کلود اسپید

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
کلود اسپید
Claude from Grand Theft Auto III.png
سریاتومبیل‌دزدی بزرگ
اولین حضوراتومبیل‌دزدی بزرگ ۳ (۲۰۰۱)
خالقراک‌استار گیمز

کلود اسپید (Claude Speed)شخصیت قابل کنترل بازی ویدیویی اتومبیل دزدی بزرگ ۳ که در سال ۲۰۰۱ توسط راک‌استار نورث و راک‌استار گیمز و به کارگردانی نوید خوانساری به وجد آمده است. همچنین اولین شخصیت سه بعدی تاریخ بازی GTA می‌باشد.

سازندگان این شخضیت فکر می‌کردن کلود اسپید با بی صدا بودنش می‌تواند بسیار دوست داشتنی و ماندگار مانند شخضیت گوردون فریمن به نظر برسد اما به دلیل سوم شخص بودن بازی و نبود هیچ حرکت احساسی مانند خنده و گریه در زمینه شخصیت پردازی حسابی خراب کردند.

اتومبیل‌دزدی بزرگ ۲[ویرایش]

در نسخهٔ دوم بازی شخصیتی با نام Claude وجود دارد اما با توجه به دو بعدی بودن شخضیت و اینکه ظاهرش شبیه Claude Speed نمی‌باشد می‌توان گفت که او شخصیتی دیگر است.

اتومبیل‌دزدی بزرگ ۳[ویرایش]

این بازی داستانی بسیار تاریک و جذابی را روایت می‌کند اما به دلیل کم‌کاری سازندگان بر روی این شخضیت تاریکی داستان زیاد جلوه نمی‌کند حتی در مراحل آخر بازی که طبیعتاً باید بسیار حماسی باشد بسیار بد عمل می‌کند(وجود موسیقی طی انجام مراحل بسیار زیبا تر بودن داستان بازی کمک می‌کرد).

بازی با فلش بکی به گذشته شروع می‌شود جایی که کلود و نامزدش Catalina در حال سرقت از بانکی در لیبرتی سیتی هستند که در حین فرار Catalina به او شلیک کرده و با باقی پول‌ها فرار می‌کند و سپس بازی به زمان حال بازمی‌گردد.

کلود در حین انتقال به یک زندان دیگر در بین راه به همراه دوستش فرار کرده و به سمت کلوپ لوئیجی می‌رود و کارهایی برای آن‌ها انجام می‌دهد. او در ادامه وارد رابطه عمیقی با ماریا لاتوره می‌شود تا جایی ماریا نجات جان او را به وفادار بودن به همسره پولدارش ترجیح می‌دهد.

اتومبیل دزدی بزرگ سن آندریاس[ویرایش]

همچنین کلود حضوری کوتاه اما تأثیرگذار در GTA San Andreas داشت.

در این نسخه چگونگی به وجود آمدن رابطه کلود و کاتالینا را نشان می‌دهد.

کلود در این نسخه همچنان بدون دیالوگ بدون احساسات و با همان کت سیاه و شلوار سبز است.

ظاهر شخصیت[ویرایش]

کلود قد بلندترین شخضیت تاریخ Gta با ۱۹۳ سانتی‌متر می‌باشد . همچنین بعد از شخصیت فرانکلین کلینتون جوان‌ترین شخصیت تاریخ این مجموعه با 28 سال سن می‌باشد .

او در طول بازی تنها یک لباس دارد یک کت سیاه با یک شلوار سبز اما bmp‌هایی از اینترنت قابل دانلود هستند که ظاهر شخضیت را تغییر می‌دهد و مانند ترمیناتور، جوکر، سرباز، ورزشکار و … می‌کند.

شخصیت پردازی ضعیف[ویرایش]

با وجود نقدهای مثبتی که این بازی از سوی منتقدین دریافت کرد اما شخصیت‌پردازی کلود منفی بود. این شخصیت با وجود اینکه بنیان‌گذار موفقیت‌های راکستار گیمز بود به دلایل زیاد از جمله: نداشتن هیچگونه دیالوگ تا انتهای بازی - انجام ندادن هیچ گونه حرکت خاصی (حتی با صورت) که بیانگر احساساتش در لحظات خاص بازی مانند لحظه دیدن جنازهٔ آسوکا یا فهمیدن خیانت خانواده مافیایی لیونه باشد - عرضهٔ سالانهٔ بازی GTA و از بین رفتن باگ‌های بازی در نسخه‌های بعدی و همچنین کامل تر بودن نسخه‌های بعدی نسبت به این نسخه باعث ماندگار نشدن این شخصیت شد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

اتومبیل‌دزدی بزرگ ۳[ویرایش]

اتومبیل‌دزدی بزرگ: سه‌گانه

اتومبیل‌دزدی بزرگ

فهرست شخصیت های اتومبیل دزدی بزرگ

منابع[ویرایش]

مشارکت‌کننده‌های ویکی‌پدیا

Https://gta.noeseeker.com/wiki/main/page

https://en.wikipedia.org/wiki/Claude_(Grand_Theft_Auto)