شبکه جام جم ۲

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
شبکه جام جم ۲
IRIB JJTV.png
راه‌اندازی‌شده ۱۳۷۸
بسته‌شده ۱۳۹۳
متعلق به IRIB
قالب تصویر SDTV
کشور  ایران
زبان فارسی
گسترهٔ پخش آمریکا و کانادا
دفترهای مرکزی تهران
وب‌گاه شبکه جهانی جام جم
در دسترس‌بودن
ماهواره‌ای
اکسپرس AM22
53 درجه شرقی

( 12582 مگا هرتز)

24 مگا سمبل بر ثانیه
3/2 
عمودی
V
رسانه جریان
IRIB http://www2.irib.ir/live/jj2.asx

شبکه جام جم ۲ دومین شبکهٔ فارسی‌زبان برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که از ۱۹ بهمن سال ۱۳۷۸ کار خود را آغاز کرد.

این شبکه دومین شبکه از گروه شبکه‌های سه گانه جام جم است.

راه اندازی[ویرایش]

راه اندازي اين شبكه از اواخر سال 78 بود . در اين شبكه هم برنامه سازي براي مخاطبين با هر رده سني و طبقات اجتماعي با موضوعات مختلف سياسي ، اجتماعي – فرهنگي – ادبي – سياسي و اقتصادي ، برنامه هاي شــاد و سرگرم كننده ورزشي – مسابقات – فيلم و سريال ، پخش مي شود و با پخش اخبار در ساعتهاي مختلف از آخرين رويدادهاي جهان مطلع خواهند شد . برنامه هاي اين شبكه در 3 قالب پخش زنده – توليد و تامين از شبكه هاي داخلي صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و بر حسب نيازهاي مخاطب پخش مي شود . در حال حاضر اين شبكه بصورت 24 ساعته برنامه دارد و مناطق آمـــــــريكا وكانادا را پوشش مي دهد و ساعت پخش برنامه ها بر اساس ساعت و افق محلي (لس آنجلس و نيويورك) مي باشد .

برنامه‌ها[ویرایش]

این شبکه موضوعات اجتماعی، فرهنگی، ادبی، سیاسی، ورزشی و اقتصادی را در دستور کار برنامه‌های خود قرار داده است و به صورت شبانه روزی مناطق آمریکا و کانادا را تحت پوشش دارد.

زمان پخش برنامه‌های این شبکه براساس افق محلی لس‌آنجلس، نیویورک است.

ادغام[ویرایش]

از ساعت ۱۸ روز ۲۷ دی ۱۳۹۳، پخش برنامه های شبکه جام جم ۲ و ۳ متوقف شد. از آن پس، برنامه های این دو شبکه، از شبکه جام جم ۱ پخش و در زمانی مشخص، باز پخش می شوند.

منابع[ویرایش]