مهرانه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی زنجان بیشتر شناخته شده با عنوان مهرانه در شهریور ماه ۱۳۸۵[۱] در زنجان تشکیل شد و در آذر همان سال فعالیت‌های خود را به صورت محلی شروع کرد.[۲] این انجمن خیریه با هدف حمایت از بیماران مبتلا به سرطان و یاری رساندن به آنان در جهت تأمین منابع لازم اعم از انسانی، مالی، تخصصی و تجهیز مراکز درمانی فعالیت می‌کند و بنیادی غیردولتی و غیرانتفاعی است.[۳] این انجمن پس آغاز به فعالیت توانست مرکز درمانی بیماران سرطانی در شمال‌غرب ایران را در شهر زنجان و در بخش انکولوژی بیمارستان ولیعصر ایجاد کند.[۴][۵] هم‌اکنون بیش از ۶۳۴۷ بیمار سرطانی تحت پوشش حمایتی انجمن خیریه مهرانه قرار دارند.[۶] این انجمن خیریه، به شمارهٔ ۲۷۰ به ثبت رسیده‌است.[۷] همچنین در آذر ماه سال 93 کلینیک تخصصی سرطان مهرانه در زنجان به همت خیرین زنجانی با حضور پروفسور ثبوتی به عنوان رئیس هیئت امناء مهرانه و سایر مسئولین و دست‌اندرکاران و خیرین زنجانی افتتاح و آغاز به کار کرد.[۷]

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «تلاش‌ها اقدامات و برنامه‌های آتی انجمن خیریه «مهرانه» استان زنجان تشریح شد»(فارسی)‎. وبگاه جموری اسلامی، ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بازبینی‌شده در دی فروردین ۱۳۸۸. 
  2. «دربارهٔ مهرانه»(فارسی)‎. وبگاه رسمی مهرانه، ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بازبینی‌شده در فروردین ۱۳۸۸. 
  3. «یک خیر زنجانی، ۳/۲میلیارد ریال به انجمن بیماران سرطانی اهدا کرد»(فارسی)‎. وبگاه روزنامه.کام، ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بازبینی‌شده در ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. 
  4. «افتتاح مجهزترین مرکز درمانی بیماران سرطانی در شمال‌غرب کشور»(فارسی)‎. وبگاه روزنامه دنیای اقتصاد، ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بازبینی‌شده در دی فروردین ۱۳۸۸. 
  5. «با راه‌اندازی بخش انکولوژی بیمارستان حضرت ولیعصر در زنجان مهرانه‌ای‌ها شادمانند»(فارسی)‎. وبگاه مغان ارس، ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بازبینی‌شده در دی فروردین ۱۳۸۸. 
  6. «سرطان معده شایعترین در ایران»(فارسی)‎. وبگاه خبرگزاری انتخاب، ۲۶ فروردین ۱۳۸۸. بازبینی‌شده در دی فروردین ۱۳۸۸. 
  7. ۷٫۰ ۷٫۱ وبگاه رسمی