاری
IRIBhttp://www2.irib.ir/live/jj2.asx

شبکه جام جم ۲ دومین شبکهٔ فارسی‌زبان برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بود که از ۱۹ بهمن سال ۱۳۷۸ کار خود را آغاز کرد.مدیریت این شبکه مانند کانال های یک و سه جام‌جم برعهده دکتر حسن ملکی می‌باشد.

این شبکه دومین شبکه از گروه شبکه‌های سه‌گانه جام جم است.

راه‌اندازی[ویرایش]

پخش برنامه های کانال دو جام جم از اواخر سال ۱۳۷۸ آغاز شد. در این شبکه هم برنامه سازی برای مخاطبین با هر رده سنی و طبقات اجتماعی با موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی – فرهنگی – ادبی – سیاسی و اقتصادی، برنامه‌های شاد و سرگرم‌کننده ورزشی – مسابقات – فیلم و سریال، پخش می‌شود و با پخش اخبار در ساعت‌های مختلف از آخرین رویدادهای جهان مطلع می‌شوند. برنامه‌های این شبکه در ۳ قالب پخش زنده – تولید و تأمین از شبکه‌های داخلی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و بر حسب نیازهای مخاطب پخش می‌شوند.

برنامه‌ها[ویرایش]

موضوعات اجتماعی، فرهنگی، ادبی، سیاسی، ورزشی و اقتصادی در دستور کار برنامه‌های این شبکه قرار دارد و به صورت شبانه‌روزی مناطق آمریکا و کانادا را تحت پوشش دارد.

زمان پخش برنامه‌های این شبکه براساس افق محلی لس‌آنجلس، نیویورک است.

ادغام و افتتاح مجدد[ویرایش]

از ساعت ۱۸ روز ۲۷ دی ۱۳۹۳، پخش برنامه‌های شبکه جام جم ۲ و ۳ متوقف شد. تا ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، برنامه‌های این دو شبکه، از شبکه جهانی جام جم پخش و در زمانی مشخص، باز پخش می‌شد. از ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹در زمان مدیریت دکتر ملکی، پخش برنامه های شبکه جام جم ۲ و ۳ مجددا از سر گرفته شد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]