مؤسسه خیریه زنجیره امید

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

مؤسسه خیریه زنجیره امید یک مؤسسه خیریه است که از سال ۱۳۸۶ در ایران فعالیت می‌کند. این مؤسسه در زمینه درمان کودکان (زیر ۱۸ سال) محروم و نیازمند در رشته‌های پزشکی ارتوپدی، قلبی و ترمیمی فعالیت می‌کند.[۱]

فعالیت‌ها[ویرایش]

مؤسسه خیریه زنجیره امید که با الهام از مؤسسه‌ای به همین نام در فرانسه (به فرانسوی: La Chaîne de l'espoir)[۲] در ایران تأسیس شده‌است و با همکاری گروه از پزشکان فوق تخصص اطفال در رشته‌های ارتوپدی، قلب و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به درمان کودکان محروم و نیازمند می‌پردازد. مؤسسه خیریه زنجیره امید ایران و فرانسه همکاری نزدیکی با هم دارند و پزشکان داوطلب زنجیره امید فرانسه به صورت دوره‌ای برای کمک به درمان کودکان محروم به ایران سفر می‌کنند.[۳] این مؤسسه تا پایان سال ۱۳۹۵ بیش از۸۳۰۰ کودک بیمار نیازمند و محروم را که نیاز به عمل جراحی داشته‌اند، درمان کرده‌است.[۴]

فعالیت‌های بین‌المللی[ویرایش]

مؤسسه بین‌المللی زنجیره امید فرانسه در بسیاری از کشورهای جهان فعالیت می‌کند و به شیوه‌های مختلف به درمان کودکان نیازمند کمک می‌کند.[۵] سیاست این مؤسسه درمان کودکان بدون توجه به نژاد و ملیت کودکان است و در ایران نیز در همکاری با کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان تعداد زیادی از کودکان پناهنده و مهاجر از ملیت‌های مختلف را تحت درمان قرار داده‌است.

فعالیت‌های آموزشی[ویرایش]

فعالیت‌های آموزشی زنجیره امید شامل آموزش‌های کوتاه مدت و بلندمدت می‌شود که از طریق اعزام پزشکان ایرانی به فرانسه جهت گذراندن دوره‌های آموزشی تکمیلی یا از طریق برگزاری همایش‌ها، سخنرانی‌ها و کلینیک‌های پزشکان فرانسوی در ایران برگزار می‌شود.[۶]

کمک به موسسه[ویرایش]

شما میتوانید برای واریز کمک‌های نقدی خود از طریق وب سایت موسسه خیره زنجیره امید به نشانی www.zanjirehomid.com اقدام کنید.

یا لینک روبرو را کلیک کرده تا به صورت مستقیم وارد درگاه پرداخت بانک ملی شوید http://donate.zanjirehomid.com/

پیوند به بیرون[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. «ارائه «خدمات رایگان جراحی» به افراد زیر ۱۸ سال». باشگاه خبرنگاران جوان. ۱۵ دی ۱۳۹۲. دریافت‌شده در ۲۱ بهمن ۱۳۹۲.
  2. «مدیر عامل مؤسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید خبر داد: احداث اقامتگاه برای بیمار و همراه در میدان رسالت». خبرگزاری ایسنا. ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۲ فوریه ۲۰۱۴. دریافت‌شده در ۲۳ بهمن ۱۳۹۲.
  3. «به همت مؤسسه خیریه بین‌المللی زنجیره امید: جراحی بالغ بر ۵۰۰ کودک نیازمند به صورت رایگان». ماهنامه شهرزاد. ۱۵ فروردین ۱۳۹۱. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۲ فوریه ۲۰۱۴. دریافت‌شده در ۲۳ بهمن ۱۳۹۲.
  4. «درمان ۱۰۹۰ کودک در زنجیره امید در طول سال ۱۳۹۲». پایگاه خبری آفتاب. ۱۸ بهمن ۱۳۹۳. دریافت‌شده در ۱۱ آذر ۱۳۹۳.
  5. «از آغاز درگیری‌ها در سوریه ۱۰ تا ۱۵ هزار کودک کشته شده‌اند». رادیو زمانه. ۲۳ فروردین ۱۳۹۲. دریافت‌شده در ۲۳ بهمن ۱۳۹۲.
  6. «شرح فعالیت». زنجیره امید. ۱ شهریور ۱۳۹۲. بایگانی‌شده از اصلی در ۹ فوریه ۲۰۱۴. دریافت‌شده در ۲۳ بهمن ۱۳۹۲.