شبکه جام جم ۲

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
شبکه جام جم ۲
راه‌اندازی‌شده۱۳۷۸
بسته‌شده۱۳۹۳ ادغام سه شبکه جام جم
متعلق بهسازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران(IRIB)
قالب تصویرSDTV
کشور ایران
زبانفارسی
گسترهٔ پخشآمریکا و کانادا
دفترهای مرکزیتهران
وبگاهشبکه جهانی جام جم
رسانه جاری
IRIBhttp://www2.irib.ir/live/jj2.asx

شبکه جام جم ۲ دومین شبکهٔ فارسی‌زبان برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بود که از ۱۹ بهمن سال ۱۳۷۸ کار خود را آغاز کرد.

این شبکه دومین شبکه از گروه شبکه‌های سه‌گانه جام جم بود.

راه‌اندازی[ویرایش]

راه‌اندازی این شبکه از اواخر سال ۷۸ بود. در این شبکه هم برنامه سازی برای مخاطبین با هر رده سنی و طبقات اجتماعی با موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی – فرهنگی – ادبی – سیاسی و اقتصادی، برنامه‌های شاد و سرگرم‌کننده ورزشی – مسابقات – فیلم و سریال، پخش می‌شد و با پخش اخبار در ساعت‌های مختلف از آخرین رویدادهای جهان مطلع می‌شدند. برنامه‌های این شبکه در ۳ قالب پخش زنده – تولید و تأمین از شبکه‌های داخلی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و بر حسب نیازهای مخاطب پخش می‌شد. این شبکه به صورت ۲۴ ساعته برنامه داشت و مناطق آمریکا وکانادا را پوشش می‌داد و ساعت پخش برنامه‌ها بر اساس ساعت و افق محلی (لس آنجلس و نیویورک) بود.

برنامه‌ها[ویرایش]

این شبکه موضوعات اجتماعی، فرهنگی، ادبی، سیاسی، ورزشی و اقتصادی را در دستور کار برنامه‌های خود قرار داده بود و به صورت شبانه‌روزی مناطق آمریکا و کانادا را تحت پوشش داشت.

زمان پخش برنامه‌های این شبکه براساس افق محلی لس‌آنجلس، نیویورک بود.

ادغام[ویرایش]

از ساعت ۱۸ روز ۲۷ دی ۱۳۹۳، پخش برنامه‌های شبکه جام جم ۲ و ۳ متوقف شد. از آن پس، برنامه‌های این دو شبکه، از شبکه جهانی جام جم پخش و در زمانی مشخص، باز پخش می‌شوند.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]