بنیاد دنیا را التیام بده

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
دنیا را التیام بده
abc
آرم بنیاد
بنیان‌گذاری۱۹۹۲؛ ۳۰ سال پیش (۱۹۹۲)
بنیان‌گذارمایکل جکسون
محدودهٔ فعالیت
جهانی
زمینهسازمان خیریه

بنیاد دنیا را التیام بده (به انگلیسی: Heal the World Foundation)، مؤسسهٔ خیریه‌ای است که مایکل جکسون در سال ۱۹۹۲ آن را بنیان‌گذاری کرد. نام این بنیاد الهام گرفته از نام تک‌آهنگ دنیا را التیام بده است. جکسون از طریق این بنیاد ۴۶ تن مواد غذایی و دارو را برای مردم درگیر در جنگ سارایوو فرستاد و میلیون‌ها دلار خرج کودکان بی‌بضاعت نمود.

مأموریت[ویرایش]

بنیاد دنیا را التیام بده بعد از انتشار آهنگی از جکسون با نام «دنیا را التیام بده» شروع به کار کرد. هدف این سازمان، تهیهٔ دارو، مبارزه با قحطی، مبارزه با بهره‌کشی و سوءاستفاده از کودکان است. جکسون در روز تأسیس گفت: «برای بهبود شرایط کودکان در تمام جهان».

همچنین کودکان بی‌بضاعت را به مزرعه نورلند می‌آورد، تا از شهربازی، باغ وحش و سینمایی که جکسون بعد از خرید این ملک در آنجا ساخته بود به‌طور رایگان استفاده کنند. این بنیاد میلیون‌ها دلار برای کمک به کودکان بیمار و جنگ زده به نقاط مختلف کرهٔ زمین فرستاد. تور جهانی خطرناک جکسون در ۲۷ ژوئن ۱۹۹۲ آغاز شد، و در ۱۱ نوامبر ۱۹۹۳ خاتمه یافت و جکسون در ۶۷ کنسرت برای ۳٫۶ میلیون نفر برنامه اجرا کرد. تمام درآمد حاصل از این کنسرت‌ها به بنیاد دنیا را التیام بده منتقل، و باعث جمع‌آوری میلیون‌ها دلار برای کمک به مردم شد. بعد از بیماری و مرگ رایان وایت، که بر اثر بیماری ایدز در سال ۱۹۹۱ مرد، جکسون به جلب توجه عموم نسبت به ایدز کمک کرد، بیماری که در آن زمان هنوز جنجال‌برانگیز و تقریباً ناشناخته بود. او در مراسم آغاز ریاست جمهوری بیل کلینتون به‌طور علنی تقاضا کرد که بودجه بیشتری برای کمک به بیماران مبتلا به ایدز و تحقیقات مربوط به این بیماری اختصاص داده شود.

منابع[ویرایش]