مهرانه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی زنجان بیشتر شناخته شده با عنوان مهرانه در شهریور ماه ۱۳۸۵[۱] در زنجان تشکیل شد و در آذر همان سال فعالیت‌های خود را به صورت محلی شروع کرد.[۲] این انجمن خیریه با هدف حمایت از بیماران مبتلا به سرطان و یاری رساندن به آنان در جهت تأمین منابع لازم اعم از انسانی، مالی، تخصصی و تجهیز مراکز درمانی فعالیت می‌کند و بنیادی غیردولتی و غیرانتفاعی است.[۳] این انجمن پس آغاز به فعالیت توانست مرکز درمانی بیماران سرطانی در شمال‌غرب ایران را در شهر زنجان و در بخش انکولوژی بیمارستان ولیعصر ایجاد کند.[۴][۵] هم‌اکنون بیش از ۶۳۴۷ بیمار سرطانی تحت پوشش حمایتی انجمن خیریه مهرانه قرار دارند.[۶] این انجمن خیریه، به شمارهٔ ۲۷۰ به ثبت رسیده‌است.[۷] همچنین در آذر ماه سال 93 کلینیک تخصصی سرطان مهرانه در زنجان به همت خیرین زنجانی با حضور پروفسور یوسف ثبوتی به عنوان رئیس هیئت امناء مهرانه و سایر مسئولین و دست‌اندرکاران و خیرین زنجانی افتتاح و آغاز به کار کرد.[۷]

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «تلاش‌ها اقدامات و برنامه‌های آتی انجمن خیریه «مهرانه» استان زنجان تشریح شد». وبگاه جموری اسلامی. ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۱. دریافت‌شده در دی فروردین ۱۳۸۸. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید= را بررسی کنید (کمک)
  2. «دربارهٔ مهرانه». وبگاه رسمی مهرانه. ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱. دریافت‌شده در ۱۵ فروردین ۱۳۸۸.
  3. «یک خیر زنجانی، ۳/۲میلیارد ریال به انجمن بیماران سرطانی اهدا کرد». وبگاه روزنامه.کام. ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بایگانی‌شده از اصلی در ۴ مارس ۲۰۱۶. دریافت‌شده در ۲۶ فروردین ۱۳۸۸.
  4. «افتتاح مجهزترین مرکز درمانی بیماران سرطانی در شمال‌غرب کشور». وبگاه روزنامه دنیای اقتصاد. ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. دریافت‌شده در دی فروردین ۱۳۸۸. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید= را بررسی کنید (کمک)
  5. «با راه‌اندازی بخش انکولوژی بیمارستان حضرت ولیعصر در زنجان مهرانه‌ای‌ها شادمانند». وبگاه مغان ارس. ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۵. دریافت‌شده در دی فروردین ۱۳۸۸. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید= را بررسی کنید (کمک)
  6. «سرطان معده شایعترین در ایران». وبگاه خبرگزاری انتخاب. ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بایگانی‌شده از اصلی در 2 اكتبر 2018. دریافت‌شده در دی فروردین ۱۳۸۸. تاریخ وارد شده در |تاریخ بازدید=،|archive-date= را بررسی کنید (کمک)
  7. ۷٫۰ ۷٫۱ «وبگاه رسمی». بایگانی‌شده از اصلی در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۴. دریافت‌شده در ۲۲ ژوئن ۲۰۱۵.